سپینو-مگنت

بیانیه دیده‌بان شفافیت و عدالت در مورد کنکور؛ تعارضات و تناقضات سوءاستفاده‌های گسترده‌ای برای سوداگران فراهم کرد/ ۱۰۰ میلیون تومان هزینه مشاوره تحصیلی برای قبولی حتمی در کنکور

گروه اجتماعی الف،   3970417089 ۲۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
بیانیه دیده‌بان شفافیت و عدالت در مورد کنکور؛ تعارضات و تناقضات سوءاستفاده‌های گسترده‌ای برای سوداگران فراهم کرد/ ۱۰۰ میلیون تومان هزینه مشاوره تحصیلی برای قبولی حتمی در کنکور

سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در بیانیه ای خطاب به مسئولان وازرتخانه های آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و بهداشت و آموزش پزشکی خواستار رفع نواقص موجود در قوانین و آیین نامه های فعلی آموزشی و همچنین رفع تناقضات در زمینه برگزاری آزمون سراسری پذیرش دانشجو گردید.

به گزارش الف، متن این بیانیه بدین شرح است:

در حال حاضر آزمون سراسری (کنکور) با تاثیرگذاری بر روند آموزش و برنامه زندگی بیش از 3 میلیون دانش‌آموز مشغول به تحصیل در مقطع متوسطه دوم، وضعیت اقتصادی، اجتماعی و روانی میلیون‌ها خانوار ایرانی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد؛ به بیان دیگر، تصمیماتی که در زمینه آزمون سراسری گرفته می‌شود بر زندگی چند ده میلیون از هم‌وطنان ما تاثیرگذار است.

متاسفانه طی چند ماه اخیر، در مصاحبه‌های پرشمار برخی مسئولانِ تصمیم‌گیرنده در این حوزه، از جمله معاونت محترم متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش، رئیس محترم مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش، سخنگوی محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، رئیس محترم سازمان سنجش آموزش کشور و ...، مطالبی بیان شده است که اغلب متفاوت با اظهارات پیشین و بعضاً در تناقض با یکدیگر است.

از جمله، پیشنهاد سهم 40 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1398 از زبان معاونت محترم متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در تاریخ 27/1/97 در مصاحبه ای و تبدیل همین عدد به 50% تاثیر «قطعی» از سوی خود ایشان در مصاحبه با خبرگزاری خانه ملت در تاریخ 19/3/97 که مسبب بروز التهابات فراوان در میان داوطلبان کنکور سراسری و خانواده‌هایشان شد و بار دیگر اخیراً در تاریخ 12/04/97 این عدد را حدود 30 درصد اعلام کرده‌اند.

در تاریخ 21/8/96 رئیس محترم سازمان سنجش آموزش کشور، در مصاحبه با مهر، امکان «حذف کنکور» در رشته‌های پرمتقاضی را مردود دانستند، اما در تاریخ 21/10/96 رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اعلام داشتند که کنکور باید در سال 97 متوقف شود و سال 97 آخرین دور ‌برگزاری کنکور باشد.

این اظهارنظر صریح، باعث تغییراتی در برنامه‌های آموزشی مدارس و مراکز آموزشی شد و مهم‌تر از آن، بازار داغی را برای سوداگرانی پدید آورد که با دمیدن بر التهاب ناشی از این خبر، قبولی در کنکور سال 97 را آخرین فرصت برای دانش‌آموزانی جلوه می‌دادند که از معدل 20 برخوردار نیستند اما خواهان تحصیل در رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر و پرطرفدارند و با پدید آمدن چنین فضای پرالتهابی، دانش‌آموزان و خانواده‌ها را به سمت خریداری خدمات نازل و پرهیاهوی خود سوق دادند.

با این حال در تاریخ 21/11/96 رئیس محترم کمیسیون آموزش، در مصاحبه با فارس، از موضع قاطع ماه گذشته خود عدول کرد و سختی‌ها و عوارض حذف کنکور را به شکل مفصلی تشریح نموده و تلویحاً حذف کنکور در سال 98 را منتفی دانست.

در تاریخ 21/1/97 یکی از اعضای محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه ‌ای، از قول وزیر محترم علوم و تحقیقات، اعلام کرد که حذف کنکور دست‌کم تا سال 99 امکان ندارد، اما در تاریخ 27/ 1/ 97، سخن‌گوی محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در مصاحبه با خانه ملت، با قاطعیت اعلام کرد  که حذف کنکور در سال 98 الزامی است و در ادامه این آشفتگی در تاریخ 27/1/97 معاون محترم متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش از آخرین اخبار سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال 98 خبر دادند و ...

روشن است که این تعارضات و تناقضات، باعث بروز عوارض بسیاری در بخش مهمی از جامعه شده، سردرگمی و آشفتگی خانواده‌ها، معلمان و دانش‌آموزان کشور را در این مدت تشدید کرده است و سوءاستفاده‌های گسترده‌ای را برای سوداگران آموزشی فراهم آورده است، از جمله رسیدن مبلغ مشاوره تحصیلی برای قبولی حتمی در کنکور سال 97 تا مرز 100 میلیون تومان از سوی یکی از مشاورنماهای پایتخت و تبدیل شدن هزینه 20 تا 25 میلیونی مشاوره کنکور به مطالبه‌ای معمول و قابل قبول برای قشر مرفه جامعه که بر حس نارضایتی و بی‌عدالتی عموم جامعه دانش‌آموزی بیش از پیش افزوده است و روشن است که این بازارگرمی‌ها و امیدفروشی‌ها، فاقد هر نوع اعتبار و وجاهت است و صرفاً از جو روانی ملتهب حاکم بر مدارس و خانواده‌ها چنین سوءاستفاده‌هایی ممکن گشته است. در دیدارهای اخیر دیده بان با وزیر محترم آموزش و پرورش و معاونان محترم وزارت علوم و تحقیقات و رایزنی با برخی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و دیگر فعالان حوزه آموزش، نگاه ها به مقوله حذف کنکور و تاثیر قطعی معدل در نتایج آن تاحد بسیاری همسو یا تعدیل شد و لازم به نظر می رسد که  نظام آموزشی کشور، به‌ویژه مسئولان وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت علوم و تحقیقات و وزارت بهداشت و آموزش پزشکی با بررسی دقیق‌تر قوانین موجود و برگزاری جلسات کارشناسی با متخصصان امر و اعضای محترم کمیسیون آموزش مجلس، درجهت رفع عیوب موجود در قوانین و آیین‌نامه‌های فعلی برآیند و با هماهنگی با مراجع بالادستی به‌ویژه شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از رسیدن به تصمیم واحدی در این حوزه حساس ملّی، به امر اطلاع‌رسانی مبادرت نماید.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۸ تیر ۱۳۹۷آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
۲۶ تیر ۱۳۹۷توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر سیف است/ بهمنی در خصوص موسسات غیرمجاز مسئول است/ اتهام بقایی و مشایی مالی است نه سیاسی
۲۳ تیر ۱۳۹۷واکنش آموزش‌وپرورش به اعتراضات درباره تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸
۲۰ تیر ۱۳۹۷آخرین خبرها از حذف کنکور
۱۹ تیر ۱۳۹۷درخواست دیده‌بان شفافیت و عدالت از روحانی؛ برای تغییر تیم اقتصادی دولت و رئیس بانک مرکزی اقدام کنید/ حریم خصوصی چه ربطی به دریافت ارز از محل بیت‌المال دارد
۱۷ تیر ۱۳۹۷دیده‌بان شفافیت و عدالت: بانک مرکزی اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی را محرمانه می‌داند
۱۰ تیر ۱۳۹۷سازمان سنجش: هیچ شکایتی از کنکور 97 دریافت نکرده‌ایم/داوطلبان حوزه امتحانی قم نگران نباشند
۸ تیر ۱۳۹۷کنکور گروه تجربی آغاز شد
۷ تیر ۱۳۹۷تصاویر جالب از برگزاری کنکور  
۶ تیر ۱۳۹۷توصیه‌های طلایی به کنکوری‌ها
۳ تیر ۱۳۹۷احمد توکلی: فقرا روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند/ پیگیر سامانه برخط حقوق مدیران و مقامات هستیم/ماجرای انتقال پول از تبریز به تهران و خارج از کشور
۳ تیر ۱۳۹۷توصیه‌ برترین‌های کنکور ۹۶ به داوطلبان آزمون سراسری ۹۷

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۳۷۳۵۱۳:۴۸:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۱۷
الف جان قضیه مربوط به این دوره صرفا نیست. یکی از همین موسسات کنکور چندسال قبل به برادر من و دوستش پیشنهاد داد در ازای فلان میلیون تومان سوالات کنکور را در اختیارشان بگذارد !!!!! اول هم از شغل پدر جویا می شوند-!!! این قضیه ریشه دار است.
ناشناس۴۲۴۰۹۰۱۷:۰۲:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۱۷
هزینه کرد 100 میلیون تومان پول برای کلاس کنکور، در وهله اول سوالات زیادی در مورد منشا پول ایجاد می کند تا مسئله عدالت در کنکور.
ناشناس۴۲۴۳۴۵۲۰:۰۹:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۱۷
خب ینی چی تو کنکور تقلب تو امتحانات تقلب پس اون بچه فقیری ک همه فکر وذهنش کنکوره چی ماها ک معدلمون بنا ب شرایطی نشد ک بالا باشه چی ولی مخ خوبی داریم توان پزشک شدنمون شاید بیشتر از معدل ۲۰ها باشه چی...چرا همه چیمون بهم ریخته اخه چه وضعشه ..
ناشناس۴۲۳۸۹۴۱۵:۱۸:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۱۷
الان یادتون افتاده که سوداگری هست ؟ 30 ساله ما رنج بردیم فرزندانمون و پدران و مادرانمون حالا دیر نیست ؟ یک مافیای عظیم برای این آموزشی وجود داره . نسل جدید تهی از سواد که شاه کلید برنده شدن رو فقط در پول و تست و ناپلئونی بودن می دونن
هادی۴۲۳۹۱۸۱۵:۳۲:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۱۷
ما مافیای کنکور نیستیم مادانش اموزان منطقه ۳ کشور هستیم وفقط یک خواسته ساده داریم نه به ثاثیر قطعی معدل درکنکور
ناشناس۴۲۳۹۴۵۱۵:۴۲:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۱۷
اتفاقا لازم است تاثیر معدل و باید باشد .برای بچه هابی که دوره دبیرستان حقیقتا تلاش می کنند.
ناشناس۴۲۵۹۴۶۰۸:۴۴:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۱۹
من همسایه ای دارم که شاگرد ممتاز تیزهوشان بوده ولی سه ساله از کنکور قبول نمیشه بچه های ما میرن پیشش درس یاد میگیرن میگن هیچ معلمی نمیتونه اونطوری درس بده به کل کتابها چنان تسلط داره و چنان درس میگه بچه ها میرن مدرسه معلمشون میگه این راهها رو از کی یاد گرفتین بیرون میرین کلاس و... حالا نمیدونم چرا یه همچین نوابغی پشت کنکورند و چرا دولت به این تیزهوشان واقعی امکان ادامه تحصیل نمیده فکرش رو بکنین امثال این ادمها چقدرن ؟ اگه اینا برن دانشگاه کشور چی می شه ؟ اصلا این تیزهوشان رو برا چی گذاشتن برا آیندشون تصمیم نگرفتن واقعا حیفم میاد این بچه با اینهمه توانایی پشت کنکوره ایشاا... بلکه این پیشنهاد جرقه ای بشه و یه راهی برا اینجور جوونها پیدا بشه ایشاا...
ناشناس۴۲۳۹۵۳۱۵:۴۵:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۱۷
اگه درسخونی پس نگرلن تاثیر معدل نباش اگه هم درسخون نیستی و دنبال تست زنی هستی و قبولی که حقت نیست بری دانشگاه. مسئله به همین سادگیست.
میترا۴۲۴۱۱۵۱۷:۰۸:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۱۷
جناب اقا یا خانوم ناشناسی که نفست از جای گرم بلند میشه افراد کارشناس توی این زمینه میگن تاثیر قطعی معدل کار اشتباهیه اونوقت شما که هیچ اطلاعی نداری میای اینجا اظهار نظر میکنی؟!چه میدونی از مشکلات ماها؟!مشکلات شب امتحانی؟!حتما از یه قشر مرفه هستی که حق تحصیل رو مختص خودت میدونی فقط.اره جونم ماهم بلدیم تو مدرسه های غیر انتفاعی و سطح بالا و با کمک معلم مدیر نمره ۲۰نهایی بیاریم....هنر نکردی.بیخود نیست نصفتون که تو مدرسه معدلشون بالاست تو کنکور رتبتون میشه شارژ ایرانسل.
ناشناس۴۲۴۳۷۰۲۰:۲۵:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۱۷
عزیزجان بنده در مدرسه دولتی درس خوندم.چه خودم وچه خواهر و برادرم.پدرم هم بازنشسته است.اما خوب می دانم آنکه اهل درس خواندن است جور دیگری شرایط را برای خودش سهل می کند نه با اینگونه میانبر زدنها..... بسیاری از بچه های روستا بوده و هستند که طی سالیان رتبه های بالایی را بخود اختصاص دادند.پس دنبال بهانه نباش. در ثانی بد نیست کمی مودب باشی عزیرم یا آن را هم باید ارفاق کنند در حقت؟؟؟!!!!!!
ناشناس۴۲۴۳۹۱۲۰:۳۵:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۱۷
آن شب امتحانی که صحبتش را کردید خود گویای این این که اهل باز کردن کتاب شب امتحانی....والا دانش آموزی که از ابتدای سال تلاش می کند،شب امتحان دچار مشکل که نشده هیچ بلکه راحت می خوابد چه شهرستان و روستا باشد چه پایتخت.
دنیا۴۲۴۵۹۸۲۳:۵۶:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۱۷
امیدوارم همین قضاوت و بی رحمی که در جملاتت پیداست ، خدا در موقع مناسب به خودت برگردونه!
ناشناس۴۲۴۹۸۶۱۱:۴۶:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۱۸
به این کار نداشته باشین کی چجوری نمره می گیره یا قبول میشه.به این دقت کنین خودتون چجوری درس میخونید وقبول میشید
ناشناس۴۲۴۰۲۵۱۶:۳۱:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۱۷
این ظلم به بچه هائیه که در دبیرستان حسابی تلاش می کنن.
ناشناس۴۲۴۲۰۴۱۸:۰۶:۴۹ ۱۳۹۷/۴/۱۷
بجای این تقاضاها تلاشتان را بیشتر کنید. والا بفرض ورود به دانشگاه می روید جزو همان دسته ای که دنال پاس کردن با نمره ده دولزده و چهارده هستند
ناشناس۴۲۳۹۳۴۱۵:۳۷:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۱۷
آقای توکلی اگر واقع دنبال شفافیت و عدالت هستی‌ در مورد سهمیه کنکور برای خانواده شهدا و جانبازان و و و و اعتراض کن که بزرگترین بی‌ عدالتی در حق دانش آموزان نخبه و تیز هوش است
ناشناس۴۲۴۳۷۱۲۰:۲۷:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۱۷
فکر نی کنی درصد پذیرششان چقدر است؟؟؟!!! به تبلیغات توجه نکن
ناشناس۴۲۴۰۴۷۱۶:۳۹:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۱۷
با این اوضاع تنها روزنه امید بچه های پرتلاش همین شرط معدل می باشد.این را هم بخاطر نورچشمی های درس نخون بردارند که دیگر هیچ!!!!
هموطن۴۲۴۱۲۸۱۷:۱۴:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۱۷
نگویید کنکور ، بگویید: مسابقه برای ربودن جیب والدین به بهانه های کلاسهای بیشتر . مسابقه برای تست زنی بدون افزایش دانش و اگاهی و مهارت . مسابقه ایجاد استرس و بیماری برای دانش اموزان ایران . مسابقه برای حذف خوشحالی و ورزش و استراحت ولی باور کنید حق همه دانش اموزان کشور این است که متناسب با علایق، معدل کل 12 سال، محل زندگی و سایر شاخص های نرمال، وارد دانشگاههای کشور شوند و به راحتی ادامه تحصیل بدهند ولی نه با این کنکور
ناشناس۴۲۴۲۱۲۱۸:۱۴:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۱۷
. در ضمن واقعا اگر کنکور حذف بشه چی میمونه ؟ اگر بگید معدل واقعا خنده دار هست هیچ چیز مثل کنکور نمیتونه سنجش کنه .گرچه در نهایت پولدارها میرن دانشگاه آزاد و میشن دکتر و لو خنگ باشند
ناشناس۴۲۴۳۲۱۱۹:۵۱:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۱۷
چرا در مورد سهمیه های .. تحصیلی بیانیه نمی دهید
ناشناس۴۲۶۱۴۶۱۰:۲۹:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
مشکل در برگزاری کنکور نیست مشکل اصلی در عدم توازن موقعیت های شغلی و درآمد رشته ها است.وقتی در آمد رشته های پزشکی چندین برابر رشته های دیگر است همه سعی می کنند با هر هزینه ای در این رشته ها قبول شوند چون بعد از تحصیل طی یکی دو سال پول بر هزینه ها جبران می شود . در حال حاضر اگر کنکور کامل حدف بشود باز هم بازار آموزش برای بالا بردن معدل و قبولی در رشته های گروه پزشکی داغ خواهد بود همانطور که الان هم تمرکز اکثر مدارس خصوصی بر روی رشته تجربی است و داوطلبان این رشته امسال بیش از دو برابر همه گروههای دیگر بودند .و متاسفانه هدف اکثر افراد برای قبولی در این رشته ها پول است که احتمالا تا چند سال دیگر با فارغ التحصیل شدن این افراد تاثیر این تفکر را بر نظام سلامت خواهیم دید.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. بازخوانی نامه‌ی محسن رضایی به روحانی و انتقاد از وضعیت اقتصادی+عکس

 3. فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

 4. خاتمی: فساد، خوره هر نظامی است/ با آمریکا تا زمانی که آدم نشود ارتباطی نخواهیم داشت

 5. صنعت برق کشور و چند نکته

 6. ربیعی: توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/ هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم

 7. غلامی: در حال حاضر تاریخ مشخصی برای بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه شهید بهشتی تعیین نشده است

 8. بیانیه ۴ پیام‌رسان ایرانی سروش، گپ، ایتا و بیسفون/ادامه فعالیت هاتگرام و طلاگرام تعیین تکلیف شود

 9. برنامه‌های تولید و اشتغال دولت در سال ۹۷ اعلام شد

 10. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 11. چه کشورهایی از تحریم نفتی ایران سود خواهند برد؟

 12. حکم حبس رئیس جمهور سابق کره جنوبی به 32 سال افزایش یافت

 13. صدیقی:ملت ایران برای پیروزشدن در جنگ اقتصادی اسیر تبلیغات شرق و غرب نشوند

 14. عرضه دارویی برای درمان قطعی صرع با استفاده از 3 گیاه/ تولید انبوه در سال آینده

 15. جزییات برنامه ۵ میلیون دلاری کی‌روش برای آماده‌سازی تا جام ملت‌ها

 16. انگلیس هم کم‎آب شد/ شستن خودرو با شلنگ ۱۰۰۰ پوند جریمه دارد

 17. علم‌الهدی: مفسد اقتصادی ستون پنجم دشمن است/30 میلیون دلار به فردی داده شده تا میوه خارجی وارد شود

 18. قاضی عسکر: نمی‌توان با یک مشکل در روابط سیاسی حج را تعطیل کرد/ برکات حج، حتی برای آن‌ها که حاجی نمی‌شوند

 19. رئیس فدراسیون فوتبال الجزایر: با کی‌روش تماسی نداشتم

 20. وزارت بهداشت: آبلیموگیری دستی باید در حضور مشتری انجام شود

 21. متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

 22. نه‌ وزارت‌بهداشت به شفافیت/ واردات 18 میلیون یورویی خودرو؛ دانستن حق مردم نیست!

 23. آیت‌الله مکارم‌شیرازی:جلوی گرانی لجام گسیخته گرفته شود/ شرایط حساس فعلی وقت تسویه حساب نیست

 24. دختری که ملکه جوشکاری نام گرفت   

 25. سنای آمریکا به اتفاق آرا پیشنهاد «باورنکردنی» پوتین به ترامپ را رد کرد

پربحث‌های دیروز

 1. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 2. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 3. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 4. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 5. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 6. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 7. چرا برخی بر توهم عقب نشینی ایران از سوریه دامن می­ زنند؟

 8. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 9. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 10. سطح عجیب قیمت آپارتمان‌ها

 11. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

 12. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 13. بزرگترین کارخانه فولاد روسیه صادرات به ایران را متوقف کرد

 14. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 15. ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

 16. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 17. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 18. حادثه ناگوار برای بهاره رهنما +عکس

 19. جزئیات جدید از تجاوز به نوآموز ورزشی نوجوان شیرازی

 20. مثال رهبرانقلاب از فوتبال اسپانیا و ایران برای اعضای دولت: گل خوردیم اما همه تیم ما را تایید کردند

 21. کروات‌ها پاداش 21 میلیون پوندی را به کودکان بی‌بضاعت اهدا کردند

 22. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 23. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

 24. تفاوت تیم ملی ایران با کرواسی در چه بود

 25. واکنش روحانی به تماس‌های ترامپ!  

پربحث‌های هفته

 1. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 2. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 3. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 4. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 5. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 6. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 7. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 8. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 9. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 10. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 11. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 12. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 13. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 14. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 18. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 19. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 20. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 21. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 22. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 23. انحصار، آفت بازار وکالت

 24. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 25. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

پربحث‌های اخیر

 1. فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

 2. غلامی: در حال حاضر تاریخ مشخصی برای بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه شهید بهشتی تعیین نشده است

 3. بیانیه ۴ پیام‌رسان ایرانی سروش، گپ، ایتا و بیسفون/ادامه فعالیت هاتگرام و طلاگرام تعیین تکلیف شود

 4. نه‌ وزارت‌بهداشت به شفافیت/ واردات 18 میلیون یورویی خودرو؛ دانستن حق مردم نیست!

 5. بازاری به وسعت ۳۰۰۰ میلیارد تومان/ فرهنگ «خارجی‌پسندی» و روسری‌های ایرانی که با برند ترک عرضه می‌شوند

 6. رگبار باران طی دو روز آینده در بیشتر استان‌‌ها/ آسمان تهران فردا بعدازظهر نیمه ابری همراه با وزش باد

 7. آغاز عملیات اطفای آتش‌سوزی هورالعظیم در خاک عراق +عکس

 8. آزمون وکالت امسال نهم آذرماه برگزار می‌شود

 9. اجرای 2 طرح ترافیکی ویژه از فردا در پایتخت/ ممنوعیت ورود موتور و کامیون به تونل‌های شهری

 10. شین‌آبادی‌ها کتاب زندگی‌شان را می نویسند/ این دختران هنوز کارت ملی ندارند

 11. با عنایت مقام معظم رهبری؛ وضعیت محیط بانان سامان یافت

پربحث‌های دیروز

 1. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 2. جزئیات جدید از تجاوز به نوآموز ورزشی نوجوان شیرازی

 3. جریمه‌های میلیونی که به راننده ها پیامک نمی شود!

 4. جزئیات پیشنهاد تعطیلی یک ماهه دانشگاه‌ها

 5. فوتبالیستی که بدهی‌های مردم زادگاهش را تسویه کرد

 6. مدیر گروه اجتماعی شبکه سه: کارهای علیخانی این در ارتباط با ثامن الحجج طبق ضابطه بوده است

 7. ضرب و شتم والدین جان دختربچه ۱۰ ساله را گرفت

 8. وزیر بهداشت: پزشکان اعزام دختران شین‌آباد به خارج از کشور را صلاح نمی‌دانند

 9. کارگردان « کلاه پهلوی» در بیمارستان بستری شد

 10. انفجار در ساختمان متعلق به ارتش آمریکا ۳ زخمی داشت

 11. تریاک افغانستان از کدام مسیر به اروپا می‌رود؟

 12. چگونه یک دانشگاه کارآفرین داشته باشیم؟

 13. فرزندان مادران شاغل در آینده موفق‌ترند

 14. ٦٠ شرکت شستا امسال واگذار می شود

 15. آخرین اقدامات در زمینه دیه شهدای منا/ 6 میلیون نفر در نوبت عمره هستند

 16. محدودیت ترافیکی در محورهای ‌فیروزکوه و هراز/کندوان یک‌طرفه می‌شود

 17. عضو شورای شهر تهران: اکثر اعضای شورا کارت‌های سیارِ طرح ترافیک را قبول کرده‌اند

 18. تغییر مجدد ساعت پذیرش در مراکز تعویض پلاک پایتخت از شنبه

 19. آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 20. ترافیک در محور کرج - چالوس سنگین است

 21. گرانترین و ارزانترین شهرهای جهان

 22. ماجرای فروش شیرخشک در کنار خیابان

پربحث‌های هفته

 1. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 2. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 3. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 4. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 5. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 6. انحصار، آفت بازار وکالت

 7. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 8. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 9. وزیر بهداشت: آماده طوفان تحریم‌ها باشیم

 10. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 11. شورای تامین مجوز ورود خانواده‌ها به ورزشگاه‌ها را صادر کرد

 12. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 13. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی آموزش و پرورش دیده می‌شود

 14. شعرخوانی حماسی خواهر مسیح علینژاد  

 15. جدول ثابت قطعی برق تهران منتشر شد + جدول

 16. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 17. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 18. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 19. همیشه دست یک زن در میان است

 20. امام جمعه اصفهان: دختران باید از کلاس اول ابتدایی با چادر به مدرسه بروند

 21. واکنش آموزش‌وپرورش به اعتراضات درباره تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

 22. فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

 23. جزئیات جدید از تجاوز به نوآموز ورزشی نوجوان شیرازی

 24. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 25. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

آخرین عناوین