سپینو-مگنت

چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

جعفر بلوری،   3970420051 ۲۶ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

یک دختر نوجوان در صفحه اینستاگرام، تصاویر رقصش را منتشر می‌کند. مسئول یا مسئولین مربوطه با طی مراحل قانونی، ایشان را احضار می‌کنند. تلویزیون مستندی با عنوان «بیراهه» پخش می‌کند.

یک دختر نوجوان در صفحه اینستاگرام، تصاویر رقصش را منتشر می‌کند. مسئول یا مسئولین مربوطه با طی مراحل قانونی، ایشان را احضار می‌کنند. تلویزیون مستندی با عنوان «بیراهه» پخش کرده و چند دقیقه‌ای از زمان نیم‌ساعته این مستند را هم به «ابراز پشیمانی» این خانم نوجوان که در حال‌ گریه است، اختصاص می‌دهد. این تمام آن اتفاقی است که افتاده. نه قتلی صورت گرفته، نه تجاوزی رخ داده، نه کسی را به ‌دار آویخته‌اند و نه به کسی سیلی زده و شکنجه‌اش کرده‌اند. فقط یک دختر ‌گریه کرده و از روی ترس یا از ته دل گفته، از انتشار تصاویر رقص‌هایش پشیمان است.

اما این اتفاق، طی یکی دو روز گذشته تبدیل به «مهم‌ترین مسئله کشور» و حتی یکی از مسائل مهم دنیا! شده است. شاید باورش سخت باشد اما اکنون که در حال مطالعه این وجیزه‌اید، سی‌ان‌ان، آسوشیتدپرس، دیلی میل، بی‌بی‌سی، یورو‌نیوز، تایم، ایندیپندنت، رادیو فردا، دویچه وله، کلمه و دهها رسانه خارجی دیگر در کنار تمام رسانه‌های مدعی اصلاحات (در فضای مجازی و کاغذی) در حال حمله به صدا و سیما، جمهوری اسلامی ایران و مسئولین کشورمان هستند. حتی، کنگره آمریکا وارد میدان شده و با ‌اشاره به گریه این خانم نتیجه گرفته، باید ایران را تحریم کرد! انگار نه انگار همین حالا 2500 کودک (از چندماهه بگیر تا چندساله) در قفس‌های آهنین و جدا از والدینشان در آمریکا مثل حیوان نگهداری و شپش زده به خانواده‌هایشان بازگردانده می‌شوند.

سوال؛ چرا این اتفاق «بد» اما «کوچک»، در میان مشکلات ریز و درشت کشور به ویژه در حوزه اقتصاد ناگهان این‌قدر «درشت» شد؟ آیا واقعا «نوع و اندازه واکنش‌ها با آنچه اتفاق افتاده» متناسب است؟ آیا این همه هجمه برای چنین موضوعی، «عادی» است؟ چرا چنین مسائلی در کشور ما این‌طور برجسته و تبدیل به مسئله یک کشور می‌شوند؟ و سوال آخر اینکه، آیا اقدام صدا و سیما قابل دفاع است؟

با توجه به ماهیت «واکنش‌دهندگان»، پاسخ این سوال‌ها متفاوت است. واکنش‌دهندگان را اگر به چهار گروه «کشورهای خارجی و دشمن»، «سلبریتی‌ها»، «مدعیان اصلاحات» و«قشر متدین جامعه» تقسیم کنیم، پاسخ‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

تکلیف کشورهای خارجی و دشمن مشخص است. آنها از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران نمی‌گذرند. این دسته از واکنش‌دهندگان هیچ ابایی ندارند در یمن، غزه، عراق، سوریه و... زن و کودک و پیر و جوان را سلاخی کنند، مردم این کشورها را به موش‌های آزمایشگاهی برای آزمایش سلاح‌های غیرمتعارف خود تبدیل کنند، آل‌سعود، پدر جد تروریست‌های تکفیری را (که به صدها هزار زن و کودک تجاوز کردند و سرشان را از تن جدا کردند و زنده زنده در آتش سوزاندند) روی کرسی ریاست حقوق بشر سازمان ملل بنشانند، پرونده سیاهی در تجاوز به زنان حتی در راهروهای پارلمان داشته باشند(اعتراف‌های جرمی کوربین، رئیس ‌حزب کارگر انگلیس)، میزبان قاتلان وحشی 17 هزار شهید ایرانی باشند و همزمان مدعی شوند، از‌ گریه کردن یک نوجوان 17 ساله، وجدانشان به درد آمده است! تصورش را بکنید، کشوری خواستار تحریم ایران به خاطر‌ گریه این دختر شده که رئیس‌جمهورش جزو زن‌ستیزترین و فاسدترین‌های دنیاست!

این دسته از «واکنش‌دهندگان» ممکن است همزمان نیم‌نگاهی هم به وضعیت اقتصادی و سیاسی کشورمان داشته باشند. به هر تقدیر مسئولین کشور در سه قوه حرکت دیرهنگام اما بسیار خوبی را برای برخورد با تروریست‌های اقتصادی و مفسدان و فتنه‌گران آغاز کرده‌اند که در صورت ادامه می‌تواند، بخشی از مشکلات را حل کند. شمار زیادی از متخلفان و فتنه‌گران اقتصادی دستگیر و در چنگال قانون گرفتار شده‌اند و علائم اولیه «اتحاد» بین مسئولین کشور برای عبور کردن از این شرایط سخت دیده می‌شود. برجسته کردن غیرعادی این گونه مسائل و جابه‌جا کردن اصل با فرع می‌تواند ضمن گرفتن انرژی و توان جامعه و مسئولین و ضربه زدن به این اتحاد، در ادامه روند مثبتی که آغاز شده، اختلال ایجاد کند تا در نتیجه به زعم آنها، تاثیر تحریم‌های ترامپ را که در راهند، بیشتر کند. در شرایط امروز، هیچ چیز مثل اتحاد و اولویت‌بندی مسائل، مهم نیست و هیچ چیز مثل رفتن به جاده فرعی، مضر نیست.

تکلیف سلبریتی‌ها هم معلوم است. همان‌طور که در ماجرای زلزله کرمانشاه هم دیدیم، عده‌ای از آنها (نه همه آنها)، عطش دیده شدن دارند، برخی‌شان تحت تاثیر جو هستند و همواره «جو گیرند»، برخی قدرت تحلیلشان همین قدر است و مهیای سواری دادن به دسته اول پاسخ‌دهندگانند. اما دور از انصاف خواهد بود اگر تمام این قشر را با یک چوب بزنیم. عده‌ای از این قشر ممکن است واقعا از روی دلسوزی موضع گرفته باشند... الله‌اعلم.

زنجیره‌ای‌ها اما اهداف «ویژه‌ای» را از این واکنش‌های «غیر‌عادی‌شان» دنبال می‌کنند. هرچه باشد، آنها متهمان ردیف اول به وجود آمدن شرایط اقتصادی امروزند. بخشی از آنها، همان اهداف دشمن را دنبال می‌کنند چون پادوهای آنها هستند. شاید اگر دولت نفوذی‌ها را از خود دور کرده بود، امروز گرفتار چنین وضعی نبود. به صفحات اول روزنامه‌های مدعی اصلاحات اگر نگاه کنید (حتی قبل از وقوع این حادثه) متوجه این خواهید شد که، هیچ حرف حسابی برای گفتن ندارند، جز برجسته‌سازی حواشی و جابه‌جایی اصل و فرع. هنوز خبر تکذیب شده لغو فلان کنسرت تیتر یکشان است! پیش از این هم گفته‌ایم، «حاشیه‌سازی» برای این قماش از نان شب هم واجب‌تر است. آنها باید پاسخگوی وضع موجود باشند لذا برای فرار از این پاسخگویی، حاشیه می‌سازند.

برجسته کردن غیرعادی یک رویداد در رسانه‌ها می‌تواند نقش نارنجک صوتی یا دودزا را ایفا کند. توقف روند برخورد با تروریست‌های اقتصادی می‌تواند هدف از این سروصدا و غبارآلود کردن فضا باشد. درست عکس آنچه مدعی‌اند و در تریبون‌هایشان فریاد می‌زنند، آنها نگران برخورد با مفسدان اقتصادی‌اند اما می‌گویند، چرا به جای برخورد با یک دختر نوجوان خام که ‌اشتباه کوچکی مرتکب شده، با مفسدان دانه‌درشت اقتصادی برخورد نمی‌شود؟

اولا این قماش جزو همان‌هایی هستند که مفسدان بزرگ اقتصادی را که در دادگاه‌ها محاکمه شده و به زندان افتاده‌اند «استیو جابز» و«کارآفرین» جا می‌زدند. ثانیا چنین سروصدایی در بحبوحه بگیر و ببند مفسدان دانه‌درشت اقتصادی به راه می‌افتد! ثالثا، اینکه یک دستگاه مسئول مثلا نیروی انتظامی وظیفه خود را در برخورد با یک تخلف ولو کوچک درست انجام می‌دهد و دستگاه دیگر مثلا قوه قضائیه نه، پس نتیجه می‌گیریم که، با دستگاهی که وظیفه‌اش را به درستی انجام داده، نباید برخورد شود؟!

مخلص کلام اینکه، این قماش سابقه دادن گرای تحریم‌ها را هم در پرونده شرم‌آورشان دارند، همان اهدافی را از این «جابجایی اصل و فرع» دنبال می‌کنند که، گروه اول یعنی «دشمن» دنبال می‌کند.
واکنش قشر متدین و مردم به این حادثه اما کاملا از سر «دلسوزی» است. این قشر از جامعه حق دارند از وضعیتی که به خاطر بی‌در و پیکری شبکه‌های مجازی و اینترنتی بر سر جوانان و نوجوانانمان آمده ناراحت شوند و به صدا و سیما خرده بگیرند و از این بدسلیقگی، گله نمایند. صدا و سیما با آن عریضی و طویلی به قول رهبر انقلاب که خطاب به کارکنان قوه قضائیه فرمودند باید در حوزه رسانه «هنرمندانه» فعالیت کند، در این مستند، «غیرهنرمندانه» وارد شد و «بدسلیقگی کرد.» انتخاب آن قسمت از صحبت‌های دختر نوجوان که‌ گریه‌کنان ابراز پشیمانی می‌کند برای مستند، دل هر انسانی را می‌رنجاند و همین حس گاهی، برای پیدا شدن سر و کله «کفتارهای سیاسی» که نه انسانیت سرشان می‌شود نه حقوق زن و دختر می‌فهمند کافی است. آنها مترصد فرصتند تا در جامعه «بحران‌آفرینی» کنند. صدا و سیما با این بدسلیقگی برای این کفتار‌ها فقط خوراک تبلیغاتی مهیا کرد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ تیر ۱۳۹۷یادداشت کیهان؛ پاس‌کاری‌کافی است؛ گل بزنید
۲۴ تیر ۱۳۹۷محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است
۲۴ تیر ۱۳۹۷واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است
۲۴ تیر ۱۳۹۷یادداشت کیهان؛ اگر مائده دانمارکی بود!
۲۳ تیر ۱۳۹۷نامه ابتکار به صدا و سیما درباره پخش اعتراف جنجالی
۲۳ تیر ۱۳۹۷هر دم از این باغ بری می‌رسد
۲۳ تیر ۱۳۹۷یادداشت حسین شریعتمداری/گشایش در این تنگه است!/پاسخ وزیر خارجه سابق فرانسه به پرسش یکی از تجار فرانسوی
۲۲ تیر ۱۳۹۷دادستان تهران فردا درباره ماجرای مائده هژبری توضیح می‌دهد
۲۲ تیر ۱۳۹۷مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  
۲۱ تیر ۱۳۹۷پلیس فتا: احضار و مصاحبه با مائده هژبری مربوط به ما نبود
۲۱ تیر ۱۳۹۷دستگیری زن اهانت کننده به مقدسات در شب شهادت امام صادق(ع)
۲۱ تیر ۱۳۹۷شاخ‌ها را تیزتر نکنید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۸۱۱۴۰۹:۲۷:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تبعیض و بی مدیریتی یعنی همین که دزدان و مفسادان اقتصادی ازاد میگردن و فضای کشور رو ملتهب کردن و میلیون ها جوان بیکار هستنند ولی یک دختر نوجوان که از روی جوانی و خامی کاری کرده میشه سوژه مبارزه با فساد در کشور . واقعا در شرایط امروز کشور مردم کدام برخورد را میخواهند . 1- مبارزه با فساد اقتصادی و رانت خوری و دزدی 2- گیر دادن به حجاب و برخورد با نوجوانی که اشتباه کرده .
ناشناس۴۲۸۸۰۰۱۷:۱۶:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
الف هم که شورش رو در آورده، چند حرف حساب این، چند حرف حساب اون همشون هم یک حرف رو می زنند! توجیه این عمل خلاف قانون در تمام مراحل از دستگیری تا پخش اعترافات!
پیما۴۲۹۰۰۱۲۰:۲۱:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مردم جفتش رو میخوان! فساد فساده و نفس عمل تو تمام فسادها یکیه.
ناشناس۴۲۸۱۲۰۰۹:۳۴:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۰
به این مقاله میگن درجه بندی شهروندان
ناشناس۴۲۸۱۵۷۱۰:۰۷:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
سلبریتی و بازیکرها کلی پیام دادن که بله ! برید اختلاسگر ها رو بگیرید....قبول ! اما گویا یادشون رفته که خودشون پیاده نظام همون اختلاس گرها تو انتخابات هستند ...لیست ۲ میلیاردی و واردات دختر مظلوم وزیر فساد نیست که « تکرار» کردید؟! اینا دنبال حاشیه امنیت برای هنجارشکنی خودشون هستند ،و الا دلشون برای اختلاس و ملت نسوخته..
ناشناس۴۲۸۱۶۶۱۰:۱۱:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
زیبا کلام و تاج زاده و صادقی از ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۴۰ توییت فرمودن در باره این دختر... دلار شد ۹۰۰۰ تومان وسکه ۳ میلیون، اقایون پیداشون نبود... کارصدا و سیما غلط بود ، اما جریان غربگرا ، با اهداف سیاسی و برای سبد رای و بیعت گرفتن برای حقوق نجومی و رشت الکتریک ها ، ژست حمایت از بانوان گرفتن..
مهدی۴۲۸۲۰۱۱۰:۳۰:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
خداوکیلی اینستاگرام خیلی فضای بدی داره. هرکی هرکاری دلش میخواد میکنه و میگه و بیشترین تاثیر رو روی نوجوانان داره.
علی کریمی۴۲۸۲۰۴۱۰:۳۲:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
نحوه برخورد با این دختر جوان می توانست توسط افراد نخبه و از نوع ارشادی و بدون رسانه ایی کردن آن باشد. رسانه ایی کردن این مسئله خود منکری بزرگتر از کار این دختر جوان شد. اگر قبل از رسانه ایی شدن 1000 نفر رقص ایشان را دیده بودند الان شاید میلیون ها نفر .
ناشناس۴۲۸۳۲۳۱۲:۱۷:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
حرف شما درسته ولی‌ این خانم ششصد هزار فالوئر داشته نه هزار نفر
ناشناس۴۲۸۲۱۸۱۰:۴۴:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تمام آسمون ، ریسمون بافتنهایت مانند توجیه گل به خودی در فوتبال است. صدا و سیما گل به خودی زده و همه هم از آن به نحوی استفاده کرده اند. اشتباه دومت این است که حساب مردم را از معترضین جدا کرده ای. و "قشر متدین و مردم" را با هم آورده ای. وقتی مردم در راهپیمایی شرکت می کنند به حساب می آیند ولی وقتی به رفتار بخشی از حکومت اعتراض می کنند می شوند «دشمن»، «سلبریتی‌ها»و «مدعیان اصلاحات». نگاهت را به مردم عوض کن. برادر جان شما را دعوت می کنم به " اسلام ناب محمدی" نه به برداشتهای نان و آب دار از دین
ناشناس۴۲۸۵۸۷۱۴:۴۶:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
برداشت‌های نان و آب دار از دین! چه تعبیر صحیح و جالبی‌
ناشناس۴۲۸۲۲۲۱۰:۴۸:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
یک مقاله برای ماست مالی یک اشتباه تکراری بچه گانه! در یک جمله ، کسی آماده سر و صدا درست کردن نیست، اما اشتباهات مثلا دوستان و خودی ها که هنوز در تفکرات زور گفتن و خود را از موضع بالا دیدن محصور هستند باعث میشود ، فشارهای وارده بر اجتماع و اقتصاد را نبینند و تصمیماتی از این جنس بگیرند که هم در اقتصاد و هم در مسائل اجتماعی و روانی ، بسیار شاهد آن هستیم و چون هیچوقت پاسخگوی خطای خود نیستند ، قطعا این کارها ادامه خواهد داشت ، غافل از اینکه جامعه ایران کاملا ملتهب است و نمیشود برای پاک کردن تاول های چرکین از سوزن استفاده کرد. بنظر حقیر تمام قوا و نهادهای کشور احتیاج مبرم به مشاوران اجتماعی دارند تا بتوانند با درک درست از حساسیت های روز جامعه تصمیم های صحیح بگیرند وگرنه با این مقالات که سعی داریم با بزرگ نمایی سو استفاده دشمن از اشتباه خود، بر تصمیمات و رفتارهای غلط سرپوش بگذاریم، راه بجایی نمی بریم.
جعفر۴۲۸۲۹۷۱۱:۵۰:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
بعد از 40 سال هنوز یاد نگرفته ایم که با پاک کردن صورت مساله هیچ چیزی درست نمی شود همان گونه که تا کنون نشده است.هروقت که یاد گرفتیم مستقیم به اصل موضوع برسیم و درخصوص اصل موضوع تحلیل کنیم میتوانیم انتظاره اصلاح یک معضل را داشته باشیم .نویسنده ی محترم اگر میترسی ننویس.ننوشتن بهتر از بد نوشتن است.با شهامت بنویس مسئولین دوره ی این کار ها گذشته و اشتباه کردید وسعی کنید دیگر تکرار نکنید وقتی دو پهلو و گنگ می نویسی برای مسئول مربوطه راه فرار از مسئولیتش را هموار میکنی.
ناشناس۴۲۸۶۰۳۱۴:۵۳:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
به نظر من نویسنده اصلا فکر نمیکنه که این اعتراف گیری اشتباه بوده فقط ناراحته که چرا مردم با این کار مخالفت و ابراز انزجار کردند
ناشناس۴۲۸۳۳۵۱۲:۲۵:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
واکنش قشر متدین و مردم به این حادثه اما کاملا از سر «دلسوزی» است.!!!!!! مشکل بزرگ این است که شما مردم را با متدین ها جمع می بندی و در یک جبهه می بینی تمام افرادی که منتقد رفتار صدا و سیما هستند منحرف و فتنه گر و منافق هستند و مردم ! و متدین ها هم از رفتار اون دختر ناراحت هستند ! در صورتی شاید درصد زیادی از مردم متدین نباشند و یا در موارد فرهنگی با متدین ها هم نظر نباشند شاید تعداد زیادی از مردم نسبت به رقص و آواز و شادی جوانان اعتراضی نداشته باشند و حتی آنرا لازمه ی جامعه ی سالم بدانند شما دوست عزیز تلاش فراوانی کرده ای که واقعیت پشت این اعتراضها را نبینی ولی واقعیت به قوت خود پا برجاست حتی اگر شما نپسندی
ناشناس۴۲۹۲۳۳۰۳:۴۶:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۲۱
شاید شاید شاید شاید شاید شاید شاید نتیجه
ناشناس۴۲۸۳۴۲۱۲:۲۹:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
کار غلطی بود اون مستند.
ناشناس۴۲۸۳۶۶۱۲:۴۳:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وقتی برخی از نیروهای صدا و سیما اعتقادی به اهداف و وظایف این سازمان ندارند کار بهتر از این هم نمی سازند. این یک واقعیت است. حالا در یک شبکه ضد انقلاب ببینید چه خوب با آن اهداف کار می کنند.
ناشناس۴۲۸۳۷۱۱۲:۴۶:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مردم متدین و غیر متدین معنایی ندارد وقتی یک عده می دزدند و می خورند. نظر همه مردم این است اقایان ،خانمهای مسئول مبارزه با مفاسد اقتصادی درجه اول است، پاشنه اشیل نظام است، بفهمید ، این ماجرای رقصیدن یک نفر ، با این مستند جهانی شد.
ناشناس۴۲۸۵۲۸۱۴:۱۶:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
چرا فقط باید نظر افراد متدین را موجه و قابل قبول بدانید؟ تا کی باید اینگونه به ماجراها نگاه بکنیم که هرچیز که غرب در مورد ما بگوید خبر از توطئه دارد و حتما قصد و غرضی در آن نهفته است؟ اگر اینگونه است چرا وقتی غرب یک چیزی می گوید که در راستای تفکرات و ایدئولوژی ماست فورا آن را بازتاب می دهیم و افتخار هم می کنیم .. این یک بام و دو هوا از چشم مردم دور نمی ماند و برای همین است که مردم به رسانه هایی مانند تلویزیون اعتمادشان کم شده است .یک زمانی یادمه در شبکه خبر در مورد اضمحلال و فروپاشی غرب با شدت و حدت حرف می زدند و در شبکه دیگر تولید علم و شکوه و جلای دانش را در غرب به تصویر کشیده بود ووو....
ناشناس۴۲۸۵۸۰۱۴:۴۳:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
در این حالت بحرانی جامعه ,چرا برخی با تصمیمات ویا سخنان نادرست برای کشور و مردم هزینه درست می کنند ؟؟
ناشناس۴۲۸۷۰۳۱۵:۵۱:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وقتی صدا و سیما شده محل استخدام فامیل دیگه چه توقعی ازش میره ؟ اون آقای رنجبران که شده مدیر روابط عمومی سازمان با زنش خانم مریم حداد اونجا کار میکنه ، خانم فریده فرخی نژاد دخترانش زینب و زهرا چخماقی رو آورده تو سازمان ، پیمان و پویا اسدیان دوتا داداش تو خبر ورزشی، زهرا رکوعی و شوهرش در بیست و سی ، جعفر یازرلو و خواهرش، خواهران حسنی دخت در خبر ، المیرا شریفی مقدم و شوهرش........ معلومه نمیشه از چنین سازمان فامیلی که تضاد منافع درش موج میزنه انتظار داشت. اونوقت این آقای جعفر بلوری اومده مطلب نوشته از یک کار غلط دفاع میکنه.شما از کجا میدونی که اون یه عده آدم که اونجا جمع شدن خواسته باشن در مورد اون دختر نوجوان عقده گشایی کنن که همچین موردی رو در تلویزیون منعکس میکنن؟ قوه قضاییه هم که اعلام کرده ما درخواست نکرده بودیم همچین موردی از تلویزیون پخش بشه پس میمونه علی و حوضش......حالا متوجه شده آقای بلوری که تضاد منافع یعنی چی؟
نان و نمک۴۲۸۸۶۷۱۸:۱۰:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۲۰
ما در حوزه های علمیه درس خوانده ایم در آنجا یاد گرفتیم که از ابتدایی ترین اصول دین مبین اسلام رعایت اخلاقیات است کار آن خانم نادرست بوده اما کار صدا و سیما به مراتب نادرست تر است. امیدوارم کارهای صدا و سیما مصداق این کلام که آمدی ابرو را درست کنی زید چشمش را هم کور کردی نباشد ! تغییر در مدیران را کلید بزنید، به دنبال مدیران عاقل و کاردان و اخلاقی باشید نه کسانی را که خسارت بارند که از قدیم گفته اند دوستی خاله خرسه سرانجام خوبی ندارد این دوستان نادان ضررشان خیلی بیشتر از نفعشان است. و یادمان باشد یا من اظهر الجمیل و ستر القبیح والسلام علی من تبع الهدی
ناشناس۴۲۸۹۹۳۲۰:۰۷:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
حداقل این حق را برای این دختر قائل میشدید مانند باندهای فساد و اختلاس حداقل نام ایشان محفوظ میماند
پیما۴۲۹۰۰۴۲۰:۲۳:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
با فساد مبارزه کن حتی اگه تمام دنیا باهات مخالف باشن!
ناشناس۴۲۹۰۳۲۲۰:۵۳:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تشخیص اینکه کی متدین هست و کی معمولی با نویسنده هرکی نماز بیشتر میخونه متدین تره خاوره ریشش از من بلندتر چفیه به گردن تسبیح بدست همیشه نماز جمعه شرکت میکرد شد متدین من شدم ادم معمولی اخرش پرودگار هم میاد اختیار دنیا رو میده دست شما میگه شما عقل کل هستید الف لطف کن سانسور نکن تورو قسم به همون پرودگار

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. منافقین نماینده ایرانیان کانادا نیستند

 2. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 3. زنــانی که با نیت خیر به زندان می افتند

 4. قتل شبانه خواهر در خانه

 5. مک کین: نشست خبری ترامپ در هلسینکی نمایشنامه غم انگیزی بود

 6. اعترافات قاتل مریم فرجی؛ چون می‌خواست با یکی از استادانش ازدواج کند خفه‌اش کردم

 7. گل را که خواهد زد؛ ترامپ یا پوتین؟

 8. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 9. احساس تنهایی چه خطراتی برای سلامتی دارد؟

 10. واکنش جالب مورینیو به جدایی رونالدو

 11. رایزنی‌های عراقچی در هند برای ایجاد ساختار مقابله با تحریم‌های آمریکا

 12. واکنش رئیس اطلاعات ملی آمریکا به اظهارات ترامپ

 13. مهم‌ترین دستاورد دیدار ترامپ و پوتین از نگاه وزیر خارجه فنلاند

 14. اولویت بندی ارزی باید به نفع کالای ایرانی باشد/ چگونه شرکت قطعات خودرو، لوازم خانگی وارد می‌کند؟

 15. بلایی که خرمگس‌ها سر زن جوان آوردند +تصاویر

 16. علت و زمان خلق جهنم چه بود؟

 17. پوتین: پایان یافتن برجام بسیار اسفناک خواهد بود

 18. ترامپ: به دستگاههای اطلاعاتی آمریکا اعتماد دارم

 19. اینفوگرافیک/ آخرین آمار ازدواج و طلاق در ایران

 20. این فضای حیرت‌آور  

 21. درخواست اسرای عراقی از ایران در زمان جنگ +سند

 22. اسیدهای چرب امگا 3 مانع پیشرفت سرطان

 23. رونالدو در کنار اسطوره‌های یوونتوس+عکس

 24. تمام خیانت‌های پاریس به تهران در یک نگاه

 25. «خیانتکار و نوچه پوتین»؛ انتقادات تند از ترامپ بابت کنفرانس خبری با پوتین

پربحث‌های دیروز

 1. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 2. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 3. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 4. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 5. برجام اروپایی و پیچیدگی آمریکا

 6. مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

 7. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 8. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 9. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 10. ظریف: از آمریکا به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کردیم

 11. جهانگیری: با انسجام و وحدت ثابت خواهیم کرد تحریم ها کارساز نیست

 12. گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد

 13. وزیر اقتصاد: ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

 14. نعمتی: محال ممکن است برق وزارت نیرو هم قطع شود/ با یک عذرخواهی وزیر مشکل راحت‌تر حل می‌شود

 15. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 16. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 17. پدر داماد روحانی هم ارز دولتی گرفته

 18. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 19. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 20. تقدیر از اقدام خوب رئیس جمهور در مبارزه با فساد/ دولت، شفاف سازی را از بانک مرکزی آغاز کند

 21. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 22. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 23. جزئیاتی از دستگیری «کارآموز کمک‌ خلبانی»

 24. انتشار تصاویر تروریست‌های به هلاکت رسیده توسط سپاه پاسداران

 25. چین نفت ایران را جایگزین آمریکا کرد

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 3. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 4. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 5. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 6. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 7. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 8. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 11. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 12. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 13. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 14. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 15. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 16. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 17. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 18. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 19. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 20. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 21. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 22. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 23. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 24. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 25. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

پربحث‌های دیروز

 1. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 2. ظریف: از آمریکا به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کردیم

 3. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 4. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 5. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 6. انتشار تصاویر تروریست‌های به هلاکت رسیده توسط سپاه پاسداران

 7. عباس عبدی: اصلاح‌طلبان سرنوشت خود را با دولت پیوند نزنند

 8. صحبت‌های کدخدایی در مورد رد صلاحیت مینو خالقی پس از انتخابات + فیلم

 9. ناطق نوری: مذاکره با آمریکا به مصلحت کشور نیست/ به درایت رهبر انقلاب اعتماد کنیم

 10. بهرام قاسمی به الف خبر داد: سفرای جدید به‌زودی عازم می‌شوند/ تکلیف سفارتخانه‌های بدون سفیر مشخص شد

 11. سردار جلالی: سرورهای هاتگرام و طلاگرام در طبقه نهم ساختمان مرکز امام وزارت ارتباطات قرار دارند

 12. سردار غیب پرور: شهید نداده ایم که از ترامپ کم عقل بترسیم

 13. نقوی حسینی: 30 میلیون رای «نه به روحانی» وجود داشت/کارگزاران و اصلاح طلبان پروژه انتخابات را خوب چرخاندند

 14. رئیس جمهور اسامی افراد متخلف در واردات خودرو را اعلام کند /60 تن ذخایر طلای کشور به تاراج رفت/ 11 میلیارد دلار ارز نصیب عده ای خاص شد

 15.  کدام نقشه راه

 16. تکذیب انتساب یک جمله به وزیر اطلاعات

 17. وزیر اطلاعات خبر داد؛ دستگیری یک گروه داعشی در ایران

 18. پیش‌نویس لایحه شفافیت منتشر شد

 19. تحویل پیام «روحانی» به «رئیس‌جمهور لبنان»

 20. ایران از حق قانونی و مشروع خود در تنگه هرمز استفاده می کند/ایران اجازه نمی دهد تا از تنگه هرمز برای جلوگیری از صدور نفت خود و تسهیل صدور نفت عربستان استفاده شود

 21. بهرام قاسمی: ایران پیامی به واسطه پوتین برای ترامپ ندارد/"مذاکره ایران و اسراییل" شبیه طنز است

 22. رهبر انقلاب: فاجعه مسجدالحرام و منا پیگیری و کمیته حقیقت‌یاب با حضور جمهوری اسلامی تشکیل شود/ سیاست شیطانی آمریکا درباره فلسطین هرگز محقق نخواهد شد

 23. آخرین خبر از سوال نمایندگان از روحانی

 24. سردار شریف: گشت‌های نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس تغییر خاصی نکرده/ آمریکایی‌ها حساب کار دستشان آمده است

 25. روایت آذری جهرمی از مثال فوتبالی رهبر انقلاب

پربحث‌های هفته

 1. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 2. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 3. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 4. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 5. صحبت‌های آذری‌جهرمی درباره پشت پرده ماجرای دختر حاشیه‌ساز اینستاگرام

 6. ظریف: همواره می دانستیم که به وعده های آمریکا نمی توان اعتماد کرد

 7. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 8. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 9. چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

 10. وزیر بهداشت: آماده طوفان تحریم‌ها باشیم

 11. رقصنده‌هایی که دستگیر و آقازاده‌هایی که اعدام شدند

 12. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 13. دستور رهبر انقلاب درباره پارازیت ها/رونمایی از بازی سلطان واردات غذای دام/ اعلام جرم علیه سیف/ یلتسین، گورباچف و پوتینِ ایران به روایت جبهه پایداری/ تحلیل نوع نشستن پوتین مقابل ولایتی

 14. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 15. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 16. معاونت اقتصادی وزارت خارجه چه می‌کند/ امروز جنگ اقتصادی داریم،شرایط صلح نیست!

 17. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 18. با اعلام نوبخت؛ برجام ایرانی سرانجام تدوین شد/ 12 بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها

 19. حجت‌الاسلام رئیسی: امروز حربه و فتنه دشمن ناامید کردن مردم است

 20. تهدید ضمنی کابینه توسط عارف/ هدیه تولد ۶ میلیاردی به یک سلبریتی از جیب مردم/ادعای سه تابعیتی بودن پسر روحانی/تحلیل دو قطبی واعظی- جهانگیری

 21. هشدار رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات

 22. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 23. وزیری که مردم را از طوفان تحریم‌ها می‌ترساند+عکس

 24. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 25. یادداشت حسین شریعتمداری/گشایش در این تنگه است!/پاسخ وزیر خارجه سابق فرانسه به پرسش یکی از تجار فرانسوی

آخرین عناوین