رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

گروه اجتماعی الف،   3970421185 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

تحلیلگر مسائل اجتماعی با اشاره به برخی اشتباهات در الگوسازی برای زنان گفت: نشان دادن زنان موفق در داشتن تحصیلات بالاتر، راننده تریلی شدن و مشاغل سخت، راه اشتباهی است که ما رفته‌ایم در حالی که کار و وظیفه اصلی زن آدم ساختن است.

به گزارش فارس، همایش دختران انقلاب با حضور باشکوه جوانان انقلابی و جمعی از خانواده شهدا، همزمان با روز عفاف و حجاب در حسینیه شهید همت تهران برگزار شد.

علی اکبر رائفی پور پژوهشگر و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی در این همایش با بیان اینکه عفاف و حیا فقط در پوشش خلاصه نمی شود، گفت: عفاف جهات مختلفی از جمله عفت در گفتار و رفتار را هم شامل می شود؛ اما گاه مشاهده می شود افرادی باحجاب هستند اما حرکات و سکانتشان باعث می شود نگاه جنسی به آنها صورت بگیرد.

وی افزود: پوشش بسیار مهم است آنقدر که زمانی که آدم و حوا ترک اولی کردند خداوند لیاقت داشتن پوشش را از آنها گرفت.

رائفی پور اضافه کرد: زنان برای انتخاب نوع پوشش باید به این پرسش پاسخ دهند که میخواهند چگونه دیده شوند، آیا صرفا زن بودن و جنسیت را برای هویت خود انتخاب کرده اند در حالی که اسلام نمی خواهد به زن نگاه صرفا جنسی وجود داشته باشد.

پژوهشگر مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: برخی جوانان به دلیل وجود دختران ارزان قیمت که به راحتی در دسترس هستند تعهد ازدواج را انتخاب نمی کنند و به آن تن نمی دهند.

وی با بیان اینکه برخی افراد آهن پرست شده اند، گفت: دخترانی که همه هویت خود را جنسی معرفی می کنند نهایتا بیست تا سی سال سال می توانند در عرصه تنوع طلبی مردان خریدار داشته باشند.

رائفی پور ادامه داد: رابطه های غربی اغلب به ازدواج ختم نمی شود و غربی ها می خواهند این اتفاق را در ایران هم گسترش دهند.

وی بیان داشت: در اسلام ازدواج باید به صورت علنی اعلام شود و در تشریع عموم احکام دینی نیز طرف زن گرفته شده است.

این پژوهشگر با بیان اینکه در فمنیسم رادیکال از مادر شدن نیز نهی شده است، گفت: برخی تنها زن را اقتصادی می بینند و ارزش آن را با میزان دیه می سنجند در حالی که میزان دیه مرد به دلیل آسیب اقتصادی حذف وی برای یک خانواده بیشتر تعیین شده است.

وی تصریح کرد: غربی که زن را برهنه می خواهد مرد پوشیده‌تر را بانزاکت‌تر می داند.

رائفی پور با بیان اینکه اسلام زن را خانه نشین نخواسته است، گفت: اسلام زنان را از فعالیت اجتماعی منع نکرده است و حجاب را در واقع به ضرر مردان برای حفظ زن تشریع کرده است.

وی بیان داشت: اولین باری که انگلیسی ها پای زنان را به فعالیت اقتصادی باز کردند با عنوان کارگرهای ارزان قیمت بود.

تحلیلگر مسائل اجتماعی با اشاره به برخی اشتباهات در الگوسازی برای زنان گفت: نشان دادن زنان موفق در داشتن تحصیلات بالاتر، راننده تریلی و مشاغل سخت، راه اشتباهی است که ما رفته ایم در حالی که کار و وظیفه اصلی زن آدم ساختن است.

وی بیان کرد: شال و روسری نماد حجاب است و روی چوب کردن آن در واقع هدف گرفتن حجاب و اصول است.

رائفی پور با بیان اینکه افزایش سن ازدواج برای جامعه خطرناک است، گفت: مسوولان ما متاسفانه کم کاری کرده اند و تسهیلات ازدواج آسان را برای جوانان فراهم نکرده اند.

وی افزود: مردان وظیفه کوتاه کردن نگاه را دارند و حتی اگر زن حجاب را رعایت نکند باید به وظیفه خود عمل کنند، زیرا اگر اعتیاد به نگاه جنسی در مرد ایجاد شود هرگز از زندگی زناشویی خود راضی نخواهد شد و به آرامش نمی رسد.

پژوهشگر مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: بسیاری از جوانان ما امکان ازدواج ندارند و جامعه، خانواده و مسوولان آنها را درک نمی کنند اما در عین حال در معرض موقعیت های تحریک آمیز جنسی در جامعه قرار می گیرند و به مشکلات روحی گرفتار می شوند.

وی گفت: بحران جنسی در جامعه به وجود آمده است؛ اما ما در اسلام بحران جنسی نداریم و راه‌های برون رفتی برای بحران در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حضور خانواده مسیح علینژاد در این همایش بیان داشت: از فرزندان حضرت یعقوب هم تنها دو پسر خوب بودند. کمتر کسی حاضر است کاری که این خانواده امروز انجام دادند، انجام دهد. امیدوارم هزینه این کار را از خداوند و اهل بیت(ع) بگیرند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۰۴۰۴۱۹:۵۵:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۱
اینا همه اش حرف است و در حد حرف باقی میماند ، ازدواج هر نوعش الان سخت و تا حدودی غیر ممکن شده دیگه بازش نمیکنیم همه کم و بیش از وضعیت نابسمان کشور مطلع هستند.
ناشناس۴۳۰۴۱۶۲۰:۰۳:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
کجایید؟؟؟!!!! طرف از پس هزینه های خودش برنمیاد،می گویید ازدواج!!!!!!!!! نان نداره بخوره پیاز بخوره اشتهاش باز بشه!!!!!!
ناشناس۴۳۰۴۲۰۲۰:۰۴:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
راه حل دراز مدت ازدواج هست که البته باید تسهیل بشه ولی در کوتاه مدت باید ازدواج موقت رو اجرا کنیم که اونم هم عرف جامعه نمی پذیره و نه دولت برای فرهنگ سازی و تسهیلش کاری انجام میده
ناشناس۴۳۰۹۳۶۰۸:۵۸:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۲۲
دوست عزیز اصرار و لجبازی بر قوانین تبعیض آمیز ازدواج باعث شده اکثر جوانان رغبتی به ازدواج نداشته باشند و به دنبال ازدواج سفید و ....باشند دخترها می گن که منطقی نیست به خاطر ازدواج از کلیه ی حقوق انسانی و اجتماعی محروم بشیم و پسر ها از مهریه می نالند تا زمانی که علما بر اجرای قوانین عقب افتاده اصرار دارند و روحانیون تلاش می کنند که آن قوانین را منصفانه و عادلانه جلوه بدن در حالی که هیچ استدلال همه سویه و منطقی ندارند اوضاع به همین شکل هر روز بدتر می شود
هادی۴۳۰۴۲۹۲۰:۰۷:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۱
یعنی باید نیاز جنسی جوانان گروگان گرفته بشه تا مجبور به ازدواج بشن؟ ازدواجی که به خاطر فشار جنسی باشه نتیجه ش میشه آمار طلاقی که امروز شاهدش هستیم
ناشناس۴۳۰۴۳۹۲۰:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
آقای عزیز، شغل باشه، خیلی از کارها حل میشه. اینقدر به این در و آن در نزنید.
ناشناس۴۳۰۴۸۳۲۱:۰۸:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
استدلالهای جناب رائفی پور حتی یک کودک ده ساله را قانع نمی کنه توی این زمانه که مردم انواع و اقسام اطلاعات و تحلیل ها را از روشهای مختلف می خوانند و می شنوند اصرار این افراد بر توجیه کردن تبعیض های پر از سوال و تناقض واقعا عجیبه اون زمان که شماها بالای منبر حرفی می زدین و مردم چشم و گوش بسته قبول می کردند تمام شده باید توان استدلال و قانع کردن داشته باشید تا آنجا که من تحقیق کرده ام و در بین جوانان می شنوم پای استدلال در خصوص تبعیض های جنسیتی بر مبنای شرع به شدت می لنگه و حتی نوجوانان را قانع نمی کنه با واقعیت روبرو بشین و با فقه پویا و منطق با جوانان روبرو بشین تا همه چیز به باد نرفته
ناشناس۴۳۰۹۰۰۰۷:۳۲:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
خب حداقل یک استدلال می آوردی و با دلیل صحبت های او را رد می کردی. این که اول بگویید کودک ده ساله را هم قانع نمی کند درست نیست. برخی از این دلیل ها در دین ما است. البته اگر دین را قبول داشته باشید!
ناشناس۴۳۰۴۹۲۲۱:۲۰:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
بازم حرف و حرف و حرف و ...
ناشناس۴۳۰۵۱۲۲۱:۳۳:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
من هیچ اصرای ندارم که جناب رائفی پور در عقایدشون تجدید نظر کنند چون بعد از چهل سال تکرار کردن استدلالهای در خصوص تبعیض های فاحش جنسیتی و فقهی به چشم خود دارند می بیندد که اوضاع مملکت و بخصوص جوانان به چه شکلی در آمده
ناشناس۴۳۰۵۲۰۲۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
نمی دونم چرا اصرار دارین عفاف را با حجاب مترادف معرفی کنید در صورتی که هم می شه با حجاب بود و بی عفت و هم می شه بی حجاب بود و عفیف
رضا۴۳۰۵۷۸۲۲:۲۰:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
سخنرانی های خیلی زیبایی انجام میدن خدا حفظشون کنه
سعید۴۳۱۰۱۱۱۰:۰۹:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۲
دقیقا سخن خوب میرونن ولی دریق از یک ذره عمل....منم برجی ۲۰ میلیون بگیرم حرف زیاد میزنم!!
محمد قاسمی۴۳۰۶۰۷۲۲:۵۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
متاسفانه کمترین اطلاع از احکام اسلام نداره ازدواج هیچ تشریفاتی حتی شاهد هم لازم نداره اونی که تشریفات داره و سخت گرفته شده طلاق هست از الف بعید بود اسلام شناس و پژوهشگر خوب خیلی زیاد داریم
علی کریمی۴۳۰۶۲۶۲۳:۰۸:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
جنای آقای علی اکبر رائفی پور پژوهشگر و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی به عنوان یک نخبه در حوزه مسایل سیاسی و اجتماعی خیلی از متن جامعه عقب هستید.
ناشناس۴۳۰۷۲۳۰۰:۳۸:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۲
اقای رافئی پور چرا اصل ماجرا را منکر هستی و پای دشمن را وسط می کشی ؟برادر ماوالدین هم بیکاریم و نمی تونیم به فرزندانمان کمک کنیم .قیمت طلا ....مسکن ..لوازم خانه و تورم و کاهش ارزش پول و نبود شغل را ببینید .کدام کمک دولتی باعث می شه این همه مشکل بی اثر شه ؟لطفا یک نفر بگه ؟
ناشناس۴۳۰۷۲۴۰۰:۳۹:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۲
آفرین، نکات درستی را بیان کردید
رسولی۴۳۰۷۴۵۰۱:۰۴:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۲
من از سایت الف میخوام درباره ازدواج موقت خط شکنی بوده نیاز داره جامعه ما به این موضوع با تشکر
ناشناس۴۳۰۸۷۹۰۶:۰۸:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۲
جامعه به ازدواج آسان و چند همسری نیاز داره
ناشناس۴۳۰۹۲۶۰۸:۳۳:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
شما حاضری خواهرت با کسی ازدواج موقت کنه ؟ یعنی مدتی وظیفه ی رفع نیاز جنسی کسی را به عهده بگیره و وقتی طرف تمکن مالی و شغلی برای ازدواج دائم پیدا کرد بره سراغ یک دختر جوان باکره ی دیگه ؟
ناشناس۴۳۰۷۶۲۰۱:۲۷:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
ازدواج دختران وپسران به خانواده وخودشان مربوط میباشد مسئولان اگراقتصادراازگزند دزدان اختلاسگران زمینخواران رانتخواران قاچاقچیان مفتخواران مصون بدارند خانوادها خودمیدانند که برای ازدواج جوانانشان چه کنند
پیما۴۳۰۷۷۲۰۱:۳۹:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
باور کنید جوانان 30 ساله امروز حتی اون بالای شهری هاش! مثل خودم حتی 1 میلیون پول تو جیبشون نیست. درست قیمت خونه ی پدری ما اینجا میلیاردی شده اما ما هم میلیاردی پول نداریم که خونه بخریم و ازدواج کنیم. درکل من که دیگه از انتقاد خسته شده کسی که نمیفهمه نمیفهمه!!!! حالا تو هرچی بگو.
ناشناس۴۳۰۸۰۳۰۲:۱۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
این چه پژوهشگری هست که نمیداند دلیل ازدواج نکردن نداشتن شغل است وام بگیرند ازدواج کنند خرج فردا را از کجا بیاورند؟
رضا۴۳۰۸۱۶۰۲:۲۵:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
این شد نظر کارشناسی؟. شبیه نظرهای کارشناسان اقتصادی دولت بود. همه چیزمون به همه چیزمون میاد واقعا.
احسان۴۳۰۸۵۲۰۴:۰۲:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
استاد رائفی پور عزیز . مث همیشه عالی میگید ...
علیرضا-۳۸۴۳۰۸۵۴۰۴:۰۴:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
اتفاقا من میخوام ازدواج کنم اگه عروس خانم میخواد امریکا زندگی کنه الف منتشر کن این درخواست منو عزیز
سام۴۳۰۸۵۸۰۴:۲۷:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
متاسفم، این نگاه شماست که جنسیت زده است. تا کنون در سه قاره دنیا زندگی کرده‌ام و هیچ کجا قلمروی عموم را (مجازی و حقیقی) ناا امن تر از ایران برای بانوان ندیده ام. در خارج از ایران هم متاسفانه مردانِ ما کمترینن شرم و ازرمی نشان نمیدهند گویی از پادگان فرار کرده ا‌ند. قطعان این وضعیت ناشی از سیاست‌های این سالها بوده و عجب که هنوز با اصرار به این بیراهه ادامه میدهیم. اگر روزی دختری داشته باشم، نخواهم گذاشت در ایران زندگی کند. لطفا انتشار دهید. اینها را از روی خیرخواهی و بر اساس تجربه شخصی عرض کردم.
ناشناس۴۳۰۸۸۰۰۶:۱۴:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۲
ازدواج آسان لازم و شدنیه اگر خانواده ها و طرفین منطقی باشن مثلا در همون اول دنبال اجاره خونه نباشن و حاضر به زندگی با والدین این در مورد دختران و پسران همچنین جامعه باید چند همسری توش باشه که یکی از نتایج مثبتش فرصت ازدواج مجدد برای خانم های مطلقه و آنهایی است که شوهر شان فوت می شود
ناشناس۴۳۰۸۹۷۰۷:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۲
متاسفانه میل جنسی در نوجوانان سن پایین هم بیدار شده زیرا مرتب در شبکه های اجتماعی ماهواره با دیدن صحنه های محرک تحریک می شند این بحران جنسی یکی از دلایلش همین شبکهای اجتماعی هستند که بچه های ناآگاه ما آزادانه درآن جولان میدهند واز مضرات آن بی اطلاعند
ناشناس۴۳۰۹۳۸۰۸:۵۹:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۲
مسایل پیچیده راه حل های قوی و اندیشه ورزانه می طلبند. به عنوان یک استاد دانشگاه پیشنهاد کاملاً شدنی و اجرایی زیر را تقدیم می دارم. حاضرم با تمامی عزیزان و دلسوزانی که از این پیشنهاد و یا پیشنهادهای هم تراز پشتیبانی می کنند همراهی تمام عیار داشته باشم. به وزارت علوم پیشنهاد می‌شود برای همراستایی با استقرار سیاست های کلی «جمعیّت» ابلاغی مورخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ مقام معظم رهبری دستوری همانند محتوای زیر را صادر و ابلاغ نماید: چنانچه پدر و مادر جوانی دارای حداقل دو فرزند بوده، سن مادر حداکثر ۳۰ و سن پدر حداکثر ۳۵ سال باشد، هر یک می توانند بدون آزمون در یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاهی با اخذ پذیرش ادامه تحصیل دهد. ۱- حداکثر ظرفیت این نوع پذیرش برای هر رشته ۲۰ درصد ظرفیت کل رشته است. ۲- پذیرش مادر منوط به این است که حداقل دو و نیم سال از تولد آخرین فرزند وی گذشته باشد (از اول مهرماه هر سال). ۳- حداقل معدل مقطع قبلی ۱۵ است. *** الان تعدادی از همکاران دانشگاهی همین روزهای گذشته در زمان مصاحبه های دکترا، با بانوان رفتاری دور از شان داشته و غیر مستقیم دانشجویان زن مجرد را ترجیح می‌دادند و یا منعکس می کردند که در طول تحصیل حق فرزندآوری ندارند! این طرز تلقی های شرم آور و تاثر برانگیز بایستی خاتمه یافته و تلقی مرغ و خروس مقاله گذار از دانشجوی دکترا و یا ارشد پایان پذیرد.
tabandeh۴۳۰۹۴۴۰۹:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
هر افزایش نرخ تورم، هر جهش نرخ ارز، می دونید چه حجم بیکاری به دنبال دارد، چه خانواده هایی که زیر فشار اقتصادی متلاشی میشن و نتیجه آن افزایش فساد و بزهکاری تو جامعه است. مشکلات اخلاقی که امروز تو جامعه ما بیداد میکنه قسمت زیادیش ریشه در وضعیت بحرانی اقتصاد ما داره. با پند و اندرز درست نمیشه. اگر کشور ما یه محیط امن و با ثبات اقتصادی داشت، اگر شرایط سرمایه گذاری فراهم بود و وضعیت اشتغال بهبود پیدا می کرد بسیاری از معضلات اخلاقی هم حل می شد
ناشناس۴۳۱۱۵۴۱۱:۵۳:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۲
شما برو یه زن سیکل موفق بگیر. تا چشمتون در آد زنها دستشون تو جیب خودشون رفته

پربحث‌های امروز

 1. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 2. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 3. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 4. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 5. کار خودروسازان، اخلال در نظام اقتصادی نیست؟

 6. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 7. تهران! کلانشهر غالباً پر ترافیک، چه زمان به سامان خواهد رسید؟

 8. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 9. خروج ۱۰ میلیارد دلار ارز برای وارداتی که تولید آن آسان است/ از واردات ۹۴۱ تن بیل و بیلچه تا ۴۳ تن نخ دندان!

 10. فروش نفت که نشد کار!

 11. مدیرعامل سپاهان: هدف برانکو این بود که داور به نفع بگیرد/ داوری‌ها به سود پرسپولیس است

 12. چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می‌دوند

 13. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت

 14. درخواست نامزد خاشقچی

 15. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 16. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 17. مهناز افشار امروز باید خود را به دادسرای رسانه معرفی کند

 18. پایان سرقت‌های سریالی برادران مسلح

 19. ۳۲ استیضاح در مجلس دهم/ وزرای کشور و آموزش و پرورش بالاترین تقاضای استیضاح

 20. تلفن همراه؛ عامل افزایش ۳۷ درصدی موارد بستری در بیمارستان

 21. «سگ دیوانه»، آخرین مرد عاقلِ دولت ترامپ

 22. تصادفات عجیب در جاده‌های جهان   

 23. مدارس عشایری شهرستان ایذه - خوزستان  

 24. رضا جباری: سپاهان مقابل پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورد

 25. وزیرصنعت را استیضاح و خودروسازان را مجبور به افزایش عرضه و کاهش قیمت‌ها کنید

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 3. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 4. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 5. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 6. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 7. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 8. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 9. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 10. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 11. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 12. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 13. نه چپ نه راست، دعوت به ساختارشکنی

 14. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 15. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 16. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 17. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 18. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 19. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 20. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 21. کنایه رئیسی به هوچی‌گران زمان انتخابات!  

 22. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 23. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 24. واکنش عجیب مهناز افشار به خبر احضارش  

 25. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 4. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 5. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 6. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 7. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 8. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 9. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 10. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 11. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 12. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 13. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 14. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 15. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 16. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 17. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 18. حرف های یک مهندس برق مملکت

 19. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 20. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 21. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 22. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 23. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 24. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 25. تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 2. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 3. وزیر نیرو: زمستان پر بارش نخواهد بود

 4. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 5. آمار گردشگران خارجی در ایران اعلام شد/ عراق همچنان در صدر

 6. مهناز افشار به دادسرا احضار شد

 7. حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد/ آخرین وضعیت پرونده سیف

 8. ثبت تصویر پلنگ در منطقه حفاظت‌شده طارم

 9. واکنش پیامکی حناچی به انتقاد اینستاگرامی کرباسچی

 10. محمدجواد لاریجانی: نظام مدنی ایران بزرگترین دموکراسی غرب آسیا را دارد

 11. دستگیری ۱۰ نفر از عوامل حادثه تروریستی چابهار

 12. آخرین وضعیت نام نویسی کارت سوخت المثنی

 13. گردشگری روستایی، حلقه مفقود صنعت گردشگری ایران

 14. آلودگی هوا در راه شهرهای پرجمعیت و صنعتی

 15. سه استانی که بیشترین فقیر روستایی را دارند

 16. چرا نمی‌توانیم "نه" بگوییم!

 17. آغاز به کار دوباره پلیس نامحسوس در بزرگراه‌ها

 18. ارائه گزارش در رابطه با طلاق و اعتیاد به رهبر معظم انقلاب

 19. دولت به صورت غیررسمی و بدون مصوبه مجلس معاهده پاریس را امضا و اجرا کرده است

 20. انتظامی: خیلی از دستگاه‌ها به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات نپیوسته‌اند

 21. دعوت خانواده دانشجوی خودکشی کرده دانشگاه الزهرا به دادسرا

 22. انتقاد محسن هاشمی از اعضای شورای شهر تهران

 23. وجود ۱۹۰ هزار مبتلا به هپاتیت C در کشور/ شایع‌ترین راه انتقال ویروس هپاتیت چیست؟

 24. پرداخت وام ۲۰ میلیونی به ازای ایجاد اشتغال برای هر مددجوی کمیته امداد

پربحث‌های هفته

 1. پای خانم هنرمند در کفش پزشکان متخصص! + فیلم  

 2. واکنش نمایندگان به سخنان روحانی درباره انتقال آب خزر به سمنان؛ دریای خزر بیهوش شد!

 3. معاون دادستان کشور: فیلترینگ تلگرام موفقیت آمیز بود

 4. حناچی با دوچرخه به بهشت رفت  

 5. چرا مهناز افشار مسئولیت‌ حرفش را نمی‌پذیرد؟

 6. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 7. حکم نهایی دیوان محاسبات کشور درباره بورسیه‌های دولت دهم صادر شد+ سند

 8. ممنوعیت ورود ایرانی‌ها به گرجستان؛ جدال سیاسی-رسانه‌ای یا تصیم یک کشور؟

 9. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 10. شمال کویر می‌شود؟

 11. تذکر جدی پلیس فتا به "شیپور و دیوار"

 12. علیخانی: پولی شدن طرح زوج و فرد فعلا در رسانه‌ها مطرح شده/ در کاهش ترافیک نقش دارد، اما.../ مشکل اصلی نبود مدیریت یکپارچه در مورد تصمیم گیری‌ها است

 13. درخواست نمایندگان مجلس از روحانی: از بیان اظهارات تبلیغاتی پرهیز کنید/ خزر را فدای زادگاهتان نکنید

 14. موج تمایل دانشجویان ریاضی به مهاجرت/سرمایه‌گذاری کشورهای پیشرفته بر روی علوم پایه

 15. دسته گلی که قلب شما را به آتش می کشد!

 16. جنگ اقتصادی و نوع برخورد با متهمان اقتصادی

 17. رئیس پلیس تهران: حذف طرح زوج و فرد غیرقانونی است/ بازداشت ۷ دلال ارزی در روز گذشته

 18. واکنش سردار نقدی به بازتاب اظهاراتش درباره کوروش

 19. تعرفه ورود به محدوده دوم طرح ترافیک چقدر است؟

 20. وزیر نیرو: زمستان پر بارش نخواهد بود

 21. زنده باد فریاد!

 22. سخنان بی‌پرده آزاده نامداری درباره ممنوع‌التصویری‌اش در تلویزیون و اختلافش با فرزاد حسنی

 23. دانشجویان آمریکایی چه امکانات تفریحی دارند؟

 24. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 25. آمار گردشگران خارجی در ایران اعلام شد/ عراق همچنان در صدر

آخرین عناوین