سپینو-مگنت

ایمانی: رئیس جمهور باید از کابینه خود سوال کند که چرا آنها تا امروز سکوت کردند؟

گروه سیاسی الف،   3970418196 ۲ نظر، ۵ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ایمانی: رئیس جمهور باید از کابینه خود سوال کند که چرا آنها تا امروز سکوت کردند؟

اگر پشت پرده ای وجود دارد آن را مطرح کنند. اما اگر وزرا حرفی برای گفتن ندارند، چنین القاء نکنند که می خواهند کار کنند، اما دیگران نمی گذارند. جامعه از سخنان رئیس جمهور که می گوید وزرا سکوت خود را بشکنند، چنین برداشت می کند که حتماً پشت پرده ای وجود دارد.

در هفته های اخیر، رئیس جمهور باردیگر، بر لزوم شکسته شدن سکوت وزرا تاکید کرد و این موضوع دوباره مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. اما «اعلام اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی»از سوی بانک مرکزی، باعث شد تا کانون توجه ها به این سمت منتقل شود. از این رو، کارشناسان مختلفی، نظرات خود را دراین باره بیان کردند.

در همین رابطه، یک فعال سیاسی اصولگرا معتقد است: اگر پشت پرده ای وجود دارد، وزرا باید آن را مطرح کنند. اما اگر حرفی برای گفتن ندارند، چنین القاء نکنند که می خواهند کار کنند، اما دیگران نمی گذارند. 

وی همچنین درباره اعلام لیست دریافت کنندگان ارز دولتی از سوی بانک مرکزی گفت:  اینکه نام افشاگری به روی اعلام اسامی شرکت های دریافت کننده ارز گذاشتند، منطقی نبود. متاسفانه چنین القاء کردند؛ انگار شرکت هایی که ارز دولتی گرفتند، مرتکب تخلف شده اند. صداوسیما نیز در زیرنویس های خبری خود، بر چنین ذهنیتی صحه می گذاشت.

 وزرا نباید سکوت کنند/ شاید وزرا حرفی برای گفتن ندارند

 ناصر ایمانی در گفت و گو با خبرنگار جماران، درباره لزوم شکسته شدن سکوت وزرای کابینه دولت، گفت: «وزرا نباید سکوت کنند» و رئیس جمهور باید از کابینه خود سوال کند که چرا آنها تا امروز سکوت کردند؟ شاید وزرا حرفی برای گفتن ندارند یا شاید اگر حرفی بزنند، بیشتر مورد انتقاد قرار گیرند و به همین دلیل باشد که سکوت کردند. امروز وضعیت به جایی رسیده که اگر برخی مقامات درباره موضوعات مختلف حرف بزنند، باعث تمسخر بیشتر می شوند. مانند «رئیس کل بانک مرکزی» که دیگر نمی تواند حرفی بزند.

وی افزود:  این پیشنهاد بسیار خوبی است که وزرا سکوت نکنند. بنابراین پیشنهاد بنده هم این است که وزرا با مردم حرف بزنند و گزارشی از عملکرد خود ارائه کنند. از آنجا که دولت محرمی جز مردم ندارد، باید حرف های خود را با آنها مطرح کند. یکی از دلایل دیگری هم که ممکن است، موجب سکوت وزرا شده باشد، پرهیز از معضل «حرف بدون عمل» باشد. وقتی رئیس جمهور از سکوت وزرا انتقاد می کند، مردم گمان می کنند، حرف های نهفته ای وجود دارد که متعاقب آن، وزرا نمی توانند کارهای خود را به درستی  انجام دهند.

دولت باید رسانه هایی داشته باشد که در هر زمانی، هرکدام از آحاد ملت، بتواند ببیند که در این لحظه چه شرکتی و برای چه کالایی، ارز دولتی دریافت کرده است

 این فعال سیاسی اصولگرا گفت: اگر پشت پرده ای وجود دارد آن را مطرح کنند. اما اگر وزرا حرفی برای گفتن ندارند، چنین القاء نکنند که می خواهند کار کنند، اما دیگران نمی گذارند. جامعه از سخنان رئیس جمهور که می گوید وزرا سکوت خود را بشکنند، چنین برداشت می کند که حتماً پشت پرده ای وجود دارد، اگر چنین مساله ای هست، وزرا شفاف و روشن بگویند و اگر این گونه نیست و وزرا فکر می کنند که دیگر حرف درمانی جواب نمی دهد، استعفا دهند.

وی با اشاره به اعلام لیست دریافت کنندگان ارز دولتی از سوی بانک مرکزی گفت: من نمی فهمم که اعلام کردن لیست کسانی که ارز دولتی دریافت کردند، چه معنایی دارد؟ اولاً دولت باید رسانه هایی داشته باشد که در هر زمانی، هرکدام از آحاد ملت، بتواند ببیند که در این لحظه چه شرکتی و برای چه کالایی، ارز دولتی دریافت کرده است. این همان شفافیتی است که باید وجود داشته باشد. یعنی باید سایتی وجود داشته باشد که اگر کسی، ارزی را برای دریافت کالا گرفت، اطلاعات او را در اختیار عموم قرار دهد.

اگر قرار به اعلام کردن اسامی باشد باید نام تمامی افراد، اعلام شود

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار کرد: شیوه ای که لیست دریافت کنندگان ارز اعلام شدند، این ذهنیت را در جامعه  ایجاد کرد که انگار کار خلافی صورت گرفته است. اگر قرار به اعلام کردن اسامی باشد باید نام تمامی افراد، اعلام شود. در ثانی، شرکتی به صورت قانونی، یک مقدار ارز را برای واردات کالا دریافت کرده، اگر هنوز کالایی را که به خاطر آن ارز گرفته، وارد نکرده یا به قیمتی گران تر فروخته، نام آن را اعلام کنند.

وی افزود: اما اگر شرکتی، به صورتی قانونی ارز خود را دریافت کرده است و کالا را وارد کرده و آن را فروخته یا در حال فروش است، اعلام کردن نام آن شرکت، چه مشکلی از کشور را حل می کند؟ اصلاً چرا باید نامش را اعلام کنند؟ بدون تردید، اگر اسامی تمامی دریافت کنندگان را در سایت اعلام می کردند، کار درستی بود. زیرا مردم باید بدانند چه کسانی یا چه شرکت هایی برای چه کالاهایی ارز دولتی دریافت می کنند.

شرکتی که به منظور واردات کلیه کالاهای مجاز تاسیس شده و در اساسنامه آن نیز چنین آمده، می تواند همزمان قطعه خودرو، یخچال و شکر وارد کند

ایمانی گفت: اما اینکه نام افشاگری به روی اعلام اسامی شرکت های دریافت کننده ارز گذاشتند، کاری منطقی نبود. متاسفانه، چنین القاء کردند که انگار شرکت های گیرنده ارز دولتی، مرتکب تخلف شده اند. صداوسیما نیز در زیرنویس های خبری خود، بر چنین ذهنیتی صحه می گذاشت که شرکت های دریافت کننده ارز دولتی، متخلفند. در صورتی که ممکن بود شرکتی مطابق روال کاری اش، از آنجا که شرکت خودرو بوده، قطعات مربوط به خودرو وارد کرده باشد.  

وی بیان کرد: مردم وقتی می بینند که چندین میلیارد دلار به شرکت ها داده شده است، در ذهن خود گمان می کنند که همه این شرکت ها متخلفند، در صورتی که چنین نیست. شرکتی در کار واردات شکر است، ارز دولتی دریافت کرده و پس از واردات شکر، آن را فروخته است. این شرکت چه تخلفی انجام داده است؟ و اما درباره شرکت هایی که بر خلاف ماهیتشان، کالاهایی غیرمرتبط وارد کردند؛ بر طبق قانون، شرکتی که به منظور واردات کلیه کالاهای مجاز تاسیس شده و در اساسنامه آن نیز چنین آمده است، می تواند همزمان قطعه خودرو، یخچال و شکر وارد کند. زیرا قانوناً تخلفی نکرده و در اساسنامه اش چنین آمده که می تواند تمامی کالاهای مجاز را وارد کند.

تا امروز شرکت خودروسازی هیچ منع قانونی برای واردات چای ساز در کشور نداشته است

وی افزود: چنین شرکتی در عین حال می تواند دارو هم وارد کند. اگر سازمان هایی که مجوز می دهند، از شرکتی که در کار واردات دارو است نمی پرسند که چرا قطعات خودرو وارد می کند؟ این تخلفی از سوی آن سازمان مربوطه است و نه شرکت واردکننده. اما اگر از همان سازمان مربوطه نیز سوال شود، می گوید؛ ما چنین ممنوعیت قانونی در کشور نداریم.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: اگر بخواهیم شرکت ها تخصصی شوند و صرفاً با توجه به ماهیتی که دارند، اقدام به واردات کالا کنند. این مساله باید از سرچشمه درمان شود که برمبنای آن، شرکت های تخصصی ایجاد شوند. اما تا امروز، شرکت خودروسازی هیچ منع قانونی برای واردات چای ساز در کشور نداشته است. بدون شک این شرکت، برای واردات چای ساز به کشور، مجوزات لازم را کسب کرده است.

ایمانی گفت: برای نمونه، اگر شرکت ایران خودرو بخواهد دستگاه چای ساز وارد کشور کند، برای ثبت سفارش، فرمی را به وزارت بازرگانی داده است. به طور حتم، وزارت بازرگانی سفارشات شرکت ها را مشاهده می کند، چنانچه این کار شرکت ها تخلف بوده، باید پرسید که چرا جلوی این تخلف گرفته نشده است؟ و حال که وزارت مانع آنها نشده، قاعدتاً تخلفی صورت نگرفته است. اما اگر ایران خودرو، دستگاه های چای سازی را که وارد کرده، گران فروخته، این تخلف است و سازمان تعزیرات باید با چنین تخلفاتی برخورد کند.

وی بیان کرد: نباید ذهن مردم را دچار آشفتگی کرد که بعد از آن، مردم احساس کنند که در و پیکری برای کشور وجود ندارد. 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

مختار۴۲۵۴۴۱۱۸:۳۵:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۱۸
"وی بیان کرد: نباید ذهن مردم را دچار آشفتگی کرد که بعد از آن، مردم احساس کنند که در و پیکری برای کشور وجود ندارد. " احساس نمی کنیم مطمئنیم.
ناشناس۴۲۵۴۶۶۱۹:۰۵:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۱۸
آقای ناصر ایمانی شما حتی اگر یک شرکت پیدا کردید که جنس و کالا با قیمت ارز دولتی به دست مصرف کننده ها رسانده بودند به ما معرفی کنید . ضمنا سئوال این است که چگونه به شرکتها ارز دولتی اختصاص می دهند و چرا یک شرکت صدها برابر شرکتهای دیگر ارز دریافت کرده است و چرا به بعضی شرکتها ارز داده نمی شود . وقتی که اطلاعات شما راجع به بازار و قیمت اجناس و شرکتهای دریافت کننده ارز در همین حد است بهترااظهار نظر نفرمائید .

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های اخیر

 1. افزایش چشمگیر مصرف بنزین از سال ۹۲ + نمودار

 2. حاشیه‌های اهدای جام جهانی؛ اقدام جالب رئیس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

 3. محسنی‌اژه‌ای: سلطان سکه "حمید مظلومی" است، او سال ۹۱ هم دستگیر شده بود/ دو برادری که بیست و چند میلیون ارز گرفته‌اند برای واردات کاغذ

 4. خبر محسنی اژه‌ای از دستگیری ۵۰ بدهکار بزرگ بانکی

 5. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 6. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 7. توکلی: دستور روحانی در برخورد با متخلفان به موقع است/ دولت برای خروج از مشکلات باید تدبیر کند

 8. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 9. رهبر انقلاب:مشکلات را با مردم در میان بگذارید/ با متخلفان در هر سطحی برخورد شود/ تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد

 10. کنایه فوتبالی عادل فردوسی پور به علی مطهری

 11. کواکبیان کابینه تغییر نکند، مجلس دست‌به‌کار می‌شود/ تخلفات واردات خودرو قابل پیشگیری بود

 12. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 13. تابلو کوچه شجریان در روستای «بیاره» پائین کشیده شد

 14. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 15. آماده‌باش نیروهای امنیتی عراق؛ تظاهرات در چند شهر به خشونت کشیده شد

 16. سخنگوی دستگاه قضا: فرار متهم موسسه ثامن الحجج صحت ندارد/ شکایت از رئیس بانک مرکزی واصل شده است

 17. تقدیر وزیر ورزش از دست‌اندرکاران حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی

 18. دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب

 19. آلمانی‌ها ترامپ را خطرناک‌تر از پوتین می‌دانند

 20. پروازهای فرودگاه نجف از سر گرفته شد

 21. هنیه: معامله قرن مُرده به دنیا آمده است

 22. پاسخ صداوسیما به حاشیه‌هایی درباره پویول و یاسی اشکی

 23. برخورد آموزش و پرورش با مدارس لاکچری

 24. واژگونی خودروی سمند جان 4 نفر را گرفت

 25. حضور گریزمان با پرچم اروگوئه در نشست خبری

پربحث‌های دیروز

 1. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 2. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 3. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 4. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 5. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 6. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

 7. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 8. آقای «خ» کجاست؟

 9. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 10. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 11. همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند/افرادی که ارز گرفتند و تخلف کردند قابل ترحم نیستند/دولت هیچ خط قرمزی ندارد

 12. جدول ثابت قطعی برق تهران منتشر شد + جدول

 13. با افزایش دوباره قیمت، سکه به ۲ میلیون و ۸۹۶ هزار تومان رسید + قیمت ارز

 14. تیم اقتصادی دولت باید پاسخگوی مشکلات باشد

 15. افزایش چشمگیر مصرف بنزین از سال ۹۲ + نمودار

 16. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد: مشکلات اقتصادی نتیجه سومدیریت است نه تحریم

 17. حاشیه‌های اهدای جام جهانی؛ اقدام جالب رئیس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

 18. محسنی‌اژه‌ای: سلطان سکه "حمید مظلومی" است، او سال ۹۱ هم دستگیر شده بود/ دو برادری که بیست و چند میلیون ارز گرفته‌اند برای واردات کاغذ

 19. گرما ایران را در برمی گیرد / نگرانی از تامین برق ایران در چهارمین هفته تابستان

 20. فروش اقساطی قبر در بهشت زهرا

 21. خبر محسنی اژه‌ای از دستگیری ۵۰ بدهکار بزرگ بانکی

 22. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 23. یادداشت کیهان؛ اگر مائده دانمارکی بود!

 24. وقتی ما ایرانی ها بدنبال توسعه، بدون کار کردن هستیم

 25. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. کریمی قدوسی به الف خبر داد؛ خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

 3. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 4. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 5. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 6. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 7. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 8. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 11. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 12. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 13. اقتصاد مردم بنیان و آفتی به نام افزایش نقدینگی/شاه‌کلید قفل نقدینگی چیست؟

 14. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 15. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 16. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 17. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 18. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 19. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 20. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 21. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 22. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 23. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 24. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 25. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 2. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 3. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 4. رهبر انقلاب:مشکلات را با مردم در میان بگذارید/ با متخلفان در هر سطحی برخورد شود/ تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد

 5. کواکبیان کابینه تغییر نکند، مجلس دست‌به‌کار می‌شود/ تخلفات واردات خودرو قابل پیشگیری بود

 6. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 7. دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب

 8. قدردانی هیات دولت از بیانات امید بخش رهبری

 9. انهدام ۲ تیم تروریستی در عملیات مشترک وزارت اطلاعات و سپاه

 10. جزئیات دو نامه مهم رئیس مجمع به آیت‌الله جنتی

 11. دیدار معاون ظریف با بشار اسد

 12. اژه‌ای: دادستانی در حال بررسی پرونده دو تابعیتی‌هاست

پربحث‌های دیروز

 1. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 2. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 3. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 4. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 5. یادداشت کیهان؛ اگر مائده دانمارکی بود!

 6. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 7. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 8. رهبر انقلاب:مشکلات را با مردم در میان بگذارید/ با متخلفان در هر سطحی برخورد شود/ تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد

 9. کواکبیان کابینه تغییر نکند، مجلس دست‌به‌کار می‌شود/ تخلفات واردات خودرو قابل پیشگیری بود

 10. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 11. دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب

 12. پژمانفر:باید فرزندان خود را اقناع کنیم که حجاب برای آن‌ها یک ظرفیت است

 13. بروجردی: مذاکرات، میدان تجدید آزمون اروپایی‌هاست/ منتظر اقدامات عملی هستیم

 14. صادق زیباکلام امسال بازنشسته می شود

 15. کدخدایی: شورای نگهبان علم غیب ندارد/ بیش از ۲۰ مورد قانون در راستای مبارزه با فساد وجود دارد/ مبارزه با فساد را تسهیل می‌کنیم

 16. قدردانی هیات دولت از بیانات امید بخش رهبری

 17. انهدام ۲ تیم تروریستی در عملیات مشترک وزارت اطلاعات و سپاه

 18. جزئیات دو نامه مهم رئیس مجمع به آیت‌الله جنتی

 19. دیدار معاون ظریف با بشار اسد

 20. اژه‌ای: دادستانی در حال بررسی پرونده دو تابعیتی‌هاست

 21. خاطره رهبر انقلاب در مراسم ازدواج فرزندشان

 22. وکیل بقایی: دوباره درخواست اعاده دادرسی می‌دهیم

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. کریمی قدوسی به الف خبر داد؛ خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

 2. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 3. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 4. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 5. ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور/ کدام وزرا تغییر می کنند؟

 6. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 7. صحبت‌های آذری‌جهرمی درباره پشت پرده ماجرای دختر حاشیه‌ساز اینستاگرام

 8. ظریف: همواره می دانستیم که به وعده های آمریکا نمی توان اعتماد کرد

 9. چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

 10. وزیر بهداشت: آماده طوفان تحریم‌ها باشیم

 11. رقصنده‌هایی که دستگیر و آقازاده‌هایی که اعدام شدند

 12. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 13. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 14. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 15. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 16. معاونت اقتصادی وزارت خارجه چه می‌کند/ امروز جنگ اقتصادی داریم،شرایط صلح نیست!

 17. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 18. با اعلام نوبخت؛ برجام ایرانی سرانجام تدوین شد/ 12 بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها

 19. دستور رهبر انقلاب درباره پارازیت ها/رونمایی از بازی سلطان واردات غذای دام/ اعلام جرم علیه سیف/ یلتسین، گورباچف و پوتینِ ایران به روایت جبهه پایداری/ تحلیل نوع نشستن پوتین مقابل ولایتی

 20. حجت‌الاسلام رئیسی: امروز حربه و فتنه دشمن ناامید کردن مردم است

 21. تهدید ضمنی کابینه توسط عارف/ هدیه تولد ۶ میلیاردی به یک سلبریتی از جیب مردم/ادعای سه تابعیتی بودن پسر روحانی/تحلیل دو قطبی واعظی- جهانگیری

 22. هشدار رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات

 23. وزیری که مردم را از طوفان تحریم‌ها می‌ترساند+عکس

 24. یادداشت حسین شریعتمداری/گشایش در این تنگه است!/پاسخ وزیر خارجه سابق فرانسه به پرسش یکی از تجار فرانسوی

 25. واکنش سخنگوی دولت به خبر استعفای جهانگیری

آخرین عناوین