حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

گروه جهان الف،   3970420178 ۶۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

برخی معتقدند سفر مشاور امور بین المل مقام معظم رهبری در این مقطع زمانی می تواند فصل جدیدی در روابط تهران- مسکو باشد. این سفر زمانی برای ایران اهمیت دو چندان می یابد که با گذشت بیش از دو ماه از خروج ترامپ از توافق هسته ای و شروع مذاکرات با کشورهای اروپایی عملاً نتیجه ملموسی برای ایران بدست نیامده است.

به گزارش الف، امروز علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در مسکو با ولادیمیر پوتین دیدار و گفت و گو می کند. قرار است ولایتی پیام مقام معظم رهبری و رئیس جمهور را به پوتین تقدیم کند. هدف این پیام ها «تاکید بر اهمیت و گسترش روابط ایران و روسیه» عنوان شده است.

علی اکبر ولایتی روز جمعه نیز دیدارهای دیگری با مقامات روسیه خواهد شد. گفته می شود احتمالا ولایتی بعد از دیدار با مقامات روسیه که تا روز جمعه ادامه خواهد داشت سفری نیز به چین خواهد داشت.

همزمان با سفر ولایتی، بنیامین نتانیاهو نیز در روسیه حضور دارد و با مقامات روسیه مذاکره می کند.

علی اکبر ولایتی با اشاره به سفر نتانیاهو و دیدار آتی وی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: ایشان آدم دوره‌گردی است که هر روز به یک نقطه از جهان سفر می‌کند، اظهارات بی‌مبنا و بی‌منطقی مطرح می‌کند و کسی به حرف‌های او اهمیتی نمی‌دهد. وی افزود: لذا حضور یا عدم حضور وی در روسیه هیچ تاثیری در ماموریت استراتژیک ما ندارد.

مسائل منطقه ای و جنگ سویه

بر اساس گفته های نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار است وی در دیدارهای خود با مقامات روسیه بر مسئله ایران و نقشه منطقه ای آن و امنیت رژیم صهیونیستی تاکید کند. اسرائیل در ماه های اخیر و به خصوص بعد از شکست داعش، به طور جدی وارد جنگ سوریه شده تا با مختل کردن روند مبارزه با گروه های تکفیری موجب عدم پیروزی قطعی محور مقاومت شود و این گونه  بحران تداوم یابد. سران اسرائیل در پی این می باشند که در صورت پایان جنگ سوریه، محور مقاومت بدون شک جهش ویژه ای به لحاظ  قدرت در منطقه کسب خواهد کرد از این رو تماش تلاش خود را به کار گرفته اند تا همان طور که گفته شد اولاً جنگ با پیروزی کامل سوریه به پایان نرسد و دوماً اینکه اگر قرار است بشار اسد در قدرت ماندنی باشد می باید حتماً از متحدان منطقه ای اش یعنی ایران و حزب الله لبنان جدا شود. به همین دلیل است که این اواخر نتانیاهو به هر ترفندی مثل تهدید، حمله به سوریه، مذاکرات سیاسی و ... متوسل شد تا به اهداف خود در این زمینه دست پیدا کند که تا کنون موفق نبوده است.

در ماه های اخیر بارها عنوان شد که آمریکا، روسیه ، رژیم صهیونیستی و اردن به توافقاتی برای خارج کردن ایران از سوریه دست یافته اند. اتفاقی که گذشت زمان نشان داد که اگر چنین اخباری صحت نیز داشته باشد از آن جا که مبتنی بر واقعیت های میدانی نمی باشد هرگز عملیاتی نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نظر کارشناس روس درباره تصمیم گیرنده حضور ایران در سوریه

ولایتی: کسی به حرفهای بی‌مبنای نتانیاهو اهمیت نمی‌دهد

آینده برجام و همکاری های اقتصادی

 برخی معتقدند سفر مشاور امور بین المل مقام معظم رهبری در این مقطع زمانی می تواند فصل جدیدی در روابط تهران- مسکو باشد. این سفر زمانی برای ایران اهمیت دو چندان می یابد که با گذشت بیش از دو ماه از خروج ترامپ از توافق هسته ای و شروع مذاکرات با کشورهای اروپایی عملاً نتیجه ملموسی برای ایران بدست نیامده است. اخیراً حسن روحانی در گفت و گوهای تلفنی با انگلا مرکل و امانوئل ماکرون از بسته پیشنهادی برای اقناع ایران برای حفظ برجام ابزار ناامیدی کرده بود.

بنابراین احتمالاً ایران قصد دارد با گسترش ارتباطات و کارت های بازی خود به جنگ اقتصادی آمریکا پاسخ محکمی بدهد. چند روز قبل سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه عنوان کرده بود: طرف‌های توافق هسته‌ای توافق کردند که مستقل از هوا و هوس آمریکا راه‌هایی برای تجارت با ایران ایجاد کنند.

از این رو انتظار هست که دیدار امروز ولایتی نقش تعیین کننده ای در آینده روابط دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی و نظامی داشته باشد.

این نکته ای است که دیروز نیز مشاور مقام معظم رهبری در بدو ورود به مسکو بر روی آن تاکید داشت. ولایتی در این باره عنوان کرده بود: اگر ان شالله گفت‌وگوهای بنده با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و سایر مقامات این کشور آن‌طور که انتظار می رود پیش برود باید گفت این سفر یک نقطه عطفی در روابط استراتژیک دو کشور است.

البته قرار است هفته آینده نیز روسای دو کشور آمریکا و روسیه مذاکراتی را در فنلاند داشته باشند. با این وضعیت باید گفت جنگ دیپلماتیکی که از مدت ها قبل شروع شده و در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت تا حدود زیادی جهت گیری آینده سیاسی منطقه را تعیین خواهد کرد. پیروزی در این نبرد سیاسی می تواند به منزله ناکام گذاشتن پروژه آمریکا برای به شکست کشاندن قدرت مقاومت ایران بعد از اعمال تحریم های جدید باشد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۹۴۷۸۱۰:۱۷:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
روسیه و ایران در موضوع سوریه کاملا هماهنگ اند، سفیر روسیه در لبنان هم اخیرا گفته بود که نه ما ، نه هیچ کس دیگری نمی تواند ایران را از سوریه بیرون کند چون نفوذ تمدنی و معنوی داره.. رسانه های وابسته به محور ارتجاع عرب ، هر روز یک شایعه ایجاد می کنند مثل توافق پوتین و نتانیاهو ... مخالفت روسیه با عملیات درعا و امثالهم.. طیف غربگرا و کانال های فارسی زبان بیگانه ،مورد حمایت مالی ال سعود هم با هدف تخریب روابط ایران و روسیه این اخبار را برجسته میکنند.. همین ها قبلا می گفتن روسیه و اسراییل توافق کردن عملیات جنوب لغو بشه!!..اما این عملیات با مشارکت روسیه اغاز شد و وزارت خارجه اسراییل هم این مشارکت را محکوم کرد!!
ناشناس۴۳۰۱۶۸۱۶:۰۵:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۱
برو تاریخ بخون ببین روس با بقیه چه کرد از جمله با ایران!!
ناشناس۴۳۰۳۵۵۱۸:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
خیانت روسیه بخاطر ضعف ما در قدیم بوده الان جرات خیانت به ایرانو نداره ضمن اینکه ایران هم مجرب شده....الان از اونا چیزی بلاعوض نمیخایم بلکه معامله پایاپای میکنیم...نترسید ایران قوی شده میتونیم از روسیه و حتی از ترامپ البته بوقتش امتیاز بگیریم ...من ایرانم و خودباور
ناشناس۴۳۱۲۴۸۱۲:۴۲:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۲
تاریخ را خواندم نوشته بود وقتی دشمن عنودی مثل آمریکا داری با دشمن دشمنت دوست باش!
ناشناس۴۳۳۰۹۶۱۳:۱۷:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۳
شماها دم از تاریخ نزنید اگر تاریخ می خواندید برجام را امضا نمی کردید.
ناشناس۴۳۰۴۵۳۲۰:۴۱:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
شما دوست داری خودتو گول بزنی بزن !
ناشناس۴۳۰۹۸۱۰۹:۴۹:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۲۲
غربیها تو روت فحش میدن بعد مشت حواله میکنن . شرقیها تو روت بهت سلام میکنن و لبخند میزنن بعا از پشت سر مشنشون رو میزنن .به همین سادگی
ناشناس۴۲۹۵۰۱۱۰:۲۴:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
مطمئنم نتیجه این سفر خروج کامل و بی‌سرصدای ایران از سوریه است.
ناشناس۴۲۹۸۰۹۱۳:۰۷:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
امیدوارم
ناشناس۴۳۱۰۳۵۱۰:۲۷:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۲
شما در کدوم کشور زندگی میکنی؟ عربستان؟ اسراییل ؟ امریکا ؟
ناشناس۴۳۲۶۰۰۰۹:۰۳:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۲۳
ایران
نجیب۴۲۹۸۴۰۱۳:۱۹:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
نتیجه مستقیم رای دادن به یک دولت منفعل و ... همین پیامد رو داشت. ولی مردم دنیا طلب ایران ترجیح دادند به این دولت رای بدهند که نه به آمریکا برسیم و نه روسیه و حتی لبنان و یمن و سوریه و عراق و افغانستان رو هم از دست بدهیم.
علی۴۳۰۱۰۴۱۵:۲۷:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
هر دولتی بتواند منافع مردم و کشور را به منافع جناحی خود و دوستانش ترجیح دهد شجاعت و غیرت ملی خود را اثبات کرده است . وخدا کند این دفعه مسولین دست ... برداشته و به اینده مردم و کشور بیندیشند .
ناشناس۴۳۰۲۰۲۱۶:۳۵:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۱
حالت خوبه؟
ناشناس۴۲۹۵۰۴۱۰:۲۶:۱۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
به پوتین اعتماد ندارم. باید از روسیه فاصله بگیریم
ناشناس۴۲۹۷۰۸۱۲:۱۵:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
به چه کشوری اطمینان داری؟!!! به آمریکای وفادار به برجام !!! آلمانی که هرگز نیروگاه هسته ای برای ما نساخت!!! انگلیس وفرانسه ای که ما را به شدت تحریم کردند؟!!! مثل طوطی عادت داریم چیزی را که دشمنان اسلام وانقلاب یادمان داده اند تکرار کنیم.
ناشناس۴۳۰۱۳۰۱۵:۴۴:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
اصلا چرا باید یکی را پیدا بکنیم که بهش اعتماد کنیم؟
ناشناس۴۳۰۲۸۶۱۷:۵۰:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
شما نیز مثل طوطی عادت دارید چیزی را که به شما تلقین کرده اند پیوسته تکرار کنید.
ناشناس۴۳۰۴۶۶۲۰:۴۷:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۱
یعنی معتقدی روسها دوست ایران وانقلابند ؟!!
ناشناس۴۳۰۴۶۹۲۰:۵۲:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
میدونی چرا ترامپ برجام رو نقض کرد ؟ چون هیچ امتیازی گیرش نیومد اگر یک دهم امتیازاتی که پوتین از برجام به دست آورد به آمریکا می رسید الان سینه خیز میومد تهران !
majid r۴۲۹۸۲۵۱۳:۱۲:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۱
چک ازش داشتی برگشت خورده. دقت کردید وقتی یکی میگه به روسیه اعتماد ندارم منظورش اینه که باید بریم طرف غرب ، عکس این هم صادقه ، اونهایی که میگن به غرب نباید اعتماد کرد منظورشون اینه باید بریم طرف روسیه. خدا ما را از هر دو گروه محفوظ بدار. باید بریم طرف منافعمون.
ناشناس۴۲۹۵۱۰۱۰:۲۸:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۲۱
کنترل تنگه‌های هرمز موثرترین ابزار مذاکره با غرب خواهد بود. راه همان است که امام فرمود: اگر جهانخواران بخواهند در مقابل دین ما بایستند ما در مقابل همه دنیای آنان خواهیم ایستاد.
ناشناس۴۳۳۸۵۹۲۱:۱۴:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۳
یعنی می فر مایید این همه فساد در کشور ما کار انهاست و ما اهل دنیا نیستیم
ناشناس۴۲۹۵۱۱۱۰:۲۹:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
متاسفانه کاسبان برجام حاضر نیستند از اتفاقات گذشته عبرت بگیرند و یا تذکرات دلسوزان را بپذیرند. مشکلات امروز ما طراحی جریان سلطه است که یک ضلع آن، اروپای خدعه‌گر است. چرا دشمن را دوست تلقی می‌کنید؟ پرونده انگلیس، فرانسه و آلمان در 4 دهه گذشته مملو از خباثت است. اگر دلتان برای ایران می‌سوزد بس کنید و راه را عوض کنید.
ناشناس۴۳۰۲۸۸۱۷:۵۲:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۱
ما دلسوزان کشوریم. دلسوزان مردم آبادان و خرمشهر و سیستان و بلوچستان. ما نمی خواهیم دلارهای کشور در جاهای دیگر بی فایده هزینه شوند
ناشناس۴۳۰۴۷۲۲۰:۵۶:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
شما بگو چرا روسیه را دوست تلقی می کنی ؟ما می گیم هیچ کدوم اینا دوست نیستن اما اگه قراره باشون رابطه داشته باشیم یا با همه یا با هیچکدوم .
محمد قاسمی۴۲۹۵۲۵۱۰:۳۵:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
متاسفانه به دلیل ضعف دولت روحانی در ارتباط گیری با چین و روسیه ، حقیر این سفر رادر مقطع فعلی از موضع ضعف تلقی می کنم که امیدوارم بشه منافع ملی رو در حد معمولی حفظ کنه
ناشناس۴۳۰۷۷۶۰۱:۴۳:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۲
... اتفاقا رویکرد آقای روحانی در رابطه با چین و روسیه باید از این هم با صلابت تر می بود
ناشناس۴۲۹۵۳۵۱۰:۳۹:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۲۱
روسیه برای خودش چه کرده که برای بتونه کاری بکنه فقط مذاکره با آمریکا راه گشاست
ناشناس۴۲۹۵۵۱۱۰:۵۶:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
نتیجه سفر مشخصه: باج بیشتر هم حاضریم بدیم.
ناشناس۴۲۹۵۵۲۱۰:۵۶:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
نه شرقی ،نه غربی...
ناشناس۴۲۹۷۸۸۱۲:۵۵:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
سی سال شرقی کامل شدیم و الباقی هم شرقی و غربی خواهیم شد
ناشناس۴۳۰۱۸۲۱۶:۲۱:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۱
هم شرقی هم غربی برای منافع ملی . . .
ناشناس۴۲۹۵۵۸۱۰:۵۹:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
به نظر من مخفیانه و به سرعت فعالیت های هسته ای رو شروع کنید و از دانشمندان و افراد نخبه کمک بگیرید. به مذاکرات هم ادامه بدید کنارش همچنان!
ناشناس۴۲۹۶۷۲۱۱:۵۸:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
بعد این فعالیت هسته ای با هزینه های سنگینش چه چیزش برای کشور مفید است؟
ناشناس۴۳۰۰۸۳۱۵:۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
تعطیلی این فعالیتها چه چیز نصیبمان کرد به جز "تقریبا هیچ"؟
ناشناس۴۳۰۲۳۷۱۶:۵۹:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
اینش مفید است که برقمون دیگه قطع نمیشه
ناشناس۴۳۰۳۹۸۱۹:۴۶:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۲۱
مطمئنی برقمون دیگه قطع نمیشه؟ شاید برق برخی ها را استثنائاً قطع نمیکنند
ناشناس۴۳۰۴۶۴۲۰:۴۶:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۱
مگر نیروگاه بوشهر چقدر برق تولید میکند و به شبکه سراسری میفزستد؟ گذشته از آن آنهمه هزینه که برای آن نیروگاه و دیگر مسائل مرتبت با آن شد اگر در بهینه سازی شبکه توزیع و نیروگاه ها با فناوری های جدید میشد خیلی بهتر بود
ناشناس۴۳۰۵۸۱۲۲:۲۲:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
وقتی هنوز نمیدونی چی رو تعطیل کردن چی مشغول کاره مجبورت نکردن نظر بدی که
ناشناس۴۳۱۰۳۲۱۰:۲۵:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۲
فایده اش قدرته!
ناشناس۴۲۹۵۷۶۱۱:۰۹:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
حکومت روسیه یک حکومت دلال مسلکه ، هر کس بیشتر منافع اون رو تاوین کنه ، با اون همکاری میکنه .حال باید دید بسته پیشنهادی ایران چرب تره یا اسرائیل وامریکا.
ناشناس۴۲۹۶۰۰۱۱:۲۱:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۲۱
جالبه که همزمان اسرائیلی ها هم روسیه بودن! چه اتفاقی
ناشناس۴۲۹۶۴۴۱۱:۴۴:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
بعد اگه وزارت امور خارجه به نتیجه نرسه همه گناهها رو میندازن گردن اون. این کار ولایتی یعنی موازی کاری با دولت. لااقل اگه موفق نشد مسولیتشو هم بپذیره
ناشناس۴۲۹۶۷۱۱۱:۵۸:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۱
فایده نداره روسیه خودش در تحریمه بزودی تحریمهای ما هم شروع میشه همین الان کشور در بحرانه وای به روزی که تحریما شروع بشه خیلی وضع اقتصادی خراب میشه
حامد۴۲۹۶۷۹۱۲:۰۰:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
گلستان، ترکمانچای، خزر و احتمالا خلیج فارس و تنگه هرمز در قدم بعدی ... !
ناشناس۴۳۰۲۹۰۱۷:۵۴:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
آذربایجان و قفقاز یادت رفت!
ناشناس۴۳۰۳۵۱۱۸:۵۰:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
مرگ بر تجزیه طلب
ناشناس۴۳۰۸۴۸۰۳:۴۸:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۲
با این دولت با تدبیری که داریم بعید نیست
ناشناس۴۲۹۶۹۹۱۲:۱۰:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
متاسفانه جز باج دادن بیشتر به روسها ، کار دیگه ای نمیتونیم انجام بدیم
اقتصاد۴۲۹۷۳۶۱۲:۳۰:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۱
امروزه مسله اقتصاد نقطه قوت در روابط بین الملل است شرایط پیش آمده اقتصادی آن هم قبل از شروع تحریم ها نشان از مشکلات داخلی داردو نه روابط با روسیه و دیگر کشورها سفر یک سفر روتین میتواند باشد اما برای گذر از تحریم باید از داخل کشور با برخورد جدی با مفسادان و اخلال گران اقتصادی ودانه درشت مملکت که عمدتا آقا زاده اند امکان پذیر است
farhad m۴۲۹۸۵۷۱۳:۳۲:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
مگه در کشور وزیر امور خارجه نداریم!؟
مشعود۴۳۰۳۵۶۱۸:۵۷:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۲۱
چرا داره. همونکه مدال افتخار توی موضوع برجام هم گرفت...
ناشناس۴۳۰۳۸۷۱۹:۳۱:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۱
داریم ولی حواست نیست ایشان از طرف رهبر که بالاترین مقام در ایران ماموریت داره نه از رییس جمهوری رییس قوه مجریه
ناشناس۴۳۰۰۰۴۱۴:۴۳:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۱
روسیه خودش تحریم
ناشناس۴۳۰۰۶۴۱۵:۱۰:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
نتیجه مشخصه .. افزایش قدرت روسیه در بازی با کارت ایران در مذاکراتش با قدرتهای جهان و با....مردم ایران
ناشناس۴۳۰۱۰۸۱۵:۲۹:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
روسیه از ابزارهای مهم اقتصادی و نفوذ در سازمان های بین المللی بی بهره هست. تکیه کردن به چنین کشوری بیهوده هست.
ناشناس۴۳۰۱۹۱۱۶:۲۶:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
امتیاز دادن به روسیه برای ما جز زیان نداشته و نخواهد داشت
ناشناس۴۳۰۲۲۰۱۶:۴۷:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
تاکنون سیاستهای خارجی کشور فقر وبیکاری ورانت اشکار درپی داشته وبه زیان زندگی اکثریت وبه نفع عده ای خاص بوده وهنوز تحریمهای جدید اغاز نشده وضعیت اقتصادی ما خرابتر از گذشته شده واما قرار بود سیاست کشور نه شرقی ونه غربی باشد ولی انچه شد اتکا به شرقی که درطول تاریخ ازجدا کردن بخشهایی ازکشور وتایید شش قطنامه برعلیه ملت ایران ومنبعد هم روسیه بعنوان ابزار بازی با غرب از ایران بهره خود برد انچه شاهد بوده وهستیم صحیح این است که...شرق وغرب بنفع منافع ملی بهره ببریم ... بلکه منافع ملی همیشگی میباشد البته اگر اعتقادی به منافع .. ملی باشد
ناشناس۴۳۰۳۵۴۱۸:۵۵:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۱
ز روسی نجوید کسی مردمی..... 800 سال پیش نظامی گنجوی روسها راشناخت ولی ما هنوز نه
ناشناس۴۳۰۳۸۴۱۹:۲۷:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
ظریف کجا بوده؟!!!!!!
بینام‌۴۳۰۵۲۹۲۱:۴۶:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۱
....پوتین همزمان با ولایتی نخست وزیر اسراییل را هم به حضور پذیرفته ..ایا عهدنامه ... دیگری برما تحمیل خواهد شد
محسن۴۳۰۵۳۴۲۱:۵۰:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
خدا بخیر کند
ناشناس۴۳۰۶۴۹۲۳:۲۵:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۲۱
روسیه خنجر را از پشت به کشور ما میزنه, این خط, این نشون.
ناشناس۴۳۰۶۸۴۰۰:۰۰:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۲
متاسفانه ... از بالا تا پایین همه نظرات داده شده به این متن داره میگه ما مردم ایران روسیه رو دشمن میدونیم
ناشناس۴۳۱۷۲۳۱۶:۵۱:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۲
چرا متاسفانه؟ خب مردم درست میفهمند.

پربحث‌های امروز

 1. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 2. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 3. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 4. کار خودروسازان، اخلال در نظام اقتصادی نیست؟

 5. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 6. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 7. خروج ۱۰ میلیارد دلار ارز برای وارداتی که تولید آن آسان است/ از واردات ۹۴۱ تن بیل و بیلچه تا ۴۳ تن نخ دندان!

 8. فروش نفت که نشد کار!

 9. مدیرعامل سپاهان: هدف برانکو این بود که داور به نفع بگیرد/ داوری‌ها به سود پرسپولیس است

 10. چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می‌دوند

 11. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت

 12. درخواست نامزد خاشقچی

 13. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 14. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 15. مهناز افشار امروز باید خود را به دادسرای رسانه معرفی کند

 16. پایان سرقت‌های سریالی برادران مسلح

 17. ۳۲ استیضاح در مجلس دهم/ وزرای کشور و آموزش و پرورش بالاترین تقاضای استیضاح

 18. تلفن همراه؛ عامل افزایش ۳۷ درصدی موارد بستری در بیمارستان

 19. «سگ دیوانه»، آخرین مرد عاقلِ دولت ترامپ

 20. تصادفات عجیب در جاده‌های جهان   

 21. مدارس عشایری شهرستان ایذه - خوزستان  

 22. رضا جباری: سپاهان مقابل پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورد

 23. درخواست بشار اسد از ماکرون؛ نگران مردم فرانسه هستیم  

 24. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 25. وزیر راه خبر داد: برنامه وزارت راه برای ساخت ۴۰۰ هزار مسکن تا سال ۹۹

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 5. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 6. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 7. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 8. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 9. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 10. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 11. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 12. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 13. نه چپ نه راست، دعوت به ساختارشکنی

 14. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 15. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 16. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 17. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 18. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 19. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 20. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 21. کنایه رئیسی به هوچی‌گران زمان انتخابات!  

 22. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 23. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 24. واکنش عجیب مهناز افشار به خبر احضارش  

 25. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 7. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 8. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 9. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 10. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 11. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 12. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 13. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 14. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 15. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 16. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 17. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 18. حرف های یک مهندس برق مملکت

 19. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 20. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 21. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 22. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 23. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 24. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 25. تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

پربحث‌های اخیر

 1. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 2. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 3. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 4. ظریف: برای رسیدن به منطقه ای قوی، نیازمند گفتگو هستیم

 5. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 6. رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت: اهتمام ایران شکستی دیگر را برای آمریکا رقم زد

 7. درخواست نامزد خاشقچی

 8. «سگ دیوانه»، آخرین مرد عاقلِ دولت ترامپ

 9. درخواست بشار اسد از ماکرون؛ نگران مردم فرانسه هستیم  

 10. بشار اسد: دوای درد ما تجربه دوست است

 11. جنبش جلیقه زردها به مونته نگرو رسید

 12. «ماکرون» جلسه رفع بحران برگزار می‎کند

 13. ادعای عادل الجبیر علیه ایران

 14. نسخه قرمز جلیقه زردهای فرانسه در تونس

 15. روسیه ویزا و مستر کارت را کنار می‌گذارد

 16. حمله به فرودگاه دمشق تکذیب شد

 17. وساطت نتانیاهو نزد ترامپ برای نجات بن‌سلمان

 18. نیک آیرز هم از کاخ سفید می‌رود

 19. پشت پرده تحولات داخلی عربستان/ خاشقجی در جنگ قدرت پسر عمو‌ها چه نقشی داشت؟

 20. کاخ سفید یا کاخ سعود؟!

 21. تیراندازی در نزدیکی رام‌الله و زخمی شدن ۹ شهرک‌نشین

 22. واکنش پدافندی سوریه به موشک‌های مهاجم در فرودگاه دمشق

 23. امیر عبداللهیان؛ از شورای همکاری خلیج فارس نه «شورا» مانده و نه «همکاری»

 24. نامزد خاشقچی درخواست ترامپ را رد کرد

 25. تحلیل رسانه اسرائیلی از نمایش قدرت و ثبات ایران

پربحث‌های دیروز

 1. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 2. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 3. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 4. اردوغان: دموکراسی در اروپا شکست خورده است

 5. ظریف: برای رسیدن به منطقه ای قوی، نیازمند گفتگو هستیم

 6. تکرار صحنه‌های ۸۸ ایران در فرانسه  

 7. الگوبرداری ماکرون از صدام

 8. ماکرون رفتنی است؟

 9. رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت: اهتمام ایران شکستی دیگر را برای آمریکا رقم زد

 10. لودریان: ترامپ در امور داخلی فرانسه دخالت نکند

 11. جنجال صهیونیست‌ها درباره مفقود شدن دو مسلسل اسرائیلی

 12. آنچه درباره اعتراضات فرانسه نمی‌دانیم

 13. تیراندازی در نزدیکی رام‌الله و زخمی شدن ۹ شهرک‌نشین

 14. واکنش پدافندی سوریه به موشک‌های مهاجم در فرودگاه دمشق

 15. امیر عبداللهیان؛ از شورای همکاری خلیج فارس نه «شورا» مانده و نه «همکاری»

 16. نامزد خاشقچی درخواست ترامپ را رد کرد

 17. تحلیل رسانه اسرائیلی از نمایش قدرت و ثبات ایران

 18. احتمال صدور حکم حبس برای ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری

 19. کابوس ایران و حزب‌الله لبنان لحظه‌ای نتانیاهو را رها نمی‌کند

 20. حمله با سلاح سرد در فرانسه سه زخمی بر جای گذاشت

 21. چین سفیر آمریکا را احضار کرد

 22. توافق سوریه و اردن درباره بازسازی ویرانه‌های سوریه

 23. موضع گیری خصمانه الجبیر علیه ایران و حزب الله لبنان

 24. بیانیه پایانی سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس

 25. ترامپ: اعترافات مدیر پیشین اف‌بی‌آی در کنگره دروغ است

پربحث‌های هفته

 1. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 2. جلسه شورای امنیت درباره ایران به درخواست فرانسه و انگلیس

 3. آمریکا تحریم‌ها را بازگرداند و صادرات به ایران را ۷ برابر کرد

 4. اگر عین اتفاقات فرانسه در ایران رخ میداد..  

 5. سفیر روسیه در ایران: اروپایی‌ها اهل حرفند نه عمل و هیچ چیزی به نفع ایران عملیاتی نخواهد شد

 6. ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل

 7. اما و اگرها درباره کانال ویژه مالی اروپا/ واکنش ایران به بسته پیشنهادی اروپایی ها چه خواهد بود؟

 8. عراقچی: اعضای برجام برای جبران خروج آمریکا در حال برنامه‌ریزی هستند

 9. سفیر سابق ایران در فرانسه: اروپا در وضعیت اقتصادی بد و رکود به سر می‌برد/ اعتراض مردم فرانسه به سیاست‌های ماکرون است/ حاشیه‌نشینی و فقر در فرانسه زیاد است

 10. میامی هرالد: اعزام ناوگروه ایران به ونزوئلا "مادر همه تحریکات" خواهد بود

 11. انتشار تصاویر بازداشت دانش‌آموزان فرانسوی خشم افکار عمومی را برانگیخت+ عکس

 12. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 13. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 14. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 15. بازی خطرناک نتانیاهو و بن سلمان برای فرار از بحران/ پیام مهم حزب الله لبنان به اسرائیل/ احتمال شروع یک جنگ تمام عیار وجود دارد

 16. نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی ایران برگزار شد

 17. ترامپ با فحاشی از خجالت تیلرسون درآمد

 18. ترامپ: معترضان فرانسوی شعار می‌دهند ترامپ را می‌خواهیم!

 19. واکنش گرجستان به مشکل ورود ایرانیان به این کشور

 20. ناتو از ایران درخواست کمک کرد + جزئیات

 21. معترض جلیقه زرد زیر مشت و لگد دسته جمعی پلیس فرانسه+ فیلم

 22. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 23. مذاکرات اوپک درباره کاهش تولید نفت به بن‌بست خورد

 24. زنگنه در اوپک: کاهش تولید نفت، خط قرمز ایران است

 25. واکنش ظریف به حمله تروریستی چابهار: تروریست‌ها را به سزای اعمالشان می‌رسانیم

آخرین عناوین