ایمانی: رئیس جمهور باید از کابینه خود سوال کند که چرا آنها تا امروز سکوت کردند؟

گروه سیاسی الف،   3970418196 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ایمانی: رئیس جمهور باید از کابینه خود سوال کند که چرا آنها تا امروز سکوت کردند؟

اگر پشت پرده ای وجود دارد آن را مطرح کنند. اما اگر وزرا حرفی برای گفتن ندارند، چنین القاء نکنند که می خواهند کار کنند، اما دیگران نمی گذارند. جامعه از سخنان رئیس جمهور که می گوید وزرا سکوت خود را بشکنند، چنین برداشت می کند که حتماً پشت پرده ای وجود دارد.

در هفته های اخیر، رئیس جمهور باردیگر، بر لزوم شکسته شدن سکوت وزرا تاکید کرد و این موضوع دوباره مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. اما «اعلام اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی»از سوی بانک مرکزی، باعث شد تا کانون توجه ها به این سمت منتقل شود. از این رو، کارشناسان مختلفی، نظرات خود را دراین باره بیان کردند.

در همین رابطه، یک فعال سیاسی اصولگرا معتقد است: اگر پشت پرده ای وجود دارد، وزرا باید آن را مطرح کنند. اما اگر حرفی برای گفتن ندارند، چنین القاء نکنند که می خواهند کار کنند، اما دیگران نمی گذارند. 

وی همچنین درباره اعلام لیست دریافت کنندگان ارز دولتی از سوی بانک مرکزی گفت:  اینکه نام افشاگری به روی اعلام اسامی شرکت های دریافت کننده ارز گذاشتند، منطقی نبود. متاسفانه چنین القاء کردند؛ انگار شرکت هایی که ارز دولتی گرفتند، مرتکب تخلف شده اند. صداوسیما نیز در زیرنویس های خبری خود، بر چنین ذهنیتی صحه می گذاشت.

 وزرا نباید سکوت کنند/ شاید وزرا حرفی برای گفتن ندارند

 ناصر ایمانی در گفت و گو با خبرنگار جماران، درباره لزوم شکسته شدن سکوت وزرای کابینه دولت، گفت: «وزرا نباید سکوت کنند» و رئیس جمهور باید از کابینه خود سوال کند که چرا آنها تا امروز سکوت کردند؟ شاید وزرا حرفی برای گفتن ندارند یا شاید اگر حرفی بزنند، بیشتر مورد انتقاد قرار گیرند و به همین دلیل باشد که سکوت کردند. امروز وضعیت به جایی رسیده که اگر برخی مقامات درباره موضوعات مختلف حرف بزنند، باعث تمسخر بیشتر می شوند. مانند «رئیس کل بانک مرکزی» که دیگر نمی تواند حرفی بزند.

وی افزود:  این پیشنهاد بسیار خوبی است که وزرا سکوت نکنند. بنابراین پیشنهاد بنده هم این است که وزرا با مردم حرف بزنند و گزارشی از عملکرد خود ارائه کنند. از آنجا که دولت محرمی جز مردم ندارد، باید حرف های خود را با آنها مطرح کند. یکی از دلایل دیگری هم که ممکن است، موجب سکوت وزرا شده باشد، پرهیز از معضل «حرف بدون عمل» باشد. وقتی رئیس جمهور از سکوت وزرا انتقاد می کند، مردم گمان می کنند، حرف های نهفته ای وجود دارد که متعاقب آن، وزرا نمی توانند کارهای خود را به درستی  انجام دهند.

دولت باید رسانه هایی داشته باشد که در هر زمانی، هرکدام از آحاد ملت، بتواند ببیند که در این لحظه چه شرکتی و برای چه کالایی، ارز دولتی دریافت کرده است

 این فعال سیاسی اصولگرا گفت: اگر پشت پرده ای وجود دارد آن را مطرح کنند. اما اگر وزرا حرفی برای گفتن ندارند، چنین القاء نکنند که می خواهند کار کنند، اما دیگران نمی گذارند. جامعه از سخنان رئیس جمهور که می گوید وزرا سکوت خود را بشکنند، چنین برداشت می کند که حتماً پشت پرده ای وجود دارد، اگر چنین مساله ای هست، وزرا شفاف و روشن بگویند و اگر این گونه نیست و وزرا فکر می کنند که دیگر حرف درمانی جواب نمی دهد، استعفا دهند.

وی با اشاره به اعلام لیست دریافت کنندگان ارز دولتی از سوی بانک مرکزی گفت: من نمی فهمم که اعلام کردن لیست کسانی که ارز دولتی دریافت کردند، چه معنایی دارد؟ اولاً دولت باید رسانه هایی داشته باشد که در هر زمانی، هرکدام از آحاد ملت، بتواند ببیند که در این لحظه چه شرکتی و برای چه کالایی، ارز دولتی دریافت کرده است. این همان شفافیتی است که باید وجود داشته باشد. یعنی باید سایتی وجود داشته باشد که اگر کسی، ارزی را برای دریافت کالا گرفت، اطلاعات او را در اختیار عموم قرار دهد.

اگر قرار به اعلام کردن اسامی باشد باید نام تمامی افراد، اعلام شود

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار کرد: شیوه ای که لیست دریافت کنندگان ارز اعلام شدند، این ذهنیت را در جامعه  ایجاد کرد که انگار کار خلافی صورت گرفته است. اگر قرار به اعلام کردن اسامی باشد باید نام تمامی افراد، اعلام شود. در ثانی، شرکتی به صورت قانونی، یک مقدار ارز را برای واردات کالا دریافت کرده، اگر هنوز کالایی را که به خاطر آن ارز گرفته، وارد نکرده یا به قیمتی گران تر فروخته، نام آن را اعلام کنند.

وی افزود: اما اگر شرکتی، به صورتی قانونی ارز خود را دریافت کرده است و کالا را وارد کرده و آن را فروخته یا در حال فروش است، اعلام کردن نام آن شرکت، چه مشکلی از کشور را حل می کند؟ اصلاً چرا باید نامش را اعلام کنند؟ بدون تردید، اگر اسامی تمامی دریافت کنندگان را در سایت اعلام می کردند، کار درستی بود. زیرا مردم باید بدانند چه کسانی یا چه شرکت هایی برای چه کالاهایی ارز دولتی دریافت می کنند.

شرکتی که به منظور واردات کلیه کالاهای مجاز تاسیس شده و در اساسنامه آن نیز چنین آمده، می تواند همزمان قطعه خودرو، یخچال و شکر وارد کند

ایمانی گفت: اما اینکه نام افشاگری به روی اعلام اسامی شرکت های دریافت کننده ارز گذاشتند، کاری منطقی نبود. متاسفانه، چنین القاء کردند که انگار شرکت های گیرنده ارز دولتی، مرتکب تخلف شده اند. صداوسیما نیز در زیرنویس های خبری خود، بر چنین ذهنیتی صحه می گذاشت که شرکت های دریافت کننده ارز دولتی، متخلفند. در صورتی که ممکن بود شرکتی مطابق روال کاری اش، از آنجا که شرکت خودرو بوده، قطعات مربوط به خودرو وارد کرده باشد.  

وی بیان کرد: مردم وقتی می بینند که چندین میلیارد دلار به شرکت ها داده شده است، در ذهن خود گمان می کنند که همه این شرکت ها متخلفند، در صورتی که چنین نیست. شرکتی در کار واردات شکر است، ارز دولتی دریافت کرده و پس از واردات شکر، آن را فروخته است. این شرکت چه تخلفی انجام داده است؟ و اما درباره شرکت هایی که بر خلاف ماهیتشان، کالاهایی غیرمرتبط وارد کردند؛ بر طبق قانون، شرکتی که به منظور واردات کلیه کالاهای مجاز تاسیس شده و در اساسنامه آن نیز چنین آمده است، می تواند همزمان قطعه خودرو، یخچال و شکر وارد کند. زیرا قانوناً تخلفی نکرده و در اساسنامه اش چنین آمده که می تواند تمامی کالاهای مجاز را وارد کند.

تا امروز شرکت خودروسازی هیچ منع قانونی برای واردات چای ساز در کشور نداشته است

وی افزود: چنین شرکتی در عین حال می تواند دارو هم وارد کند. اگر سازمان هایی که مجوز می دهند، از شرکتی که در کار واردات دارو است نمی پرسند که چرا قطعات خودرو وارد می کند؟ این تخلفی از سوی آن سازمان مربوطه است و نه شرکت واردکننده. اما اگر از همان سازمان مربوطه نیز سوال شود، می گوید؛ ما چنین ممنوعیت قانونی در کشور نداریم.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: اگر بخواهیم شرکت ها تخصصی شوند و صرفاً با توجه به ماهیتی که دارند، اقدام به واردات کالا کنند. این مساله باید از سرچشمه درمان شود که برمبنای آن، شرکت های تخصصی ایجاد شوند. اما تا امروز، شرکت خودروسازی هیچ منع قانونی برای واردات چای ساز در کشور نداشته است. بدون شک این شرکت، برای واردات چای ساز به کشور، مجوزات لازم را کسب کرده است.

ایمانی گفت: برای نمونه، اگر شرکت ایران خودرو بخواهد دستگاه چای ساز وارد کشور کند، برای ثبت سفارش، فرمی را به وزارت بازرگانی داده است. به طور حتم، وزارت بازرگانی سفارشات شرکت ها را مشاهده می کند، چنانچه این کار شرکت ها تخلف بوده، باید پرسید که چرا جلوی این تخلف گرفته نشده است؟ و حال که وزارت مانع آنها نشده، قاعدتاً تخلفی صورت نگرفته است. اما اگر ایران خودرو، دستگاه های چای سازی را که وارد کرده، گران فروخته، این تخلف است و سازمان تعزیرات باید با چنین تخلفاتی برخورد کند.

وی بیان کرد: نباید ذهن مردم را دچار آشفتگی کرد که بعد از آن، مردم احساس کنند که در و پیکری برای کشور وجود ندارد. 

عناوین مرتبط

۲۱ آبان ۱۳۹۷نماینده مجلس: ۵۰ درصد ارز پتروشیمی وارد بازار می‌شود
۱۹ آبان ۱۳۹۷اپراتورهای تلفن همراه مشمول تخصیص ارز دولتی شدند
۲ آبان ۱۳۹۷جهانگیری، آری یا نه
۲۱ مهر ۱۳۹۷فرصت سوزی دولت در ترمیم کابینه و معرفی وزراء/ خبرهای ناخوشایند از معرفی گزینه های تکراری و ناکارآمد
۱۹ مهر ۱۳۹۷پور ابراهیمی: جهانگیری موفق عمل نکرد/ تحریم های آبان آمریکا اثری بر نرخ ارز ندارد
۴ مهر ۱۳۹۷ با دستور رئیس کل بانک مرکزی فهرست همه دریافت کنندگان ارز وارداتی شنبه منتشر می‌شود
۳۰ شهریور ۱۳۹۷نماینده تهران: در ماجرای واگذاری ارزهای دولتی، عده‌ای عملا دستگاه‌های نظارتی را سر کار گذاشتند
۱۹ شهریور ۱۳۹۷قیمت امروز ارزهای دولتی؛ یورو ارزان شد
۱۴ شهریور ۱۳۹۷قیمت ارز دولتی؛ یورو کاهش و پوند افزایش یافت
۱۲ شهریور ۱۳۹۷ریشه شبکه خائنین را بخشکانید
۱۲ شهریور ۱۳۹۷۷۵ قلم کالای جدید مشمول دریافت ارز دولتی شدند
۱۰ شهریور ۱۳۹۷سوال از روحانی؛ چرا ده‌ها میلیارد دلار صرف واردات کالاهای غیرضروری شد؟

دیدگاه کاربران

مختار۴۲۵۴۴۱۱۸:۳۵:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۱۸
"وی بیان کرد: نباید ذهن مردم را دچار آشفتگی کرد که بعد از آن، مردم احساس کنند که در و پیکری برای کشور وجود ندارد. " احساس نمی کنیم مطمئنیم.
ناشناس۴۲۵۴۶۶۱۹:۰۵:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۱۸
آقای ناصر ایمانی شما حتی اگر یک شرکت پیدا کردید که جنس و کالا با قیمت ارز دولتی به دست مصرف کننده ها رسانده بودند به ما معرفی کنید . ضمنا سئوال این است که چگونه به شرکتها ارز دولتی اختصاص می دهند و چرا یک شرکت صدها برابر شرکتهای دیگر ارز دریافت کرده است و چرا به بعضی شرکتها ارز داده نمی شود . وقتی که اطلاعات شما راجع به بازار و قیمت اجناس و شرکتهای دریافت کننده ارز در همین حد است بهترااظهار نظر نفرمائید .

پربحث‌های امروز

 1. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 2. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 3. نعمتی: واقعیت این است که تحریم‌ها اثر چندانی نخواهد داشت

 4. از تهران چیزی می‌ماند؟/ با آخوندی تا ۱۴۰۰

 5. ۱۰۰ نفر با مدرک غیرمرتبط در شستا/ از تعارض منافع تا ژن‌های خوب در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار را بشناسیم

 6. ربیعی: با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم/ دوران تلخی را می‌گذراند/ برای شریعتمداری آرزوی مقاومت می‌کنم

 7. ماجرای یک نفوذی در سپاه دهه ۶۰ + عکس

 8. وضعیت صنعت موشکی ایران بعد از شهادت حسن طهرانی مقدم + تصاویر

 9. سوئیفت بانک ملی امروز قطع می‌شود + سند

 10. شریعتمداری: به دلیل تحریم‌ها ممکن است مشکلات ما بیشتر شده باشد اما تلاش مان را بیشتر خواهیم کرد

 11. آیا ابتدای پایان اصلاح‌طلبان نزدیک است؟

 12. توهین به هنرمندان

 13. اگر رای دادن چیزی را تغییر می داد، این کار را غیرقانونی می‌کردند

 14. یکی بخر، دو تا ببر به سبک سایپا!

 15. افزایش قیمت آب شرب تهرانی‌ها از اول آذر

 16. حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"

 17. بازار داغ خرید و فروش کارت‌ سوخت

 18. در مورد حاکمیت دولت بر همه چیز، تا کی در بر همان پاشنه خواهد چرخید

 19. فاتحه تهران را بخوانیم

 20. پولشویی و فرار مالیاتی در بستر عدم‌شفافیت/ اقتصاد ما شفاف نیست؟

 21. کدخدایی: ایده اولیه شورای نگهبان از فرانسه گرفته شده است/ پاسخ به سوالی درباره سن اعضاء شورا

 22. صیغه اصلاح‌طلبان و روحانی  

 23. پاسخ بی‌شرمانه پمپئو به توئیت «ظریف»

 24. تهران با آمدن آخوندی «فریز» می‌شود

 25. "رئیسی" در کتاب فروشی‌های خیابان انقلاب  

پربحث‌های دیروز

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 3. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 4. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 5. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 6. بخشنامه عجیب سایپا به مشتریان!

 7. نمک دریا بدترین نوع نمک خوراکی است

 8. دو گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند

 9. علت اصلی مشکلات اقتصادی ایران چیست؟/ بسیار بعید است تحریم‌ها باعث مشکلی حاد برای ایران شود

 10. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 11. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 12. زاکانی: لاریجانی در مکتب امام می‌لنگد/ جریان انقلابی باید از خواب بیدار شود

 13. خوسوزی پسر ۲۰ ساله مقابل وزارت کار

 14. پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد

 15. قتل هوادار استقلال در پایان فینال لیگ قهرمانان آسیا

 16. فلاحت‌پیشه: پمپئو در آینده نزدیک اتحاد بیشتر بین مردم و مسئولان ایران را خواهد دید

 17. مگه قرار نبود قحطی بیاد؟  

 18. سرپل‌ذهاب یک سال پس از زلزله  

 19. روایت خانم خبرنگار از حضور در استادیوم آزادی

 20. آیت‌الله علم‌الهدی: CFT حرام و نامشروع است/ بعضی از نمایندگان به قرآن پایبند نیستند/ نامه آیت‌الله یزدی به‌جا و بسیار محترمانه بود

 21. رئیس سازمان صداوسیما: بودجه کل شبکه‌های صداوسیما به اندازه یک کانال خارجی است

 22. وزیر کشور: مردم از برگزاری مراسم روز کوروش سال‌های گذشته دلخور هستند

 23. آخوندی: رویکرد من برای شهرداری، ایجاد حکومت محلی است

 24. ماجرای پیشنهادهای روی میز زنگنه

 25. وزیر اقتصاد: اصلاح نظام بانکی کلید خورد/ قراری برای افزایش قیمت بنزین نداریم

پربحث‌های هفته

 1. آیا سپاه 90 درصد اقتصاد را در دست دارد؟/ بازی خوردن چهره های شناخته شده داخلی در بازی آمریکایی ها/ توان نظامی سپاه هدف اصلی دشمن

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. آیا قدرت خرید مردم، ۵۰ سال قبل، بیش از امروز بود؟

 4.  «مهندسی»، مرحوم است یا مقتول؟!

 5. مقایسه قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه/چه باید کرد؟

 6. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 7. ۵ نوامبر هم تمام شد و.../ بلند شدن ققنوس از خاکستر و همت آقای روحانی

 8. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 9. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 10. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 11. ماجرای عجیب دعوای امام جمعه با بخشدار سر گرفتن میکروفن!+ فیلم و عکس

 12. دوست دارم آخوندی شهردار تهران شود!  

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

 15. واکنش آیت‌الله شبیری به نامه آیت‌الله یزدی: ایشان دلسوز انقلاب و انسان متدینی است، ایشان را قبول دارم

 16. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 17. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 18. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 19. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 20. نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا: حزب دموکرات‌ اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفت/ جمهوری خواهان اکثریت سنا را حفظ کردند

 21. روحانی: "مرگ بر آمریکا" را عملی کنیم/ با افتخار تحریم را می‌شکنیم

 22. آقایان! عذرخواهی کنید

 23. ۴عامل اصلی رشد حجم نقدینگی و چرخه باطلی که آن را افزایش داد/ کدام اقدامات منجر به کاهش ارزش پول ملی شد؟/ رشد ۱۸۱درصدی بدهی دولت روحانی با استقراض از بانک‌ها+ نمودار

 24. ظریف: آرزوهای بهتری برای برجام داشتم/ با افتخار می‌گویم برجام بهترین توافق ممکن بود

 25. یک عکس مسئله‌دار در راهپیمایی ۱۳ آبان

پربحث‌های امروز

 1. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 2. ربیعی: با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم/ دوران تلخی را می‌گذراند/ برای شریعتمداری آرزوی مقاومت می‌کنم

 3. وضعیت صنعت موشکی ایران بعد از شهادت حسن طهرانی مقدم + تصاویر

 4. شریعتمداری: به دلیل تحریم‌ها ممکن است مشکلات ما بیشتر شده باشد اما تلاش مان را بیشتر خواهیم کرد

 5. آیا ابتدای پایان اصلاح‌طلبان نزدیک است؟

 6. کدخدایی: ایده اولیه شورای نگهبان از فرانسه گرفته شده است/ پاسخ به سوالی درباره سن اعضاء شورا

 7. صیغه اصلاح‌طلبان و روحانی  

 8. فعال اصلاح‌طلب: "آخوندی" یک فرغون آسفالت در جاده‌ها نریخته است

 9. باهنر: دولت مخالفت خود را با انتخاب آخوندی به شورای شهر رسانده است

 10. آیا اخبار خوب در دولت‌ها را می‌بینیم؟/ راهبرد موفقیت محسوس چیست؟

 11. آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان مجلس

 12. جهانگیری: خوشبختانه مردم شرایط دولت را درک می کنند

 13. دولت نه بسته حمایتی داد و نه موافق تصویب طرح تامین کالای اساسی در مجلس بود

 14. نقش پنهان «پگاسوس» اسراییلی در قتل خاشقچی/ گوشی آیفون را برای مسئولان ایرانی ممنوع کنید

 15. جهانگیری: دشمن مستکبری مثل آمریکا تنها با ایستادگی متوقف می‌شود

 16. لاریجانی: ترامپ شرایط مشوشی را در جهان ایجاد کرده است

 17. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 18. کنایه زاکانی به احتمال شهردار شدن آخوندی  

 19. آیا نمایندگان در خارج از کشور خانه خریده‌اند؟

 20. عربستان با ترس از قدرت ایران برای تاسیس «ایران اینترنشنال» دست به جیب شد

 21. آخوندی، شهردار شهر لیبرال‌ها/ انتخابات مجلس، استانی می‌شود؟/ پیشنهاد کناره گیری اصلاح‌طلبان از انتخابات آینده/ ایرادات شورای نگهبان به CFT

 22. اداره‌ای در ایران ۷۸۰ روز است بدون مدیر اداره می‌شود؟

 23. بدعت در قانون‌ گذاری! / آقای مطهری کمی آرامتر

 24. خرازی: عدم تعهد اروپا به برجام می‌تواند موجب بی‌ثباتی در منطقه شود

 25. دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای برزیل با ظریف

پربحث‌های دیروز

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 3. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 4. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 5. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 6. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 7. زاکانی: لاریجانی در مکتب امام می‌لنگد/ جریان انقلابی باید از خواب بیدار شود

 8. پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد

 9. فلاحت‌پیشه: پمپئو در آینده نزدیک اتحاد بیشتر بین مردم و مسئولان ایران را خواهد دید

 10. مگه قرار نبود قحطی بیاد؟  

 11. آیت‌الله علم‌الهدی: CFT حرام و نامشروع است/ بعضی از نمایندگان به قرآن پایبند نیستند/ نامه آیت‌الله یزدی به‌جا و بسیار محترمانه بود

 12. وزیر کشور: مردم از برگزاری مراسم روز کوروش سال‌های گذشته دلخور هستند

 13. ماجرای پیشنهادهای روی میز زنگنه

 14. اعطای نشان فرهنگستان علوم به وزیر امور خارجه

 15. لاریجانی: ترامپ فکر می‌کرد با خروج از برجام، می‌تواند ایران را بهم بریزد/ او ناگهان زیر میز زد

 16. توضیح قاسمی درباره جرم امنیتی یکی از کارکنان وزارت خارجه

 17. آخوندی 62 ساله و ادعای جوانگرایی/ دروغ وزیر مستعفی درباره عدم افتتاح مسکن مهر

 18. رحمانی فضلی: می‌توانیم بر شرایط تحمیلی بر کشور غلبه کنیم

 19. ما و عملیات روانی دشمنان

 20. آخوندی عملکرد ۶۲ ماهه خود را منتشر کرد

 21. اصلاح تقسیمات کشوری در آذربایجان شرقی تصویب شد

 22. وارونه نشان دادن صحبت‌های روحانی در روزنامه اصلاح‌طلب  

 23. دستگیری شخصی که مدعی بود داماد اژه‌ای است!   

 24. فضائلی: رسانه‌ها بیشتر بلندگوی جناح‌های سیاسی هستند  

 25. روایت ضرغامی از یک صبحانه با حسن عباسی +عکس

پربحث‌های هفته

 1. آیا سپاه 90 درصد اقتصاد را در دست دارد؟/ بازی خوردن چهره های شناخته شده داخلی در بازی آمریکایی ها/ توان نظامی سپاه هدف اصلی دشمن

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 4. ماجرای عجیب دعوای امام جمعه با بخشدار سر گرفتن میکروفن!+ فیلم و عکس

 5. درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

 6. واکنش آیت‌الله شبیری به نامه آیت‌الله یزدی: ایشان دلسوز انقلاب و انسان متدینی است، ایشان را قبول دارم

 7. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 8. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 9. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 10. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 11. روحانی: "مرگ بر آمریکا" را عملی کنیم/ با افتخار تحریم را می‌شکنیم

 12. آقایان! عذرخواهی کنید

 13. ظریف: آرزوهای بهتری برای برجام داشتم/ با افتخار می‌گویم برجام بهترین توافق ممکن بود

 14. یک عکس مسئله‌دار در راهپیمایی ۱۳ آبان

 15. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 16. افول قدرت آمریکا و انزوای جهانی

 17. شریعتمداری خطاب به آیت‌الله شبیری زنجانی: حضرتعالی یکی از مراجع عالیقدر و متعلق به جهان اسلام هستید

 18. نبویان: حداقلی‌ترین اقدام اخراج ناظران آژانس از کشوراست

 19. پیشنهاد برای براندازها؛ ازدواج رضا پهلوی با مریم رجوی!  

 20. جهانگیری: باید با مردم صادقانه صحبت شود چون صاحبان اصلی انقلاب هستند/ آمریکا منزوی و تنهاست

 21. نبرد با یک حکمرانی دقیق و متعهد / تفاوت ما و آمریکا

 22. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 23. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

 24. حجت‌الاسلام صدیقی: مردم از کاهش منزلت پول ملی ناراضی‌اند/ آمریکا در دیپلماسی عمومی هم شکست خورده است

 25. احمد شیرزاد: باید از مصیبت خوانی دست بکشیم؛ به فکر امیدآفرینی باشیم/ تهران قبل از انقلاب پر بود از حلبی آبادها؛ امروز دستکمی از شهرهای اروپا ندارد

آخرین عناوین