سپینو-مگنت

توکلی: عزم جدی در برخورد با فساد نداریم/ سیف باید برود

گروه اقتصادی الف،   3970414183 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
توکلی: عزم جدی در برخورد با فساد نداریم/ سیف باید برود

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: عزم جدی برای مقابله با فساد در کشور وجود ندارد و ما در این مسائل ورود کرده ایم و بزودی پرونده دارو، خودرو و گمرک شفاف سازی می شود.

به گزارش مهر، احمد توکلی در نشست با تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان که روز پنجشنبه در حسینیه حضرت علی‌اکبر(ع) قزوین برگزار شد به سوالات فعالان رسانه در عرصه‌های مختلف پاسخ گفت.

عزم جدی برای مبارزه فساد نداریم

توکلی در پاسخ به که آیا مسئولان عزم جدی برای مبارزه با فساد دارند گفت: متاسفانه نه، به هیچ عنوان این عزم دیده نمی شود به همین دلیل در سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت می خواهیم این عزم را ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: البته ما تکلیف داریم و امیدواریم بتوانیم این عزم را ایجاد کنیم و مردم و مسئولان حساس شوند و فکر می کنیم شاید زمان زیادی لازم داشته باشیم اما کار شروع شده است.

بورسیه من، رانت نیست/ رجل سیاسی و دانشجوی ممتاز بودم

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در پاسخ به سوالی در خصوص دریافت زمین و بورسیه برای خود بیان کرد: این زمین شرایط وقفی دارد و بورسیه هم به عنوان رجل سیاسی گرفتم و هیچ اشکالی ندارد و رانت محسوب نمی شود.

وی اضافه کرد: دانشجوی ممتاز بودم و تحصیل خود را هرگز رانت نمی دانم البته اگر به کشور نمی آمدم و خدمت نمی کردم اشکال داشت اما این بورسیه برای تقویت توان برای خدمت بود و شما مختار هستید که آن را رانت بدانید و یا ندانید.

توکلی اظهارداشت: هیچکدام از فرزندانم را با رانت جایی نفرستاده ام و اگر خطایی داشتم وارد این تشکل نمی شدم.

تخلف از قانون حداقل بی عدالتی است

وی بیان کرد: در شرایط کنونی هرگونه تخطی از قانون بی عدالتی است و باید همه در مسیر رعایت قانون حتی اگر به ضرر ما باشد حرکت کنیم.

توکلی یادآورشد: دیده بان شفافیت و عدالت را در ۱۶ استان کشور راه اندازی کردیم و می خواهیم نگذاریم سوء استفاده ای صورت گیرد و در این میان دنبال امر به معروف و نهی از منکر هستیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: عضویت در این تشکل مردمی آسان است اما باید مراقب باشیم تا هم سوء استفاده ای از این تشکل نشود و هم نردبان کسی نشویم و فقط دنبال شفافیت و اطلاع رسانی و جلوگیری از فساد و رانت باشیم.

قوه قضائیه در اولویت ما نیست/ نمی خواهیم آرامش مردم بهم بریزد

وی در پاسخ به سوال دیگری در این خصوص که آیا در شفاف سازی سراغ دستگاه قضایی هم خواهید رفت یانه گفت: به نظرما دستگاه قضایی در ایجاد آرامش کشور نقش حیاتی دارد لذا صلاح نیست فعلا در این دستگاه ورود کنیم.

توکلی تصریح کرد: البته در این بخش کار سخت است و می خواهیم آرامش مردم به هم نخورد اما امیدواریم که به تدریج سراغ این دستگاه هم برویم.

تیم اقتصادی دولت ضعیف است/ سیف باید برود

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ضعف تیم اقتصادی دولت اظهارداشت: تیم اقتصادی دولت واقعا ضعیف است و ابتدا باید سیف برود زیرا تاکنون موفق عمل نکرده اند.

توکلی اضافه کرد: اجرای هر مدلی از برنامه های اقتصادی شرایطی دارد و باید بستر و الزامات آن فراهم باشد و برای نمونه تیم اقتصادی در خصوص ارز شش ماه با تاخیر ورود کرد و سرانجام یک قیمت غیرکارشناسی داد و بازار به هم ریخت.

وی در خصوص قراردادهای نفتی هم گفت: در این قراردادها نامه هایی نوشتیم و تذکر لازم داده شد و یک مدل طراحی کردیم که هیئت دولت تصویب کرد و با گفتگو توانستیم برخی مسائل را اصلاح کنیم اما در عمل اجرا نشد.

موضوع دارو، خودرو و گمرک را شفاف سازی می کنیم

توکلی در خصوص اولویت این تشکل برای شفاف سازی اظهارداشت: مهمترین اولویت ما ورود به موضوعات مربوط به گرانفروشی و احتکار و رانت در دارو، خودرو و گمرک است که رقم های سرسام آوری دارد و می تواند به شفاف سازی خیلی از مسائل کمک کند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۹ تیر ۱۳۹۷حضور احمد توکلی در برنامه "این ج ا" شبکه چهار
۲۸ تیر ۱۳۹۷احمد توکلی و راغفر مهمان «اینجا جمهوری اسلامی» می‌شوند
۲۷ تیر ۱۳۹۷آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟
۲۷ تیر ۱۳۹۷واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت
۲۷ تیر ۱۳۹۷ احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟
۲۶ تیر ۱۳۹۷توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند
۲۶ تیر ۱۳۹۷توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر سیف است/ بهمنی در خصوص موسسات غیرمجاز مسئول است/ اتهام بقایی و مشایی مالی است نه سیاسی
۲۶ تیر ۱۳۹۷توکلی: انتشار اطلاعات افرادی که ارز دولتی گرفتند، غیر شفاف است/ شفافیت جز در مسائل اطلاعاتی و امنیتی حدومرزی ندارد/ وقتی نماینده‌ای امضای خود را پس می‌گیرد، یعنی زد و بند شده است
۲۶ تیر ۱۳۹۷چرا از شفافیت گریزانیم؟ توکلی و عبدی پاسخ می‌دهند
۲۴ تیر ۱۳۹۷توکلی: دستور روحانی در برخورد با متخلفان به موقع است/ دولت برای خروج از مشکلات باید تدبیر کند
۲۳ تیر ۱۳۹۷هر دم از این باغ بری می‌رسد
۲۳ تیر ۱۳۹۷توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

گنجی۴۲۰۱۴۶۱۸:۳۴:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۴
بنده خدا رطب خورده منع رطب چون کند اگر شما با هر کدام از همین رانت خوار ها صحبت کنید هر کدام صد دلیل می آورند که مورد من رانت نیست و مورد بقیه رانت است
ناشناس۴۲۰۳۵۴۲۲:۱۸:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۱۴
آقای توکلی عزیز. متاسفانه شما فقط به صداقت خودتان نگاه میکنید و در اغلب موارد از دروغگویی و رزالت و فریبکاری ناجوانمردان غافلید. برادر محترم ؛ این غفلت ، خوشایند نیست.
مصطفی کمالی دره بیدی اسفراینی۴۲۰۳۹۰۲۲:۵۵:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۱۴
یکی از علل عمده اینکه فساد و تخلف روز به روز در حال گسترش است این است که نوع مجازات ها بازدارنده نیست و رسیدگی به فساد ها زمان بر است بنابر این باید مجلس مجازات های بسیار سنگین و خشنی و توام با زحمت بسیار زیاد برای مفسدین تصویب کند
ناشناس۴۲۰۵۱۰۰۰:۵۸:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
چون رجل سیاسی هستم پس حق رانت دارم
حمید۴۲۰۱۴۸۱۸:۳۴:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۱۴
سلام خدا گذشتگانتون را در این شب رحمت نماید که واقعیتو گفتین هیچ نشا نه ای از مبارزه با فساد دیده نمیشود و باعث تاسف است چه سیف برود چه سیف نرود ما از دولتمردان و سیاسیون و از انقلابیون قطع امید کردیم چرا که اگر تار مویی از خانمی دیده شود چه انقلابی که نشود ولی سالهاست عده ای اقا زاده و غیر اقازاده با رانت میخورند و می برند و صدای کمتر کسی بلند میشود و به نماز جمعه کشیده نمیشود
حسن۴۲۰۱۵۳۱۸:۴۳:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۱۴
جناب توکلی اتفاقا شما اول باید به سراغ قوه قضاییه بروید در پیاده سازی عدالت چون عملا این قوه است که وظیفه اصلی در برخورد با سواستفادگران را دارد
ناشناس۴۲۰۱۷۴۱۹:۱۴:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۱۴
آقای توکلی عزیز مطالبی که شما عنوان می کنید غالبا زبانحال مردم بوده و از این جهت تسکین دهنده است ولی در حوزه عمل ظاهرا گوش شنوایی به حرفهای شما وجود ندارد.
سامان۴۲۰۱۸۷۱۹:۲۱:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۴
بعضی ازدیدگاههای علمی اقتصادی حضرتعالی راشاید نپسندم امانوکرعدالتخواهی شماهستم
معین۴۲۰۲۰۲۱۹:۳۸:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۱۴
یا حق خلخالی روحت شاد
ناشناس۴۲۰۲۲۰۲۰:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۱۴
نداشتن عزم جدی برای برخورد و مبارزه با فساد از آنجا شروع شد که (( حفظ آبرو و حیثیت عده ای در داخل و خارج بدنه حاکمیت که عمداً و سهواً مرتکب خطاهای بی نهایت بزرگ و کوچک شده بودند بعنوان اوجب واجبات تلقی گردید ) و در طی تمام این سالها کل ملت ایران همواره تاوان این تلقی اشتباه را داده اند و میدهند و خواهند داد و شعار معروف " یکی برای همه و همه برای یکی " را در ایران به " هشتاد میلیون ایرانی فدای چند نفر آقازاده و هشتاد میلیون ایرانی فدای چند نفر ژن خوب هشتاد میلیون ایرانی فدای چند نفر مسئول و .......... " تغییر دادند .
ناشناس۴۲۰۲۹۳۲۱:۱۶:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۱۴
جناب آقای توکلی عزیز مگر قرار نبود از موسسین و سهامداران کلاهبردار و غارتگر فرشتگان و کاسپین نیز پیرو درخواست نمایندگان مجلس جهت برخورد با تخلفات این افراد شکایت نمایید.پس چرا خبری از شکایت شما و برگزاری دادگاه این متهمان نیست؟
ناشناس۴۲۰۲۹۵۲۱:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۱۴
آقای توکلی کشورهائیکه گرفتار فساد نیستند داعیه مذهب هم ندارند مگر چه کرده اند ؟ بجز اینستکه فقط یک نهاد آنهم قوه قضائیه شان این مسئولیت را بعهده دار است . آن قاضی که نوان آن دارد که رئیس جمهوری را بزیر سئوال بکشد باید ببینیم از چه مسیری عبور کرده که در این مسند نشسته پس از طی مراحلی از مشاوره در دادگاه های اختلافات حقوقی ابتدائی کسب تجربه حقوقی و داشتن سابقه روشن در صدور احکامیکه در دادگاههای تجدید نظر تائید شده او را بر مسندی مینشاند که دیگر هیچکس توان کنار گذاشتنش را ندارد . آیا صادقانه میتوانید مدعی شوید که قضات ما راسا تصمیم میگیرند و از بیرون فشار و توصیه ای در کار نیست . قوه قضائیه مستقل غیر سیاسی بکمک قضات تحصیلکرده مجرب نسخه گرفتاری ما است همان راهی که دیگران را موفق کرده و لاغیر .
ناشناس۴۲۰۳۰۳۲۱:۲۳:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۱۴
کلا ابزار لازم و مناسبی هم برای برخورد با فساد نداریم نظام اداری و سازمانی و دیوانی تا خرخره در باتلاق نا کارآمدی و بیخاصیتی گیر کرده چون اساسنامه ها و وظایف سازمانی و چارتهای اجرایی همشون بشکلی تعریف شده که اصلا چنین قابلیتی در وجود نظاماتشون وجود نداشته و نداره لذا هرچی ستاد و سازمان و دم و دستگاه هم برای رفع فساد ایجاد میشه چون از این سیستمهای فشل زاییده شدن عملا فقط بار اضافه میکنند
ناشناس۴۲۰۳۳۱۲۱:۵۲:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۱۴
از یک آگاه به مبانی اقتصاد تعجب میکنم که نابسامانی اقتصاد کشور را ناشی از رئیس بانک مرکزی که آنهم از اختیارات مرسوم ریاست در این بانک برخوردار نیست بداند .
ناشناس۴۲۰۳۶۰۲۲:۲۴:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۱۴
چندی پیش مقام معظم رهبری جمله مهمی را بیان کردند: "نظام جمهوری اسلامی چیزی جز ملّت ایران نیست" ؛ اگر همین یک جمله حکیمانه مبنای همه تصمیم گیری ها و عملکردهای همه مسوولان کشور شود گذر از این دوران سخت و استحکام نظام و کشور کاملاً در دسترس خواهد بود. باید دید مردم در سیاست داخلی و خارجی چه می گویند و دقیقاً همان را اجرا کرد. منظور از مردم هم اکثریت هستند و نه الزاماً پر سر و صداها ؛ کسانی هم که نمی خواهند یا نمی توانند با مردم و نگاه ها و اهداف بروز شده مردم همسویی کنند، بی هیچ اغماضی کنار کنار شوند.
مهدي۴۲۰۵۱۸۰۱:۰۴:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
چطور میشه در این سازمان مبارزه با فساد وارد شد اینم حتما متعلق به خواصه
ممدخان۴۲۰۵۳۰۰۱:۲۰:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
برای مردم معلوم نیست مسوول مبارزه با فساد اقتصادی در ایران کیست ؟ وقتی کسی اهمیتی به این قضیه نمی دهد و جلوی فساد اقتصادی نمی ایستد مردم احساس می کنند دشمن ایران را تسخیر کرده است برجام اروپایی هم که وقت گذرانی برخی ها در داخل کشور شده . چرا سازمان های امنیتی و اطلاعاتی ما نسبت به این مهم تعارف می کنند چرا فساد اقتصادی را دادگاههای انقلاب ورود نمی کند که با صدور احکام انقلابی کشور را نجات دهد و مطمئن باشید مردم حمایت می کنند . اگر دیر بجنبید اقتصاد ما فلج خواهد شد و کارخانجات یکی پس از دیگری تعطیل و مردم نیز ناامید ....
ناشناس۴۲۰۶۰۰۰۵:۱۲:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
متاسفانه ذخیره مدیران لایق کشور محدوداست و در یک چرخه از ارگانی به ارگانی دیگر میروند و بنده خداها بازنشستگی هم ندارند حتی بعد از گرفتن پاداش میلیاردی بازنشستگی به همان مدیریت خودشان با قوت ادامه میدهند... برادر، سیف برود اولا مگر کجا میرود ؟ دوما مگر چه کسی جای او خواهد آمد؟ لطفا هزینه جابجایی اتوبوسی مدیران را به کشور تحمیل نکنید. به قول هموطنان آذری زبان. بودی که وار
ناشناس۴۲۰۶۳۹۰۷:۴۲:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
یک جایی را بگویید که فساد داخلش رخنه نکرده باشه؟
یک استاد دانشگده اقتصاد در آمریکا۴۲۰۶۵۲۰۸:۲۱:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۱۵
اولا بنده هم با نظر آقای دکتر توکلی موافقم که بورسی که ایشان برای ادامه تحصیلات خود در دوره دکترا گرفتند به دو دلیل رانت محسوب نمیشود. اول، رانت به در آمدی گفته میشود که بدون تولیدی بدست آمده باشد. دوم، تولید ایشان به عنوان یک دانشجوی ممتاز عبارت است از آموزش تئوری های اقتصادی که دانش آن برای شخص سیاستمداری بخصوص زمانی که ایشان مسئولیت پژوهشکده و تحقیقات مجلس را بعهده داشتند مطلقا ضروری است. دوما، ضمن تمجید از آقای دکتر توکلی در رابطه با فعالیت های افشا گرانه ایشان علیه مفسدین مالی و رانت خواران از ایشان سئوال میکنم که با کدام مکانیزم قانونی ایشان قصد مبارزه علیه فساد و رانتخواری دارند؟
علی۴۲۰۶۶۲۰۸:۵۸:۲۸ ۱۳۹۷/۴/۱۵
من فساد در قوه قضائیه رو بدتر از همه میدانم.چون با جان مردم بازی میکنند. سازمان بازرسی هم نه اراده و نه توانایی برخورد با فساد دارد
ناشناس۴۲۰۶۶۷۰۹:۱۲:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
کار به عمل برآید نه به حرف
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. بازخوانی نامه‌ی محسن رضایی به روحانی و انتقاد از وضعیت اقتصادی+عکس

 3. فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

 4. خاتمی: فساد، خوره هر نظامی است/ با آمریکا تا زمانی که آدم نشود ارتباطی نخواهیم داشت

 5. صنعت برق کشور و چند نکته

 6. ربیعی: توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/ هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم

 7. غلامی: در حال حاضر تاریخ مشخصی برای بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه شهید بهشتی تعیین نشده است

 8. بیانیه ۴ پیام‌رسان ایرانی سروش، گپ، ایتا و بیسفون/ادامه فعالیت هاتگرام و طلاگرام تعیین تکلیف شود

 9. برنامه‌های تولید و اشتغال دولت در سال ۹۷ اعلام شد

 10. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 11. صدیقی:ملت ایران برای پیروزشدن در جنگ اقتصادی اسیر تبلیغات شرق و غرب نشوند

 12. عرضه دارویی برای درمان قطعی صرع با استفاده از 3 گیاه/ تولید انبوه در سال آینده

 13. جزییات برنامه ۵ میلیون دلاری کی‌روش برای آماده‌سازی تا جام ملت‌ها

 14. علم‌الهدی: مفسد اقتصادی ستون پنجم دشمن است/30 میلیون دلار به فردی داده شده تا میوه خارجی وارد شود

 15. قاضی عسکر: نمی‌توان با یک مشکل در روابط سیاسی حج را تعطیل کرد/ برکات حج، حتی برای آن‌ها که حاجی نمی‌شوند

 16. متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

 17. نه‌ وزارت‌بهداشت به شفافیت/ واردات 18 میلیون یورویی خودرو؛ دانستن حق مردم نیست!

 18. آیت‌الله مکارم‌شیرازی:جلوی گرانی لجام گسیخته گرفته شود/ شرایط حساس فعلی وقت تسویه حساب نیست

 19. دختری که ملکه جوشکاری نام گرفت   

 20. سنای آمریکا به اتفاق آرا پیشنهاد «باورنکردنی» پوتین به ترامپ را رد کرد

 21. وزارت بهداشت: آبلیموگیری دستی باید در حضور مشتری انجام شود

 22. ظریف: بسته پیشنهادی اروپا رضایت بخش نبود/ فروش نفت در برابر کالا مطرح نیست

 23. عارف:سند 2030 به هیچ‌وجه در دستورکار دولت، مجلس و آموزش‌وپرورش نیست

 24. بازاری به وسعت ۳۰۰۰ میلیارد تومان/ فرهنگ «خارجی‌پسندی» و روسری‌های ایرانی که با برند ترک عرضه می‌شوند

 25. با بالا گرفتن تنش‌های جنگ تجاری؛ یوآن چین سقوط کرد/ سهام آسیایی لرزید

پربحث‌های دیروز

 1. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 2. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 3. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 4. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 5. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 6. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 7. چرا برخی بر توهم عقب نشینی ایران از سوریه دامن می­ زنند؟

 8. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 9. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 10. سطح عجیب قیمت آپارتمان‌ها

 11. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

 12. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 13. بزرگترین کارخانه فولاد روسیه صادرات به ایران را متوقف کرد

 14. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 15. ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

 16. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 17. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 18. حادثه ناگوار برای بهاره رهنما +عکس

 19. جزئیات جدید از تجاوز به نوآموز ورزشی نوجوان شیرازی

 20. مثال رهبرانقلاب از فوتبال اسپانیا و ایران برای اعضای دولت: گل خوردیم اما همه تیم ما را تایید کردند

 21. کروات‌ها پاداش 21 میلیون پوندی را به کودکان بی‌بضاعت اهدا کردند

 22. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 23. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

 24. تفاوت تیم ملی ایران با کرواسی در چه بود

 25. واکنش روحانی به تماس‌های ترامپ!  

پربحث‌های هفته

 1. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 2. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 3. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 4. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 5. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 6. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 7. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 8. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 9. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 10. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 11. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 12. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 13. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 14. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 18. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 19. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 20. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 21. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 22. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 23. انحصار، آفت بازار وکالت

 24. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 25. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

پربحث‌های امروز

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. صنعت برق کشور و چند نکته

 3. ربیعی: توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/ هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم

 4. برنامه‌های تولید و اشتغال دولت در سال ۹۷ اعلام شد

 5. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 6. پیمان‌های پولی؛ ازحرف تاعمل/ ضرورت عملی‌شدن سوآپ ارزی ایران وروسیه

 7. صادرات برق تا پایان شهریور صفر است/قطعی برق بر اساس جدول اعلام شده

 8. ربیعی مطرح کرد: اقدامات دولت برای افزایش تاب آوری در مقابل تحریم‌ها

 9. معاون کرباسیان اعلام کرد: دولت در حال تدوین طرح بسته‌های امنیت غذایی با توجه تحریم‌‌ها است

 10. تولید ۴ سواری متوقف شد

 11. مافیای گندم نداریم

 12. 5 استان کشور در خط بحران آب هستند

 13. انگلیس هم کم‎آب شد/ شستن خودرو با شلنگ ۱۰۰۰ پوند جریمه دارد

 14. ثروتی: حل معضل مسکن در اولویت است یا کاسبی بانک‌ها؟

 15. چه کشورهایی از تحریم نفتی ایران سود خواهند برد؟

 16. حضور احمد توکلی در برنامه "این ج ا" شبکه چهار

 17. چین: پکن، تجارت و همکاری با ایران را ادامه می‌دهد

 18. ۲۵ هزار گوشی مسافری متخلف قطع و وصل شد/ لزوم رسیدگی به تخلف گیرندگان ارز دولتی

 19. ازبکستان به افغانستان 153 میلیون دلار برق صادر می کند

 20. شریعتمداری: ظرفیت ۱۱۰ میلیون تن تولید فولاد در دست ایجاد و بهره‌برداری است

 21. شافعی تاکید کرد: پرهیز از وصله کردن مشکلات اقتصادی

 22. ۴۸.۵ درصد پول گندم‌کاران پرداخت شد/ کاهش ۱۴ درصدی خرید گندم

 23. اجرای یک طرح،بدون برنامه/محدودیت کشت برنج کشاورزان را سرگردان کرد

 24. کره‌ای‌ها برای معافیت خرید نفت ایران به آمریکا رفتند

 25. هنوز وامی برای اشتغال روستایی پرداخت نشده است/ هشدار نسبت به انحراف منابع و فساد+جدول

پربحث‌های دیروز

 1. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 2. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 3. سطح عجیب قیمت آپارتمان‌ها

 4. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

 5. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 6. بزرگترین کارخانه فولاد روسیه صادرات به ایران را متوقف کرد

 7. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 8. ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

 9. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 10. قیمت سکه ۴۸۰ هزار تومان حباب دارد

 11. جزئیات پیشنهاد تعطیلی یک ماهه دانشگاه‌ها

 12. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 13. ارز دولتی پرواز تهران-استانبول را لغو کرد!

 14. شینهوا: تحریم نفت ایران دنیا را شوکه می کند

 15. ربیعی: عملکرد ترامپ به مثابه فرصت‌های بزرگ برای ایران است

 16. استاد دانشگاه تهران: در 12 بسته اجرایی نوبخت موضوع خاصی مطرح نشده

 17. ارائه تسهیلات کم‌بهره به فعالان عرصه تولید در بخش روستایی

 18. پزشکیان: پیگیر رفع مشکل ارزی تولیدکنندگان هستیم

 19. وزیر صنعت: ورود ۱۳۳۹ قلم کالا به کشور ممنوع شد

 20. نامه نگاری برخی بانک‌ها با شعب برای ارز مسافرتی

 21. وعده وزیر جهاد درباره متعادل‌سازی قیمت مرغ و شیر

 22. اضافه کار روز تعطیل چقدر است؟

 23. توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای پایانی تیر

 24. کاهش قیمت نفت در بازار‌های جهانی

 25. وضعیت هشدار در اقتصاد آمریکا

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 2. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 3. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 4. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 5. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 6. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 7. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 8. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 9. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 10. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 11. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 12. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 13. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 14. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 15. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 16. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

 17. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 18. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 19. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 20. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 21. آقای «خ» کجاست؟

 22. نوبخت: از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم

 23. مشاور آخوندی: روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

 24. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 25. معاون شریعتمداری: بساط رانت‌ها برچیده می‌شود/احتکارگران پشیمان می شوند/آرامش بازارهای کالا در هفته‌های آینده

آخرین عناوین