سپینو-مگنت

سلطان سکه کیست؟

گروه اقتصادی الف،   3970414075 ۳۳ نظر، ۳ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
سلطان سکه کیست؟

مردی 58 ساله 2 تن سکه (معادل 250 هزار قطعه ) با مبلغی حدود 740 میلیارد تومان را در طول سال 96 خریداری کرد. او بازداشت شده است - عده‌ای کارت ملی خود را روزانه 30 تا 40 هزار تومان اجاره می‌دادند تا خریداران ارز و سکه بتوانند تعداد بیشتری خرید کنند

58 سال دارد و با خرید  دو تن سکه از بازار توانسته است تمام رکوردهای قبلی خرید سکه را که تا پیش از آن 38 هزار قطعه سکه بود بشکند و عنوان «سلطان سکه» را از آن خود کند. با محاسبه وزن 8.4 گرمی هر قطعه سکه تمام بهار آزادی 2 تن سکه معادل 250 هزار قطعه می‌شود که مبلغی حدود 740 میلیارد تومان را شامل شده و تا پیش از آن سابقه نداشته است.

رئیس پلیس تهران بزرگ روز گذشته با اعلام خبر دستگیری این فرد سابقه‌دار و باند او اطلاعاتی از دستگیری و فعالیت‌های این باند به رسانه‌ها داده است.

براساس گفته‌های حسین رحیمی طی روزهای اخیر فردی که معروف به «سلطان سکه» بود، دستگیر شد. افراد سلطان سکه در طول سال 96 دو تن سکه از بازار خریداری کرده و سپس با قیمتی که خود تعیین می‌کردند به فروش می‌رساندند. دو نفر از افراد «سلطان سکه» قبل از عید نوروز دستگیر و این فرد نیز طی یک کار اطلاعاتی -عملیاتی دستگیر شده است. همچنین این فرد و پسرش که با او همکاری می‌کرده نیز با قرار وثیقه آزادند. به‌گفته رئیس پلیس تهران بزرگ دو نفر که اقدام به خرید 170 میلیارد تومان سکه کرده بودند و همچنین از ده‌ها مالباخته کلاهبرداری و سپس به شهرهای شمالی کشور متواری شده بودند، شناسایی و حدود دو هفته گذشته دستگیر شدند. از این افراد حدود 20 کیلو سکه و مقداری طلا کشف شد.

سردار رحیمی با اشاره به دستگیری یک باند جعل اسناد نیز اعلام کرده است که باند شش نفره جعل شناسایی و دستگیر شد و از آنها 160 هزار دلار مجعول توقیف شده است.

 اجاره کارت ملی برای خرید ارز و سکه
با انتشار این خبر واکنش بازار طلا و سکه جالب به نظر می‌رسد. پس از انتشار اخباری از خرید بسته‌های چند ده هزار تایی سکه در طرح پیش فروش سکه حالا صحبت دو تن سکه به میان آمده است که می‌تواند تاثیر زیادی در بازار داشته باشد.

ابتدا به بورس سکه در خیابان فردوسی سر می‌زنیم. مغازه‌هایی که این روزها مشتری چندانی ندارند و بازار کم رونقی را تجربه می‌کنند، درمواجهه با این خبر اغلب اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند. یکی از فروشندگان سکه دراین خیابان می‌گوید: من هم امروز(چهارشنبه) این خبر را در سایت‌های خبری دیدم اما درباره جزئیات آن هیچ اطلاعاتی ندارم. فروشنده دیگری اعتقاد دارد که این خبر واقعی نیست و مانند بسیاری از خبرهای مجعول دیگر منتشر شده است. سایر فروشندگان سکه و طلا هم دراین بازار پاسخ‌های مشابهی دارند. همه این خبر را شنیده‌اند اما از چند و چون آن بی‌اطلاعند. برای کسب اطلاعات بیشتر راهی بازار سبزه میدان یکی دیگر از بورس‌های سکه و طلای تهران می‌شویم. دراین بازار هم جنب و جوش زیادی به چشم نمی‌خورد و اکثر فروشندگان سرگرم کاری هستند. بسیاری از فروشندگان این بازار هم می‌گویند که به چنین افرادی که سکه را از بازار جمع می‌کنند برنخورده‌اند، اما یکی از فروشندگان می‌گوید: از زمانی که بازار سکه و طلا نوسانی شده است عده زیادی برای کسب سود بالا به این بازار هجوم آوردند، هرچند هم‌اکنون بازار رونق زیادی ندارد ولی در دو ماه ابتدایی سال خریداران بسیاری سکه می‌خریدند.

وی ادامه داد: طبق قانون تمام فروشندگان در ازای دریافت کارت ملی اقدام به فروش سکه می‌کنند و به همین دلیل در اوج نوسانات بازار پدیده‌ای به‌نام اجاره کارت ملی در بازار باب شده بود. بدین ترتیب عده‌ای کارت ملی خود را روزانه 30 تا 40 هزار تومان اجاره می‌دادند تا خریداران ارز و سکه بتوانند تعداد بیشتری خرید کنند. درهمین زمینه عبادلله محمدولی عضو انجمن طلا و رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا نیز درگفت‌و‌گو با «ایران» همین موضوع را تایید می‌کند. به‌گفته وی برخی کارت ملی را روزانه در ازای مبلغی که تا 40 هزار تومان هم می‌رسید اجاره می‌دادند تا خریداران عمده براحتی بتوانند خرید کنند. این عضو اتحادیه طلا و جواهر اعتقاد دارد تا زمانی که جو هیجانی و بی‌نظمی بر بازار حاکم باشد بستر چنین فعالیت‌هایی وجود دارد. بنابراین دولت باید راهی برای هدایت نقدینگی سرگردان به مسیر صحیح پیدا کند چرا که به هر حال همه به‌دنبال این هستند که از سرمایه خود سود کسب کنند. وی همچنین درباره دستگیری سلطان سکه گفت که خرید دو تن سکه که پول زیادی هم نیاز دارد نشان می‌دهد که این اقدام بی‌هدف نبوده است و به طور قطع این فرد اطلاعاتی درباره رشد قیمت سکه در آینده داشته است.

منشا پول کجاست
بسیاری از فعالان بازار طلا و سکه درباره اینکه منشا پول خریداری دو تن سکه از چه محلی تامین شده است،می‌گویند با یک حساب ساده ارزش 250 هزار سکه با نرخ متوسط دو میلیون تومان به 500 میلیارد تومان می‌رسد. دراین باره محمد کشتی آرای عضو اتحادیه طلا به «ایران» می‌گوید: دو تن سکه خریداری شده معادل 260 هزار سکه تمام است که باید مشخص شود که منشا تامین پول آن کجا بوده است. یکی دیگر از فروشندگان بازار سکه هم اعتقاد دارد که پول چنین خریدی را افراد خاصی دراختیار دارند. بنابراین، این فرد معمولی نبوده است.

از ذوب سکه 500 تومانی تا ذوب سکه طلا
عزت‌الله یوسفیان نماینده مجلس و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز خبرهای تازه‌ای درباره سودجویی برخی از باندها دارد. وی به خبرنگار«ایران» گفت: طی ماه‌های گذشته خبرهایی از ذوب سکه‌های رایج کشور بخصوص 200 و 500 تومانی دریافت کردیم. پس از کاهش ارزش پول ملی ارزش فلز نیکل به‌کار رفته در سکه برای برخی بیشتر شده بود و براین اساس عده‌ای با جمع‌آوری و ذوب سکه‌ها اقدام به خروج آن از کشور می‌کردند.

وی همچنین با اشاره به خبر دستگیری سلطان سکه نیز افزود: متاسفانه طبق گزارش‌هایی که به ستاد مبارزه با مفاسد می‌رسید برخی با خرید انبوه سکه طلا و ذوب آن اقدام به خروج شمش‌های طلا از کشور می‌کردند.

وی درباره نحوه عملکرد باند سلطان سکه توضیح داد: هدف این باند ایجاد انحصار در بازار سکه بود. زمانی که تعداد زیادی سکه در دست یک فرد خاص باشد براحتی می‌تواند نرخ سکه را در بازار تعیین کند. به گفته وی حتی اگر هدف این فرد تنها کسب سود باشد و هیچ جهت‌گیری سیاسی هم نداشته باشد بازهم طبق قانون مرتکب اخلال در بازار شده است که مجازات سنگینی به‌دنبال دارد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۱۹۶۱۳۰۹:۲۵:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۱۴
عکسشو که نشون نمیدید لا اقل...
ناشناس۴۲۰۲۰۷۱۹:۴۸:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۱۴
به قول شما این سلطان چرا از سال 92 تا خرداد 96 (قبل از انتخابات) نتوانسته کاری بکند؟! ریشه ی این آشفتگی های اقتصادی خود دولت است برای جبران بدهکاری هایش
ناشناس۴۱۹۶۱۸۰۹:۲۸:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۱۴
تعجب می کنم که این ادم چرا به قید وثیقه ازاد شده در صورتی. که بدون درنگ باید به عنوان مفسد فی العرض بودن محاکمه واعدام بشه قوه ی قضاییه بهتره بدونه که هر گونه درنگی در مجازات این دزد به وجه ی ..نظام ضربه میزنه
ناشناس۴۱۹۶۲۳۰۹:۳۲:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۱۴
وقتی کسی به طور رسمی در طرح پیش فروش سکه 36000 سکه رانت دار می خرد دیگر نمی توان از کسی که در بازار آزاد 250000 سکهخ خریده گله داشت.
مثبت نگر۴۱۹۶۳۷۰۹:۴۹:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۴
اسم کیف قاپا ودله دزدا منتشر میشه ولی این افراد ابرودارن همون( ب. ز) و(م. ه) بگین ... تو رو خدا
ناشناس۴۱۹۷۸۴۱۲:۲۰:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۱۴
احتمالا یکی از ژن خوبهاست. اگر راست می گند بگویند کیه و با کی اشناست و فامیل کیه
مهدی۴۱۹۶۶۶۱۰:۱۹:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۱۴
این اقا سلطانه هم یکی دیگر از خودیهاست که با پولهای بادآورده مثلا وامهای چند هزار میلیاردی که چند سال پیش گرفته و پس نداده قصد داشته با سودهای چند هزار میلیاردی ناشی از فروش سکه ها وام خود را تسویه کند. میبینید که معادلات چطوری حل میشوند؟؟؟؟ این .. خودیهای گردن کلفت، کشور و مردم و نظام را بباد خواهند داد. قوه قضاییه .. آن چند هزار نفری که مملکت را به گروگان گرفته اند معدوم کن.
سید۴۱۹۶۹۸۱۰:۵۴:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۱۴
یه روز سلطان شکر ..یه روز سلطان سکه . یه روز سلطان زیره و کشمش یه روز سلطان موز. .یه روز سلطان مسکن و برج . عجب کشوری... داریم
ناشناس۴۱۹۷۱۱۱۱:۱۰:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۱۴
خوب سلطان سکه هم مشخص شد کیه مردی 58 ساله تا پیدا شدن سلطان بعدی خدانگهدار
محمد.س۴۱۹۷۴۷۱۱:۴۳:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۱۴
باید سکه ها شو ظبطط کنن ؛ خودشم به زندان طول المدت محکوم کنن. تا درس عبرتی بشه برای بقیه مفسدین اقتصادی که حالا ضررشون صد برابر مفسدین دیگه شده. چون وقتی این پولای بادآورده حرام میاد؛ همه مفسده های دیگه رو هم با خودش میاره.
ناشناس۴۱۹۹۸۲۱۴:۳۵:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۱۴
عزیز من پول داشته خریده.از کجا معلوم مالش حلال نباشه.مشکل جای دیگری است.چرا اقتصاد اینقدر خراب باشه که ملت برای خرید سکه هجوم بیارن.اول باید مسببین این اقتصاد خراب محاکمه بشوند.امری که نامحتمل .. است.
ناشناس۴۲۰۱۳۰۱۷:۵۹:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۱۴
اعدام سریع و در ملا عام
صمد۴۲۰۲۴۱۲۰:۲۳:۵۴ ۱۳۹۷/۴/۱۴
و با سکه هاش زندانیان دربند مهریه رو آزاد کنن
ناشناس۴۱۹۷۵۰۱۱:۴۴:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۱۴
منم سلطان فقرم .
ناشناس۴۱۹۷۵۲۱۱:۵۰:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۱۴
امان از حرص که تمامی ندارد... آخه تو نهایت سی سال دیگه بتونی این مال رو با خودت داشته باشی آخرش گور نصیبت میشه...
ناشناس۴۱۹۷۵۷۱۲:۰۱:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۱۴
سلطان سکه کیست ؟ یک مرد 58 ساله امروز پسرم با جدیت می گفت بابا یه پورشه برام بخر !! آخه من 58 سالمه !
ناشناس۴۱۹۷۹۱۱۲:۲۵:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۱۴
مگه خرید سکه جرمه
ناشناس۴۲۰۰۰۰۱۴:۵۰:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۱۴
نخیر جمع کردن سکه های بازار برای اینکه بتونی تعیین کننده قیمت سکه باشی جرمه کثیفیه . بخاطر سود یک نفر هشتاد میلیون نفر آسیب ببینند جرم نیست ؟
ناشناس۴۲۱۶۷۴۰۷:۲۹:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۱۶
سلام. مقصر اقتصاد مریض وپر از رانت خودمونه...
ناشناس۴۱۹۸۰۲۱۲:۳۱:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۱۴
حالا از کجا مطمئن هستید که این خبر جعلی ....نیست و بهانه برای گران فروخته و دبه کردن بانک مرکزی به پیش فروش سکه ها
سعید روشن کرمانشاهی۴۱۹۸۸۴۱۳:۱۸:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۱۴
سلطان سکه خود دولت هستدکه درحراج منابع طلای کشور کسری بودجه خودرا برطرف وبیشترین سودرا برده است .
سید نورالدین آل علی۴۱۹۸۹۲۱۳:۲۳:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۱۴
مدیریت محترم سایت الف، با سلام و احترام ، خوشبختانه با توجه بمدیریت و شناختی که از شما داریم 1- مسائل را علمی مورد تحقیق و پژوهش قرار میدهید. 2- نگاه شما ، نگاه بی طرفانه و غیر مغرضانه است. حالا به اصل موضوعی که فردی در دو سال توانسته 2 تن سکه را به مبلغ 740 میلیارد تومان خریداری نماید ، خودش یک مسئله جدیدی را برای کسانی که مسائل اقتصادی و مشکلات جامعه ما را دنبال می کنند ، بوجود می آورد. مدیریت محترم سایت الف ! فرض را بر این بگیریم ، که بانک مرکزی اعلام فروش سکه را نمی نمود؟ چه اتفاقی رخ میداد ؟ کاری نداریم که این آقا چند سال دارد ؟ چگونه این مبلغ را بدست آورده است و ده ها سئوال دیگر. و اما اصل سئوال بنده اینست ؟ چگونه این مبلغ بدست می اید ؟ سازمان اداره مالیات در کجای این مرکز قرار دارد؟ آیا سرمایه گزار واقعی (بخش خصوصی ) بجز منافع خود وظیفه ائی دیگر دارد ؟(بحث کلی است ) تفاوت دولت و سرمایه گزار بخش خصوصی را اگر ما بتوانیم تفکیک و جایگاه آنها را بمعنای واقعی تعریف نمائیم ، تا حدودی به اصل مشکلات پی خواهیم برد . متاسفانه در مملکت ما از اول انقلاب برخورد خوبی با تولید کننده واقعی نشد و الان هم نمیشود. به همین دلیل هم همه بدنبال دو راهکار هستند. اولی راه فرار از مالیات. دومی چگونه راه صد ساله را یک شبه طی نمایند. دولت نتوانسته در پاسخ اولی خوب عمل نماید. دلیلش هم همین خریدار را چنانچه ریشه یابی نمائیم.، در خواهیم یافت چگونه از پرداخت مالیات فرار کرده است. (حالا با پرداخت رشوه و رانت و....) و اما در پاسخ به دومی : سرمایه دار برای تسریع به افزایش سرمایه اش چند راهکار از سوی دولت برایش تعریف شده است. سرمایه اش را در این چهار مورد قرار دهد. 1- ارز 2- سکه 3- خودرو 4- مسکن. شما اگر به دریافت کنندگان ارز دولتی توجه نمائید ، ببینید تحت چه کارهائی این ارز را بقیمت دولتی دریافت نموده اند ؟ راهکار برای ریشه کن کردن فساد ، هر چند سخت است ، در همه جای دنیا . ولی شدنی است ،.. با احترام ،سپاس و تشکر سید نورالدین آل علی
ناشناس۴۱۹۹۲۴۱۳:۴۴:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۱۴
این سلطانک ها مهم نیستن اون تیمی که باعث بوجود آمدن اینا میشه باید برگنار و محکمه بشه اونم شدید و غلیظ
جمشید۴۱۹۹۴۵۱۴:۰۳:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۱۴
یک قسمت کوچک از این حجم پول 740 میلیارد گردش در حساب کسی باشد واز سال 96 کسی خبر نداشته باشد. یک خورده زیادی .. ؟ دولت هر جا کم می آورد دنبال خلق کارکترهای کارتونی برای انحراف اذهان عمومی می کند. جمشید بسم الله این دوره هم پیدا شد. حال آنکه اینها فقط کارگزار هستند .
ناشناس۴۱۹۹۸۸۱۴:۳۷:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۱۴
خوب گیرم درست بگویید ..اما بگویید بولهاو سکه ها چه میشود جز اینکه ..
ناشناس۴۱۹۹۹۹۱۴:۴۹:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۱۴
الان علت کاهش چند هزارتومانی سکه امروز همینه ؟ دلار سلمیانیه امروز 300 تومن کم شد ؟ اگه همون اول جلوی این مافیاهای گردن کلفت رو میگرفتین اوضاع درست میشد
ناشناس۴۲۰۰۷۹۱۶:۲۹:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۱۴
اون دوست ساده لوح تر ازمن گفته عکسشو نشون بدید. بنده خدا طرف 750 میلیارد فقط سکه خریده حال ببین چقدر دیگه داشته که وثیقه متناسب با آن را تادیه کرده و آزاد شده.
ناشناس۴۲۰۱۶۲۱۸:۵۹:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۱۴
دو نفر را مالشان را ظبط کنید دیگر کسی جرات دلال بازی ندارد.
ناشناس۴۲۰۲۰۰۱۹:۳۶:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۱۴
کسی که دو تن سکه خریده حتما به بانک مرکزی وصل هست
ناشناس۴۲۱۵۲۹۲۳:۰۰:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
سلام واقعا مملکت بی قانونی یک عده با پولها ی بادآورده درآمد کسب می کنند
پورابراهیمی۴۲۰۲۴۵۲۰:۲۵:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۴
یه موقع قانون از کجا آوردی را تو جامعه راه انداختند ولی پیگیری نشد چون اگر اجرا میشد مسئله ای به اسم سکه دلار اشرافی گری احتکار پورشه لامبرگینی .................را نداشتیم!!!!!!!
ناشناس۴۲۱۶۰۲۰۱:۱۲:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۱۶
این اصلا خودش ی پا بانک مرکزیه
هموطن۴۲۱۶۷۹۰۷:۴۰:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۱۶
با این کارهای زشت به زندگی جوانان لطمه میزنند

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. منافقین نماینده ایرانیان کانادا نیستند

 2. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 3. زنــانی که با نیت خیر به زندان می افتند

 4. قتل شبانه خواهر در خانه

 5. مک کین: نشست خبری ترامپ در هلسینکی نمایشنامه غم انگیزی بود

 6. اعترافات قاتل مریم فرجی؛ چون می‌خواست با یکی از استادانش ازدواج کند خفه‌اش کردم

 7. گل را که خواهد زد؛ ترامپ یا پوتین؟

 8. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 9. احساس تنهایی چه خطراتی برای سلامتی دارد؟

 10. واکنش جالب مورینیو به جدایی رونالدو

 11. رایزنی‌های عراقچی در هند برای ایجاد ساختار مقابله با تحریم‌های آمریکا

 12. واکنش رئیس اطلاعات ملی آمریکا به اظهارات ترامپ

 13. مهم‌ترین دستاورد دیدار ترامپ و پوتین از نگاه وزیر خارجه فنلاند

 14. اولویت بندی ارزی باید به نفع کالای ایرانی باشد/ چگونه شرکت قطعات خودرو، لوازم خانگی وارد می‌کند؟

 15. بلایی که خرمگس‌ها سر زن جوان آوردند +تصاویر

 16. علت و زمان خلق جهنم چه بود؟

 17. پوتین: پایان یافتن برجام بسیار اسفناک خواهد بود

 18. ترامپ: به دستگاههای اطلاعاتی آمریکا اعتماد دارم

 19. اینفوگرافیک/ آخرین آمار ازدواج و طلاق در ایران

 20. این فضای حیرت‌آور  

 21. درخواست اسرای عراقی از ایران در زمان جنگ +سند

 22. اسیدهای چرب امگا 3 مانع پیشرفت سرطان

 23. رونالدو در کنار اسطوره‌های یوونتوس+عکس

 24. تمام خیانت‌های پاریس به تهران در یک نگاه

 25. «خیانتکار و نوچه پوتین»؛ انتقادات تند از ترامپ بابت کنفرانس خبری با پوتین

پربحث‌های دیروز

 1. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 2. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 3. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 4. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 5. برجام اروپایی و پیچیدگی آمریکا

 6. مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

 7. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 8. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 9. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 10. ظریف: از آمریکا به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کردیم

 11. جهانگیری: با انسجام و وحدت ثابت خواهیم کرد تحریم ها کارساز نیست

 12. گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد

 13. وزیر اقتصاد: ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

 14. نعمتی: محال ممکن است برق وزارت نیرو هم قطع شود/ با یک عذرخواهی وزیر مشکل راحت‌تر حل می‌شود

 15. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 16. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 17. پدر داماد روحانی هم ارز دولتی گرفته

 18. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 19. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 20. تقدیر از اقدام خوب رئیس جمهور در مبارزه با فساد/ دولت، شفاف سازی را از بانک مرکزی آغاز کند

 21. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 22. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 23. جزئیاتی از دستگیری «کارآموز کمک‌ خلبانی»

 24. انتشار تصاویر تروریست‌های به هلاکت رسیده توسط سپاه پاسداران

 25. چین نفت ایران را جایگزین آمریکا کرد

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 3. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 4. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 5. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 6. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 7. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 8. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 11. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 12. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 13. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 14. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 15. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 16. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 17. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 18. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 19. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 20. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 21. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 22. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 23. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 24. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 25. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

پربحث‌های دیروز

 1. مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

 2. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 3. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 4. جهانگیری: با انسجام و وحدت ثابت خواهیم کرد تحریم ها کارساز نیست

 5. گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد

 6. وزیر اقتصاد: ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

 7. نعمتی: محال ممکن است برق وزارت نیرو هم قطع شود/ با یک عذرخواهی وزیر مشکل راحت‌تر حل می‌شود

 8. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 9. پدر داماد روحانی هم ارز دولتی گرفته

 10. تقدیر از اقدام خوب رئیس جمهور در مبارزه با فساد/ دولت، شفاف سازی را از بانک مرکزی آغاز کند

 11. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 12. افزایش نرخ برق «مشترکین پرمصرف» راهکار کشورها در مقابله با بحران خاموشی

 13. پولشویی و معاونت در اخلال در نظام اقتصادی، پرونده جدید بدهکار بانکی معروف

 14. زمان واریز یارانه تیر ماه

 15. ضرغامی :ریشه‌های فساد هماهنگ را بخشکانید

 16. ساز و کارهای جدید برای دریافت ارز دولتی

 17. آغاز تحویل ۹۰۰ هزار سکه پیش‌فروش ۳ ماهه از فردا

 18. سازمان حمایت: فروش مدت‌دار خودرو ممنوع شد

 19. رئیس جمهور اسامی افراد متخلف در واردات خودرو را اعلام کند /60 تن ذخایر طلای کشور به تاراج رفت/ 11 میلیارد دلار ارز نصیب عده ای خاص شد

 20. ردپای ویژه‌خواری و دلالی در نظام ارزی

 21.  کدام نقشه راه

 22. حاجی دلیگانی: اگر رئیس جمهور سیف را تغییر می‌داد، وضعیت اقتصادی به اینجا کشیده نمی‌شد

 23. کاهش قیمت برخی خودرو‌های وارداتی

 24. نامه زنگنه به رئیس دوره‌ای اوپک/ضرورت پایبندی اعضا به تعهد کاهش تولید

 25. پالایشگاه چینی نفت آمریکا را به نفع ایران کنار گذاشت

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 2. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 3. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 4. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 5. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 6. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 7. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 8. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 9. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 10. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 11. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 12. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 13. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 14. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 15. هشدار جدی؛ شبکه برق در وضعیت بحرانی قرار گرفت/ رکورد مصرف برق شکست

 16. آقای «خ» کجاست؟

 17. نوبخت: از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم

 18. مشاور آخوندی: روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

 19. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 20. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 21. معاون شریعتمداری: بساط رانت‌ها برچیده می‌شود/احتکارگران پشیمان می شوند/آرامش بازارهای کالا در هفته‌های آینده

 22. همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند/افرادی که ارز گرفتند و تخلف کردند قابل ترحم نیستند/دولت هیچ خط قرمزی ندارد

 23. وقتی وزارت مسکن اطلاعات غلط به مردم می‌دهد/ واقعیت بازار مسکن یا آمار سازی دولتی؟

 24. هند پیمان تجارت ریال-روپیه با ایران را لغو می‌کند

 25. کرباسیان: وضعیت مردم را درک می‌کنم

آخرین عناوین