ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور/ کدام وزرا تغییر می کنند؟

گروه سیاسی الف،   3970417187 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور/ کدام وزرا تغییر می کنند؟

با این شرایط فعلی اقتصاد، اینکه چرا دولت هنوز در ترمیم کابینه محافظه کار و از تغییر سیاست ها گریزان است جای سوال دارد؛ به نظر می رسد در این شرایط ضرورت دارد تا دولت با درک شرایط از رویکرد انفعالی خود در این سال ها فاصله گرفته و زمینه روی کار آمدن افراد با انگیزه و کارآمد را فراهم کندِ موضوعی که مورد تاکید همگان قرار دارد، اما...

به گزارش الف، بحث ایجاد تحرک و تحول در ساختار دولت با ترمیم کابینه و تغییر سیاست‌ها در ماه های اخیر به یکی از موضوعات اصلی سیاست داخلی تبدیل شده است. در این بین تفاوتی هم بین اصولگرایان و اصلاح طلبان وجود ندارد و همه گروهای سیاسی به این موضوع تاکید دارند که حتماً دولت باید برای پویایی و خروج از رخوت تغییراتی را وزراء و مدیران بخصوص در حوزه اقتصادی بوجود آورد. حتی این موضوع در مقطعی مورد تاکید رئیس جمهور و معاون اول هم بود. از سوی دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز به شدت بر تغییر کابینه تاکید داشته و دارند.

بیشتر نگاه ها و انتقادات نیز بعد از وضعیت نابسامان بازار ارز، خودرو، مسکن، سکه و ... به سمت تیم اقتصادی دولت می باشد؛ به خصوص اینکه از چند ماه آینده و با بازگشت تحریم‌ها شاهد تشدید جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران خواهیم بود.

با همه این تفاسیر به نظر می رسد فعلاً دولت برنامه خاصی برای تغییر وزراء و مردان کابینه ندارد. در آخرین موضع گیری حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اظهارات برخی چهره های سیاسی کشور مبنی بر ترمیم  تیم اقتصادی دولت اظهار کرد: تصمیم گیرنده نهائی در این باره شخص رئیس جمهور است و مطلب خاصی هم تاکنون درباره تغییر در کابینه مطرح نشده است.

با وجود اظهارنظر معاون پارلمانی رئیس جمهور، اما به نظر می رسد نمایندگان مجلس شورای اسلامی عزم خود را جزم کرده اند تا بعد از بازگشت از تعطیلات مجلس شورای اسلامی موضوع استیضاح وزرای دولت را پیش ببرند؛ البته نمایندگان مردم در 3 تیرماه با لایحه یک فوریتی تغییر اصلاح ساختار دولت و تشکیل پنج وزارتخانه جدید مسکن، راه و شهرسازی، بازرگانی ، صنعت و معدن و ورزش و سازمان ملی جوانان مخالفت کرده بودند. این تغییر ساختار از آن جهات مهم بود که در عرصه سیاسی و رسانه ای این بحث مطرح شد که دولت تلاش دارد تغییرات در کابینه را به اصلاح ساختار ارتباط دهد و از این طریق ترمیم دولت و سیاست ها اجرایی کند؛ اتفاقی که اما بوقوع نپیوست و به نظر می رسد اگر دولت خود به تغییر کابینه همت نداشته باشد احتمالاً نمایندگان این موضوع را تا رسیدن به هدف پیگیری خواهند کرد.

 در حال حاضر از بررسی صحبت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشخص است که آنها در دستور کار خود استیضاح وزرای متعددی را مد نظر قرار داده اند.

در این راستا دیروز علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با ایلنا، درباره استیضاح برخی وزرا گفت: استیضاح وزرای نفت، اقتصاد و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی،‌کشور و علوم مطرح است.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت استیضاح وزرای علوم و نفت در مجلس

حضرتی: شاهد برخی مشکلات مدیریتی در راس تیم اقتصادی هستیم/ دولت نسبت به عملکرد تیم اقتصادی خود تغییر رویه جدی دهد

بر اساس گفته های این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به غیر از استیضاح زنگنه که در مسیر طرح در صحن می باشد فعلاً استیضاح های دیگر در کمیسیون ها در دست بررسی است و یا قرار است مطرح شود.

 تاکید نمایندگان بر استیضاح وزیر اقتصاد

یکی از وزرایی که نمایندگان مجلس به شدت پیگیر و خواهان استیضاح آن می باشند مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد و امور دارایی می باشد. درباره استیضاح کرباسیان، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار می گوید: نمایندگان بر استیضاح وزیر اقتصاد مصرند و ۹۰ نفر این طرح را امضا کرده‌اند.

نماینده شاهین شهر با اشاره به بررسی تقاضای نمایندگان برای استیضاح در جلسه اخیر کمیسیون اقتصادی، متذکر شد: در آن جلسه کرباسیان پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای به نمایندگان نداد و زمانی که متوجه شد بحث استیضاحش جدی است، کاملا بهم ریخت و عصبانی شد. وی با بیان اینکه معاونان وزیر اقتصاد در آن جلسه می‌گفتند که کرباسیان کاره‌ای نیست و دست‌اندرکاران اصلی اقتصاد کشور نوبخت، نیلی و نهاوندیان هستند، تصریح کرد: ما به کرباسیان به عنوان وزیر اقتصاد رای دادیم و اگر حرف معاونانش درست است، بیاید و بگوید که من کاره‌ای نیستم.

حاجی‌دلیگانی با تاکید بر ضرورت تغییر تیم اقتصادی دولت، اظهار کرد: متاسفانه مشی رئیس جمهور این است که درباره بسیاری از مسائل مهم کشور تصمیم‌گیری نمی‌کند و اگر کابینه خود را برای بهبود شرایط اقتصادی تغییر ندهد، مجلس مطابق با قانون اساسی وارد عمل می‌شود.

اکثریت مجلس موافق تغییر تیم اقتصادی دولت است

البته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای که حدود 200 نفر آن را امضا کرده بوده اند از رئیس جمهور خواسته بودند دولت به تغییرات در تیم اقتصادی اهتمام داشته باشد.

نمایندگان در این نامه که 6 تیرماه در مجلس قرائت شد خطاب به رئیس جمهور تاکید کرده بودند: « از جناب عالی به عنوان منتخب مردم و رئیس  دولت که مسئولیت اداره اجرایی کشور را بر عهده دارید انتظار داریم قبل از تصمیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به این مهم یعنی تغییر درمجموعه مدیریت تیم اقتصادی  با رویکرد چابکی و درک حساسیت‌های کنونی باهدف هماهنگی و کارآمدی هر چه بیشتر تیم اقتصادی اقدام عاجل به عمل آورید.»

در این باره پروانه سلحشوری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه‌ ۲۰۰ نماینده به رئیس جمهور برای تغییر تیم اقتصادی دولت گفت: ما قبل از بروز بحران خواستار ترمیم تیم اقتصادی بودیم. مجلس تنها می‌تواند وزرا را استیضاح کند. برخی دیگر باید مستقیما از سوی رئیس جمهور برکنار شوند. دست دولت باز است. باید به افکار عمومی و صحبت‌های کارشناسان احترام گذاشته و در عین حال از تصمیمات آنی، راهکارهای عجولانی و بدون کار کارشناسی پرهیز کنیم.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با بیان اینکه «دولتی‌ها به اختلاف بین کابینه اذعان دارند» گفت که در شرایط فعلی ترمیم کابینه امر محتومی است.

بیشتر بخوانید:

نمی‌دانیم چرا رئیس جمهور برای تغییر کابینه اقدامی نمی کند

فلاحت پیشه: همراهی بین کابینه دولت وجود ندارد/ ترمیم کابینه امر محتومی است

همان طور که گفته شد خود رئیس جمهور نیز در 6 تیرماه و  در نشست با مدیران ارشد دستگاه اجرایی تاکید کرده بود که «امروز باید به فکر تغییر شرایط باشیم و از مشاوران و کارشناسان جدید بهره بگیریم و از هر فکر جدید و نویی استقبال و همه افکار و اندیشه‌ها را دعوت به همکاری کنیم.»

با این شرایط اینکه چرا دولت هنوز در ترمیم کابینه محافظه کار است و از تغییر سیاست ها گریزان است جای سوال دارد. به نظر می رسد در این شرایط ضرورت دارد تا دولت با درک شرایط از رویکرد انفعالی خود در این سال ها فاصله بگیرد و زمینه روی کار آمدن افراد با انگیزه و کارآمد را فراهم نماید. در صورت تغییر در کابینه و همچنین در پیش گرفتن سیاست های اقتصادی صحیح احتمال اینکه پروژه فشارهای خارجی برای درهم شکستن اقصاد ایران به شکست بینجامد بسیار افزایش می یابد.

عناوین مرتبط

۱۶ آبان ۱۳۹۷امضای «کری» نم کشیده بود یا حوادث تیرماه/ خروج ترامپ از برجام با زاویه دید روحانی!
۱۵ آبان ۱۳۹۷بسته محرمانه دولت و مجلس برای مدیریت تحریم‌های جدید آماده شد
۱۵ آبان ۱۳۹۷برایان‌هوک: ایران دیگر نمی‌تواند تحریم‌ها را نقض کند
۱۴ آبان ۱۳۹۷شوی هالیوودی ترامپ و وقت‌کشی اروپایی‌ها/ آیا دستگاه دیپلماسی به روزهای مبادا هم فکر کرده است؟
۱۴ آبان ۱۳۹۷آغاز جلسه معاونین و مدیران وزارت اقتصاد با رییس‌جمهور
۸ آبان ۱۳۹۷ظریف: جامعه جهانی مقابل تحریم آمریکا ایستاده است
۶ آبان ۱۳۹۷امیری: تکمیل تیم اقتصادی دولت مهمترین اقدام در شرایط جنگ اقتصادی بود
۲ آبان ۱۳۹۷توضیحات روحانی در مورد تغییرات کابینه
۲ آبان ۱۳۹۷نماینده مجلس: مدیریت خوبی از تیم اقتصادی دولت ندیدیم
۳۰ مهر ۱۳۹۷روایت کیهان از کابینه‌ای که تکلیف وزارتخانه‌های اقتصادی آن روشن نیست!
۳۰ مهر ۱۳۹۷وصله پینه کابینه با وزیری که می‌خواهد نباشد!
۲۹ مهر ۱۳۹۷تغییر کابینه به سبک دولت دوازدهم!

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۵۰۷۵۱۲:۴۴:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۱۸
تغییر یک یا دو عضو کابینه دردی را دوا نمی کند. هیچکدام از وزرای کابینه برنامه موفق و قابل قبولی نداشته اند. عمل کرد وزارت خانه ها رو به جلو نبوده بلکه رو به عقب است. باید کل کابینه و اعضای دولت عوض شوند.
ناشناس۴۲۵۰۸۶۱۲:۵۲:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
برکنارررشون کنید چهره های جدید زندگی جدید
ناشناس۴۲۵۴۳۲۱۸:۲۸:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۸
باید بپرسین کدوم وزرا تغییر نمیکنن !!! چون اون وزرایی باید تغییر کنن که اتفاقا رئیس جمهور حاضر به کنار گذاشتن اونها نیست !! مثل وزیر صنعت ، وزیر نفت ، وزیر راه !
جامعه شناس۴۲۵۴۸۰۱۹:۱۶:۱۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
اکثر مردم و کارشناسان اعتقاد دارند تیم فعلی اقتصادی دولت باید بر کنار و توسط مدعی العموم در زمان مناسب مورد محاکمه قرار بگیرند
mostafa.kamali95@yahoo.com۴۲۵۵۱۹۲۰:۱۶:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
ما خواهان بر کناری نوبخت و سیف و کرباسیان و نیلی اعضای تیم اقتصادی دولت که با سیاست گذاری هایشان باعث ایجاد هرج و مرج اقتصادی شدند هستیم و از مدعیدالعموم می خواهیم در فرصت مناسب به کارهای انان رسیدگی نمایند
احمد رسولی نژاد۴۲۵۵۲۱۲۰:۱۹:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۸
اخیرا وزیر اطلاعات دولت روحانی فرموده اند ما نباید کاری بکنیم که بدهکاران کلان بانکی ناراحت شوند این به چه مفهوم است ریس جمهوزی لطفا توضیح بفرمایند
ناشناس۴۲۵۵۴۷۲۰:۳۵:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
چهره جدید با تفکر جدید نه اینکه فرد عوض شود ولی کماکان افرادی چون نوبخت؟، تهاوندیان، سیف و نیلی اتاق فکر باشند
ناشناس۴۲۵۹۲۵۰۸:۲۸:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۱۹
امیدوارم قبل از همه وزیر علوم عوض بشه بلکه این دانشگاهها یه سرو سامان جدی بگیرن بلکه کسی باشه و شهامت تغییر در ساختار بگیره و دست بعضی باندهای قدیمی رو با انواع .... رو کنه و جمعشون کنه دانشگاهیان از اینهمه فساد و ... زخمی وبیمارگونه هستند یکی میخواد این زخمها رو التیام ببخشه و این میسر نیست مگر با ساماندهی و کوتاه کردن دست باندهای فساد که برا نگه داشتن پست و مقامشون هرکاری میکنن ازبستن سایتهایی که حقیقت عملکردشان را می نویسند تا ... جناب آقای توکلی از شما هم به عنوان انسانی شریف و فرهیخته که سالهاست مدافع مردم وبیت المال بوده اید و دیده بان ... خواهش عاجزانه داریم دراینخصوص تحقیق فرموده بیشتر بنویسید چشم امیدمان به شماست ممنون از همه بزرگواریها و یاری سبزتان
ناشناس۴۲۶۵۹۳۱۳:۴۱:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۱۹
مهمترین تغییر میتونه تغییر وزیر علوم باشه که دوست بازیها رو بگذار کنار و افراد شایسته جایگزین کنه تاسف آوره تو محیط های دانشگاهی مثل سیب قرمز خوش رو ولی توشون پوک یا خراب باشه هرچی باشه دانشگاه محل علم و تربیت ایندگان کشوره و باید بیشتر توجه بشه
ناشناس۴۲۵۰۹۲۱۲:۵۶:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۱۸
فقط تعویض تیم اقتصادی کفایت نمی کنه اکثریتشونو عوض کنید نیروی جهادی بذارید مردم و نجات بدید
ناشناس۴۲۵۱۰۹۱۳:۰۷:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۱۸
اگر تحریمها بیاید با کابینه اقتصادی سوییس و ژاپن هم نمی توانید کاری بکنید. اقتصاد کشور بعد از تحریمها کاملاً متلاشی خواهد شد.
ناشناس۴۲۵۱۱۳۱۳:۰۹:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۱۸
مشکل کنونی یک مشکل سیاسی با دنیا است و اقتصادی نیست که با تغییر وزرا مشکل حل بشه اثری نداره
mostafa.kamali95@yahoo.com۴۲۵۱۱۴۱۳:۱۲:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
جناب دکتر روحانی عزیز ریاست دولت بیم و تردید چطوری دیگه اقتصاد دانان و مردم بگویند که نوبخت سیف نهاوندیان و نیلی عاملان نابسامانیراقتصادی را بر کنار تا در وقت مناسب توسط مدعی العموم به خاطر وارد کردن ایندهمع خسارات مادی و معنوی جبران ناپذیر مورد محاکمه قرار گیرند
ناشناس۴۲۵۱۷۵۱۳:۵۸:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۱۸
در دو کلام هم دلواپسم و هم دلشوره دارم
رمضانی۴۲۵۱۷۶۱۴:۰۲:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
ترمیم کابینه بدون شناخت افراد و توانایی ها و خلاقیت اشخاص برای جایگزین کردن با بعضی از وزرا بی نتیجه خواهد بود. باید اول افرادی را پیدا کرد تا خلاقیت، دانش و جسارت لازم را برای تغییر شرایط اقتصادی داشته باشند. عجله کردن برای تغییر بدون در نظر گرفتن این شرایط اشتباه بسیار بزرگی است
ناشناس۴۲۵۱۸۴۱۴:۱۰:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۱۸
برای بار هزارم: روحانی بی تفاوت است و هیچ تغییری در کابینه نخواهد داد.
ناشناس۴۲۵۲۴۳۱۵:۱۰:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۱۸
اول از همه آخوندی را برکنار کنند که مسبب اصلی وضع وحشتناک مسکن است.
ناشناس۴۲۵۲۵۱۱۵:۱۷:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۱۸
ریاست محترم جمهوری لطفا بدانید مردم بواسطه اینکه دشمن سو استفاده نکند گذاشته اند دولت شما ادامه پیدا کند و الا همان روزهای اول باید استیضاح و بر کنار میشدید به دیدگاه مردم و اقتصاد دانان توجه کنید
نعمت الله جوکار نامیوندی۴۲۵۲۵۴۱۵:۲۱:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۱۸
متاسفانه مدتهاست که دولت ها به صورت شرکت سهامی وامدار فعالیت های تبلیغاتی گروهها واحزاب در جریان انتخابات ریاست جمهوری هستند . جناب روحانی نیز اساسا فردی عمل گرا واهل ریسک نیست و با محافظه کاری و امید واهی به وعده های خارجی و گفتار درمانی قصد تحول صدروزه اقتصاد وهماوردی با قدرت های سیاسی واقتصادی ذی نفوذ خارجی را دارد .
ناشناس۴۲۵۲۷۲۱۵:۳۷:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
وزرای اقتصاد ،تجارت وکار وهمچنین سیف ،نهاوندیان و اخوندی باید هرچه زودتر برکنار شوند ولی بنظر میرسد وزیر تجارت وصنعت را نمیتواند اقای روحانی ویا مجلس برکنارکند . درپایان اصل همه مشکلات از مجلس فرمانبرست وتا مجلس خواست واراده اکثریت ملت نباشد نه تنها مشکلات حل نخواهد شد بلکه مشکلات تبدیل به بحران خواهد گردید تا علم ودانش بکار گرفته نشود جایگاه متملقین واختلاسگران و رانتیها مستحکمتر وتبعیضات بیشتر ودرنهایت کشور را ناکار امدتر خواهد شد الان اکثریت ادارات اشکارا برای انجام کارهای قانونی هم درخواست اخذ رشوه میکنند وبی شرمانه وبدون حیا وترس شماره کارت خودرا پیامی ارسال میکنند .
ناشناس۴۲۵۲۷۵۱۵:۴۰:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۱۸
ریاست دولت چرا باید دولت احمدی نژاد دم سیاه استخوانی را کیلویی 4 هزار تومان کف دست شما بگذارد و شما دم سیاه استخوانی را بی اندازه فربه کنید و کیلویی 14 هزار تومان دارید به دولت بعدی که ممکن است زود هنگام تحویل بگیرد بدهید
ناشناس۴۲۵۳۰۴۱۶:۱۲:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۱۸
کل کابینه هم تغییر کنه بهبود چندانی حاصل نمیشه!
ناشناس۴۲۵۳۹۹۱۷:۴۸:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۱۸
چند صد نفرند که از اول انقلاب از این وزارتخانه به ان یکی جابجا میشوند و هر جایی هم که میروند فقط خرابی به بار می اوردند. مثلا جابجا کنن، کیو میخوان جاش بذارن؟!!
ناشناس۴۲۵۴۲۵۱۸:۲۱:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
نوبخت - سیف - عراقچی حتما باید برن کنار
ناشناس۴۲۵۵۴۰۲۰:۳۲:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۱۸
امروز منزل یکی از اقوام بودیم که طلافروش هست. از حرفهاشون واقعا ناراحت و عصبانی شدم. معتقد بود داره مثل دوره احمدی نژاد میشه و از یه جهت برای پیشرفت و تکون بازار اوضاع خوبیه. که با جواب من که گفتم برای دزدی اوضاع خوبیه ناراحت شد. از دولت خواهش میکنم جلوی انواع دزدی ها و سواستفاده ها را بگیرند مردم که این همه طرفدارتون بودن نگذارید یه خاطره بد ازتون باقی بمونه..........
ناشناس۴۲۵۵۴۱۲۰:۳۳:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۸
تنها راه دمکراسی واقعی هست تمام
ناشناس۴۲۵۵۵۱۲۰:۴۶:۴۷ ۱۳۹۷/۴/۱۸
عوض کردن وزرا بی تاثیرترین اقدام ممکن است ، مشکلی پیش نیامده که بخواهد حل شود ، سیستم بانکی از ابتدای امسال تصمیم گرفت فنر تثبیت ارز را رها کند و به قیمت فعلی برساند ، کاری که باید به تدریج انجام می شد و اگر هر سال هزار تومان افز ایش داشتیم با شوک فعلی مواجه نمی شدیم، کار خود را کردند و تقصیر آن را هم گردن تحریم های هنوز اجرایی نشده امریکا انداختند و در این مسان هم دارایی ما نصف شد ، مشکل اصلی عدم تعهد بانک مرکزی به حفظ ارزش پول ملی است ،
ناشناس۴۲۵۶۹۴۲۳:۳۴:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۱۸
(( با تغییر دولت ها در طی ۳۰ سال اخیر )) هم هیچ کدام از مشکلات کشور حل نشد و هر روز اوضاع بدتر از دیروز شد دلیلش هم تنها همه گیر شدن تعارض منافع در بین مقامات مسئول میباشد ، پس ساده اندیشی است اگر تا قبل از اینکه شرایط به وجود امدن تعارض منافع بطور کامل و قطعی در کشور بر طرف نشده باشد انتظار حل کوچکترین مشکلی با تغییر در اعضای کابینه را داشته باشیم .
جلال۴۲۵۷۵۴۰۰:۳۲:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۹
روحانی کشور را رها کرده و همش دنبال اروپاست رئیس جمهور بی تفاوت است
ناشناس۴۲۵۸۰۴۰۲:۰۳:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۱۹
آقای روحانی از همان نهاد ریاست جمهوری شروع کند و تمام افراد ۶۰ سال به بالا را مرخص کند شاید وزارتخانه های دیگر هم الگو بگیرند و دست به کار شوند. بابا در شرایط خاص نیروی جوان و با انگیزه می تواند برای کشور کار اساسی و پر تحرک بکند.
ناشناس۴۲۶۳۵۳۱۱:۵۲:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
سهل انگاری رئیس جمهور نه محافظه کاری
ناشناس۴۲۸۹۰۱۱۸:۴۳:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۰
وزیر کار اول از همه باید بره.....وزارت کار رو ویرانه کرد

پربحث‌های امروز

 1. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 2. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 3. نعمتی: واقعیت این است که تحریم‌ها اثر چندانی نخواهد داشت

 4. از تهران چیزی می‌ماند؟/ با آخوندی تا ۱۴۰۰

 5. ۱۰۰ نفر با مدرک غیرمرتبط در شستا/ از تعارض منافع تا ژن‌های خوب در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار را بشناسیم

 6. ربیعی: با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم/ دوران تلخی را می‌گذراند/ برای شریعتمداری آرزوی مقاومت می‌کنم

 7. ماجرای یک نفوذی در سپاه دهه ۶۰ + عکس

 8. وضعیت صنعت موشکی ایران بعد از شهادت حسن طهرانی مقدم + تصاویر

 9. سوئیفت بانک ملی امروز قطع می‌شود + سند

 10. شریعتمداری: به دلیل تحریم‌ها ممکن است مشکلات ما بیشتر شده باشد اما تلاش مان را بیشتر خواهیم کرد

 11. آیا ابتدای پایان اصلاح‌طلبان نزدیک است؟

 12. توهین به هنرمندان

 13. اگر رای دادن چیزی را تغییر می داد، این کار را غیرقانونی می‌کردند

 14. یکی بخر، دو تا ببر به سبک سایپا!

 15. افزایش قیمت آب شرب تهرانی‌ها از اول آذر

 16. حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"

 17. بازار داغ خرید و فروش کارت‌ سوخت

 18. در مورد حاکمیت دولت بر همه چیز، تا کی در بر همان پاشنه خواهد چرخید

 19. فاتحه تهران را بخوانیم

 20. پولشویی و فرار مالیاتی در بستر عدم‌شفافیت/ اقتصاد ما شفاف نیست؟

 21. کدخدایی: ایده اولیه شورای نگهبان از فرانسه گرفته شده است/ پاسخ به سوالی درباره سن اعضاء شورا

 22. صیغه اصلاح‌طلبان و روحانی  

 23. پاسخ بی‌شرمانه پمپئو به توئیت «ظریف»

 24. تهران با آمدن آخوندی «فریز» می‌شود

 25. "رئیسی" در کتاب فروشی‌های خیابان انقلاب  

پربحث‌های دیروز

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 3. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 4. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 5. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 6. بخشنامه عجیب سایپا به مشتریان!

 7. نمک دریا بدترین نوع نمک خوراکی است

 8. دو گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند

 9. علت اصلی مشکلات اقتصادی ایران چیست؟/ بسیار بعید است تحریم‌ها باعث مشکلی حاد برای ایران شود

 10. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 11. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 12. زاکانی: لاریجانی در مکتب امام می‌لنگد/ جریان انقلابی باید از خواب بیدار شود

 13. خوسوزی پسر ۲۰ ساله مقابل وزارت کار

 14. پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد

 15. قتل هوادار استقلال در پایان فینال لیگ قهرمانان آسیا

 16. فلاحت‌پیشه: پمپئو در آینده نزدیک اتحاد بیشتر بین مردم و مسئولان ایران را خواهد دید

 17. مگه قرار نبود قحطی بیاد؟  

 18. سرپل‌ذهاب یک سال پس از زلزله  

 19. روایت خانم خبرنگار از حضور در استادیوم آزادی

 20. آیت‌الله علم‌الهدی: CFT حرام و نامشروع است/ بعضی از نمایندگان به قرآن پایبند نیستند/ نامه آیت‌الله یزدی به‌جا و بسیار محترمانه بود

 21. رئیس سازمان صداوسیما: بودجه کل شبکه‌های صداوسیما به اندازه یک کانال خارجی است

 22. وزیر کشور: مردم از برگزاری مراسم روز کوروش سال‌های گذشته دلخور هستند

 23. آخوندی: رویکرد من برای شهرداری، ایجاد حکومت محلی است

 24. ماجرای پیشنهادهای روی میز زنگنه

 25. وزیر اقتصاد: اصلاح نظام بانکی کلید خورد/ قراری برای افزایش قیمت بنزین نداریم

پربحث‌های هفته

 1. آیا سپاه 90 درصد اقتصاد را در دست دارد؟/ بازی خوردن چهره های شناخته شده داخلی در بازی آمریکایی ها/ توان نظامی سپاه هدف اصلی دشمن

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. آیا قدرت خرید مردم، ۵۰ سال قبل، بیش از امروز بود؟

 4.  «مهندسی»، مرحوم است یا مقتول؟!

 5. مقایسه قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه/چه باید کرد؟

 6. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 7. ۵ نوامبر هم تمام شد و.../ بلند شدن ققنوس از خاکستر و همت آقای روحانی

 8. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 9. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 10. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 11. ماجرای عجیب دعوای امام جمعه با بخشدار سر گرفتن میکروفن!+ فیلم و عکس

 12. دوست دارم آخوندی شهردار تهران شود!  

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

 15. واکنش آیت‌الله شبیری به نامه آیت‌الله یزدی: ایشان دلسوز انقلاب و انسان متدینی است، ایشان را قبول دارم

 16. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 17. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 18. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 19. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 20. نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا: حزب دموکرات‌ اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفت/ جمهوری خواهان اکثریت سنا را حفظ کردند

 21. روحانی: "مرگ بر آمریکا" را عملی کنیم/ با افتخار تحریم را می‌شکنیم

 22. آقایان! عذرخواهی کنید

 23. ۴عامل اصلی رشد حجم نقدینگی و چرخه باطلی که آن را افزایش داد/ کدام اقدامات منجر به کاهش ارزش پول ملی شد؟/ رشد ۱۸۱درصدی بدهی دولت روحانی با استقراض از بانک‌ها+ نمودار

 24. ظریف: آرزوهای بهتری برای برجام داشتم/ با افتخار می‌گویم برجام بهترین توافق ممکن بود

 25. یک عکس مسئله‌دار در راهپیمایی ۱۳ آبان

پربحث‌های امروز

 1. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 2. ربیعی: با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم/ دوران تلخی را می‌گذراند/ برای شریعتمداری آرزوی مقاومت می‌کنم

 3. وضعیت صنعت موشکی ایران بعد از شهادت حسن طهرانی مقدم + تصاویر

 4. شریعتمداری: به دلیل تحریم‌ها ممکن است مشکلات ما بیشتر شده باشد اما تلاش مان را بیشتر خواهیم کرد

 5. آیا ابتدای پایان اصلاح‌طلبان نزدیک است؟

 6. کدخدایی: ایده اولیه شورای نگهبان از فرانسه گرفته شده است/ پاسخ به سوالی درباره سن اعضاء شورا

 7. صیغه اصلاح‌طلبان و روحانی  

 8. فعال اصلاح‌طلب: "آخوندی" یک فرغون آسفالت در جاده‌ها نریخته است

 9. باهنر: دولت مخالفت خود را با انتخاب آخوندی به شورای شهر رسانده است

 10. آیا اخبار خوب در دولت‌ها را می‌بینیم؟/ راهبرد موفقیت محسوس چیست؟

 11. آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان مجلس

 12. جهانگیری: خوشبختانه مردم شرایط دولت را درک می کنند

 13. دولت نه بسته حمایتی داد و نه موافق تصویب طرح تامین کالای اساسی در مجلس بود

 14. نقش پنهان «پگاسوس» اسراییلی در قتل خاشقچی/ گوشی آیفون را برای مسئولان ایرانی ممنوع کنید

 15. جهانگیری: دشمن مستکبری مثل آمریکا تنها با ایستادگی متوقف می‌شود

 16. لاریجانی: ترامپ شرایط مشوشی را در جهان ایجاد کرده است

 17. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 18. کنایه زاکانی به احتمال شهردار شدن آخوندی  

 19. آیا نمایندگان در خارج از کشور خانه خریده‌اند؟

 20. عربستان با ترس از قدرت ایران برای تاسیس «ایران اینترنشنال» دست به جیب شد

 21. آخوندی، شهردار شهر لیبرال‌ها/ انتخابات مجلس، استانی می‌شود؟/ پیشنهاد کناره گیری اصلاح‌طلبان از انتخابات آینده/ ایرادات شورای نگهبان به CFT

 22. اداره‌ای در ایران ۷۸۰ روز است بدون مدیر اداره می‌شود؟

 23. بدعت در قانون‌ گذاری! / آقای مطهری کمی آرامتر

 24. خرازی: عدم تعهد اروپا به برجام می‌تواند موجب بی‌ثباتی در منطقه شود

 25. دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای برزیل با ظریف

پربحث‌های دیروز

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 3. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 4. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 5. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 6. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 7. زاکانی: لاریجانی در مکتب امام می‌لنگد/ جریان انقلابی باید از خواب بیدار شود

 8. پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد

 9. فلاحت‌پیشه: پمپئو در آینده نزدیک اتحاد بیشتر بین مردم و مسئولان ایران را خواهد دید

 10. مگه قرار نبود قحطی بیاد؟  

 11. آیت‌الله علم‌الهدی: CFT حرام و نامشروع است/ بعضی از نمایندگان به قرآن پایبند نیستند/ نامه آیت‌الله یزدی به‌جا و بسیار محترمانه بود

 12. وزیر کشور: مردم از برگزاری مراسم روز کوروش سال‌های گذشته دلخور هستند

 13. ماجرای پیشنهادهای روی میز زنگنه

 14. اعطای نشان فرهنگستان علوم به وزیر امور خارجه

 15. لاریجانی: ترامپ فکر می‌کرد با خروج از برجام، می‌تواند ایران را بهم بریزد/ او ناگهان زیر میز زد

 16. توضیح قاسمی درباره جرم امنیتی یکی از کارکنان وزارت خارجه

 17. آخوندی 62 ساله و ادعای جوانگرایی/ دروغ وزیر مستعفی درباره عدم افتتاح مسکن مهر

 18. رحمانی فضلی: می‌توانیم بر شرایط تحمیلی بر کشور غلبه کنیم

 19. ما و عملیات روانی دشمنان

 20. آخوندی عملکرد ۶۲ ماهه خود را منتشر کرد

 21. اصلاح تقسیمات کشوری در آذربایجان شرقی تصویب شد

 22. وارونه نشان دادن صحبت‌های روحانی در روزنامه اصلاح‌طلب  

 23. دستگیری شخصی که مدعی بود داماد اژه‌ای است!   

 24. فضائلی: رسانه‌ها بیشتر بلندگوی جناح‌های سیاسی هستند  

 25. روایت ضرغامی از یک صبحانه با حسن عباسی +عکس

پربحث‌های هفته

 1. آیا سپاه 90 درصد اقتصاد را در دست دارد؟/ بازی خوردن چهره های شناخته شده داخلی در بازی آمریکایی ها/ توان نظامی سپاه هدف اصلی دشمن

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 4. ماجرای عجیب دعوای امام جمعه با بخشدار سر گرفتن میکروفن!+ فیلم و عکس

 5. درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

 6. واکنش آیت‌الله شبیری به نامه آیت‌الله یزدی: ایشان دلسوز انقلاب و انسان متدینی است، ایشان را قبول دارم

 7. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 8. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 9. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 10. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 11. روحانی: "مرگ بر آمریکا" را عملی کنیم/ با افتخار تحریم را می‌شکنیم

 12. آقایان! عذرخواهی کنید

 13. ظریف: آرزوهای بهتری برای برجام داشتم/ با افتخار می‌گویم برجام بهترین توافق ممکن بود

 14. یک عکس مسئله‌دار در راهپیمایی ۱۳ آبان

 15. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 16. افول قدرت آمریکا و انزوای جهانی

 17. شریعتمداری خطاب به آیت‌الله شبیری زنجانی: حضرتعالی یکی از مراجع عالیقدر و متعلق به جهان اسلام هستید

 18. نبویان: حداقلی‌ترین اقدام اخراج ناظران آژانس از کشوراست

 19. پیشنهاد برای براندازها؛ ازدواج رضا پهلوی با مریم رجوی!  

 20. جهانگیری: باید با مردم صادقانه صحبت شود چون صاحبان اصلی انقلاب هستند/ آمریکا منزوی و تنهاست

 21. نبرد با یک حکمرانی دقیق و متعهد / تفاوت ما و آمریکا

 22. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 23. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

 24. حجت‌الاسلام صدیقی: مردم از کاهش منزلت پول ملی ناراضی‌اند/ آمریکا در دیپلماسی عمومی هم شکست خورده است

 25. احمد شیرزاد: باید از مصیبت خوانی دست بکشیم؛ به فکر امیدآفرینی باشیم/ تهران قبل از انقلاب پر بود از حلبی آبادها؛ امروز دستکمی از شهرهای اروپا ندارد

آخرین عناوین