توکلی: عزم جدی در برخورد با فساد نداریم/ سیف باید برود

گروه اقتصادی الف،   3970414183 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
توکلی: عزم جدی در برخورد با فساد نداریم/ سیف باید برود

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: عزم جدی برای مقابله با فساد در کشور وجود ندارد و ما در این مسائل ورود کرده ایم و بزودی پرونده دارو، خودرو و گمرک شفاف سازی می شود.

به گزارش مهر، احمد توکلی در نشست با تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان که روز پنجشنبه در حسینیه حضرت علی‌اکبر(ع) قزوین برگزار شد به سوالات فعالان رسانه در عرصه‌های مختلف پاسخ گفت.

عزم جدی برای مبارزه فساد نداریم

توکلی در پاسخ به که آیا مسئولان عزم جدی برای مبارزه با فساد دارند گفت: متاسفانه نه، به هیچ عنوان این عزم دیده نمی شود به همین دلیل در سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت می خواهیم این عزم را ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: البته ما تکلیف داریم و امیدواریم بتوانیم این عزم را ایجاد کنیم و مردم و مسئولان حساس شوند و فکر می کنیم شاید زمان زیادی لازم داشته باشیم اما کار شروع شده است.

بورسیه من، رانت نیست/ رجل سیاسی و دانشجوی ممتاز بودم

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در پاسخ به سوالی در خصوص دریافت زمین و بورسیه برای خود بیان کرد: این زمین شرایط وقفی دارد و بورسیه هم به عنوان رجل سیاسی گرفتم و هیچ اشکالی ندارد و رانت محسوب نمی شود.

وی اضافه کرد: دانشجوی ممتاز بودم و تحصیل خود را هرگز رانت نمی دانم البته اگر به کشور نمی آمدم و خدمت نمی کردم اشکال داشت اما این بورسیه برای تقویت توان برای خدمت بود و شما مختار هستید که آن را رانت بدانید و یا ندانید.

توکلی اظهارداشت: هیچکدام از فرزندانم را با رانت جایی نفرستاده ام و اگر خطایی داشتم وارد این تشکل نمی شدم.

تخلف از قانون حداقل بی عدالتی است

وی بیان کرد: در شرایط کنونی هرگونه تخطی از قانون بی عدالتی است و باید همه در مسیر رعایت قانون حتی اگر به ضرر ما باشد حرکت کنیم.

توکلی یادآورشد: دیده بان شفافیت و عدالت را در ۱۶ استان کشور راه اندازی کردیم و می خواهیم نگذاریم سوء استفاده ای صورت گیرد و در این میان دنبال امر به معروف و نهی از منکر هستیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: عضویت در این تشکل مردمی آسان است اما باید مراقب باشیم تا هم سوء استفاده ای از این تشکل نشود و هم نردبان کسی نشویم و فقط دنبال شفافیت و اطلاع رسانی و جلوگیری از فساد و رانت باشیم.

قوه قضائیه در اولویت ما نیست/ نمی خواهیم آرامش مردم بهم بریزد

وی در پاسخ به سوال دیگری در این خصوص که آیا در شفاف سازی سراغ دستگاه قضایی هم خواهید رفت یانه گفت: به نظرما دستگاه قضایی در ایجاد آرامش کشور نقش حیاتی دارد لذا صلاح نیست فعلا در این دستگاه ورود کنیم.

توکلی تصریح کرد: البته در این بخش کار سخت است و می خواهیم آرامش مردم به هم نخورد اما امیدواریم که به تدریج سراغ این دستگاه هم برویم.

تیم اقتصادی دولت ضعیف است/ سیف باید برود

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ضعف تیم اقتصادی دولت اظهارداشت: تیم اقتصادی دولت واقعا ضعیف است و ابتدا باید سیف برود زیرا تاکنون موفق عمل نکرده اند.

توکلی اضافه کرد: اجرای هر مدلی از برنامه های اقتصادی شرایطی دارد و باید بستر و الزامات آن فراهم باشد و برای نمونه تیم اقتصادی در خصوص ارز شش ماه با تاخیر ورود کرد و سرانجام یک قیمت غیرکارشناسی داد و بازار به هم ریخت.

وی در خصوص قراردادهای نفتی هم گفت: در این قراردادها نامه هایی نوشتیم و تذکر لازم داده شد و یک مدل طراحی کردیم که هیئت دولت تصویب کرد و با گفتگو توانستیم برخی مسائل را اصلاح کنیم اما در عمل اجرا نشد.

موضوع دارو، خودرو و گمرک را شفاف سازی می کنیم

توکلی در خصوص اولویت این تشکل برای شفاف سازی اظهارداشت: مهمترین اولویت ما ورود به موضوعات مربوط به گرانفروشی و احتکار و رانت در دارو، خودرو و گمرک است که رقم های سرسام آوری دارد و می تواند به شفاف سازی خیلی از مسائل کمک کند.

عناوین مرتبط

۲۲ آذر ۱۳۹۷احمد توکلی: عدم رعایت دستور امیرمومنان(ع)، علت اصلی ظلم اداری است
۲۱ آذر ۱۳۹۷احمد توکلی: باید با افزودن چند شرط FATF را بپذیریم
۱۴ آذر ۱۳۹۷احمد توکلی ادعای صالحی امیری را تکذیب کرد
۱۳ آذر ۱۳۹۷دکتر احمد توکلی : درباره بازنشسته‌ها؛ یا افراط کردیم یا تفریط/ مجلس اصلاح کند
۱۲ آذر ۱۳۹۷هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید
۷ آذر ۱۳۹۷مشروح نشست نقد و بررسی کتاب "دانشگاه پهلوی به روایت اسناد"
۷ آذر ۱۳۹۷احمد توکلی: هیئت عالی نظارت مجمع بر اساس قانون اساسی تشکیل شده و نظر آن، نظر رهبری به حساب می‌آید/ حساسیت‌های اخیر به‌دلیل اختلاف نظرهای سیاسی درباره سی‌اف‌تی است
۶ آذر ۱۳۹۷توکلی در میان مال‌باختگان کاسپین: اعتراضات شما به جا است و آن را پیگیری می‌کنیم/ درخواست از قوه قضائیه برای تسریع در روند رسیدگی به پرونده کاسپین و سیف
۵ آذر ۱۳۹۷ برگزاری نشست نقد کتاب "دانشگاه پهلوی به روایت اسناد" با حضور احمد توکلی
۵ آذر ۱۳۹۷احمد توکلی در نامه‌ای به وزرای نفت و کار خواستار شد؛ مدیران پروازی خوزستان را برکنار کنید
۳۰ آبان ۱۳۹۷کشاورزی و تولید را به خاک سیاه ننشانیم  
۲۶ آبان ۱۳۹۷تیم اقتصادی با اقدامات خود دولت را به انحراف برد/ نیلی در تشدید مشکلات اقتصادی نقش داشت و امروز به بن‌بست رسیده‌ است

دیدگاه کاربران

گنجی۴۲۰۱۴۶۱۸:۳۴:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۴
بنده خدا رطب خورده منع رطب چون کند اگر شما با هر کدام از همین رانت خوار ها صحبت کنید هر کدام صد دلیل می آورند که مورد من رانت نیست و مورد بقیه رانت است
ناشناس۴۲۰۳۵۴۲۲:۱۸:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۱۴
آقای توکلی عزیز. متاسفانه شما فقط به صداقت خودتان نگاه میکنید و در اغلب موارد از دروغگویی و رزالت و فریبکاری ناجوانمردان غافلید. برادر محترم ؛ این غفلت ، خوشایند نیست.
مصطفی کمالی دره بیدی اسفراینی۴۲۰۳۹۰۲۲:۵۵:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۱۴
یکی از علل عمده اینکه فساد و تخلف روز به روز در حال گسترش است این است که نوع مجازات ها بازدارنده نیست و رسیدگی به فساد ها زمان بر است بنابر این باید مجلس مجازات های بسیار سنگین و خشنی و توام با زحمت بسیار زیاد برای مفسدین تصویب کند
ناشناس۴۲۰۵۱۰۰۰:۵۸:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
چون رجل سیاسی هستم پس حق رانت دارم
حمید۴۲۰۱۴۸۱۸:۳۴:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۱۴
سلام خدا گذشتگانتون را در این شب رحمت نماید که واقعیتو گفتین هیچ نشا نه ای از مبارزه با فساد دیده نمیشود و باعث تاسف است چه سیف برود چه سیف نرود ما از دولتمردان و سیاسیون و از انقلابیون قطع امید کردیم چرا که اگر تار مویی از خانمی دیده شود چه انقلابی که نشود ولی سالهاست عده ای اقا زاده و غیر اقازاده با رانت میخورند و می برند و صدای کمتر کسی بلند میشود و به نماز جمعه کشیده نمیشود
حسن۴۲۰۱۵۳۱۸:۴۳:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۱۴
جناب توکلی اتفاقا شما اول باید به سراغ قوه قضاییه بروید در پیاده سازی عدالت چون عملا این قوه است که وظیفه اصلی در برخورد با سواستفادگران را دارد
ناشناس۴۲۰۱۷۴۱۹:۱۴:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۱۴
آقای توکلی عزیز مطالبی که شما عنوان می کنید غالبا زبانحال مردم بوده و از این جهت تسکین دهنده است ولی در حوزه عمل ظاهرا گوش شنوایی به حرفهای شما وجود ندارد.
سامان۴۲۰۱۸۷۱۹:۲۱:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۴
بعضی ازدیدگاههای علمی اقتصادی حضرتعالی راشاید نپسندم امانوکرعدالتخواهی شماهستم
معین۴۲۰۲۰۲۱۹:۳۸:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۱۴
یا حق خلخالی روحت شاد
ناشناس۴۲۰۲۲۰۲۰:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۱۴
نداشتن عزم جدی برای برخورد و مبارزه با فساد از آنجا شروع شد که (( حفظ آبرو و حیثیت عده ای در داخل و خارج بدنه حاکمیت که عمداً و سهواً مرتکب خطاهای بی نهایت بزرگ و کوچک شده بودند بعنوان اوجب واجبات تلقی گردید ) و در طی تمام این سالها کل ملت ایران همواره تاوان این تلقی اشتباه را داده اند و میدهند و خواهند داد و شعار معروف " یکی برای همه و همه برای یکی " را در ایران به " هشتاد میلیون ایرانی فدای چند نفر آقازاده و هشتاد میلیون ایرانی فدای چند نفر ژن خوب هشتاد میلیون ایرانی فدای چند نفر مسئول و .......... " تغییر دادند .
ناشناس۴۲۰۲۹۳۲۱:۱۶:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۱۴
جناب آقای توکلی عزیز مگر قرار نبود از موسسین و سهامداران کلاهبردار و غارتگر فرشتگان و کاسپین نیز پیرو درخواست نمایندگان مجلس جهت برخورد با تخلفات این افراد شکایت نمایید.پس چرا خبری از شکایت شما و برگزاری دادگاه این متهمان نیست؟
ناشناس۴۲۰۲۹۵۲۱:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۱۴
آقای توکلی کشورهائیکه گرفتار فساد نیستند داعیه مذهب هم ندارند مگر چه کرده اند ؟ بجز اینستکه فقط یک نهاد آنهم قوه قضائیه شان این مسئولیت را بعهده دار است . آن قاضی که نوان آن دارد که رئیس جمهوری را بزیر سئوال بکشد باید ببینیم از چه مسیری عبور کرده که در این مسند نشسته پس از طی مراحلی از مشاوره در دادگاه های اختلافات حقوقی ابتدائی کسب تجربه حقوقی و داشتن سابقه روشن در صدور احکامیکه در دادگاههای تجدید نظر تائید شده او را بر مسندی مینشاند که دیگر هیچکس توان کنار گذاشتنش را ندارد . آیا صادقانه میتوانید مدعی شوید که قضات ما راسا تصمیم میگیرند و از بیرون فشار و توصیه ای در کار نیست . قوه قضائیه مستقل غیر سیاسی بکمک قضات تحصیلکرده مجرب نسخه گرفتاری ما است همان راهی که دیگران را موفق کرده و لاغیر .
ناشناس۴۲۰۳۰۳۲۱:۲۳:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۱۴
کلا ابزار لازم و مناسبی هم برای برخورد با فساد نداریم نظام اداری و سازمانی و دیوانی تا خرخره در باتلاق نا کارآمدی و بیخاصیتی گیر کرده چون اساسنامه ها و وظایف سازمانی و چارتهای اجرایی همشون بشکلی تعریف شده که اصلا چنین قابلیتی در وجود نظاماتشون وجود نداشته و نداره لذا هرچی ستاد و سازمان و دم و دستگاه هم برای رفع فساد ایجاد میشه چون از این سیستمهای فشل زاییده شدن عملا فقط بار اضافه میکنند
ناشناس۴۲۰۳۳۱۲۱:۵۲:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۱۴
از یک آگاه به مبانی اقتصاد تعجب میکنم که نابسامانی اقتصاد کشور را ناشی از رئیس بانک مرکزی که آنهم از اختیارات مرسوم ریاست در این بانک برخوردار نیست بداند .
ناشناس۴۲۰۳۶۰۲۲:۲۴:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۱۴
چندی پیش مقام معظم رهبری جمله مهمی را بیان کردند: "نظام جمهوری اسلامی چیزی جز ملّت ایران نیست" ؛ اگر همین یک جمله حکیمانه مبنای همه تصمیم گیری ها و عملکردهای همه مسوولان کشور شود گذر از این دوران سخت و استحکام نظام و کشور کاملاً در دسترس خواهد بود. باید دید مردم در سیاست داخلی و خارجی چه می گویند و دقیقاً همان را اجرا کرد. منظور از مردم هم اکثریت هستند و نه الزاماً پر سر و صداها ؛ کسانی هم که نمی خواهند یا نمی توانند با مردم و نگاه ها و اهداف بروز شده مردم همسویی کنند، بی هیچ اغماضی کنار کنار شوند.
مهدي۴۲۰۵۱۸۰۱:۰۴:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
چطور میشه در این سازمان مبارزه با فساد وارد شد اینم حتما متعلق به خواصه
ممدخان۴۲۰۵۳۰۰۱:۲۰:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
برای مردم معلوم نیست مسوول مبارزه با فساد اقتصادی در ایران کیست ؟ وقتی کسی اهمیتی به این قضیه نمی دهد و جلوی فساد اقتصادی نمی ایستد مردم احساس می کنند دشمن ایران را تسخیر کرده است برجام اروپایی هم که وقت گذرانی برخی ها در داخل کشور شده . چرا سازمان های امنیتی و اطلاعاتی ما نسبت به این مهم تعارف می کنند چرا فساد اقتصادی را دادگاههای انقلاب ورود نمی کند که با صدور احکام انقلابی کشور را نجات دهد و مطمئن باشید مردم حمایت می کنند . اگر دیر بجنبید اقتصاد ما فلج خواهد شد و کارخانجات یکی پس از دیگری تعطیل و مردم نیز ناامید ....
ناشناس۴۲۰۶۰۰۰۵:۱۲:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
متاسفانه ذخیره مدیران لایق کشور محدوداست و در یک چرخه از ارگانی به ارگانی دیگر میروند و بنده خداها بازنشستگی هم ندارند حتی بعد از گرفتن پاداش میلیاردی بازنشستگی به همان مدیریت خودشان با قوت ادامه میدهند... برادر، سیف برود اولا مگر کجا میرود ؟ دوما مگر چه کسی جای او خواهد آمد؟ لطفا هزینه جابجایی اتوبوسی مدیران را به کشور تحمیل نکنید. به قول هموطنان آذری زبان. بودی که وار
ناشناس۴۲۰۶۳۹۰۷:۴۲:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
یک جایی را بگویید که فساد داخلش رخنه نکرده باشه؟
یک استاد دانشگده اقتصاد در آمریکا۴۲۰۶۵۲۰۸:۲۱:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۱۵
اولا بنده هم با نظر آقای دکتر توکلی موافقم که بورسی که ایشان برای ادامه تحصیلات خود در دوره دکترا گرفتند به دو دلیل رانت محسوب نمیشود. اول، رانت به در آمدی گفته میشود که بدون تولیدی بدست آمده باشد. دوم، تولید ایشان به عنوان یک دانشجوی ممتاز عبارت است از آموزش تئوری های اقتصادی که دانش آن برای شخص سیاستمداری بخصوص زمانی که ایشان مسئولیت پژوهشکده و تحقیقات مجلس را بعهده داشتند مطلقا ضروری است. دوما، ضمن تمجید از آقای دکتر توکلی در رابطه با فعالیت های افشا گرانه ایشان علیه مفسدین مالی و رانت خواران از ایشان سئوال میکنم که با کدام مکانیزم قانونی ایشان قصد مبارزه علیه فساد و رانتخواری دارند؟
علی۴۲۰۶۶۲۰۸:۵۸:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۱۵
من فساد در قوه قضائیه رو بدتر از همه میدانم.چون با جان مردم بازی میکنند. سازمان بازرسی هم نه اراده و نه توانایی برخورد با فساد دارد
ناشناس۴۲۰۶۶۷۰۹:۱۲:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
کار به عمل برآید نه به حرف

پربحث‌های امروز

 1. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 2. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

 3. زنگنه: بازگشت کارت سوخت جدی اما تصمیمی برای سهمیه‌بندی و قیمت بنزین گرفته نشده

 4. وکیلی در واکنش به اظهارات حجاریان: روحانی محصول حمایت اصلاح‌طلبان بود

 5. عوارض مصرف نمک های دریایی

 6. کژراهه قیمت گذاری خودرو و چند نکته/ انتظاری بجا از وزیر صنعت

 7. هدررفت منابع مالی با توهّم اشتغال­زایی/ چرا بیکاری حل نمی شود؟

 8. خطرات مصرف گوشت قرمز

 9. سفیر ایران در تقلیس: گرجستان نقص قوانین خود را با برخوردهای خشونت‌آمیز جبران نکند

 10. شیوع مصرف قلیان در بین زنان/ این سفره‌خانه مجردی نیست!

 11. عکس‌هایی از زیبایی های پاییز و زمستان کانادا   

 12. زندگی لاکچری

 13. ظریف: پمپئو برنامه‌های آمریکا را مشخص کرد

 14. دروازه بانی که رکورددار کلین‌شیت در نیم فصل نخست شد

 15. تمجید حزب الله از عملیات‌های استشهادی علیه اشغالگران صهیونیست

 16. واکنش اروپایی‌ها به ۱۲ شرط آمریکا برای مذاکره با ایران

 17. کینه‌توزی جدید ترامپ علیه رسانه‌ها

 18. اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را تمدید کرد

 19. تظاهرات صد‌ها شهرک‌نشین در مقابل منزل نتانیاهو

 20. ترامپ: من به مایکل کوهن نگفتم قانون‌شکنی کند!

 21. ایران، روسیه و ترکیه به زودی تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را اعلام می‌کنند

 22. آمریکا، پرداخت وام به پاکستان را مشروط کرد

 23. اولین واکنش عربستان به توافق طرف‌های یمنی در سوئد

 24. چین بازداشت یک کانادایی دیگر را تایید کرد

 25. جانی اینفانتینو: شاید بسیاری از بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در کشورهای دیگر برگزار شوند

پربحث‌های دیروز

 1. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 2. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 3. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 4. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 5. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 6. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 7. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 8. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 9. دلار ۹ هزار تومان شد

 10. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 11. صالحی: نظام اراده کند غنی سازی ۲۰ درصد را از سر می گیریم

 12. احمد توکلی: باید با افزودن چند شرط FATF را بپذیریم

 13. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 14. واعظی: برخی مردم تا قیمت بالا میرود برای خرید هول می‌زنند/ دو یا سه هفته آینده SPV اجرایی می‌شود

 15. هشدار رهبر انقلاب: همه حواسشان را جمع کنند؛ ممکن است برای سال ۹۸ نقشه کشیده باشند!/ مسئولان فریب زبان‌بازی دشمن را نخورند/ جوان‌ها و جریان‌های سیاسی میدان را برای دشمن آماده نکنند

 16. قاضی‌زاده خبر داد: ترک خدمت صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیرنظر رهبر انقلاب

 17. راه‌اندازی گشت ویژه تعزیرات برای کنترل بازار شب یلدا/ علت گرانی پسته سرمازدگی است

 18. گزارش از خیابانی که در آن همه فروشنده دلار هستند: فردوسی باز شلوغ شد

 19. آیت‌الله نوری همدانی: «CFT» یک برنامه غربی، عربی و عبری است

 20. دلار ۱۰۱۰۰ تومان شد/ احتمال ورود به کانال ۹ هزار تومان

 21. وطن‌فروشی دختر خیابان انقلاب  

 22. نامه نمایندگان اصفهان به "روحانی" درباره احیای زاینده‌ رود

 23. روحانی: در مقطع تحریم به طور طبیعی مردم با مشکلاتی مواجه هستند/ نمی‌‌توانیم بگوییم شرایط عادی است

 24. آقای روحانی، بجای ترساندن مردم، مشکلات اقتصادی را حل کنید

 25. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 10. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 11. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 12. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 15. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 16. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 17. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 18. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 19. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 20. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 21. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 22. حرف های یک مهندس برق مملکت

 23. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 24. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 25. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

پربحث‌های امروز

 1. زنگنه: بازگشت کارت سوخت جدی اما تصمیمی برای سهمیه‌بندی و قیمت بنزین گرفته نشده

 2. کژراهه قیمت گذاری خودرو و چند نکته/ انتظاری بجا از وزیر صنعت

 3. هدررفت منابع مالی با توهّم اشتغال­زایی/ چرا بیکاری حل نمی شود؟

 4. فرصت ثبت نام کارت سوخت به زودی تمام می‌شود

 5. رقیب جدی برای طلای سرخ ایران پیدا شد

 6. سومین خط تولید گروه ملی فولاد ایران تا پایان هفته جاری وارد مدار می‌شود

 7. قیمت مسکن باز هم ۶.۴ درصدزیاد شد؛متوسط نرخ هر متر آپارتمان در تهران ۹ میلیون تومان

 8. تقدیر بانک‌ پاسارگاد از نفرات برتر کنکور سراسری

 9. زنانِ با مدرک فوق و دکترا بیشتر بیکارند

 10. چسبندگی قیمت‌ها در بازار خودرو

 11. احمد توکلی: عدم رعایت دستور امیرمومنان(ع)، علت اصلی ظلم اداری است

 12. ۸۰ درصد تسهیلات بانکی در انحصار ۲۰۰ نفر

 13. پیشنهاد یک نماینده برای افزایش یارانه‌های نقدی به ۱۳۶ هزار تومان

 14. قیمت آپارتمان های 50 تا 75 متری در تهران

 15. دم و بازدم دلا‌ر در جو ۹ هزار

 16. هشدار مجدد رییس کل بانک مرکزی: مردم در دام نوسان گیری و سفته بازی دلالان نیفتند

 17. پیشنهاد وکیل باقری‌درمنی برای توقف اجرای حکم اعدام

 18. روند صعودی طلا متوقف شد

 19. تغییر لایحه بودجه ۹۸ در وقت اضافه

 20. ردپای هیجان در بازار سهام

 21. جواب ادعای علی مطهری درباره «مردم موافق گران کردن بنزین هستند»

 22. بهانه دلار برای قیمت نجومی خانه

 23. اطلاعیه مهم گمرک در خصوص رجیستری

 24. نرخ واقعی خرید تضمینی گندم چقدر باید باشد؟

 25. احتمالات افزایش حقوق کارگران

پربحث‌های دیروز

 1. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 2. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 3. دلار ۹ هزار تومان شد

 4. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 5. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 6. گزارش از خیابانی که در آن همه فروشنده دلار هستند: فردوسی باز شلوغ شد

 7. دلار ۱۰۱۰۰ تومان شد/ احتمال ورود به کانال ۹ هزار تومان

 8. ورود هواپیما به ایران تسهیل می‌شود/ نیاز کشور به ۵۰۰ فروند هواپیما

 9. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: هنوز تصمیمی برای دو نرخی شدن و سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است/ دولت‌ به موضوع بنزین سیاسی نگاه می‌کند نه اقتصادی

 10. درگیری دولتی‌ها با یاران اصلاح‎طلب بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی و رانت ۱۸ میلیارد دلاری

 11. چرا ارزش پول ملی کم شد؟

 12. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص): مسکن مهر پردیس به ما واگذار نشده است

 13. لایحه بودجه ۹۸ به خاطر برخی اصلاحات یکشنبه به مجلس نمی‌آید

 14. سایپا از پنج‌شنبه پراید و تیبا پیش فروش می‌کند/ اعلام مکانیزم تعیین قیمت

 15. قاچاق سوخت طی دو ماه گذشته 2 میلیون لیتر در روز کاهش یافت

 16. فقط یک ماه از حقوق معوقه کارگران هفت‌تپه باقی مانده است

 17. روحانی کنجکاو قیمت ارز  

 18. آیا آب و برق سال آینده مجانی می‌شود؟   

 19. با اعلام بانک مرکزی؛ آمادگی شعب ارزی بانک ها و صرافی ها برای خرید ارز مردم

 20. معرفی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی بازار طب

 21. بانک مرکزی: شعب ارزی بانک‌ها و صرافی‌ها آماده خرید ارز هستند

 22. شاخص بورس تهران سقوط کرد

 23. حجتی: سازمان حمایت از مصرف کننده بر نرخ لبنیات و مرغ نظارت می‌کند

 24. سکه ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شد

 25. ارز مسافرتی امروز چند؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 5. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 6. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 7. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 8. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 9. خودروسازان قیمت‌ها را افزایش دادند؛ سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است

 10. چند نکته در مورد بازار خودرو

 11. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 12. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 13. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 14. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 15. دلار ۹ هزار تومان شد

 16. روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

 17. قیمت یک پرس سیب زمینی در فرودگاه مهرآباد

 18. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 19. آمریکا تحریم‌ها را بازگرداند و صادرات به ایران را ۷ برابر کرد

 20. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 21. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 22. افزایش قیمت محصولات ایران خودرو غیرقانونی است؟

 23. مدعیان اقتصاد آزاد از چه چیز دفاع می‌کنند؟/ نرخ‌های بالای ارز، مالیات نامرئی و فقیرتر شدن قشر متوسط و ضعیف جامعه

 24. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 25. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

آخرین عناوین