سپینو-مگنت

رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

گروه اجتماعی الف،   3970421185 ۳۲ نظر، ۵ در صف انتشار و ۴۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

تحلیلگر مسائل اجتماعی با اشاره به برخی اشتباهات در الگوسازی برای زنان گفت: نشان دادن زنان موفق در داشتن تحصیلات بالاتر، راننده تریلی شدن و مشاغل سخت، راه اشتباهی است که ما رفته‌ایم در حالی که کار و وظیفه اصلی زن آدم ساختن است.

به گزارش فارس، همایش دختران انقلاب با حضور باشکوه جوانان انقلابی و جمعی از خانواده شهدا، همزمان با روز عفاف و حجاب در حسینیه شهید همت تهران برگزار شد.

علی اکبر رائفی پور پژوهشگر و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی در این همایش با بیان اینکه عفاف و حیا فقط در پوشش خلاصه نمی شود، گفت: عفاف جهات مختلفی از جمله عفت در گفتار و رفتار را هم شامل می شود؛ اما گاه مشاهده می شود افرادی باحجاب هستند اما حرکات و سکانتشان باعث می شود نگاه جنسی به آنها صورت بگیرد.

وی افزود: پوشش بسیار مهم است آنقدر که زمانی که آدم و حوا ترک اولی کردند خداوند لیاقت داشتن پوشش را از آنها گرفت.

رائفی پور اضافه کرد: زنان برای انتخاب نوع پوشش باید به این پرسش پاسخ دهند که میخواهند چگونه دیده شوند، آیا صرفا زن بودن و جنسیت را برای هویت خود انتخاب کرده اند در حالی که اسلام نمی خواهد به زن نگاه صرفا جنسی وجود داشته باشد.

پژوهشگر مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: برخی جوانان به دلیل وجود دختران ارزان قیمت که به راحتی در دسترس هستند تعهد ازدواج را انتخاب نمی کنند و به آن تن نمی دهند.

وی با بیان اینکه برخی افراد آهن پرست شده اند، گفت: دخترانی که همه هویت خود را جنسی معرفی می کنند نهایتا بیست تا سی سال سال می توانند در عرصه تنوع طلبی مردان خریدار داشته باشند.

رائفی پور ادامه داد: رابطه های غربی اغلب به ازدواج ختم نمی شود و غربی ها می خواهند این اتفاق را در ایران هم گسترش دهند.

وی بیان داشت: در اسلام ازدواج باید به صورت علنی اعلام شود و در تشریع عموم احکام دینی نیز طرف زن گرفته شده است.

این پژوهشگر با بیان اینکه در فمنیسم رادیکال از مادر شدن نیز نهی شده است، گفت: برخی تنها زن را اقتصادی می بینند و ارزش آن را با میزان دیه می سنجند در حالی که میزان دیه مرد به دلیل آسیب اقتصادی حذف وی برای یک خانواده بیشتر تعیین شده است.

وی تصریح کرد: غربی که زن را برهنه می خواهد مرد پوشیده‌تر را بانزاکت‌تر می داند.

رائفی پور با بیان اینکه اسلام زن را خانه نشین نخواسته است، گفت: اسلام زنان را از فعالیت اجتماعی منع نکرده است و حجاب را در واقع به ضرر مردان برای حفظ زن تشریع کرده است.

وی بیان داشت: اولین باری که انگلیسی ها پای زنان را به فعالیت اقتصادی باز کردند با عنوان کارگرهای ارزان قیمت بود.

تحلیلگر مسائل اجتماعی با اشاره به برخی اشتباهات در الگوسازی برای زنان گفت: نشان دادن زنان موفق در داشتن تحصیلات بالاتر، راننده تریلی و مشاغل سخت، راه اشتباهی است که ما رفته ایم در حالی که کار و وظیفه اصلی زن آدم ساختن است.

وی بیان کرد: شال و روسری نماد حجاب است و روی چوب کردن آن در واقع هدف گرفتن حجاب و اصول است.

رائفی پور با بیان اینکه افزایش سن ازدواج برای جامعه خطرناک است، گفت: مسوولان ما متاسفانه کم کاری کرده اند و تسهیلات ازدواج آسان را برای جوانان فراهم نکرده اند.

وی افزود: مردان وظیفه کوتاه کردن نگاه را دارند و حتی اگر زن حجاب را رعایت نکند باید به وظیفه خود عمل کنند، زیرا اگر اعتیاد به نگاه جنسی در مرد ایجاد شود هرگز از زندگی زناشویی خود راضی نخواهد شد و به آرامش نمی رسد.

پژوهشگر مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: بسیاری از جوانان ما امکان ازدواج ندارند و جامعه، خانواده و مسوولان آنها را درک نمی کنند اما در عین حال در معرض موقعیت های تحریک آمیز جنسی در جامعه قرار می گیرند و به مشکلات روحی گرفتار می شوند.

وی گفت: بحران جنسی در جامعه به وجود آمده است؛ اما ما در اسلام بحران جنسی نداریم و راه‌های برون رفتی برای بحران در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حضور خانواده مسیح علینژاد در این همایش بیان داشت: از فرزندان حضرت یعقوب هم تنها دو پسر خوب بودند. کمتر کسی حاضر است کاری که این خانواده امروز انجام دادند، انجام دهد. امیدوارم هزینه این کار را از خداوند و اهل بیت(ع) بگیرند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۰۴۰۴۱۹:۵۵:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۱
اینا همه اش حرف است و در حد حرف باقی میماند ، ازدواج هر نوعش الان سخت و تا حدودی غیر ممکن شده دیگه بازش نمیکنیم همه کم و بیش از وضعیت نابسمان کشور مطلع هستند.
ناشناس۴۳۰۴۱۶۲۰:۰۳:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
کجایید؟؟؟!!!! طرف از پس هزینه های خودش برنمیاد،می گویید ازدواج!!!!!!!!! نان نداره بخوره پیاز بخوره اشتهاش باز بشه!!!!!!
ناشناس۴۳۰۴۲۰۲۰:۰۴:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
راه حل دراز مدت ازدواج هست که البته باید تسهیل بشه ولی در کوتاه مدت باید ازدواج موقت رو اجرا کنیم که اونم هم عرف جامعه نمی پذیره و نه دولت برای فرهنگ سازی و تسهیلش کاری انجام میده
ناشناس۴۳۰۹۳۶۰۸:۵۸:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۲۲
دوست عزیز اصرار و لجبازی بر قوانین تبعیض آمیز ازدواج باعث شده اکثر جوانان رغبتی به ازدواج نداشته باشند و به دنبال ازدواج سفید و ....باشند دخترها می گن که منطقی نیست به خاطر ازدواج از کلیه ی حقوق انسانی و اجتماعی محروم بشیم و پسر ها از مهریه می نالند تا زمانی که علما بر اجرای قوانین عقب افتاده اصرار دارند و روحانیون تلاش می کنند که آن قوانین را منصفانه و عادلانه جلوه بدن در حالی که هیچ استدلال همه سویه و منطقی ندارند اوضاع به همین شکل هر روز بدتر می شود
هادی۴۳۰۴۲۹۲۰:۰۷:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۱
یعنی باید نیاز جنسی جوانان گروگان گرفته بشه تا مجبور به ازدواج بشن؟ ازدواجی که به خاطر فشار جنسی باشه نتیجه ش میشه آمار طلاقی که امروز شاهدش هستیم
ناشناس۴۳۰۴۳۹۲۰:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
آقای عزیز، شغل باشه، خیلی از کارها حل میشه. اینقدر به این در و آن در نزنید.
ناشناس۴۳۰۴۸۳۲۱:۰۸:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
استدلالهای جناب رائفی پور حتی یک کودک ده ساله را قانع نمی کنه توی این زمانه که مردم انواع و اقسام اطلاعات و تحلیل ها را از روشهای مختلف می خوانند و می شنوند اصرار این افراد بر توجیه کردن تبعیض های پر از سوال و تناقض واقعا عجیبه اون زمان که شماها بالای منبر حرفی می زدین و مردم چشم و گوش بسته قبول می کردند تمام شده باید توان استدلال و قانع کردن داشته باشید تا آنجا که من تحقیق کرده ام و در بین جوانان می شنوم پای استدلال در خصوص تبعیض های جنسیتی بر مبنای شرع به شدت می لنگه و حتی نوجوانان را قانع نمی کنه با واقعیت روبرو بشین و با فقه پویا و منطق با جوانان روبرو بشین تا همه چیز به باد نرفته
ناشناس۴۳۰۹۰۰۰۷:۳۲:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
خب حداقل یک استدلال می آوردی و با دلیل صحبت های او را رد می کردی. این که اول بگویید کودک ده ساله را هم قانع نمی کند درست نیست. برخی از این دلیل ها در دین ما است. البته اگر دین را قبول داشته باشید!
ناشناس۴۳۰۴۹۲۲۱:۲۰:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
بازم حرف و حرف و حرف و ...
ناشناس۴۳۰۵۱۲۲۱:۳۳:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
من هیچ اصرای ندارم که جناب رائفی پور در عقایدشون تجدید نظر کنند چون بعد از چهل سال تکرار کردن استدلالهای در خصوص تبعیض های فاحش جنسیتی و فقهی به چشم خود دارند می بیندد که اوضاع مملکت و بخصوص جوانان به چه شکلی در آمده
ناشناس۴۳۰۵۲۰۲۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
نمی دونم چرا اصرار دارین عفاف را با حجاب مترادف معرفی کنید در صورتی که هم می شه با حجاب بود و بی عفت و هم می شه بی حجاب بود و عفیف
رضا۴۳۰۵۷۸۲۲:۲۰:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
سخنرانی های خیلی زیبایی انجام میدن خدا حفظشون کنه
سعید۴۳۱۰۱۱۱۰:۰۹:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۲
دقیقا سخن خوب میرونن ولی دریق از یک ذره عمل....منم برجی ۲۰ میلیون بگیرم حرف زیاد میزنم!!
محمد قاسمی۴۳۰۶۰۷۲۲:۵۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
متاسفانه کمترین اطلاع از احکام اسلام نداره ازدواج هیچ تشریفاتی حتی شاهد هم لازم نداره اونی که تشریفات داره و سخت گرفته شده طلاق هست از الف بعید بود اسلام شناس و پژوهشگر خوب خیلی زیاد داریم
علی کریمی۴۳۰۶۲۶۲۳:۰۸:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
جنای آقای علی اکبر رائفی پور پژوهشگر و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی به عنوان یک نخبه در حوزه مسایل سیاسی و اجتماعی خیلی از متن جامعه عقب هستید.
ناشناس۴۳۰۷۲۳۰۰:۳۸:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۲
اقای رافئی پور چرا اصل ماجرا را منکر هستی و پای دشمن را وسط می کشی ؟برادر ماوالدین هم بیکاریم و نمی تونیم به فرزندانمان کمک کنیم .قیمت طلا ....مسکن ..لوازم خانه و تورم و کاهش ارزش پول و نبود شغل را ببینید .کدام کمک دولتی باعث می شه این همه مشکل بی اثر شه ؟لطفا یک نفر بگه ؟
ناشناس۴۳۰۷۲۴۰۰:۳۹:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۲
آفرین، نکات درستی را بیان کردید
رسولی۴۳۰۷۴۵۰۱:۰۴:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۲
من از سایت الف میخوام درباره ازدواج موقت خط شکنی بوده نیاز داره جامعه ما به این موضوع با تشکر
ناشناس۴۳۰۸۷۹۰۶:۰۸:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۲
جامعه به ازدواج آسان و چند همسری نیاز داره
ناشناس۴۳۰۹۲۶۰۸:۳۳:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
شما حاضری خواهرت با کسی ازدواج موقت کنه ؟ یعنی مدتی وظیفه ی رفع نیاز جنسی کسی را به عهده بگیره و وقتی طرف تمکن مالی و شغلی برای ازدواج دائم پیدا کرد بره سراغ یک دختر جوان باکره ی دیگه ؟
ناشناس۴۳۰۷۶۲۰۱:۲۷:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
ازدواج دختران وپسران به خانواده وخودشان مربوط میباشد مسئولان اگراقتصادراازگزند دزدان اختلاسگران زمینخواران رانتخواران قاچاقچیان مفتخواران مصون بدارند خانوادها خودمیدانند که برای ازدواج جوانانشان چه کنند
پیما۴۳۰۷۷۲۰۱:۳۹:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
باور کنید جوانان 30 ساله امروز حتی اون بالای شهری هاش! مثل خودم حتی 1 میلیون پول تو جیبشون نیست. درست قیمت خونه ی پدری ما اینجا میلیاردی شده اما ما هم میلیاردی پول نداریم که خونه بخریم و ازدواج کنیم. درکل من که دیگه از انتقاد خسته شده کسی که نمیفهمه نمیفهمه!!!! حالا تو هرچی بگو.
ناشناس۴۳۰۸۰۳۰۲:۱۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
این چه پژوهشگری هست که نمیداند دلیل ازدواج نکردن نداشتن شغل است وام بگیرند ازدواج کنند خرج فردا را از کجا بیاورند؟
رضا۴۳۰۸۱۶۰۲:۲۵:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
این شد نظر کارشناسی؟. شبیه نظرهای کارشناسان اقتصادی دولت بود. همه چیزمون به همه چیزمون میاد واقعا.
احسان۴۳۰۸۵۲۰۴:۰۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
استاد رائفی پور عزیز . مث همیشه عالی میگید ...
علیرضا-۳۸۴۳۰۸۵۴۰۴:۰۴:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
اتفاقا من میخوام ازدواج کنم اگه عروس خانم میخواد امریکا زندگی کنه الف منتشر کن این درخواست منو عزیز
سام۴۳۰۸۵۸۰۴:۲۷:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
متاسفم، این نگاه شماست که جنسیت زده است. تا کنون در سه قاره دنیا زندگی کرده‌ام و هیچ کجا قلمروی عموم را (مجازی و حقیقی) ناا امن تر از ایران برای بانوان ندیده ام. در خارج از ایران هم متاسفانه مردانِ ما کمترینن شرم و ازرمی نشان نمیدهند گویی از پادگان فرار کرده ا‌ند. قطعان این وضعیت ناشی از سیاست‌های این سالها بوده و عجب که هنوز با اصرار به این بیراهه ادامه میدهیم. اگر روزی دختری داشته باشم، نخواهم گذاشت در ایران زندگی کند. لطفا انتشار دهید. اینها را از روی خیرخواهی و بر اساس تجربه شخصی عرض کردم.
ناشناس۴۳۰۸۸۰۰۶:۱۴:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۲
ازدواج آسان لازم و شدنیه اگر خانواده ها و طرفین منطقی باشن مثلا در همون اول دنبال اجاره خونه نباشن و حاضر به زندگی با والدین این در مورد دختران و پسران همچنین جامعه باید چند همسری توش باشه که یکی از نتایج مثبتش فرصت ازدواج مجدد برای خانم های مطلقه و آنهایی است که شوهر شان فوت می شود
ناشناس۴۳۰۸۹۷۰۷:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۲
متاسفانه میل جنسی در نوجوانان سن پایین هم بیدار شده زیرا مرتب در شبکه های اجتماعی ماهواره با دیدن صحنه های محرک تحریک می شند این بحران جنسی یکی از دلایلش همین شبکهای اجتماعی هستند که بچه های ناآگاه ما آزادانه درآن جولان میدهند واز مضرات آن بی اطلاعند
ناشناس۴۳۰۹۳۸۰۸:۵۹:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۲
مسایل پیچیده راه حل های قوی و اندیشه ورزانه می طلبند. به عنوان یک استاد دانشگاه پیشنهاد کاملاً شدنی و اجرایی زیر را تقدیم می دارم. حاضرم با تمامی عزیزان و دلسوزانی که از این پیشنهاد و یا پیشنهادهای هم تراز پشتیبانی می کنند همراهی تمام عیار داشته باشم. به وزارت علوم پیشنهاد می‌شود برای همراستایی با استقرار سیاست های کلی «جمعیّت» ابلاغی مورخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ مقام معظم رهبری دستوری همانند محتوای زیر را صادر و ابلاغ نماید: چنانچه پدر و مادر جوانی دارای حداقل دو فرزند بوده، سن مادر حداکثر ۳۰ و سن پدر حداکثر ۳۵ سال باشد، هر یک می توانند بدون آزمون در یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاهی با اخذ پذیرش ادامه تحصیل دهد. ۱- حداکثر ظرفیت این نوع پذیرش برای هر رشته ۲۰ درصد ظرفیت کل رشته است. ۲- پذیرش مادر منوط به این است که حداقل دو و نیم سال از تولد آخرین فرزند وی گذشته باشد (از اول مهرماه هر سال). ۳- حداقل معدل مقطع قبلی ۱۵ است. *** الان تعدادی از همکاران دانشگاهی همین روزهای گذشته در زمان مصاحبه های دکترا، با بانوان رفتاری دور از شان داشته و غیر مستقیم دانشجویان زن مجرد را ترجیح می‌دادند و یا منعکس می کردند که در طول تحصیل حق فرزندآوری ندارند! این طرز تلقی های شرم آور و تاثر برانگیز بایستی خاتمه یافته و تلقی مرغ و خروس مقاله گذار از دانشجوی دکترا و یا ارشد پایان پذیرد.
tabandeh۴۳۰۹۴۴۰۹:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
هر افزایش نرخ تورم، هر جهش نرخ ارز، می دونید چه حجم بیکاری به دنبال دارد، چه خانواده هایی که زیر فشار اقتصادی متلاشی میشن و نتیجه آن افزایش فساد و بزهکاری تو جامعه است. مشکلات اخلاقی که امروز تو جامعه ما بیداد میکنه قسمت زیادیش ریشه در وضعیت بحرانی اقتصاد ما داره. با پند و اندرز درست نمیشه. اگر کشور ما یه محیط امن و با ثبات اقتصادی داشت، اگر شرایط سرمایه گذاری فراهم بود و وضعیت اشتغال بهبود پیدا می کرد بسیاری از معضلات اخلاقی هم حل می شد
ناشناس۴۳۱۱۵۴۱۱:۵۳:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۲
شما برو یه زن سیکل موفق بگیر. تا چشمتون در آد زنها دستشون تو جیب خودشون رفته

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. منافقین نماینده ایرانیان کانادا نیستند

 2. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 3. زنــانی که با نیت خیر به زندان می افتند

 4. قتل شبانه خواهر در خانه

 5. مک کین: نشست خبری ترامپ در هلسینکی نمایشنامه غم انگیزی بود

 6. اعترافات قاتل مریم فرجی؛ چون می‌خواست با یکی از استادانش ازدواج کند خفه‌اش کردم

 7. گل را که خواهد زد؛ ترامپ یا پوتین؟

 8. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 9. احساس تنهایی چه خطراتی برای سلامتی دارد؟

 10. واکنش جالب مورینیو به جدایی رونالدو

 11. رایزنی‌های عراقچی در هند برای ایجاد ساختار مقابله با تحریم‌های آمریکا

 12. واکنش رئیس اطلاعات ملی آمریکا به اظهارات ترامپ

 13. مهم‌ترین دستاورد دیدار ترامپ و پوتین از نگاه وزیر خارجه فنلاند

 14. اولویت بندی ارزی باید به نفع کالای ایرانی باشد/ چگونه شرکت قطعات خودرو، لوازم خانگی وارد می‌کند؟

 15. بلایی که خرمگس‌ها سر زن جوان آوردند +تصاویر

 16. علت و زمان خلق جهنم چه بود؟

 17. پوتین: پایان یافتن برجام بسیار اسفناک خواهد بود

 18. ترامپ: به دستگاههای اطلاعاتی آمریکا اعتماد دارم

 19. اینفوگرافیک/ آخرین آمار ازدواج و طلاق در ایران

 20. این فضای حیرت‌آور  

 21. درخواست اسرای عراقی از ایران در زمان جنگ +سند

 22. اسیدهای چرب امگا 3 مانع پیشرفت سرطان

 23. رونالدو در کنار اسطوره‌های یوونتوس+عکس

 24. تمام خیانت‌های پاریس به تهران در یک نگاه

 25. «خیانتکار و نوچه پوتین»؛ انتقادات تند از ترامپ بابت کنفرانس خبری با پوتین

پربحث‌های دیروز

 1. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 2. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 3. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 4. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 5. برجام اروپایی و پیچیدگی آمریکا

 6. مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

 7. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 8. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 9. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 10. ظریف: از آمریکا به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کردیم

 11. جهانگیری: با انسجام و وحدت ثابت خواهیم کرد تحریم ها کارساز نیست

 12. گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد

 13. وزیر اقتصاد: ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

 14. نعمتی: محال ممکن است برق وزارت نیرو هم قطع شود/ با یک عذرخواهی وزیر مشکل راحت‌تر حل می‌شود

 15. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 16. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 17. پدر داماد روحانی هم ارز دولتی گرفته

 18. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 19. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 20. تقدیر از اقدام خوب رئیس جمهور در مبارزه با فساد/ دولت، شفاف سازی را از بانک مرکزی آغاز کند

 21. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 22. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 23. جزئیاتی از دستگیری «کارآموز کمک‌ خلبانی»

 24. انتشار تصاویر تروریست‌های به هلاکت رسیده توسط سپاه پاسداران

 25. چین نفت ایران را جایگزین آمریکا کرد

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 3. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 4. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 5. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 6. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 7. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 8. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 11. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 12. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 13. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 14. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 15. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 16. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 17. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 18. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 19. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 20. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 21. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 22. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 23. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 24. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 25. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

پربحث‌های دیروز

 1. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 2. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 3. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 4. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 5. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 6. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 7. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 8. جزئیاتی از دستگیری «کارآموز کمک‌ خلبانی»

 9. بیش‌ترین آمار فیلترینگ در کدام کشورهاست؟

 10. دانشجویان کارشناسی جدیدالورد "ارز" نمی‌گیرند/ثبت‌نام بیش از ۱۵ هزار نفر برای دریافت ارز

 11. بی‌تدبیری در بازسازی و ناامیدی از آینده در سرپل‌ذهاب

 12. کیهان: اگر کار دست فردوسی پور باشد،کشتی کچ زنان آمریکایی را هم پخش می کند

 13. لزوم پیگیری علت فروش اردوگاه باهنر به یک سوم قیمت/ آقای روحانی! دانش‌آموزان را دریابید

 14. دستگیری ۲۳۸ نفر از اراذل و اوباش پایتخت

 15. مستاجران در حال ترک تهران هستند

 16. همیشه دست یک زن در میان است

 17. زمان‌بندی قطعی برق تهران باز هم تغییر کرد+ جدول قطعی‌های امروز

 18. علت وقوع حادثه ترمینال سنندج اعلام شد

 19. پلمب یک مدرسه با رویکرد قرآنی در مشهد

 20. ثبت بیش از ۲۱ هزار پرونده تخلف ساختمانی در تهران

 21. پشت پرده میل به دیده شدن در شبکه‌های اجتماعی

 22. سایه گرانی بر اجناس شهروند/ جولان برندهای خارجی در سال حمایت از کالای ایرانی+عکس

 23. کودکانی که ساعت‌ها زباله‌گردی می‌کنند/ کودکی دو انگشتش توسط موش خورده شده بود

 24. راه‌اندازی اورژانس تخصیص عضو در کشور

 25. میانگین بارش سالانه ایران کمتر از یک‌سوم میانگین جهانی‌

پربحث‌های هفته

 1. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 2. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 3. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 4. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 5. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 6. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 7. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 8. چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

 9. وزیر بهداشت: آماده طوفان تحریم‌ها باشیم

 10. کلانتری: آب خوزستان را با اشتباه مهندسی محرز شور کردیم

 11. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 12. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 13. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی آموزش و پرورش دیده می‌شود

 14. شعرخوانی حماسی خواهر مسیح علینژاد  

 15. هدیه میلیاردی شهرداری به یک سلبریتی

 16. جدول ثابت قطعی برق تهران منتشر شد + جدول

 17. فرمانده ناجا: ۷۰ درصد زنان قائل به عفاف و حجاب هستند

 18. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 19. پلیس فتا: احضار و مصاحبه با مائده هژبری مربوط به ما نبود

 20. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 21. امام جمعه اصفهان: دختران باید از کلاس اول ابتدایی با چادر به مدرسه بروند

 22. واکنش آموزش‌وپرورش به اعتراضات درباره تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

 23. واکنش افشانی به اهدای کادوی ۶ میلیاردی شهرداری به بازیگر زن

 24. سردار کمالی: تقاضای وزیر برای معافیت فوتبالیست‌ها غیرقانونی و غیرقابل اجراست

 25. درگیری بر سر آب در کازرون یک کشته برجا گذاشت/ مصدومیت ماموران

آخرین عناوین