مگنت-ستاره یک مربع

سازمان ملل و معامله بر سر خون یمنی‌ها

حسن عابدینی،   3970417045 ۱ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
سازمان ملل و معامله بر سر خون یمنی‌ها

ارتش و کمیته های مردمی یمن از «سکوهای موشکی زیرزمینی» خود رونمایی کرده اند؛ دستاوردی که موجی از ترس و وحشت را بر صفوف متجاوزان سعودی ـ اماراتی حاکم ساخته است.

به تازگی تحولات میدانی در یمن وارد فاز جدیدی شده است. علت اصلی این مساله نیز به دستاورد اخیر ارتش و کمیته های مردمی یمن باز می گردد که از «سکوهای موشکی زیرزمینی» خود رونمایی کرده اند؛ دستاوردی که موجی از ترس و وحشت را بر صفوف متجاوزان سعودی ـ اماراتی حاکم ساخته است. درهمین ارتباط، «محمد علی الحوثی» با تاکید بر اینکه سکوهای موشکی زیرزمینی معادلات میدانی را تغییر خواهند داد، تاکید کرد: «امیدواریم از این پس متجاوزان، ما را متهم به وادرات تونل از ایران نکنند!» این اظهارنظر طعنه آمیز مقام ارشد یمنی خطاب به سعو‌دی‌ها و آمریکایی‌ها پس از آن صورت گرفت که مقامات ریاض طی چند روز اخیر به صورت فزاینده ای ادعاهای خود در خصوص کمک های تسلیحاتی ایران به نیروهای یمنی را مطرح کردند.  

دستاوردی که معادلات را تغییر می دهد

واقعیت این است که مقاومت اسلامی از سال 2000 میلادی به صورت مستمر تلاش خود برای غافلگیری نظام سلطه را کلید زده است. بسیاری از اقدامات مقاومت اسلامی چه در لبنان، فلسطین، عراق، سوریه و اکنون در یمن، تاکنون موجبات شگفتی نظام سلطه را به دنبال داشته است. لذا اقدام اخیر مقاومت اسلامی و انصارالله در رونمایی از سکوهای پرتاب موشک زیرزمینی که در تونل ها واقع شده اند، قطع به یقین معادلات میدانی را به نفع مقاومت و به ضرر رژیم قبیله ای سعودی تغییر خواهد داد. این دستاورد پس از 40 ماه مقاومتِ مستمر در برابر حملات زمینی، هوایی و دریاییِ قدرت های غربی ـ عربی و عبری صورت گرفت. در واقع، در طول این مدت شاهد نوعی جنگ جهانی علیه مردم مظلوم یمن بوده و هستیم.

این دستاورد بزرگ در حالی به دست آمده است که متجاوزان تصور می کردند یمنی ها در یک بازه دو یا سه ماهه تسلیم آنها می شوند. این موفقیت همچنین روحیه نیروهای مقاومت در سایر مناطق را افزایش خواهد داد. از آنجایی که سعودیها به نظام سلطه وعده تسلط بر یمن تنها در طول چند ماه را داده بود، تحقق دستاورد اخیر یمنی ها می تواند موجبات ایجاد انشقاق میان رژیم سعودی و نظام سلطه را فراهم آورد. در هر صورت، به نظر می رسد که در سایه دستاوردهای میدانی مذکور، مرحله جدیدی از رویارویی مقاومت اسلامی انصارالله با رژیم سعودی و ائتلافِ کشورهای دارای دلارهای نفتی، آغاز شود.

الحدیده؛ آیینه تمام نمای شکست متجاوزان

عملیاتی که در «الحدیده» صورت گرفت شاید در آینده در دانشگاه های نظامی تدریس شود، چراکه شاهد بودیم تمام نظام سلطه اعم از رژیم سعودی، امارات متحده عربی و ارتجاع عرب با حمایت لجستیکی، نظامی و دیپلماتیک ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی یک جنگ تمام عیار را علیه یمنی ها در الحدیده آغاز کردند و در نهایت هم نتوانستند بر بندر راهبردی الحدیده که در یک منطقه فوق استراتژیک واقع شده است، سیطره یابند. نظام سلطه در جریان تلاش برای سیطره بر الحدیده حتی به استفاده و بهره برداری از ظرفیت سازمان ملل متحد نیز متوسل شد، به گونه ای که یکی از طرح ها مبتنی بر لزوم اعطای مدیریت شهر الحدیده به سازمان ملل بود.

شکست متجاوزان در الحدیده در حالی اتفاق افتاد که آنها از زبده ترین نیروهای جنگی خود همچون کماندوها، پیشرفته‌ترین ابزارآلات نظامی همچون ناوهای پرقدرت و همچنین جدیدترین روش های جنگی همچون انجام عملیات های هلی بُرن، بهره برداری کردند. نکته قابل تامل آن است که طبق آخرین آمارها، شمار شهدای مقاومت اسلامی در نبرد الحدیده علیرغم تمامی فشارهایی که متحمل شد به زحمت به 30 نفر می رسد. این یک اتفاق نادر است که در جنگ های کلاسیک و حتی غیرمتقارن ممکن است رخ دهد.

توانایی مقاومت برای تهدید «امنیت ملی» امارات

در هر صورت، تحقق دستاوردهایی همچون حفظ الحدیده و تحمیل شکست های سنگین به متجاوزان در این شهر استراتژیک بدان معنا نیست که مردم مظلوم و بی دفاع یمن متحمل خسارتهای فراوانی نشده اند. درحال حاضر، قریب به هفت تا هشت میلیون نفر از مردم یمن در آستانه فقر مطلق و در معرض قحطی گسترده و مرگ قرار گرفته اند. این ارتجاع عرب است که نمی‌خواهد مردم یمن در چارچوب یک فرایند مردم سالارانه به تعیین تکلیف برای کشور خود بپردازند و به زندگی خود ادامه دهند. ادعای مقامات امارات مبنی بر تلاش برای برقراری صلح در الحدیده در سایه برقراری آتش بس موقت، یک ادعای دروغ است. مقامات ابوظبی خود به خوبی می دانند که نیروهای یمنی قادر هستند امنیت ملی امارات را با مخاطره جدی مواجه سازند و لذا پرچم سفید تسلیم را در الحدیده بالا برده اند.

کارنامه سیاه سازمان ملل در پرونده یمن

امروز سوالی که افکار عمومی را در خصوص تحولات یمن به خود مشغول ساخته این است که چه کسی به رژیم قبیله ای سعودی اجازه داده تا ضمن به راه انداختن جنگی تمام عیار علیه یک ملت فقیر و مظلوم، آنها را به خاک و خون بکشد؟ امروز افکار عمومی به دنبال پاسخ این سوال می گردند که مردم یمن چه اقدامی را علیه ریاض صورت دادند که امروز مستحق تحمل چنین جنایت های هولناکی هستند؟ امروز دیگر بر هیچکس پوشیده نیست که تنها گناه مردم یمن این بوده که دولت دست نشانده «علی عبدالله صالح» را سرنگون کردند تا خودشان سرنوشت کشورشان را رقم بزنند. افکار عمومی به خوبی این واقعیت ها را رصد می کنند و بدان واقف هستند.

در این میان، مساله ای که وجود دارد این است که نقش سازمان ملل برای ممانعت از کشتار مردم بی گناه یمن چیست؟ این سازمان بر اساس مسئولیت هایی که برای آن تعریف شده، وظیفه دارد تا از قدرت و ظرفیت خود برای ممانعت از تداوم تجاوزگری نیروهای خارجی و بیگانه علیه ملت های بی گناه استفاده کند. لذا بسیار تعجب برانگیز است که سازمان ملل متحد با وجود گذشت 40 ماه از حملات بی وقفه متجاوزان به مردم یمن، آنها را وادار به خروج از این کشور نمی کند.

مساله بعدی که در این زمینه وجود دارد این است که سازمان ملل متحد در طول بیش از سه سال گذشته کارنامه بسیار سیاه و تاریکی از خود در تعامل با پرونده یمن برجای گذاشته است. در طول این مدت ما شاهد آن بودیم هرگاه که مقاومت اسلامی بر اراضی اشغالی خود سیطره یافته است، نمایندگان سازمان ملل با اقدامات خود تلاش کرده اند تا برای نجات متجاوزان، نوعی تنفس اعلام کنند تا صفوف ازهم پاشیده آنها برای رویارویی مجدد با نیروهای یمنی مجددا آماده شوند. امروز این واقعیت ثابت شده که نمایندگان سازمان ملل در امور یمن، افراد بی طرفی نیستند و از سعودیها جانبداری می کنند.

معامله خون مردم یمن در برابر دلارهای نفتی

افزون بر این، در این زمینه یادآوری عقب نشینی آشکار سازمان ملل متحد در برابر سعودیها در پرونده کودک کشی رژیم سعودی، ضروری است. همگان دیدند که سازمان ملل متحد چگونه در روز روشن بیانیه خود درخصوص کودک کشی سعودیها در یمن را بازپس گرفت و حاضر نشد در برابر تهدیدات ریاض مقاومت کند. این مساله واقعیت های امروز یمن را بیش از پیش نمایان می سازد. یادآوری این اتفاق دردناک به ما نشان می دهد که خون مردم یمن در برابر دلارهای نفتی سعودی معامله شده است و این بدترین حالت برای سازمان ملل در دهه دوم قرن بیست و یکم است.

 درخصوص جانبداری سازمان ملل متحد از سعودیها و متجاوزان که پیشتر بدان اشاره شد، باید گفت که طرح اخیر «مارتین گریفیتس» فرستاده این سازمان در یمن گویای همه چیز است. این طرح، یک طرح ظالمانه، یک‌سویه و مبتنی بر تامین منافع قدرت های بزرگ و سعودی است و نه ملت یمن. این بسیار تعجب برانگیز است که فرستاده سازمان ملل از اتباع یک کشور و دولت حاکم بر آن (یمن) می خواهد بخشی از کشورشان را به سازمان ملل متحد واگذار کرده و آن را تحت قیمومت این سازمان قرار دهند.  اگر همین طرح در خصوص کشورهای غربی همچون ایالات متحده، فرانسه ارائه شود، مقامات آنها قبول می کنند؟

آقای گریفیتس یک سیاستمدار انگلیسی است؛ اگر طرح وی به کشورش ارائه شود و سازمان ملل از انگلیس بخواهد به عنوان مثال اسکاتلند را تحت قیموت این سازمان قرار داده تا توسط آن اداره شود، آیا با اعتراض شدید مقامات لندن مواجه نمی‌شود؟ لذا سازمان ملل چگونه توقع دارد طرحی که در واقع، غیرقابل مذاکره و اساسا غیرقابل تصور حتی برای کشورهای غربی است، مورد پذیرش یمنی ها قرار گیرد. در هر صورت، یمنی ها به خوبی می دانند که اگر قسمتی از حوزه سرزمینی و تمامیت ارضی‌شان مورد مصالحه و معامله قرار گیرد در رابطه با سایر قسمت ها نیز ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد و سازمان ملل پس از الحدیده، به سراغ عدن و مارب و ... هم برود تا یمن را طبق خواسته متجاوزان به چند کشور کوچک تبدیل کند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

آریابان۴۲۳۶۱۲۱۲:۴۱:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۱۷
واقعیتش اینه که ما در سده بیست و یکم در دنیائی متناقض و دارای پارادوکس !!!! می زییم : از سوئی دنیای امروز ما آنچنان پیشرفته !!!!! شیک و لوکس است که از جمله در همین روز ها و به همت فناوری فوق مدرن ماهواره ای ، ضربه پای یک فوتبالیست به توپ را میلیارد ها نفر در جای جای این دنیای پهناور ، بطور آنی و در لحظه و حتی در صدم ثانیه و البته با بهترین کیفیت و حتی زیبا تر و رنگین تر از میدان مسابقه می بینند ؛ ولی از دیگر سوی ، دنیائی بسیار عقب مانده !!!!! است با تاریکی هائی به ژرفای عمق تاریخ سیاه ، دنیائی که کماکان "قانون جنگل" بر آن حاکم است ؛ دنیای واپس-مانده ای که هنوز 5 دارنده حق وتوی سازمان ملل ، حق دارند برای 187= 5-192 کشور دیگر !!!! تصمیم بگیرند و البته در عین حال هر یک از تک تک این 5 وتو-دار قلدر هم آنقدر بر مالکیت بر این دنیای کنونی از حق مالکیت مطلق !!!! برخوردارند که قادرند به تنهائی و یک تنه در مقابل آرای آن 4 قلدر دیگر بایستند و آنرا بی اثر کنند و بر این اساس قادرند که یک تنه !!!! کل سرنوشت و مقدرات کل کره زمین !!!! را رقم بزنند ؛ دنیائی که قلدر ها (بخوانید : حکمروایان جنگل !!!!) حق دارند تنها دارندگان تسلیحات هسته ای در کره ارض باشند و طبیعتا هم هیچکسی حق ایجاد مزاحمت برای این مالکین !!!! را ندارد. بدیهیست که هیچیک از کوچولو !!!! ها هم نباید حق داشته باشه به تسلیحات هسته ای دست پیدا کنه ، زیرا برایش خطرناکه و "جیز" میشه !!!!! ؛
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 2. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 3. محیط زیست: بیشتر زباله‌گردها طرف قرارداد با پیمانکاران شهرداری تهران هستند

 4. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 5. میزان افزایش شهریه پیش دبستانی‌های مدارس دولتی

 6. برنامه‌هایی که اطلاعات شما را در دسترس هکرها قرار می‌دهد

 7. تیم ملی فوتبال کره جنوبی هم به سراغ یک پرتغالی رفت

 8. بازدید بشار اسد و همسرش از تونل‌های مرگ تروریست‌ها در غوطه شرقی  

 9. نور آبی نمایشگرهای دیجیتال و احتمال نابینایی

 10. آخرین مهلت ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی‌کاربردی

 11. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 12. کنسرت شهرام شکوهی

 13. تصویب دوباره اسناد موافقت‌نامه پاریس در دولت

 14. غفاری: هیچ مجوزی برای برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود/ با متخلفان به شدت برخورد می‌کنیم

 15. پست اینستاگرامی کی روش پس از اعلام رنکینگ جدید از سوی فیفا

 16. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 17. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 18. دایی عامل خوشحالی تبریزی‌ها می‌شود؟/ پرسپولیس به دنبال رفع خطر!

 19. تیم ملی فوتبال امید ایران - کره شمالی/ شاگردان کرانچار مقابل نائب قهرمان

 20. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 21. فرود اضطراری چهار هواپیما در آمریکای لاتین درپی تهدید بمب گذاری

 22. کدام خدمات گمرک الکترونیکی شده است؟

 23. ترامپ: آمریکا برای آزادی کشیش محبوس، به ترکیه پولی نمی دهد

 24. "بدخوابی" احساس تنهایی را تشدید و مسری می‌کند

 25. وزیر هم حریف دلالان نشد!

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 16. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 17. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 18. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 19. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 20. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 21. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 22. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 23. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

 24. افزایش قیمت نان منتفی شد

 25. لیورپول صلاح را به پلیس معرفی کرد!

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی به رئیس جمهوری ایتالیا تسلیت گفت

 2. آمریکا ترکیه را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد

 3. اعتراض شدید ایران به وزارت امور خارجه گرجستان

 4. آلمان در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سر تعظیم فرود آورد

 5. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 6. فرود اضطراری چهار هواپیما در آمریکای لاتین درپی تهدید بمب گذاری

 7. ترامپ: آمریکا برای آزادی کشیش محبوس، به ترکیه پولی نمی دهد

 8. پنتاگون: بمب‌افکن‌های چین احتمالا حمله به مواضع آمریکا را تمرین می‌کنند

 9. رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

 10. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 11. چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟

 12. سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

 13. چرا مذاکره با آمریکا ضرر دارد؟

 14. کشته شدن نظامی صهیونیست در عملیات استشهادی کرانه باختری

 15. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 16. آتش زدن پرچم انگلیس و رژیم صهیونیستی در ایرلند شمالی

 17. یک تبعه آلمانی دیگر در ترکیه دستگیر شد

 18. سنای آمریکا در جنگ ترامپ و رسانه‌ها، طرف رسانه‌ها را گرفت

 19. ترامپ: ترکیه مثل دوست رفتار نمی‌کند/منوشین: تحریم‌های ایران به خوبی پیش می‌رود

 20. مقام پیشین رژیم صهیونیستی از قدرت ایران ابراز نگرانی کرد

 21. واکنش عفو بین‌الملل به حملات ائتلاف عربستان به یمن

 22. افشاگری اسنودن درباره نفوذ آمریکا به الجزیره

 23. وزارت خارجه آمریکا «گروه اقدام ایران» را تشکیل می‌دهد

 24. ۲۸ نماینده از ائتلاف نخست‌وزیر عراق خارج می‌شوند

 25. تلاش شرکت ژاپنی برای پیدا کردن جایگزین نفت ایران

پربحث‌های دیروز

 1. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 2. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 3. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 4. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 5. لیر از گور اقتصادی سر بلند کرد

 6. محاسبات ناشیانه یک نخست وزیر

 7. فارن پالیسی: آمریکا درحال ارتکاب جنایات جنگی در یمن است

 8. ۳ دلیل که تبعیت عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناممکن می‌کند

 9. اردوغان از امیر قطر به خاطر حمایت از ترکیه تشکر کرد

 10. روحانی به رئیس جمهوری ایتالیا تسلیت گفت

 11. رئیس جمهور ونزوئلا به ۱۸ سال زندان محکوم شد

 12. ترامپ تاکنون چه کسانی را «سگ» خوانده است؟

 13. سفر مقام آمریکایی به آسیا برای جلب حمایت از تحریم‌ها علیه ایران

 14. آمریکا ترکیه را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد

 15. اعتراض شدید ایران به وزارت امور خارجه گرجستان

 16. آلمان در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سر تعظیم فرود آورد

 17. توجیه فواد معصوم درباره مواضع العبادی درباره ایران

 18. آیا ترامپ برای خداحافظی از کاخ سفید آماده می شود؟

 19. پس لرزه های سقوط شدید لیر/ پیش‌خرید طلا در ترکیه ۲ برابر شد

 20. چرا مذاکره با آمریکا ضرر دارد؟

 21. کشته شدن نظامی صهیونیست در عملیات استشهادی کرانه باختری

 22. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 23. آتش زدن پرچم انگلیس و رژیم صهیونیستی در ایرلند شمالی

 24. یک تبعه آلمانی دیگر در ترکیه دستگیر شد

 25. سنای آمریکا در جنگ ترامپ و رسانه‌ها، طرف رسانه‌ها را گرفت

پربحث‌های هفته

 1. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 4. پرداخت غرامت جنگی عراق به کویت

 5. واکنش قاسمی به شایعات درخصوص تحدید حدود دریای خزر

 6. مردم ترکیه اینگونه در برابر آمریکا به کمک اردوغان رفتند  

 7. وندی شرمن: خروج ترامپ از برجام در تاریخ آمریکا به عنوان یکی از بدترین خطاهای سیاست خارجی خواهد ماند

 8. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 9. بیانیه دفتر حیدرالعبادی در مورد روابط با ایران

 10. برنده و بازنده جدال اردوغان و ترامپ

 11. ظریف:کنوانسیون رژیم حقوقی خزر و 6 موافقتنامه در اجلاس سران در آکتائو امضا می‌شود

 12. مفتی اهل سنت عراق: نخستین مدافع ایران خواهم بود

 13. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 14. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 15. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 16. غیبت پنج ماهه ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس/ کاهش چشمگیر کشتی‌های آمریکایی در منطقه

 17. سیگنال خطرناک به جمهوری خواهان

 18. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

 19. روحانی در دیدار با پوتین: تلاش کنیم خزر به دریای صلح و دوستی تبدیل شود

 20. نماینده ایران در سازمان ملل: دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد

 21. بلوف کره شمالی به ترامپ در مذاکرات هسته‌ای چه بود؟

 22. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 23. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 24. دست‌کم 22 کشته در پی فرو ریختن یک پل در ایتالیا/ تلاش نیروهای امدادی برای خارج کردن قربانیان

 25. بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان

آخرین عناوین