مگنت-ستاره یک مربع

رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

گروه اجتماعی الف،   3970421185 ۳۲ نظر، ۵ در صف انتشار و ۴۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

تحلیلگر مسائل اجتماعی با اشاره به برخی اشتباهات در الگوسازی برای زنان گفت: نشان دادن زنان موفق در داشتن تحصیلات بالاتر، راننده تریلی شدن و مشاغل سخت، راه اشتباهی است که ما رفته‌ایم در حالی که کار و وظیفه اصلی زن آدم ساختن است.

به گزارش فارس، همایش دختران انقلاب با حضور باشکوه جوانان انقلابی و جمعی از خانواده شهدا، همزمان با روز عفاف و حجاب در حسینیه شهید همت تهران برگزار شد.

علی اکبر رائفی پور پژوهشگر و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی در این همایش با بیان اینکه عفاف و حیا فقط در پوشش خلاصه نمی شود، گفت: عفاف جهات مختلفی از جمله عفت در گفتار و رفتار را هم شامل می شود؛ اما گاه مشاهده می شود افرادی باحجاب هستند اما حرکات و سکانتشان باعث می شود نگاه جنسی به آنها صورت بگیرد.

وی افزود: پوشش بسیار مهم است آنقدر که زمانی که آدم و حوا ترک اولی کردند خداوند لیاقت داشتن پوشش را از آنها گرفت.

رائفی پور اضافه کرد: زنان برای انتخاب نوع پوشش باید به این پرسش پاسخ دهند که میخواهند چگونه دیده شوند، آیا صرفا زن بودن و جنسیت را برای هویت خود انتخاب کرده اند در حالی که اسلام نمی خواهد به زن نگاه صرفا جنسی وجود داشته باشد.

پژوهشگر مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: برخی جوانان به دلیل وجود دختران ارزان قیمت که به راحتی در دسترس هستند تعهد ازدواج را انتخاب نمی کنند و به آن تن نمی دهند.

وی با بیان اینکه برخی افراد آهن پرست شده اند، گفت: دخترانی که همه هویت خود را جنسی معرفی می کنند نهایتا بیست تا سی سال سال می توانند در عرصه تنوع طلبی مردان خریدار داشته باشند.

رائفی پور ادامه داد: رابطه های غربی اغلب به ازدواج ختم نمی شود و غربی ها می خواهند این اتفاق را در ایران هم گسترش دهند.

وی بیان داشت: در اسلام ازدواج باید به صورت علنی اعلام شود و در تشریع عموم احکام دینی نیز طرف زن گرفته شده است.

این پژوهشگر با بیان اینکه در فمنیسم رادیکال از مادر شدن نیز نهی شده است، گفت: برخی تنها زن را اقتصادی می بینند و ارزش آن را با میزان دیه می سنجند در حالی که میزان دیه مرد به دلیل آسیب اقتصادی حذف وی برای یک خانواده بیشتر تعیین شده است.

وی تصریح کرد: غربی که زن را برهنه می خواهد مرد پوشیده‌تر را بانزاکت‌تر می داند.

رائفی پور با بیان اینکه اسلام زن را خانه نشین نخواسته است، گفت: اسلام زنان را از فعالیت اجتماعی منع نکرده است و حجاب را در واقع به ضرر مردان برای حفظ زن تشریع کرده است.

وی بیان داشت: اولین باری که انگلیسی ها پای زنان را به فعالیت اقتصادی باز کردند با عنوان کارگرهای ارزان قیمت بود.

تحلیلگر مسائل اجتماعی با اشاره به برخی اشتباهات در الگوسازی برای زنان گفت: نشان دادن زنان موفق در داشتن تحصیلات بالاتر، راننده تریلی و مشاغل سخت، راه اشتباهی است که ما رفته ایم در حالی که کار و وظیفه اصلی زن آدم ساختن است.

وی بیان کرد: شال و روسری نماد حجاب است و روی چوب کردن آن در واقع هدف گرفتن حجاب و اصول است.

رائفی پور با بیان اینکه افزایش سن ازدواج برای جامعه خطرناک است، گفت: مسوولان ما متاسفانه کم کاری کرده اند و تسهیلات ازدواج آسان را برای جوانان فراهم نکرده اند.

وی افزود: مردان وظیفه کوتاه کردن نگاه را دارند و حتی اگر زن حجاب را رعایت نکند باید به وظیفه خود عمل کنند، زیرا اگر اعتیاد به نگاه جنسی در مرد ایجاد شود هرگز از زندگی زناشویی خود راضی نخواهد شد و به آرامش نمی رسد.

پژوهشگر مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: بسیاری از جوانان ما امکان ازدواج ندارند و جامعه، خانواده و مسوولان آنها را درک نمی کنند اما در عین حال در معرض موقعیت های تحریک آمیز جنسی در جامعه قرار می گیرند و به مشکلات روحی گرفتار می شوند.

وی گفت: بحران جنسی در جامعه به وجود آمده است؛ اما ما در اسلام بحران جنسی نداریم و راه‌های برون رفتی برای بحران در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حضور خانواده مسیح علینژاد در این همایش بیان داشت: از فرزندان حضرت یعقوب هم تنها دو پسر خوب بودند. کمتر کسی حاضر است کاری که این خانواده امروز انجام دادند، انجام دهد. امیدوارم هزینه این کار را از خداوند و اهل بیت(ع) بگیرند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۰۴۰۴۱۹:۵۵:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۱
اینا همه اش حرف است و در حد حرف باقی میماند ، ازدواج هر نوعش الان سخت و تا حدودی غیر ممکن شده دیگه بازش نمیکنیم همه کم و بیش از وضعیت نابسمان کشور مطلع هستند.
ناشناس۴۳۰۴۱۶۲۰:۰۳:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
کجایید؟؟؟!!!! طرف از پس هزینه های خودش برنمیاد،می گویید ازدواج!!!!!!!!! نان نداره بخوره پیاز بخوره اشتهاش باز بشه!!!!!!
ناشناس۴۳۰۴۲۰۲۰:۰۴:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
راه حل دراز مدت ازدواج هست که البته باید تسهیل بشه ولی در کوتاه مدت باید ازدواج موقت رو اجرا کنیم که اونم هم عرف جامعه نمی پذیره و نه دولت برای فرهنگ سازی و تسهیلش کاری انجام میده
ناشناس۴۳۰۹۳۶۰۸:۵۸:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۲۲
دوست عزیز اصرار و لجبازی بر قوانین تبعیض آمیز ازدواج باعث شده اکثر جوانان رغبتی به ازدواج نداشته باشند و به دنبال ازدواج سفید و ....باشند دخترها می گن که منطقی نیست به خاطر ازدواج از کلیه ی حقوق انسانی و اجتماعی محروم بشیم و پسر ها از مهریه می نالند تا زمانی که علما بر اجرای قوانین عقب افتاده اصرار دارند و روحانیون تلاش می کنند که آن قوانین را منصفانه و عادلانه جلوه بدن در حالی که هیچ استدلال همه سویه و منطقی ندارند اوضاع به همین شکل هر روز بدتر می شود
هادی۴۳۰۴۲۹۲۰:۰۷:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۱
یعنی باید نیاز جنسی جوانان گروگان گرفته بشه تا مجبور به ازدواج بشن؟ ازدواجی که به خاطر فشار جنسی باشه نتیجه ش میشه آمار طلاقی که امروز شاهدش هستیم
ناشناس۴۳۰۴۳۹۲۰:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
آقای عزیز، شغل باشه، خیلی از کارها حل میشه. اینقدر به این در و آن در نزنید.
ناشناس۴۳۰۴۸۳۲۱:۰۸:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
استدلالهای جناب رائفی پور حتی یک کودک ده ساله را قانع نمی کنه توی این زمانه که مردم انواع و اقسام اطلاعات و تحلیل ها را از روشهای مختلف می خوانند و می شنوند اصرار این افراد بر توجیه کردن تبعیض های پر از سوال و تناقض واقعا عجیبه اون زمان که شماها بالای منبر حرفی می زدین و مردم چشم و گوش بسته قبول می کردند تمام شده باید توان استدلال و قانع کردن داشته باشید تا آنجا که من تحقیق کرده ام و در بین جوانان می شنوم پای استدلال در خصوص تبعیض های جنسیتی بر مبنای شرع به شدت می لنگه و حتی نوجوانان را قانع نمی کنه با واقعیت روبرو بشین و با فقه پویا و منطق با جوانان روبرو بشین تا همه چیز به باد نرفته
ناشناس۴۳۰۹۰۰۰۷:۳۲:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
خب حداقل یک استدلال می آوردی و با دلیل صحبت های او را رد می کردی. این که اول بگویید کودک ده ساله را هم قانع نمی کند درست نیست. برخی از این دلیل ها در دین ما است. البته اگر دین را قبول داشته باشید!
ناشناس۴۳۰۴۹۲۲۱:۲۰:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
بازم حرف و حرف و حرف و ...
ناشناس۴۳۰۵۱۲۲۱:۳۳:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
من هیچ اصرای ندارم که جناب رائفی پور در عقایدشون تجدید نظر کنند چون بعد از چهل سال تکرار کردن استدلالهای در خصوص تبعیض های فاحش جنسیتی و فقهی به چشم خود دارند می بیندد که اوضاع مملکت و بخصوص جوانان به چه شکلی در آمده
ناشناس۴۳۰۵۲۰۲۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
نمی دونم چرا اصرار دارین عفاف را با حجاب مترادف معرفی کنید در صورتی که هم می شه با حجاب بود و بی عفت و هم می شه بی حجاب بود و عفیف
رضا۴۳۰۵۷۸۲۲:۲۰:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
سخنرانی های خیلی زیبایی انجام میدن خدا حفظشون کنه
سعید۴۳۱۰۱۱۱۰:۰۹:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۲
دقیقا سخن خوب میرونن ولی دریق از یک ذره عمل....منم برجی ۲۰ میلیون بگیرم حرف زیاد میزنم!!
محمد قاسمی۴۳۰۶۰۷۲۲:۵۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
متاسفانه کمترین اطلاع از احکام اسلام نداره ازدواج هیچ تشریفاتی حتی شاهد هم لازم نداره اونی که تشریفات داره و سخت گرفته شده طلاق هست از الف بعید بود اسلام شناس و پژوهشگر خوب خیلی زیاد داریم
علی کریمی۴۳۰۶۲۶۲۳:۰۸:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
جنای آقای علی اکبر رائفی پور پژوهشگر و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی به عنوان یک نخبه در حوزه مسایل سیاسی و اجتماعی خیلی از متن جامعه عقب هستید.
ناشناس۴۳۰۷۲۳۰۰:۳۸:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۲
اقای رافئی پور چرا اصل ماجرا را منکر هستی و پای دشمن را وسط می کشی ؟برادر ماوالدین هم بیکاریم و نمی تونیم به فرزندانمان کمک کنیم .قیمت طلا ....مسکن ..لوازم خانه و تورم و کاهش ارزش پول و نبود شغل را ببینید .کدام کمک دولتی باعث می شه این همه مشکل بی اثر شه ؟لطفا یک نفر بگه ؟
ناشناس۴۳۰۷۲۴۰۰:۳۹:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۲
آفرین، نکات درستی را بیان کردید
رسولی۴۳۰۷۴۵۰۱:۰۴:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۲
من از سایت الف میخوام درباره ازدواج موقت خط شکنی بوده نیاز داره جامعه ما به این موضوع با تشکر
ناشناس۴۳۰۸۷۹۰۶:۰۸:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۲
جامعه به ازدواج آسان و چند همسری نیاز داره
ناشناس۴۳۰۹۲۶۰۸:۳۳:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
شما حاضری خواهرت با کسی ازدواج موقت کنه ؟ یعنی مدتی وظیفه ی رفع نیاز جنسی کسی را به عهده بگیره و وقتی طرف تمکن مالی و شغلی برای ازدواج دائم پیدا کرد بره سراغ یک دختر جوان باکره ی دیگه ؟
ناشناس۴۳۰۷۶۲۰۱:۲۷:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
ازدواج دختران وپسران به خانواده وخودشان مربوط میباشد مسئولان اگراقتصادراازگزند دزدان اختلاسگران زمینخواران رانتخواران قاچاقچیان مفتخواران مصون بدارند خانوادها خودمیدانند که برای ازدواج جوانانشان چه کنند
پیما۴۳۰۷۷۲۰۱:۳۹:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
باور کنید جوانان 30 ساله امروز حتی اون بالای شهری هاش! مثل خودم حتی 1 میلیون پول تو جیبشون نیست. درست قیمت خونه ی پدری ما اینجا میلیاردی شده اما ما هم میلیاردی پول نداریم که خونه بخریم و ازدواج کنیم. درکل من که دیگه از انتقاد خسته شده کسی که نمیفهمه نمیفهمه!!!! حالا تو هرچی بگو.
ناشناس۴۳۰۸۰۳۰۲:۱۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
این چه پژوهشگری هست که نمیداند دلیل ازدواج نکردن نداشتن شغل است وام بگیرند ازدواج کنند خرج فردا را از کجا بیاورند؟
رضا۴۳۰۸۱۶۰۲:۲۵:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
این شد نظر کارشناسی؟. شبیه نظرهای کارشناسان اقتصادی دولت بود. همه چیزمون به همه چیزمون میاد واقعا.
احسان۴۳۰۸۵۲۰۴:۰۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
استاد رائفی پور عزیز . مث همیشه عالی میگید ...
علیرضا-۳۸۴۳۰۸۵۴۰۴:۰۴:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
اتفاقا من میخوام ازدواج کنم اگه عروس خانم میخواد امریکا زندگی کنه الف منتشر کن این درخواست منو عزیز
سام۴۳۰۸۵۸۰۴:۲۷:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
متاسفم، این نگاه شماست که جنسیت زده است. تا کنون در سه قاره دنیا زندگی کرده‌ام و هیچ کجا قلمروی عموم را (مجازی و حقیقی) ناا امن تر از ایران برای بانوان ندیده ام. در خارج از ایران هم متاسفانه مردانِ ما کمترینن شرم و ازرمی نشان نمیدهند گویی از پادگان فرار کرده ا‌ند. قطعان این وضعیت ناشی از سیاست‌های این سالها بوده و عجب که هنوز با اصرار به این بیراهه ادامه میدهیم. اگر روزی دختری داشته باشم، نخواهم گذاشت در ایران زندگی کند. لطفا انتشار دهید. اینها را از روی خیرخواهی و بر اساس تجربه شخصی عرض کردم.
ناشناس۴۳۰۸۸۰۰۶:۱۴:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۲
ازدواج آسان لازم و شدنیه اگر خانواده ها و طرفین منطقی باشن مثلا در همون اول دنبال اجاره خونه نباشن و حاضر به زندگی با والدین این در مورد دختران و پسران همچنین جامعه باید چند همسری توش باشه که یکی از نتایج مثبتش فرصت ازدواج مجدد برای خانم های مطلقه و آنهایی است که شوهر شان فوت می شود
ناشناس۴۳۰۸۹۷۰۷:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۲
متاسفانه میل جنسی در نوجوانان سن پایین هم بیدار شده زیرا مرتب در شبکه های اجتماعی ماهواره با دیدن صحنه های محرک تحریک می شند این بحران جنسی یکی از دلایلش همین شبکهای اجتماعی هستند که بچه های ناآگاه ما آزادانه درآن جولان میدهند واز مضرات آن بی اطلاعند
ناشناس۴۳۰۹۳۸۰۸:۵۹:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۲
مسایل پیچیده راه حل های قوی و اندیشه ورزانه می طلبند. به عنوان یک استاد دانشگاه پیشنهاد کاملاً شدنی و اجرایی زیر را تقدیم می دارم. حاضرم با تمامی عزیزان و دلسوزانی که از این پیشنهاد و یا پیشنهادهای هم تراز پشتیبانی می کنند همراهی تمام عیار داشته باشم. به وزارت علوم پیشنهاد می‌شود برای همراستایی با استقرار سیاست های کلی «جمعیّت» ابلاغی مورخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ مقام معظم رهبری دستوری همانند محتوای زیر را صادر و ابلاغ نماید: چنانچه پدر و مادر جوانی دارای حداقل دو فرزند بوده، سن مادر حداکثر ۳۰ و سن پدر حداکثر ۳۵ سال باشد، هر یک می توانند بدون آزمون در یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاهی با اخذ پذیرش ادامه تحصیل دهد. ۱- حداکثر ظرفیت این نوع پذیرش برای هر رشته ۲۰ درصد ظرفیت کل رشته است. ۲- پذیرش مادر منوط به این است که حداقل دو و نیم سال از تولد آخرین فرزند وی گذشته باشد (از اول مهرماه هر سال). ۳- حداقل معدل مقطع قبلی ۱۵ است. *** الان تعدادی از همکاران دانشگاهی همین روزهای گذشته در زمان مصاحبه های دکترا، با بانوان رفتاری دور از شان داشته و غیر مستقیم دانشجویان زن مجرد را ترجیح می‌دادند و یا منعکس می کردند که در طول تحصیل حق فرزندآوری ندارند! این طرز تلقی های شرم آور و تاثر برانگیز بایستی خاتمه یافته و تلقی مرغ و خروس مقاله گذار از دانشجوی دکترا و یا ارشد پایان پذیرد.
tabandeh۴۳۰۹۴۴۰۹:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
هر افزایش نرخ تورم، هر جهش نرخ ارز، می دونید چه حجم بیکاری به دنبال دارد، چه خانواده هایی که زیر فشار اقتصادی متلاشی میشن و نتیجه آن افزایش فساد و بزهکاری تو جامعه است. مشکلات اخلاقی که امروز تو جامعه ما بیداد میکنه قسمت زیادیش ریشه در وضعیت بحرانی اقتصاد ما داره. با پند و اندرز درست نمیشه. اگر کشور ما یه محیط امن و با ثبات اقتصادی داشت، اگر شرایط سرمایه گذاری فراهم بود و وضعیت اشتغال بهبود پیدا می کرد بسیاری از معضلات اخلاقی هم حل می شد
ناشناس۴۳۱۱۵۴۱۱:۵۳:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۲
شما برو یه زن سیکل موفق بگیر. تا چشمتون در آد زنها دستشون تو جیب خودشون رفته
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 4. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 5. طرح شفافیت آرای نمایندگان + متن طرح و اسامی امضاء کنندگان

 6. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 7. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 8. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 9. نقدی بر یادداشت: «کنکور و نقدی بر یک نقد»

 10. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 11. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 12. جنجال یک پلاکارد در تجمع طلاب قم/ انتقاد عضو مذاکره کننده تیم جلیلی از ظریف و لاریجانی/ رسیدن فساد به برخی مسئولان بالای کشور/ عارف: مثال از سروش تا گوگوش درباره اصلاحات درست است

 13. تایید ماهیگیری چینی‌‌ها در آب‌های عمیق ایران در دریای عمان

 14. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 15. پاتک پلیس تهران به انبارهای محتکران/ کشف ۹ انبار از کالاهای اساسی احتکار شده

 16. کلاه گشاد مسیح علی نژاد بر سر فالوورهاش + تصاویر

 17. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 18. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 19. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 20. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 21. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 22. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

 23. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 24. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 25. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 4. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 5. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 6. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 9. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 10. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 11. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 12. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 13. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 14. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 15. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 16. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 20. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 21. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 22. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 23. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 24. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 25. آیت الله علم الهدی: سیاست فرع دین است/ آمریکا در منطقه به دنبال نوکر است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 10. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 11. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 20. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های اخیر

 1. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 2. نقدی بر یادداشت: «کنکور و نقدی بر یک نقد»

 3. پاتک پلیس تهران به انبارهای محتکران/ کشف ۹ انبار از کالاهای اساسی احتکار شده

 4. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

 5. عضو شورای شهر: افشانی مشمول قانون بازنشستگی نمی‌شود/ معتقد به جوانگرایی هستم

 6. دومین گزارش منشور حقوق شهروندی در اسفند منتشر می‌شود

 7. معاون شهردار تهران: سهمیه طرح ترافیک غیرخبرنگارها حذف شد

 8. وزیر بهداشت: در جاده‌ها برای جان مردم ارزش قائل نیستیم/ خداوند برای ما خودروسازان منصف متولد کند

 9. دبیر شورای عالی امنیت ملی عزادار شد

 10. هشدار آب‌گرفتگی معابر در استان‌های شمالی

 11. توضیحات بنیاد شهید درباره درگذشت جانبازی که اشتباهی به افغانستان فرستاده شد

 12. ۱۴ توصیه پلیس فتا برای خرید اینترنتی مطمئن

 13. اشتغال افراد نابینا و کم‌بینا / آیا به این گزینه‌ها فکر کرده‌اید؟

 14. تجهیز هواخوری زندان‌ها به دوربین بعد از قتل وحید مرادی

 15. تشکیل پرونده قصور برای ۵۲۱ پزشک در تهران

 16. هوای تهران در شرایط سالم

 17. آخرین وضعیت آب و هوا؛ وزش باد شدید در تهران و ۹ استان

پربحث‌های دیروز

 1. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 2. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 3. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 4. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 5. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 6. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 7. ناگفته های رزمنده «آلکس» از لشکر58 ذوالفقار

 8. محیط زیست: بیشتر زباله‌گردها طرف قرارداد با پیمانکاران شهرداری تهران هستند

 9. ترافیک سنگین در محور‌های فیروزکوه، هراز و پردیس

 10. گام بلند ستاد اجرایی فرمان امام برای توانمندسازی و محرومیت‌زدایی فارس

 11. جاده چالوس پرترافیک است

 12. آزادگان، پیام‌آوران مقاومت و صلح

 13. وعده وزارت ارتباطات برای پاسخ‌گویی 48 ساعته به سوالات مردم

 14. مشاور وزیر: ابنیه و اعیان اردوگاه شهید باهنر قیمت‌گذاری نشده است

 15. میزان افزایش شهریه پیش دبستانی‌های مدارس دولتی

 16. آخرین مهلت ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی‌کاربردی

 17. غفاری: هیچ مجوزی برای برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود/ با متخلفان به شدت برخورد می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 3. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 4. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 5. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 6. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 7. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 8. مردم چه نمره‌ای به قالیباف دادند؟

 9. سخنگوی وزارت بهداشت: شرمنده‌ام که بعضی مطب‌ها کارتخوان ندارند

 10. کنکور و نقدی بر یک نقد

 11. معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خبر داد؛ بازگشت ۱۰۰۰ نخبه از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا

 12. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 13. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 14. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 15. پشت پرده مطب‌های بدون کارتخوان چیست؟

 16. زندگی مدفون شده + تصاویر

 17. وزیر بهداشت تبلیغات برخی از خوراکی‌ها را ممنوع اعلام کرد/ از «گز اصفهان» تا «سوهان قم» + سند

 18. محسنی اژه‌ای در پاسخ به الف: اسامی قضات بازداشت شده پس از تایید حکم اعلام می‌شود/ بیش از ۱۰۰نفر از افراد صاحب سمت ممنوع الخروج شده‌اند/ ماجرای گم شدن ۹میلیارد دلار صحت ندارد

 19. کشف حدود ۲ کیلوموادمخدر از حجاج ایرانی/ دستگیری در عربستان نداشتیم

 20. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 21. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 22. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 23. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 24. درباره نامه رییس قوه قضاییه به رهبری و یک پرسش مهم !

 25. نقدی بر یادداشت: «کنکور و نقدی بر یک نقد»

آخرین عناوین