سپینو-مگنت

ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور/ کدام وزرا تغییر می کنند؟

گروه سیاسی الف،   3970417187 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور/ کدام وزرا تغییر می کنند؟

با این شرایط فعلی اقتصاد، اینکه چرا دولت هنوز در ترمیم کابینه محافظه کار و از تغییر سیاست ها گریزان است جای سوال دارد؛ به نظر می رسد در این شرایط ضرورت دارد تا دولت با درک شرایط از رویکرد انفعالی خود در این سال ها فاصله گرفته و زمینه روی کار آمدن افراد با انگیزه و کارآمد را فراهم کندِ موضوعی که مورد تاکید همگان قرار دارد، اما...

به گزارش الف، بحث ایجاد تحرک و تحول در ساختار دولت با ترمیم کابینه و تغییر سیاست‌ها در ماه های اخیر به یکی از موضوعات اصلی سیاست داخلی تبدیل شده است. در این بین تفاوتی هم بین اصولگرایان و اصلاح طلبان وجود ندارد و همه گروهای سیاسی به این موضوع تاکید دارند که حتماً دولت باید برای پویایی و خروج از رخوت تغییراتی را وزراء و مدیران بخصوص در حوزه اقتصادی بوجود آورد. حتی این موضوع در مقطعی مورد تاکید رئیس جمهور و معاون اول هم بود. از سوی دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز به شدت بر تغییر کابینه تاکید داشته و دارند.

بیشتر نگاه ها و انتقادات نیز بعد از وضعیت نابسامان بازار ارز، خودرو، مسکن، سکه و ... به سمت تیم اقتصادی دولت می باشد؛ به خصوص اینکه از چند ماه آینده و با بازگشت تحریم‌ها شاهد تشدید جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران خواهیم بود.

با همه این تفاسیر به نظر می رسد فعلاً دولت برنامه خاصی برای تغییر وزراء و مردان کابینه ندارد. در آخرین موضع گیری حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اظهارات برخی چهره های سیاسی کشور مبنی بر ترمیم  تیم اقتصادی دولت اظهار کرد: تصمیم گیرنده نهائی در این باره شخص رئیس جمهور است و مطلب خاصی هم تاکنون درباره تغییر در کابینه مطرح نشده است.

با وجود اظهارنظر معاون پارلمانی رئیس جمهور، اما به نظر می رسد نمایندگان مجلس شورای اسلامی عزم خود را جزم کرده اند تا بعد از بازگشت از تعطیلات مجلس شورای اسلامی موضوع استیضاح وزرای دولت را پیش ببرند؛ البته نمایندگان مردم در 3 تیرماه با لایحه یک فوریتی تغییر اصلاح ساختار دولت و تشکیل پنج وزارتخانه جدید مسکن، راه و شهرسازی، بازرگانی ، صنعت و معدن و ورزش و سازمان ملی جوانان مخالفت کرده بودند. این تغییر ساختار از آن جهات مهم بود که در عرصه سیاسی و رسانه ای این بحث مطرح شد که دولت تلاش دارد تغییرات در کابینه را به اصلاح ساختار ارتباط دهد و از این طریق ترمیم دولت و سیاست ها اجرایی کند؛ اتفاقی که اما بوقوع نپیوست و به نظر می رسد اگر دولت خود به تغییر کابینه همت نداشته باشد احتمالاً نمایندگان این موضوع را تا رسیدن به هدف پیگیری خواهند کرد.

 در حال حاضر از بررسی صحبت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشخص است که آنها در دستور کار خود استیضاح وزرای متعددی را مد نظر قرار داده اند.

در این راستا دیروز علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با ایلنا، درباره استیضاح برخی وزرا گفت: استیضاح وزرای نفت، اقتصاد و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی،‌کشور و علوم مطرح است.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت استیضاح وزرای علوم و نفت در مجلس

حضرتی: شاهد برخی مشکلات مدیریتی در راس تیم اقتصادی هستیم/ دولت نسبت به عملکرد تیم اقتصادی خود تغییر رویه جدی دهد

بر اساس گفته های این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به غیر از استیضاح زنگنه که در مسیر طرح در صحن می باشد فعلاً استیضاح های دیگر در کمیسیون ها در دست بررسی است و یا قرار است مطرح شود.

 تاکید نمایندگان بر استیضاح وزیر اقتصاد

یکی از وزرایی که نمایندگان مجلس به شدت پیگیر و خواهان استیضاح آن می باشند مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد و امور دارایی می باشد. درباره استیضاح کرباسیان، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار می گوید: نمایندگان بر استیضاح وزیر اقتصاد مصرند و ۹۰ نفر این طرح را امضا کرده‌اند.

نماینده شاهین شهر با اشاره به بررسی تقاضای نمایندگان برای استیضاح در جلسه اخیر کمیسیون اقتصادی، متذکر شد: در آن جلسه کرباسیان پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای به نمایندگان نداد و زمانی که متوجه شد بحث استیضاحش جدی است، کاملا بهم ریخت و عصبانی شد. وی با بیان اینکه معاونان وزیر اقتصاد در آن جلسه می‌گفتند که کرباسیان کاره‌ای نیست و دست‌اندرکاران اصلی اقتصاد کشور نوبخت، نیلی و نهاوندیان هستند، تصریح کرد: ما به کرباسیان به عنوان وزیر اقتصاد رای دادیم و اگر حرف معاونانش درست است، بیاید و بگوید که من کاره‌ای نیستم.

حاجی‌دلیگانی با تاکید بر ضرورت تغییر تیم اقتصادی دولت، اظهار کرد: متاسفانه مشی رئیس جمهور این است که درباره بسیاری از مسائل مهم کشور تصمیم‌گیری نمی‌کند و اگر کابینه خود را برای بهبود شرایط اقتصادی تغییر ندهد، مجلس مطابق با قانون اساسی وارد عمل می‌شود.

اکثریت مجلس موافق تغییر تیم اقتصادی دولت است

البته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای که حدود 200 نفر آن را امضا کرده بوده اند از رئیس جمهور خواسته بودند دولت به تغییرات در تیم اقتصادی اهتمام داشته باشد.

نمایندگان در این نامه که 6 تیرماه در مجلس قرائت شد خطاب به رئیس جمهور تاکید کرده بودند: « از جناب عالی به عنوان منتخب مردم و رئیس  دولت که مسئولیت اداره اجرایی کشور را بر عهده دارید انتظار داریم قبل از تصمیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به این مهم یعنی تغییر درمجموعه مدیریت تیم اقتصادی  با رویکرد چابکی و درک حساسیت‌های کنونی باهدف هماهنگی و کارآمدی هر چه بیشتر تیم اقتصادی اقدام عاجل به عمل آورید.»

در این باره پروانه سلحشوری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه‌ ۲۰۰ نماینده به رئیس جمهور برای تغییر تیم اقتصادی دولت گفت: ما قبل از بروز بحران خواستار ترمیم تیم اقتصادی بودیم. مجلس تنها می‌تواند وزرا را استیضاح کند. برخی دیگر باید مستقیما از سوی رئیس جمهور برکنار شوند. دست دولت باز است. باید به افکار عمومی و صحبت‌های کارشناسان احترام گذاشته و در عین حال از تصمیمات آنی، راهکارهای عجولانی و بدون کار کارشناسی پرهیز کنیم.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با بیان اینکه «دولتی‌ها به اختلاف بین کابینه اذعان دارند» گفت که در شرایط فعلی ترمیم کابینه امر محتومی است.

بیشتر بخوانید:

نمی‌دانیم چرا رئیس جمهور برای تغییر کابینه اقدامی نمی کند

فلاحت پیشه: همراهی بین کابینه دولت وجود ندارد/ ترمیم کابینه امر محتومی است

همان طور که گفته شد خود رئیس جمهور نیز در 6 تیرماه و  در نشست با مدیران ارشد دستگاه اجرایی تاکید کرده بود که «امروز باید به فکر تغییر شرایط باشیم و از مشاوران و کارشناسان جدید بهره بگیریم و از هر فکر جدید و نویی استقبال و همه افکار و اندیشه‌ها را دعوت به همکاری کنیم.»

با این شرایط اینکه چرا دولت هنوز در ترمیم کابینه محافظه کار است و از تغییر سیاست ها گریزان است جای سوال دارد. به نظر می رسد در این شرایط ضرورت دارد تا دولت با درک شرایط از رویکرد انفعالی خود در این سال ها فاصله بگیرد و زمینه روی کار آمدن افراد با انگیزه و کارآمد را فراهم نماید. در صورت تغییر در کابینه و همچنین در پیش گرفتن سیاست های اقتصادی صحیح احتمال اینکه پروژه فشارهای خارجی برای درهم شکستن اقصاد ایران به شکست بینجامد بسیار افزایش می یابد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ تیر ۱۳۹۷کواکبیان کابینه تغییر نکند، مجلس دست‌به‌کار می‌شود/ تخلفات واردات خودرو قابل پیشگیری بود
۲۴ تیر ۱۳۹۷محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند
۲۳ تیر ۱۳۹۷وزیری که مردم را از طوفان تحریم‌ها می‌ترساند+عکس
۲۳ تیر ۱۳۹۷تاخیر زیان بار در اصلاح کابینه؛ از سیف تا نوبخت
۲۳ تیر ۱۳۹۷خجسته: تیم ناکارآمد اقتصادی دولت در حال جابه‌جایی است
۲۳ تیر ۱۳۹۷توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است
۲۳ تیر ۱۳۹۷بلومبرگ: آمریکا درشرایط خاص استثنا در تحریم ایران قائل می شود
۲۱ تیر ۱۳۹۷پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود
۲۰ تیر ۱۳۹۷صحبت‌های آذری‌جهرمی درباره پشت پرده ماجرای دختر حاشیه‌ساز اینستاگرام
۱۸ تیر ۱۳۹۷ایمانی: رئیس جمهور باید از کابینه خود سوال کند که چرا آنها تا امروز سکوت کردند؟
۱۸ تیر ۱۳۹۷ادعای نشریه آلمانی درباره راهکار ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا
۱۶ تیر ۱۳۹۷نمی‌دانیم چرا رئیس جمهور برای تغییر کابینه اقدامی نمی کند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۵۰۷۵۱۲:۴۴:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۱۸
تغییر یک یا دو عضو کابینه دردی را دوا نمی کند. هیچکدام از وزرای کابینه برنامه موفق و قابل قبولی نداشته اند. عمل کرد وزارت خانه ها رو به جلو نبوده بلکه رو به عقب است. باید کل کابینه و اعضای دولت عوض شوند.
ناشناس۴۲۵۰۸۶۱۲:۵۲:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
برکنارررشون کنید چهره های جدید زندگی جدید
ناشناس۴۲۵۴۳۲۱۸:۲۸:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۸
باید بپرسین کدوم وزرا تغییر نمیکنن !!! چون اون وزرایی باید تغییر کنن که اتفاقا رئیس جمهور حاضر به کنار گذاشتن اونها نیست !! مثل وزیر صنعت ، وزیر نفت ، وزیر راه !
جامعه شناس۴۲۵۴۸۰۱۹:۱۶:۱۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
اکثر مردم و کارشناسان اعتقاد دارند تیم فعلی اقتصادی دولت باید بر کنار و توسط مدعی العموم در زمان مناسب مورد محاکمه قرار بگیرند
mostafa.kamali95@yahoo.com۴۲۵۵۱۹۲۰:۱۶:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
ما خواهان بر کناری نوبخت و سیف و کرباسیان و نیلی اعضای تیم اقتصادی دولت که با سیاست گذاری هایشان باعث ایجاد هرج و مرج اقتصادی شدند هستیم و از مدعیدالعموم می خواهیم در فرصت مناسب به کارهای انان رسیدگی نمایند
احمد رسولی نژاد۴۲۵۵۲۱۲۰:۱۹:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۸
اخیرا وزیر اطلاعات دولت روحانی فرموده اند ما نباید کاری بکنیم که بدهکاران کلان بانکی ناراحت شوند این به چه مفهوم است ریس جمهوزی لطفا توضیح بفرمایند
ناشناس۴۲۵۵۴۷۲۰:۳۵:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
چهره جدید با تفکر جدید نه اینکه فرد عوض شود ولی کماکان افرادی چون نوبخت؟، تهاوندیان، سیف و نیلی اتاق فکر باشند
ناشناس۴۲۵۹۲۵۰۸:۲۸:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۱۹
امیدوارم قبل از همه وزیر علوم عوض بشه بلکه این دانشگاهها یه سرو سامان جدی بگیرن بلکه کسی باشه و شهامت تغییر در ساختار بگیره و دست بعضی باندهای قدیمی رو با انواع .... رو کنه و جمعشون کنه دانشگاهیان از اینهمه فساد و ... زخمی وبیمارگونه هستند یکی میخواد این زخمها رو التیام ببخشه و این میسر نیست مگر با ساماندهی و کوتاه کردن دست باندهای فساد که برا نگه داشتن پست و مقامشون هرکاری میکنن ازبستن سایتهایی که حقیقت عملکردشان را می نویسند تا ... جناب آقای توکلی از شما هم به عنوان انسانی شریف و فرهیخته که سالهاست مدافع مردم وبیت المال بوده اید و دیده بان ... خواهش عاجزانه داریم دراینخصوص تحقیق فرموده بیشتر بنویسید چشم امیدمان به شماست ممنون از همه بزرگواریها و یاری سبزتان
ناشناس۴۲۶۵۹۳۱۳:۴۱:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۱۹
مهمترین تغییر میتونه تغییر وزیر علوم باشه که دوست بازیها رو بگذار کنار و افراد شایسته جایگزین کنه تاسف آوره تو محیط های دانشگاهی مثل سیب قرمز خوش رو ولی توشون پوک یا خراب باشه هرچی باشه دانشگاه محل علم و تربیت ایندگان کشوره و باید بیشتر توجه بشه
ناشناس۴۲۵۰۹۲۱۲:۵۶:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۱۸
فقط تعویض تیم اقتصادی کفایت نمی کنه اکثریتشونو عوض کنید نیروی جهادی بذارید مردم و نجات بدید
ناشناس۴۲۵۱۰۹۱۳:۰۷:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۱۸
اگر تحریمها بیاید با کابینه اقتصادی سوییس و ژاپن هم نمی توانید کاری بکنید. اقتصاد کشور بعد از تحریمها کاملاً متلاشی خواهد شد.
ناشناس۴۲۵۱۱۳۱۳:۰۹:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۱۸
مشکل کنونی یک مشکل سیاسی با دنیا است و اقتصادی نیست که با تغییر وزرا مشکل حل بشه اثری نداره
mostafa.kamali95@yahoo.com۴۲۵۱۱۴۱۳:۱۲:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
جناب دکتر روحانی عزیز ریاست دولت بیم و تردید چطوری دیگه اقتصاد دانان و مردم بگویند که نوبخت سیف نهاوندیان و نیلی عاملان نابسامانیراقتصادی را بر کنار تا در وقت مناسب توسط مدعی العموم به خاطر وارد کردن ایندهمع خسارات مادی و معنوی جبران ناپذیر مورد محاکمه قرار گیرند
ناشناس۴۲۵۱۷۵۱۳:۵۸:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۱۸
در دو کلام هم دلواپسم و هم دلشوره دارم
رمضانی۴۲۵۱۷۶۱۴:۰۲:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
ترمیم کابینه بدون شناخت افراد و توانایی ها و خلاقیت اشخاص برای جایگزین کردن با بعضی از وزرا بی نتیجه خواهد بود. باید اول افرادی را پیدا کرد تا خلاقیت، دانش و جسارت لازم را برای تغییر شرایط اقتصادی داشته باشند. عجله کردن برای تغییر بدون در نظر گرفتن این شرایط اشتباه بسیار بزرگی است
ناشناس۴۲۵۱۸۴۱۴:۱۰:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۱۸
برای بار هزارم: روحانی بی تفاوت است و هیچ تغییری در کابینه نخواهد داد.
ناشناس۴۲۵۲۴۳۱۵:۱۰:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۱۸
اول از همه آخوندی را برکنار کنند که مسبب اصلی وضع وحشتناک مسکن است.
ناشناس۴۲۵۲۵۱۱۵:۱۷:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۱۸
ریاست محترم جمهوری لطفا بدانید مردم بواسطه اینکه دشمن سو استفاده نکند گذاشته اند دولت شما ادامه پیدا کند و الا همان روزهای اول باید استیضاح و بر کنار میشدید به دیدگاه مردم و اقتصاد دانان توجه کنید
نعمت الله جوکار نامیوندی۴۲۵۲۵۴۱۵:۲۱:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۱۸
متاسفانه مدتهاست که دولت ها به صورت شرکت سهامی وامدار فعالیت های تبلیغاتی گروهها واحزاب در جریان انتخابات ریاست جمهوری هستند . جناب روحانی نیز اساسا فردی عمل گرا واهل ریسک نیست و با محافظه کاری و امید واهی به وعده های خارجی و گفتار درمانی قصد تحول صدروزه اقتصاد وهماوردی با قدرت های سیاسی واقتصادی ذی نفوذ خارجی را دارد .
ناشناس۴۲۵۲۷۲۱۵:۳۷:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
وزرای اقتصاد ،تجارت وکار وهمچنین سیف ،نهاوندیان و اخوندی باید هرچه زودتر برکنار شوند ولی بنظر میرسد وزیر تجارت وصنعت را نمیتواند اقای روحانی ویا مجلس برکنارکند . درپایان اصل همه مشکلات از مجلس فرمانبرست وتا مجلس خواست واراده اکثریت ملت نباشد نه تنها مشکلات حل نخواهد شد بلکه مشکلات تبدیل به بحران خواهد گردید تا علم ودانش بکار گرفته نشود جایگاه متملقین واختلاسگران و رانتیها مستحکمتر وتبعیضات بیشتر ودرنهایت کشور را ناکار امدتر خواهد شد الان اکثریت ادارات اشکارا برای انجام کارهای قانونی هم درخواست اخذ رشوه میکنند وبی شرمانه وبدون حیا وترس شماره کارت خودرا پیامی ارسال میکنند .
ناشناس۴۲۵۲۷۵۱۵:۴۰:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۱۸
ریاست دولت چرا باید دولت احمدی نژاد دم سیاه استخوانی را کیلویی 4 هزار تومان کف دست شما بگذارد و شما دم سیاه استخوانی را بی اندازه فربه کنید و کیلویی 14 هزار تومان دارید به دولت بعدی که ممکن است زود هنگام تحویل بگیرد بدهید
ناشناس۴۲۵۳۰۴۱۶:۱۲:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۱۸
کل کابینه هم تغییر کنه بهبود چندانی حاصل نمیشه!
ناشناس۴۲۵۳۹۹۱۷:۴۸:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۱۸
چند صد نفرند که از اول انقلاب از این وزارتخانه به ان یکی جابجا میشوند و هر جایی هم که میروند فقط خرابی به بار می اوردند. مثلا جابجا کنن، کیو میخوان جاش بذارن؟!!
ناشناس۴۲۵۴۲۵۱۸:۲۱:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
نوبخت - سیف - عراقچی حتما باید برن کنار
ناشناس۴۲۵۵۴۰۲۰:۳۲:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
امروز منزل یکی از اقوام بودیم که طلافروش هست. از حرفهاشون واقعا ناراحت و عصبانی شدم. معتقد بود داره مثل دوره احمدی نژاد میشه و از یه جهت برای پیشرفت و تکون بازار اوضاع خوبیه. که با جواب من که گفتم برای دزدی اوضاع خوبیه ناراحت شد. از دولت خواهش میکنم جلوی انواع دزدی ها و سواستفاده ها را بگیرند مردم که این همه طرفدارتون بودن نگذارید یه خاطره بد ازتون باقی بمونه..........
ناشناس۴۲۵۵۴۱۲۰:۳۳:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۸
تنها راه دمکراسی واقعی هست تمام
ناشناس۴۲۵۵۵۱۲۰:۴۶:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۱۸
عوض کردن وزرا بی تاثیرترین اقدام ممکن است ، مشکلی پیش نیامده که بخواهد حل شود ، سیستم بانکی از ابتدای امسال تصمیم گرفت فنر تثبیت ارز را رها کند و به قیمت فعلی برساند ، کاری که باید به تدریج انجام می شد و اگر هر سال هزار تومان افز ایش داشتیم با شوک فعلی مواجه نمی شدیم، کار خود را کردند و تقصیر آن را هم گردن تحریم های هنوز اجرایی نشده امریکا انداختند و در این مسان هم دارایی ما نصف شد ، مشکل اصلی عدم تعهد بانک مرکزی به حفظ ارزش پول ملی است ،
ناشناس۴۲۵۶۹۴۲۳:۳۴:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
(( با تغییر دولت ها در طی ۳۰ سال اخیر )) هم هیچ کدام از مشکلات کشور حل نشد و هر روز اوضاع بدتر از دیروز شد دلیلش هم تنها همه گیر شدن تعارض منافع در بین مقامات مسئول میباشد ، پس ساده اندیشی است اگر تا قبل از اینکه شرایط به وجود امدن تعارض منافع بطور کامل و قطعی در کشور بر طرف نشده باشد انتظار حل کوچکترین مشکلی با تغییر در اعضای کابینه را داشته باشیم .
جلال۴۲۵۷۵۴۰۰:۳۲:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۹
روحانی کشور را رها کرده و همش دنبال اروپاست رئیس جمهور بی تفاوت است
ناشناس۴۲۵۸۰۴۰۲:۰۳:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۱۹
آقای روحانی از همان نهاد ریاست جمهوری شروع کند و تمام افراد ۶۰ سال به بالا را مرخص کند شاید وزارتخانه های دیگر هم الگو بگیرند و دست به کار شوند. بابا در شرایط خاص نیروی جوان و با انگیزه می تواند برای کشور کار اساسی و پر تحرک بکند.
ناشناس۴۲۶۳۵۳۱۱:۵۲:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
سهل انگاری رئیس جمهور نه محافظه کاری
ناشناس۴۲۸۹۰۱۱۸:۴۳:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وزیر کار اول از همه باید بره.....وزارت کار رو ویرانه کرد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. عامل سردرد تنشی را بشناسید

 2. جمله روشنی بخش امام خمینی (ره) درباره رمز پیروزی  

 3. ۳ دستور مهم اقتصادی در یک ماه

 4. آخرین وضعیت سلامتی سپند امیرسلیمانی

 5. علی کریمی استقلالی شد

 6. رادیو جای تلویزیون را گرفت + عکس

 7. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 8. پنج شگفتی جام جهانی ۲۰۱۸ را بشناسید

 9. صحبت‌های کدخدایی در مورد رد صلاحیت مینو خالقی پس از انتخابات + فیلم

 10. ساز و کارهای جدید برای دریافت ارز دولتی

 11. ترامپ برای دیدار با پوتین وارد فنلاند شد

 12. همیشه دست یک زن در میان است

 13. طرحی جدید برای ایجاد بحران در عراق

 14. توصیه رئیس فیفا: اول از همه هیرو را در آغوش بگیرید

 15. بی‌تدبیری در بازسازی و ناامیدی از آینده در سرپل‌ذهاب

 16. رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی: از درون مرده‌ام

 17. ضرب الاجل کی‌روش تمام شد

 18. امضای قرارداد علی کریمی با استقلال در «تایم» همیشگی آبی‌پوشان

 19. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 20. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 22. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 24. برجام اروپایی و پیچیدگی آمریکا

 25. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

پربحث‌های دیروز

 1. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 2. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 3. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 4. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 5. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 6. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

 7. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 8. آقای «خ» کجاست؟

 9. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 10. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 11. همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند/افرادی که ارز گرفتند و تخلف کردند قابل ترحم نیستند/دولت هیچ خط قرمزی ندارد

 12. جدول ثابت قطعی برق تهران منتشر شد + جدول

 13. با افزایش دوباره قیمت، سکه به ۲ میلیون و ۸۹۶ هزار تومان رسید + قیمت ارز

 14. تیم اقتصادی دولت باید پاسخگوی مشکلات باشد

 15. افزایش چشمگیر مصرف بنزین از سال ۹۲ + نمودار

 16. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد: مشکلات اقتصادی نتیجه سومدیریت است نه تحریم

 17. حاشیه‌های اهدای جام جهانی؛ اقدام جالب رئیس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

 18. محسنی‌اژه‌ای: سلطان سکه "حمید مظلومی" است، او سال ۹۱ هم دستگیر شده بود/ دو برادری که بیست و چند میلیون ارز گرفته‌اند برای واردات کاغذ

 19. گرما ایران را در برمی گیرد / نگرانی از تامین برق ایران در چهارمین هفته تابستان

 20. فروش اقساطی قبر در بهشت زهرا

 21. خبر محسنی اژه‌ای از دستگیری ۵۰ بدهکار بزرگ بانکی

 22. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 23. یادداشت کیهان؛ اگر مائده دانمارکی بود!

 24. وقتی ما ایرانی ها بدنبال توسعه، بدون کار کردن هستیم

 25. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. کریمی قدوسی به الف خبر داد؛ خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

 3. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 4. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 5. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 6. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 7. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 8. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 11. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 12. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 13. اقتصاد مردم بنیان و آفتی به نام افزایش نقدینگی/شاه‌کلید قفل نقدینگی چیست؟

 14. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 15. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 16. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 17. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 18. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 19. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 20. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 21. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 22. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 23. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 24. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 25. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

پربحث‌های دیروز

 1. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 2. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 3. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 4. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 5. یادداشت کیهان؛ اگر مائده دانمارکی بود!

 6. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 7. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 8. رهبر انقلاب:مشکلات را با مردم در میان بگذارید/ با متخلفان در هر سطحی برخورد شود/ تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد

 9. کواکبیان کابینه تغییر نکند، مجلس دست‌به‌کار می‌شود/ تخلفات واردات خودرو قابل پیشگیری بود

 10. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 11. دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب

 12. پژمانفر:باید فرزندان خود را اقناع کنیم که حجاب برای آن‌ها یک ظرفیت است

 13. بروجردی: مذاکرات، میدان تجدید آزمون اروپایی‌هاست/ منتظر اقدامات عملی هستیم

 14. صادق زیباکلام امسال بازنشسته می شود

 15. کدخدایی: شورای نگهبان علم غیب ندارد/ بیش از ۲۰ مورد قانون در راستای مبارزه با فساد وجود دارد/ مبارزه با فساد را تسهیل می‌کنیم

 16. قدردانی هیات دولت از بیانات امید بخش رهبری

 17. انهدام ۲ تیم تروریستی در عملیات مشترک وزارت اطلاعات و سپاه

 18. جزئیات دو نامه مهم رئیس مجمع به آیت‌الله جنتی

 19. دیدار معاون ظریف با بشار اسد

 20. اژه‌ای: دادستانی در حال بررسی پرونده دو تابعیتی‌هاست

 21. خاطره رهبر انقلاب در مراسم ازدواج فرزندشان

 22. وکیل بقایی: دوباره درخواست اعاده دادرسی می‌دهیم

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. کریمی قدوسی به الف خبر داد؛ خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

 2. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 3. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 4. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 5. ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور/ کدام وزرا تغییر می کنند؟

 6. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 7. صحبت‌های آذری‌جهرمی درباره پشت پرده ماجرای دختر حاشیه‌ساز اینستاگرام

 8. ظریف: همواره می دانستیم که به وعده های آمریکا نمی توان اعتماد کرد

 9. چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

 10. وزیر بهداشت: آماده طوفان تحریم‌ها باشیم

 11. رقصنده‌هایی که دستگیر و آقازاده‌هایی که اعدام شدند

 12. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 13. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 14. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 15. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 16. معاونت اقتصادی وزارت خارجه چه می‌کند/ امروز جنگ اقتصادی داریم،شرایط صلح نیست!

 17. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 18. با اعلام نوبخت؛ برجام ایرانی سرانجام تدوین شد/ 12 بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها

 19. دستور رهبر انقلاب درباره پارازیت ها/رونمایی از بازی سلطان واردات غذای دام/ اعلام جرم علیه سیف/ یلتسین، گورباچف و پوتینِ ایران به روایت جبهه پایداری/ تحلیل نوع نشستن پوتین مقابل ولایتی

 20. حجت‌الاسلام رئیسی: امروز حربه و فتنه دشمن ناامید کردن مردم است

 21. تهدید ضمنی کابینه توسط عارف/ هدیه تولد ۶ میلیاردی به یک سلبریتی از جیب مردم/ادعای سه تابعیتی بودن پسر روحانی/تحلیل دو قطبی واعظی- جهانگیری

 22. هشدار رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات

 23. وزیری که مردم را از طوفان تحریم‌ها می‌ترساند+عکس

 24. یادداشت حسین شریعتمداری/گشایش در این تنگه است!/پاسخ وزیر خارجه سابق فرانسه به پرسش یکی از تجار فرانسوی

 25. واکنش سخنگوی دولت به خبر استعفای جهانگیری

آخرین عناوین