مگنت-ستاره یک مربع

مروری بر اخبار مهم روز؛ دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

گروه سیاسی الف،   3970424147 ۱۱ نظر، ۲ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

«ح.ه» به دلیل بدهی 1000 میلیارد تومانی به بانک سرمایه توسط یکی از نهادهای امنیتی بازداشت و مدت سه هفته است که در زندان اوین به سر می‌برد. وی با شکایت بانک سرمایه به دلیل اخذ وام 1000 میلیارد تومانی با وثایق ناچیز و با حکم دادسرای پولی و بانکی در زندان اوین به سر می‌برد و اکنون مرحله دادسرا و حکم بازداشت موقت خود را سپری می کند.

جزئیاتی از حکم ناظم مدرسه غرب تهران

ناظم متخلف مدرسه پسرانه غرب تهران با رای قاضی شعبه 1091 دادگاه ارشاد به 10 سال حبس و 80 ضربه شلاق محکوم شد.

 ادامه بحث تغییر کابینه

علی عبدالعلی‌زاده وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات با بیان اینکه حسن روحانی اصلاح‌طلب نیست اما اصلاح‌طلبان از دولت او حمایت کردند، به تسنیم گفت: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد. عبدالعلی‌زاده با بیان اینکه دولت روحانی باید استعفا دهد، اظهار داشت: وقتی دولت کاری برای مردم نمی‌کند، بهتر است رها کند و برود. وزیر مسکن دولت اصلاحات در پاسخ به این پرسش که آیا دولت خودش باید استعفا دهد یا اینکه مجلس به این مسئله ورود کند، گفت: وقتی خودشان کنار نمی‌روند مجلس باید ورود کند و وظیفه مجلس همین است.

وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درخصوص ترمیم کابینه دولت اظهار کرد: تغییرات اگر در دولت به درستی انجام نشود منجر به بهتر شدن اوضاع نمی شود.  الزاما هر تغییری مثبت نخواهد بود. سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در باره ناتوانی تیم اقتصادی روحانی گفت: هر تیم اقتصادی که جای مدیران فعلی باشد توان انجام کار در این شرایط را ندارد، زیرا مشکلات امروز کشور تحت تاثیر بد عهدی غربی ها است. این فعال سیاسی اصلاح طلب در باره صحبت ها مبنی برفشار کارگزاران به رئیس جمهور برای تغییر کابینه و استفاده از اعضای این حزب در تیم اقتصادی گفت:مدافع تیم اقتصادی دولت هستیم و این شایعات را تکذیب می کنم، لذا هیچ پیشنهادی به روحانی برای تغییر کابینه نداده ایم.

حمید رضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در خصوص عملکرد تیم اقتصادی دولت به دیده بان ایران گفت: بنده معتقدم نیازی به ارزیابی نیست زیرا خروجی این تیم به هیچ عنوان مطلوب نیست. وضعیت نامطلوب اقتصادی حاکم بر جامعه نشان داد که این تیم نتوانستند برنامه ای خردمندانه و مناسب را تدوین و آن را اجرا کنند. حاج بابایی در خصوص استیضاح برخی از وزرا اظهار کرد: اگر دولت نتواند تغییری مناسب عرصه اقتصاد و اعضای این تیم ایجاد کند، مسلما مجلس واکنشی از خود نشان خواهد داد که بنده این کار را به صلاح آقای روحانی نمی دانم. اگر در مجلس استیضاحی هم صورت بگیرد قطعا  در حوزه وزرای اقتصادی خواهد بود.

علی جنتی،عضو حزب اعتدال و توسعه درباره تغییر در کابینه دولت به ایلنا گفت: باید تغییراتی در کابینه دولت شکل گیرد و تغییر در تیم اقتصادی نباید زیاد طول بکشد.

 چرا جهانگیری به‌جای تکذیب سکوت می‌کند؟

خبرآنلاین نوشت: بعدازظهر هجدهم تیر بود که خبر رسید اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری وسایلش را از دفتر کار جمع کرده تا کابینه را ترک کند. خبرهای غیررسمی حاکی از آن بود که تغییر و تحولاتی که قرار است کابینه‌ای متفاوت رقم بزند، چندان خوشایند معاون‌ اول رییس‌جمهوری نیست. گفته شده بود آنچه جهانگیری را دلخور کرده‌بود تا آنجا که عطای معاون اولی را به لقایش ببخشد، انتخاب نهاوندیان برای تکیه زدن بر صندلی سیف در ساختمان بولوار میرداماد بود...چندی بعد اما این خبر با اطلاعیه‌ای از سوی دولت تکذیب شد...پس از شایعه استعفا گرچه بسیاری از راست و چپ و حتی دولتی‌ها در مورد حضور او در کابینه صحبت کردنداما در میان همه این حرف و حدیث ها و تمجید و تقبیح‌ها سوالی که اهمیت داشت این بود که چرا اسحاق جهانگیری سکوت کرده‌است؟... اختلاف میان او و برخی اعضای هیات دولت حتی از لا به لای فریم‌های عکس‌های جلسه هیات دولت در پاستور هم به چشم می‌خورد. جهانگیری استراتژی سکوت پیش گرفته و زمزمه‌های اختلاف در پاستور کم‌کم واضح‌تر می‌شود؛ زمزمه‌هایی که نشان می‌دهد دوگانه ایجاد شده در مسیر جهانگیری، دوگانه انتخاب و ترجیح معاون اولی و کمک به دولت در این شرایط یا هم‌قدم شدن با چانه‌زنی کارگزارانی‌ها برای حضور جدی‌تر در دولت آن هم در بزنگاه‌ تغییر و ترمیم... بلکه آنچه این روزها باعث شده که دولت هیچ کنشی در جهت ایجاد تغییر نداشته باشد و برای انتخاب چهره‌های جدید به اصطلاح دست روی دست بگذارد، اختلافات بر سر چگونگی این تغییرات و نام‌هایی است که قرار است مسئولیت سمت‌های جدید را برعهده بگیرند...حالا تلاش‌ّهای کارگزاران برای سهم‌ بیشتر در کابینه بعد از ترمیم دولت دوازدهم اختلافات را دامن زده‌است. جهانگیری گرچه بعد از حضور در دولت نقش کمرنگ‌تری در حزب کارگزاران ایفا کرده اما وابستگی‌های جریانی‌اش این روزها او را بر سر دوراهی بزرگی قرار داده؛ دوراهی که یک سوی آن تحقق ایده حضور پررنگ‌تر گزینه‌های کارگزاران در دولت است و یک سوی او همراهی با روحانی در شرایط بحرانی این‌روزهای دولت...البته ناگفته نماند که در این میان طیفی از جریان اصلاح‌طلب باور دارد استعفای جهانگیری از دولت به مثابه نجات جان جریان اصلاحات از مخمصه‌ حمایت از دولتی است که در شرایط سختی قرار دارد... به نظر می‌رسد که جهانگیری هنوز موفق نشده در شرایط حساس این روزهای دولت تصمیم بگیرد که کدام راه برای او و آینده سیاسی‌اش راه بهتری است؟ و مهم اینکه جهانگیری در سکوت خود، راه را برای رسانه‌هایی که با آنها همسو یا مرتبط است باز گذاشته تا شایعه و تحلیل‌های مختلفی را منتشر کنند.

 جشن ۳۰ میلیارد دلاری دولت برای رانت‌خواران

 روزنامه کیهان نوشت: احمد خرم، وزیر راه دولت اصلاحات در گفت‌وگو با روزنامه آرمان و درباره رانت ایجاد شده در بازار ارز توسط دولت اظهار داشت: وقتی که شنیدم قرار است ارز ۴۲۰۰ تومانی در بازار عرضه شود اعلام کردم این نرخ باعث جشن و پایکوبی رانت‌خواران خواهد شد! مشخص بود این افراد به ارز دولتی اعلام شده هجوم خواهند آورد و ارز را به هر شکل و به هر نامی دریافت خواهند کرد و در ادامه به‌کار خود مشغول خواهد شد.

 پاسخ به شایعه تابعیت خارجی فرزندان ظریف و 2500 تابعیت برجامی

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گو با میزان عنوان کرد: آن چیزی که در خبر‌ها آمده بود مبنی بر اینکه در خلال مذاکرات برجام، تفاهمی ناظر بر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت میان ایران و آمریکا منعقد شد، دروغ محض بود و شدیدا آنرا رد می‌کنم. هیچگونه مذاکره‌ای از سوی تیم مذاکره کننده هسته‌ای در این رابطه و سایر موضوعات مشابه در خلال مذاکرات برجام صورت نگرفت...به سبب آشنایی و همکاری نزدیک با دکتر ظریف با ضرس قاطع می‌گویم که فرزندان وی در ایران زندگی و کار می‌کنند و تابعیت خارجی ندارند. در مورد دیگران نیز من صلاحیت قضایی و امنیتی برای اظهارنظر ندارم.

قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

  پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌قضاییه درباره واردات غیرقانونی خودرو گفت: شرکت‌های که ثبت سفارش کردند، هیچ گونه سابقه فعالیت درباره موضوع وارداتی که درخواست کردند نداشتند. شرکتی که دو برابر تاسیس کرده بودند. ۲۰ و چند میلیون یورو را برای واردات کاغذ روزنامه گرفته اند که اصلا آنها در این باره هیچ سوابقی نداشتند. در این باره از دولت خواسته ایم لیست همه افراد که ارز ۴۲۰۰ تومانی و‌دولتی گرفته اند را به ما بدهند تا بررسی کنیم...در سال ۹۱ و ۹۲ نیز افرادی دستگیر شدند و حکم علیه آنان صادر شد. یکی از این افراد به نام حمید مظلومین و پسرش محمدرضا آن موقع حکم قضایی گرفتند، بانک مرکزی آن زمان اعلام کرد اینها با هماهنگی ما فعالیت می کردند و دلار را ما به آنها داده ایم. الان اینها دوباره بازداشت شده اند. الان بحث این است که بانک مرکزی درخواست کرده برخی بازداشت شدگان آزاد شوند. یک متهم می‌گوید در ۳۰ مورد و هر مورد بین ۴ تا ۷ میلیون دلار از بانک مرکزی ارز گرفته و توزیع کرده است. به پلیس گفتم شما مستقل مصاحبه نکنید تا سوتفاهم پیش نیاید. مردم فکر کردند از متهم دو تن سکه گرفته اند ولی واقعیت این است از متهم و فرزندش سکه ای نگرفته اند ولی اسناد نشان می‌دهد بیش از ۲ تن سکه آنها خرید و فروش کرده اند و این سکه ها موجود نیست.

محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 طوفان تحریم‌ها در راه است

روزنامه صبح نو نوشت: ... برخلاف تلاش‌های رییس‌جمهوری برای ارائه امید به مردم ، یکی از وزرای کشور که سلامت و بهداشت را در دست دارد نه تنها از «طوفان تحریم‌ها» سخن گفته که این روزها را روز مبادا نامیده است...اما این اولین بار نیست که قاضی زاده با اظهاراتش حاشیه‌ساز می‌شود، آقای وزیر که برخلاف شعار دولت حتی نمی‌تواند امید را در دل مردم نگاه دارد، بارها حاشیه‌ساز شده است؛ از رفتار اربابی با مردم گرفته تا پورشه‌سواری و حتی واردات مختلف که حتی لقب وزیر واردات را برای او به ارمغان آورد، این روزها هم به علت واردات ماشین‌های مدل بالا برای روز مبادا و با ارز دولتی حاشیه‌ساز شده است.

 جنگ قدرت اصلاح‌طلبان، مطالبات مردمی را به حاشیه برد

روزنامه صبح نو نوشت: ... محمدرضا عارف، بداقبال‌ترین کنشگر سیاسی اصلاحات است. او با فداکاری انصراف در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم راه پاستور را به حسن روحانی نشان داد ولی هسته تندرو و سخت اصلاحات، او را همچنان «اصلاح‌طلب بدلی» می‌نامد... پس از سال‌ها عسرت جریان اصلاحات در نهادهای قدرت، دو قوه اصلی حاکمیت و اکثریت کرسی شورای شهر کلانشهرها در اختیار جریان اصلاحات قرار دارد. در چند سال اخیر کارنامه اصلاحات نمایانگر فراموشی تحقق مطالبات مردمی از نهادهای مدنظر است و جنگ قدرت برای کسب منابع مالی و مناصب در اردوگاه چپ‌نشینان حاکم است.

مردم نسبت به رئوس قدرت احساس جدایی می‌کنند

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به اعتمادآنلاین گفت: خیلی از کسانی که در این دو دهه اخیر خط چپ و گفتمان اصلاحات را نمایندگی می‌کردند، نشان دادند که خیلی حاضر نیستند در بزنگاه‌های تاریخی هزینه‌پردازی کنند، بنابراین الان که اصلاحات حالت طیفی و رنگین‌کمانی دارد هر چه بیشتر هسته مرکزی باید از این میزان و شدت رنگین‌کمانی آن بکاهد. چون شرایط جریان‌های سیاسی خیلی سخت شده است، هم از لحاظ نهادهای سخت قدرت و هم اینکه وجه دیگری وجود دارد که هزینه‌سازی کار سیاسی را بالا برده است. آن‌هم این است که مردم به خاطر رویکردی که تحولات چهل‌ساله اخیر ایجاد کرده و گسست نسلی و میزان اعتماد و امید به کارآمدی این نظام سیاسی شرایط را برای هر کنشگر سیاسی سخت کرده است...معتقدم که یک شکاف جدی به خاطر ناکارآمدی اشخاص و ناکارآمدی جمهوری اسلامی در بین مردم در حال شکل‌گیری است...این هم یک واقعیت است که اصلاح‌طلبان چهره ائتلافی بهتر از آقای روحانی پیدا نمی‌کنند و پیدا هم نخواهند کرد. آقای روحانی بالاخره خیلی جاها برای اصلاح‌طلبان هزینه‌سازی کرد و کارهایی هرچند کوچک را هم که می‌توانست در روند امیدبخشی به جامعه انجام دهد خیلی مورد حساسیت و دقت خود قرار نداد.

 حیات جمنا پایان یافته است

ناصر ایمانی، تحلیلگر اصولگرا با توجه به وضعیت جبهه مردمی انقلاب اسلامی به نامه نیوز گفت: جمنا مشکلاتی داشت چون در آن وزن کشی‎ها منطقی نبود یعنی برخی طیف‎های اصولگرا عملا نقشی را ایفا کردند که خیلی بیشتر از وزن‎شان بود... تشکیل جمنا برای یک مقطع انتخاباتی دیده شده بود، نه درازمدت. بعد از انتخابات نیز دیگر خبری از آن نشد. در حالیکه اصولگرایان نیازمند تشکیلاتی مستمر هستند تا زمان انتخابات پررنگتر عمل کنند. به عبارت دیگر جمنا با همه نقاط ضعف و قوتش زود حیاتش پایان یافت...جریان اصولگرایی اشکال مبنایی دارد چراکه اتکای آن به نهادهای قدرت است. یعنی اگر در دولت و مجلس هم نباشد، در نهادهای دیگر حضور دارد بنابراین اصولگرایان نیازی به کار تشکیلاتی نمی بیند یا اینکه انگیزه داشته باشند تا ارتباط خوبی با مردم برقرار کنند.

 راهکارهای عماد افروغ برای برون رفت از شرایط فعلی

روزنامه آفتاب یزد نوشت: عماد افروغ در مصاحبه ای با عصر ایران گفت: اگر دولت بخواهد کاری و عملی برای مردم انجام دهد، مهمترین آن تعدیل شکاف درآمدی است. آیا این کار غیرممکن است؟! حذف امتیازات و امکانات مدیرانی که علاوه بر حقوق‌های چند میلیونی از مزایای فراوان بهره می‌برند، کار سختی است؟! آیا کم کردن حقوق آنهایی که بی ضابطه حقوق می‌گیرند کار سختی است؟! چه طور رئیس جمهور مالزی می‌تواند این کار را انجام دهد و ادعای انقلابی بودن هم ندارد...مردم حق دارند به صورتی مضاعف یقه مسئولان را بگیرند، هم به دلیل بی توجهی به ارزش‌ها در عمل، هم به دلیل استفاده ابزاری از این ارزش‌ها برای توجیه بی عملی خود........ اگر واقعا مسئولان ما راست می‌گویند، منازل خود را به مناطق ساده تر منتقل کنند. اگر راست می‌گویند زندگی خود را تعدیل کنند. مردم باور نمی‌کنند که مسئولان زندگی ساده و مثل همه آحاد جامعه یا حداقل طبقه متوسط دارند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از فراکسیون امید/ تلاش سربازان ایرانی دولت انگیس برای براندازی/ علنی شدن دادگاه مفاسد اقتصادی/ باهنر: اصلاح‌طلبان زیرآب دولت را می‌زنند
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷دلیل افشاگری ربیعی در مجلس/ تشدید انتصابات جناحی در شهرداری تهران/ نظر توکلی درباره سوال از روحانی/ توصیه رئیسی به مسئولان/اصلاح طلبان بدنبال استیضاح کدام وزیر می باشند؟
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷ ستاره و سلبریتی کابینه/ ماهیگیری احمدی‌نژاد از آب گل آلود/ پشت پرده استیضاح ربیعی/گزینه‌های مطرح برای وزارت کار/ تلاش کارگزاران برای حذف نوبخت/ عبور اصلاح طلبان از روحانی قوت گرفت
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۷انتقاد تند حسین شریعتمداری از دو نماینده مجلس/ تذکر سران اصلاحات به روحانی/ سکوت فلسفی عارف/جدی ترین گزینه‌های سخنگویی دولت/ قسم دادن نمایندگان برای پس نگرفتن امضا
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷بحران شگفت انگیز در دولت/ میزان محبوبیت روحانی به روایت محسن هاشمی/ اعتراض نماینده زن مجلس به تغییرات نمایشی در دولت/ نفوذ عده ای به بانک مرکزی/ تحلیل قالیباف از پیشنهاد ترامپ به ایران
۱۰ اَمرداد ۱۳۹۷تحریف تاریخی مطهری/ گزینه‌های سخنگویی دولت/ پشت پرده لغو گفت و گوی روحانی با مردم/ فسادستیزی به سبک وزارت صنعت/ لبخند «ژوکوند»گونه عضو کابینه از نظر روزنامه اصلاح طلب
۸ اَمرداد ۱۳۹۷ تحلیل ظریف از دلیل شرایط امروز کشور/ شرط طیب نیا برای ورود به کابینه/ نظر آیت الله علم الهدی درباره آقازاده های فاسد/ سکان‌دار اصلی تیم اقتصادی دولت روحانی کجاست؟
۷ اَمرداد ۱۳۹۷ دردسر ملاقات پوتین و روحانی/ پشت پرده اصرار عجیب دولت به تفکیک وزارتخانه ها/ بازخوانی کنایه پنج سال پیش به احمدی نژاد/ راز حمایت رهبری از رئیس جمهور/ دلیل منتفی شدن استیضاح وزیر علوم
۶ اَمرداد ۱۳۹۷زمان تعیین قائم مقام در شورای نگهبان/ جزئیات جدید از جلسات هفتگی رئیسی/ خانواده سیف کجا هستند؟/ بحران استعفا یا عزل روحانی به روایت باهنر/ زیباکلام: اصلاح‌طلبان نمی‌توانند جا خالی بدهند
۳ اَمرداد ۱۳۹۷کارنامه سیف در بانک مرکزی/ دلیل حمله ضدانقلاب به زیباکلام/ پیشنهاد کواکبیان به شورای نگهبان/ خبر عجیب در دادگاه پرونده ثامن‌الحجج/ محسن هاشمی یک گام به بهشت نزدیک شد
۱ اَمرداد ۱۳۹۷ جولان پیرمردها در بهارستان/ تکذیب خبر مرتبط با فرزند نوبخت/ تقلید ترامپ از ظریف/ حامیان لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری 1400/ سرگرمی آیت الله علم الهدی در زمان فراغت

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۵۴۳۶۲۰:۱۰:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۴
اقایون به خاطر ژن خوباشونه که اصرار دارند با غرب تنش ایجاد نشه...ولو به قیمت پایمال شدن حق یک ملت.. تنها کار درستی که احمدی نژاد انجام داد ،بازنشستگی ظریف بود...
مسعود۴۳۵۶۴۹۰۱:۲۲:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۵
ظریف و شکننده مثل‌ برجام و ادعای تدبیر و امید
ناشناس۴۳۵۴۹۰۲۱:۵۰:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۲۴
آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور گفته نمی‌گذاریم کسی دست در جیب مردم بکند. عرض می‌کنم اولا دوره شعارهای احساسی و کلیشه‌ای سپری شده است ثانیا مگر دولت پولی هم در جیب مردم پایین دست باقی گذاشته که کسی بخواهد آن را بردارد؟
ناشناس۴۳۵۴۹۲۲۱:۵۱:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۴
چرا وزارت صنعت در قبال برخی از کالاهایی که تولید داخلی ندارد اقدام به خودتحریمی می‌کند؟ در حالی که تیغ اره نواری فلزبر(فولادی) تولید داخلی ندارد، وزارت صنعت و تجارت واردات آن را ممنوع کرده است. همین امر باعث افزایش قیمت آن از صد تا صد و پنجاه درصد شده است.
ناشناس۴۳۵۴۹۳۲۱:۵۳:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۲۴
محرز شده بعضی از وزیران دولت آقای روحانی برنامه‌ای برای اداره کشور در حوزه ماموریتی خود ندارند در نتیجه موجب هرج و مرج شده‌اند. اولین وظیفه آقای رئیس‌جمهور عزل این مسئولان است. مثلا از دو وزیر راه و کشاورزی نه تنها پیشرفت و حرکتی رو به جلو دیده نشده بلکه کشور را سال‌ها عقب انداخته‌اند.
ناشناس۴۳۵۶۳۳۰۰:۴۰:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۵
همگی بایدباور کنیم که توسعه سیاسی اولین قدم برای حل مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و حتی زیست محیطی است ،سیاستمداران ما باید یکبار دیگر سرکلاس اول سیاست بنشینندو یاد بگیرند که مهمترین هدف و تنها هدف آنها باید تامین خواسته های مردم باشد ولاغیر ، انقلابی و غیرانقلابی اصولا اهمیتی ندارد وقتی به خواسته های مردم توجه نمی شود ، ایدئولوژی چه اهمیتی در برابر فقر و بیکاری دارد؟ این حرفها را نگه دارید برای وقتی که توانستید به اقتصاد مملکت سامان دهید
ناشناس۴۳۶۰۲۶۱۱:۳۰:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۵
عزیزم ایدئو لوژی نان مسکن آزادی امتحانش را در شوروی سابق پس داده است از هر فرصتی برای مبارزه با اسلام استفاده می شود این خودش یک ایدئولوژی است شاید خیلی ها در پناه شعارهای پوپولیستی متوجه نشوند واز آن استقبال کنند و لی در دراز مدت رسوا خواهد شددرست مثل منافقین و گروهک های کمونیستی ضد امپریالیستی که الآن در دامان پر محبت امریکای جنایت کار علیه جمهوری اسلامی فعالیت می کنند
ناشناس۴۳۵۶۴۵۰۱:۱۰:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۲۵
هیچ حکومتی در تاریخ این اندازه به بی اعتمادی عمومی دامن نزده. یک مقام عالی مرتبه در کشور به صراحت می گوید در قضیه برجام 2500 نفر اقامت و تابعیت گرفته اند. مقام عالی مرتبه دیگر می گوید این مطلب از اساس دروغ محض است. یعنی یکی از این دو مقام باید دروغگوی بالفطره باشد چون هردو به صراحت و بدون ابهام چیزی را می گویند که 180 درجه با آن یکی تفاوت دارد. آیا اعتمادی در مردم می ماند؟ مهم نیست کدام یک دروغ می گوید. هر اندازه هم منطقی باشیم و بگوییم برجام چه ربطی به اقامت و تابعیت داشت، این مطلب قابل هضم نیست که یک مقام حکومتی روز روشن به چشم مردم نگاه کرده و دروغ آشکار می گوید.
محمد۴۳۵۷۸۱۰۸:۳۱:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۵
لطفا آقای قاسمی : توافقات پشت پرده در خلال مذاکرات برجام، تفاهمی ناظر بر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت آمریکا ، دروغ محض اعلام نفرماید و شدیدا آنرا رد نکنید. جنابعالی همانطور که می فرماید باید به سبب آشنایی و همکاری نزدیک با دکتر ظریف با ضرس قاطع همه چیز را طبق دستور تکذیب فرماید ؛ ولی مردم متوجه هستند, هر موقع شما ها با ضرس قاطع همه چیز را طبق دستور تکذیب کردید یک واقعیت را پنهان می کنید
علی۴۳۵۸۲۰۰۹:۰۸:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵
در دولت روحانی یک کار بارزشی که صورت گرفت ولی بعدا با آلودگیها و بی تدبیریها دارد سقوط میکند طرح نظام سلامت بود حالاهم وزیر بی انگیزه اش دل مردم را دارد خالی میکند که طوفان تحریم دارو در پیش است مگر قبلا داروهای ضد سرطان را تحریم کردند ما خودمان بدانش فنی ساخت آن دست پیدا نکردیم مگر رهبری به دولت نفرمودند در مذاکره با اروپایی ها باید تضمین دهند با اجرای برجام ایران بمنافع خود برسد ؟ این نشان از آن دارد که دولت این بارهم نتوانسته در مذاکرات از حق ملت ایران خوب دفاع کند و یا اروپایی ها همراه با امریکا دوباره زیاده خواهی میکنند و هم میخواهند مافع برجامی خود را ببرند و هم ایران دستش از منافع برجام خالی باشد
ناشناس۴۳۵۹۰۳۱۰:۲۰:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۵
فقط اعدام تا هرکس از بیت المال برده برگرداند یا اعدام شود واقعا قانون خیلی ضعیف با اینها برخورد میکند
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 2. ازدیاد تقاضای سوداگرایانه برای ارز/ چه وقت حواله طالب بیشتری دارد؟

 3. آخرین میانگین روزانه فروش نفت ایران

 4. توکلی: ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت/ اعدام مفسدین اقتصادی موثر خواهد بود

 5. ترکیه: عملیات‌های نظامی علیه پ.ک.ک در عراق افزایش می‌یابد

 6. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 7. فیلم/ به بهانه درگذشت عزت‌الله انتظامی  

 8. پوتین چگونه کشاورزی را تکیه‌گاه اقتصاد روسیه کرد؟

 9. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 10. مصرف «گل» سلول‌های مغز را نابود می‌کند

 11. امتناع دانشجویان پزشکی در آمریکا از حضور در کلاس درس

 12. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 13. جزئیات ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار

 14. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 15. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 16. محیط زیست: بیشتر زباله‌گردها طرف قرارداد با پیمانکاران شهرداری تهران هستند

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. میزان افزایش شهریه پیش دبستانی‌های مدارس دولتی

 19. برنامه‌هایی که اطلاعات شما را در دسترس هکرها قرار می‌دهد

 20. تیم ملی فوتبال کره جنوبی هم به سراغ یک پرتغالی رفت

 21. بازدید بشار اسد و همسرش از تونل‌های مرگ تروریست‌ها در غوطه شرقی  

 22. نور آبی نمایشگرهای دیجیتال و احتمال نابینایی

 23. آخرین مهلت ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی‌کاربردی

 24. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 25. کنسرت شهرام شکوهی

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 16. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 17. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 18. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 19. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 20. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 21. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 22. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 23. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

 24. افزایش قیمت نان منتفی شد

 25. لیورپول صلاح را به پلیس معرفی کرد!

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 4. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 5. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 6. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 7. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 8. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ ادعاهای ربیعی باید پیگیری شود/رئیس تیم اقتصادی کشور یعنی معاون اول باید جوابگو باشد

 9. فرزندان «باهنر» کجاست هستند و چه شغلی دارند؟

 10. آتش زدن دلار توسط علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم!   

 11. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 12. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 13. عارف: برای ریشه‌کنی فساد نیازمند عزم ملی هستیم

 14. رحیم پور ازغدی: نمی توان مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندمان در این کشور باشیم

 15. پاسخ حداد عادل به رضا پهلوی در برابر تحریک مردم

 16. نظر کواکبیان درباره طرح سوال از رئیس جمهوری

 17. آذری جهرمی: چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است

 18. دفاع روزنامه اصولگرا از «پرویز فتاح»

 19. پشت پرده حزب علی لاریجانی چیست؟

 20. در دولت علیه دولت/ در حیاط پشتی کیست؟

 21. نماینده ایران در آژانس: اروپایی‌های عضو برجام با حداکثر توان مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند

 22. امیر سیاری: دشمن جرات حمله به کشورمان را ندارد

 23. فروزنده: عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه «مذاکره با آمریکا» را مطرح می‌کنند

 24. بالاخره چه کسی هویدا را کشت؟

 25. تشکیل گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 13. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 14. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 15. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 16. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 17. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 18. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 19. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 20. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 21. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 22. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 23. پاکدستان دست بسته!  

 24. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 25. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

آخرین عناوین