سپینو-مگنت

معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

گروه اقتصادی الف،   3970420005 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

معاون وزیر رفاه گفت: به اعتقاد نهادهای جهانی شمار افرادی که فقیران مطلق هستند در ایران 4 درصد کل جمعیت است اما به باور ما این رقم 2 درصد است؛ یعنی 2 درصد (حدود ۱.۶ میلیون نفر) هستند که درآمدشان تکافوی خرید غذا را نمی کند.

به گزارش فارس، احمد میدری در مورد فقر در ایران و شمار فقرا گفت: بحث این است که خط فقر در ایران با کدام شاخص ها باید اندازه گیری شود. انواع معیارهای قابل اعتنا برای اندازه گیری فقر وجود دارد و یکی از مهمترین معیارهای قابل لمس در ایران برای اندازه گیری خط فقر و در نتیجه شمار فقیران اندازه درآمد است. به این معنی که در ایران شماری از افراد درآمدشان به اندازه ای ناچیز است که تکافوی تامین تغذیه ای آنها را نمی کند.

فقر نسبی

وی ادامه داد: به اعتقاد نهادهای جهانی شمار این افراد که فقیران مطلق هستند در ایران 4درصد کل جمعیت است اما به باور ما این رقم 2درصداست و این 2درصدند که درآمدشان تکافوی خرید غذا را نمی کند. گروهی افراد هستند که به فقر نسبی مبتلا هستند و آنها درآمشان به اندازه ای نیست که حداقل های بهداشت و درمان ، آموزش و سایر امرزیر بنایی را بتوانند خریداری کنند. حداکثر عددی که من شنیده ام این است که این گروه 33 درصد کل جامعه ایرانی است.

میدری تاکید کرد: در ایران اندازه گیری خط فقر مطلق تا سطح استانها را اندازه گیری می کند و به شهرستانها نمی رسد و باید اطلاعات این مقوله به سطح شهرستانها برسد و خط فقر شهرستانها استخراج و نتیجه گیری شود. ممکن است در شهرستان‌هایی درآمد یک میلیون تومان درماه به دلیل اینکه ساکنان دارای خانه شخصی هستند و هزینه های جانبی مثل حمل و نقل و تفریح گران ندارند برایشان مناسب باشد اما در تهران حتی درآمد 2.5 میلیون تومان در ماه نیز تکافو نکند.

 

دولت و فقر

معاون رفاهی وزیر رفاه در مورد نقش دولت در برطرف کردن فقر گفت: نباید گریبان دولت در این باره را رها کرد و باید از دولت های ایران خواست نقش کامل دراین باره داشته باشند. دولت‌ها درآمد سرشاری از فروش نفت به خارج دارند و این درآمدی است که به همه ایرانیان تعلق دارد و بنابراین باید آن را به برطرف کردن یا کاهش فقر اختصاص دهیم.

شاید در روش هزینه کردن پول نفت برای برطرف کرن و کاهش دامنه فقر اختلاف داشته باشیم اما نباید درباره اینکه منابع باید به این مقوله اختصاص داده شود اختلاف دیدگاه باشد. به این مساله توجه کنیم که اگر درآمد حاصل از صادرات نفت در این محل هزینه نشود در کجا و برای چه کاری هزینه خواهد شد.

میدری گفت: اینکه شهروندان ایرانی با قیمت های مناسب به آب شرب قابل مصرف و ناآلوده دسترسی داشته باشند حق آنهاست اما وقتی دولت می خواهد در این مقوله هزینه کند دست و پایش می لرزد اما برای پرداخت کمک به بنگاهها هرگز تردید نمی کند.

وی ادامه داد: روشنفکر ایرانی باید روی این مقولات کارکند و به نظرم این یک راه مناسب برای کارهای مرتبط به نهادهای مدنی است. روشنفکران و نهادهای مدنی باید درباره برخی فعالیت ها متمرکز شوند. به طور مثال باید در باره اینکه مناقصه ها در شهرداری ها چگونه برگزار می شود متمرکز شد و یا روی این موضوع کارکرد که باید برای توسعه درمان در گروههای کم درآمد سرمایه گذاری شود . اگر این مسایل که شمار آنها کم هم نیست کار نکنیم و گفت و گو نکنیم به جایی نمی رسیم. البته می دانم که تمرکز روی این فعالیتها از سوی نهادهای مدنی موقعی ممکن است که اطلاعات داده شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۳ تیر ۱۳۹۷ اختلاف طبقاتی به روایت تصویر
۲۵ خرداد ۱۳۹۷۸۰درصد کارگران زیر خط مرگ هستند
۵ خرداد ۱۳۹۷فقر مطلق ۲.۸ میلیون خانوار ایرانی با ماهانه ۷۸۰ هزار تومان ریشه‎کن می‌شود؟
۲ خرداد ۱۳۹۷فتاح خبر داد: پوشش ۷۰۰ هزار خانواده جدید در کمیته امداد /اشتغال و تولید ریشه فقر را از بین می‌برد
۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷هشدار معاون ربیعی در مورد صندوق های بازنشستگی/با وضعیتی بحرانی روبه رو می‌شویم
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷درحاشیه؛ «بیست متری شهرداری»  
۲۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷میدری: رفع فقر مطلق در ایران نشدنی است
۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷درآمد عجیب از پاک کردن شیشه خودروها سرچهارراه  
۲۹ فروردین ۱۳۹۷هم‌چنان از محرومیت جنوب کرمان می‌گوییم
۱۸ فروردین ۱۳۹۷۳۳ درصد جمعیت ایران در «فقرمطلق»/ ۴میلیون تومان؛ «خط فقر» شهری‌ها در سال ۹۶
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ وضعیت نگران‌کننده محله فقیرنشین دولتخواه در منطقه 19 تهران  
۱۵ اسفند ۱۳۹۶فتاح:میزان مراجعه به کمیته امداد ۵۰ درصد افزایش یافته است /پاسخ به شایعه هزینه صدقات مردم در لبنان و یمن

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۷۸۰۲۰۱:۰۲:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۲۰
دولت به شدت نگران سلامت مردم است،تمام پول مملکت را به جیب پزشکان ریخته که سلامتی ملت را تضمین کند! غذا چه اهمیتی دارد؟!!!!
ناشناس۴۲۷۸۲۸۰۱:۲۱:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
از یه طرف معاون وزیر بهداشت میگه مردم فقط می خورند و چاق میشن
ناشناس۴۲۷۸۳۰۰۱:۲۲:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مشکل جای دیگه ایه. یعنی مشکل اصلی اینه که مردم درآمد ندارن!
ناشناس۴۲۷۹۰۵۰۳:۳۱:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تا جایی که بنده می دانم بیمه حقوق پزشکان طرحی را یک و نیم سال است که پرداخت نکرده. همین چند وقت پیش بود که در ۱۵۰ شهر پزشکان اعتصاب کردند. شما هم که اسیر تبلیغات غیر واقعی شدید؟! البته که پزشک متخصص در تمامی کنکورها جزو بهترین رتبه ها بوده و ۱۵ سال برای متخصص شدن زحمت کشیده و کشیک رایگان داده و جراحی مجانی کرده و حالا حق درامد مناسبی دارد ولی در حال حاضر هیچ کارانه ای نزدیک به یک سال بیشتر است که پرداخت نشده. در همین اینترنت سرچ کنید متوجه خواهید شد
ناشناس۴۲۸۵۴۶۱۴:۲۶:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
تا جایی که بنده می دانم (!!!) رنج درآمدی پزشکان توی ایران، جزو بالاترین درآمدهای پزشکان توی تمام دنیاست!!!!! در همین اینترنت سرچ کنید متوجه خواهید شد... من موندم مگه پزشکهای ایرانی چکار کردن یا چکار میکنن که پزشکهای بقیه دنیا نمیکنن؟!!!!
ناشناس۴۲۹۰۸۴۲۲:۰۳:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
با آزمون و خطا تجربه کسب میکنن و پول روی پول میزارن.کاری که در هیچ کجای دنیا نمیتونن بکنن
حامد۴۲۹۰۰۰۲۰:۱۵:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
بنده هم رتبه کنکور تک رقمی داشتم. 12 سال در دانشگاه شریف درس خواندم تا دکتری گرفتم. الان هم کمی بیشتر از چهار میلیون درآمد دارم. طوری صحبت میکنید انگار فقط پزشکان درس خوانده اند. از دوستان دوران دبیرستانم بیشتر آنها که مهندسی خواندند مهاجرت کرده اند اما حتی یکی از آنها که پزشکی خوانده از این کشور نرفته چون هیچ جای دنیا نمیتوان مثل ایران با طبابت تجارت کرد.
ناشناس۴۲۷۸۰۳۰۱:۰۴:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وقتی رفا برای این همه مردم وجود نداره وزیر رفاه میخوایم چیکار این همه هزینه بیت المال دور ریخته میشه در اون ورزارت خونه رو ببندن بودجه شو بدن مستمندان
حسن۴۲۷۸۰۴۰۱:۰۵:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
درآمد پزشکان و بیمارستانها واقعا نجومی است متاسفانه کسی برای کاهش تعرفه های درمانی ورود نمیکند از نمایندگان محترم مجلس انتظار میرود بصورت جدی در این زمینه بررسی کنند و در آمد پزشکان را با سایر اقشار جامعه همسان سازی کنند همانگونه که افزایش حقوق کارمندان را پلکانی کرده اند یکی از تاثیرگذارترین هزینه ها برای اکثریت افراد جامعه کاهش هزینه های درمانی است .
ناشناس۴۲۸۰۱۸۰۸:۱۵:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
چرا حرف بی تحقیق می زنید تعرفه های پزشکی چند ساله که فریز شده و افزایشی نداشته در حالی که بیمارستانها در ورطه برشکستگی افتاده اند ۹۵ درصد پزشکان درامد متوسط تا معمولی دارند
تبریزی۴۲۸۳۰۳۱۱:۵۲:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
درآمد متوسط و معمولی پزشکان چقدره؟ 50 میلیون در ماه؟ 100 میلیون در ماه؟ 500 میلیون در ماه؟
ناشناس۴۲۸۵۵۲۱۴:۲۷:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اگر مختصری تحقیق جزیی بکنید بلافاصله متوجه می شوید که کتوسط درآمد پزشکان ایرانی، جزو بالاترین درآمدهای پزشکان در تمام دنیاست. چرا دفاع متعصبانه؟!!!!
ناشناس۴۲۷۸۵۰۰۱:۳۶:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
البته تا تعریف شما از غذا چی باشه ؟! اگر نون و آب را حساب کنیم بله با این حقوقها میشه خورد!
مصطفي۴۲۷۸۷۱۰۲:۰۰:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
ایران رو میشه یکی از ده کشور ثروتمند دنیا شمرد البته با مدیریت شماها وضع بهتر از این نمیتوانست باشه
ناشناس۴۲۷۸۸۰۰۲:۳۵:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
آقایان آخوندی ، جهانگیری ، زنگنه ، حجتی ، روحانی ، واعظی ، نوبخت ، نعمت زاده ، شریعتمداری ، نهاوندیان ، کلانتری ، ................................ که سی و چند سال است در " مرتفع ترین قله های قدرت اجرایی مملکت "
ناشناس۴۲۷۸۸۸۰۲:۴۸:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
آنهایی که در سی و نه سال گذشته همیشه در عالی ترین پستهای اجرایی و قانون گذاری کشور بوده اند ، وجدان و کلاه خود را قاضی کنند که در طی این سالها مملکت و ملت به کجا رسیده اند و آنها و خانواده هایشان در کجا هستند .
ع.ح۴۲۷۹۶۰۰۷:۱۰:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اقتصاد لیبرال سرمایه داری نتیجه ای جز این نداره، اقتصادی که تار و پود آن با مبانی اسلام در تضاد آشکار است، و این اقتصاد در حال فروپاشی است ...
ناشناس۴۲۸۶۷۲۱۵:۲۷:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اقتصاد لیبرال تو همه کشورهای توسعه یافته حرف اول رو میزنه. ایراد جای دیگه است.
ناشناس۴۲۷۹۷۶۰۷:۲۷:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
معیار خط فقر میزان درامد است تا چند سال پیش دومیلیون میزان خط فقر بود که متاسفانه با توجه به اثرات روانی و اجتماعی دیگر مقدار خط فقر اعلام نشد میزان خط فقر حتما در کلان شهرها با شهرستانهای کوچک فرق می کند ولی در برنامه ای رادیو یی کارشناس مربوطه در رادیو اقتصاد میزان فقرا را حدود شصت میلیون و بیکاران را بیست میلیون تخمین زد
س۴۲۷۹۸۸۰۷:۴۶:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
معاون جان اول بفرمایید ای این آمار و درصد ها رو از کجا تهیه میکنید وقتی ارزش مثلا پول ایران یک ماهه یک سوم میشود یک بی سواد هم که باشی میفهمی تغذیه میشود یک سوم ما که از خرید لباس گذشتیم پس یک سازمان عریض و طویل به عنوان مرکز آمار نیاز نداریم
ناشناس۴۲۷۹۹۱۰۷:۴۷:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
خودت عمق فاجعه رو ببین دیگه وقتی یه کارگر افغانی میگه با این شرایط حقوق و هزینه ها و ارزش ریال اصلا به صرف نیست کار کردن تو ایران
ناشناس۴۲۸۰۴۳۰۸:۳۱:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
ایران بهشت پزشکان،پرستاران و داروسازهاست.بقیه مردم کار می کنند برای پر کردن جیب آنها.متاسفانه این قشر با درآمد میلیونی و بعضا میلیاری نفوذ زیادی دارند و قوانین مناسب حال خود را تصویب می کنند و حرف مردم در مقابل آنها به جایی نمی رسد
ناشناس۴۲۸۰۵۸۰۸:۴۲:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
افزایش حقوق کارکنان پلکانی که نشده که هیج فقط 8 الی 9 درصد به حقوق ها اضافه شد.؟؟؟؟
ناشناس۴۲۸۰۶۴۰۸:۵۰:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
عامل این بدبختی کسی جز خود شما مسئولین گرامی نیست. این حرف هارو شما اومدی به مردم میگی؟
ناشناس۴۲۸۱۳۳۰۹:۴۷:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اشتباه میکنی رقم درست 16 میلیون است امار شما درست نیست
ناشناس۴۲۸۱۸۴۱۰:۱۷:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اشکال نداره در عوض یک عده از ما بهتران بچه هاشون خارج دارن با بیت المال کیف می کنن
توركمن صحرا۴۲۸۲۰۶۱۰:۳۲:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
خجالت داره که یک مقام دولتی و حکومتی اینطوری صحبت کنه و دروغ تحویل مردم بده وضع مردم توی این جند ساله به قدری بد شده که خیلی از مردم فقط میتونن روز شون رو شب بکنن و بخوابن که فقط تا فردل زنده سرشون رو از روی بالش بلند کنن یک زمانی واسه بدر و مادر بد بود که بجه شون بدونن بول کافی ندارن الان دیکه بجه ها هم از همون بدو تولد میدونن زندکی سخته و قبل از زبون وا کردشون به زمین و زمان نفرین میفرستن که این همه کشور جرا باید توی ایران متولد میشدن ،من به شخصه نیروی قراردادی مخابرات هستم یک و نیم حقوق میکیرم بونصد اجاره میدم سیصد هم قسط میمونه هفتصد حالا باید با این بول یک خانواده جهار نفره رو بجرخونم البته حقوق یک و نیم مال ماههایی از ساله که اداره مخابرات لطف کنه و سی ساعت اضافه کار رو واریز کنه وقتس توی یک نهاد دولتی فرقی نمیکنه کدوم ارکان باشه اضافه کاری اجاریه ولی بولش داده نمیشه ،سابقت حهارده سال باشه ولی قراردادت ساله باشه و به شکلی نوشته بشه که فقط حد اقلها به نیرو برداخت بشه جه انتظاری میشه از شرکتهای خصوصی داشت اونم تو این بلبشوی و بخور بخور مملکت خیلی بده هر روز حدیث و روایت های مختلف از خیلیها که دستشون تو کاره میشنویم ولی در عمل داریم میبینیم خون مردم رو دیکه حتی خیلیها توی شیشه هم نمیکنن وای از آه ستم دیده ،وای از آه ر نفرین مردمی که از دست مسوولا فقط میتونن نفرین کنن و به خدا بسبرن ، این همه مشکل ،این همه دزدی و جباول ،این همه نفرت به هم ،این همه علاقه به دزدی و خیانت به مملکت ، البته اینجا باید یاد آوری بشه که مردم ما هم جز بهترینها در همه نوع کلاه برداری ،دروغ ،خود بزرک بینی ، و هزاران عمل نابسند دیکه هستند ولی علت اینکه مردم اینطوری شدند رو باید از بررسی کرد
عادل۴۲۸۲۱۵۱۰:۴۰:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
الان حقوق کارگر 900تومن ماهی اگه دندون یه کارگر خراب بشه باید حقوق یع ماهه شو توی یک ساعت تقدیم دکتر کنه
سعید۴۲۸۲۳۲۱۰:۵۹:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
عزیزم معلما و حق التدریس چه مدرسه چه دانشگاه رو حساب نکردی...اینا که همه زیر خط فقرن!!
سیمادبینا۴۲۸۶۰۰۱۴:۵۲:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
از سال شروع اجرای هدفمندی یارانه ها تا الان به صورت متوسط هرماه دو میلیون تومان از جیب اکثریت برداشت می شود بدون اینکه مردم‌بدانند و در عوض ۴۵هزار تومن ناقابل‌را می دهند و ابروی م دم را می بزند
ناشناس۴۲۸۸۶۳۱۸:۰۵:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
من که فوق لیسانس دارم و بیکارم. بابای بدبختم داره با حقوق بازنشستگی یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان به من که متاهل هستم هم کمک می کنه.
پیما۴۲۹۰۵۶۲۱:۲۷:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
کارآفرین ها ندارن بیشتر از این بدن! مشکل از قیمت هاست نه از حقوق ها!
ناشناس۴۲۹۱۵۶۰۰:۵۷:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۲۱
۱۰ سال سابقه کار داشتم, الان ۶ ماهه بیکارم.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 2. زنــانی که با نیت خیر به زندان می افتند

 3. قتل شبانه خواهر در خانه

 4. مک کین: نشست خبری ترامپ در هلسینکی نمایشنامه غم انگیزی بود

 5. اعترافات قاتل مریم فرجی؛ چون می‌خواست با یکی از استادانش ازدواج کند خفه‌اش کردم

 6. گل را که خواهد زد؛ ترامپ یا پوتین؟

 7. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 8. احساس تنهایی چه خطراتی برای سلامتی دارد؟

 9. واکنش جالب مورینیو به جدایی رونالدو

 10. رایزنی‌های عراقچی در هند برای ایجاد ساختار مقابله با تحریم‌های آمریکا

 11. واکنش رئیس اطلاعات ملی آمریکا به اظهارات ترامپ

 12. مهم‌ترین دستاورد دیدار ترامپ و پوتین از نگاه وزیر خارجه فنلاند

 13. اولویت بندی ارزی باید به نفع کالای ایرانی باشد/ چگونه شرکت قطعات خودرو، لوازم خانگی وارد می‌کند؟

 14. بلایی که خرمگس‌ها سر زن جوان آوردند +تصاویر

 15. علت و زمان خلق جهنم چه بود؟

 16. پوتین: پایان یافتن برجام بسیار اسفناک خواهد بود

 17. ترامپ: به دستگاههای اطلاعاتی آمریکا اعتماد دارم

 18. اینفوگرافیک/ آخرین آمار ازدواج و طلاق در ایران

 19. این فضای حیرت‌آور  

 20. درخواست اسرای عراقی از ایران در زمان جنگ +سند

 21. اسیدهای چرب امگا 3 مانع پیشرفت سرطان

 22. رونالدو در کنار اسطوره‌های یوونتوس+عکس

 23. تمام خیانت‌های پاریس به تهران در یک نگاه

 24. «خیانتکار و نوچه پوتین»؛ انتقادات تند از ترامپ بابت کنفرانس خبری با پوتین

 25. 3 بازیکن تیم ملی ایران در میان 10 بازیکن برتر پست‌های مختلف جام‌جهانی 2018+عکس

پربحث‌های دیروز

 1. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 2. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 3. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 4. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 5. برجام اروپایی و پیچیدگی آمریکا

 6. مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

 7. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 8. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 9. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 10. ظریف: از آمریکا به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کردیم

 11. جهانگیری: با انسجام و وحدت ثابت خواهیم کرد تحریم ها کارساز نیست

 12. گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد

 13. وزیر اقتصاد: ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

 14. نعمتی: محال ممکن است برق وزارت نیرو هم قطع شود/ با یک عذرخواهی وزیر مشکل راحت‌تر حل می‌شود

 15. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 16. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 17. پدر داماد روحانی هم ارز دولتی گرفته

 18. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 19. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 20. تقدیر از اقدام خوب رئیس جمهور در مبارزه با فساد/ دولت، شفاف سازی را از بانک مرکزی آغاز کند

 21. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 22. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 23. جزئیاتی از دستگیری «کارآموز کمک‌ خلبانی»

 24. انتشار تصاویر تروریست‌های به هلاکت رسیده توسط سپاه پاسداران

 25. چین نفت ایران را جایگزین آمریکا کرد

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 3. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 4. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 5. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 6. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 7. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 8. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 11. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 12. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 13. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 14. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 15. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 16. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 17. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 18. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 19. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 20. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 21. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 22. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 23. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 24. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 25. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

پربحث‌های دیروز

 1. مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

 2. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 3. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 4. جهانگیری: با انسجام و وحدت ثابت خواهیم کرد تحریم ها کارساز نیست

 5. گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد

 6. وزیر اقتصاد: ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

 7. نعمتی: محال ممکن است برق وزارت نیرو هم قطع شود/ با یک عذرخواهی وزیر مشکل راحت‌تر حل می‌شود

 8. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 9. پدر داماد روحانی هم ارز دولتی گرفته

 10. تقدیر از اقدام خوب رئیس جمهور در مبارزه با فساد/ دولت، شفاف سازی را از بانک مرکزی آغاز کند

 11. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 12. افزایش نرخ برق «مشترکین پرمصرف» راهکار کشورها در مقابله با بحران خاموشی

 13. پولشویی و معاونت در اخلال در نظام اقتصادی، پرونده جدید بدهکار بانکی معروف

 14. زمان واریز یارانه تیر ماه

 15. ضرغامی :ریشه‌های فساد هماهنگ را بخشکانید

 16. ساز و کارهای جدید برای دریافت ارز دولتی

 17. آغاز تحویل ۹۰۰ هزار سکه پیش‌فروش ۳ ماهه از فردا

 18. سازمان حمایت: فروش مدت‌دار خودرو ممنوع شد

 19. رئیس جمهور اسامی افراد متخلف در واردات خودرو را اعلام کند /60 تن ذخایر طلای کشور به تاراج رفت/ 11 میلیارد دلار ارز نصیب عده ای خاص شد

 20. ردپای ویژه‌خواری و دلالی در نظام ارزی

 21.  کدام نقشه راه

 22. حاجی دلیگانی: اگر رئیس جمهور سیف را تغییر می‌داد، وضعیت اقتصادی به اینجا کشیده نمی‌شد

 23. کاهش قیمت برخی خودرو‌های وارداتی

 24. نامه زنگنه به رئیس دوره‌ای اوپک/ضرورت پایبندی اعضا به تعهد کاهش تولید

 25. پالایشگاه چینی نفت آمریکا را به نفع ایران کنار گذاشت

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 2. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 3. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 4. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 5. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 6. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 7. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 8. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 9. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 10. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 11. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 12. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 13. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 14. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 15. هشدار جدی؛ شبکه برق در وضعیت بحرانی قرار گرفت/ رکورد مصرف برق شکست

 16. آقای «خ» کجاست؟

 17. نوبخت: از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم

 18. مشاور آخوندی: روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

 19. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 20. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 21. معاون شریعتمداری: بساط رانت‌ها برچیده می‌شود/احتکارگران پشیمان می شوند/آرامش بازارهای کالا در هفته‌های آینده

 22. همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند/افرادی که ارز گرفتند و تخلف کردند قابل ترحم نیستند/دولت هیچ خط قرمزی ندارد

 23. وقتی وزارت مسکن اطلاعات غلط به مردم می‌دهد/ واقعیت بازار مسکن یا آمار سازی دولتی؟

 24. هند پیمان تجارت ریال-روپیه با ایران را لغو می‌کند

 25. کرباسیان: وضعیت مردم را درک می‌کنم

آخرین عناوین