چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

جعفر بلوری،   3970420051 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

یک دختر نوجوان در صفحه اینستاگرام، تصاویر رقصش را منتشر می‌کند. مسئول یا مسئولین مربوطه با طی مراحل قانونی، ایشان را احضار می‌کنند. تلویزیون مستندی با عنوان «بیراهه» پخش می‌کند.

یک دختر نوجوان در صفحه اینستاگرام، تصاویر رقصش را منتشر می‌کند. مسئول یا مسئولین مربوطه با طی مراحل قانونی، ایشان را احضار می‌کنند. تلویزیون مستندی با عنوان «بیراهه» پخش کرده و چند دقیقه‌ای از زمان نیم‌ساعته این مستند را هم به «ابراز پشیمانی» این خانم نوجوان که در حال‌ گریه است، اختصاص می‌دهد. این تمام آن اتفاقی است که افتاده. نه قتلی صورت گرفته، نه تجاوزی رخ داده، نه کسی را به ‌دار آویخته‌اند و نه به کسی سیلی زده و شکنجه‌اش کرده‌اند. فقط یک دختر ‌گریه کرده و از روی ترس یا از ته دل گفته، از انتشار تصاویر رقص‌هایش پشیمان است.

اما این اتفاق، طی یکی دو روز گذشته تبدیل به «مهم‌ترین مسئله کشور» و حتی یکی از مسائل مهم دنیا! شده است. شاید باورش سخت باشد اما اکنون که در حال مطالعه این وجیزه‌اید، سی‌ان‌ان، آسوشیتدپرس، دیلی میل، بی‌بی‌سی، یورو‌نیوز، تایم، ایندیپندنت، رادیو فردا، دویچه وله، کلمه و دهها رسانه خارجی دیگر در کنار تمام رسانه‌های مدعی اصلاحات (در فضای مجازی و کاغذی) در حال حمله به صدا و سیما، جمهوری اسلامی ایران و مسئولین کشورمان هستند. حتی، کنگره آمریکا وارد میدان شده و با ‌اشاره به گریه این خانم نتیجه گرفته، باید ایران را تحریم کرد! انگار نه انگار همین حالا 2500 کودک (از چندماهه بگیر تا چندساله) در قفس‌های آهنین و جدا از والدینشان در آمریکا مثل حیوان نگهداری و شپش زده به خانواده‌هایشان بازگردانده می‌شوند.

سوال؛ چرا این اتفاق «بد» اما «کوچک»، در میان مشکلات ریز و درشت کشور به ویژه در حوزه اقتصاد ناگهان این‌قدر «درشت» شد؟ آیا واقعا «نوع و اندازه واکنش‌ها با آنچه اتفاق افتاده» متناسب است؟ آیا این همه هجمه برای چنین موضوعی، «عادی» است؟ چرا چنین مسائلی در کشور ما این‌طور برجسته و تبدیل به مسئله یک کشور می‌شوند؟ و سوال آخر اینکه، آیا اقدام صدا و سیما قابل دفاع است؟

با توجه به ماهیت «واکنش‌دهندگان»، پاسخ این سوال‌ها متفاوت است. واکنش‌دهندگان را اگر به چهار گروه «کشورهای خارجی و دشمن»، «سلبریتی‌ها»، «مدعیان اصلاحات» و«قشر متدین جامعه» تقسیم کنیم، پاسخ‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

تکلیف کشورهای خارجی و دشمن مشخص است. آنها از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران نمی‌گذرند. این دسته از واکنش‌دهندگان هیچ ابایی ندارند در یمن، غزه، عراق، سوریه و... زن و کودک و پیر و جوان را سلاخی کنند، مردم این کشورها را به موش‌های آزمایشگاهی برای آزمایش سلاح‌های غیرمتعارف خود تبدیل کنند، آل‌سعود، پدر جد تروریست‌های تکفیری را (که به صدها هزار زن و کودک تجاوز کردند و سرشان را از تن جدا کردند و زنده زنده در آتش سوزاندند) روی کرسی ریاست حقوق بشر سازمان ملل بنشانند، پرونده سیاهی در تجاوز به زنان حتی در راهروهای پارلمان داشته باشند(اعتراف‌های جرمی کوربین، رئیس ‌حزب کارگر انگلیس)، میزبان قاتلان وحشی 17 هزار شهید ایرانی باشند و همزمان مدعی شوند، از‌ گریه کردن یک نوجوان 17 ساله، وجدانشان به درد آمده است! تصورش را بکنید، کشوری خواستار تحریم ایران به خاطر‌ گریه این دختر شده که رئیس‌جمهورش جزو زن‌ستیزترین و فاسدترین‌های دنیاست!

این دسته از «واکنش‌دهندگان» ممکن است همزمان نیم‌نگاهی هم به وضعیت اقتصادی و سیاسی کشورمان داشته باشند. به هر تقدیر مسئولین کشور در سه قوه حرکت دیرهنگام اما بسیار خوبی را برای برخورد با تروریست‌های اقتصادی و مفسدان و فتنه‌گران آغاز کرده‌اند که در صورت ادامه می‌تواند، بخشی از مشکلات را حل کند. شمار زیادی از متخلفان و فتنه‌گران اقتصادی دستگیر و در چنگال قانون گرفتار شده‌اند و علائم اولیه «اتحاد» بین مسئولین کشور برای عبور کردن از این شرایط سخت دیده می‌شود. برجسته کردن غیرعادی این گونه مسائل و جابه‌جا کردن اصل با فرع می‌تواند ضمن گرفتن انرژی و توان جامعه و مسئولین و ضربه زدن به این اتحاد، در ادامه روند مثبتی که آغاز شده، اختلال ایجاد کند تا در نتیجه به زعم آنها، تاثیر تحریم‌های ترامپ را که در راهند، بیشتر کند. در شرایط امروز، هیچ چیز مثل اتحاد و اولویت‌بندی مسائل، مهم نیست و هیچ چیز مثل رفتن به جاده فرعی، مضر نیست.

تکلیف سلبریتی‌ها هم معلوم است. همان‌طور که در ماجرای زلزله کرمانشاه هم دیدیم، عده‌ای از آنها (نه همه آنها)، عطش دیده شدن دارند، برخی‌شان تحت تاثیر جو هستند و همواره «جو گیرند»، برخی قدرت تحلیلشان همین قدر است و مهیای سواری دادن به دسته اول پاسخ‌دهندگانند. اما دور از انصاف خواهد بود اگر تمام این قشر را با یک چوب بزنیم. عده‌ای از این قشر ممکن است واقعا از روی دلسوزی موضع گرفته باشند... الله‌اعلم.

زنجیره‌ای‌ها اما اهداف «ویژه‌ای» را از این واکنش‌های «غیر‌عادی‌شان» دنبال می‌کنند. هرچه باشد، آنها متهمان ردیف اول به وجود آمدن شرایط اقتصادی امروزند. بخشی از آنها، همان اهداف دشمن را دنبال می‌کنند چون پادوهای آنها هستند. شاید اگر دولت نفوذی‌ها را از خود دور کرده بود، امروز گرفتار چنین وضعی نبود. به صفحات اول روزنامه‌های مدعی اصلاحات اگر نگاه کنید (حتی قبل از وقوع این حادثه) متوجه این خواهید شد که، هیچ حرف حسابی برای گفتن ندارند، جز برجسته‌سازی حواشی و جابه‌جایی اصل و فرع. هنوز خبر تکذیب شده لغو فلان کنسرت تیتر یکشان است! پیش از این هم گفته‌ایم، «حاشیه‌سازی» برای این قماش از نان شب هم واجب‌تر است. آنها باید پاسخگوی وضع موجود باشند لذا برای فرار از این پاسخگویی، حاشیه می‌سازند.

برجسته کردن غیرعادی یک رویداد در رسانه‌ها می‌تواند نقش نارنجک صوتی یا دودزا را ایفا کند. توقف روند برخورد با تروریست‌های اقتصادی می‌تواند هدف از این سروصدا و غبارآلود کردن فضا باشد. درست عکس آنچه مدعی‌اند و در تریبون‌هایشان فریاد می‌زنند، آنها نگران برخورد با مفسدان اقتصادی‌اند اما می‌گویند، چرا به جای برخورد با یک دختر نوجوان خام که ‌اشتباه کوچکی مرتکب شده، با مفسدان دانه‌درشت اقتصادی برخورد نمی‌شود؟

اولا این قماش جزو همان‌هایی هستند که مفسدان بزرگ اقتصادی را که در دادگاه‌ها محاکمه شده و به زندان افتاده‌اند «استیو جابز» و«کارآفرین» جا می‌زدند. ثانیا چنین سروصدایی در بحبوحه بگیر و ببند مفسدان دانه‌درشت اقتصادی به راه می‌افتد! ثالثا، اینکه یک دستگاه مسئول مثلا نیروی انتظامی وظیفه خود را در برخورد با یک تخلف ولو کوچک درست انجام می‌دهد و دستگاه دیگر مثلا قوه قضائیه نه، پس نتیجه می‌گیریم که، با دستگاهی که وظیفه‌اش را به درستی انجام داده، نباید برخورد شود؟!

مخلص کلام اینکه، این قماش سابقه دادن گرای تحریم‌ها را هم در پرونده شرم‌آورشان دارند، همان اهدافی را از این «جابجایی اصل و فرع» دنبال می‌کنند که، گروه اول یعنی «دشمن» دنبال می‌کند.
واکنش قشر متدین و مردم به این حادثه اما کاملا از سر «دلسوزی» است. این قشر از جامعه حق دارند از وضعیتی که به خاطر بی‌در و پیکری شبکه‌های مجازی و اینترنتی بر سر جوانان و نوجوانانمان آمده ناراحت شوند و به صدا و سیما خرده بگیرند و از این بدسلیقگی، گله نمایند. صدا و سیما با آن عریضی و طویلی به قول رهبر انقلاب که خطاب به کارکنان قوه قضائیه فرمودند باید در حوزه رسانه «هنرمندانه» فعالیت کند، در این مستند، «غیرهنرمندانه» وارد شد و «بدسلیقگی کرد.» انتخاب آن قسمت از صحبت‌های دختر نوجوان که‌ گریه‌کنان ابراز پشیمانی می‌کند برای مستند، دل هر انسانی را می‌رنجاند و همین حس گاهی، برای پیدا شدن سر و کله «کفتارهای سیاسی» که نه انسانیت سرشان می‌شود نه حقوق زن و دختر می‌فهمند کافی است. آنها مترصد فرصتند تا در جامعه «بحران‌آفرینی» کنند. صدا و سیما با این بدسلیقگی برای این کفتار‌ها فقط خوراک تبلیغاتی مهیا کرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۸۱۱۴۰۹:۲۷:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تبعیض و بی مدیریتی یعنی همین که دزدان و مفسادان اقتصادی ازاد میگردن و فضای کشور رو ملتهب کردن و میلیون ها جوان بیکار هستنند ولی یک دختر نوجوان که از روی جوانی و خامی کاری کرده میشه سوژه مبارزه با فساد در کشور . واقعا در شرایط امروز کشور مردم کدام برخورد را میخواهند . 1- مبارزه با فساد اقتصادی و رانت خوری و دزدی 2- گیر دادن به حجاب و برخورد با نوجوانی که اشتباه کرده .
ناشناس۴۲۸۸۰۰۱۷:۱۶:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
الف هم که شورش رو در آورده، چند حرف حساب این، چند حرف حساب اون همشون هم یک حرف رو می زنند! توجیه این عمل خلاف قانون در تمام مراحل از دستگیری تا پخش اعترافات!
پیما۴۲۹۰۰۱۲۰:۲۱:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مردم جفتش رو میخوان! فساد فساده و نفس عمل تو تمام فسادها یکیه.
ناشناس۴۲۸۱۲۰۰۹:۳۴:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۰
به این مقاله میگن درجه بندی شهروندان
ناشناس۴۲۸۱۵۷۱۰:۰۷:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
سلبریتی و بازیکرها کلی پیام دادن که بله ! برید اختلاسگر ها رو بگیرید....قبول ! اما گویا یادشون رفته که خودشون پیاده نظام همون اختلاس گرها تو انتخابات هستند ...لیست ۲ میلیاردی و واردات دختر مظلوم وزیر فساد نیست که « تکرار» کردید؟! اینا دنبال حاشیه امنیت برای هنجارشکنی خودشون هستند ،و الا دلشون برای اختلاس و ملت نسوخته..
ناشناس۴۲۸۱۶۶۱۰:۱۱:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
زیبا کلام و تاج زاده و صادقی از ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۴۰ توییت فرمودن در باره این دختر... دلار شد ۹۰۰۰ تومان وسکه ۳ میلیون، اقایون پیداشون نبود... کارصدا و سیما غلط بود ، اما جریان غربگرا ، با اهداف سیاسی و برای سبد رای و بیعت گرفتن برای حقوق نجومی و رشت الکتریک ها ، ژست حمایت از بانوان گرفتن..
مهدی۴۲۸۲۰۱۱۰:۳۰:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
خداوکیلی اینستاگرام خیلی فضای بدی داره. هرکی هرکاری دلش میخواد میکنه و میگه و بیشترین تاثیر رو روی نوجوانان داره.
علی کریمی۴۲۸۲۰۴۱۰:۳۲:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
نحوه برخورد با این دختر جوان می توانست توسط افراد نخبه و از نوع ارشادی و بدون رسانه ایی کردن آن باشد. رسانه ایی کردن این مسئله خود منکری بزرگتر از کار این دختر جوان شد. اگر قبل از رسانه ایی شدن 1000 نفر رقص ایشان را دیده بودند الان شاید میلیون ها نفر .
ناشناس۴۲۸۳۲۳۱۲:۱۷:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
حرف شما درسته ولی‌ این خانم ششصد هزار فالوئر داشته نه هزار نفر
ناشناس۴۲۸۲۱۸۱۰:۴۴:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تمام آسمون ، ریسمون بافتنهایت مانند توجیه گل به خودی در فوتبال است. صدا و سیما گل به خودی زده و همه هم از آن به نحوی استفاده کرده اند. اشتباه دومت این است که حساب مردم را از معترضین جدا کرده ای. و "قشر متدین و مردم" را با هم آورده ای. وقتی مردم در راهپیمایی شرکت می کنند به حساب می آیند ولی وقتی به رفتار بخشی از حکومت اعتراض می کنند می شوند «دشمن»، «سلبریتی‌ها»و «مدعیان اصلاحات». نگاهت را به مردم عوض کن. برادر جان شما را دعوت می کنم به " اسلام ناب محمدی" نه به برداشتهای نان و آب دار از دین
ناشناس۴۲۸۵۸۷۱۴:۴۶:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
برداشت‌های نان و آب دار از دین! چه تعبیر صحیح و جالبی‌
ناشناس۴۲۸۲۲۲۱۰:۴۸:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
یک مقاله برای ماست مالی یک اشتباه تکراری بچه گانه! در یک جمله ، کسی آماده سر و صدا درست کردن نیست، اما اشتباهات مثلا دوستان و خودی ها که هنوز در تفکرات زور گفتن و خود را از موضع بالا دیدن محصور هستند باعث میشود ، فشارهای وارده بر اجتماع و اقتصاد را نبینند و تصمیماتی از این جنس بگیرند که هم در اقتصاد و هم در مسائل اجتماعی و روانی ، بسیار شاهد آن هستیم و چون هیچوقت پاسخگوی خطای خود نیستند ، قطعا این کارها ادامه خواهد داشت ، غافل از اینکه جامعه ایران کاملا ملتهب است و نمیشود برای پاک کردن تاول های چرکین از سوزن استفاده کرد. بنظر حقیر تمام قوا و نهادهای کشور احتیاج مبرم به مشاوران اجتماعی دارند تا بتوانند با درک درست از حساسیت های روز جامعه تصمیم های صحیح بگیرند وگرنه با این مقالات که سعی داریم با بزرگ نمایی سو استفاده دشمن از اشتباه خود، بر تصمیمات و رفتارهای غلط سرپوش بگذاریم، راه بجایی نمی بریم.
جعفر۴۲۸۲۹۷۱۱:۵۰:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
بعد از 40 سال هنوز یاد نگرفته ایم که با پاک کردن صورت مساله هیچ چیزی درست نمی شود همان گونه که تا کنون نشده است.هروقت که یاد گرفتیم مستقیم به اصل موضوع برسیم و درخصوص اصل موضوع تحلیل کنیم میتوانیم انتظاره اصلاح یک معضل را داشته باشیم .نویسنده ی محترم اگر میترسی ننویس.ننوشتن بهتر از بد نوشتن است.با شهامت بنویس مسئولین دوره ی این کار ها گذشته و اشتباه کردید وسعی کنید دیگر تکرار نکنید وقتی دو پهلو و گنگ می نویسی برای مسئول مربوطه راه فرار از مسئولیتش را هموار میکنی.
ناشناس۴۲۸۶۰۳۱۴:۵۳:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
به نظر من نویسنده اصلا فکر نمیکنه که این اعتراف گیری اشتباه بوده فقط ناراحته که چرا مردم با این کار مخالفت و ابراز انزجار کردند
ناشناس۴۲۸۳۳۵۱۲:۲۵:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
واکنش قشر متدین و مردم به این حادثه اما کاملا از سر «دلسوزی» است.!!!!!! مشکل بزرگ این است که شما مردم را با متدین ها جمع می بندی و در یک جبهه می بینی تمام افرادی که منتقد رفتار صدا و سیما هستند منحرف و فتنه گر و منافق هستند و مردم ! و متدین ها هم از رفتار اون دختر ناراحت هستند ! در صورتی شاید درصد زیادی از مردم متدین نباشند و یا در موارد فرهنگی با متدین ها هم نظر نباشند شاید تعداد زیادی از مردم نسبت به رقص و آواز و شادی جوانان اعتراضی نداشته باشند و حتی آنرا لازمه ی جامعه ی سالم بدانند شما دوست عزیز تلاش فراوانی کرده ای که واقعیت پشت این اعتراضها را نبینی ولی واقعیت به قوت خود پا برجاست حتی اگر شما نپسندی
ناشناس۴۲۹۲۳۳۰۳:۴۶:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
شاید شاید شاید شاید شاید شاید شاید نتیجه
ناشناس۴۲۸۳۴۲۱۲:۲۹:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
کار غلطی بود اون مستند.
ناشناس۴۲۸۳۶۶۱۲:۴۳:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وقتی برخی از نیروهای صدا و سیما اعتقادی به اهداف و وظایف این سازمان ندارند کار بهتر از این هم نمی سازند. این یک واقعیت است. حالا در یک شبکه ضد انقلاب ببینید چه خوب با آن اهداف کار می کنند.
ناشناس۴۲۸۳۷۱۱۲:۴۶:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مردم متدین و غیر متدین معنایی ندارد وقتی یک عده می دزدند و می خورند. نظر همه مردم این است اقایان ،خانمهای مسئول مبارزه با مفاسد اقتصادی درجه اول است، پاشنه اشیل نظام است، بفهمید ، این ماجرای رقصیدن یک نفر ، با این مستند جهانی شد.
ناشناس۴۲۸۵۲۸۱۴:۱۶:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
چرا فقط باید نظر افراد متدین را موجه و قابل قبول بدانید؟ تا کی باید اینگونه به ماجراها نگاه بکنیم که هرچیز که غرب در مورد ما بگوید خبر از توطئه دارد و حتما قصد و غرضی در آن نهفته است؟ اگر اینگونه است چرا وقتی غرب یک چیزی می گوید که در راستای تفکرات و ایدئولوژی ماست فورا آن را بازتاب می دهیم و افتخار هم می کنیم .. این یک بام و دو هوا از چشم مردم دور نمی ماند و برای همین است که مردم به رسانه هایی مانند تلویزیون اعتمادشان کم شده است .یک زمانی یادمه در شبکه خبر در مورد اضمحلال و فروپاشی غرب با شدت و حدت حرف می زدند و در شبکه دیگر تولید علم و شکوه و جلای دانش را در غرب به تصویر کشیده بود ووو....
ناشناس۴۲۸۵۸۰۱۴:۴۳:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
در این حالت بحرانی جامعه ,چرا برخی با تصمیمات ویا سخنان نادرست برای کشور و مردم هزینه درست می کنند ؟؟
ناشناس۴۲۸۷۰۳۱۵:۵۱:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وقتی صدا و سیما شده محل استخدام فامیل دیگه چه توقعی ازش میره ؟ اون آقای رنجبران که شده مدیر روابط عمومی سازمان با زنش خانم مریم حداد اونجا کار میکنه ، خانم فریده فرخی نژاد دخترانش زینب و زهرا چخماقی رو آورده تو سازمان ، پیمان و پویا اسدیان دوتا داداش تو خبر ورزشی، زهرا رکوعی و شوهرش در بیست و سی ، جعفر یازرلو و خواهرش، خواهران حسنی دخت در خبر ، المیرا شریفی مقدم و شوهرش........ معلومه نمیشه از چنین سازمان فامیلی که تضاد منافع درش موج میزنه انتظار داشت. اونوقت این آقای جعفر بلوری اومده مطلب نوشته از یک کار غلط دفاع میکنه.شما از کجا میدونی که اون یه عده آدم که اونجا جمع شدن خواسته باشن در مورد اون دختر نوجوان عقده گشایی کنن که همچین موردی رو در تلویزیون منعکس میکنن؟ قوه قضاییه هم که اعلام کرده ما درخواست نکرده بودیم همچین موردی از تلویزیون پخش بشه پس میمونه علی و حوضش......حالا متوجه شده آقای بلوری که تضاد منافع یعنی چی؟
نان و نمک۴۲۸۸۶۷۱۸:۱۰:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۰
ما در حوزه های علمیه درس خوانده ایم در آنجا یاد گرفتیم که از ابتدایی ترین اصول دین مبین اسلام رعایت اخلاقیات است کار آن خانم نادرست بوده اما کار صدا و سیما به مراتب نادرست تر است. امیدوارم کارهای صدا و سیما مصداق این کلام که آمدی ابرو را درست کنی زید چشمش را هم کور کردی نباشد ! تغییر در مدیران را کلید بزنید، به دنبال مدیران عاقل و کاردان و اخلاقی باشید نه کسانی را که خسارت بارند که از قدیم گفته اند دوستی خاله خرسه سرانجام خوبی ندارد این دوستان نادان ضررشان خیلی بیشتر از نفعشان است. و یادمان باشد یا من اظهر الجمیل و ستر القبیح والسلام علی من تبع الهدی
ناشناس۴۲۸۹۹۳۲۰:۰۷:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
حداقل این حق را برای این دختر قائل میشدید مانند باندهای فساد و اختلاس حداقل نام ایشان محفوظ میماند
پیما۴۲۹۰۰۴۲۰:۲۳:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
با فساد مبارزه کن حتی اگه تمام دنیا باهات مخالف باشن!
ناشناس۴۲۹۰۳۲۲۰:۵۳:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تشخیص اینکه کی متدین هست و کی معمولی با نویسنده هرکی نماز بیشتر میخونه متدین تره خاوره ریشش از من بلندتر چفیه به گردن تسبیح بدست همیشه نماز جمعه شرکت میکرد شد متدین من شدم ادم معمولی اخرش پرودگار هم میاد اختیار دنیا رو میده دست شما میگه شما عقل کل هستید الف لطف کن سانسور نکن تورو قسم به همون پرودگار

پربحث‌های امروز

 1. تاثیر آب گشنیز در کنترل قندخون

 2. آخرین تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از فروپاشی کابینه اسرائیل

 3. محمدبن سلمان و آینده جنگ در الحدیده/ ولیعهد نمی تواند واقعیت میدانی در یمن را بپذیرد

 4. ترامپ: در دو روز آینده مشخص می‌شود چه کسی خاشقچی را کشته است

 5. سلبریتی‌ها کاسبان قبل و بعد تحریم‌ها هستند/ حمایت از حسن روحانی همراه با لبیک به ترامپ!

 6. چهار ایراد مهم شورای نگهبان به کنوانسیون CFT

 7. آغاز جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

 8. تکذیب نامه حمایت فرماندهان و پیشکسوتان قرارگاه خاتم الانبیا(ص) از حناچی

 9. نظر شما در مورد این فیلم چیست؟

 10. آیا می‌توان با وجود میگرن ورزش کرد؟

 11. ستاره عراق جام ملت‌ها را از دست داد

 12. رونالدو چطور خارج از فوتبال پول پارو می‌کند؟

 13. سرانه مصرف آب در ایران ۲ برابر آلمان / مدیریت مصرف در کشورهای پر آب

 14. رونق تولید و بازار مسکن با اجرای مالیات بر عایدی سرمایه

 15. سوال از وزیر بهداشت درباره قبضه کردن بازار تجهیزات چشم توسط یک شرکت خارجی

 16. عروس و دامادهای این دفتر از هم طلاق نمی‌گیرند

 17. جزئیات امتیازات ایران و کشورهای آسیایی برای لیگ قهرمانان

 18. هراس‌افکنی جدید

 19. «سلطان»ها، منقرض نمی شوند! 

 20. زمین را از بالا ببینید  

 21. ماجرای زمین‌های ده ونک؛ از روایت تا واقعیت مالکیت زمین‌های اطراف دانشگاه الزهرا

 22. صدراعظم پیشین آلمان: آمریکا با ما مانند یک کشور اشغالی برخورد می‌کند

 23. قاسم‌پور: کی‌روش در ایران خدایی می‌کند/ کجا برود بهتر از اینجا؟

 24. پیام ورود طیب‌نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟

 25. اینفوگرافی/ بانک‌ها امسال چقدر وام داده‌اند؟

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 2. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 3. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

 4. بازار خودرو و فرصتی بی‌نظیر برای وزارت صنعت/ قیمت بازاری خودرو سقوط خواهد کرد؟

 5. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 6. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 7. جزئیات فیلم‌های سیاه تجاوز به کودکان شوشتری

 8. فرار لیبرال‌ها

 9. اهمیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها چقدر است؟

 10. ۳ مدیر ارشد «بانک رفاه» ۱ میلیارد تومان حقوق و مزایا ناخالص گرفتند! + سند

 11. کفتر بازی علی انصاریان در میلان  

 12. قیمت خرید ارز در بانک‎ها؛ دلار ۱۱ هزار و ۵۱ تومان

 13. بازگشت پیروزمندانه خبرنگار سی‌ان‌ان به کاخ سفید + تصاویر

 14. تشریف داشتید آقای مشاور!

 15. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 16. سازمان سیا: بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است

 17. دستمزد نجومی مهناز افشار برای «اولیورتوئیست»

 18. ضرب‌ و شتم یک پزشک در مشهد  

 19. قیمت خودروهای وارداتی در بازار  

 20. روغن نباتی ارزان شد

 21. چرا مخدر «گل» گران شد؟

 22. شهادت یک نیروی جهادی حین انجام ماموریت + عکس

 23. چرا بیرانوند شانس زیادی برای کسب عنوان مرد سال آسیا دارد؟

 24. زمان واریز یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی آبان ماه

 25. فرماندار سرپل‌ذهاب: سلبریتی‌ها تمایلی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده ندارند

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 6. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 7. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 8. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 9. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 10. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 11. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 12. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 13. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 14. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 15. فاتحه تهران را بخوانیم

 16. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 17. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 18. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 19. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 20. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 21. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 22. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 23. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 24. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 25. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

پربحث‌های اخیر

 1. زمان طلایی مقابله با خروج آمریکا از برجام

 2. چهار ایراد مهم شورای نگهبان به کنوانسیون CFT

 3. آغاز جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

 4. سوال از وزیر بهداشت درباره قبضه کردن بازار تجهیزات چشم توسط یک شرکت خارجی

 5. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 6. آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی از سوی ایران

 7. اقدام به تحریم مواد غذایی و دارو، تشویق به جنایت علیه بشریت است

 8. ضرغامی: ارتش ایران کارآزموده، شجاع و مکتبی است

 9. مدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدند

 10. سرپرستان ۱۱ استانداری کشور منصوب شدند/ انتصاب سرمست بعنوان سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور

 11. برادران خاتمی؛ تمنای قدرت با ژست اپوزیسیون/ خداحافظی نیلی از دولت و لزوم مسئولیت‌پذیری/ ده ونک، نیشکر هفت‌تپه و غفلت رسانه‌های رسمی

 12. اصلاح سیستمی / سندرم «هر کی سی خودش»

 13. لاریجانی: بدخواهان نتوانستندعراق جدید را ناکام بگذارند  

 14. روایتی از شوخی حسن روحانی با رئیس جمهور عراق

 15. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 16. معاون دستگاه قضا: قوه قضائیه مصمم به حمایت از برنامه‌های دولت است‌

 17. نامه انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم به دادستان

 18. ابعاد تازه‌ای از درگیری با دانشجویان در برنامه شهرداری اصفهان  

 19. سردار وحیدی: حذف قومیت‌ها در خط مشی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد

 20. رهبر انقلاب در دیدار رییس‌جمهور عراق: مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بایستید

 21. بررسی آخرین وضعیت مبارزه با فساد با اژه‌ای در مجلس/ تقدیر فراکسیون ولایی از اقدام قاطع در مبارزه با مفسدین اقتصادی

 22. منشا جنایت‌ها در یمن دلارهای نفتی سعودی است

 23. تماس سری ریاض با تهران  

 24. نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه: ما سیاسی نیستیم

 25. آموزش کار با بی‌سیم به جهانگیری  

پربحث‌های دیروز

 1. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 2. تشریف داشتید آقای مشاور!

 3. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 4. ضرغامی: ارتش ایران کارآزموده، شجاع و مکتبی است

 5. مدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدند

 6. سرپرستان ۱۱ استانداری کشور منصوب شدند/ انتصاب سرمست بعنوان سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور

 7. برادران خاتمی؛ تمنای قدرت با ژست اپوزیسیون/ خداحافظی نیلی از دولت و لزوم مسئولیت‌پذیری/ ده ونک، نیشکر هفت‌تپه و غفلت رسانه‌های رسمی

 8. اصلاح سیستمی / سندرم «هر کی سی خودش»

 9. لاریجانی: بدخواهان نتوانستندعراق جدید را ناکام بگذارند  

 10. روایتی از شوخی حسن روحانی با رئیس جمهور عراق

 11. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 12. معاون دستگاه قضا: قوه قضائیه مصمم به حمایت از برنامه‌های دولت است‌

 13. نامه انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم به دادستان

 14. ابعاد تازه‌ای از درگیری با دانشجویان در برنامه شهرداری اصفهان  

 15. سردار وحیدی: حذف قومیت‌ها در خط مشی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد

 16. رهبر انقلاب در دیدار رییس‌جمهور عراق: مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بایستید

 17. بررسی آخرین وضعیت مبارزه با فساد با اژه‌ای در مجلس/ تقدیر فراکسیون ولایی از اقدام قاطع در مبارزه با مفسدین اقتصادی

 18. منشا جنایت‌ها در یمن دلارهای نفتی سعودی است

 19. تماس سری ریاض با تهران  

 20. نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه: ما سیاسی نیستیم

 21. آموزش کار با بی‌سیم به جهانگیری  

 22. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 23. سپاه چه اخبار خاصی از آل سعود در اختیار دارد؟ + فهرست

 24. مراسم ترحیم دکتر "نوربخش" برگزار شد

 25. تکذیب درگیری میان کارگران و نیروهای امنیتی در خوزستان

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 5. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 6. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 7. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 8. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 9. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 10. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 11. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 12. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 13. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 14. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 15. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 16. تاملی بر یک مصاحبه

 17. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 18. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 19. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 20. ظریف به مجلس احضار شد

 21. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 23. روحانی: راه انتخابی آمریکایی‌ها غلط است و حتماً شکست می‌خورند/ جوان‌ها باید مدیریت‌ها را برعهده بگیرند

 24. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 25. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

آخرین عناوین