معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

گروه اقتصادی الف،   3970420005 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

معاون وزیر رفاه گفت: به اعتقاد نهادهای جهانی شمار افرادی که فقیران مطلق هستند در ایران 4 درصد کل جمعیت است اما به باور ما این رقم 2 درصد است؛ یعنی 2 درصد (حدود ۱.۶ میلیون نفر) هستند که درآمدشان تکافوی خرید غذا را نمی کند.

به گزارش فارس، احمد میدری در مورد فقر در ایران و شمار فقرا گفت: بحث این است که خط فقر در ایران با کدام شاخص ها باید اندازه گیری شود. انواع معیارهای قابل اعتنا برای اندازه گیری فقر وجود دارد و یکی از مهمترین معیارهای قابل لمس در ایران برای اندازه گیری خط فقر و در نتیجه شمار فقیران اندازه درآمد است. به این معنی که در ایران شماری از افراد درآمدشان به اندازه ای ناچیز است که تکافوی تامین تغذیه ای آنها را نمی کند.

فقر نسبی

وی ادامه داد: به اعتقاد نهادهای جهانی شمار این افراد که فقیران مطلق هستند در ایران 4درصد کل جمعیت است اما به باور ما این رقم 2درصداست و این 2درصدند که درآمدشان تکافوی خرید غذا را نمی کند. گروهی افراد هستند که به فقر نسبی مبتلا هستند و آنها درآمشان به اندازه ای نیست که حداقل های بهداشت و درمان ، آموزش و سایر امرزیر بنایی را بتوانند خریداری کنند. حداکثر عددی که من شنیده ام این است که این گروه 33 درصد کل جامعه ایرانی است.

میدری تاکید کرد: در ایران اندازه گیری خط فقر مطلق تا سطح استانها را اندازه گیری می کند و به شهرستانها نمی رسد و باید اطلاعات این مقوله به سطح شهرستانها برسد و خط فقر شهرستانها استخراج و نتیجه گیری شود. ممکن است در شهرستان‌هایی درآمد یک میلیون تومان درماه به دلیل اینکه ساکنان دارای خانه شخصی هستند و هزینه های جانبی مثل حمل و نقل و تفریح گران ندارند برایشان مناسب باشد اما در تهران حتی درآمد 2.5 میلیون تومان در ماه نیز تکافو نکند.

 

دولت و فقر

معاون رفاهی وزیر رفاه در مورد نقش دولت در برطرف کردن فقر گفت: نباید گریبان دولت در این باره را رها کرد و باید از دولت های ایران خواست نقش کامل دراین باره داشته باشند. دولت‌ها درآمد سرشاری از فروش نفت به خارج دارند و این درآمدی است که به همه ایرانیان تعلق دارد و بنابراین باید آن را به برطرف کردن یا کاهش فقر اختصاص دهیم.

شاید در روش هزینه کردن پول نفت برای برطرف کرن و کاهش دامنه فقر اختلاف داشته باشیم اما نباید درباره اینکه منابع باید به این مقوله اختصاص داده شود اختلاف دیدگاه باشد. به این مساله توجه کنیم که اگر درآمد حاصل از صادرات نفت در این محل هزینه نشود در کجا و برای چه کاری هزینه خواهد شد.

میدری گفت: اینکه شهروندان ایرانی با قیمت های مناسب به آب شرب قابل مصرف و ناآلوده دسترسی داشته باشند حق آنهاست اما وقتی دولت می خواهد در این مقوله هزینه کند دست و پایش می لرزد اما برای پرداخت کمک به بنگاهها هرگز تردید نمی کند.

وی ادامه داد: روشنفکر ایرانی باید روی این مقولات کارکند و به نظرم این یک راه مناسب برای کارهای مرتبط به نهادهای مدنی است. روشنفکران و نهادهای مدنی باید درباره برخی فعالیت ها متمرکز شوند. به طور مثال باید در باره اینکه مناقصه ها در شهرداری ها چگونه برگزار می شود متمرکز شد و یا روی این موضوع کارکرد که باید برای توسعه درمان در گروههای کم درآمد سرمایه گذاری شود . اگر این مسایل که شمار آنها کم هم نیست کار نکنیم و گفت و گو نکنیم به جایی نمی رسیم. البته می دانم که تمرکز روی این فعالیتها از سوی نهادهای مدنی موقعی ممکن است که اطلاعات داده شود.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ شهریور ۱۳۹۷کوپن الکترونیکی برای چه افرادی شارژ می‌شود؟
۱۰ شهریور ۱۳۹۷خط فقر در تهران به ۵ میلیون تومان رسید
۱۵ مرداد ۱۳۹۷میدری معاون وزیر کار: هیچ وزیری در تاریخ مجلس در یک سال برای رای اعتماد سه بار به مجلس نرفته است   
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ميدری: كالا كارت در اختیار مردم می‌گذاریم/ ۳۰۰ هزار خانواده ثروتمند فرار مالیاتی داشته‌اند/ ربيعی نگران استیضاح نيست
۱۲ مرداد ۱۳۹۷خط فقر چند؟
۹ مرداد ۱۳۹۷دبیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت رفاه:۷۷درصد مستمری‌بگیران زیر خط فقرند
۳۱ تیر ۱۳۹۷آخرین وضعیت کامیون‌دارها از زبان وزیر رفاه
۲۹ تیر ۱۳۹۷فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم
۱۳ تیر ۱۳۹۷ اختلاف طبقاتی به روایت تصویر
۲۵ خرداد ۱۳۹۷۸۰درصد کارگران زیر خط مرگ هستند
۵ خرداد ۱۳۹۷فقر مطلق ۲.۸ میلیون خانوار ایرانی با ماهانه ۷۸۰ هزار تومان ریشه‎کن می‌شود؟
۲ خرداد ۱۳۹۷فتاح خبر داد: پوشش ۷۰۰ هزار خانواده جدید در کمیته امداد /اشتغال و تولید ریشه فقر را از بین می‌برد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۷۸۰۲۰۱:۰۲:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۲۰
دولت به شدت نگران سلامت مردم است،تمام پول مملکت را به جیب پزشکان ریخته که سلامتی ملت را تضمین کند! غذا چه اهمیتی دارد؟!!!!
ناشناس۴۲۷۸۲۸۰۱:۲۱:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
از یه طرف معاون وزیر بهداشت میگه مردم فقط می خورند و چاق میشن
ناشناس۴۲۷۸۳۰۰۱:۲۲:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مشکل جای دیگه ایه. یعنی مشکل اصلی اینه که مردم درآمد ندارن!
ناشناس۴۲۷۹۰۵۰۳:۳۱:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تا جایی که بنده می دانم بیمه حقوق پزشکان طرحی را یک و نیم سال است که پرداخت نکرده. همین چند وقت پیش بود که در ۱۵۰ شهر پزشکان اعتصاب کردند. شما هم که اسیر تبلیغات غیر واقعی شدید؟! البته که پزشک متخصص در تمامی کنکورها جزو بهترین رتبه ها بوده و ۱۵ سال برای متخصص شدن زحمت کشیده و کشیک رایگان داده و جراحی مجانی کرده و حالا حق درامد مناسبی دارد ولی در حال حاضر هیچ کارانه ای نزدیک به یک سال بیشتر است که پرداخت نشده. در همین اینترنت سرچ کنید متوجه خواهید شد
ناشناس۴۲۸۵۴۶۱۴:۲۶:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تا جایی که بنده می دانم (!!!) رنج درآمدی پزشکان توی ایران، جزو بالاترین درآمدهای پزشکان توی تمام دنیاست!!!!! در همین اینترنت سرچ کنید متوجه خواهید شد... من موندم مگه پزشکهای ایرانی چکار کردن یا چکار میکنن که پزشکهای بقیه دنیا نمیکنن؟!!!!
ناشناس۴۲۹۰۸۴۲۲:۰۳:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
با آزمون و خطا تجربه کسب میکنن و پول روی پول میزارن.کاری که در هیچ کجای دنیا نمیتونن بکنن
حامد۴۲۹۰۰۰۲۰:۱۵:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
بنده هم رتبه کنکور تک رقمی داشتم. 12 سال در دانشگاه شریف درس خواندم تا دکتری گرفتم. الان هم کمی بیشتر از چهار میلیون درآمد دارم. طوری صحبت میکنید انگار فقط پزشکان درس خوانده اند. از دوستان دوران دبیرستانم بیشتر آنها که مهندسی خواندند مهاجرت کرده اند اما حتی یکی از آنها که پزشکی خوانده از این کشور نرفته چون هیچ جای دنیا نمیتوان مثل ایران با طبابت تجارت کرد.
ناشناس۴۲۷۸۰۳۰۱:۰۴:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وقتی رفا برای این همه مردم وجود نداره وزیر رفاه میخوایم چیکار این همه هزینه بیت المال دور ریخته میشه در اون ورزارت خونه رو ببندن بودجه شو بدن مستمندان
حسن۴۲۷۸۰۴۰۱:۰۵:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
درآمد پزشکان و بیمارستانها واقعا نجومی است متاسفانه کسی برای کاهش تعرفه های درمانی ورود نمیکند از نمایندگان محترم مجلس انتظار میرود بصورت جدی در این زمینه بررسی کنند و در آمد پزشکان را با سایر اقشار جامعه همسان سازی کنند همانگونه که افزایش حقوق کارمندان را پلکانی کرده اند یکی از تاثیرگذارترین هزینه ها برای اکثریت افراد جامعه کاهش هزینه های درمانی است .
ناشناس۴۲۸۰۱۸۰۸:۱۵:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
چرا حرف بی تحقیق می زنید تعرفه های پزشکی چند ساله که فریز شده و افزایشی نداشته در حالی که بیمارستانها در ورطه برشکستگی افتاده اند ۹۵ درصد پزشکان درامد متوسط تا معمولی دارند
تبریزی۴۲۸۳۰۳۱۱:۵۲:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
درآمد متوسط و معمولی پزشکان چقدره؟ 50 میلیون در ماه؟ 100 میلیون در ماه؟ 500 میلیون در ماه؟
ناشناس۴۲۸۵۵۲۱۴:۲۷:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اگر مختصری تحقیق جزیی بکنید بلافاصله متوجه می شوید که کتوسط درآمد پزشکان ایرانی، جزو بالاترین درآمدهای پزشکان در تمام دنیاست. چرا دفاع متعصبانه؟!!!!
ناشناس۴۲۷۸۵۰۰۱:۳۶:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
البته تا تعریف شما از غذا چی باشه ؟! اگر نون و آب را حساب کنیم بله با این حقوقها میشه خورد!
مصطفي۴۲۷۸۷۱۰۲:۰۰:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
ایران رو میشه یکی از ده کشور ثروتمند دنیا شمرد البته با مدیریت شماها وضع بهتر از این نمیتوانست باشه
ناشناس۴۲۷۸۸۰۰۲:۳۵:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
آقایان آخوندی ، جهانگیری ، زنگنه ، حجتی ، روحانی ، واعظی ، نوبخت ، نعمت زاده ، شریعتمداری ، نهاوندیان ، کلانتری ، ................................ که سی و چند سال است در " مرتفع ترین قله های قدرت اجرایی مملکت "
ناشناس۴۲۷۸۸۸۰۲:۴۸:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
آنهایی که در سی و نه سال گذشته همیشه در عالی ترین پستهای اجرایی و قانون گذاری کشور بوده اند ، وجدان و کلاه خود را قاضی کنند که در طی این سالها مملکت و ملت به کجا رسیده اند و آنها و خانواده هایشان در کجا هستند .
ع.ح۴۲۷۹۶۰۰۷:۱۰:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اقتصاد لیبرال سرمایه داری نتیجه ای جز این نداره، اقتصادی که تار و پود آن با مبانی اسلام در تضاد آشکار است، و این اقتصاد در حال فروپاشی است ...
ناشناس۴۲۸۶۷۲۱۵:۲۷:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اقتصاد لیبرال تو همه کشورهای توسعه یافته حرف اول رو میزنه. ایراد جای دیگه است.
ناشناس۴۲۷۹۷۶۰۷:۲۷:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
معیار خط فقر میزان درامد است تا چند سال پیش دومیلیون میزان خط فقر بود که متاسفانه با توجه به اثرات روانی و اجتماعی دیگر مقدار خط فقر اعلام نشد میزان خط فقر حتما در کلان شهرها با شهرستانهای کوچک فرق می کند ولی در برنامه ای رادیو یی کارشناس مربوطه در رادیو اقتصاد میزان فقرا را حدود شصت میلیون و بیکاران را بیست میلیون تخمین زد
س۴۲۷۹۸۸۰۷:۴۶:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
معاون جان اول بفرمایید ای این آمار و درصد ها رو از کجا تهیه میکنید وقتی ارزش مثلا پول ایران یک ماهه یک سوم میشود یک بی سواد هم که باشی میفهمی تغذیه میشود یک سوم ما که از خرید لباس گذشتیم پس یک سازمان عریض و طویل به عنوان مرکز آمار نیاز نداریم
ناشناس۴۲۷۹۹۱۰۷:۴۷:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
خودت عمق فاجعه رو ببین دیگه وقتی یه کارگر افغانی میگه با این شرایط حقوق و هزینه ها و ارزش ریال اصلا به صرف نیست کار کردن تو ایران
ناشناس۴۲۸۰۴۳۰۸:۳۱:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
ایران بهشت پزشکان،پرستاران و داروسازهاست.بقیه مردم کار می کنند برای پر کردن جیب آنها.متاسفانه این قشر با درآمد میلیونی و بعضا میلیاری نفوذ زیادی دارند و قوانین مناسب حال خود را تصویب می کنند و حرف مردم در مقابل آنها به جایی نمی رسد
ناشناس۴۲۸۰۵۸۰۸:۴۲:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
افزایش حقوق کارکنان پلکانی که نشده که هیج فقط 8 الی 9 درصد به حقوق ها اضافه شد.؟؟؟؟
ناشناس۴۲۸۰۶۴۰۸:۵۰:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
عامل این بدبختی کسی جز خود شما مسئولین گرامی نیست. این حرف هارو شما اومدی به مردم میگی؟
ناشناس۴۲۸۱۳۳۰۹:۴۷:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اشتباه میکنی رقم درست 16 میلیون است امار شما درست نیست
ناشناس۴۲۸۱۸۴۱۰:۱۷:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اشکال نداره در عوض یک عده از ما بهتران بچه هاشون خارج دارن با بیت المال کیف می کنن
توركمن صحرا۴۲۸۲۰۶۱۰:۳۲:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
خجالت داره که یک مقام دولتی و حکومتی اینطوری صحبت کنه و دروغ تحویل مردم بده وضع مردم توی این جند ساله به قدری بد شده که خیلی از مردم فقط میتونن روز شون رو شب بکنن و بخوابن که فقط تا فردل زنده سرشون رو از روی بالش بلند کنن یک زمانی واسه بدر و مادر بد بود که بجه شون بدونن بول کافی ندارن الان دیکه بجه ها هم از همون بدو تولد میدونن زندکی سخته و قبل از زبون وا کردشون به زمین و زمان نفرین میفرستن که این همه کشور جرا باید توی ایران متولد میشدن ،من به شخصه نیروی قراردادی مخابرات هستم یک و نیم حقوق میکیرم بونصد اجاره میدم سیصد هم قسط میمونه هفتصد حالا باید با این بول یک خانواده جهار نفره رو بجرخونم البته حقوق یک و نیم مال ماههایی از ساله که اداره مخابرات لطف کنه و سی ساعت اضافه کار رو واریز کنه وقتس توی یک نهاد دولتی فرقی نمیکنه کدوم ارکان باشه اضافه کاری اجاریه ولی بولش داده نمیشه ،سابقت حهارده سال باشه ولی قراردادت ساله باشه و به شکلی نوشته بشه که فقط حد اقلها به نیرو برداخت بشه جه انتظاری میشه از شرکتهای خصوصی داشت اونم تو این بلبشوی و بخور بخور مملکت خیلی بده هر روز حدیث و روایت های مختلف از خیلیها که دستشون تو کاره میشنویم ولی در عمل داریم میبینیم خون مردم رو دیکه حتی خیلیها توی شیشه هم نمیکنن وای از آه ستم دیده ،وای از آه ر نفرین مردمی که از دست مسوولا فقط میتونن نفرین کنن و به خدا بسبرن ، این همه مشکل ،این همه دزدی و جباول ،این همه نفرت به هم ،این همه علاقه به دزدی و خیانت به مملکت ، البته اینجا باید یاد آوری بشه که مردم ما هم جز بهترینها در همه نوع کلاه برداری ،دروغ ،خود بزرک بینی ، و هزاران عمل نابسند دیکه هستند ولی علت اینکه مردم اینطوری شدند رو باید از بررسی کرد
عادل۴۲۸۲۱۵۱۰:۴۰:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
الان حقوق کارگر 900تومن ماهی اگه دندون یه کارگر خراب بشه باید حقوق یع ماهه شو توی یک ساعت تقدیم دکتر کنه
سعید۴۲۸۲۳۲۱۰:۵۹:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
عزیزم معلما و حق التدریس چه مدرسه چه دانشگاه رو حساب نکردی...اینا که همه زیر خط فقرن!!
سیمادبینا۴۲۸۶۰۰۱۴:۵۲:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
از سال شروع اجرای هدفمندی یارانه ها تا الان به صورت متوسط هرماه دو میلیون تومان از جیب اکثریت برداشت می شود بدون اینکه مردم‌بدانند و در عوض ۴۵هزار تومن ناقابل‌را می دهند و ابروی م دم را می بزند
ناشناس۴۲۸۸۶۳۱۸:۰۵:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
من که فوق لیسانس دارم و بیکارم. بابای بدبختم داره با حقوق بازنشستگی یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان به من که متاهل هستم هم کمک می کنه.
پیما۴۲۹۰۵۶۲۱:۲۷:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
کارآفرین ها ندارن بیشتر از این بدن! مشکل از قیمت هاست نه از حقوق ها!
ناشناس۴۲۹۱۵۶۰۰:۵۷:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
۱۰ سال سابقه کار داشتم, الان ۶ ماهه بیکارم.
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 2. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 3. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 4. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 5. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 6. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 7. اعتراف عربستان به قتل خاشقچی، تشدید اختلاف در کاخ سفید و برگ برنده اردوغان

 8. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 9. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 10. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 11. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 12. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 13. محسن هاشمی: مدیریت شهری نتوانسته انتظار را تامین کند/ به گفته بعضی‌ها شهرداری آلوده به رانت است

 14. مجری‌هایی که ممنوع‌التصویر شدند

 15. مشمولان بسته حمایتی دولت کدامند؟/ از قلم‌افتاده‌ها به بهزیستی و کمیته امداد بروند

 16. دودو کردن نمایندگان هنگام اعلام نام شریعتمداری/ مخالفت مجلس با وزیر پیشنهادی کار

 17. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

 18. پورمختار: جایگزین سوئیفت راه اندازی می‌شود/ سیاسی کاری‌های واشنگتن عامل انزوای سوئیفت می‌شود

 19. در سند الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت واقع بین تر باشیم

 20. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 21. ماموریت لاریجانی به عارف برای حل مشکل اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد

 22. کالاهای دریافت‌کننده یارانه ارزی تا 74درصد گران شدند

 23. ترقی: جابجایی شریعتمداری از وزارت صمت به وزارت کار مشکلی را حل نمی‌کند

 24. حریق گسترده در کارخانه‌ای در جاده مخصوص کرج + عکس

 25. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

پربحث‌های دیروز

 1. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 2. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 3. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 4. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 5. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 6. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 7. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 8. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 9. گزارش از پادگان 08 خاش/ سربازانی با ریش‌های سفید+ عکس

 10. همنشینی ۲ بازیگر با مجرم آشوب‌های پاسداران + عکس

 11. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 12. رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء: شهرداری بدهی‌اش به سپاه را با املاک پرداخت کند

 13. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 14. وزیر کشور هم آمار نجومی داد؛ در دوران مسئولیت من ۷۰۰ هزار معتاد کم شد

 15. اره‌ای که بدن خاشقچی را با آن تکه‌تکه کردند + عکس

 16. حضور زنان در ورزشگاه‌ها دغدغه عموم مردم ایران نیست

 17. ایرانیان از خاندان خاشقچی چه خاطراتی دارند؟

 18. هر ایرانی چقدر بنزین می‌سوزاند؟

 19. نوبخت: بودجه سال ۹۸ آماده شد

 20. اقتصاد خوانده‌هایی که اقتصاد دان نیستند

 21. رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت/ انتصاب سرپرست برای وزارتخانه های راه و شهرسازی و صمت

 22. آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است

 23. بازیگر نقش مختار کجاست؟/دلیل کم کاری فریبرز عرب‌نیا

 24. وجود بیش از ۳ میلیون بیکار مطلق در کشور

 25. کدخدایی: اطلاع از وظایف مجمع نیازی به نامه‌نگاری با رئیس مجلس نیست/ وزیر بیراهه نرود

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 8. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 9. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 10. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 11. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 12. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 13. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 14. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 15. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 16. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 17. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 18. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 19. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 20. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 21. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 22. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 23. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 24. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 25. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 2. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 3. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 4. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

 5. پورمختار: جایگزین سوئیفت راه اندازی می‌شود/ سیاسی کاری‌های واشنگتن عامل انزوای سوئیفت می‌شود

 6. کالاهای دریافت‌کننده یارانه ارزی تا 74درصد گران شدند

 7. رستوران رفتن مردم شمال تهران ۳۰ درصد کاهش یافته، جنوب‌شهری‌ها ۷۰ درصد

 8. سرپرست وزارت صنعت خبر داد: اختصاص ۱۰ میلیارد دلار به تولید داخل

 9. نامه مرغداران به روحانی: مرغ‌ها گرسنه‌اند

 10. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 11. تقوی نژاد خبرداد: ارائه پیشنهاد کاهش ۵ درصدی از مالیات تولید و بسته معافیت‌های مالیاتی به دولت/ بررسی صددرصد پرونده های مالیاتی در سامانه سنیم

 12. ارزشمندترین برندهای خودرویی جهان را بشناسید

 13. قرارداد 70 هزار میلیاردی برای بازآفرینی 100 هزار واحد مسکونی

 14. تشریح برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل در بازار ارز

 15. طرح اصلاح قانون بودجه، شش ماه مسکوت ماند

 16. تقدیر جهانگیری از صادرکنندگان نمونه کشور

 17. خسروتاج: ۸۲ درصد صادرات بر عهده ۵۰۰ شرکت کشور است

 18. حق العمل کارانی که ۱ کیلو صادرات ندارند صادرکننده نمونه می‌شوند

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 20. رئیس‌جمهور در انتخاب وزرا به نظر مجلس توجه کند

 21. بانک مرکزی موظف به ارائه پیشنهاد اجرایی برای اصلاح نظام بانکی شد

 22. خودکفایی و رشد ۶ درصدی گندم با وجود کاهش بارندگی

 23. واردات ۳ هزار و ۷۲۰ تن دارو به کشور

 24. گارد بسته مسئولان در استفاده از ابزارهای ویژه جنگ اقتصادی/ شیاطین باهوش اقتصاد در بازار مالی

 25. معافیت ۳۶۳۷ قلم کالا از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز

پربحث‌های دیروز

 1. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 2. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 3. هر ایرانی چقدر بنزین می‌سوزاند؟

 4. نوبخت: بودجه سال ۹۸ آماده شد

 5. اقتصاد خوانده‌هایی که اقتصاد دان نیستند

 6. وجود بیش از ۳ میلیون بیکار مطلق در کشور

 7. چرا با ارز ۴۲۰۰ تومانی کالا‌های اساسی ۵۰ درصد گران شده است؟

 8. اعلام قیمت و شرایط دریافت ۱۰۰ هزار دینار برای زائران اربعین

 9. وزرایی که نه استعفاء دادند نه برکنار شدند و نه استیضاح/ معطلی یک ماهه

 10. رستوران رفتن مردم شمال تهران ۳۰ درصد کاهش یافته، جنوب‌شهری‌ها ۷۰ درصد

 11. کاهش تدریجی قیمت خودرو

 12. آخرین قیمت خودرو در بازار؛ پژو۲۰۷ اتوماتیک ۱۰۶ میلیون تومان شد

 13. افزایش واردات کالاهای اساسی به کشور

 14. تجمع مالباختگان سکه ثامن مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران + تصاویر

 15. رئیس بانک مرکزی: ورود ارز به بازار ثانویه طی هفته‌های آینده شتاب می‌گیرد

 16. قرارداد 70 هزار میلیاردی برای بازآفرینی 100 هزار واحد مسکونی

 17. شاخص آزادی اقتصاد ایران ۱۹ پله صعود کرد

 18. نماینده مجلس: چرا دولت حقوق کارگران را مانند کارمندان افزایش نمی‌دهد؟

 19. قیمت طلا، سکه و ارز در بازار امروز

 20. بانک مرکزی موظف به ارائه پیشنهاد اجرایی برای اصلاح نظام بانکی شد

 21. خودکفایی و رشد ۶ درصدی گندم با وجود کاهش بارندگی

 22. واردات ۳ هزار و ۷۲۰ تن دارو به کشور

 23. گارد بسته مسئولان در استفاده از ابزارهای ویژه جنگ اقتصادی/ شیاطین باهوش اقتصاد در بازار مالی

 24. معافیت ۳۶۳۷ قلم کالا از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز

 25. هشدار ایران خودرو در مورد فروش غیرقانونی خودرو

پربحث‌های هفته

 1. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 2. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 3. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 4. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 5. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 6. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 7. سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در برخورد با صعود و سقوط دلار

 8. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 9. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 10. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 11. وزارت صنعت: سازمان حمایت در حال بررسی قیمت‌های جدید خودرو است

 12. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 13. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 14. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 15. افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالاهای اساسی

 16. آخرین خبرها از تعیین قیمت‌ جدید خودروها

 17. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 18. کاهش قیمت سکه در بازار + آخرین نرخ ارز

 19. خادمی: بنزین با فعال شدن کارت سوخت "دو نرخی" می‌شود

 20. پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت

 21. جزئیات دستگیری ۴۰ اخلالگر اقتصادی/ ضبط صد‌ها میلیون تومان وجه نقد

 22. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 23. مجید شاکری: دولت نسخه‌ای برای اقتصاد نداشته و گوش شنوا هم برای هیچ راهکاری ندارد/ از اظهار نظر سیاسیون در حوزه‌های اقتصادی نگران هستیم/ رکورد تورمی خواهیم داشت

 24. روحانی: آمریکا در بلند مدت قادر نیست به سیاست‌های ضدایرانی خود ادامه دهد/ به آینده بهتر، بسیار امیدوارم

 25. هشدارهای تورمی رئیس مرکز آمار

آخرین عناوین