مگنت-ستاره یک مربع

معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

گروه اقتصادی الف،   3970420005 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

معاون وزیر رفاه گفت: به اعتقاد نهادهای جهانی شمار افرادی که فقیران مطلق هستند در ایران 4 درصد کل جمعیت است اما به باور ما این رقم 2 درصد است؛ یعنی 2 درصد (حدود ۱.۶ میلیون نفر) هستند که درآمدشان تکافوی خرید غذا را نمی کند.

به گزارش فارس، احمد میدری در مورد فقر در ایران و شمار فقرا گفت: بحث این است که خط فقر در ایران با کدام شاخص ها باید اندازه گیری شود. انواع معیارهای قابل اعتنا برای اندازه گیری فقر وجود دارد و یکی از مهمترین معیارهای قابل لمس در ایران برای اندازه گیری خط فقر و در نتیجه شمار فقیران اندازه درآمد است. به این معنی که در ایران شماری از افراد درآمدشان به اندازه ای ناچیز است که تکافوی تامین تغذیه ای آنها را نمی کند.

فقر نسبی

وی ادامه داد: به اعتقاد نهادهای جهانی شمار این افراد که فقیران مطلق هستند در ایران 4درصد کل جمعیت است اما به باور ما این رقم 2درصداست و این 2درصدند که درآمدشان تکافوی خرید غذا را نمی کند. گروهی افراد هستند که به فقر نسبی مبتلا هستند و آنها درآمشان به اندازه ای نیست که حداقل های بهداشت و درمان ، آموزش و سایر امرزیر بنایی را بتوانند خریداری کنند. حداکثر عددی که من شنیده ام این است که این گروه 33 درصد کل جامعه ایرانی است.

میدری تاکید کرد: در ایران اندازه گیری خط فقر مطلق تا سطح استانها را اندازه گیری می کند و به شهرستانها نمی رسد و باید اطلاعات این مقوله به سطح شهرستانها برسد و خط فقر شهرستانها استخراج و نتیجه گیری شود. ممکن است در شهرستان‌هایی درآمد یک میلیون تومان درماه به دلیل اینکه ساکنان دارای خانه شخصی هستند و هزینه های جانبی مثل حمل و نقل و تفریح گران ندارند برایشان مناسب باشد اما در تهران حتی درآمد 2.5 میلیون تومان در ماه نیز تکافو نکند.

 

دولت و فقر

معاون رفاهی وزیر رفاه در مورد نقش دولت در برطرف کردن فقر گفت: نباید گریبان دولت در این باره را رها کرد و باید از دولت های ایران خواست نقش کامل دراین باره داشته باشند. دولت‌ها درآمد سرشاری از فروش نفت به خارج دارند و این درآمدی است که به همه ایرانیان تعلق دارد و بنابراین باید آن را به برطرف کردن یا کاهش فقر اختصاص دهیم.

شاید در روش هزینه کردن پول نفت برای برطرف کرن و کاهش دامنه فقر اختلاف داشته باشیم اما نباید درباره اینکه منابع باید به این مقوله اختصاص داده شود اختلاف دیدگاه باشد. به این مساله توجه کنیم که اگر درآمد حاصل از صادرات نفت در این محل هزینه نشود در کجا و برای چه کاری هزینه خواهد شد.

میدری گفت: اینکه شهروندان ایرانی با قیمت های مناسب به آب شرب قابل مصرف و ناآلوده دسترسی داشته باشند حق آنهاست اما وقتی دولت می خواهد در این مقوله هزینه کند دست و پایش می لرزد اما برای پرداخت کمک به بنگاهها هرگز تردید نمی کند.

وی ادامه داد: روشنفکر ایرانی باید روی این مقولات کارکند و به نظرم این یک راه مناسب برای کارهای مرتبط به نهادهای مدنی است. روشنفکران و نهادهای مدنی باید درباره برخی فعالیت ها متمرکز شوند. به طور مثال باید در باره اینکه مناقصه ها در شهرداری ها چگونه برگزار می شود متمرکز شد و یا روی این موضوع کارکرد که باید برای توسعه درمان در گروههای کم درآمد سرمایه گذاری شود . اگر این مسایل که شمار آنها کم هم نیست کار نکنیم و گفت و گو نکنیم به جایی نمی رسیم. البته می دانم که تمرکز روی این فعالیتها از سوی نهادهای مدنی موقعی ممکن است که اطلاعات داده شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۷میدری معاون وزیر کار: هیچ وزیری در تاریخ مجلس در یک سال برای رای اعتماد سه بار به مجلس نرفته است   
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۷ميدری: كالا كارت در اختیار مردم می‌گذاریم/ ۳۰۰ هزار خانواده ثروتمند فرار مالیاتی داشته‌اند/ ربيعی نگران استیضاح نيست
۱۲ اَمرداد ۱۳۹۷خط فقر چند؟
۹ اَمرداد ۱۳۹۷دبیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت رفاه:۷۷درصد مستمری‌بگیران زیر خط فقرند
۳۱ تیر ۱۳۹۷آخرین وضعیت کامیون‌دارها از زبان وزیر رفاه
۲۹ تیر ۱۳۹۷فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم
۱۳ تیر ۱۳۹۷ اختلاف طبقاتی به روایت تصویر
۲۵ خرداد ۱۳۹۷۸۰درصد کارگران زیر خط مرگ هستند
۵ خرداد ۱۳۹۷فقر مطلق ۲.۸ میلیون خانوار ایرانی با ماهانه ۷۸۰ هزار تومان ریشه‎کن می‌شود؟
۲ خرداد ۱۳۹۷فتاح خبر داد: پوشش ۷۰۰ هزار خانواده جدید در کمیته امداد /اشتغال و تولید ریشه فقر را از بین می‌برد
۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷هشدار معاون ربیعی در مورد صندوق های بازنشستگی/با وضعیتی بحرانی روبه رو می‌شویم
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷درحاشیه؛ «بیست متری شهرداری»  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۷۸۰۲۰۱:۰۲:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۲۰
دولت به شدت نگران سلامت مردم است،تمام پول مملکت را به جیب پزشکان ریخته که سلامتی ملت را تضمین کند! غذا چه اهمیتی دارد؟!!!!
ناشناس۴۲۷۸۲۸۰۱:۲۱:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
از یه طرف معاون وزیر بهداشت میگه مردم فقط می خورند و چاق میشن
ناشناس۴۲۷۸۳۰۰۱:۲۲:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مشکل جای دیگه ایه. یعنی مشکل اصلی اینه که مردم درآمد ندارن!
ناشناس۴۲۷۹۰۵۰۳:۳۱:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تا جایی که بنده می دانم بیمه حقوق پزشکان طرحی را یک و نیم سال است که پرداخت نکرده. همین چند وقت پیش بود که در ۱۵۰ شهر پزشکان اعتصاب کردند. شما هم که اسیر تبلیغات غیر واقعی شدید؟! البته که پزشک متخصص در تمامی کنکورها جزو بهترین رتبه ها بوده و ۱۵ سال برای متخصص شدن زحمت کشیده و کشیک رایگان داده و جراحی مجانی کرده و حالا حق درامد مناسبی دارد ولی در حال حاضر هیچ کارانه ای نزدیک به یک سال بیشتر است که پرداخت نشده. در همین اینترنت سرچ کنید متوجه خواهید شد
ناشناس۴۲۸۵۴۶۱۴:۲۶:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تا جایی که بنده می دانم (!!!) رنج درآمدی پزشکان توی ایران، جزو بالاترین درآمدهای پزشکان توی تمام دنیاست!!!!! در همین اینترنت سرچ کنید متوجه خواهید شد... من موندم مگه پزشکهای ایرانی چکار کردن یا چکار میکنن که پزشکهای بقیه دنیا نمیکنن؟!!!!
ناشناس۴۲۹۰۸۴۲۲:۰۳:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
با آزمون و خطا تجربه کسب میکنن و پول روی پول میزارن.کاری که در هیچ کجای دنیا نمیتونن بکنن
حامد۴۲۹۰۰۰۲۰:۱۵:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
بنده هم رتبه کنکور تک رقمی داشتم. 12 سال در دانشگاه شریف درس خواندم تا دکتری گرفتم. الان هم کمی بیشتر از چهار میلیون درآمد دارم. طوری صحبت میکنید انگار فقط پزشکان درس خوانده اند. از دوستان دوران دبیرستانم بیشتر آنها که مهندسی خواندند مهاجرت کرده اند اما حتی یکی از آنها که پزشکی خوانده از این کشور نرفته چون هیچ جای دنیا نمیتوان مثل ایران با طبابت تجارت کرد.
ناشناس۴۲۷۸۰۳۰۱:۰۴:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وقتی رفا برای این همه مردم وجود نداره وزیر رفاه میخوایم چیکار این همه هزینه بیت المال دور ریخته میشه در اون ورزارت خونه رو ببندن بودجه شو بدن مستمندان
حسن۴۲۷۸۰۴۰۱:۰۵:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
درآمد پزشکان و بیمارستانها واقعا نجومی است متاسفانه کسی برای کاهش تعرفه های درمانی ورود نمیکند از نمایندگان محترم مجلس انتظار میرود بصورت جدی در این زمینه بررسی کنند و در آمد پزشکان را با سایر اقشار جامعه همسان سازی کنند همانگونه که افزایش حقوق کارمندان را پلکانی کرده اند یکی از تاثیرگذارترین هزینه ها برای اکثریت افراد جامعه کاهش هزینه های درمانی است .
ناشناس۴۲۸۰۱۸۰۸:۱۵:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
چرا حرف بی تحقیق می زنید تعرفه های پزشکی چند ساله که فریز شده و افزایشی نداشته در حالی که بیمارستانها در ورطه برشکستگی افتاده اند ۹۵ درصد پزشکان درامد متوسط تا معمولی دارند
تبریزی۴۲۸۳۰۳۱۱:۵۲:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
درآمد متوسط و معمولی پزشکان چقدره؟ 50 میلیون در ماه؟ 100 میلیون در ماه؟ 500 میلیون در ماه؟
ناشناس۴۲۸۵۵۲۱۴:۲۷:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اگر مختصری تحقیق جزیی بکنید بلافاصله متوجه می شوید که کتوسط درآمد پزشکان ایرانی، جزو بالاترین درآمدهای پزشکان در تمام دنیاست. چرا دفاع متعصبانه؟!!!!
ناشناس۴۲۷۸۵۰۰۱:۳۶:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
البته تا تعریف شما از غذا چی باشه ؟! اگر نون و آب را حساب کنیم بله با این حقوقها میشه خورد!
مصطفي۴۲۷۸۷۱۰۲:۰۰:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
ایران رو میشه یکی از ده کشور ثروتمند دنیا شمرد البته با مدیریت شماها وضع بهتر از این نمیتوانست باشه
ناشناس۴۲۷۸۸۰۰۲:۳۵:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
آقایان آخوندی ، جهانگیری ، زنگنه ، حجتی ، روحانی ، واعظی ، نوبخت ، نعمت زاده ، شریعتمداری ، نهاوندیان ، کلانتری ، ................................ که سی و چند سال است در " مرتفع ترین قله های قدرت اجرایی مملکت "
ناشناس۴۲۷۸۸۸۰۲:۴۸:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
آنهایی که در سی و نه سال گذشته همیشه در عالی ترین پستهای اجرایی و قانون گذاری کشور بوده اند ، وجدان و کلاه خود را قاضی کنند که در طی این سالها مملکت و ملت به کجا رسیده اند و آنها و خانواده هایشان در کجا هستند .
ع.ح۴۲۷۹۶۰۰۷:۱۰:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اقتصاد لیبرال سرمایه داری نتیجه ای جز این نداره، اقتصادی که تار و پود آن با مبانی اسلام در تضاد آشکار است، و این اقتصاد در حال فروپاشی است ...
ناشناس۴۲۸۶۷۲۱۵:۲۷:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اقتصاد لیبرال تو همه کشورهای توسعه یافته حرف اول رو میزنه. ایراد جای دیگه است.
ناشناس۴۲۷۹۷۶۰۷:۲۷:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
معیار خط فقر میزان درامد است تا چند سال پیش دومیلیون میزان خط فقر بود که متاسفانه با توجه به اثرات روانی و اجتماعی دیگر مقدار خط فقر اعلام نشد میزان خط فقر حتما در کلان شهرها با شهرستانهای کوچک فرق می کند ولی در برنامه ای رادیو یی کارشناس مربوطه در رادیو اقتصاد میزان فقرا را حدود شصت میلیون و بیکاران را بیست میلیون تخمین زد
س۴۲۷۹۸۸۰۷:۴۶:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
معاون جان اول بفرمایید ای این آمار و درصد ها رو از کجا تهیه میکنید وقتی ارزش مثلا پول ایران یک ماهه یک سوم میشود یک بی سواد هم که باشی میفهمی تغذیه میشود یک سوم ما که از خرید لباس گذشتیم پس یک سازمان عریض و طویل به عنوان مرکز آمار نیاز نداریم
ناشناس۴۲۷۹۹۱۰۷:۴۷:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
خودت عمق فاجعه رو ببین دیگه وقتی یه کارگر افغانی میگه با این شرایط حقوق و هزینه ها و ارزش ریال اصلا به صرف نیست کار کردن تو ایران
ناشناس۴۲۸۰۴۳۰۸:۳۱:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
ایران بهشت پزشکان،پرستاران و داروسازهاست.بقیه مردم کار می کنند برای پر کردن جیب آنها.متاسفانه این قشر با درآمد میلیونی و بعضا میلیاری نفوذ زیادی دارند و قوانین مناسب حال خود را تصویب می کنند و حرف مردم در مقابل آنها به جایی نمی رسد
ناشناس۴۲۸۰۵۸۰۸:۴۲:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
افزایش حقوق کارکنان پلکانی که نشده که هیج فقط 8 الی 9 درصد به حقوق ها اضافه شد.؟؟؟؟
ناشناس۴۲۸۰۶۴۰۸:۵۰:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
عامل این بدبختی کسی جز خود شما مسئولین گرامی نیست. این حرف هارو شما اومدی به مردم میگی؟
ناشناس۴۲۸۱۳۳۰۹:۴۷:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اشتباه میکنی رقم درست 16 میلیون است امار شما درست نیست
ناشناس۴۲۸۱۸۴۱۰:۱۷:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اشکال نداره در عوض یک عده از ما بهتران بچه هاشون خارج دارن با بیت المال کیف می کنن
توركمن صحرا۴۲۸۲۰۶۱۰:۳۲:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
خجالت داره که یک مقام دولتی و حکومتی اینطوری صحبت کنه و دروغ تحویل مردم بده وضع مردم توی این جند ساله به قدری بد شده که خیلی از مردم فقط میتونن روز شون رو شب بکنن و بخوابن که فقط تا فردل زنده سرشون رو از روی بالش بلند کنن یک زمانی واسه بدر و مادر بد بود که بجه شون بدونن بول کافی ندارن الان دیکه بجه ها هم از همون بدو تولد میدونن زندکی سخته و قبل از زبون وا کردشون به زمین و زمان نفرین میفرستن که این همه کشور جرا باید توی ایران متولد میشدن ،من به شخصه نیروی قراردادی مخابرات هستم یک و نیم حقوق میکیرم بونصد اجاره میدم سیصد هم قسط میمونه هفتصد حالا باید با این بول یک خانواده جهار نفره رو بجرخونم البته حقوق یک و نیم مال ماههایی از ساله که اداره مخابرات لطف کنه و سی ساعت اضافه کار رو واریز کنه وقتس توی یک نهاد دولتی فرقی نمیکنه کدوم ارکان باشه اضافه کاری اجاریه ولی بولش داده نمیشه ،سابقت حهارده سال باشه ولی قراردادت ساله باشه و به شکلی نوشته بشه که فقط حد اقلها به نیرو برداخت بشه جه انتظاری میشه از شرکتهای خصوصی داشت اونم تو این بلبشوی و بخور بخور مملکت خیلی بده هر روز حدیث و روایت های مختلف از خیلیها که دستشون تو کاره میشنویم ولی در عمل داریم میبینیم خون مردم رو دیکه حتی خیلیها توی شیشه هم نمیکنن وای از آه ستم دیده ،وای از آه ر نفرین مردمی که از دست مسوولا فقط میتونن نفرین کنن و به خدا بسبرن ، این همه مشکل ،این همه دزدی و جباول ،این همه نفرت به هم ،این همه علاقه به دزدی و خیانت به مملکت ، البته اینجا باید یاد آوری بشه که مردم ما هم جز بهترینها در همه نوع کلاه برداری ،دروغ ،خود بزرک بینی ، و هزاران عمل نابسند دیکه هستند ولی علت اینکه مردم اینطوری شدند رو باید از بررسی کرد
عادل۴۲۸۲۱۵۱۰:۴۰:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
الان حقوق کارگر 900تومن ماهی اگه دندون یه کارگر خراب بشه باید حقوق یع ماهه شو توی یک ساعت تقدیم دکتر کنه
سعید۴۲۸۲۳۲۱۰:۵۹:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
عزیزم معلما و حق التدریس چه مدرسه چه دانشگاه رو حساب نکردی...اینا که همه زیر خط فقرن!!
سیمادبینا۴۲۸۶۰۰۱۴:۵۲:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
از سال شروع اجرای هدفمندی یارانه ها تا الان به صورت متوسط هرماه دو میلیون تومان از جیب اکثریت برداشت می شود بدون اینکه مردم‌بدانند و در عوض ۴۵هزار تومن ناقابل‌را می دهند و ابروی م دم را می بزند
ناشناس۴۲۸۸۶۳۱۸:۰۵:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
من که فوق لیسانس دارم و بیکارم. بابای بدبختم داره با حقوق بازنشستگی یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان به من که متاهل هستم هم کمک می کنه.
پیما۴۲۹۰۵۶۲۱:۲۷:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
کارآفرین ها ندارن بیشتر از این بدن! مشکل از قیمت هاست نه از حقوق ها!
ناشناس۴۲۹۱۵۶۰۰:۵۷:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
۱۰ سال سابقه کار داشتم, الان ۶ ماهه بیکارم.
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 2. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 5. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 6. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 7. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 8. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 9. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 10. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 11. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 12. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 13. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 14. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 15. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 16. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 19. چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟

 20. جزئیات تشیع پیکر عزت الله انتظامی

 21. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 22. رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

 23. سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

 24. تازه‌ترین باج‌خواهی مالی آمریکا از عربستان سعودی در پوشش مبارزه با داعش

 25. انبارلویی: «گروه اقدام ایران» بخشی از اقدامات ستیزه‌جویانه آمریکا با ملت ایران است

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 6. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 17. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 18. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 19. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 20. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 21. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 22. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 23. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 24. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 25. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های اخیر

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 3. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 4. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 5. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 6. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 7. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 8. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 9. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 10. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 11. بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

 12. ازدیاد تقاضای سوداگرایانه برای ارز/ چه وقت حواله طالب بیشتری دارد؟

 13. آخرین میانگین روزانه فروش نفت ایران

 14. جزئیات ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار

 15. تصویب دوباره اسناد موافقت‌نامه پاریس در دولت

 16. کدام خدمات گمرک الکترونیکی شده است؟

 17. افزایش تعداد جویندگان کار در سال ۹۷

 18. لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/ پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

 19. جنگ تخفیف‌های نفتی بین ایران و عربستان/ طرفین چقدر در فروش نفت تخفیف می‌دهند؟

 20. تنگناهای دولتی تولید ملی به روایت پایگاه اطلاع رسانی آیت الله خامنه‌ای

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 4. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 5. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 6. آخرین قیمت خودروها در بازار

 7. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 8. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 9. افزایش قیمت نان منتفی شد

 10. 2 انبار بزرگ داروهای خارجی و مواد غذایی به ارزش 70 میلیارد کشف شد

 11. تب بازار ارز فروکش کرد

 12. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 13. اوج گیری قیمت بلیت هواپیما

 14. لوازم‌خانگی بی‌تفاوت به مصوبه ستاد تنظیم بازار!

 15. برنج وارداتی با ارز دولتی؛ ۵ برابر گران شد!

 16. رشد ۳۰ هزار تومانی سکه طرح جدید/ نرخ یورو ۱۰۰ تومان افزایش داشت+ جدول

 17. اولویت‌های دریافت ارز کالاهای وارداتی اصلاح شد/ویرایش گروه‌های کالایی اول تا چهارم+سند

 18. زمان واریز یارانه مردادماه

 19. ریزش قیمت طلا توقف‌ناپذیر ماند

 20. قیمت مرغ دوباره بالا رفت

 21. تنگناهای دولتی تولید ملی به روایت پایگاه اطلاع رسانی آیت الله خامنه‌ای

 22. یارانه 50 هزار میلیاردی دولت برای دلار 4200 تومانی

 23. ذخایر پنهان ارزی چین چه قدر است؟

 24. کره جنوبی به دنبال معاف شدن از تحریم‌های ایران

 25. ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 4. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 5. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 6. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 7. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 8. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 9. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

 10. صندوق بین المللی پول: ایران پانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا می‌شود + جدول

 11. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 12. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 13. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 14. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 15. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 16. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 17. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 18. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 19. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 20. درج قیمت بر تابلوها/ صرافی‌ها رسما کار خود را آغاز کردند

 21. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 22. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 23. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 24. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

 25. این همه بی‌تدبیری

آخرین عناوین