مروری بر اخبار مهم روز؛ خاطره ای از دیدار قاسم سلیمانی با هاشمی رفسنجانی/ تلاش اصلاح طلبان برای کناره گیری یکی از اعضای کابینه/ دلالی پست‌ها در شهرداری/ واکنش شورای نگهبان به خبر رد صلاحیت روحانی در انتخابات

گروه سیاسی الف،   3970417170 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
خاطره ای از دیدار قاسم سلیمانی با هاشمی رفسنجانی/ تلاش اصلاح طلبان برای کناره گیری یکی از اعضای کابینه/ دلالی پست‌ها در شهرداری/ واکنش شورای نگهبان به خبر رد صلاحیت روحانی در انتخابات

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

تنش دیپلماتیک بین ایران و هلند

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان با توجه به اقدامات اخیر دولت هلند علیه کشورمان دریادداشتی با عنوان وزارت خارجه عجله نکند نوشت: وادادگی و مماشات وزارت امور خارجه در مقابل کشور کوچک و کم‌ اهمیتی مانند هلند که اگر دو عدد پونز روی نقشه آن بزنید از نقشه محو می‌شود! در حالی است که دولت هلند طی چند سال گذشته کارنامه سیاه و آلوده به دهها جنایت علیه کشورمان دارد... وزارت خارجه کشورمان به جای برخورد مقتدرانه و حفظ عزت مردم این مرز و بوم، با این دولت جنایتکار مماشات که هیچ! بلکه به نوعی اظهار ضعف و خودباختگی کند! و در مقابل اقدام خصمانه دولت هلند در اخراج دیپلمات‌های کشورمان، یکماه و چند روز سکوت کند و بعد هم به خلاف‌گویی روی آورده و ادعا کند بلافاصله سفیر هلند را احضار کرده است! و درباره این اقدام غیر‌دوستانه! -‌به جای جنایتکارانه- توضیح خواسته است!.. وزارت خارجه باید درباره این اقدام پلشت خود که نادیده گرفتن عزت نظام و حرمت مردم ایران است در پیشگاه ملت پاسخگو باشد، اگر چه دستگاههای نظارتی نیز در این خصوص وظیفه خاص خود را دارند و نبایستی و نمی‌توانند از کنار آن بی‌تفاوت عبور کنند.

 شرکت یا عدم شرکت اصلاح طلبان در انتخابات به خودشان مربوط است

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به اظهارات اخیر سعید حجاریان که گفته بود با وجود نظارت استصوابی و احتمال رد صلاحیت گسترده اصلاح طلب ها در انتخابات پارلمانی دور یازدهم و ریاست جمهوری دور سیزدهم زمینه برای شرکت اصلاح طلبان وجود ندارد و به همین خاطر در انتخابات شرکت نخواهند کرد، می گوید : شرکت یا عدم شرکت کاندیداهای اصلاح طلبان در انتخابات به خودشان بستگی دارد.

کدخدایی به ایرنا می گوید: شورای نگهبان وظیفه قانونی خود را انجام داده و در آینده هم بر اساس وظایف قانونی خود عمل می کند. کدخدایی در باره این که نوک پیکان انتقاد آنها نظارت استصوابی شورای نگهبان و این که معتقدند نظارت استصوابی یک نوع ابزار سیاسی برای اعمال سلیقه شده است؟ گفت : مصادیق اگر داشتند حتما بررسی می شود ولی همه کارهایی که تا الان انجام شده در چارچوب وظایف قانونی شورای نگهبان بوده است. شما شورای نگهبان را در وظایف قانونی خود تحلیل کنید.

روایت شاگرد و همکار از وضعیت جسمانی آیت‌الله هاشمی شاهرودی

ایرنا نوشت:موضوع بیماری رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از همان زمان که زمزمه جایگزینی او بر صندلی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی مطرح می‌شد، به میان آمد.... بعد از مدتی محمدرضا باهنر، قصور پزشکی درباره رئیس مجمع تشخص مصلحت نظام را افشا کرد. به گفته او در یکی از عمل‌های جراحی که بر روی هاشمی شاهرودی صورت گرفته، به‌جای غده؛ کلیه را از بدن او خارج کردند!

بعد از این افشاگری، سخنگوی وزارت بهداشت ادعای قصور پزشکی در درمان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را خلاف واقع عنوان کرد اما بااین‌حال پس از بازگشت هاشمی شاهرودی از آلمان جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به روال گذشته برگزار نشد. برخی از اعضای مجمع، دلیل این بی‌نظمی جلسات را بیماری رئیس مجمع می‌دانند...انتشار تصاویری از آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی در جلسه دیروز مجمع تشیص مصلحت نظام، بار دیگر موضوع بیماری و وخامت حال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را در افکار عمومی به جریان انداخت

مصباحی‌مقدم در پاسخ به این سوال که «تصاویر منتشرشده از جلسه دیروز مجمع حکایت دیگری داشت؟»، گفت: «بالاخره ایشان دوران نقاهت را می‌گذرانند.». او تاکید کرد: «اتفاقاً حال آیت‌الله هاشمی شاهرودی از جلسه قبل بهتر بود.»

محمدمهدی هادی‌به، یکی از شاگردان آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی در قم که از سال 88 در کلاس‌های درس رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت می‌کند گفت: کلاس هاشمی شاهرودی از دی ماه سال گذشته به دلیل بیماری ایشان تعطیل شده و تا امروز هیچ جلسه‌ای تشکیل نشده است.

او گفت: «آیت الله هاشمی شاهرودی دو سال است که درگیر بیماری هستند. دیروز هم که عکس ایشان در رسانه‌ها منتشر شد من با پسرشان تماس گرفتم و ابراز نگرانی کردم. اما پسر ایشان اعلام کردند که حاج آقا در حال طی کردن سیر درمانی هستند.»برخی منابع می‌گویند به دلیل بیماری آیت‌الله هاشمی شاهرودی بسیاری از امور را دبیرخانه مجمع که اکنون در اختیار محسن رضایی قرار دارد برعهده‌گرفته است.

مردم صبر کنند

آیت الله جنتی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نـشـست کارگروه های تخصـصی سـتاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما باید به این‌ها بفهمانیم برادر و خواهر مشکل مملکت و شما با شیشه شکستن و اغتشاش حل نمی‌شود؛ اگر بخواهید کاری شود باید از راه های معقول پیش بروید... مشکل این است که این کارها دست کسانی است که نمی‌خواهند کار کنند کسانی هم می‌خواهند کار کنند کار را به آن‌ها نمی دهند. باید طلبکار باشیم از این ها؛ به فکر دنیا و جریانات سیاسی هستند...تا جایی که می‌توانیم باید جوانان را توجیه کنیم، باید بفهمند باید تحمل کنند این مسائل را؛ چراکه قابل حل است. آن خدایی که چهل سال انقلاب را حفظ کرد باز هم حفظ می‌کند. درجه اول خداست و سپاهی‌ها و بسیج لشگر خدا هستند. باید مواظب باشیم بی اعتمادی و نا امیدی بر بچه‌های ما حاکم نشود...خیال نکنند که حالا تنها راه اغتشاش و در و پنجره شکستن است. نه! این‌ها جز ضرر هیچی ندارد. گرفتاری اضافه برای‌تان ایجاد می‌کند . ما باید به این ها امید بدهیم. ما مشکل داریم اما قابل حل هستند. به شرط این‌که کار را به دست مجاهدین داد... باید در همه چی ازجمله برق و گاز صرفه جویی کنیم. مردم ما باید قانع باشند و بفهمند باید صبر کنند.

آیت‌الله جنتی: اگر انقلاب نبود، دشمن و داعش با ما چه می‌کردند/ ما باید طلبکار باشیم که چرا کاری برای بهبود وضع مردم صورت نمی گیرد

 واکنش‌ سیف به گمانه‌زنی‌ها درباره برکناری‌اش

موضوع ترمیم کابینه این روزها در رسانه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب مطرح و درباره آن گمانه زنی‌های مختلف می‌شود. سیبل اصلی انتقادات رسانه‌ها و برخی کارشناسان هم اعضای اقتصادی کابینه دولت حسن روحانی است. برخی معتقدند که اولین فردی که باید از دولت خداحافظی کند رییس بانک مرکزی است اما سیف نظری خلاف این موضوع دارد. ولی‌الله سیف درباره موضوع استعفا و ترک کابینه به «خبرآنلاین» گفت: از رئیس‌جمهور سوال کنید.

سیف: اگر خود را مقصر می‌دانستم باید اصلاح می‌کردم/ درباره استعفا از رئیس جمهور سئوال کنید

وی در پاسخ به این سوال که «برخی شما را مقصر وضعیت موجود اقتصادی می دانند، آیا این دیدگاه را قبول دارید؟» ادامه داد: اگر قبول می‌داشتم باید اصلاح می‌کردم.

واکنش شورای نگهبان به یک ادعا

جماران نوشت: نویسنده کتاب جنجالی «حسن روحانی در یک نگاه» در مصاحبه با یک سایت اصولگرا اتهاماتی را به رییس جمهور وارد کرده و مدعی ردصلاحیت رییس جمهور در سال 96 شده است. «کامران غضنفری» همچنین اتهامات سنگینی را متوجه شخص رییس جمهور دانسته است و می گوید: « آقای کریمی قدوسی... اشاره می‌کند آقای روحانی را شوری نگهبان رد صلاحیت کرد، برای همین انتخابات سال ۹۶، اما ایشان بر می‌گردد و شورای نگهبان را تهدید می‌کند که اگر من را تایید نکنید من انتخابات را برگزار نخواهم کرد. این انتخابات را برگزار نخواهم کرد معنای تلویحی اش می‌شود به آشوب کشاندن کشور. شورای نگهبان چرا زیر بار چنین چیزی رفته و چه مصلحت اندیشی در رای گیری مجدد ایشان را تایید صلاحیت می‌کند باید از خود اعضای محترم شورای نگهبان سوال کرد. ولی این خبری است که آقای کریمی قدوسی مطرح کرد که در ابتدا شورای نگهبان ایشان را رد صلاحیت کرده بود»

اما عباسعلی کدخدایی در واکنش به انتشار ادعاهای مطرح شده اظهار کرد: من از صحبت هایی که ایشان می گوید اطلاعی ندارم و فکر نمی کنم مطالبی که ایشان می گوید قرین به صحت باشد.

 سخنگوی شورای نگهبان افزود: هر صحبت و اظهار نظر باید مستند به قرائن دقیق و محکمه پسند باشد و الّا اینکه هرکسی از ظن خود یار قافله می شود خیلی مهم نیست. وی تاکید کرد: شورای نگهبان اگر مطلبی داشته باشد از طریق سخنگو و روابط عمومی اعلام می کند.

یک منبع آگاه در دفتر رییس جمهوری هم گفت: این ادعا از اساس کذب بوده و در همان زمان نیز توسط سخنگوی شورای محترم نگهبان تکذیب شده است، با این همه به دلیل اینکه این خبر کذب حاوی افترا به ریاست جمهوری است، معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری این موضوع را تا انتها مورد پیگیرد حقوقی قرار خواهد داد.او در پاسخ به این سوال که آیا شورای نگهبان نیز در این خصوص موضعی می گیرد یا خیر، گفت: با توجه به اینکه این افترائات متوجه شورای نگهبان نیز می شود، مناسب است که شورای محترم نگهبان نیز با قاطعیت نسبت به این روش های غیراخلاقی و آسیب زننده به وحدت و یکپارچگی و اعتماد ملی موضع گیری کند.

 این منبع آگاه همچنین با بیان اینکه نشر اینگونه اخبار کذب در شرایطی که کشور با انواع توطئه های خارجی و داخلی مواجهه است چیزی جز حرکت در مسیر دشمن و آب به آسیاب آنها ریختن نیست، از قوه قضائیه خواست تا با این حرکات و اقدامات خزنده که در پوشش انقلابی گری و دلسوزی برای نظام صورت می گیرد با جدیت برخورد کند تا این شائبه که قوه قضاییه مسائل را از دریچه حزبی و جناحی ارزیابی و دنبال می کند، پیش نیاید.

خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشته و زخم‌زبان می‌زنند

پرویز فتاح صبح امروز (یکشنبه) با حضور در جمع خبرنگاران در حاشیه حضورش در شورای اسلامی شهر تهران گفت‌: انصافا دولت آن چه را که در توان داشته، انجام داده است...کمیته‌ امداد در کنار روحانی است و در حال‌ حاضر نیز شرایط به گونه‌ای است که خیلی ها روحانی را تنها گذاشته اند و زخم زبان می زنند،  ولی ما به عنوان کمیته‌ امداد در کنار دولت هستیم، چرا که دولت ، مردم است و خیالتان در این خصوص راحت باشد.

فتاح در جلسه شورا: دوست داشتم محسن هاشمی شهردار شود

فتاح در ادامه‌ در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا اعلام کرده‌اید علاقمند هستید محسن هاشمی شهردار تهران شود؟ گفت‌: من اعلام کردم که دوست داشتم این اتفاق بیافتد، چرا که من و هاشمی ارتباط قدیمی با یکدیگر داریم و به نظرم جامعه نیز چنین انتظاری داشت، اما مهم نظر و رای شورای اسلامی شهر تهران است و البته هم اعلام کردم که شهردار فعلی تهران یک امدادگر و ولایی است.

استفاده محسن هاشمی از آی پد با برچسب اموال دانشگاه آزاد!

تصویر منتشر شده از جلسه امروز شورای شهر تهران نشان می دهد محسن هاشمی با آی پدی که روی آن برچسب اموال دانشگاه آزاد خورده، در حال گرفتن عکس یادگاری است.

مافیای دلالی پست‌ها در شهرداری تهران/ اتهامات سنگین فساد مالی و اخلاقی

دفتر رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی در بیانیه‌ای به انتخابات اخیر شورای مرکزی این حزب که در آن الیاس حضرتی به‌عنوان قائم‌مقام جدید انتخاب شد، واکنش نشان داد. بخش هایی از این بیانیه به این شرح است: حضرت‌عالی به موفقیت حزب در انتخاب شهردار تهران اشاره کرده و آن را دلیل اثرگذاری و توفیق این حزب دانستید! ای‌کاش به معاملات و قرار و مدارهای پشت‌صحنه با افراد و احزاب تندرو برای رسیدن به این پیروزی و نیز ستاد تقسیم غنائم مسئولیت‌های شهرداری بین دوستان و همفکران خود یا مافیای دلّالی پُست‌ها و وعده‌هایی که در زمان دعوت به کنگره و نیز شورای مرکزی اخیر به افراد داده شده است و همچنین افرادی که به‌ناحق و بدون شرائط لازم در مسئولیت‌های گوناگون شهرداری اخیراً منصوب شده‌اند اشاره می‌فرمودید و در صورت لزوم نام افراد را همراه با سوابق و پرونده فساد مالی و اخلاقی آنها به‌اطّلاع عموم خواهیم رساند.

واکنش به وجود اختلافات در جامعه روحانیت مبارز

حجت الاسلام مصطفی پور محمدی، دبیر کل جامعه روحانیت مبارز درباره حواشی اخیر و گمانه زنی های برخی رسانه های اصلاح طلب درباره اختلافش با حجت الاسلام ابراهیم رئیسی گفت: وجود هرگونه اختلافی را با رئیسی تکذیب می‌کنم، با اعضای جامعه روحانیت بحث هایی داریم وخواهیم داشت و این امر حاکی از نشاط و پویایی جامعه روحانیت است...‌ وی ادامه داد: البته بحث و گفتگوی جدی با بیان نقطه نظرات امر مثبتی بوده که همواره بر فضای جامعه روحانیت مبارز حاکم است و در نهایت کلیه تصمیم گیری ها بر اساس رای اکثریت اتخاذ خواهد شد.

واکنش پورمحمدی به خبر اختلافش با رئیسی

 افراد زیادی در دولت باید تغییر کنند

غلامحسین کرباسچی، در واکنش به اخبار ضدونقیض درباره درخواست کارگزاران از دولت و رئیس جمهوری مبنی بر ترمیم کابینه به ایرنا گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم کارگزاران جلسه یا گفت و گویی با دولت یا نزدیکان رئیس جمهوری در این باره نداشته است اما ممکن است افراد شخصا اظهارنظرهایی در این باره مطرح کرده باشند. وی در پاسخ به اینکه به نظر شما ترمیم لازم است یا نه، گفت: به نظر من خیلی از افراد در دولت باید تغییر کنند و این موضوع را از ابتدای این دولت و دولت یازدهم نیز مطرح کرده بودم...عمده ترین مشکل دولت این است که نیروهای جوان و به روز که جرات تصمیم گیری را داشته باشند، کمیاب هستند و متوسط سنی نیروهای دولت 60 سال است.

استیضاح 5 وزیر در مجلس مطرح است

علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره استیضاح برخی وزرا به ایلنا گفت: در حال حاضر استیضاح وزرای نفت، اقتصاد و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی،‌کشور و علوم مطرح است.

آخرین وضعیت استیضاح وزرای علوم و نفت در مجلس

روحانی هنوز به‌طور جدی مسئولیت خطیر خود را بعد از پنج سال درک نکرده است

 عبدالله ناصری، عضو شورای سیاستگذاری رئیس دولت اصلاحات به فرهیختگان گفت: مشکل آقای روحانی و دولت ایشان این است که در برخی موقعیت‌های اقتصادی و در برنامه‌ریزی‌ها کسانی قرار گرفته‌اند که با این حوزه تخصصی اصلا آشنایی ندارند، بنابراین معنای جمله من این است که اگر افراد شایسته بیایند و در این مناصب قرار گیرند، اما رئیس‌جمهور و هیات دولت یا قوه مقننه در تغییر ایده‌هایی که اساسا برای این شرایط کاربردی ندارد، همراهی نکنند حتما آن فرد هم موثر نخواهد بود... گلوگاه تیم اقتصادی دولت و همان متولی تغییر ایده‌ها و تغییر رفتارها در دولت، سازمان بودجه و برنامه‌ریزی است. الان کسی در این حوزه قرار گرفته است که نه تجربه این کار را دارد و نه دانش آن را. حتما آقای نوبخت برای حوزه‌های دیگر نظیر حوزه‌های غیراقتصادی چهره موفق و شایسته‌ای هستند. هم برای دولتمردان و هم نخبگان سیاسی و اقتصادی این تلقی ایجاد شده است که آقای روحانی از ایشان صرفا برای توزیع‌کننده بودجه و تقسیم‌کننده پول و دارایی‌های دولت در طول سال استفاده می‌کنند، ولی اساسا خود ایشان هیچ‌گونه تراوش ذهنی در این رابطه ندارد، چون اشرافی بر این عرصه‌ها ندارد... الان به نظر می‌رسد یک تیم کاملا ناهماهنگ را شاهد هستیم؛ هرچند برخی از آنها افرادی باتجربه و قابل‌دفاع باشند، اما برخی از آنها نظیر دکتر نوبخت اصلا در این زمینه ایده و برنامه و تجربه‌ای در حوزه برنامه‌ریزی و توسعه ندارند... با توجه به اینکه امروزه رهبری به سران سه قوه گفتند هرگونه تصمیم‌گیری آنها به منزله قانون کشور است، محور این جمع سه‌نفره نیز شخص رئیس‌جمهور است، ولی من معتقدم آقای روحانی هنوز به‌طور جدی مسئولیت خطیر خود را بعد از پنج سال درک نکرده است. اینکه چنین جایگاهی دارد، به‌رغم همه محدودیت‌ها و موانع و مشکلات خودشان این موقعیت را به‌طور جدی درک و فهم نکرده است.

چپ‌ها می‌خواهند از روحانی جدا شوند اما نمی‌توانند

 مردم نسبت به عملکرد اصلاح طلبان بی اعتماد شدند

علی صوفی، فعال اصلاح طلب به نامه نیوز گفت: یکی از ضعف های اصلاح طلبان در برهه انتخابات در شورای شهر تجلی پیدا کرد که حتی جمع قابل توجهی از اصلاح طلبان معترض لیست بودند چون آنها که در لیست قرار گرفتند چهره های شاخص اصلاح طلبان نبودند در حالیکه همه هم تایید صلاحیت شده بودند. این نقد وارد است و نگرانی هم وجود دارد که همین روند ادامه پیدا کند. یعنی در واقع ما روی دست شورای نگهبان بلند شدیم. نارضایتی شدید اصلاح طلبان نسبت به عملکرد شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس این بود که می گفتند «اجازه نمی دهند لیست یا نامزد قوی اصلاح طلبی داشته باشیم» اما در انتخابات شورای شهر دیگر کاملا توپ در زمین اصلاح طلبان بود و آنها درست عمل نکردند و نشان دادند که آن اعتراض شان هم چندان موردی نداشت. یعنی ممکن بود، شورای نگهبان چهره های شاخص را تایید کند اما اصلاح طلبان لیست حداکثری نبندند و لیست حداقلی تدوین کنند. این انتقاد درست و بجا است، باید تدبیر و حل شود.

خاطره ای از دیدار قاسم سلیمانی با هاشمی رفسنجانی

محمد محمودی،  دبیر پایگاه اطلاع رسانی آیت‌ا... هاشمی(ره) در روزنامه آرمان نوشت:  سال ۹۲ یا ۹۳ بود که برای اولین بار سردار قاسم سلیمانی را از نزدیک دیدم، درست‌تر بگویم شنیدم! چون در دفتر آیت‌ا... هاشمی نشسته بودم که گفتند مهمان ویژه‌ای می‌آید و چند دقیقه‌ای نگذشته بود که سردار آمد و مستقیم به دفتر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت، هنوز در اتاق آیت‌ا... کاملا بسته نشده بود که صدای کوبیدن پایی قبراق و نظامی در تمام سرسرا پیچید، من که از تعجب مات مانده بود از یکی از محافظان پرسیدم: این صدایی که آمد، صدای احترام نظامی بود؟ که پاسخ داد: تمام سرداران قدیم سپاه هنوز به آیت‌ا... هاشمی، احترام نظامی می‌گذارند! آن جلسه یک ساعتی طول کشید تا سردار سلیمانی بیرون آمد. جالب است آیت‌ا... برخلاف معمول، ایشان را تا دم در مشایعت کرد و با مهربانی تمام دستش را فشرد. گویی فرزند رزمنده خود را برای نبرد بدرقه می‌کرد. سردار سلیمانی هم قبل از رفتن با تواضع تمام به طرف ما آمد و با تک تک ما دست داد و من در همان فرصت کوتاه خدمتشان عرض کردم که امروز درس معرفت از شما در احترام به آیت‌ا... هاشمی آموختم که سردار با آن نگاه نافذش، لبخند معناداری زد و رفت. 

عناوین مرتبط

۲۴ آذر ۱۳۹۷داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست
۲۱ آذر ۱۳۹۷فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی
۲۰ آذر ۱۳۹۷ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی
۱۹ آذر ۱۳۹۷نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان
۱۸ آذر ۱۳۹۷اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟
۱۷ آذر ۱۳۹۷نامه جهانگیری به مقامات عالی نظام/ روایت دو دانشجوی منتقد از بیان انتقادات در دیدار با رهبری/ استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400
۱۴ آذر ۱۳۹۷انتقاد روزنامه اصلاح طلب از صادق زیباکلام/ کاسبی برخی نمایندگان مجلس/ آقای رحمانی فضلی به این تناقض پاسخ دهید
۱۳ آذر ۱۳۹۷واکنش سلحشوری به تقطیع سخنانش درباره حجاب/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی/ وزیر دولت اصلاحات: حمایت از روحانی اشتباه بود
۱۲ آذر ۱۳۹۷مشابهت‌های رفتاری واعظی و مشایی/ بهزاد نبوی از چه چیزی گلایه می‌کند؟/ پوپولیسم در انتصاب مدیران جوان
۱۱ آذر ۱۳۹۷نظر رهبری درباره فیلم «مارمولک»/ رونق فضای شعر و شاعری در مجلس/ نامزد اتاق فکر دولت برای انتخابات ریاست جمهوری/ سپاه روی موشک می‌نویسد، موشک؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷کنگره حزب کارگزاران؛ آغاز عبور از روحانی/ اصولگرایان با استیضاح ظریف موافقند؟/ انتقاد کیهان از علی‌اکبر صالحی
۷ آذر ۱۳۹۷علی لاریجانی از ریاست مجلس بازمی‌ماند؟/ اصلاح‌طلبان هم باید در پیشگاه تاریخ پاسخگو باشند/ استیضاح ظریف یا پاس گل به دولت

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۴۳۸۲۲۰:۳۳:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۱۷
همین کشورهلند که اگر دو عدد پونز روی نقشه آن بزنید از نقشه محو می‌شود:دو برار صادرات نفت ایران از کشاورزی درا مد دارد
ناشناس۴۲۴۵۰۸۲۲:۰۸:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۷
وزیر خارجه فرانسه گستاخی می‌کند، پاسخ درست به او این است که سفیر آن کشور اخراج شود تا جریان سلطه دیگر به خود اجازه چنین هتاکی‌هایی را ندهد.
ناشناس۴۲۴۵۱۰۲۲:۰۹:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۱۷
سردمداران کفر و شیاطین بزرگ و کوچک غرب اعم از آمریکا و اروپایی‌های مکار می‌دانند که ما جنگ را هم در شرایط تحریم مدیریت کردیم و تمام دستاوردهای ما در دل شرایط تحریم به دست آمد. مطمئن باشند ملت با تجربه گران‌سنگی مثل جنگ تحمیلی خشم انقلابی خود را سال‌هاست در سینه نگه داشته تا روزی اردوگاه کفر و شرک و تزویر را به ذلت و خواری بکشاند.
ناشناس۴۲۴۷۷۱۰۸:۳۴:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۱۸
احسنت!
مبینا۴۲۴۳۸۷۲۰:۳۴:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۱۷
شورای نگهبان هم باید پاسخگوی وضع فعلی باشد چرا کسی که توان و تیم لازم و سالم را ندارد را تایید کرد
ناشناس۴۲۴۵۷۳۲۳:۱۶:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۱۷
اونها که تبلیغ کردند مثل بازیگران، فوتبالیستها، مجریان و دامبو السلطنه ها و یا افرادی که رای دادن نباید پاسخگو باشند؟
ناشناس۴۲۴۴۵۲۲۱:۲۲:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۱۷
ببخشید یه مطلب میخوام بنویسن لطفا منتشر کن بغیراز رهبر عزیزم و سردار قاسم سلیمانی عکس ونظر و الفاضات بقیه مسیولین واقعا واقعا واقعا حساسیت زا شده تورو اون جدت عکس این دولتیهارو وبقیه شون فرقی نمکنه استرسزا شده چرا چون همشون قیافه حق بهجانب دارن بدون تعارف نذارین نذارین
ناشناس۴۲۴۴۶۹۲۱:۴۳:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۱۷
مسئول سابق بانک مرکزی گفته است آقازاده‌ها ۱۴۸ میلیارد دلار در حساب بانک‌های خارجی دارند‌! این ادعای ایشان با چه سندی مطرح شده است‌؟ و چرا سیاه‌نمایی می‌کند‌؟
ناشناس۴۲۴۵۰۴۲۲:۰۷:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۷
از کسی که مسئول بلندپایه اقتصادی بوده بعید به نظر می‌رسد که مفهوم ۱۴۸ میلیارد دلار را نداند‌!!!!
ناشناس۴۲۴۴۷۳۲۱:۴۴:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۱۷
ارزی که به واردات خودرو اختصاص یافته به افرادی تعلق گرفته است که جزو افراد عادی جامعه نبودند. عده‌ای نورچشمی که از حامیان جریان مدعی اصلاحات هستند در صدر وارد کنندگان خودرو قرار گرفته‌اند. کی قرار است این فساد از کشور ریشه‌کن شود؟
ناشناس۴۲۴۴۷۴۲۱:۴۶:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۷
اشتباه بزرگ دولت این است که تصور می‌کند نقدینگی در جامعه در اختیار اکثریت مردم است و باید آن را بیرون آورد و وارد چرخه اقتصاد کرد اما پیدا شدن "سلطان سکه" معلوم کرد نقدینگی در اختیار افراد محدودی در کشور است. یعنی این رفتار دولت فقط موجب شد سفره قشر کم‌درآمد و کارگر در جامعه کوچک‌تر شود.
ناشناس۴۲۴۴۸۱۲۱:۴۷:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۱۷
به علت عدم قاطعیت برخی از قضات در برخورد با سارقین، متاسفانه سارقان جری‌تر شده و اقدام به سرقت خودرو با جرثقیل از داخل حیاط برخی مردم از کرمانشاه کرده‌اند. سرقت موبایل، جیب‌بری و... به صورت گسترده در این شهر اتفاق می‌افتد. وقتی به نیروهای انتظامی ایراد و اشکال گرفته می‌شود اظهار می‌دارند دستمان بسته است. چرا که دادگاه با یک تعهد و یا صحبت او را آزاد می‌کند.
ناشناس۴۲۴۵۷۰۲۳:۱۲:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۱۷
شورای شهر تهران >>محسن هاشمی>> آی پدی اموال دانشگاه آزاد >> عکس یادگاری تحریم>> خرید جنس امریکایی؟ من کی تو کی اونا کیان؟
امیر۴۲۵۸۶۸۰۷:۰۸:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۱۹
سخنان کریمی قدوسی در اینکه شورای نگهبان آقای روحانی رو رد صلاحیت کرده و با تهدید آقای روحانی،ایشون رو تایید کرده میتونه با توجه به سخنان آقای کدخدایی که سخنان کریمی رو رد کرده نمونه بارز تشویش اذهان عمومی باشه. اگر سخنان کریمی قدوسی کذب هست،چرا باهاش برخورد نمیکنند؟؟؟ آیا اگر یک اصلاح طلب این حرفها رو میزد هم مواضع دوستداران شورای نگهبان همین بود؟؟
سعید۴۲۵۸۸۱۰۷:۳۸:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
هاشمی روحت شاد

پربحث‌های امروز

 1. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 2. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 3. بازار آجیل شب یلدا   

 4. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 5. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 6. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 7. سفره کارگران چیده می‌شود

 8. مردم از فقر و تبعیض ناراحت اند، با برجام، FATF و بازی سیاسی شما کار ندارند

 9. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 10. پیش بینی زمان مرگ تنها با یک آزمایش خون

 11. اشتباه داوران فوتبال، سهوی یا فساد سیستماتیک؟!/ VAR در فوتبال ایران رویا یا واقعیت؟

 12. واردات واکسنی که در تولید آن خودکفا هستیم!

 13. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 14. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 15. سرعت رشد مسکن در آذر + جدول قیمت

 16. چه عواملی بر قیمت خودرو تاثیرگذار هستند؟

 17. تعداد یارانه‌بگیران کم نشد که هیچ، بیشتر هم شد!

 18. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 19. احتمال ارائه بودجه ۹۸ با دو سقف متفاوت!

 20. هشدار سقوط در شکاف طبقاتی

 21. 4 دلیل برای خرید فرش گبه

 22. مطهری و صادقی کجاء مجلس نشسته‌اند؟  

 23. مافیای مشقی

 24. جشن خرید اینترنتی ایران، رویداد یلدای 97 دیجی‌کالا

 25. اردوغان: عملیات نظامی‌مان در عراق بی‌وقفه ادامه می‌یابد

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 3. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 4. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 5. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 6. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 7. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 8. مظلومی که داستان ندارد

 9. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 10. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 11. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 12. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 13. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 14. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 15. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 16. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 17. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 18. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 19. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 20. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 21. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 22. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 23. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 24. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 25. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 10. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 11. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 12. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 15. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 16. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 17. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 18. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 19. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 20. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 21. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 22. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 23. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 24. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 25. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 2. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 3. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 4. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 5. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 6. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 7. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 8. «دولت» خبر انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت را تایید کرد

 9. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 10. مطهری و صادقی کجاء مجلس نشسته‌اند؟  

 11. نعمتی: بودجه ۹۸ باید واقعی بسته شود/ ارائه بودجه به مجلس طی ۱۰ روز آینده

 12. صحبت‌های لاریجانی درباره استعفای نمایندگان اصفهان

 13. اسامی ۲۱ نماینده تاخیرکننده آغاز جلسه علنی مجلس

 14. جلسه غیرعلنی تمام شد؛ آغاز جلسه علنی مجلس

 15. خوب بد زشت سخنان ظریف

 16. تجمع نمایندگان اصفهان در دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

 17. آغاز جلسه غیرعلنی مجلس با موضوع لایحه بودجه ۹۸

 18. عضو کمیسیون فرهنگی: طرح سازش به درد ملت ایران نمی‌خورد

 19. عکسی از امام خمینی (ره) که رسانه‌ها را به اشتباه انداخت!

 20. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 22. ابزار‌های نظارتی مجلس کارآمدتر می‌شود

 23. دیدار نمایندگان مستعفی با امام جمعه موقت اصفهان

 24. کدخدایی: رسیدگی به تخلفات نمایندگان بر عهده هیات نظارت مجلس است

 25. مشهد، شهردار جوان خود را شناخت

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 2. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. مظلومی که داستان ندارد

 5. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 6. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 7. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 8. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 9. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 10. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 11. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 12. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 13. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 14. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 15. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 16. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 17. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 18. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 19. واعظی در واکنش به مصاحبه حجاریان: با اصلاح‌طلبان تندرو روابط خوبی نداریم/ با هیچ گروهی ائتلاف نکردیم

 20. کدخدایی: شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم پوشی کند

 21. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 22. «دولت» خبر انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت را تایید کرد

 23. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 24. غیبت ۱۴ عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز + اسامی

 25. ظریف: موشک‌های ما دفاعی و برای بازدارندگی است/ موشک‌های ما قابل مذاکره نیستند

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 5. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 6. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 7. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 8. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 9. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 10. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 11. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 12. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 13. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 14. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 15. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 16. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 17. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 18. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 19. مظلومی که داستان ندارد

 20. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 21. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 22. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 23. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 24. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 25. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

آخرین عناوین