سپینو-مگنت

سازمان ملل و معامله بر سر خون یمنی‌ها

حسن عابدینی،   3970417045 ۱ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
سازمان ملل و معامله بر سر خون یمنی‌ها

ارتش و کمیته های مردمی یمن از «سکوهای موشکی زیرزمینی» خود رونمایی کرده اند؛ دستاوردی که موجی از ترس و وحشت را بر صفوف متجاوزان سعودی ـ اماراتی حاکم ساخته است.

به تازگی تحولات میدانی در یمن وارد فاز جدیدی شده است. علت اصلی این مساله نیز به دستاورد اخیر ارتش و کمیته های مردمی یمن باز می گردد که از «سکوهای موشکی زیرزمینی» خود رونمایی کرده اند؛ دستاوردی که موجی از ترس و وحشت را بر صفوف متجاوزان سعودی ـ اماراتی حاکم ساخته است. درهمین ارتباط، «محمد علی الحوثی» با تاکید بر اینکه سکوهای موشکی زیرزمینی معادلات میدانی را تغییر خواهند داد، تاکید کرد: «امیدواریم از این پس متجاوزان، ما را متهم به وادرات تونل از ایران نکنند!» این اظهارنظر طعنه آمیز مقام ارشد یمنی خطاب به سعو‌دی‌ها و آمریکایی‌ها پس از آن صورت گرفت که مقامات ریاض طی چند روز اخیر به صورت فزاینده ای ادعاهای خود در خصوص کمک های تسلیحاتی ایران به نیروهای یمنی را مطرح کردند.  

دستاوردی که معادلات را تغییر می دهد

واقعیت این است که مقاومت اسلامی از سال 2000 میلادی به صورت مستمر تلاش خود برای غافلگیری نظام سلطه را کلید زده است. بسیاری از اقدامات مقاومت اسلامی چه در لبنان، فلسطین، عراق، سوریه و اکنون در یمن، تاکنون موجبات شگفتی نظام سلطه را به دنبال داشته است. لذا اقدام اخیر مقاومت اسلامی و انصارالله در رونمایی از سکوهای پرتاب موشک زیرزمینی که در تونل ها واقع شده اند، قطع به یقین معادلات میدانی را به نفع مقاومت و به ضرر رژیم قبیله ای سعودی تغییر خواهد داد. این دستاورد پس از 40 ماه مقاومتِ مستمر در برابر حملات زمینی، هوایی و دریاییِ قدرت های غربی ـ عربی و عبری صورت گرفت. در واقع، در طول این مدت شاهد نوعی جنگ جهانی علیه مردم مظلوم یمن بوده و هستیم.

این دستاورد بزرگ در حالی به دست آمده است که متجاوزان تصور می کردند یمنی ها در یک بازه دو یا سه ماهه تسلیم آنها می شوند. این موفقیت همچنین روحیه نیروهای مقاومت در سایر مناطق را افزایش خواهد داد. از آنجایی که سعودیها به نظام سلطه وعده تسلط بر یمن تنها در طول چند ماه را داده بود، تحقق دستاورد اخیر یمنی ها می تواند موجبات ایجاد انشقاق میان رژیم سعودی و نظام سلطه را فراهم آورد. در هر صورت، به نظر می رسد که در سایه دستاوردهای میدانی مذکور، مرحله جدیدی از رویارویی مقاومت اسلامی انصارالله با رژیم سعودی و ائتلافِ کشورهای دارای دلارهای نفتی، آغاز شود.

الحدیده؛ آیینه تمام نمای شکست متجاوزان

عملیاتی که در «الحدیده» صورت گرفت شاید در آینده در دانشگاه های نظامی تدریس شود، چراکه شاهد بودیم تمام نظام سلطه اعم از رژیم سعودی، امارات متحده عربی و ارتجاع عرب با حمایت لجستیکی، نظامی و دیپلماتیک ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی یک جنگ تمام عیار را علیه یمنی ها در الحدیده آغاز کردند و در نهایت هم نتوانستند بر بندر راهبردی الحدیده که در یک منطقه فوق استراتژیک واقع شده است، سیطره یابند. نظام سلطه در جریان تلاش برای سیطره بر الحدیده حتی به استفاده و بهره برداری از ظرفیت سازمان ملل متحد نیز متوسل شد، به گونه ای که یکی از طرح ها مبتنی بر لزوم اعطای مدیریت شهر الحدیده به سازمان ملل بود.

شکست متجاوزان در الحدیده در حالی اتفاق افتاد که آنها از زبده ترین نیروهای جنگی خود همچون کماندوها، پیشرفته‌ترین ابزارآلات نظامی همچون ناوهای پرقدرت و همچنین جدیدترین روش های جنگی همچون انجام عملیات های هلی بُرن، بهره برداری کردند. نکته قابل تامل آن است که طبق آخرین آمارها، شمار شهدای مقاومت اسلامی در نبرد الحدیده علیرغم تمامی فشارهایی که متحمل شد به زحمت به 30 نفر می رسد. این یک اتفاق نادر است که در جنگ های کلاسیک و حتی غیرمتقارن ممکن است رخ دهد.

توانایی مقاومت برای تهدید «امنیت ملی» امارات

در هر صورت، تحقق دستاوردهایی همچون حفظ الحدیده و تحمیل شکست های سنگین به متجاوزان در این شهر استراتژیک بدان معنا نیست که مردم مظلوم و بی دفاع یمن متحمل خسارتهای فراوانی نشده اند. درحال حاضر، قریب به هفت تا هشت میلیون نفر از مردم یمن در آستانه فقر مطلق و در معرض قحطی گسترده و مرگ قرار گرفته اند. این ارتجاع عرب است که نمی‌خواهد مردم یمن در چارچوب یک فرایند مردم سالارانه به تعیین تکلیف برای کشور خود بپردازند و به زندگی خود ادامه دهند. ادعای مقامات امارات مبنی بر تلاش برای برقراری صلح در الحدیده در سایه برقراری آتش بس موقت، یک ادعای دروغ است. مقامات ابوظبی خود به خوبی می دانند که نیروهای یمنی قادر هستند امنیت ملی امارات را با مخاطره جدی مواجه سازند و لذا پرچم سفید تسلیم را در الحدیده بالا برده اند.

کارنامه سیاه سازمان ملل در پرونده یمن

امروز سوالی که افکار عمومی را در خصوص تحولات یمن به خود مشغول ساخته این است که چه کسی به رژیم قبیله ای سعودی اجازه داده تا ضمن به راه انداختن جنگی تمام عیار علیه یک ملت فقیر و مظلوم، آنها را به خاک و خون بکشد؟ امروز افکار عمومی به دنبال پاسخ این سوال می گردند که مردم یمن چه اقدامی را علیه ریاض صورت دادند که امروز مستحق تحمل چنین جنایت های هولناکی هستند؟ امروز دیگر بر هیچکس پوشیده نیست که تنها گناه مردم یمن این بوده که دولت دست نشانده «علی عبدالله صالح» را سرنگون کردند تا خودشان سرنوشت کشورشان را رقم بزنند. افکار عمومی به خوبی این واقعیت ها را رصد می کنند و بدان واقف هستند.

در این میان، مساله ای که وجود دارد این است که نقش سازمان ملل برای ممانعت از کشتار مردم بی گناه یمن چیست؟ این سازمان بر اساس مسئولیت هایی که برای آن تعریف شده، وظیفه دارد تا از قدرت و ظرفیت خود برای ممانعت از تداوم تجاوزگری نیروهای خارجی و بیگانه علیه ملت های بی گناه استفاده کند. لذا بسیار تعجب برانگیز است که سازمان ملل متحد با وجود گذشت 40 ماه از حملات بی وقفه متجاوزان به مردم یمن، آنها را وادار به خروج از این کشور نمی کند.

مساله بعدی که در این زمینه وجود دارد این است که سازمان ملل متحد در طول بیش از سه سال گذشته کارنامه بسیار سیاه و تاریکی از خود در تعامل با پرونده یمن برجای گذاشته است. در طول این مدت ما شاهد آن بودیم هرگاه که مقاومت اسلامی بر اراضی اشغالی خود سیطره یافته است، نمایندگان سازمان ملل با اقدامات خود تلاش کرده اند تا برای نجات متجاوزان، نوعی تنفس اعلام کنند تا صفوف ازهم پاشیده آنها برای رویارویی مجدد با نیروهای یمنی مجددا آماده شوند. امروز این واقعیت ثابت شده که نمایندگان سازمان ملل در امور یمن، افراد بی طرفی نیستند و از سعودیها جانبداری می کنند.

معامله خون مردم یمن در برابر دلارهای نفتی

افزون بر این، در این زمینه یادآوری عقب نشینی آشکار سازمان ملل متحد در برابر سعودیها در پرونده کودک کشی رژیم سعودی، ضروری است. همگان دیدند که سازمان ملل متحد چگونه در روز روشن بیانیه خود درخصوص کودک کشی سعودیها در یمن را بازپس گرفت و حاضر نشد در برابر تهدیدات ریاض مقاومت کند. این مساله واقعیت های امروز یمن را بیش از پیش نمایان می سازد. یادآوری این اتفاق دردناک به ما نشان می دهد که خون مردم یمن در برابر دلارهای نفتی سعودی معامله شده است و این بدترین حالت برای سازمان ملل در دهه دوم قرن بیست و یکم است.

 درخصوص جانبداری سازمان ملل متحد از سعودیها و متجاوزان که پیشتر بدان اشاره شد، باید گفت که طرح اخیر «مارتین گریفیتس» فرستاده این سازمان در یمن گویای همه چیز است. این طرح، یک طرح ظالمانه، یک‌سویه و مبتنی بر تامین منافع قدرت های بزرگ و سعودی است و نه ملت یمن. این بسیار تعجب برانگیز است که فرستاده سازمان ملل از اتباع یک کشور و دولت حاکم بر آن (یمن) می خواهد بخشی از کشورشان را به سازمان ملل متحد واگذار کرده و آن را تحت قیمومت این سازمان قرار دهند.  اگر همین طرح در خصوص کشورهای غربی همچون ایالات متحده، فرانسه ارائه شود، مقامات آنها قبول می کنند؟

آقای گریفیتس یک سیاستمدار انگلیسی است؛ اگر طرح وی به کشورش ارائه شود و سازمان ملل از انگلیس بخواهد به عنوان مثال اسکاتلند را تحت قیموت این سازمان قرار داده تا توسط آن اداره شود، آیا با اعتراض شدید مقامات لندن مواجه نمی‌شود؟ لذا سازمان ملل چگونه توقع دارد طرحی که در واقع، غیرقابل مذاکره و اساسا غیرقابل تصور حتی برای کشورهای غربی است، مورد پذیرش یمنی ها قرار گیرد. در هر صورت، یمنی ها به خوبی می دانند که اگر قسمتی از حوزه سرزمینی و تمامیت ارضی‌شان مورد مصالحه و معامله قرار گیرد در رابطه با سایر قسمت ها نیز ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد و سازمان ملل پس از الحدیده، به سراغ عدن و مارب و ... هم برود تا یمن را طبق خواسته متجاوزان به چند کشور کوچک تبدیل کند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

آریابان۴۲۳۶۱۲۱۲:۴۱:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۱۷
واقعیتش اینه که ما در سده بیست و یکم در دنیائی متناقض و دارای پارادوکس !!!! می زییم : از سوئی دنیای امروز ما آنچنان پیشرفته !!!!! شیک و لوکس است که از جمله در همین روز ها و به همت فناوری فوق مدرن ماهواره ای ، ضربه پای یک فوتبالیست به توپ را میلیارد ها نفر در جای جای این دنیای پهناور ، بطور آنی و در لحظه و حتی در صدم ثانیه و البته با بهترین کیفیت و حتی زیبا تر و رنگین تر از میدان مسابقه می بینند ؛ ولی از دیگر سوی ، دنیائی بسیار عقب مانده !!!!! است با تاریکی هائی به ژرفای عمق تاریخ سیاه ، دنیائی که کماکان "قانون جنگل" بر آن حاکم است ؛ دنیای واپس-مانده ای که هنوز 5 دارنده حق وتوی سازمان ملل ، حق دارند برای 187= 5-192 کشور دیگر !!!! تصمیم بگیرند و البته در عین حال هر یک از تک تک این 5 وتو-دار قلدر هم آنقدر بر مالکیت بر این دنیای کنونی از حق مالکیت مطلق !!!! برخوردارند که قادرند به تنهائی و یک تنه در مقابل آرای آن 4 قلدر دیگر بایستند و آنرا بی اثر کنند و بر این اساس قادرند که یک تنه !!!! کل سرنوشت و مقدرات کل کره زمین !!!! را رقم بزنند ؛ دنیائی که قلدر ها (بخوانید : حکمروایان جنگل !!!!) حق دارند تنها دارندگان تسلیحات هسته ای در کره ارض باشند و طبیعتا هم هیچکسی حق ایجاد مزاحمت برای این مالکین !!!! را ندارد. بدیهیست که هیچیک از کوچولو !!!! ها هم نباید حق داشته باشه به تسلیحات هسته ای دست پیدا کنه ، زیرا برایش خطرناکه و "جیز" میشه !!!!! ؛

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های اخیر

 1. افزایش چشمگیر مصرف بنزین از سال ۹۲ + نمودار

 2. حاشیه‌های اهدای جام جهانی؛ اقدام جالب رئیس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

 3. خبر محسنی اژه‌ای از دستگیری ۵۰ بدهکار بزرگ بانکی

 4. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 5. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 6. توکلی: دستور روحانی در برخورد با متخلفان به موقع است/ دولت برای خروج از مشکلات باید تدبیر کند

 7. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 8. رهبر انقلاب:مشکلات را با مردم در میان بگذارید/ با متخلفان در هر سطحی برخورد شود/ تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد

 9. کنایه فوتبالی عادل فردوسی پور به علی مطهری

 10. کواکبیان کابینه تغییر نکند، مجلس دست‌به‌کار می‌شود/ تخلفات واردات خودرو قابل پیشگیری بود

 11. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 12. تابلو کوچه شجریان در روستای «بیاره» پائین کشیده شد

 13. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 14. آماده‌باش نیروهای امنیتی عراق؛ تظاهرات در چند شهر به خشونت کشیده شد

 15. سخنگوی دستگاه قضا: فرار متهم موسسه ثامن الحجج صحت ندارد/ شکایت از رئیس بانک مرکزی واصل شده است

 16. تقدیر وزیر ورزش از دست‌اندرکاران حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی

 17. تجاوز رژیم صهیونیستی به یک پایگاه نظامی در حومه حلب

 18. مشکل جدید استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر چیست؟

 19. اکنون چه مناطقی از سوریه تحت اشغال تروریست‌ها قرار دارد؟

 20. آلمانی‌ها ترامپ را خطرناک‌تر از پوتین می‌دانند

 21. پروازهای فرودگاه نجف از سر گرفته شد

 22. هنیه: معامله قرن مُرده به دنیا آمده است

 23. پاسخ صداوسیما به حاشیه‌هایی درباره پویول و یاسی اشکی

 24. برخورد آموزش و پرورش با مدارس لاکچری

 25. واژگونی خودروی سمند جان 4 نفر را گرفت

پربحث‌های دیروز

 1. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 2. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 3. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 4. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 5. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 6. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

 7. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 8. آقای «خ» کجاست؟

 9. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 10. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 11. همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند/افرادی که ارز گرفتند و تخلف کردند قابل ترحم نیستند/دولت هیچ خط قرمزی ندارد

 12. جدول ثابت قطعی برق تهران منتشر شد + جدول

 13. با افزایش دوباره قیمت، سکه به ۲ میلیون و ۸۹۶ هزار تومان رسید + قیمت ارز

 14. تیم اقتصادی دولت باید پاسخگوی مشکلات باشد

 15. افزایش چشمگیر مصرف بنزین از سال ۹۲ + نمودار

 16. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد: مشکلات اقتصادی نتیجه سومدیریت است نه تحریم

 17. حاشیه‌های اهدای جام جهانی؛ اقدام جالب رئیس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

 18. محسنی‌اژه‌ای: سلطان سکه "حمید مظلومی" است، او سال ۹۱ هم دستگیر شده بود/ دو برادری که بیست و چند میلیون ارز گرفته‌اند برای واردات کاغذ

 19. گرما ایران را در برمی گیرد / نگرانی از تامین برق ایران در چهارمین هفته تابستان

 20. فروش اقساطی قبر در بهشت زهرا

 21. خبر محسنی اژه‌ای از دستگیری ۵۰ بدهکار بزرگ بانکی

 22. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 23. یادداشت کیهان؛ اگر مائده دانمارکی بود!

 24. وقتی ما ایرانی ها بدنبال توسعه، بدون کار کردن هستیم

 25. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. کریمی قدوسی به الف خبر داد؛ خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

 3. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 4. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 5. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 6. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 7. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 8. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 11. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 12. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 13. اقتصاد مردم بنیان و آفتی به نام افزایش نقدینگی/شاه‌کلید قفل نقدینگی چیست؟

 14. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 15. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 16. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 17. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 18. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 19. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 20. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 21. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 22. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 23. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 24. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 25. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

پربحث‌های اخیر

 1. آماده‌باش نیروهای امنیتی عراق؛ تظاهرات در چند شهر به خشونت کشیده شد

 2. اکنون چه مناطقی از سوریه تحت اشغال تروریست‌ها قرار دارد؟

 3. آلمانی‌ها ترامپ را خطرناک‌تر از پوتین می‌دانند

 4. پروازهای فرودگاه نجف از سر گرفته شد

 5. هنیه: معامله قرن مُرده به دنیا آمده است

 6. پامپئو: تعهدات محکمی از کره شمالی گرفتیم

 7. تلاش معترضان برای حمله به دفتر جریان صدر در بابل عراق

 8. محور گفتگوی جابری انصاری با ولید معلم

 9. ترامپ: اگر پوتین مسکو را هم به من ببخشد، رسانه‌ها می‌گویند کافی نیست

 10. ماجرای لغو مصاحبه برنامه‌ریزی شده «سی‌اِن‌اِن» با جان بولتون

 11. بشار اسد: روابط سوریه و ایران در عالی ترین سطح ادامه می یابد

 12. ترامپ اتحادیه اروپا را «دشمن» آمریکا خواند

 13. رسوایی اخلاقی، عضو کابینه انگلیس را وادار به استعفا کرد

 14. سفر سرلشکر باقری به پاکستان

 15. سفر برجامی عباس عراقچی به هندوستان

 16. وزرای اسرائیلی خواستار ترور مقامات ارشد حماس شدند

 17. ناتو: تصمیم ترکیه برای خرید اس-۴۰۰، اف-۳۵ را آسیب‌پذیر می‌کند

 18. ترامپ: انتظار زیادی از دیدارم با پوتین ندارم

پربحث‌های دیروز

 1. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

 2. نتانیاهو: از ترامپ برای اتخاذ سیاست‌های تهاجمی علیه ایران متشکرم

 3. نفرت از ترامپ

 4. ایران چگونه می‌تواند آمریکا را با نفت به دردسر بیاندازد؟

 5. نامه عجیب یک دزد برای صاحب‌خانه! +عکس

 6. ترامپ: چون "همه می‌خواهند" در انتخابات نامزد می‌شوم

 7. پوتین با چهره‌ای جدید ترامپ را ملاقات می کند +تصاویر

 8. کلید تهران و دمشق در دست مسکو نیست! خودتان را خسته نکنید

 9. آماده‌باش نیروهای امنیتی عراق؛ تظاهرات در چند شهر به خشونت کشیده شد

 10. ترکیه: تحولات عراق را از نزدیک دنبال می‌کنیم

 11. فرمان ۷ ماده ای حیدر العبادی برای تامین مطالبات

 12. ظرف غذای ترامپ و پوتین هم آماده شد+عکس

 13. آلمانی‌ها ترامپ را خطرناک‌تر از پوتین می‌دانند

 14. پروازهای فرودگاه نجف از سر گرفته شد

 15. هنیه: معامله قرن مُرده به دنیا آمده است

 16. پامپئو: تعهدات محکمی از کره شمالی گرفتیم

 17. تلاش معترضان برای حمله به دفتر جریان صدر در بابل عراق

 18. محور گفتگوی جابری انصاری با ولید معلم

 19. ترامپ: اگر پوتین مسکو را هم به من ببخشد، رسانه‌ها می‌گویند کافی نیست

 20. ماجرای لغو مصاحبه برنامه‌ریزی شده «سی‌اِن‌اِن» با جان بولتون

 21. بشار اسد: روابط سوریه و ایران در عالی ترین سطح ادامه می یابد

 22. ترامپ اتحادیه اروپا را «دشمن» آمریکا خواند

 23. رسوایی اخلاقی، عضو کابینه انگلیس را وادار به استعفا کرد

 24. سفر سرلشکر باقری به پاکستان

 25. سفر برجامی عباس عراقچی به هندوستان

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 2. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 3. کارشناس صهیونیست: شاید ما ابرهای ایران را نابارور می‌کنیم

 4. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

 5. واکنش وزیر خارجه آمریکا به تهدید ایران درباره بستن تنگه هرمز

 6. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 7. جلوس ترامپ بر صندلی چرچیل با انتقاد روبرو شد+ عکس

 8. فلسفه جیب ‌بری ترامپ!

 9. در نجف و شهرهای عراق چه خبر است؟/ حمله به فرودگاه نجف + تصاویر

 10. هند پیمان تجارت ریال-روپیه با ایران را لغو می‌کند

 11. ولایتی: با دولت واشنگتن مذاکره نمی‌کنیم

 12. نتانیاهو: مشکل ما ایران است نه بشار اسد

 13. توتال با خروج از ایران ۴۰ میلیون دلار ضرر کرد

 14. هشدار دیپلمات ایرانی: هند مراقب محروم شدن از امتیازهای ایران باشد

 15. ادعای ترامپ درباره رویایی شناورهای ایرانی با ناوهای آمریکایی

 16. وزیر خارجه آمریکا: قاسم سلیمانی دردسر واشنگتن است

 17. هند خرید نفت از آمریکا را 2 برابر کرد/کاهش 16 درصدی خرید از ایران

 18. تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران از سوی الجبیر

 19. جنجال عکس استعفا «بوریس جانسون» + تصویر

 20. سه کشور اروپایی با حفظ تجارت با ایران بدون دلار موافقت کردند

 21. رشد ۶۰ درصدی صادرات آمریکا به ایران از ابتدای ۲۰۱۸

 22. ادعای نشریه آلمانی درباره راهکار ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا

 23. درخواست مقتدی صدر از گروه های سیاسی عراق

 24. موضع گیری جدید هند درباره خرید نفت از ایران

 25. مبارزه با فساد در مالزی؛ از ماهاتیر محمد تا ماهاتیر محمد

آخرین عناوین