آمریکایی‌ها توطئه جدیدی را برای ایران خواب دیده‌اند؛ جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

گروه اقتصادی الف،   3970419220 ۴۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه نمی‌توانیم در برابر مسائل چشم خود را ببندیم، باید واقعیت‌ها را به خوبی بشناسیم، گفت: آمریکا اعلام کرده در نوامبر صادرات نفت ایران به خارج متوقف می‌شود که این حرف بیهوده بوده و کشوری همچون ایران که در زمینه ذخیره نفت و گاز رتبه نخست را دارد هیچ‌گاه صدور نفتش متوقف نخواهد شد.

به گزارش الف به نقل از رسانه‌ها، اسحاق جهانگیری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اصفهان اظهار داشت: عظمت اصفهان در تاریخ ایران ماندگار است، اصفهان خاستگاه اصلی فرهنگ و تمدن ایرانی بوده و موضوع اصفهان موضوع همه کشور است، مسائل و مشکلات این شهر مشکل همه کشور به شمار رفته و اصفهان با حرکات و اقدامات خود مشکلاتی که در راه پیشرفت امور کشور ایجاد می‌شود به خوبی برطرف کرده است.

وی با بیان اینکه شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم شرایط خطیر را کنترل کنیم، روندها و اتفاقات با گذشته متفاوت است، شرایط خطیر ویژگی‌هایی دارد که اگر از آنها آگاهی نداشته باشیم نمی‌توانیم به خوبی آنها را مدیریت کنیم، افزود: شرط لازم برای گذر از شرایط خطیر این است که از این وضعیت درک درست داشته باشیم، برخی می‌گویند 40 سال است که آمریکا با ما مبارزه می‌کند، این طور نیست، آمریکا با ما سر ستیز داشته، اما این بار موضوع دیگری مطرح است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه این شرایط پیش‌رو را دولت و قوه قضائیه و مجلس به تنهایی نمی‌توانند مدیریت کنند، گفت: حتی مجموعه حاکمیت نمی‌تواند به تنهایی مشکلات را برطرف کند، بلکه باید شرایط را مدیریت کرد و همه از جمله مردم و نخبگان در صحنه باشند، نمی‌توانیم در برابر مسائل پیش‌رو از داخل و خارج چشم خود را ببندیم، باید واقعیت‌ها را به خوبی بشناسیم.

جهانگیری با بیان اینکه واقعیت‌های پیش روی ما فلج‌کننده نیست، همچنین محدودیت‌های پیش آمده نگران‌کننده نیست، ما توانمندی زیادی در کشور داریم که باید از این توانمندی‌ها در این شرایط خطیر استفاده کنیم، افزود: فرصت‌های زیادی داریم که در این شرایط می‌توانیم از این فرصت‌های به وجود آمده در راستای حل مسائل مزمن استفاده کرده و آنها را درمان کنیم، نخستین وظیفه ما آگاهی نسبت به شرایط جدید است و باید مسئولیت پذیری در برابر وضعیت پیش رو داشته باشیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت: آمریکا از برجام کنار رفت در صورتی‌که برجام یک توافق بین المللی بود، ما هم تعهداتی به این توافق داشتیم که توافقات در راستای مصوبات شورای امنیت سازمان ملل بود، برجام تایید شد تا به وظایف عمل کنیم اما آمریکا با ما سر ناسازگاری گذاشت تا ایران نتواند از مقررات بین الملل استفاده کند.

وی افزود: ولی اینکه آمریکا از برجام خارج شود و تحریم‌های دیگری علیه ملت برگرداند امری وقیحانه است، آمریکایی‌ها توطئه جدیدی را برای ایران خواب دیده‌اند، ما ملت بزرگی هستیم که در تاریخ و تمدن نقش مهمی داریم، ما باید این شرایط را تحلیل کنیم تا ایران به تاریخی ‌ترین کشور تبدیل شود.

جهانگیری افزود: ما در دستگاه‌های حکومتی و حتی مسئولان اول کشور درک پله‌کانی نداریم، برخی هنوز فکر می‌کنند شرایط و راهکارهای ما تکراری است، انسجام سیاسی، فکری و ملی در داخل کشور از نهادهای حاکمیتی مهمتر است که همه باید سیاست‌ها و اختلافات خود را کنار گذاشته و در مقابل آمریکا، ایران را از مصاف پیش آمده بیرون بکشند.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آمریکا اعلام کرده در نوامبر صادرات نفت ایران به خارج متوقف می‌شود که این حرف بیهوده بوده و کشوری همچون ایران که در زمینه ذخیره نفت و گاز رتبه نخست را دارد هیچ‌گاه صدور نفتش متوقف نخواهد شد.

وی افزود: در جلسات متعدد، بدترین سناریوی ممکن را از سوی دشمن روبه‌روی خود داشتیم و سناریوهای دیگر که احتمال وقوعش وجود داشت را بررسی کردیم، از این رو به فضل الهی کاری می‌کنیم که آمریکایی‌ها به این نتیجه می‌رسند که توقف صادرات نفت در ایران ممکن نیست که همکاری همگان را می‌طلبد.

جهانگیری تصریح کرد: اقدام به فروش نفت در بورس کردیم اما برخی گفتند کار فلان آقا را تکرار می‌کنند، بلکه این موضوع شفاف است که اگر کسی بخواهد نفت بفروشد باید وثیقه گذاشته و این شفاف ترین و سالم‌ترین روش معامله است، از تمام ظرفیت کشور برای جابه‌جایی پول استفاده می‌کنیم اما نخبگان باید راهکارهای جدیدی به ما نشان دهند.

وی افزود: در بدترین شرایط گروه‌های مختلفی از کالا به قیمت جان ما باید وارد کشور شود تا ملت در تنگنا نباشند، عده‌ای کوته‌‎فکر در مقطعی که مردم در فشار هستند و دولتمردان نگران آینده کشور هستند به دنبال غارت منابع ملی و زدن جیب مردم هستند.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: این در حالی است که اگر در شرایط قبلی با اغماض کمتر با آنها برخورد می‌شد امروز با شدیدترین برخوردها روبه‌رو خواهند بود. الان نیاز داریم تا سرمایه اجتماعی را تولید و اعتماد مردم را بیش از گذشته افزایش دهیم و در سایه اعتماد مردم بخش وسیعی از اقدامات قابل پیش بینی است و تلاطم ارزی و قیمت‌های مناسب کالا و ساماندهی اشکالات کارت‌های بازرگانی در این راستا برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش دولتی صرفه جویی در دستگاه‌ها الزام آور است و دیگر از بریز و بپاش‌های دولتی قبل خبری نیست و باید صرفه جویی بیش از گذشته عملی شود، بودجه‌های دستگاه‌های دولتی کمتر می‌شود و ما نباید بر طبل مطالبات بزنیم چون این کار در هر قابل قبول برای کشور نیست.

جهانگیری با بیان اینکه مهمترین دغدغه اصفهانی‌ها آب است، گفت: استان‌های دیگر وضعیتی نه بدتر از اصفهان بلکه بهتر هم ندارند، حدود 4 استان نسبت به سال گذشته در زمینه آب وضعیت بهتری دارند، بیش از 70 درصد برخی از استان‌ها کاهش بارندگی داشته به گونه‌ای که در سراوان 3 میلیمتر تنها بارندگی بوده است.

وی افزود: امسال به جهت خشکسالی سالی استثنایی داریم، در کوهرنگ سال گذشته حدود 1300 میلیمتر و امسال حدود 735 میلیمتر بارندگی داشتیم، حیات اصفهان بی تردید مربوط به زاینده رود است اما قرار نیست خشکسالی دائمی باشد. یکی از اتفاقات مهم این است که در ابتدای دولت یازدهم جلسه شورای عالی آب تشکیل شد اما برخی می‌گویند مصوبات شورای عالی آب به خوبی اجرایی نمی‌شود اما ما می‌گوییم اجرا می‌شود و اکنون من مسئول پیگیری 5 طرح هستم و تردیدی برای عدم پیگیری نیست.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: باید طرح‌های کشاورزی متناسب با کم آبی داشته باشیم در صورتی که با این طرح‌ها درآمد کشاورزان بالا برود، مسئله آب اصفهان مسئله نخست است و باید همه در این راستا بکوشند.

عناوین مرتبط

۱۹ آذر ۱۳۹۷یک تصمیم کارشناسی برای مقابله با تحریم‌های نفتی
۱۸ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: مردم نباید برای کالاهای شب عید دغدغه داشته باشند
۱۶ آذر ۱۳۹۷شرط آمریکا برای عراق: از ایران گاز بخرید اما دلار ندهید
۱۵ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: حادثه تروریستی چابهار عزم ما را برای مبارزه با تروریسم راسخ‌تر می‌کند
۱۵ آذر ۱۳۹۷زنگنه: ایران باید از هر تصمیمی درباره سطح تولید اوپک مستثنی باشد
۱۴ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: در صورت عدم صادارت نفت ایران، در زمان مقتضی اقدام لازم را انجام می‌دهیم
۱۳ آذر ۱۳۹۷روحانی: اگر جلوی صادرات نفت ایران در خلیج فارس گرفته شود نفتی صادر نخواهد شد
۱۲ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: باید روزنه‌های فساد که موجب پولشویی می‌شود را بست
۱۱ آذر ۱۳۹۷تداوم کاهش صادرات نفت ایران با توقف عرضه در بورس
۱۱ آذر ۱۳۹۷اینفوگرافی/ وضعیت فروش نفت ایران به معاف‌شدگان از تحریم
۸ آذر ۱۳۹۷وعده جهانگیری درباره افزایش سقف تسهیلات به زلزله‌زدگان
۷ آذر ۱۳۹۷نقش نفت ایران در اقتصاد دنیا چقدر است؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۷۵۲۳۲۰:۴۹:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
مثل اینکه شما تحریمهای قبلی رو به یاد نداری! تازه اون موقع نصف نفت ایران از تحریم معاف بود!!! درسته که متوقف نمیشه اما آیا بیش از 200 هزار بشکه میتونه صادر بشه؟! بخدا نمیشه! واقع بین باشید!
ناشناس۴۲۷۶۳۸۲۲:۲۰:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۱۹
تازه اگر هم بخوان مخفی و در بازار سیاه بفروشن باید خیلی زیر قیمت بفروشن و تازه با حجم بالا هم نمی شه فروخت چون این نوع خرید با حجم بالا خیلی سریع رصد و شناسایی می شه.
ناشناس۴۲۷۹۵۱۰۷:۰۰:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۰
نتیجه تصمیم یک ساعته برای دلار 4200 تومانی و عرضه بیش از هفت میلیون سکه رو فعلا درست کن بقیه اش پیش کش کاش حداقل یک معذرت خواهی میشد
آریابان۴۲۸۲۰۷۱۰:۳۴:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
برای روشن شدن شرایط منتهی به اعلام تک-نرخی مناسبه که دو دوره یعنی دوره "پیشا-تک نرخی" و سپس دوره"پسا-تک نرخی" را با نگاهی دقیق تر بررسی کنیم : واقعیت غیر قابل انکار اینه که در آخرین روزها و یا در آخرین ساعات و یا حتی در آخرین لحظه های پایانی دوره "پیشا-تک نرخی" ، شرایط نابسامان و بویژه ناامنی !!!! آنچنان در بازار دلار مستولی شده بود که چنانچه این تصمیم دلار 4200 تومانی اعلام نمی شد ، با توجه به جو فراگیر و تمایل عمومی برای تبدیل ارقام کوچک خود و حتی در حد چند میلیون تومانی به دلار، بی گمان ترمز ها بریده میشد و نرخ دلار در همون روز ها و ساعات به ارقام بالای دو رقمی !!!! کلان صعود میکرد. بنابراین اتخاذ و اعلام تصمیم تک نرخی شدن دلار ، اقدامی شایسته و بایسته بود ؛ لیکن کاستی ها و نابسامانی های عمده و ماهیگیری از آبهای گل-آلود شده !!!! بود که در دوره"پسا-تک نرخی" شرایط غافلگیر کننده ای را رقم زد تا با شگفتی باور شود که یا راهکار های لازم و دقیق کارشناسی توسط خیل عظیم دکتر های متخصص !!!! علم اقتصاد کشور صورت نگرفته بوده و یا اینکه ...... !!!!؛
ناشناس۴۲۸۶۸۲۱۵:۳۳:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
کافی بود دولت با مدیریت تقاضا ، انجام هر گونه خرید و یا حواله ارز رو منوط به اخذ کد رهگیری می کرد در این صورت صرفا افرادی می توانستند نسبت به خرید ارز اقدام کنند که متقاضیان واقعی ارز بودند. متقاضیان واقعی ارز هم شامل واردکنندگان کالاهای اساسی ، دارو ، تجار و بازرگانان وارد کننده اقلام غیر اساسی ولی مجاز نظیر خودرو، لوازم خانگی ، کامپیوتر و لپ تاپ و .... مسافران، دانشجویان خارج از کشور و افرادی که برای درمان به خارج از کشور سفر می کنند خواهد بود طبیعی هست که ارز با نرخ مصوب فقط باید برای کالاهای اساسی و حیاتی و دارو در اختیار وارد کنندگان آنهم تحت نظارت دقیق قرارگیرد بقیه نیازهای قانونی باید امکان تهیه ارز رو داشته باشند البته نه به نرخ دولتی بلکه بر اساس قیمت توافقی ناشی از عرضه و تقاضا ولی دولت باید سقف دسترسی این افراد رو بر حسب نیازشون تعیین کنه ولی تعیین قیمت زمینه ساز رانت و مشکلاتی هست که متاسفانه برخی از افراد سود جو برای جامعه بوجود می اورند.
ناشناس۴۲۷۷۱۴۲۳:۲۴:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۱۹
اتفاقا تحریم به ضرر مدیران و پزشکان نجومی بگیر است،عامه مردم در هر حال سهمشان یکسان است.
ناشناس۴۲۷۹۵۲۰۷:۰۲:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۰
عامه مردم سهمشون یکسان هم نیست برادر، سهم عامه مردم روز به روز کمتر میشه. فقرا نابود میشن و طبقه متوسط در شیب تند فقر قرار می گیرن.
ناشناس۴۲۷۷۹۸۰۰:۵۵:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
احمدی نژادم آرزوست
ناشناس۴۲۷۸۳۸۰۱:۲۸:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
به اندازه ی تمام نادمین ، لایک داری. احمدینژادم آرزوست.
ناشناس۴۲۷۸۴۵۰۱:۳۲:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مهره های سوخته بدنبال جایگزینی ژن ها و اقوامشون برای دوره های بعدی هستند!!!!!!!!! اما این خوابشان هرگز تعبیر ندارد انشاءالله
ناشناس۴۲۷۸۵۱۰۱:۳۶:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
قسم نخور...
ناشناس۴۲۸۶۴۶۱۵:۱۲:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۰
گروهک جنایتکار منافقین .جان بولتون امریکایی.عربستان سعودی و شبکه دروغ پرداز آمد نیوز عامل اصلی مشکلات در ایران هستند و هدف آنها ایجاد اختلاف در ایران بین مردم و مسئولان محترم جمهوری اسلامی است به قصد براندازی و متاسفانه عده ای هم شده اند بلندگوی انها و از این شهر به ان شهر میروند و علیه مقامات محترم کشور سم پاشی میکنند فقط به خاطر منافع شخصی خودشان...
ناشناس۴۲۸۷۶۱۱۶:۴۱:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۲۰
عقب نشینی آمریکا از تحریم کامل نفت ایران/ پمپئو: درخواست کشور‌ها برای معافیت از تحریم‌های ایران را در نظر می‌گیریم. سایت انتخاب
ناشناس۴۲۷۵۵۲۲۱:۱۱:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۱۹
شرایط امروز کشور شرایط بسیار حساس و پراهمیتی است که باید هم مسئولان و هم آحاد مردم چه از زوایای داخلی و چه از زوایای بین المللی این شرایط حساس را درک کنند. آمریکا و نوچه هایش هم باید بداند که ایران به راه خود ادامه خواهد داد و به هیچ‌وجه از موفقیت‌های حاصله و حق خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.
ناشناس۴۲۷۸۳۴۰۱:۲۵:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۲۰
کدام موفقیت؟ خواهشن شعار نده و واضح بگو.
ناشناس۴۲۷۸۸۱۰۲:۳۶:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
دقیقا کدوم موفقیت های حاصله؟
ناشناس۴۲۷۵۵۳۲۱:۱۲:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
صرف مومن بودن برای تحقق وعده پیروزی بر مستکبرین کافی نیست بلکه مجاهدت و صبر هم لازم است.
mostafa.kamali95@yahoo.com۴۲۷۵۶۲۲۱:۲۲:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۱۹
برای اینکه مردم باور کنند و به دولتمردان مجددا اعتقاد پیدا کنند سریعا به مسله فساد برادرتان و برادر ریس جمهور در دادگاه رسیدگی و مجازات های قانونی در مورو انها اعمال شود منتظر اجرای عدالت از سوی مسولان هستیم
ناشناس۴۲۷۵۶۳۲۱:۲۲:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۱۹
مطمئنا تمام کسانی که در کُل دوران مسئولیت هایشان هرگز و هرگز نتوانسته اند یک نمره قابل قبول از صاحب نظران متخصص و با تقوی دریافت کنند ، این بار هم مطلقا نخواهند توانست شرایط خطیر کشور را کنترل کنند چون مشکل دائمی و اصلی این افراد داشتن " تعارض منافع " است همین و بس .
امیداز گیلان۴۲۷۵۷۱۲۱:۳۲:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
الان که معتقد به جنگ اقتصادی هستی،غرور وحاشیه را بگذارید کنار وبا توکل به خدا وکمک مردم وجوانان نخبه اقتصادی( با شناسایی وکمک صدا وسیما) قدرتمندانه مقابل دشمن بایستید و طعم شیرین انقلاب را بر لبان همه ما بچشانید وبدانید که دعای مردم بدرقه راهتان خواهد بود.
ناشناس۴۲۷۵۷۳۲۱:۳۳:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
وقتی دولت اعتمادی به توانایی داخل نداره و چشم در راه حاتم بخشی غرب، وقتی نزدیکان مقامات خودشون در کوته فکری و چپاول مردم از هم سبقت میگیرند، وقتی رانت های خاص وجود داره و ....شما دقیقا کجایی؟؟؟
ناشناس۴۲۷۵۸۱۲۱:۴۰:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
صادرات نفت چه ارزشی داره وقتی نمیشه پولش رو وارد کشور کرد؟ داریم میرسیم به دوره بابک زنجانی ها
ناشناس۴۲۷۶۱۸۲۲:۰۶:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۱۹
من چند سال بودجه کنار گذاشتم، حالا که پولم جور شده بود و وام مسکن هم اماده شد، قیمت مسکن به شدت بالا رفت، یعنی من جوان توی این مملکت حتی نمی تونم برنامه ریزی کنم برای زندگی ام، تمام ارزوهایم به باد رفت، ازدواج و زندگی هم پرید، لعنت به این زندگی و لعنت به باعث بانی هاش
محمد۴۲۷۶۱۹۲۲:۰۸:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۱۹
سلام به همه . متاسفانه اقتصاد تک محصولی ما بیش از ۴۰ سال شعار اخر وعاقبت بهتر از این مشاکل رو نداره . بی شک روزهای سختی بیش رو داریم که با این بدنه فرتوت اقتصادی حال حاضر ما فکر نمیکنم امادگی قابل توجهی نزد دولت مردان وجود داشته باشه. مردم فقط قربانی میشوند و سفره خالی خواهند داشت
ناشناس۴۲۷۶۷۰۲۲:۴۲:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۹
من هرجور که نگاه میکنم ریشه مشکلات اقتصادی ما به شکل عجیبی در همین سختگیرهای مذهبی مثل اجبار در حجابه: 1- همینهاست باعث میشه که مهاجرت گسترده و سفر زیاد به خارج برای تفریح رخ بده که کلی باعث خروج ارز میشه. 2- همینها مانع ورود توریسم هم میشه. 3- همینها باعث میشه خیلی از افراد نخبه از کشور خارج بشن و حتی اونهایی هم که هستند بکار گرفته نشن چون خودی نیستند. 4- همینها باعث میشه که بخش زیادی از مردم غیرخودی بشن و درنتیجه رانت برای خودیها بوجود بیاد و فساد گسترده بشه.
ناشناس۴۲۸۷۲۴۱۶:۱۰:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۲۰
آفرین ......... هزارلایک
نعمت الله حوکارنامیوندی۴۲۷۶۷۹۲۲:۴۸:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۱۹
چشم هرچی توبگی همون درسته مثل قیمت دلاری که تعیین کردی وردخورنداشت...نمیدانم این باتحکم‌صحبت کردنتان ناشی از چیه ؟از برنامه ریزی دقیق یا پیش بینی درست ویادستهای پر ؟
ناشناس۴۲۷۷۲۵۲۳:۲۹:۴۹ ۱۳۹۷/۴/۱۹
۹۲ آمدید ابروی اقتصاد را درست کنید طی ۶سال چشم اقتصاد را درآوردید بروید پی تجارتتان!
ناشناس۴۲۷۷۸۸۰۰:۴۷:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
آقای جهانگیری فقط با فرصت طلبان باید برخورد شدید بشه یا با اونهایی که فرصت را برای فرصت طلبان فراهم می‌کند هم باید برخورد بشه.چرا در تصمیم گیری ها فقط جلو بینیتیون رو میبینید؟ چرا با توپ و تشر داستان دلار ۴۲۰۰ تومنی رو درست کردین که باعث این همه فساد شد؟ آقای جهانگیری با سخنرانی شما و جناب روحانی چی درست میشه؟ کسی که اختلاس می‌کرده میگه چون جهانگیری گفت شرایط خطیر است دیگه اختلاس نکنم؟!! کسی که رشوه می‌گیره...؟ گر چه دیگه واسه این حرفا دیره.با ندونم کاری کار به اینجا رسید حیف این کشور
سید علی حجازی۴۲۷۸۴۱۰۱:۳۱:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
باسلام هشدار های این مرد را گوش کنید و دست اتحاد به هم بدهیم و در این برهه از زمان نهادها را تضعیف و دشمن را شاد نکنیم امروزه مشکل ما عبور از بحران و خنثی کردن توطئه ترامپ و اسرائیل و آل سعود است البته با حفظ خط قرمز قدرت دفاعی و تلاش برای ارتقاء توان آن مخصوصا توان موشکی سپاه و سایر نیروهای عزیز و دوم توجه به رهنمود های رهبری و اطاعت محض از ایشان الان دوستان ما در دولت و آقای رئیس جمهور به خوبی این مهم را دریافته و خباثت و دورنگی آمریکا را دریافته اند اینکه رو دست خوردیم خوشحالی ندارد مگر اینکه ما به قدرت رسیدن خود و افکارمان مهمتر از حفظ اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی و اطاعت از ولایت فقیه و رهبری بدانیم در این مملکت انتخابات هست و خواهد بود سعه صدر و تحمل داشته باشیم قرار نیست زمان بایستد یا که بمیرد مهم نیست چه کسی مسئول است مهم این است که مسئولین با اتحاد به مقاومت در برابر تهاجم و جنگ اقتصادی دشمن همچون دوران دفاع مقدس انقلابی و اعتقادی عمل کنند و به مرتفع کردن مشکلات مردم بپردازند و این چندان هم سخت نیست اگر داری تو نقدی دوست من مواظب باش نگردد شاد دشمن اگر میدان به دست دشمن افتد خدا داند نه تو مانی ونه من
عدالت۴۲۹۰۹۴۲۲:۳۲:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وقتی همین جماعت دولت قبل را مورد حمله قرار می دادند شما دعوت به وحدت نمی کردید چرا؟
ناشناس۴۲۷۹۱۴۰۴:۵۳:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اما اراده ما در ادعا و شعار ستودنی است وای مشکل اینجاست که شکم با حرف سیر نمیشود
ناشناس۴۲۷۹۵۴۰۷:۰۴:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۰
اقای جهانگیری با رانت ارز4200 تومانی که به دیمی به ژنهای برتر دادید که بخارشور ونخود و.....بیاورند مشخص است که نمیتوانید درعمل کاری کنید اگر کاری بنفع ملت انجام دادید بعد بیان کنید باورش میتوان کرد تاکنون نتوانستید هرچه گفتید چیز دیگری شد
ناشناس۴۲۷۹۵۷۰۷:۰۸:۱۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
یکی از عوامل اختلاف افکنی در کشور شخص شما هستید آقای جهانگیری...با تندرویهای زیاد و اتهام زنیها و دروغ پراکنی ها.. با کی دارید صحبت میکنید؟ جلو آیینه؟؟!!
ناشناس۴۲۷۹۸۱۰۷:۳۲:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مشکل کشور ما صادرات یا عدم صادرات نفت نیست. مشکل کشور فساد سیستمی موجود است.
س۴۲۷۹۸۵۰۷:۴۰:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۲۰
آقای جهانگیری بعضی وقتها سکوت کردن بهتره حرفهای کلیشه ای و وعده های پوچ . خودتون خسته نشدید
ناشناس۴۲۷۹۸۹۰۷:۴۶:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
لطفا اگر شما شریک برادرتان نیستید برادرتان را کنترل کن ؛ کشور پیشکیک تان ؛ مردم آگاهند ارزش پول ملی به یک سوم رسیده ؛ کدام کنترل
ناشناس۴۲۸۰۲۳۰۸:۱۶:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۰
دولت ها ما همه توصیه گر هستند همه پند دهنده هستند شعار های زیبا و گاه خیلی زیبا می دهند عمل گرا کم است یا نیست در چهار چوب دولت روحانی و جهانگیری چه بلایی بر سر مردم آمده است این روحانی ،آن احمدی نژاد، خاتمی، وهاشمی غیر از فروش نفت چه کردند به یکی گفتن سر دار سازندگی چون در هیچ کجای دنیا نه سرمایه گذاری وجود دارد نه آبادنی نه ساخت وساز نه افتتاح پروژه ای به دیگری گفتند دست پاک چون همه جای دنیا پر از اختلاس بی قانونی و بی عدالتی است به دیگری گفتند طرفدار فقرا. کسی نیست که بپرسد مگر فقرا به خاطر افزایش ثروت ثروتمندان فقیر نشده اند مگر سیاست های این دولت مردان شکاف طبقاتی نیاورده است به دیگری گفتند اعتدال یعنی همان بلا ها را بصورت معتدل بر سر مرد م می اورند جمع این آقایان یا حتی ضرب این آقایان به اندازه اردغان نه توان داشتند نه جسارت و نه همت که از کشور بدون نفت وگاز یک کشور دموکراتیک و پیشرفته ومرفه ساخته است در قانون ترکیه مگر کسی می تواند اختلاس کند رانت خواری کند
ناشناس۴۲۸۰۸۷۰۹:۰۵:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۲۰
دولت به زبان التماس روی اورده است.چرا ان زمان که رای جمع می کردید این گونه سخن نمی گفتید؟؟؟؟ اکنون که مملکت را به باد فنا داده اید و عده ای مدیر فاسد و چپاولگر از اطرافیان خود را به یاد گار گذاشته اید به فکر همدلی و التماس افتاده اید!!!! خیانت شما قابل بخشش و جبران نیست. چه بهتر که به تقصیر خود اعتراف و دست نالایق خود را از سر این مردم فریب خورده بردارید.
عدالت۴۲۸۳۰۷۱۱:۵۴:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
قبلا می گفتند اگر برجام نبود فروش نفت به صفر می رسید و باید به فروش نفت در برابر غذا تن می دادیم ( روحانی - جهانگیری - نوبخت و اذناب آنها) حالا می گویند چنین چیزی ممکن نیست یعنی بدون برجام فروش نفت به صفر نمی رسد راستی کدامیک راست است هر طرف که نگاه کنیم یکی از آنها دروغ است اگر بگویند بدون برجام فروش نفت به صفر نمی رسد بدین معنی است که جمله قبلی آنها دروغ بوده است و بر عکس نتیجه آنکه ما با دولتی روبرو هستیم که با ملت خود صادق نیست علی برکت ا...
ناشناس۴۲۸۳۶۳۱۲:۴۰:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
این گفتنها و نوشته ها و نظرات آیا کارآیی هم دارد؟ من تایید کنم و دیگری رد کند و ..... چه سودی دارد . آن کسانی که باید کار کنند حرف میزنند و آیا ما باید کنترل کنیم اوضاع کشور را ؟ خوب کنترل کنید اما خواهشا به نفع مردم .
ناشناس۴۲۸۶۰۱۱۴:۵۳:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
با این اختلاس ها ارزخوری و ارز دزدی ها چطوری کنترل می کنید؟
ناشناس۴۲۸۶۱۸۱۵:۰۰:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
این همه روزنامه های اصلاح طلب احمدی نژاد را کوبیدند .......حالا دنبال نقشه جدیدتری هستند......
هموطن۴۲۸۸۷۹۱۸:۱۹:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۰
ریشه همه این شرایط بد، تبعیض و بی عدالتی است . هرجا تبعیض باشد ، فساد گسترش می یابد. قوه مقننه و قضا که کارنامه اشان خوب نیست . حالا اقای جهانگیری شما برای اجرای عدالت بین کارکنان دولت چکار کردید ؟ چرا این همه تبعیض بین کارمندان وزارت نفت و بانک ها با بقیه هست ؟ ریشه همه درد ها تبعیض است باور کنید اقای جهانگیری
ناشناس۴۲۸۸۸۳۱۸:۲۱:۴۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
افسوس 5سال گذشت و شما دولت محترم یک قدم در جهت اجرای انصاف برنداشتید .
ناشناس۴۳۰۲۹۷۱۷:۵۸:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
کار از چپ و راست گذشته الان جناح منفعت و رانت حاکم است

پربحث‌های امروز

 1. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 2. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 3. کار خودروسازان، اخلال در نظام اقتصادی نیست؟

 4. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 5. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 6. خروج ۱۰ میلیارد دلار ارز برای وارداتی که تولید آن آسان است/ از واردات ۹۴۱ تن بیل و بیلچه تا ۴۳ تن نخ دندان!

 7. فروش نفت که نشد کار!

 8. مدیرعامل سپاهان: هدف برانکو این بود که داور به نفع بگیرد/ داوری‌ها به سود پرسپولیس است

 9. چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می‌دوند

 10. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت

 11. درخواست نامزد خاشقچی

 12. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 13. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 14. مهناز افشار امروز باید خود را به دادسرای رسانه معرفی کند

 15. پایان سرقت‌های سریالی برادران مسلح

 16. ۳۲ استیضاح در مجلس دهم/ وزرای کشور و آموزش و پرورش بالاترین تقاضای استیضاح

 17. تلفن همراه؛ عامل افزایش ۳۷ درصدی موارد بستری در بیمارستان

 18. «سگ دیوانه»، آخرین مرد عاقلِ دولت ترامپ

 19. تصادفات عجیب در جاده‌های جهان   

 20. مدارس عشایری شهرستان ایذه - خوزستان  

 21. رضا جباری: سپاهان مقابل پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورد

 22. نبود جوجه مرغ را گران کرد

 23. استرالیا افسار غول‌های اجتماعی را می‌کشد

 24. قیمت روز ارزهای دولتی

 25. بزرگ‌ترین تهدیدات امنیت کشور  

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 5. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 6. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 7. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 8. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 9. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 10. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 11. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 12. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 13. نه چپ نه راست، دعوت به ساختارشکنی

 14. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 15. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 16. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 17. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 18. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 19. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 20. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 21. کنایه رئیسی به هوچی‌گران زمان انتخابات!  

 22. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 23. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 24. واکنش عجیب مهناز افشار به خبر احضارش  

 25. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 7. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 8. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 9. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 10. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 11. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 12. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 13. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 14. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 15. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 16. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 17. حرف های یک مهندس برق مملکت

 18. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 19. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 20. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 21. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 22. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 23. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 24. تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

 25. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

پربحث‌های اخیر

 1. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 2. کار خودروسازان، اخلال در نظام اقتصادی نیست؟

 3. خروج ۱۰ میلیارد دلار ارز برای وارداتی که تولید آن آسان است/ از واردات ۹۴۱ تن بیل و بیلچه تا ۴۳ تن نخ دندان!

 4. فروش نفت که نشد کار!

 5. چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می‌دوند

 6. کاهش قیمت سکه و ارز+ جدول

 7. استفاده از بازنشسته ها در مشاغل خاص به اندازه یک سوم ساعت کاری

 8. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت

 9. قیمت برخی خودروهای تولید داخل + جدول

 10. نرخ امروز ارزهای مسافرتی؛ یورو ۱۲۸۱۳ تومان شد

 11. نبود جوجه مرغ را گران کرد

 12. قیمت روز ارزهای دولتی

 13. نعمتی: بررسی بودجه در مجلس بعد از تقدیم لایحه آغاز می‌شود

 14. یک تصمیم کارشناسی برای مقابله با تحریم‌های نفتی

 15. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 16. قیمت نفت از مرز ۶۲ دلار گذشت

 17. واردات اسکناس ارز بدون محدودیت آزاد شد

 18. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 19. قانون جدید کمک می‌کند از صدور چک‌های بلامحل کاسته شود

 20. آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ کمترین میزان رشد در شمال کشور+جدول

 21. عراق بازار اصلی کاشی و سرامیک ایران/ کاشی ما را ارزان می‎خرند

 22. توصیه کدخدایی به دولت درباره بودجه

 23. مصوبه مهم شورایعالی اقتصادی ابلاغ شد/ورود بدون محدودیت ارزبه کشور

 24. علوی: تنها 5 درصد از شرکت‌ها در کشور حسابرسی می‌شوند!   

 25. کلاهبرداری ۷.۵ میلیاردی به بهانه خرید خودرو

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 3. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 4. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 5. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 6. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 7. محدودیت تراکنش بانکی برای هر کدملی آغاز شد/ سقف تراکنش ۱۰۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت

 8. جهانگیری: مردم نباید برای کالاهای شب عید دغدغه داشته باشند

 9. تسهیلات ساخت مسکن ۱۱۰ میلیون تومان شد

 10. برنامه دولت برای افزایش یارانه نقدی نیازمندان در سال ۹۸

 11. کاهش قیمت سکه و ارز+ جدول

 12. استفاده از بازنشسته ها در مشاغل خاص به اندازه یک سوم ساعت کاری

 13. کاهش قیمت فرآورده‌های لبنی از امروز

 14. قیمت برخی خودروهای تولید داخل + جدول

 15. سکه ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان شد + قیمت طلا و ارز امروز

 16. فراز و و فرود یارانه نقدی از ۸۹ تا ۹۷ + جدول

 17. تازه‌ترین نرخ دلار و ارز در صرافی‌ها

 18. توصیه کدخدایی به دولت درباره بودجه

 19. مصوبه مهم شورایعالی اقتصادی ابلاغ شد/ورود بدون محدودیت ارزبه کشور

 20. علوی: تنها 5 درصد از شرکت‌ها در کشور حسابرسی می‌شوند!   

 21. کلاهبرداری ۷.۵ میلیاردی به بهانه خرید خودرو

 22. برگزاری دومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» با حمایت همراه اول

 23. ورود جدی همراه اول به سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان

 24. بانک‌ها ارز مسافرتی را چند می‌فروشند؟

 25. پوشش نسل ۴ اینترنت همراه اول در مسیر ریلی ۱۰۰۰ کیلومتری حرم تا حرم

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 3. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 4. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 5. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 6. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 7. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 8. خودروسازان قیمت‌ها را افزایش دادند؛ سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است

 9. چند نکته در مورد بازار خودرو

 10. پورابراهیمی: قیمت کالاها در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد

 11. وزیر صنعت: رئیس‌جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف نیست

 12. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 13. شرکت هفت تپه با یک دهم قیمت واقعی‌اش فروخته شد/ روایتی از درخواست‌های خلاف قانون نمایندگان مجلس

 14. روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

 15. آقای مسئول؛ کارمندان به بسته حمایتی محتاج ترند یا کارگران؟

 16. قیمت یک پرس سیب زمینی در فرودگاه مهرآباد

 17. آمریکا تحریم‌ها را بازگرداند و صادرات به ایران را ۷ برابر کرد

 18. افزایش قیمت محصولات ایران خودرو غیرقانونی است؟

 19. مدعیان اقتصاد آزاد از چه چیز دفاع می‌کنند؟/ نرخ‌های بالای ارز، مالیات نامرئی و فقیرتر شدن قشر متوسط و ضعیف جامعه

 20. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 21. پورابراهیمی: رقم پیشنهادی مجلس برای افزایش حقوق بیش از ۲۰ درصد است

 22. توضیحات معاون ایران خودرو درباره فروش تحویل فوری ۴ محصول

 23. جهانگیری: باید روزنه‌های فساد که موجب پولشویی می‌شود را بست

 24. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 25. خطیبی: اوپک تصمیم اقتصادی گرفت؛ فشار‌ آمریکا جواب نداد/ نباید نگران سقوط قیمت طلای سیاه باشیم/ پیش‌بینی نفت ۷۰ دلاری/ قیمت و میزان فروش نفت در بودجه محقق می‌شود؟

آخرین عناوین