مگنت-ستاره یک مربع

وقتی مردم حرف دارند، محل استقرار بسیج کجاست؟

سجاد خادم، گروه تعاملی الف،   3970409042 ۳۳ نظر، ۵ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
وقتی مردم حرف دارند، محل استقرار بسیج کجاست؟

تیر ماه داغ از راه رسیده. بازار همانطور که پیش بینی می شد دچار سر در گمی شده. مردم هم دچار بلا تکلیفی‌ شده‌اند. 20 درصد حقوق ماهیانه کارگران اضافه شده و در عوض40 درصد هزینه های جاری زندگی‌شان افزایش پیدا کرده. اخبار ژن های خوب و جولان میلیاردرهای لاکچری روح جوان جویای کار را آزرده. آنها که باید علاج کنند حداکثر واکنششان این بوده که برای اعتراض مکان دست و پا کرده اند. پرونده های مفسدان دانه درشت در ذهن مردم خاک می‌خورد. گوش شنوا هم دُر نایاب شده بین مسئولین. از همه بدتر هم بی خیالی برخی صاحبان قدرت است که نمک شده روی زخم.

در چنین شرایطی نهادهای نظامی و امنیتی طبیعتا باید - ضمن درک مردم- به وظیفه ذاتی خود که همانا پاسداری از امنیت اجتماعی و جلوگیری از به آشوب کشیده شدن اعتراضات است عمل کنند. اما بسیج چه؟! آیا اگر اعتراضی صورت گرفت باید ورود کند؟! آیا در شرایطی که نهادهای انتظامی به اوضاع مسلط هستند و نیازی به وجود نیروهای کمکی نیست، لازم است وارد معرکه شوند؟! یعنی در شرایط حساس فعلی وظایف مهم تری برای این نیروی انقلابی قابل فرض نیست؟!

به اعتقاد بسیاری از مسئولین پیوسته به کاروان شهداء بزرگترین درد مردم تبعیض است و فاصله طبقاتی بین مردم و مسئولان. خدا رحمتش کند شهید رجایی را که می گفت "ملت ما از کمبودها و کسری ها گله ندارند، آنچه مردم را می آزارد و صدایشان را در می آورد وجود تبعیضات ناروا و سوء استفاده از بیت المال است و بس ..." با این وصف برای رفع گله های مردمی و التیام زخم هایشان ضروری ترین اقدام این است که در اسرع وقت مقابل تبعیض‌ها بایستیم و برخورد فوری با ناامن کنندگان فضای اقتصادی را مطالبه کنیم.

بسیج که در اصالت خود همواره کنار درد های مردم بوده و هرجا که نیاز شده تا پای جان برای اعتلای وطن از خود گذشتگی کرده، فی الحال نیز باید نوک پیکان مطالبه های به حق مردمی از نهادهای حاکمیتی باشد. فی المثل از قوه قضائیه که نقش حیاتی و مهمی در تشفی خاطر مردم گله‌مند دارد، مطالبه کند که هرچه زودتر تحولات جدی در داخل مجموعه خود انجام دهد. مطالبه کند که با اخلال گران دانه درشتِ اقتصادی به خصوص دانه درشت هایِ نامدار و وصلِ به کانون های قدرت، برخورد جدی و علنی و فوری داشته باشد. مطالبه کند که قضات خاطی و متخلف عزل و هرچه زودتر به مردم معرفی شوند. تا مردم اشتباه یک عضو فاسد را به کل یک مجموعه تعمیم ندهند. یا مثلا از قوه مجریه و مقننه بخواهد بابت کم کاری های انجام شده پاسخگو باشند و نسبت به مردم صادق باشند و دلسوز. بسیج باید اجازه داشته باشد که با مطالبه‌ی آگاهانه، خواب را از چشم غاصبانِ ویلاهایِ انقلاب برباید. باید بتواند یقه آن مسئول را که در محله شاهِ معزول و خائن زندگی می کند را بگیرد و منظومه فکری انقلاب اسلامی که همانا نهی جدی مسئولان از زندگی اشرافی است را یاد آوری و بازگشت به آرمان های ابتدای انقلاب را مطالبه کند.

یقینا در چنین شرایطی حرکتِ مستقل و هوشمندانه بسیجی‌ها و نیروهای مردمی آگاه و دلسوز، می تواند همراهی مردم را درپی داشته باشد، به درمان بسیاری از درد ها کمک کند و دشمنان را در سوء استفاده از اختلافات خانوادگی ناکام گذارد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۱۱۰۵۵۰۷:۳۸:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۹
ممنون ،خیلی عالی بود آقای خادم.
ناشناس۴۱۱۴۲۹۱۲:۲۶:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۹
فقط بسیج نیست! از بسیج مهمتر، ائمه جماعات هستن که وظیفه اصلیشون اشتباهی برای همه جا افتاده! اونها به جای اینکه امام (پیشوا و جلودار) جماعت در بیان حرف حق و اعتراضاتشون باشن، شدن امام نماز جماعت و نماز جمعه، همین!
ناشناس۴۱۱۰۵۹۰۷:۴۲:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۹
اگه رسانه ها آزاد باشند و شفافیت وجود داشته باشد همه چی درست می شود. و نیاز به ورود نیروهای امنیتی نخواهد بود
ناشناس۴۱۱۸۳۰۱۶:۴۷:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۹
مثل آمریکا که حتی پلیس راهنمایی و رانندگیشون مسلح هستند!
ناشناس۴۱۲۴۴۳۰۹:۲۴:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۱۰
در امریکا مردم حق داشتن سلاح دارند. بهمین دلیل پلیس امریکا هم مسلح است ولی اگر از اسلحه استافده غیرضروری بکند ولو به زخمی شدن شهروند امریکایی منجر نشود روزنامه ها رییس پلیس منتخب مردم را مفتضح می کنند تا دوباره توسط «مردم» انتخاب نشود. مامور هم معمولا اخراج می شود.
یکی۴۱۲۳۳۰۰۷:۲۹:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۱۰
بسیج را نباید نیروی امنیتی فرض کرد اقلا بایدش اینطور نیست
یوسف۴۱۱۱۴۳۰۸:۵۳:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۹
ما اگه صنف های تخصصی مستقل داشتیم هیچ بلایی نمیتونستن سر مردم بیارن
یکی۴۱۲۳۳۳۰۷:۳۲:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۱۰
بسیج به معنی حقیقی خودش می تونست یک صنف مستقل باشه
بسیجی۴۱۱۲۹۸۱۱:۰۲:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۹
چقدر خوب بود کاش بجای آماده باش دادن برای معلول ما رو برای جلوگیری از علت ها آزاد میزاشتن
ناشناس۴۱۱۳۱۹۱۱:۱۸:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۹
چرا شماها را آزاد بذارن ؟؟ مگه مملکت قانون و قوه قضاییه نداره ؟؟ کی گفته شما متولی اصلاح امور بنا به سلیقه ی خودتون هستین ؟؟
ناشناس۴۱۲۳۳۵۰۷:۳۴:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۱۰
منظور از آزاد گذاشتن آزادی برای رفتار خلاف قانون نیست مصداق اون پیشنهادم تجمع بسیج دانشجویی برای مطالبه با مفاسد اقتصادی است
املی۴۱۸۱۲۶۱۲:۱۱:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۱۳
اقایی که مخالف ازادی هستی مگر ائمه جمعه ها موظف هستند فراتر ازقانون عمل کنند ؟ چرا درمورد امامان جمعه نمیگید کشور قانون دارد دستگاه قضا دارد برای ..
ناشناس۴۱۲۱۴۱۲۲:۴۰:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۹
شما نه تخصص داری نه وظیفه قانونی که سرخود هرکاری دلت خواست بکنی همین مدل کار مارو به اینجا رسونده
ناشناس۴۱۱۳۴۲۱۱:۳۵:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۹
بسیج بعد از جنگ چون از مردم زیاد فاصله گرفته و مطالبه گر نبوده و جناحی و یک طرفه عمل کرده زیاد در نزد مردم محبوب نیست!!!!
رسول مشهدي۴۱۱۳۷۷۱۱:۵۰:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۹
بسیج یک نیروی مستقل نیست و دستوری عمل میکند.بنابراین نمیتواند خارج از چهارچوب سازمانی خود عملکردی داشته باشد و خروجی آن همان چیزی است که به آن ماموراست.
ناشناس۴۱۱۳۹۷۱۲:۰۷:۴۹ ۱۳۹۷/۴/۹
آفرین بر نویسنده متن و سایت منتشر کننده . نکته بسیار زیبایی بود
ناشناس۴۱۱۴۶۳۱۲:۴۸:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۹
متاسفانه تاکنون حضور نیروهای بسیج ، درکنار نیروهای انتظامی و امنیتی بوده است . اگر منظور نویسنده از حضور، بیان مطالبات به حق مردم باشد که بسیار نیکو و پسندیده است و حتی به نوعی موظف به مقابله با مفاسد می باشد . اما اگر منظور حضور فیزیکی و به عنوان قاطبه مردم باشد ، که می توانند به عنوان بخشی از مردم مطالبه گر حقیقت در تظاعرات باشند و نه به عنوان نیروی کمکی نیروهای امنیتی که نوعی تقابل محسوب می گردد و باعث رویارویی ناخواسته با مردم.
ناشناس۴۱۱۴۸۶۱۲:۵۶:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۹
بله مردم خیلی درد دل دارند ولی ربطش به بسیج چیه ؟ از کی بسیج شده زبان گویای مردم عادی ؟
ناشناس۴۱۲۳۳۸۰۷:۳۷:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۱۰
از وقتی برای مردم جونشون رو میدادن شما به خطاهای امروز نگاه نکن
ناشناس۴۱۱۵۸۵۱۳:۵۲:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۹
بزرگتر از تبعیض درد مردم عدم مجازات قاطع مفسدان اقتصادی توسط قوه قضایه و عدم احقاق حق عامه مردم است ما فقط شعار وحرف میشنویم مفسد اقتصادی هر که میباشد باید اعدام شود چون باعث نابودی نظام ودین مردم میشود
ناشناس۴۱۱۷۰۹۱۴:۵۳:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۹
از بسیج فقط برای نباید علیه مردم استفاده شود،بسیجی واقعی همت بود وباکری
بهروز۴۱۱۸۹۰۱۷:۳۴:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۹
آنچه از زنده یاد مرحوم رجائی یاد شده, مربوط به سالهای نخست انقلاب است. با گذشت 40 سال از آن روزها, مسائل مردم بسیار جدی تر از آن می باشد که در یادداشت آمده است.
محبوب از تبریز۴۱۱۸۹۶۱۷:۴۵:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۹
اگر مسولان نظام چه انتخابی و چه انتصابی به وظایف قانونی شان عمل کنند و به مشکلات کشور رسیدگی کنند مگر نیاز به حضور نظامی در خیابان داریم مگر مردم خاسته غیر قانونی دارند که .. از اینکه ادعا می شود مردم به اموال عمومی اسیب می رسانند حرف درستی نیست اینها افراد نفوذی هستند که می خواهند خواسته های بر حق مردم را منحرف کنند و بهانه به دست مسولان دهند تا با مردم بر خورد شود مسولان باید توجه کنند حل مشکل کشور با سر کوب و بگیر و ببند پیچده تر خواهد شد اگر می خواهید مشکل را حل کنید با راتخواران و مفسدین اقتصادی بر خورد کنید که توانایی بر خورد به کله گنده ها ... هستند انهایی که در کشور اشوب و بلوا راه می اندازند حامیان رانتخواران و مفسدان اقتصادی هستند که کشور را فلج کرده اند و با بزرگ نمایی دشمن عدم توانیی خودشان را به گردن دشمن می اندازند .مگر مردم بیکار و مریض هستند که اعتراض می کنند مردم از گرانی و تورم و بی عدالتی در رنج هستند
ناشناس۴۱۱۹۰۷۱۷:۵۵:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۹
چند تا کمیته تشکیل بدید مسئولین بدجور کمبود دارن ساعت کاری بزنن و پولهای بیت المال بیشتر چپاول کنن
ناشناس۴۱۲۰۷۸۲۱:۱۸:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۹
متن بسیار عالی بود.بسیاری از نیروهای رزمنده که کشورمان همه جوره تحت تحریم بود داوطلبانه به جبهه رفتند و جانشان را دادند.همه چیز کوپنی بود ولی با این وجود مردم همان برنج سهمیه را هم میدادند برای جنگ.ای کاش روحیات همگی ما همان روحیه جهادی شود. که انوقت همه چیز حل می شود.
ثریا۴۱۲۱۵۱۲۲:۵۴:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۹
والله بسیج صرفا از قانون دفاع کند و خود نیز خود را ملزم به رعایت قانون بداند لطف بزرگی در حق وطن و ملت خواهد کرد.
ناشناس۴۱۲۳۷۱۰۸:۲۳:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۱۰
تا حالا که هر وقت نیاز شده بسیج و برای حفاظت از ...
اکبر۴۱۲۴۸۹۰۹:۵۷:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۱۰
جلوء سو استفاده دشمن از اختلافات خانوادگی را بگیریم اتش به دو دست خویش در خرمن خویش ما خود زده ایم که را کنیم دشمن خویش
حمید۴۱۲۵۶۶۱۰:۵۸:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۰
بسیج دربرابر دشمن خارجی به درد میخوره
ناشناس۴۱۲۶۰۷۱۱:۲۲:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۱۰
لطفا پیگیری کنید تا درامد دولت از آزاد شدن قیمت حاملهای انرژی برگرده به جیب خود ملت ...! یعنی یارانه ها باید چند برابرشود .
ناشناس۴۱۲۷۸۱۱۲:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۱۰
بزرگترین لطف انحلال بسیج است وبس
سلام۴۱۳۱۹۶۱۶:۳۲:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۱۰
امروز با خبر شدیم که شهری که مردمانش با خون خود نگذاشتند یک وجب از خاکش به تصرف دشمن برسد خون ها ریخته شد که خاک حفظ شود بار دیگر خونی ریخته شد تا آب حفظ شود .. بی کفایتی مسئولین ما کم کم کار دستمان خواهد داد من در عجبم بسیجی که باید همراه با مردم باشد الان در ....روزی که من بسیجی بودم و به گمان بسیجی دنبال همچین هدفی بودم دوشادوش مردم نه ..
ستم‌دیدگان۴۱۶۴۹۲۱۲:۲۰:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۱۲
بسیج در حال حاضر تبدیل به یک نهاد تزیینی شده که فقط وظیفه گرامی داشت مناسک فرهنگی و اجتماعی رو در قالب برنامه های موقعیتی بر عهده داره ربطش به مشکلات معیشتی کلان جامعه چیه؟؟؟ الان در این شرایط که سال به سال بر بدبختی و... مردم افزوده میشه خود دولت مردم را به امان خدا رها کرده چه برسه به ...
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 4. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 5. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 6. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 7. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 8. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 9. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 10. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 13. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 14. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 15. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 16. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 17. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 18. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 19. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 20. آیا حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؟

 21. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 22. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 23. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 24. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 25. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 4. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 5. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 6. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 9. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 10. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 11. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 12. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 13. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 14. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 15. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 16. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 20. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 21. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 22. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 23. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 24. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 25. آیت الله علم الهدی: سیاست فرع دین است/ آمریکا در منطقه به دنبال نوکر است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 10. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 11. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 20. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

آخرین عناوین