مروری بر اخبار مهم روز؛ دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

گروه سیاسی الف،   3970424147 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

«ح.ه» به دلیل بدهی 1000 میلیارد تومانی به بانک سرمایه توسط یکی از نهادهای امنیتی بازداشت و مدت سه هفته است که در زندان اوین به سر می‌برد. وی با شکایت بانک سرمایه به دلیل اخذ وام 1000 میلیارد تومانی با وثایق ناچیز و با حکم دادسرای پولی و بانکی در زندان اوین به سر می‌برد و اکنون مرحله دادسرا و حکم بازداشت موقت خود را سپری می کند.

جزئیاتی از حکم ناظم مدرسه غرب تهران

ناظم متخلف مدرسه پسرانه غرب تهران با رای قاضی شعبه 1091 دادگاه ارشاد به 10 سال حبس و 80 ضربه شلاق محکوم شد.

 ادامه بحث تغییر کابینه

علی عبدالعلی‌زاده وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات با بیان اینکه حسن روحانی اصلاح‌طلب نیست اما اصلاح‌طلبان از دولت او حمایت کردند، به تسنیم گفت: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد. عبدالعلی‌زاده با بیان اینکه دولت روحانی باید استعفا دهد، اظهار داشت: وقتی دولت کاری برای مردم نمی‌کند، بهتر است رها کند و برود. وزیر مسکن دولت اصلاحات در پاسخ به این پرسش که آیا دولت خودش باید استعفا دهد یا اینکه مجلس به این مسئله ورود کند، گفت: وقتی خودشان کنار نمی‌روند مجلس باید ورود کند و وظیفه مجلس همین است.

وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درخصوص ترمیم کابینه دولت اظهار کرد: تغییرات اگر در دولت به درستی انجام نشود منجر به بهتر شدن اوضاع نمی شود.  الزاما هر تغییری مثبت نخواهد بود. سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در باره ناتوانی تیم اقتصادی روحانی گفت: هر تیم اقتصادی که جای مدیران فعلی باشد توان انجام کار در این شرایط را ندارد، زیرا مشکلات امروز کشور تحت تاثیر بد عهدی غربی ها است. این فعال سیاسی اصلاح طلب در باره صحبت ها مبنی برفشار کارگزاران به رئیس جمهور برای تغییر کابینه و استفاده از اعضای این حزب در تیم اقتصادی گفت:مدافع تیم اقتصادی دولت هستیم و این شایعات را تکذیب می کنم، لذا هیچ پیشنهادی به روحانی برای تغییر کابینه نداده ایم.

حمید رضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در خصوص عملکرد تیم اقتصادی دولت به دیده بان ایران گفت: بنده معتقدم نیازی به ارزیابی نیست زیرا خروجی این تیم به هیچ عنوان مطلوب نیست. وضعیت نامطلوب اقتصادی حاکم بر جامعه نشان داد که این تیم نتوانستند برنامه ای خردمندانه و مناسب را تدوین و آن را اجرا کنند. حاج بابایی در خصوص استیضاح برخی از وزرا اظهار کرد: اگر دولت نتواند تغییری مناسب عرصه اقتصاد و اعضای این تیم ایجاد کند، مسلما مجلس واکنشی از خود نشان خواهد داد که بنده این کار را به صلاح آقای روحانی نمی دانم. اگر در مجلس استیضاحی هم صورت بگیرد قطعا  در حوزه وزرای اقتصادی خواهد بود.

علی جنتی،عضو حزب اعتدال و توسعه درباره تغییر در کابینه دولت به ایلنا گفت: باید تغییراتی در کابینه دولت شکل گیرد و تغییر در تیم اقتصادی نباید زیاد طول بکشد.

 چرا جهانگیری به‌جای تکذیب سکوت می‌کند؟

خبرآنلاین نوشت: بعدازظهر هجدهم تیر بود که خبر رسید اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری وسایلش را از دفتر کار جمع کرده تا کابینه را ترک کند. خبرهای غیررسمی حاکی از آن بود که تغییر و تحولاتی که قرار است کابینه‌ای متفاوت رقم بزند، چندان خوشایند معاون‌ اول رییس‌جمهوری نیست. گفته شده بود آنچه جهانگیری را دلخور کرده‌بود تا آنجا که عطای معاون اولی را به لقایش ببخشد، انتخاب نهاوندیان برای تکیه زدن بر صندلی سیف در ساختمان بولوار میرداماد بود...چندی بعد اما این خبر با اطلاعیه‌ای از سوی دولت تکذیب شد...پس از شایعه استعفا گرچه بسیاری از راست و چپ و حتی دولتی‌ها در مورد حضور او در کابینه صحبت کردنداما در میان همه این حرف و حدیث ها و تمجید و تقبیح‌ها سوالی که اهمیت داشت این بود که چرا اسحاق جهانگیری سکوت کرده‌است؟... اختلاف میان او و برخی اعضای هیات دولت حتی از لا به لای فریم‌های عکس‌های جلسه هیات دولت در پاستور هم به چشم می‌خورد. جهانگیری استراتژی سکوت پیش گرفته و زمزمه‌های اختلاف در پاستور کم‌کم واضح‌تر می‌شود؛ زمزمه‌هایی که نشان می‌دهد دوگانه ایجاد شده در مسیر جهانگیری، دوگانه انتخاب و ترجیح معاون اولی و کمک به دولت در این شرایط یا هم‌قدم شدن با چانه‌زنی کارگزارانی‌ها برای حضور جدی‌تر در دولت آن هم در بزنگاه‌ تغییر و ترمیم... بلکه آنچه این روزها باعث شده که دولت هیچ کنشی در جهت ایجاد تغییر نداشته باشد و برای انتخاب چهره‌های جدید به اصطلاح دست روی دست بگذارد، اختلافات بر سر چگونگی این تغییرات و نام‌هایی است که قرار است مسئولیت سمت‌های جدید را برعهده بگیرند...حالا تلاش‌ّهای کارگزاران برای سهم‌ بیشتر در کابینه بعد از ترمیم دولت دوازدهم اختلافات را دامن زده‌است. جهانگیری گرچه بعد از حضور در دولت نقش کمرنگ‌تری در حزب کارگزاران ایفا کرده اما وابستگی‌های جریانی‌اش این روزها او را بر سر دوراهی بزرگی قرار داده؛ دوراهی که یک سوی آن تحقق ایده حضور پررنگ‌تر گزینه‌های کارگزاران در دولت است و یک سوی او همراهی با روحانی در شرایط بحرانی این‌روزهای دولت...البته ناگفته نماند که در این میان طیفی از جریان اصلاح‌طلب باور دارد استعفای جهانگیری از دولت به مثابه نجات جان جریان اصلاحات از مخمصه‌ حمایت از دولتی است که در شرایط سختی قرار دارد... به نظر می‌رسد که جهانگیری هنوز موفق نشده در شرایط حساس این روزهای دولت تصمیم بگیرد که کدام راه برای او و آینده سیاسی‌اش راه بهتری است؟ و مهم اینکه جهانگیری در سکوت خود، راه را برای رسانه‌هایی که با آنها همسو یا مرتبط است باز گذاشته تا شایعه و تحلیل‌های مختلفی را منتشر کنند.

 جشن ۳۰ میلیارد دلاری دولت برای رانت‌خواران

 روزنامه کیهان نوشت: احمد خرم، وزیر راه دولت اصلاحات در گفت‌وگو با روزنامه آرمان و درباره رانت ایجاد شده در بازار ارز توسط دولت اظهار داشت: وقتی که شنیدم قرار است ارز ۴۲۰۰ تومانی در بازار عرضه شود اعلام کردم این نرخ باعث جشن و پایکوبی رانت‌خواران خواهد شد! مشخص بود این افراد به ارز دولتی اعلام شده هجوم خواهند آورد و ارز را به هر شکل و به هر نامی دریافت خواهند کرد و در ادامه به‌کار خود مشغول خواهد شد.

 پاسخ به شایعه تابعیت خارجی فرزندان ظریف و 2500 تابعیت برجامی

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گو با میزان عنوان کرد: آن چیزی که در خبر‌ها آمده بود مبنی بر اینکه در خلال مذاکرات برجام، تفاهمی ناظر بر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت میان ایران و آمریکا منعقد شد، دروغ محض بود و شدیدا آنرا رد می‌کنم. هیچگونه مذاکره‌ای از سوی تیم مذاکره کننده هسته‌ای در این رابطه و سایر موضوعات مشابه در خلال مذاکرات برجام صورت نگرفت...به سبب آشنایی و همکاری نزدیک با دکتر ظریف با ضرس قاطع می‌گویم که فرزندان وی در ایران زندگی و کار می‌کنند و تابعیت خارجی ندارند. در مورد دیگران نیز من صلاحیت قضایی و امنیتی برای اظهارنظر ندارم.

قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

  پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌قضاییه درباره واردات غیرقانونی خودرو گفت: شرکت‌های که ثبت سفارش کردند، هیچ گونه سابقه فعالیت درباره موضوع وارداتی که درخواست کردند نداشتند. شرکتی که دو برابر تاسیس کرده بودند. ۲۰ و چند میلیون یورو را برای واردات کاغذ روزنامه گرفته اند که اصلا آنها در این باره هیچ سوابقی نداشتند. در این باره از دولت خواسته ایم لیست همه افراد که ارز ۴۲۰۰ تومانی و‌دولتی گرفته اند را به ما بدهند تا بررسی کنیم...در سال ۹۱ و ۹۲ نیز افرادی دستگیر شدند و حکم علیه آنان صادر شد. یکی از این افراد به نام حمید مظلومین و پسرش محمدرضا آن موقع حکم قضایی گرفتند، بانک مرکزی آن زمان اعلام کرد اینها با هماهنگی ما فعالیت می کردند و دلار را ما به آنها داده ایم. الان اینها دوباره بازداشت شده اند. الان بحث این است که بانک مرکزی درخواست کرده برخی بازداشت شدگان آزاد شوند. یک متهم می‌گوید در ۳۰ مورد و هر مورد بین ۴ تا ۷ میلیون دلار از بانک مرکزی ارز گرفته و توزیع کرده است. به پلیس گفتم شما مستقل مصاحبه نکنید تا سوتفاهم پیش نیاید. مردم فکر کردند از متهم دو تن سکه گرفته اند ولی واقعیت این است از متهم و فرزندش سکه ای نگرفته اند ولی اسناد نشان می‌دهد بیش از ۲ تن سکه آنها خرید و فروش کرده اند و این سکه ها موجود نیست.

محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 طوفان تحریم‌ها در راه است

روزنامه صبح نو نوشت: ... برخلاف تلاش‌های رییس‌جمهوری برای ارائه امید به مردم ، یکی از وزرای کشور که سلامت و بهداشت را در دست دارد نه تنها از «طوفان تحریم‌ها» سخن گفته که این روزها را روز مبادا نامیده است...اما این اولین بار نیست که قاضی زاده با اظهاراتش حاشیه‌ساز می‌شود، آقای وزیر که برخلاف شعار دولت حتی نمی‌تواند امید را در دل مردم نگاه دارد، بارها حاشیه‌ساز شده است؛ از رفتار اربابی با مردم گرفته تا پورشه‌سواری و حتی واردات مختلف که حتی لقب وزیر واردات را برای او به ارمغان آورد، این روزها هم به علت واردات ماشین‌های مدل بالا برای روز مبادا و با ارز دولتی حاشیه‌ساز شده است.

 جنگ قدرت اصلاح‌طلبان، مطالبات مردمی را به حاشیه برد

روزنامه صبح نو نوشت: ... محمدرضا عارف، بداقبال‌ترین کنشگر سیاسی اصلاحات است. او با فداکاری انصراف در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم راه پاستور را به حسن روحانی نشان داد ولی هسته تندرو و سخت اصلاحات، او را همچنان «اصلاح‌طلب بدلی» می‌نامد... پس از سال‌ها عسرت جریان اصلاحات در نهادهای قدرت، دو قوه اصلی حاکمیت و اکثریت کرسی شورای شهر کلانشهرها در اختیار جریان اصلاحات قرار دارد. در چند سال اخیر کارنامه اصلاحات نمایانگر فراموشی تحقق مطالبات مردمی از نهادهای مدنظر است و جنگ قدرت برای کسب منابع مالی و مناصب در اردوگاه چپ‌نشینان حاکم است.

مردم نسبت به رئوس قدرت احساس جدایی می‌کنند

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به اعتمادآنلاین گفت: خیلی از کسانی که در این دو دهه اخیر خط چپ و گفتمان اصلاحات را نمایندگی می‌کردند، نشان دادند که خیلی حاضر نیستند در بزنگاه‌های تاریخی هزینه‌پردازی کنند، بنابراین الان که اصلاحات حالت طیفی و رنگین‌کمانی دارد هر چه بیشتر هسته مرکزی باید از این میزان و شدت رنگین‌کمانی آن بکاهد. چون شرایط جریان‌های سیاسی خیلی سخت شده است، هم از لحاظ نهادهای سخت قدرت و هم اینکه وجه دیگری وجود دارد که هزینه‌سازی کار سیاسی را بالا برده است. آن‌هم این است که مردم به خاطر رویکردی که تحولات چهل‌ساله اخیر ایجاد کرده و گسست نسلی و میزان اعتماد و امید به کارآمدی این نظام سیاسی شرایط را برای هر کنشگر سیاسی سخت کرده است...معتقدم که یک شکاف جدی به خاطر ناکارآمدی اشخاص و ناکارآمدی جمهوری اسلامی در بین مردم در حال شکل‌گیری است...این هم یک واقعیت است که اصلاح‌طلبان چهره ائتلافی بهتر از آقای روحانی پیدا نمی‌کنند و پیدا هم نخواهند کرد. آقای روحانی بالاخره خیلی جاها برای اصلاح‌طلبان هزینه‌سازی کرد و کارهایی هرچند کوچک را هم که می‌توانست در روند امیدبخشی به جامعه انجام دهد خیلی مورد حساسیت و دقت خود قرار نداد.

 حیات جمنا پایان یافته است

ناصر ایمانی، تحلیلگر اصولگرا با توجه به وضعیت جبهه مردمی انقلاب اسلامی به نامه نیوز گفت: جمنا مشکلاتی داشت چون در آن وزن کشی‎ها منطقی نبود یعنی برخی طیف‎های اصولگرا عملا نقشی را ایفا کردند که خیلی بیشتر از وزن‎شان بود... تشکیل جمنا برای یک مقطع انتخاباتی دیده شده بود، نه درازمدت. بعد از انتخابات نیز دیگر خبری از آن نشد. در حالیکه اصولگرایان نیازمند تشکیلاتی مستمر هستند تا زمان انتخابات پررنگتر عمل کنند. به عبارت دیگر جمنا با همه نقاط ضعف و قوتش زود حیاتش پایان یافت...جریان اصولگرایی اشکال مبنایی دارد چراکه اتکای آن به نهادهای قدرت است. یعنی اگر در دولت و مجلس هم نباشد، در نهادهای دیگر حضور دارد بنابراین اصولگرایان نیازی به کار تشکیلاتی نمی بیند یا اینکه انگیزه داشته باشند تا ارتباط خوبی با مردم برقرار کنند.

 راهکارهای عماد افروغ برای برون رفت از شرایط فعلی

روزنامه آفتاب یزد نوشت: عماد افروغ در مصاحبه ای با عصر ایران گفت: اگر دولت بخواهد کاری و عملی برای مردم انجام دهد، مهمترین آن تعدیل شکاف درآمدی است. آیا این کار غیرممکن است؟! حذف امتیازات و امکانات مدیرانی که علاوه بر حقوق‌های چند میلیونی از مزایای فراوان بهره می‌برند، کار سختی است؟! آیا کم کردن حقوق آنهایی که بی ضابطه حقوق می‌گیرند کار سختی است؟! چه طور رئیس جمهور مالزی می‌تواند این کار را انجام دهد و ادعای انقلابی بودن هم ندارد...مردم حق دارند به صورتی مضاعف یقه مسئولان را بگیرند، هم به دلیل بی توجهی به ارزش‌ها در عمل، هم به دلیل استفاده ابزاری از این ارزش‌ها برای توجیه بی عملی خود........ اگر واقعا مسئولان ما راست می‌گویند، منازل خود را به مناطق ساده تر منتقل کنند. اگر راست می‌گویند زندگی خود را تعدیل کنند. مردم باور نمی‌کنند که مسئولان زندگی ساده و مثل همه آحاد جامعه یا حداقل طبقه متوسط دارند.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ مهر ۱۳۹۷تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری
۲۳ مهر ۱۳۹۷معاون شهردار شدن زنان، تنها میراث افشانی/ FATF، باز هم برخورد سیاسی به‌جای برخورد کارشناسی/ واکنش عجیب آرمان به حضور روحانی در دانشگاه تهران
۲۲ مهر ۱۳۹۷حضور روحانی در دانشگاه تهران و حواشی آن/ اصلاح ساختار مجلس؛ چرا و چگونه؟/ افشانی و امضای انتصابات چند دقیقه قبل از دریافت کارت قرمز
۲۱ مهر ۱۳۹۷ابهامات دیدار جهرمی با پاول دوروف/ قالیباف از ایران رفته است؟/ مطالبه شفافیت، مطالبه‌ای سیاسی است؟
۱۸ مهر ۱۳۹۷آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟/ چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟/ اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی
۱۷ مهر ۱۳۹۷روایت روزنامه اصلاح طلب از اقدام تاریخی لاریجانی/رفتار عجیب برخی نمایندگان/ جزئیات چینش تیم جدید اقتصادی دولت/ پشت پرده احضار سلبریتی‌ها/ وقتی قرار است یک نفر حتماً وزیر باشد
۱۶ مهر ۱۳۹۷ماجرای ارسال پیامک های انبوه به نمایندگان/ دلیل شماتت اصلاح طلبان از نظر زیباکلام/ سی اف تی و سرانجام ائتلاف روحانی-لاریجانی/ سوال شریعتمداری از ظریف/ انتقاد محسن هاشمی از رئیس جمهور
۱۵ مهر ۱۳۹۷روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از توطئه ارزی علیه جهانگیری/ پاسخ به تعلل در برخورد با احمدی‌نژاد/ اولین واکنش شورای نگهبان به سی اف تی/ مشهورترین کلاهبردار دهه شصتی بازداشت شد
۱۴ مهر ۱۳۹۷ روایت ناطق نوری از ماجرای انتقاد به بنی صدر و تذکر امام/ ایجاد پست جدید برای خالق ژن خوب/ حاشیه های سخنرانی ولایتی/ چهره های اصلاح طلبی که با وجود دعوت به دیدار روحانی نرفتند
۱۱ مهر ۱۳۹۷کاهش قیمت دلار، علت سیاسی دارد؟/ گام بلند شورای شهر تهران در مسیر شفافیت/ بودجه «ایران اینترنشنال» از کجا می‌آید؟
۱۰ مهر ۱۳۹۷ظریف، نامزد انتخابات ۱۴۰۰؟/عذرخواهی جهانگیری از مردم/سقوط آزاد قیمت دلار/فرقانیسم و وزیر بهداشت
۹ مهر ۱۳۹۷اخراج خواهران هاشمی از میراث خانوادگی/ اعدام و زندان در انتظار مفسدان اقتصادی/ اصلاح‌طلبان همچنان در تکاپوی توجیه

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۵۴۳۶۲۰:۱۰:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۴
اقایون به خاطر ژن خوباشونه که اصرار دارند با غرب تنش ایجاد نشه...ولو به قیمت پایمال شدن حق یک ملت.. تنها کار درستی که احمدی نژاد انجام داد ،بازنشستگی ظریف بود...
مسعود۴۳۵۶۴۹۰۱:۲۲:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۵
ظریف و شکننده مثل‌ برجام و ادعای تدبیر و امید
ناشناس۴۳۵۴۹۰۲۱:۵۰:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۲۴
آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور گفته نمی‌گذاریم کسی دست در جیب مردم بکند. عرض می‌کنم اولا دوره شعارهای احساسی و کلیشه‌ای سپری شده است ثانیا مگر دولت پولی هم در جیب مردم پایین دست باقی گذاشته که کسی بخواهد آن را بردارد؟
ناشناس۴۳۵۴۹۲۲۱:۵۱:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۴
چرا وزارت صنعت در قبال برخی از کالاهایی که تولید داخلی ندارد اقدام به خودتحریمی می‌کند؟ در حالی که تیغ اره نواری فلزبر(فولادی) تولید داخلی ندارد، وزارت صنعت و تجارت واردات آن را ممنوع کرده است. همین امر باعث افزایش قیمت آن از صد تا صد و پنجاه درصد شده است.
ناشناس۴۳۵۴۹۳۲۱:۵۳:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۲۴
محرز شده بعضی از وزیران دولت آقای روحانی برنامه‌ای برای اداره کشور در حوزه ماموریتی خود ندارند در نتیجه موجب هرج و مرج شده‌اند. اولین وظیفه آقای رئیس‌جمهور عزل این مسئولان است. مثلا از دو وزیر راه و کشاورزی نه تنها پیشرفت و حرکتی رو به جلو دیده نشده بلکه کشور را سال‌ها عقب انداخته‌اند.
ناشناس۴۳۵۶۳۳۰۰:۴۰:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۵
همگی بایدباور کنیم که توسعه سیاسی اولین قدم برای حل مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و حتی زیست محیطی است ،سیاستمداران ما باید یکبار دیگر سرکلاس اول سیاست بنشینندو یاد بگیرند که مهمترین هدف و تنها هدف آنها باید تامین خواسته های مردم باشد ولاغیر ، انقلابی و غیرانقلابی اصولا اهمیتی ندارد وقتی به خواسته های مردم توجه نمی شود ، ایدئولوژی چه اهمیتی در برابر فقر و بیکاری دارد؟ این حرفها را نگه دارید برای وقتی که توانستید به اقتصاد مملکت سامان دهید
ناشناس۴۳۶۰۲۶۱۱:۳۰:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۵
عزیزم ایدئو لوژی نان مسکن آزادی امتحانش را در شوروی سابق پس داده است از هر فرصتی برای مبارزه با اسلام استفاده می شود این خودش یک ایدئولوژی است شاید خیلی ها در پناه شعارهای پوپولیستی متوجه نشوند واز آن استقبال کنند و لی در دراز مدت رسوا خواهد شددرست مثل منافقین و گروهک های کمونیستی ضد امپریالیستی که الآن در دامان پر محبت امریکای جنایت کار علیه جمهوری اسلامی فعالیت می کنند
ناشناس۴۳۵۶۴۵۰۱:۱۰:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۲۵
هیچ حکومتی در تاریخ این اندازه به بی اعتمادی عمومی دامن نزده. یک مقام عالی مرتبه در کشور به صراحت می گوید در قضیه برجام 2500 نفر اقامت و تابعیت گرفته اند. مقام عالی مرتبه دیگر می گوید این مطلب از اساس دروغ محض است. یعنی یکی از این دو مقام باید دروغگوی بالفطره باشد چون هردو به صراحت و بدون ابهام چیزی را می گویند که 180 درجه با آن یکی تفاوت دارد. آیا اعتمادی در مردم می ماند؟ مهم نیست کدام یک دروغ می گوید. هر اندازه هم منطقی باشیم و بگوییم برجام چه ربطی به اقامت و تابعیت داشت، این مطلب قابل هضم نیست که یک مقام حکومتی روز روشن به چشم مردم نگاه کرده و دروغ آشکار می گوید.
محمد۴۳۵۷۸۱۰۸:۳۱:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۵
لطفا آقای قاسمی : توافقات پشت پرده در خلال مذاکرات برجام، تفاهمی ناظر بر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت آمریکا ، دروغ محض اعلام نفرماید و شدیدا آنرا رد نکنید. جنابعالی همانطور که می فرماید باید به سبب آشنایی و همکاری نزدیک با دکتر ظریف با ضرس قاطع همه چیز را طبق دستور تکذیب فرماید ؛ ولی مردم متوجه هستند, هر موقع شما ها با ضرس قاطع همه چیز را طبق دستور تکذیب کردید یک واقعیت را پنهان می کنید
علی۴۳۵۸۲۰۰۹:۰۸:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵
در دولت روحانی یک کار بارزشی که صورت گرفت ولی بعدا با آلودگیها و بی تدبیریها دارد سقوط میکند طرح نظام سلامت بود حالاهم وزیر بی انگیزه اش دل مردم را دارد خالی میکند که طوفان تحریم دارو در پیش است مگر قبلا داروهای ضد سرطان را تحریم کردند ما خودمان بدانش فنی ساخت آن دست پیدا نکردیم مگر رهبری به دولت نفرمودند در مذاکره با اروپایی ها باید تضمین دهند با اجرای برجام ایران بمنافع خود برسد ؟ این نشان از آن دارد که دولت این بارهم نتوانسته در مذاکرات از حق ملت ایران خوب دفاع کند و یا اروپایی ها همراه با امریکا دوباره زیاده خواهی میکنند و هم میخواهند مافع برجامی خود را ببرند و هم ایران دستش از منافع برجام خالی باشد
ناشناس۴۳۵۹۰۳۱۰:۲۰:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۵
فقط اعدام تا هرکس از بیت المال برده برگرداند یا اعدام شود واقعا قانون خیلی ضعیف با اینها برخورد میکند
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 2. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 3. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 4. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 5. امشب در سر شوری دارم !

 6. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 7. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 8. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 9. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 10. علت شوره سر چیست؟

 11. تداوم صدرنشینی پدیده با پیروزی مقابل فولاد

 12. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 13. عروس کلاهبردار حساب مادرشوهر را خالی کرد

 14. تئاتر لاکچری؛ خودکرده را تدبیر نیست

 15. چین، ماه مصنوعی می‌سازد!

 16. مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود

 17. تصویب طرح تامین امنیت اربعین در کربلای معلی/ ممنوعیت پرواز پهپاد و کواد کوپتر

 18. محبوبیت مخدر شیشه در میان دختران نوجوان

 19. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

 20. گردشی در استراحت‌گاه مورد علاقه هیتلر

 21. مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

 22. درخواست تجمع مقابل منزل خاوری در کانادا

 23. مسئولیت جدید آیت‌الله جنتی در مجلس خبرگان

 24. دستگیری عاملان توزیع الکل مسموم در شیراز

 25. حجازی نامزد بهترین دروازه بان تاریخ جام ملت‌های آسیا

پربحث‌های دیروز

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 4. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 5. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 6. روایتی تکان دهنده از اموال، ثروت و ساعت کاری برخی وزرای دولت روحانی  

 7. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 8. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 9. رهبر انقلاب: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد/ نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن و منت کشیدن فایده ای ندارد

 10. توضیح سناتور آمریکایی درباره سخنان توهین‌آمیز علیه ایرانی‌ها: جوک گفتم

 11. تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری

 12. تحریم نفت ایران و گل به خودی دیدنی آمریکایی‌ها

 13. برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

 14. واکنش مقتدی صدر به اظهارات ترامپ درباره قتل خاشقچی

 15. چهره متفاوت جوان نخبه در دیدار با رهبر انقلاب  

 16. تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت تا قبل از تحریم‌ آبان/ سامانه‌ دیگری جایگزین می‌شود

 17. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 18. چرا فرهنگیان از دعوت به اعتصاب استقبال نکردند؟

 19. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 20. دکتراحمد توکلی : این جملات از من نیست

 21. کشتی آرای: کاهش قیمت ارز طلا را ارزان کرد+ قیمت‌ها

 22. سردار جعفری: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند/ دشمن با پاسخ سخت و دندان شکن روبرو خواهد شد

 23. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 24. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 25. دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 11. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 12. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 13. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 14. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 15. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 18. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 19. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 20. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 21. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 22. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 23. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 24. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 25. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

گوشی شاپ

پربحث‌های امروز

 1. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 2. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 3. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 4. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 5. درخواست تجمع مقابل منزل خاوری در کانادا

 6. مسئولیت جدید آیت‌الله جنتی در مجلس خبرگان

 7. مدیران آی‌تی خواستار عذرخواهی سناتور آمریکایی به دلیل توهین به نژاد ایرانی شدند

 8. چرا اصلاح‌طلبان با شهردار شدن محسن هاشمی مخالفند؟

 9. کیهان: روحانی تهدید شد! «صبر جهانگیری حدی دارد»

 10. محسنی اژه‌ای: برخی عناصر گمرک در پرونده‌های قاچاق خودرو تحت تعقیب هستند

 11. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 12. توضیحات وزارت علوم درباره جعلی بودن مدرک تحصیلی هاشمی + سند

 13. سکوت و انفعال تحقیرآمیز سفارت ایران در اتریش/ روزه سکوت وزارت‌خارجه ادامه دارد +تصاویر

 14. برای تعدادی از متهمان حادثه تروریستی اهواز قرار صادر شده است

 15. نظر محسن رضایی درباره بررسی CFT و FATF در مجمع تشخیص

 16. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 17. عضو کمیسیون امنیت ملی: پیوستن ایران به FATF یعنی خود تحریمی

 18. سرلشکر جعفری: نگاه مسئولان کشور به توان داخلی باشد

 19. رهبر انقلاب: وقتی به کوهستان‌های اطراف تهران می‌روم و می‌بینم هیچ‌کس نیست! غصه می‌خورم

 20. عکس دیده نشده از رهبری در اردوی فرهنگی رزمی  

 21. واکنش گسترده رسانه‌های پاکستانی به ربوده شدن مرزبانان ایرانی

 22. پاکستان: گشت‌زنی هوایی برای یافتن مرزبانان ایرانی آغاز شده است

 23. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 24. سفیر ایران در لاهه: حکم دیوان بین المللی دادگستری در مورد رفع تحریمها برای همه کشورها لازم الاجرا است

 25. تیم ضدانقلاب، یار جدیدش را نپذیرفت

پربحث‌های دیروز

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 4. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 5. رهبر انقلاب: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد/ نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن و منت کشیدن فایده ای ندارد

 6. تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری

 7. چرا فرهنگیان از دعوت به اعتصاب استقبال نکردند؟

 8. دکتراحمد توکلی : این جملات از من نیست

 9. سردار جعفری: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند/ دشمن با پاسخ سخت و دندان شکن روبرو خواهد شد

 10. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 11. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 12. تجربه نقد و نسیه برجام یکبار دیگر در CFT تکرار نشود/ تصویب «CFT» بدون پند گرفتن از برجام !

 13. دهقان: تیم اقتصادی دولت از نظرات اقتصاددانان حداکثر بهره را ببرد

 14. برای روزنامه‌های «شرق» و «شهروند» کیفرخواست صادر شده است / دستگیری مدیر شرکت ایرتویا

 15. سرنوشت شهردار تهران هفته آینده مشخص می شود

 16. توصیه ویژه رحیم پور ازغدی به مدیران پیر و خسته

 17. من، پاسدار قاسم سلیمانی ...  

 18. جواد لاریجانی: گزارشگران قبلی ایران مانند بلندگوی غرب صهیونی عمل کردند

 19. اظهارات وزیر علوم در دیدار دانشجویان ممتاز و استعدادهای برتر با مقام معظم رهبری

 20. جزئیات دیدار یک ساعته شهردار تهران با لاریجانی

 21. واکنش مسکو به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

 22. ۵ دلیل حسین موسویان برای شکست طرح ناتو عربی

 23. بازدید وزیر کشور عراق از مرز مهران

 24. نیویورک پست: برای تنبیه عربستان ایران را تقویت نکنید

 25. عباس عبدی:‌عارف هیچگاه گزینه‌ اصلاح‌طلبان نبوده و نخواهد بود

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 4. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 5. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 6. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 7. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 8. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 9. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 10. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 11. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 12. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 13. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 14. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 15. فرصت سوزی دولت در ترمیم کابینه و معرفی وزراء/ خبرهای ناخوشایند از معرفی گزینه های تکراری و ناکارآمد

 16. فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

 17. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 18. سامانه پدافند هوایی سعیر+ عکس

 19. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 20. تجمع اعتراضی دانشجویان همزمان با حضور روحانی در دانشگاه تهران + عکس

 21. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 22. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 23. حواشی تجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران + جزئیات و تصاویر

 24. رهبر انقلاب در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا: برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال و تورم تصمیم‌های جدی بگیرید

 25. حمله بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در ترکیه + توضیحات بهرام قاسمی

آخرین عناوین