الاخبار مطرح کرد؛ سرانجام جنگ سرد ترامپ علیه ایران

نویسنده: خلیل کوثرانی/ مترجم: مریم نصرالهی،   3970415005 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
سرانجام جنگ سرد ترامپ علیه ایران

عربستان و امارات در طرح ترامپ علیه ایران حضوری پر رنگ دارند و هر دو سقف خواسته های خود در مورد ایران را تا تغییر نظام در این کشور بالا برده اند؛ این در حالی است که واشنگتن تلاش می کند از دریچه اقتصاد، ایران را از داخل دچار مشکل کند تا مجبور به پذیرش مذاکره شود.

به گزارش الف، دولت آمریکا منطقه را به سمت جنگ سرد علیه ایران سوق داده است و این شرایط می تواند تاثیرات زیادی در منطقه داشته باشد. پیگیری اقدامات ترامپ در تعامل با پرونده ایران، بویژه پس از خروج از توافق هسته ای، نشان می دهد که استراتژی کاخ سفید در مورد ایران در یک مسیر تصحیحی نسبت به زمان اوباما قرار گرفته است.

نقطه مشترک سیاستهای ترامپ با اوباما در مورد ایران، دور نگه داشتن گزینه جنگ نظامی بعنوان تاکتیکی علیه آن است؛ در حقیقت در حالی که اوباما بدنبال به راه انداختن جنگ نرمی ضد ایران بود و می کوشید با بهبود اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم تغییراتی در طبیعت نظام در ایران ایجاد شده یا شکافی بین نظام و ملت بوجود آید، ترامپ در پی آن است که این شکاف را با اتخاذ شیوه ای «خشن» ایجاد کند، یعنی با تحریمها و محاصره هایی که ملت ایران را تحت فشار شدید اقتصادی قرار می دهد و موجب نارضایتی آنها از نظام و دولت می شود.

 رئیس جمهور امریکا سعی دارد ارتباطی بین دو پرونده کره شمالی و ایران ایجاد کند و تهران را مانند پیونگ یانگ به میز مذاکره بکشاند. به نظر می رسد ترامپ نسبت به قدرت خود برای تکرار تجربه کره شمالی در مورد ایران اطمینان دارد؛ اما در مقابل، تهران هیچگاه از آمادگی خود برای گفتگو با آمریکایی ها صحبتی به میان نیاورده و مذاکره در مورد نقش منطقه ای خود را نمی پذیرد. برخی از امکان انجام مذاکره پنهانی بین ایران و آمریکا می گویند، اما شرایط متشنج منطقه ای و بخصوص در سایه طرح دوباره معامله قرن که یکی دیگر از نقاط اختلاف بین واشنگتن و تهران است، به هر شکلی دیدار بین مسئولان ایرانی و آمریکایی ناممکن است.

البته عربستان و امارات در طرح ترامپ علیه ایران حضوری پر رنگ دارند و هر دو سقف خواسته های خود در مورد ایران را تا تغییر نظام در این کشور بالا برده اند؛ این در حالی است که مواضع واشنگتن منحصر به تلاش برای تکرار تجربه مذاکره با کره شمالی و وارد کردن فشار بر ایران در این راستا است؛ از این جهت، تلاش می کند از دریچه اقتصاد، ایران را از داخل دچار مشکل کند تا مجبور به پذیرش مذاکره شود.

حال پاسخ این سوال چیست؟واشنگتن پس از اعمال کامل تحریمهای خود در مورد ایران، به کدام سو می رود؟ برایان هوک مدیر برنامه ریزی سیاست خارجی آمریکا در این باره می گوید:«هدف ما تغییر نظام نیست، بلکه به دنبال تغییر رفتار و سیاستهای آن هستیم».

در جبهه ایران نیز تلاشهایی برای مقابله با اینگونه اقدامات آمریکا در حال انجام است و به نظر می رسد تهران به اجرای برنامه های جایگزین خود برای مقابله با آمریکا در دو سطح سیاسی و اقتصادی نزدیک شده و می کوشد جریانهای مختلف داخلی را در صف واحدی قرار داده، جبهه داخلی را متحد کند و همزمان از قدرت خود برای مانور دادن در پرونده های سیاست خارجی اش نیز غافل نمی شود. با توجه به اینکه عده ای کارشناسان از احتمال تکرار سناریوی سوریه در ایران توسط آمریکا و با همکاری دولتهای خلیج فارس صحبت می کنند، ایرانی ها سد کردن تمام شکافهای موجود در داخل که می تواند زمینه ساز دسیسه های خارجی شود را ضروری می دانند؛ همانطور که تهران به دنبال اجرای یک برنامه اقتصادی فوق العاده و گسترش همکاری های اقتصادی با دولتهای همسایه است.

در سطح سیاست خارجی هم تهران هنوز اوراق زیادی را در اختیار دارد، که مهمترین آنها عدم همراهی اروپایی ها با ترامپ و ورود نکردن آنها به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران است. دولتهای اروپایی ترجیح می دهند استراتژی نرم اوباما را در مورد ایران پیش بگیرند و محاسبات امنیتی، تجاری و سیاسی خاص خود را دارند. علاوه بر اینکه همراهی قدرتهای اقتصادی بزرگ جهان با واشنگتن نیز دشوار است؛ که در مقدمه انها دهلی نو و پکن قرار دارند.

در سطح منطقه ای نیز هیچ عاملی برای محدود کردن حضور ایران در پرونده های منطقه ای مربوط به منافع ان، وجود ندارد؛ برای مثال معامله قرن می تواند نتایجی معکوس برای تهران داشته باشد، تا از این طریق سقف گفتمان خود در مقابله با رژیم صهیونیستی را بالا برده و نیروهای منطقه ای را با خود در راستای مخالفت با اجرای این طرح همراه کند.

عناوین مرتبط

۲۷ آبان ۱۳۹۷زمان طلایی مقابله با خروج آمریکا از برجام
۲۴ آبان ۱۳۹۷بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟
۲۳ آبان ۱۳۹۷امیرعبداللهیان: مقاومت فلسطین صهیونیست‌ها را متوقف و پشیمان خواهد کرد
۲۳ آبان ۱۳۹۷لایه‌های پنهان تنش تازه در نوار غزه
۲۲ آبان ۱۳۹۷تهران طی دو هفته آینده درباره اروپا تصمیم بگیرد
۲۲ آبان ۱۳۹۷ابراز تردید آمریکا نسبت به موفقیت مکانیزم ویژه اروپا در مورد تجارت با ایران
۲۰ آبان ۱۳۹۷لاریجانی: ترامپ فکر می‌کرد با خروج از برجام، می‌تواند ایران را بهم بریزد/ او ناگهان زیر میز زد
۱۹ آبان ۱۳۹۷خرازی: شکست برجام موجب بی اعتباری اروپاست
۱۴ آبان ۱۳۹۷عراقچی: ترامپ مجبور خواهد شد با زبان تکریم با مردم ایران صحبت کند/ اسامی تحریم جدید فقط یک شو هستند/ به زانو در آوردن ایران را در خواب خواهند دید
۱۴ آبان ۱۳۹۷ظریف: آمریکا از جامعه بین‌المللی نقض قوانین را می‌خواهد
۱۲ آبان ۱۳۹۷ترامپ: اکنون سفت‌وسخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران را داریم
۷ آبان ۱۳۹۷ظریف: تحریم‌ها سیاست ایران را تغییر نمی‌دهند؛ آمریکا این را بفهمد/برجام بهترین توافق بود

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۰۶۶۶۰۹:۱۱:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۱۵
به نظر من ایران بدلیل عدم همراهی مردم با مسئولان به شدت در موقعیت ضعف قرار دارد و پشت پرده در حال مذاکره و امتیاز دادن به آمریکاست.
ناشناس۴۲۰۷۶۲۱۰:۵۷:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۱۵
مردم با مسئولین همراه نیستند یا مسئولین با مردم؟
ناشناس۴۲۰۷۶۷۱۱:۰۴:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
سیاست موذیانه جریان رانت و فساد همین است که مردم را ناراضی کنیم بعد آن را بهانه کنیم بریم با یانکیها مذاکره کنیم
ناشناس۴۲۰۸۰۴۱۱:۲۹:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
کاملا درسته. در ظاهر تهدید و شعار و در خفا مذاکره. البته من با مذاکره موافقم ولی نه پنهانی.
ناشناس۴۲۱۰۵۰۱۴:۴۴:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
وااااااااای بازم؟! مگه مذاکره نکردیم؟! چی شد؟!
امیر۴۲۰۶۹۵۰۹:۴۷:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ایران بازنده این بازی هست
ناشناس۴۲۰۷۵۱۱۰:۵۱:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۱۵
تو و بابا جونت از اونهایی نبودین که گفتن سربازی فروشیه رفتین خریدین؟ با امثال شما حیفه که غیرت تعریف بشه. مردم تبریز برای ازادی و مشروطه علف خوردند اما تسلیم نشدند. دریغ از خودباخته داخلی. نسل تبلت و گوشی و مچ بند به دستی که حتی توی عمرش معنی استقامت را نفهمیده.
ناشناس۴۲۰۸۹۱۱۲:۴۲:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۱۵
اونا علف می خوردن .. کجا بچه های ستار خان و باقر خان مقیم انگلیس و روسیه بودند. یا از جیب ملت برای خودشون دنبال کسب منفعت بودند. دوستانی که مدعی غیرت هستند اگه دوماه... اول نفر شکایت می کنند.
اکسیر۴۲۱۳۷۴۱۹:۵۱:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۱۵
با مقاومت بجا موافقم . ولی کاش میتونستم شعارهای شماهارو باور کنم . بعید میدونم بیکار باشی.با هزار مشکل هزینه درمان یکی از عزیزانتو جور کنی و......دوست عزیز ماها سالها مقاومت کردیم.نسل جنگیم و مرزنشین . جنگ رو تو کتاب نخوندیم و تو فیلم ندیدیم . گر چه علف نخوردیم اما هر مصیبت و سختی رو تجربه کردیم. اما الان دیگه دل و دماغی برا تکرار نمانده . خسته ایم از حرف. از شعار . از دروغ . حاصل مقاومتهای نسل ما چ شد؟جز ویژه خواری ،اشرافیگری ، خوردن بنام مقاومت،و....... ///
یاعلی مدد۴۲۰۷۶۶۱۱:۰۲:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ما مخالف جنگیم اما اینها بلوف است برای خالی کردن ته دلمان اگر تو ۸سال جنگ نظامی که همه همپیمانان آمریکا حامی صدام بودند شکست خوردیم الان میخوریم دل قوی دار عزیز
سعید۴۲۱۰۳۱۱۴:۲۷:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
صدام هم ۸ سال با ما جنگید و ۲۰ روز با آمریکا
هتی۴۲۱۰۹۳۱۵:۱۳:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۱۵
صدام خودش دست نشانده بود و هیچ عِرقی در جنگش نداشت تازه تمام دنیا هم شارژش می کردن نه رزمنده های ما که با در نظر داشتن اسلام و ایران جلومیرفتن صدام را همانهایی برداشتند که سرپا کردنش
ناشناس۴۲۱۱۸۲۱۶:۵۸:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۱۵
لطفا بروید تاریخ بخوانید و بر اساس اطلاعات ناقص و غلط نظر ارائه نفرمایید ، در جنگی که به سقوط صدام و حزب بعث منتهی شد ، صدام اصلا نجنگید، صدام یک گلوله تفنگ ، یک گلوله تانک یا خمپاره ، یک موشک به طرف سربازهای امریکاییها شلیک نکرد ، ۲ هفته امریکا و متحدینش فقط با هواپیما و موشک عمل کردند و دریغ از اینکه صدام یک موشک بزنه و حتی یک پرواز هواپیما علیه امریکا داشته باشه بجاش هواپیماهاش رو بلند کرد فرستاد ایران لانه بگیرند . بعد از دوهفته که صدام و سران بعث رفتند مخفی شدند سرباز پیاده فرستاد که بعد از مدتی هم مجبور به خروج شدند. البته امریکاییها هم میدانستند که صدام مقاومت نخواهند کرد نمایش قدرت دادند ، درحالیکه صدام قبل از آن نشان داد که قدرت دارد که به ما حمله کرد ، بعد از قطعنامه ۵۹۸ به کویت حمله کرد و تا یکی از بنادر عربستان هم را گرفت ، بعد امریکاییها آمدند و در شکل منجی کویت و عربستان ، عراق را بیرون کردند . آیا صدام در حمله آخر امریکا و متحدانش که به سقوط او منجر نشد حتی قادر نبود عربستان ، امارات و یا لااقل کویت را آماج موشکهایی که در جنگ به ما می زد قرار بدهد ؟ با مقدار سلاحی که دست صدام بود اعم از متعارف و غیرمتعارف ، می توانست چنان خسارتی به کشورهای متحد امریکا در خلیج فارس بزند که معادله جنگ علیه خودش را تغییر دهد ،ولی چرا نکرد ؟ این سئوال را فرماندهان و سران حزب بعث می توانند جواب بدهند ، ولی آنچه اتفاق افتاد مقاومت صفر صدام و خیال راحت امریکا و متحدین از این موضوع.
ناشناس۴۲۱۲۸۴۱۸:۴۳:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ضمنا ، نتیجه سناریو جنگ اول ایجاد انفعال بیشتر در کشورهای حاشیه خلیج فارس مثل عربستان ، امارات ، قطر و کویت و ایجاد پایگاههای بیشتر نظامی و تثبیت آنها در خاک کشورهای مذکور بود ، سناریو از این نظر که چرا امریکاییها فقط تا مرحله خارج کردن عراق از کویت پیش رفتند در حالیکه بهانه سرنگونی صدام و اجماع بین الملای را هم داشتند ، و در سناریو دوم به صدام به عنوان متحد غیرسنتی امریکا خیانت کردند و سرنگونی او را صورت دادند ، چون نقشه سناریو دوم برای محاصره ایران بود که صدام دیگر در این سناریو نقشی نداشت و این را صدام نگون بخت نمی دانست و زمانی متوجه شد که تمام شیرازه ارتش و بیشتر ساختار نظامی عراق در اثر حملات امریکاییها و عدم مقاومت بهم ریخته بود و مجبور شد برای نجات خودش به غار و کوه پناه ببرد .
ناشناس۴۲۱۴۳۱۲۰:۴۸:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ادم میمونه به شماها چی جواب بده اره بابا صدام اصلا نجنگید رفت اصلا استقبالشون !!!!
ناشناس۴۲۲۱۱۵۱۲:۵۸:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۱۶
برادر عزیز حرفهای شما کاملا صحیح است صدام سگ دست پرورده غرب و تاریخ مصرفش تمام شده بود. ودر مقابل حمله آمریکا کوچکترین دفاعی از خود نشان نداد. واین کسانی که منفی دادند جزء کاربران گزینشی از طرف دشمنان است که برای دلار کار میکنند وبر علیه ایران در فضایی مجازی مثبت منفی میدهند
ناشناس۴۲۰۸۱۰۱۱:۳۴:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۵
یاد کاراکتر فیلم گالیور افتادم که همش میگفت: "گالیور جون من میدونم که کارمون تمومه" نه عزیزجان! اگر بدانی که معنای شکست چیست هیچوقت این حرف و نمیزنی!
ناشناس۴۲۰۹۷۱۱۳:۴۱:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۱۵
کاش تاریخ را مطالعه می فرمودید. زمان زیادی از دوره احمدی نژاد نگذشته است.
ناشناس۴۲۱۴۹۵۲۲:۰۹:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۱۵
خدا بزرگه خدا کریمه دست خدا بالای همه دستهاست
ناشناس۴۲۰۷۰۸۰۹:۵۶:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۱۵
سناریو آمریکا فقط در مورد ایران نیست بلکه در مورد تمام کشورها کمونیستی و اسلامی_ شیعی بوده و تا این جا در همه موارد نتیجه بخش بوده و ایران آخرین کشور شیعه سرپاست که با تنگناهای اقتصادی پیش رو و مدیر یت های ضعیف داخلی کم تاثیر نخواهد شد. حد اقل آن ها نا چه حد صداقت دارند که شما توانسته اید بر اساس حرف های شان تحلیلی بنویسید و این ها همه نشانه قدرت است. حتی در عرصه اقتصادی و بین المللی.
ناشناس۴۲۱۱۸۶۱۷:۰۱:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
بله قدرت ناشی از ترس و زبونی بعضی ملتها و بعد سوارکاری امریکا
ناشناس۴۲۰۷۱۳۱۰:۰۱:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۱۵
از نظر سیاست بین المللی ترامپ بسیار ضعیف تر از اوباما است و این به اصطلاح معامله قرن او هم مسخره است. اما ایران با کره شمالی سه تفاوت عمده دارد. اولا ماهیت نظام ایران جمهوری است ولی کره دیکتاتوری است. دوما ایران نفت دارد و کره شمالی هیچ. سوما ایران نفوذ عمیقی در شیعیان منطقه دارد ولی کره شمالی در یک منطقه محصور است. اما عربستان و امارات از نظر عمق استراتژیک در سطح بسیار پایین تر از ایران هستند و نیروی انسانی و تکنولوژی ایران را ندارند.
ناشناس۴۲۰۷۱۹۱۰:۰۶:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۱۵
سیاست اوباما و ترامپ در هدف فرقی نداشته. شر بازی ترامپ موجب شکست اتحاد جهانی علیه ایران است. در حالی که اوباما با پنبه سر میبرید.
ناشناس۴۲۰۷۲۴۱۰:۰۸:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
برای جلوگیری از دیکتاتوری شیاطینی مانند آمریکا، ضروری است که یک واحد پول بین المللی بدون وابستگی به دولتها ایجاد شود. مثلا سازمان ملل متحد یک بانک مرکزی جهانی داشته باشد و واحد پول بین المللی سازمان ملل متحد رایج شود که مستقل از همه دولتها و کشورها باشد و قابل وتو هم نباشد و تمامی مبادلات تجاری جهان با آن واحد پول انجام شود و هرگونه تحریم و تعلیق و غیره هم در چهارچوب مصوبات مجمع عمومی با سه چهارم آرا انجام گردد. فقط در اینصورت است که کسی نمیتواند از اقتصاد برای جنگ استفاده کند و دنیا رنگ آرامش خواهد دید.
آریابان۴۲۰۷۹۲۱۱:۱۹:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۱۵
کدام سازمان مللی که قدرت و جرات چنین راهکاری آرمانی و انسانی را داشته باشد ؟!؟!؟!؟! آیا همون سازمان ملل با 5 دارنده حق وتو ؟!؟!؟!؟!؟ آیا همون سازمان مللی که یک عضو !!!! آن یعنی امریکا ، با قلدری اعلام میکنه که چون بیشترین سهم عضویت را پرداخت میکنه بنابراین آن سازمان نباید به تصویب قطعنامه علیه اسرائیل اقدام کنه و بنابراین عضویت خودش رو باطل میکنه ؟!؟!؟!؟!؟ آیا همون سازمان مللی که در ابتدا عربستان را بدلیل کشتار کودکان محکوم کرد ولی بعدا با دریافت رشوه های چند میلیون دلاری رای خودش رو عوض کرد ، ولی آنقدر آش شور شده بود !!!! که دبیر کل وقتش هم دیگه تحمل نکرد و در برابر خبرنگاران به این وضعیت غیر انسانی اعتراض کرد ؟!؟!؟!؟؛ طبیعتا همین ساز و کار سازمان ملل متحد !!!!! هم که بعد از فاجعه و ویرانی های جنگ جهانی دوم با شعار ایجاد دنیائی بدون خشونت و بدون دیکتاتور و جنگ و خونریزی پای گرفت ، در روی کاغذ بسیار آرمانی و رهگشا بود لیکن در عمل .....!!!!! ؛
ناشناس۴۲۰۸۷۰۱۲:۲۱:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
واحد پول بین المللی ؟:))
ناشناس۴۲۰۷۸۷۱۱:۱۶:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
اگه ما تو این چند سال یه اقتصاد قوی ساخته بودیم. یا حداقل شفاف اگه جلوی این همه رانت و اختلاس و موسسه اعتباری و هزینه کردن نظام از طریق پرونده های قضایی برای افراد خاص رو گرفته بودیم امروز امریکا هیچ غلطی نمی تونست بکنه
ناشناس۴۲۰۹۳۰۱۳:۰۷:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۱۵
اقتصاد قوی داشتن برای همه کشورها هدف اصلی هست. برای ما به عنوان یک ابزار مقابله با آمریکا تعریف شده. اگر اقتصاد قوی برامون مهم هیچ وقت این همه دشمن برای خودمون درست نمیکردیم.
پیمان۴۲۰۸۱۵۱۱:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ایران باید شروع کنه به تبلیغات منفی در مورد دلار و در جهان این موضوع رو جا بندازه که کشورها با ارزهای خودشون هم معامله کنن. دیگه آمریکا نمیتونه کسی رو تحریم کنه.
ناشناس۴۲۰۹۷۹۱۳:۴۶:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۱۵
چشم. امر دیگه ای نداری!!!
ناشناس۴۲۰۹۱۲۱۲:۵۵:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۱۵
امریکا یه غلطا یی می کند. اما با این ..
ناشناس۴۲۰۹۵۳۱۳:۲۸:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ما ها نمیدونیم چه سیاست هایی پشت بین الملی کردن دلار انجام شده که از قدرت دلار مویی کم نخواهدشد . موقعیکه بچه کوچک حس می کند.... چه فساد ها و رانت هایی در حال انجام است ..
ناشناس۴۲۱۰۰۸۱۴:۰۹:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ما با رهنمودهای رهبر عزیز امریکا را به خاک سیا مینشانیم.

پربحث‌های امروز

 1. تاثیر آب گشنیز در کنترل قندخون

 2. آخرین تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از فروپاشی کابینه اسرائیل

 3. محمدبن سلمان و آینده جنگ در الحدیده/ ولیعهد نمی تواند واقعیت میدانی در یمن را بپذیرد

 4. ترامپ: در دو روز آینده مشخص می‌شود چه کسی خاشقچی را کشته است

 5. سلبریتی‌ها کاسبان قبل و بعد تحریم‌ها هستند/ حمایت از حسن روحانی همراه با لبیک به ترامپ!

 6. چهار ایراد مهم شورای نگهبان به کنوانسیون CFT

 7. آغاز جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

 8. تکذیب نامه حمایت فرماندهان و پیشکسوتان قرارگاه خاتم الانبیا(ص) از حناچی

 9. نظر شما در مورد این فیلم چیست؟

 10. آیا می‌توان با وجود میگرن ورزش کرد؟

 11. ستاره عراق جام ملت‌ها را از دست داد

 12. رونالدو چطور خارج از فوتبال پول پارو می‌کند؟

 13. سرانه مصرف آب در ایران ۲ برابر آلمان / مدیریت مصرف در کشورهای پر آب

 14. رونق تولید و بازار مسکن با اجرای مالیات بر عایدی سرمایه

 15. سوال از وزیر بهداشت درباره قبضه کردن بازار تجهیزات چشم توسط یک شرکت خارجی

 16. عروس و دامادهای این دفتر از هم طلاق نمی‌گیرند

 17. جزئیات امتیازات ایران و کشورهای آسیایی برای لیگ قهرمانان

 18. هراس‌افکنی جدید

 19. «سلطان»ها، منقرض نمی شوند! 

 20. زمین را از بالا ببینید  

 21. ماجرای زمین‌های ده ونک؛ از روایت تا واقعیت مالکیت زمین‌های اطراف دانشگاه الزهرا

 22. صدراعظم پیشین آلمان: آمریکا با ما مانند یک کشور اشغالی برخورد می‌کند

 23. قاسم‌پور: کی‌روش در ایران خدایی می‌کند/ کجا برود بهتر از اینجا؟

 24. پیام ورود طیب‌نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟

 25. اینفوگرافی/ بانک‌ها امسال چقدر وام داده‌اند؟

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 2. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 3. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

 4. بازار خودرو و فرصتی بی‌نظیر برای وزارت صنعت/ قیمت بازاری خودرو سقوط خواهد کرد؟

 5. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 6. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 7. جزئیات فیلم‌های سیاه تجاوز به کودکان شوشتری

 8. فرار لیبرال‌ها

 9. اهمیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها چقدر است؟

 10. ۳ مدیر ارشد «بانک رفاه» ۱ میلیارد تومان حقوق و مزایا ناخالص گرفتند! + سند

 11. کفتر بازی علی انصاریان در میلان  

 12. قیمت خرید ارز در بانک‎ها؛ دلار ۱۱ هزار و ۵۱ تومان

 13. بازگشت پیروزمندانه خبرنگار سی‌ان‌ان به کاخ سفید + تصاویر

 14. تشریف داشتید آقای مشاور!

 15. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 16. سازمان سیا: بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است

 17. دستمزد نجومی مهناز افشار برای «اولیورتوئیست»

 18. ضرب‌ و شتم یک پزشک در مشهد  

 19. قیمت خودروهای وارداتی در بازار  

 20. روغن نباتی ارزان شد

 21. چرا مخدر «گل» گران شد؟

 22. شهادت یک نیروی جهادی حین انجام ماموریت + عکس

 23. چرا بیرانوند شانس زیادی برای کسب عنوان مرد سال آسیا دارد؟

 24. زمان واریز یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی آبان ماه

 25. فرماندار سرپل‌ذهاب: سلبریتی‌ها تمایلی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده ندارند

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 6. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 7. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 8. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 9. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 10. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 11. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 12. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 13. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 14. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 15. فاتحه تهران را بخوانیم

 16. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 17. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 18. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 19. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 20. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 21. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 22. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 23. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 24. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 25. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

پربحث‌های اخیر

 1. آخرین تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از فروپاشی کابینه اسرائیل

 2. محمدبن سلمان و آینده جنگ در الحدیده/ ولیعهد نمی تواند واقعیت میدانی در یمن را بپذیرد

 3. ترامپ: در دو روز آینده مشخص می‌شود چه کسی خاشقچی را کشته است

 4. صدراعظم پیشین آلمان: آمریکا با ما مانند یک کشور اشغالی برخورد می‌کند

 5. آمریکا: درباره پرونده خاشقچی هنوز به نتیجه‌گیری نهایی نرسیده‌ایم

 6. جهنم در کالیفرنیا

 7. راکتی که صهیونیست‌ها از ترس آن مجبور به پذیرش آتش‌بس شدند

 8. غربی‌ها با فروش تسلیحات به ائتلاف سعودی در فاجعه یمن شریک هستند

 9. اعتراض به تحریف نام خلیج فارس بااقبال کشورهای اقیانوس هندمواجه شد

 10. ترامپ باب تعطیلی دولت آمریکا را باز نگه داشت

 11. وزیر دفاع ترکیه: ریاض حاضر به تحویل تیم ترور خاشقچی نشد

 12. فنلاند سفیر روسیه را احضار کرد

 13. اظهارات کارآموز ۲۲ ساله کاخ‌سفید درباره رابطه‌اش با بیل کلینتون

 14. «ایران»، محور مذاکرات موگرینی با مقام‌های ترکیه

 15. ترامپ: «آکوستا» بدرفتاری کند، او را از کاخ‌سفید بیرون می‌اندازم

 16. ترامپ: استرداد «گولن» فعلاً در دستور کار دولت آمریکا نیست/ اردوغان دوست من است

 17. دستور قطع خدمات بیمه‌ای به «بیمارستان ایرانیان» در امارات

 18. زیردریایی آرژانتین بعد از یک سال پیدا شد

 19. انتقاد روسیه از طرح سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه

 20. مسلمانان نیجریه خواستار آزادی شیخ «ابراهیم زکزاکی» شدند

 21. ظریف پس از دیدار با برهم صالح: منطقه اولویت ماست/ تبادل نظر سازنده ای با مقامات عراقی داشتیم

 22. انفجار انتحاری در چچن روسیه

 23. ترامپ نقش بن‌سلمان در قتل خاشقجی را رد کرد

 24. منبع ترکیه‌ای: «سیا» رسما به ما گفت که «بن‌سلمان» مسئول قتل خاشقچی است

 25. پیش بینی روسیه از قیمت نفت

پربحث‌های دیروز

 1. بازگشت پیروزمندانه خبرنگار سی‌ان‌ان به کاخ سفید + تصاویر

 2. سازمان سیا: بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است

 3. اعتراض به تحریف نام خلیج فارس بااقبال کشورهای اقیانوس هندمواجه شد

 4. ترامپ باب تعطیلی دولت آمریکا را باز نگه داشت

 5. وزیر دفاع ترکیه: ریاض حاضر به تحویل تیم ترور خاشقچی نشد

 6. فنلاند سفیر روسیه را احضار کرد

 7. اظهارات کارآموز ۲۲ ساله کاخ‌سفید درباره رابطه‌اش با بیل کلینتون

 8. «ایران»، محور مذاکرات موگرینی با مقام‌های ترکیه

 9. ترامپ: «آکوستا» بدرفتاری کند، او را از کاخ‌سفید بیرون می‌اندازم

 10. ترامپ: استرداد «گولن» فعلاً در دستور کار دولت آمریکا نیست/ اردوغان دوست من است

 11. دستور قطع خدمات بیمه‌ای به «بیمارستان ایرانیان» در امارات

 12. زیردریایی آرژانتین بعد از یک سال پیدا شد

 13. انتقاد روسیه از طرح سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه

 14. مسلمانان نیجریه خواستار آزادی شیخ «ابراهیم زکزاکی» شدند

 15. ظریف پس از دیدار با برهم صالح: منطقه اولویت ماست/ تبادل نظر سازنده ای با مقامات عراقی داشتیم

 16. انفجار انتحاری در چچن روسیه

 17. ترامپ نقش بن‌سلمان در قتل خاشقجی را رد کرد

 18. منبع ترکیه‌ای: «سیا» رسما به ما گفت که «بن‌سلمان» مسئول قتل خاشقچی است

 19. پیش بینی روسیه از قیمت نفت

 20. سناتور آمریکایی؛ ترامپ جلوی اعدام «متهمان» قتل خاشقچی را بگیرد

 21. اردوغان: نمی‌گذاریم کسی ترکیه را حیات خلوت خود کند

 22. تصاویر هولناک تکه‌تکه کردن جسد جمال خاشقچی (۱۸+)  

 23. بازجویی مجدد از همسر نتانیاهو

 24. جان کری: مردم بابت خروج ترامپ از توافق پاریس می‌میرند

 25. هزینه تشکیل نیروی فضایی آمریکا چقدر است؟

پربحث‌های هفته

 1. عراقچی: از اتحادیه اروپا انتظار داریم به تعهدات اقتصادی خود در برجام عمل کند/ اقدامات هنوز به راه حل عملی منجر نشده است

 2. پاسخ بی‌شرمانه پمپئو به توئیت «ظریف»

 3. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 4. علت اصلی مشکلات اقتصادی ایران چیست؟/ بسیار بعید است تحریم‌ها باعث مشکلی حاد برای ایران شود

 5. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 6. اولین پرواز اردوغان با هواپیمای اهدایی امیر قطر+عکس

 7. سردار سلامی: دورریز غذای ایرانی‌ها‌ 50 میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می‌کند/ طرح صفر کردن صادرات نفت ایران شکست خورد

 8. اگر رای دادن چیزی را تغییر می داد، این کار را غیرقانونی می‌کردند

 9. فایل صوتی دوم درباره قتل خاشقجی پیدا شد

 10. بازگشت پیروزمندانه خبرنگار سی‌ان‌ان به کاخ سفید + تصاویر

 11. خرازی: تاکنون صبوری به خرج داده و در برجام مانده‌ایم/ مدارک علیه زاغری، باقر و سیامک نمازی‌ علنی می‌شود

 12. تهران طی دو هفته آینده درباره اروپا تصمیم بگیرد

 13. توطئه عربستان برای پیروزی در جنگ یمن و شکست انصارالله

 14. قدرت شلیک حزب‌الله بیش از ۹۵ درصد ارتش‌های جهان است

 15. واکنش سفیر ایران در لندن به شروط 12گانه آمریکا

 16. طرح سعودی‌ها برای ترور دشمنان ایرانی و برگزاری نشستی در ریاض برای بررسی امکان ترور سردار سلیمانی

 17. مرکل: یمن شاهد بدترین فاجعه انسانی در کره‌زمین است

 18. سازمان سیا: بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است

 19. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

 20. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 21. رژیم صهیونیستی ساختمان شبکه الاقصی را با خاک یکسان کرد/ حزب‌الله: تجاوز اسرائیل اقدام تروریستی وحشیانه است

 22. ترامپ: کشورهای ثروتمند باید به آمریکا پول بدهند

 23. آخرین حرف‌های خاشقچی قبل از کشته شدنش؛ "دارم خفه می‌شم"

 24. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 25. همدردی ایران با مردم آمریکا

آخرین عناوین