مروری بر اخبار مهم روز؛ دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

گروه سیاسی الف،   3970424147 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

«ح.ه» به دلیل بدهی 1000 میلیارد تومانی به بانک سرمایه توسط یکی از نهادهای امنیتی بازداشت و مدت سه هفته است که در زندان اوین به سر می‌برد. وی با شکایت بانک سرمایه به دلیل اخذ وام 1000 میلیارد تومانی با وثایق ناچیز و با حکم دادسرای پولی و بانکی در زندان اوین به سر می‌برد و اکنون مرحله دادسرا و حکم بازداشت موقت خود را سپری می کند.

جزئیاتی از حکم ناظم مدرسه غرب تهران

ناظم متخلف مدرسه پسرانه غرب تهران با رای قاضی شعبه 1091 دادگاه ارشاد به 10 سال حبس و 80 ضربه شلاق محکوم شد.

 ادامه بحث تغییر کابینه

علی عبدالعلی‌زاده وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات با بیان اینکه حسن روحانی اصلاح‌طلب نیست اما اصلاح‌طلبان از دولت او حمایت کردند، به تسنیم گفت: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد. عبدالعلی‌زاده با بیان اینکه دولت روحانی باید استعفا دهد، اظهار داشت: وقتی دولت کاری برای مردم نمی‌کند، بهتر است رها کند و برود. وزیر مسکن دولت اصلاحات در پاسخ به این پرسش که آیا دولت خودش باید استعفا دهد یا اینکه مجلس به این مسئله ورود کند، گفت: وقتی خودشان کنار نمی‌روند مجلس باید ورود کند و وظیفه مجلس همین است.

وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درخصوص ترمیم کابینه دولت اظهار کرد: تغییرات اگر در دولت به درستی انجام نشود منجر به بهتر شدن اوضاع نمی شود.  الزاما هر تغییری مثبت نخواهد بود. سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در باره ناتوانی تیم اقتصادی روحانی گفت: هر تیم اقتصادی که جای مدیران فعلی باشد توان انجام کار در این شرایط را ندارد، زیرا مشکلات امروز کشور تحت تاثیر بد عهدی غربی ها است. این فعال سیاسی اصلاح طلب در باره صحبت ها مبنی برفشار کارگزاران به رئیس جمهور برای تغییر کابینه و استفاده از اعضای این حزب در تیم اقتصادی گفت:مدافع تیم اقتصادی دولت هستیم و این شایعات را تکذیب می کنم، لذا هیچ پیشنهادی به روحانی برای تغییر کابینه نداده ایم.

حمید رضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در خصوص عملکرد تیم اقتصادی دولت به دیده بان ایران گفت: بنده معتقدم نیازی به ارزیابی نیست زیرا خروجی این تیم به هیچ عنوان مطلوب نیست. وضعیت نامطلوب اقتصادی حاکم بر جامعه نشان داد که این تیم نتوانستند برنامه ای خردمندانه و مناسب را تدوین و آن را اجرا کنند. حاج بابایی در خصوص استیضاح برخی از وزرا اظهار کرد: اگر دولت نتواند تغییری مناسب عرصه اقتصاد و اعضای این تیم ایجاد کند، مسلما مجلس واکنشی از خود نشان خواهد داد که بنده این کار را به صلاح آقای روحانی نمی دانم. اگر در مجلس استیضاحی هم صورت بگیرد قطعا  در حوزه وزرای اقتصادی خواهد بود.

علی جنتی،عضو حزب اعتدال و توسعه درباره تغییر در کابینه دولت به ایلنا گفت: باید تغییراتی در کابینه دولت شکل گیرد و تغییر در تیم اقتصادی نباید زیاد طول بکشد.

 چرا جهانگیری به‌جای تکذیب سکوت می‌کند؟

خبرآنلاین نوشت: بعدازظهر هجدهم تیر بود که خبر رسید اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری وسایلش را از دفتر کار جمع کرده تا کابینه را ترک کند. خبرهای غیررسمی حاکی از آن بود که تغییر و تحولاتی که قرار است کابینه‌ای متفاوت رقم بزند، چندان خوشایند معاون‌ اول رییس‌جمهوری نیست. گفته شده بود آنچه جهانگیری را دلخور کرده‌بود تا آنجا که عطای معاون اولی را به لقایش ببخشد، انتخاب نهاوندیان برای تکیه زدن بر صندلی سیف در ساختمان بولوار میرداماد بود...چندی بعد اما این خبر با اطلاعیه‌ای از سوی دولت تکذیب شد...پس از شایعه استعفا گرچه بسیاری از راست و چپ و حتی دولتی‌ها در مورد حضور او در کابینه صحبت کردنداما در میان همه این حرف و حدیث ها و تمجید و تقبیح‌ها سوالی که اهمیت داشت این بود که چرا اسحاق جهانگیری سکوت کرده‌است؟... اختلاف میان او و برخی اعضای هیات دولت حتی از لا به لای فریم‌های عکس‌های جلسه هیات دولت در پاستور هم به چشم می‌خورد. جهانگیری استراتژی سکوت پیش گرفته و زمزمه‌های اختلاف در پاستور کم‌کم واضح‌تر می‌شود؛ زمزمه‌هایی که نشان می‌دهد دوگانه ایجاد شده در مسیر جهانگیری، دوگانه انتخاب و ترجیح معاون اولی و کمک به دولت در این شرایط یا هم‌قدم شدن با چانه‌زنی کارگزارانی‌ها برای حضور جدی‌تر در دولت آن هم در بزنگاه‌ تغییر و ترمیم... بلکه آنچه این روزها باعث شده که دولت هیچ کنشی در جهت ایجاد تغییر نداشته باشد و برای انتخاب چهره‌های جدید به اصطلاح دست روی دست بگذارد، اختلافات بر سر چگونگی این تغییرات و نام‌هایی است که قرار است مسئولیت سمت‌های جدید را برعهده بگیرند...حالا تلاش‌ّهای کارگزاران برای سهم‌ بیشتر در کابینه بعد از ترمیم دولت دوازدهم اختلافات را دامن زده‌است. جهانگیری گرچه بعد از حضور در دولت نقش کمرنگ‌تری در حزب کارگزاران ایفا کرده اما وابستگی‌های جریانی‌اش این روزها او را بر سر دوراهی بزرگی قرار داده؛ دوراهی که یک سوی آن تحقق ایده حضور پررنگ‌تر گزینه‌های کارگزاران در دولت است و یک سوی او همراهی با روحانی در شرایط بحرانی این‌روزهای دولت...البته ناگفته نماند که در این میان طیفی از جریان اصلاح‌طلب باور دارد استعفای جهانگیری از دولت به مثابه نجات جان جریان اصلاحات از مخمصه‌ حمایت از دولتی است که در شرایط سختی قرار دارد... به نظر می‌رسد که جهانگیری هنوز موفق نشده در شرایط حساس این روزهای دولت تصمیم بگیرد که کدام راه برای او و آینده سیاسی‌اش راه بهتری است؟ و مهم اینکه جهانگیری در سکوت خود، راه را برای رسانه‌هایی که با آنها همسو یا مرتبط است باز گذاشته تا شایعه و تحلیل‌های مختلفی را منتشر کنند.

 جشن ۳۰ میلیارد دلاری دولت برای رانت‌خواران

 روزنامه کیهان نوشت: احمد خرم، وزیر راه دولت اصلاحات در گفت‌وگو با روزنامه آرمان و درباره رانت ایجاد شده در بازار ارز توسط دولت اظهار داشت: وقتی که شنیدم قرار است ارز ۴۲۰۰ تومانی در بازار عرضه شود اعلام کردم این نرخ باعث جشن و پایکوبی رانت‌خواران خواهد شد! مشخص بود این افراد به ارز دولتی اعلام شده هجوم خواهند آورد و ارز را به هر شکل و به هر نامی دریافت خواهند کرد و در ادامه به‌کار خود مشغول خواهد شد.

 پاسخ به شایعه تابعیت خارجی فرزندان ظریف و 2500 تابعیت برجامی

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گو با میزان عنوان کرد: آن چیزی که در خبر‌ها آمده بود مبنی بر اینکه در خلال مذاکرات برجام، تفاهمی ناظر بر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت میان ایران و آمریکا منعقد شد، دروغ محض بود و شدیدا آنرا رد می‌کنم. هیچگونه مذاکره‌ای از سوی تیم مذاکره کننده هسته‌ای در این رابطه و سایر موضوعات مشابه در خلال مذاکرات برجام صورت نگرفت...به سبب آشنایی و همکاری نزدیک با دکتر ظریف با ضرس قاطع می‌گویم که فرزندان وی در ایران زندگی و کار می‌کنند و تابعیت خارجی ندارند. در مورد دیگران نیز من صلاحیت قضایی و امنیتی برای اظهارنظر ندارم.

قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

  پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌قضاییه درباره واردات غیرقانونی خودرو گفت: شرکت‌های که ثبت سفارش کردند، هیچ گونه سابقه فعالیت درباره موضوع وارداتی که درخواست کردند نداشتند. شرکتی که دو برابر تاسیس کرده بودند. ۲۰ و چند میلیون یورو را برای واردات کاغذ روزنامه گرفته اند که اصلا آنها در این باره هیچ سوابقی نداشتند. در این باره از دولت خواسته ایم لیست همه افراد که ارز ۴۲۰۰ تومانی و‌دولتی گرفته اند را به ما بدهند تا بررسی کنیم...در سال ۹۱ و ۹۲ نیز افرادی دستگیر شدند و حکم علیه آنان صادر شد. یکی از این افراد به نام حمید مظلومین و پسرش محمدرضا آن موقع حکم قضایی گرفتند، بانک مرکزی آن زمان اعلام کرد اینها با هماهنگی ما فعالیت می کردند و دلار را ما به آنها داده ایم. الان اینها دوباره بازداشت شده اند. الان بحث این است که بانک مرکزی درخواست کرده برخی بازداشت شدگان آزاد شوند. یک متهم می‌گوید در ۳۰ مورد و هر مورد بین ۴ تا ۷ میلیون دلار از بانک مرکزی ارز گرفته و توزیع کرده است. به پلیس گفتم شما مستقل مصاحبه نکنید تا سوتفاهم پیش نیاید. مردم فکر کردند از متهم دو تن سکه گرفته اند ولی واقعیت این است از متهم و فرزندش سکه ای نگرفته اند ولی اسناد نشان می‌دهد بیش از ۲ تن سکه آنها خرید و فروش کرده اند و این سکه ها موجود نیست.

محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 طوفان تحریم‌ها در راه است

روزنامه صبح نو نوشت: ... برخلاف تلاش‌های رییس‌جمهوری برای ارائه امید به مردم ، یکی از وزرای کشور که سلامت و بهداشت را در دست دارد نه تنها از «طوفان تحریم‌ها» سخن گفته که این روزها را روز مبادا نامیده است...اما این اولین بار نیست که قاضی زاده با اظهاراتش حاشیه‌ساز می‌شود، آقای وزیر که برخلاف شعار دولت حتی نمی‌تواند امید را در دل مردم نگاه دارد، بارها حاشیه‌ساز شده است؛ از رفتار اربابی با مردم گرفته تا پورشه‌سواری و حتی واردات مختلف که حتی لقب وزیر واردات را برای او به ارمغان آورد، این روزها هم به علت واردات ماشین‌های مدل بالا برای روز مبادا و با ارز دولتی حاشیه‌ساز شده است.

 جنگ قدرت اصلاح‌طلبان، مطالبات مردمی را به حاشیه برد

روزنامه صبح نو نوشت: ... محمدرضا عارف، بداقبال‌ترین کنشگر سیاسی اصلاحات است. او با فداکاری انصراف در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم راه پاستور را به حسن روحانی نشان داد ولی هسته تندرو و سخت اصلاحات، او را همچنان «اصلاح‌طلب بدلی» می‌نامد... پس از سال‌ها عسرت جریان اصلاحات در نهادهای قدرت، دو قوه اصلی حاکمیت و اکثریت کرسی شورای شهر کلانشهرها در اختیار جریان اصلاحات قرار دارد. در چند سال اخیر کارنامه اصلاحات نمایانگر فراموشی تحقق مطالبات مردمی از نهادهای مدنظر است و جنگ قدرت برای کسب منابع مالی و مناصب در اردوگاه چپ‌نشینان حاکم است.

مردم نسبت به رئوس قدرت احساس جدایی می‌کنند

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به اعتمادآنلاین گفت: خیلی از کسانی که در این دو دهه اخیر خط چپ و گفتمان اصلاحات را نمایندگی می‌کردند، نشان دادند که خیلی حاضر نیستند در بزنگاه‌های تاریخی هزینه‌پردازی کنند، بنابراین الان که اصلاحات حالت طیفی و رنگین‌کمانی دارد هر چه بیشتر هسته مرکزی باید از این میزان و شدت رنگین‌کمانی آن بکاهد. چون شرایط جریان‌های سیاسی خیلی سخت شده است، هم از لحاظ نهادهای سخت قدرت و هم اینکه وجه دیگری وجود دارد که هزینه‌سازی کار سیاسی را بالا برده است. آن‌هم این است که مردم به خاطر رویکردی که تحولات چهل‌ساله اخیر ایجاد کرده و گسست نسلی و میزان اعتماد و امید به کارآمدی این نظام سیاسی شرایط را برای هر کنشگر سیاسی سخت کرده است...معتقدم که یک شکاف جدی به خاطر ناکارآمدی اشخاص و ناکارآمدی جمهوری اسلامی در بین مردم در حال شکل‌گیری است...این هم یک واقعیت است که اصلاح‌طلبان چهره ائتلافی بهتر از آقای روحانی پیدا نمی‌کنند و پیدا هم نخواهند کرد. آقای روحانی بالاخره خیلی جاها برای اصلاح‌طلبان هزینه‌سازی کرد و کارهایی هرچند کوچک را هم که می‌توانست در روند امیدبخشی به جامعه انجام دهد خیلی مورد حساسیت و دقت خود قرار نداد.

 حیات جمنا پایان یافته است

ناصر ایمانی، تحلیلگر اصولگرا با توجه به وضعیت جبهه مردمی انقلاب اسلامی به نامه نیوز گفت: جمنا مشکلاتی داشت چون در آن وزن کشی‎ها منطقی نبود یعنی برخی طیف‎های اصولگرا عملا نقشی را ایفا کردند که خیلی بیشتر از وزن‎شان بود... تشکیل جمنا برای یک مقطع انتخاباتی دیده شده بود، نه درازمدت. بعد از انتخابات نیز دیگر خبری از آن نشد. در حالیکه اصولگرایان نیازمند تشکیلاتی مستمر هستند تا زمان انتخابات پررنگتر عمل کنند. به عبارت دیگر جمنا با همه نقاط ضعف و قوتش زود حیاتش پایان یافت...جریان اصولگرایی اشکال مبنایی دارد چراکه اتکای آن به نهادهای قدرت است. یعنی اگر در دولت و مجلس هم نباشد، در نهادهای دیگر حضور دارد بنابراین اصولگرایان نیازی به کار تشکیلاتی نمی بیند یا اینکه انگیزه داشته باشند تا ارتباط خوبی با مردم برقرار کنند.

 راهکارهای عماد افروغ برای برون رفت از شرایط فعلی

روزنامه آفتاب یزد نوشت: عماد افروغ در مصاحبه ای با عصر ایران گفت: اگر دولت بخواهد کاری و عملی برای مردم انجام دهد، مهمترین آن تعدیل شکاف درآمدی است. آیا این کار غیرممکن است؟! حذف امتیازات و امکانات مدیرانی که علاوه بر حقوق‌های چند میلیونی از مزایای فراوان بهره می‌برند، کار سختی است؟! آیا کم کردن حقوق آنهایی که بی ضابطه حقوق می‌گیرند کار سختی است؟! چه طور رئیس جمهور مالزی می‌تواند این کار را انجام دهد و ادعای انقلابی بودن هم ندارد...مردم حق دارند به صورتی مضاعف یقه مسئولان را بگیرند، هم به دلیل بی توجهی به ارزش‌ها در عمل، هم به دلیل استفاده ابزاری از این ارزش‌ها برای توجیه بی عملی خود........ اگر واقعا مسئولان ما راست می‌گویند، منازل خود را به مناطق ساده تر منتقل کنند. اگر راست می‌گویند زندگی خود را تعدیل کنند. مردم باور نمی‌کنند که مسئولان زندگی ساده و مثل همه آحاد جامعه یا حداقل طبقه متوسط دارند.

عناوین مرتبط

۱۸ آذر ۱۳۹۷اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟
۱۷ آذر ۱۳۹۷نامه جهانگیری به مقامات عالی نظام/ روایت دو دانشجوی منتقد از بیان انتقادات در دیدار با رهبری/ استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400
۱۴ آذر ۱۳۹۷انتقاد روزنامه اصلاح طلب از صادق زیباکلام/ کاسبی برخی نمایندگان مجلس/ آقای رحمانی فضلی به این تناقض پاسخ دهید
۱۳ آذر ۱۳۹۷واکنش سلحشوری به تقطیع سخنانش درباره حجاب/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی/ وزیر دولت اصلاحات: حمایت از روحانی اشتباه بود
۱۲ آذر ۱۳۹۷مشابهت‌های رفتاری واعظی و مشایی/ بهزاد نبوی از چه چیزی گلایه می‌کند؟/ پوپولیسم در انتصاب مدیران جوان
۱۱ آذر ۱۳۹۷نظر رهبری درباره فیلم «مارمولک»/ رونق فضای شعر و شاعری در مجلس/ نامزد اتاق فکر دولت برای انتخابات ریاست جمهوری/ سپاه روی موشک می‌نویسد، موشک؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷کنگره حزب کارگزاران؛ آغاز عبور از روحانی/ اصولگرایان با استیضاح ظریف موافقند؟/ انتقاد کیهان از علی‌اکبر صالحی
۷ آذر ۱۳۹۷علی لاریجانی از ریاست مجلس بازمی‌ماند؟/ اصلاح‌طلبان هم باید در پیشگاه تاریخ پاسخگو باشند/ استیضاح ظریف یا پاس گل به دولت
۶ آذر ۱۳۹۷اما و اگرهای صدور حکم حناچی/ چرا ایران در فرانسه سفیر ندارد؟/ استیضاح وزرا چاره کار کشور است؟
۵ آذر ۱۳۹۷سوءاستفاده از سخنان دیروز رهبر انقلاب/سه مشکل ایران به روایت ناطق نوری/ رفتار ناجوانمردانه اصلاح طلبان با روحانی/ اعتراض کارگزاران به عارف علنی شد
۳ آذر ۱۳۹۷محاکمه علنی یک ژن خوب/ انتقاد تند فعال اصلاح طلب از سبک زندگی روحانی/ دلیل بی اعتمادی مردم به روایت پزشکیان/ انتقاد عباس عبدی از ظریف/ چرا تئوریسین اقتصادی دولت مسئولیت قبول نمی کند؟
۳۰ آبان ۱۳۹۷خط و نشان مطهری برای رحمانی فضلی/ رونمایی محسن هاشمی از نامزد جدید انتخابات/ ماجرای جهانگیری و اعتراضات هفت‌تپه/ باهنر: رئیس دولت اصلاحات باید تقصیرهایش را جبران کند

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۵۴۳۶۲۰:۱۰:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۴
اقایون به خاطر ژن خوباشونه که اصرار دارند با غرب تنش ایجاد نشه...ولو به قیمت پایمال شدن حق یک ملت.. تنها کار درستی که احمدی نژاد انجام داد ،بازنشستگی ظریف بود...
مسعود۴۳۵۶۴۹۰۱:۲۲:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۵
ظریف و شکننده مثل‌ برجام و ادعای تدبیر و امید
ناشناس۴۳۵۴۹۰۲۱:۵۰:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۲۴
آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور گفته نمی‌گذاریم کسی دست در جیب مردم بکند. عرض می‌کنم اولا دوره شعارهای احساسی و کلیشه‌ای سپری شده است ثانیا مگر دولت پولی هم در جیب مردم پایین دست باقی گذاشته که کسی بخواهد آن را بردارد؟
ناشناس۴۳۵۴۹۲۲۱:۵۱:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۴
چرا وزارت صنعت در قبال برخی از کالاهایی که تولید داخلی ندارد اقدام به خودتحریمی می‌کند؟ در حالی که تیغ اره نواری فلزبر(فولادی) تولید داخلی ندارد، وزارت صنعت و تجارت واردات آن را ممنوع کرده است. همین امر باعث افزایش قیمت آن از صد تا صد و پنجاه درصد شده است.
ناشناس۴۳۵۴۹۳۲۱:۵۳:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۲۴
محرز شده بعضی از وزیران دولت آقای روحانی برنامه‌ای برای اداره کشور در حوزه ماموریتی خود ندارند در نتیجه موجب هرج و مرج شده‌اند. اولین وظیفه آقای رئیس‌جمهور عزل این مسئولان است. مثلا از دو وزیر راه و کشاورزی نه تنها پیشرفت و حرکتی رو به جلو دیده نشده بلکه کشور را سال‌ها عقب انداخته‌اند.
ناشناس۴۳۵۶۳۳۰۰:۴۰:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۵
همگی بایدباور کنیم که توسعه سیاسی اولین قدم برای حل مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و حتی زیست محیطی است ،سیاستمداران ما باید یکبار دیگر سرکلاس اول سیاست بنشینندو یاد بگیرند که مهمترین هدف و تنها هدف آنها باید تامین خواسته های مردم باشد ولاغیر ، انقلابی و غیرانقلابی اصولا اهمیتی ندارد وقتی به خواسته های مردم توجه نمی شود ، ایدئولوژی چه اهمیتی در برابر فقر و بیکاری دارد؟ این حرفها را نگه دارید برای وقتی که توانستید به اقتصاد مملکت سامان دهید
ناشناس۴۳۶۰۲۶۱۱:۳۰:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۵
عزیزم ایدئو لوژی نان مسکن آزادی امتحانش را در شوروی سابق پس داده است از هر فرصتی برای مبارزه با اسلام استفاده می شود این خودش یک ایدئولوژی است شاید خیلی ها در پناه شعارهای پوپولیستی متوجه نشوند واز آن استقبال کنند و لی در دراز مدت رسوا خواهد شددرست مثل منافقین و گروهک های کمونیستی ضد امپریالیستی که الآن در دامان پر محبت امریکای جنایت کار علیه جمهوری اسلامی فعالیت می کنند
ناشناس۴۳۵۶۴۵۰۱:۱۰:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۲۵
هیچ حکومتی در تاریخ این اندازه به بی اعتمادی عمومی دامن نزده. یک مقام عالی مرتبه در کشور به صراحت می گوید در قضیه برجام 2500 نفر اقامت و تابعیت گرفته اند. مقام عالی مرتبه دیگر می گوید این مطلب از اساس دروغ محض است. یعنی یکی از این دو مقام باید دروغگوی بالفطره باشد چون هردو به صراحت و بدون ابهام چیزی را می گویند که 180 درجه با آن یکی تفاوت دارد. آیا اعتمادی در مردم می ماند؟ مهم نیست کدام یک دروغ می گوید. هر اندازه هم منطقی باشیم و بگوییم برجام چه ربطی به اقامت و تابعیت داشت، این مطلب قابل هضم نیست که یک مقام حکومتی روز روشن به چشم مردم نگاه کرده و دروغ آشکار می گوید.
محمد۴۳۵۷۸۱۰۸:۳۱:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۵
لطفا آقای قاسمی : توافقات پشت پرده در خلال مذاکرات برجام، تفاهمی ناظر بر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت آمریکا ، دروغ محض اعلام نفرماید و شدیدا آنرا رد نکنید. جنابعالی همانطور که می فرماید باید به سبب آشنایی و همکاری نزدیک با دکتر ظریف با ضرس قاطع همه چیز را طبق دستور تکذیب فرماید ؛ ولی مردم متوجه هستند, هر موقع شما ها با ضرس قاطع همه چیز را طبق دستور تکذیب کردید یک واقعیت را پنهان می کنید
علی۴۳۵۸۲۰۰۹:۰۸:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵
در دولت روحانی یک کار بارزشی که صورت گرفت ولی بعدا با آلودگیها و بی تدبیریها دارد سقوط میکند طرح نظام سلامت بود حالاهم وزیر بی انگیزه اش دل مردم را دارد خالی میکند که طوفان تحریم دارو در پیش است مگر قبلا داروهای ضد سرطان را تحریم کردند ما خودمان بدانش فنی ساخت آن دست پیدا نکردیم مگر رهبری به دولت نفرمودند در مذاکره با اروپایی ها باید تضمین دهند با اجرای برجام ایران بمنافع خود برسد ؟ این نشان از آن دارد که دولت این بارهم نتوانسته در مذاکرات از حق ملت ایران خوب دفاع کند و یا اروپایی ها همراه با امریکا دوباره زیاده خواهی میکنند و هم میخواهند مافع برجامی خود را ببرند و هم ایران دستش از منافع برجام خالی باشد
ناشناس۴۳۵۹۰۳۱۰:۲۰:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۵
فقط اعدام تا هرکس از بیت المال برده برگرداند یا اعدام شود واقعا قانون خیلی ضعیف با اینها برخورد میکند

پربحث‌های امروز

 1. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 2. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 3. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 4. کار خودروسازان، اخلال در نظام اقتصادی نیست؟

 5. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 6. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 7. خروج ۱۰ میلیارد دلار ارز برای وارداتی که تولید آن آسان است/ از واردات ۹۴۱ تن بیل و بیلچه تا ۴۳ تن نخ دندان!

 8. فروش نفت که نشد کار!

 9. مدیرعامل سپاهان: هدف برانکو این بود که داور به نفع بگیرد/ داوری‌ها به سود پرسپولیس است

 10. چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می‌دوند

 11. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت

 12. درخواست نامزد خاشقچی

 13. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 14. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 15. مهناز افشار امروز باید خود را به دادسرای رسانه معرفی کند

 16. پایان سرقت‌های سریالی برادران مسلح

 17. ۳۲ استیضاح در مجلس دهم/ وزرای کشور و آموزش و پرورش بالاترین تقاضای استیضاح

 18. تلفن همراه؛ عامل افزایش ۳۷ درصدی موارد بستری در بیمارستان

 19. «سگ دیوانه»، آخرین مرد عاقلِ دولت ترامپ

 20. تصادفات عجیب در جاده‌های جهان   

 21. مدارس عشایری شهرستان ایذه - خوزستان  

 22. رضا جباری: سپاهان مقابل پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورد

 23. درخواست بشار اسد از ماکرون؛ نگران مردم فرانسه هستیم  

 24. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 25. وزیر راه خبر داد: برنامه وزارت راه برای ساخت ۴۰۰ هزار مسکن تا سال ۹۹

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 5. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 6. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 7. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 8. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 9. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 10. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 11. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 12. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 13. نه چپ نه راست، دعوت به ساختارشکنی

 14. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 15. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 16. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 17. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 18. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 19. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 20. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 21. کنایه رئیسی به هوچی‌گران زمان انتخابات!  

 22. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 23. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 24. واکنش عجیب مهناز افشار به خبر احضارش  

 25. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 7. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 8. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 9. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 10. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 11. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 12. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 13. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 14. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 15. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 16. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 17. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 18. حرف های یک مهندس برق مملکت

 19. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 20. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 21. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 22. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 23. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 24. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 25. تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

پربحث‌های اخیر

 1. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 2. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 3. جواد لاریجانی: مدیران دولتی اگر غیرکارآمد عمل کنند در تیم دشمن هستند

 4. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 5. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 6. ۳۲ استیضاح در مجلس دهم/ وزرای کشور و آموزش و پرورش بالاترین تقاضای استیضاح

 7. بزرگ‌ترین تهدیدات امنیت کشور  

 8. چه قوانینی در ارسال لوایح پالرمو و پولشویی به مجمع تشخیص نقض شد؟

 9. چرا روحانی سابقه اعتمادش به آمریکا را انکار می‌کند؟

 10. ولایتی: پایان‌دادن به خونریزی میان مسلمانان وظیفه‌ای اسلامی انسانی است

 11. شارلاتانیسم مطبوعاتی یعنی...  

 12. نشست رئیس‌جمهور با مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی

 13. رئیسی از کدام نظرسنجی حرف میزند؟!  

 14. آقای رئیسی، نمی‌دانستیم شما قرار است با آقای قالیباف رقابت کنید!  

 15. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 16. فلاحت پیشه: اگر با دنیا کار نکنیم امورات‌مان پیش نخواهد رفت

 17. حاشیه‌های دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب در 40 سال گذشته   

 18. حق‌الوکاله‌های نجومی در پرونده بابک زنجانی  

 19. فرمانده مرزبانی کشور: مرزبانی نیازمند تجهیزات پیشرفته است/روا نیست علیه مرزبانی مصاحبه کرد

پربحث‌های دیروز

 1. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 2. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 3. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 4. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 5. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 6. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 7. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 8. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 9. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 10. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

 11. حجاریان؛ بدعهدی موجر و مستاجر

 12. تردید در حسن نیت یک ادعا

 13. معاون روحانی: فساد اصلی ناشی از ساختار دولت است

 14. سخنگوی قوه قضائیه: پرونده عراقچی ۹ متهم دارد/ دادگاه علنی با اجازه قاضی

 15. ناصر ایمانی: جبهه پایداری برای اصولگرایان فقط هزینه داشته است

 16. پروژه‌ای قدیمی یا جدید؟/ دستور حجاریان برای عبور از روحانی با نافرمانی مدنی

 17. جواد لاریجانی: مدیران دولتی اگر غیرکارآمد عمل کنند در تیم دشمن هستند

 18. سردار فضلی: تفکر بسیجی کشور را از مراحل مختلف تحریم‌ با قوت عبور خواهد داد

 19. آزادیخواه: سازشگران با آمریکا خائن هستند/ نباید چشمانمان را به روی ظلم ببندیم

 20. ناوهای جنگی ایران با «چشم عقاب» می‌بینند/ ویژگی های جدیدترین رادار آرایه فازی نداجا

 21. مشاور روحانی استعفا کرد

 22. آخرین وضعیت طرح سوال از روحانی در مجلس

 23. پشت پرده حادثه تروریستی چابهار

 24. هشدار بجایِ روحانی

 25. نقوی‌حسینی: ثبت"SPV" در هاله‌ای از ابهام است

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 3. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 4. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 5. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 6. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 7. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 8. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 9. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 10. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 11. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 12. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 13. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 14. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 15. روحانی: اگر جلوی صادرات نفت ایران در خلیج فارس گرفته شود نفتی صادر نخواهد شد

 16. کدخدایی: اظهارات محمودصادقی را از طریق قوه قضائیه پیگیری می‌کنیم

 17. آقای روحانی! محرمانه نداریم/ شفافیت را از دولت آغاز کنید

 18. روحانی: ‌فشار اقتصادی‌ آمریکا و صهیونیست‌ها علیه ملت ایران است/ با اقامه نماز در برابر ابرقدرت‌ها حفظ خواهیم شد

 19. وزیر بهداشت: تحریم کشوری با حداقل ۱۵ همسایه یک شوخی است!

 20. تایید حکم انفصال از خدمت رئیس کل پیشین بانک مرکزی/سیف نمی‌تواند مشاور روحانی باشد

 21. روحانی: FATF لازمه ارتباط مالی جهانی است/ چه کسی به آمریکا اعتماد کرده است؟/ چه کسانی موسسات اعتباری پدید آوردند و اجازه تاراج مال مردم را دادند؟/ آمریکا ۸ بار مستقیم درخواست مذاکره کرد

 22. دکتر احمد توکلی : درباره بازنشسته‌ها؛ یا افراط کردیم یا تفریط/ مجلس اصلاح کند

 23. موشک کروز کوثر؛ قاتل ناوچه اسرائیلی ساعر + تصاویر

 24. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 25. امیرآبادی فراهانی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند/ سخن گفتن از سازش برای ما معنا ندارد

آخرین عناوین