مگنت-ستاره یک مربع

در گفتگو با الف مطرح شد بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

گروه اقتصادی الف،   3970423113 ۳۷ نظر، ۴ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

یک کارشناس اقتصادی معتقد است که این موضوع می تواند ظرفیت‌های اقتصادی بین دو کشور را قریب به 50 میلیارد دلار در حوزه انرژی توسعه دهد.

به گزارش الف، پس از سفر راهبردی علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری به روسیه و ابلاغ پیام رهبری به پوتین اعلام شد که روسیه در ایران به خصوص حوزه نفت و گاز 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد و از طرفی هم توافقاتی برای سوآپ نفتی ایران توسط روس‌ها انجام شده و قرار است روزانه یک میلیون بشکه نفت ایران از طریق این کشور صادر شود البته شنیده‌ها حکایت از آن دارد که ایران باید مبلغ 500هزار بشکه نفت را دریافت کند و برای 500هزار بشکه مابقی از روسیه کالا وارد کنیم.

در همین راستا، ساسان شاه‌ویسی کارشناس مسایل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد خبرهایی مبنی براینکه روسیه قرار است تا روزانه یک میلیون بشکه از نفت ایران را سوآپ کند و این موضوع می تواند چه تاثیری در اقتصاد ایران داشته باشد، اظهار داشت: یکی از فاکتورهای برون زایی اقتصاد انرژی ما ایجاد بازارهای جدید است ضمن اینکه تعارض با ظرفیت‌های قدیم فروش ما را به وجود می آورد اما می‌تواند از یک مهندسی مالی در اقتصاد انرژی ما هم پیروی کند. از این جهت به نظر می رسد فروش مبتنی بر سوآپ یکی از قابلیت‌های است که در حوزه انرژی کشور از آن برخوردار است.

وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن بازار بزرگ تامین انرژی منطقه‌ی اوراسیا نسبت به بازارهای مصرفی جنوبی و از طرفی مشتکل بودن روابط اقتصادی ایران و روسیه بر اثر قابلیت‌های اتحادیه اوراسیا که جدیدا پذیرش ایران را در اتحادیه اروپا  تاسی کرده و در نوع خودش یک نوع کنش راهبردی و شروع مناسب در ظرفیت های اقتصادی اتحادیه به وجود بیاورد.با نظر در گرفتن این موضوع ایالات متحده آمریکا سعی می کند با گردش سرمایه ملی،درآمد ملی و قابلیت های متکثر کننده این ظرفیت های مالی را به چالش بکشد، ارتباطات اقتصادی و کارکرد راهبردی در هاب منطقه ای و به عنوان یکی از متغیرهای برون گرایی اقتصاد ایران و سایر بازارهای معلق منطقه مثل پاکستان،آذربایجان، ترکیه و قطر قابلیت‌های همچون هم‌افزایی ثروت‌سازی‌های جدید برون رفت از چالش‌های تحریمی حوزه انرژی به وجود می آورند.

این کارشناس مسایل اقتصادی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه این موضوع در ارتباط اقتصاد ایران و روسیه تا چه میزان می‌تواند به ما کمک کند، اظهار داشت: این موضوع می تواند ظرفیت‌های اقتصادی بین دو کشور را قریب به 50 میلیارد دلار در حوزه انرژی توسعه دهد و همچنین قریب به 50 میلیارد دلار در مبادلات غیر نفتی ما اثرگذار باشد. در حوزه اقتصادی و با توجه به قابلیت‌های سرزمینی ما در حوزه های کشاورزی و صنایع به نظر می‌رسد که می شود یک مدل از بازارهای دوجانبه و چند منظوره تعریف کرد که ظرفیت اقتصادی تراز تجاری ایران و روسیه را تا 100 میلیارد دلار افزایش بدهد.

وی تاکید کرد: امروز این نیاز در دو طرف این توافق وجود دارد، قابلیت‌های دو طرف برای به اشتراک گذاشتن ظرفیت‌های دو کشور در منطقه اوراسیایی و جنوب غرب آسیا مثل عراق، سوریه، لبنان و کشورهایی که با ایران همسو هستند و بازار فعال را تعریف میکنند. 

شاه‌ویسی در پاسخ به این سوال که بحث حذف دلار و جایگزینی روبل در این زمینه چگونه خواهد بود، تاکید کرد: در عین حال باتوجه به تحریم‌های آمریکا برای استفاده از دلار چه برای ایران و چه برای روسیه و باتوجه به طرفهای تجاری مختلفی که این دو کشور در اختیار دارند می توانند از قابلیت پیمان دو جانبه پولی و بازار مشترک و بازار منطقه ای خودشان استفاده کنند.البته قابلیت های دیگری هم روسیه دارد؛ قابلیت هایی که در حوزه اوراسیا و بریکس دارد، به نظر می رسد این قابلیت ها به خصوص در حوزه پولی، بانکی و مالی و البته تجاری می تواند فرصت جدیدی را برای معادل سازی برون گرایی در اقتصاد ملی ایران در منطقه به وجود بیاورد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۳۱۵۵۱۴:۱۵:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۳
دولتمردان لج‌بازی را کنار بگذارند و با نگاه به شرق به جای نگاه به غرب به جبران اشتباهات گذشته بپردازند.
ناشناس۴۳۳۲۰۰۱۴:۳۵:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
نه شرقی نه غربی نبود مگه
ناشناس۴۳۳۳۵۴۱۵:۳۸:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۳
نگاه به غرب که ندارن اینها فقط دنبال این بودن که تحریمها برداشته بشه وگرنه رابطه تجاری ما با امریکا نداریم. مشکل الان هم درگیری با امریکا است نه تجارت با امریکا و شرق هم خودش تحت تحریمه
ناشناس۴۳۳۳۸۳۱۵:۵۳:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۳
سیاست برد - برد همین است!
علی۴۳۳۴۳۴۱۶:۲۶:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۳
منطقی است که هر کشوری دنبال منافع خود است و هیچ کشوری منزوی و بدون مشارکت با بقیه قادر به حیات نیست . ولی.. روسیه ..که خودش مجرم جهانی و تحت تحریم است و ۳۰۰ سال پیش نیمی از شمال ایران را گرفته است و اصلا قابل اعتماد نیست .
نجیب۴۳۳۹۸۳۲۳:۴۵:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۲۳
هیچ کشوری قابل اعتماد نیست. شرق و غرب هم ندارد. چه روسیه و چهث غرب همه به دنبال منافع خود هستند. ایران می تواند بر روی پای خود بایستد
غلام۴۳۳۵۴۵۱۷:۲۰:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
بهتر از ان ،این است که کارشناسان بازار انرزی را بیشتر بشناسند و بجای این تحلیل های....قمر در عقرب واقعیت اینده ی بازار و توافقات موجود را بیش بینی کنند. لطفا مجددا متن را با دقت مطالعه فرمایید تا از افاضه فیض این اقای کارشناس مکدر شوید. بخصوص ان قسمت که فرموده اند اتحادیه اوراسیا بذیرش ایران را در اتحادیه اروبا تاسی کرده است.
ناشناس۴۳۳۱۵۸۱۴:۱۶:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۲۳
دولت آقای روحانی چرا اصرار به ادامه مذاکرات با اروپایی‌ها بر سر برجام را دارد؟ ما یک ملت عزیز و مقتدر هستیم دوست نداریم دیگران ما را به چشم محتاج نگاه بکنند.
ناشناس۴۳۳۶۷۵۱۸:۲۸:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۲۳
باج دادن به روسیه و چین اسمش عزت و اقتداره؟؟؟
ناشناس۴۳۳۷۵۳۱۹:۱۵:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۲۳
چون اقتصاد به آرامش نیاز دارد. بی ارزش شدن ریال طی چند ماه بخاطر آغاز مجدد تحریم ها است
ناشناس۴۳۳۷۵۶۱۹:۱۹:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۲۳
این سخن شما "ما یک ملت عزیز و مقتدر هستیم دوست نداریم دیگران ما را به چشم محتاج نگاه بکنند." شعار است رفتاری که ما نسبت به همدیگر حداقل در این چند ماه گذشته داشتیم به آنچه در بالا گفتید نمی خواند! به یکباره قیمت خانه، اجاره بها و هزاران کالا و خدماتی که قیمتشان به دلار ربطی ندارد، رشد میکند. مگر نه غیر این است که ما همدیگر را تیغ میزنیم
ناشناس۴۳۳۱۶۴۱۴:۱۸:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۳
نباید اجازه داد تا کاسبان برجام با کارهای محرمانه و پنهان از چشم ملت کشور را تسلیم اوامر ذلت‌بار جریان سلطه کنند و مثل سالهای گذشته خسارت‌های جبران‌ناپذیر مادی و معنوی به نظام وارد نمایند.
ناشناس۴۳۳۵۴۹۱۷:۲۵:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۳
... خسارت به مردم برات مهم نیست؟
ناشناس۴۳۳۱۷۹۱۴:۲۳:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۳
به زبان خودمانی بگید بفهمیم ..؟ ترکمان چای جدیده؟ و اینکه ..
ناشناس۴۳۳۴۴۳۱۶:۲۸:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۲۳
خفت بار تر از ترکمنچای است ..
ناشناس۴۳۳۵۵۳۱۷:۲۶:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۲۳
اره ترکمانچای جدید... انتظاری نیست
ناشناس۴۳۳۱۸۲۱۴:۲۵:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
روزانه معادل 500 هزار بشکه نفت باید کالای روسی وارد کنیم یعنی حدود37 میلیون دلار در روز باید کالای روسی بخریم ...واقعا جالبه ...روسیه به ازای نفت کالاهای خودشا با هر کیفیتی به ایران میده
ناشناس۴۳۳۲۴۵۱۴:۵۶:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۲۳
اگر اس 400 و سوخو 35 و.... بده خوب است؟؟
ناشناس۴۳۳۱۸۹۱۴:۲۸:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۲۳
نفت در برابر غذا
ناشناس۴۳۳۲۰۴۱۴:۳۷:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۳
بازی دوسر برد برای روسیه
ناشناس۴۳۳۲۰۷۱۴:۳۸:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۳
مگر ما وزارت خارجه نداریم؟ ..
ناشناس۴۳۳۳۲۳۱۵:۳۰:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۳
چرا داریم اتفاقا بابت برجام مدال هم گرفتن حالا هم چندین برابر تحریم شدیم گفتم که داریم خودمون هم میدونیم
ناشناس۴۳۳۷۶۰۱۹:۲۱:۴۹ ۱۳۹۷/۴/۲۳
من به وزارت خارجه مدال میدهم چرا که با برجام حداقل 5 سال اقتصاد ایران آرام بود و ما از ذیل تحریم های سازمان ملل درآمدیم.
ناشناس۴۳۳۳۶۴۱۵:۴۱:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۳
وزارت خارجه وقتی بی کفایت باشه همین میشه.
ناشناس۴۳۳۷۲۳۱۸:۵۲:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
حالا این قرارداد با روسیه یعنی کار بلدی وکفایت ؟!!!!
ناشناس۴۳۳۲۱۰۱۴:۴۰:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
عجب ! پس روسها با نفت خودمان از سهمیه تولیدی ما کاهش جلوی افزایش قیمت نفت را می گیرند ! پس چی شد ..
ناشناس۴۳۳۲۱۵۱۴:۴۳:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
نه شرقی نه غربی همین فقط و لا غیر
ناشناس۴۳۳۲۲۵۱۴:۴۸:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۳
در برابر این حجم دست و دلبازی روسیه ما چه امتیازاتی دادیم . چرا در باره اون چیزی نمیگید. روسیه قطعا عاشق چشم ابروی ایران نیست که روزی یک میلیون بشکه نفت بخره و 50 میلیارد هم سرمایه گذاری بکنه برای ما. البته تاریخ ثابت کرده که روسیه هم فقط به دنبال منافع خودش در ایران هست و امیدوارم ما گول این مسائل را ساده نخوریم و در بازی ابرقدرتها بازیچه نباشیم و منابع ملی رو به تاراج ندهیم.
ناشناس۴۳۳۳۸۴۱۵:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۲۳
چه دست و دلبازی؟ اینکه جنس‌های بنجلش را به جای پول نفت به ما میده؟
ناشناس۴۳۳۲۴۸۱۴:۵۸:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۳
مورد سرمایه گذاری که توسط روسیه تکذیب شد. می مونه نفت در برابر غذا که اونم افتخار نداری که میگید سفر راهبردی
شاهرخ۴۳۳۲۵۷۱۵:۰۴:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۳
نه از درون حالمون خوبه نه از بیرون...... مسئولین طوری رفتار نکنن بشیم عبرت تاریخ و سرافکنده پیش نسلهای بعد!!!!!!.... باور کنید اینا همه بازی مشترک پوتین با ترامپ هست برای بزخری نفت ایران......
محمد۴۳۳۳۳۷۱۵:۳۴:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
مسئولان حاضرند ملت و مملکت رو به چاه بندازن ولی کار درست و عقلانی رو انجام ندهند!!!تا کی باید سرمایه و ثروت مملکت رو به پای روسیه و چین تلف کنیم؟فاتحه تولید داخلی رو با در اختیار گذاشتن بازار هشتاد میلیونی به کالای چینی و هندی و حالا روسی و انواع و اقسام قاچاق،خوندس.چرا نباید پول نفت که متعلق به همه مردم چه الان و چه آیندگان هست بصورت ارز دریافت بشه تا ذخیره یا خرج توسعه یافتگی و سرمایه گذاری های کلان کشور بشه!!!! کو تدبیر،کجاست عقلانیت ..!!!؟
ناشناس۴۳۳۳۶۱۱۵:۴۰:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۳
اگر این نامش تسلیم نیست پس چیست ؟!
ناشناس۴۳۳۳۹۵۱۶:۰۳:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۳
سفر راهبردی؟ چی‌ بگم ..
ناشناس۴۳۳۴۳۳۱۶:۲۶:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۲۳
الان دوران با دروان 10 یال پیش فرق داره..روسیه نمی تواند چنین قرار دادی را با این ببندد...
علی۴۳۳۴۵۷۱۶:۳۴:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
خفت بار تر از این نداریم چون خود روسیه تحریم است و وارد کننده مواد غدایی از اروپا و ترکیه . اگر ..
ناشناس۴۳۳۶۰۱۱۷:۴۹:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۲۳
هزینه حمل این نفت از جنوب ایران به بنادر صادراتی روسیه از قیمت محوله بیشتر خواهد شد.
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 4. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 5. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 6. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 7. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 8. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 9. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 10. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 13. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 14. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 15. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 16. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 17. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 18. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 19. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 20. آیا حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؟

 21. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 22. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 23. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 24. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 25. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 4. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 5. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 6. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 9. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 10. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 11. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 12. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 13. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 14. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 15. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 16. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 20. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 21. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 22. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 23. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 24. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 25. آیت الله علم الهدی: سیاست فرع دین است/ آمریکا در منطقه به دنبال نوکر است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 10. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 11. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 20. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های امروز

 1. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 2. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 3. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 4. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 5. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 6. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 7. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 8. وزیر صنعت: بسته ارزی جدید ثبت سفارش را کاهش می‌دهد

 9. عسگراولادی: باید با ۱۵ نفر از متخلفان اقتصادی برخورد سختی شود و ۲۰۰ نفر را هم شلاق بزنند

 10. تایید ماهیگیری چینی‌‌ها در آب‌های عمیق ایران در دریای عمان

 11. افزایش قیمت سکه و دلار در بازار؛ سکه ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار تومان/ دلار ۹۷۰۰

 12. آن صد و چند نفر عزیز دردانه...

 13. جزئیات نامه‌نگاری فولادی‌ها با وزیر اقتصاد

 14. پلمپ صرافی‌ها جواب داد/ نرخ دلار کاهش یافت

 15. وعده کاهش قیمت مرغ تا ۲ هفته آینده

 16. صرافی عامل بانک مرکزی پلمپ شد + عکس

 17. درخواست مونسان از جهانگیری؛ تشکیل «فوری» کمیته‌ای برای واقعی شدن قیمت سفر و هواپیما

 18. عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند/ بازار ثانویه فاز جدیدی است و تاثیر مثبتی روی قیمت ارز نداشته

 19. رشد مشکوک صادرات خودرو و قطعه + نمودار

 20. سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟

 21. کشف ۱۱ دستگاه کانتینر حامل کالای قاچاق در کرج

 22. آیا چین برای خرید نفت ایران تحریم می‌شود؟

 23. گشترش فضای ماهیگیری ایران در رژیم حقوقی جدید خزر

 24. پایان خاموشی در کشور

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 3. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 4. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 5. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 6. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 7. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 8. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 9. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 10. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 11. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 12. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 13. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 14. بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

 15. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 16. خودروهای آلمانی در بازار تهران چند؟

 17. قیمت لاستیک وانت پیکان چقدر است؟

 18. وزیر ارتباطات: دولت به زودی بسته‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر را اعلام می کند

 19. وجود سه نرخ ارز در کشور/ تخصیص 20 میلیارد دلار ارز با نرخ 4200 تومان

 20. خانه‌هایی در تهران که از بانک‌ها بیشتر پول دارند!/ جزییات

 21. ترفند تازه برای هجوم مردم به خرید خودروهایی با نرخ بالاتر!

 22. بهبود حقوق بازنشستگان سنوات گذشته/ اختصاص 2 هزار و 200 میلیارد برای افزایش پلکانی حقوق

 23. جزئیات ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار

 24. خانه‌های ۲۰۰میلیون تومانی را در کجای تهران می‌توان خرید؟

 25. حقوق و مزایای کارگران ساعتی چطور محاسبه می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 5. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 6. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 7. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 8. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 9. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 10. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

 11. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 12. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 13. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 14. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 15. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 16. این همه بی‌تدبیری

 17. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 18. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 19. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 20. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 21. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 22. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 23. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 24. درج قیمت بر تابلوها/ صرافی‌ها رسما کار خود را آغاز کردند

 25. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

آخرین عناوین