رئیس پلیس راه راهور ناجا: هر تابستان ۵۰۰۰ نفر در جاده های کشور جان می بازند

گروه اجتماعی الف،   3970402131
رئیس پلیس راه راهور ناجا: هر تابستان ۵۰۰۰ نفر در جاده های کشور جان می بازند

رئیس پلیس راه راهور ناجا با ارائه تحلیلی از وضعیت تصادفات و عوامل تاثیرگذار برآن، مدیریت تعطیلات، آموزش رانندگان، تقویت سامانه های هوشمند و ارائه خودروهای باکیفیت و ایمن به شهروندان را متغیرهای مهم کاهش سوانح ترافیکی دانست.

به گزارش ایسنا، سردار محمد حسین حمیدی در سفر یک روزه خود به سمنان ضمن شرکت در کمیسیون امنیت راه های استان با حضور در حاشیه محور تهران-مشهد در جمع اصحاب رسانه های گروهی اظهار داشت: طرح تابستانه چند روزی است که آغاز شده و تا پایان شهریور نیز ادامه خواهد داشت و با توجه به اینکه سمنان در مرکز کشور قرار گرفته و کریدور غرب به شرق است و ترددهای بسیاری در آن انجام می شود، سمنان از استان هایی است که در اولویت کاری ما برای سرکشی، نظارت و شرکت در جلسات استانی قرار دارد و این سفر ما نیز به منظور هماهنگی بیشتر بین دستگاه های متولی امر حمل و نقل صورت گرفت.

خستگی و خواب آلودگی رانندگان، عامل مهم تصادفات در سمنان

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که اقدامات پلیس در حوزه تصادفات در استان سمنان را جویا شده بود، اظهار داشت: برنامه های پلیس راه متنوع و تاثیرگذار است، خستگی و خواب آلودگی یکی از علل مهم در وقوع سوانح در محورهای کویری استان سمنان است، به طور مثال نرخ حوادث ناشی از خستگی و خواب آلودگی در کشور حدود ۴۰ درصد است در حالی که در استان سمنان حدود ۶۰ درصد می باشد.

سردار حمیدی افزود: برای کنترل این حوادث بخشی از اقدامات مربوط به زیرساخت ها از جمله احداث استراحتگاه هاست که رانندگان را ترغیب به توقف و استراحت نماید و بخش دیگر مربوط به برنامه های فرهنگی و آموزشی است که رانندگان را آگاه کند تا قبل از سفر به اندازه کافی استراحت کنند و در طول سفر نیز توقف های لازم را انجام دهند و قسمت سوم هم نظارت وکنترل پلیس است که می تواند در حوزه معاینه فنی خودروها، نحوه رانندگی، کنترل ناوگان مسافربری  و تشدید نظارت ها در راستای کاهش سوانح رانندگی اقدام کنند.

هر تابستان ۵۰۰۰ نفر در جاده های کشور جان می بازند

حمیدی با اشاره به جان باختن حدود ۵۰۰۰ نفر در جاده های کشور در تابستان سال گذشته، اظهار داشت: علی رغم اینکه در سال های اخیر تقریباً روند کاهشی خود را در حوزه تلفات جاده ای حفظ کرده ایم، ولی جان باختن ۵۰۰۰ نفر در فصل تابستان بسیار ناراحت کننده و غم انگیز است، این آمار در طول سال در جاده های برون شهری و معابر شهری نزدیک به ۱۶ هزار نفر می شود.

این مسئول ارشد ترافیکی کشور تاکید کرد: اگر بخواهیم معادله کاهش سوانح ترافیکی را به دو نیم تقسیم کنیم، ۵۰ درصد کار مربوط به اقدامات دولت و حوزه های راهداری، سازمان های امدادی و پلیس است که باید با اقدامات سخت و نرم افزاری خود ایمنی ترافیک را ارتقاء دهند، اما  نیم دیگر  این معادله برعهده رانندگان و همراهان آنان است. اگر بخواهیم با نگاهی تک بعدی به این موضوع بپردازیم، بدون تعارف هیچ نهاد و سازمانی به تنهایی نمی تواند اقدام موثر و پایداری را در روند کاهشی سوانح انجام دهد، ولی تلاش های همگانی و مشارکتی می توانند بسیار تاثیرگذار باشد.

مدیریت تعطیلات در کشور ضروری است

رئیس پلیس راه راهور ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاری که موضع پلیس درباره تعطیلات کشور و تعیین تعطیلات زمستانه برای تقسیم مسافرت ها به چه صورت است، بیان داشت: یکی از تفاوت های ما با بسیاری از کشورهای توسعه یافته، سازماندهی تعطیلات رسمی است. مهم ترین تعطیلات در کشور ما که بستر مسافرت ها را فراهم می آورد در دو مقطع عید نوروز و تابستان متمرکز شده است که انبوهی از سفرها در این ایام رخ می دهد. در حالی که در این کشورها تعطیلات را در طول سال تقسیم می کنند و این روند امری ثابت نیز می باشد، در این شرایط مردم با برنامه ریزی دقیق و اصولی سفرهای خود را در طول ایام سال توزیع می کنند.

وی ادامه داد: در حالی که در کشور ما بخش قابل توجهی از مردم در بازه زمانی کوتاه مدت وارد جاده ها می شوند که این امر خود آسیب های متعددی به همراه دارد، هم گره های ترافیکی ایجاد می کند و هم حوادث را افزایش می دهد. یکی از پیشنهادهای ما در کمیسیون ایمنی راه نیز هم بوده است که در تعطیلات کشور بازنگری شود، ما نمی گوییم تعطیلات کم یا زیاد شود، نظر ما این است که نحوه توزیع تعطیلات مدیریت شود که این امر خود آثار مثبت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به همراه دارد؛ از جمله اینکه هتل ها، مهمانسراها و مراکز اقامتی و تفریحی و گردشگری می توانند با برنامه ریزی دقیق پذیرای مسافران باشند.

به گفته سردار حمیدی در شرایط کنونی به ویژه در نوروز و تابستان در برخی شهرها آنقدر تراکم و انباشت جمعیت زیاد است که خدمات افت می کند و تامین اصلی ترین نیازهای مردم از جمله آب آشامیدنی هم با مشکل مواجه می شود، در حالی که همین مراکز در بخش زیادی از ایام سال، بدون مهمان و مسافر به سر می برند، اینجاست که ضعف مدیریت تعطیلات خود را نمایان می سازد.

جاده های کشور به ۶۰۰۰ دوربین نیاز دارد

روند هوشمند سازی نظارت بر ترافیک کشور سوال دیگری بود که حمیدی در پاسخ به آن گفت: از بدیهیات جامعه ترافیکی امروز استفاده از سامانه های هوشمند و الکترونیکی است. ما هم اکنون وضعیت مناسبی در این حوزه نسبت به سال های قبل داریم. تعداد دوربین ها افزایش یافته و سامانه های هوشمند از جمله سپهتن به خوبی بر نحوه رفتار ترافیکی شهروندان نظارت می کنند. هم اکنون بخش زیادی از دوربین های کنترل جاده ای از جمله محور تهران-مشهد را تعویض و تقویت می کنیم و این در دستور کار ما بوده و همچنان از اولویت برخوردار است.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه توفیق ما در این زمینه بسته به اعتباری است که نهادهای حمایتی در این زمینه اختصاص می دهند، تصریح کرد: باید در این حوزه سرمایه گذاری کرد، این گونه اقدامات در مسئله تصادفات هزینه نیست، ما اگر بتوانیم با تقویت سامانه های هوشمند از سوانح ترافیکی جلوگیری کنیم، به واقع ازهزینه های گزاف درمانی، اجتماعی و اقتصادی که پس از وقوع هر سانحه تحمیل می شود، جلوگیری کرده ایم.

این مسئول انتظامی با اشاره به اجرای فاز نخست نصب دوربین های هوشمند در جاده های کشور و تقویت سامانه های الکترونیکی، تصریح کرد: در این مرحله ۲۰۰۰ دوربین در ۳۵ هزار کیلومتر از جاده های پرتردد کشور نصب که با دوربین های قبلی ۲۴۰۰ دستگاه می شود. البته نیاز کشور در حال حاضر حداقل ۶۰۰۰ دستگاه دوربین است که ما این نیازمندی را به نهادهای مرتبط اعلام کردیم. به واقع کلیه محورهای کشور با فواصل مناسب و منطقی باید مورد پوشش این سامانه ها قرار گیرد.

خودروی باکیفیت، ایمن و ارزان در اختیار مردم قرار گیرد

وضعیت ایمنی و کیفیت خودروها مسئله دیگری بود که مورد سوال خبرنگاران قرار گرفت و سردار حمیدی در پاسخ به آنها به این نکته اشاره کرد:  یکی دیگر از مسائل مهم و اساسی در کاهش تصافات و تلفات ناشی از آن ایمنی خودرو است. تئوری حاضر در شرکت های خودروسازی کشورهای پیشرفته این است که تصادفات کم نمی شود، ما باید خودرویی بسازیم که در تصادفات سرنشینان آن مجروح نشوند و جان خود را از دست ندهند. آنقدر آپشن های جدید در راستای تقویت ایمنی خودرو در این کشورها زیاد شده که بعضا‍ً فانتزی و نمایشی جلوه می کند، در حالی که به واقع این شرکت ها در حوزه ایمنی کار کرده اند.

وی ادامه داد: به نظر شما خودرویی که شما را در طی مسافت ۱۰۰ کیلومتری به اندازه چندین روز کار زیاد خسته می کند با خودروی با کیفیتی که باعث خستگی راننده و سرنشینان نمی شود یا پس از خروج از جاده و وقوع سانحه با تجهیزات ایمنی مانع از ورود ضربه به سرنشینان می شود، متفاوت نیست؟

بر اساس گزارش سایت پلیس، رئیس پلیس راه راهور ناجا در پایان تاکید کرد: اگر می خواهیم اقدامی اساسی انجام دهیم باید برای خودروهای ایمن یارانه اختصاص دهیم نه اینکه عوارض اعمال کنیم و قیمت آنها را افزایش دهیم، یارانه دهیم تا این خودرو با قیمت پایین در اختیار عموم مردم قرار گیرد، نه اینکه خودروی ناایمن با قیمت پایین تر و خودروی ایمن با قیمت بالا به فروش برسد. این معادله با ایمن سازی خودروها و کاهش تلفات سوانح رانندگی سازگار نیست.

پربحث‌های امروز

 1. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 2. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 3. نعمتی: واقعیت این است که تحریم‌ها اثر چندانی نخواهد داشت

 4. از تهران چیزی می‌ماند؟/ با آخوندی تا ۱۴۰۰

 5. سوئیفت بانک ملی امروز قطع می‌شود + سند

 6. ۱۰۰ نفر با مدرک غیرمرتبط در شستا/ از تعارض منافع تا ژن‌های خوب در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار را بشناسیم

 7. حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"

 8. شریعتمداری: به دلیل تحریم‌ها ممکن است مشکلات ما بیشتر شده باشد اما تلاش مان را بیشتر خواهیم کرد

 9. ربیعی: با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم/ دوران تلخی را می‌گذراند/ برای شریعتمداری آرزوی مقاومت می‌کنم

 10. ماجرای یک نفوذی در سپاه دهه ۶۰ + عکس

 11. وضعیت صنعت موشکی ایران بعد از شهادت حسن طهرانی مقدم + تصاویر

 12. افزایش قیمت آب شرب تهرانی‌ها از اول آذر

 13. باهنر: دولت مخالفت خود را با انتخاب آخوندی به شورای شهر رسانده است

 14. آیا ابتدای پایان اصلاح‌طلبان نزدیک است؟

 15. توهین به هنرمندان

 16. اگر رای دادن چیزی را تغییر می داد، این کار را غیرقانونی می‌کردند

 17. یکی بخر، دو تا ببر به سبک سایپا!

 18. محسن هاشمی: رد صلاحیت آخوندی و حناچی کذب است

 19. دولت نه بسته حمایتی داد و نه موافق تصویب طرح تامین کالای اساسی در مجلس بود

 20. بازار داغ خرید و فروش کارت‌ سوخت

 21. در مورد حاکمیت دولت بر همه چیز، تا کی در بر همان پاشنه خواهد چرخید

 22. فعال اصلاح‌طلب: "آخوندی" یک فرغون آسفالت در جاده‌ها نریخته است

 23. پاسخ بی‌شرمانه پمپئو به توئیت «ظریف»

 24. تهران با آمدن آخوندی «فریز» می‌شود

 25. فاتحه تهران را بخوانیم

پربحث‌های دیروز

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 3. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 4. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 5. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 6. بخشنامه عجیب سایپا به مشتریان!

 7. نمک دریا بدترین نوع نمک خوراکی است

 8. دو گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند

 9. علت اصلی مشکلات اقتصادی ایران چیست؟/ بسیار بعید است تحریم‌ها باعث مشکلی حاد برای ایران شود

 10. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 11. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 12. زاکانی: لاریجانی در مکتب امام می‌لنگد/ جریان انقلابی باید از خواب بیدار شود

 13. خوسوزی پسر ۲۰ ساله مقابل وزارت کار

 14. پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد

 15. قتل هوادار استقلال در پایان فینال لیگ قهرمانان آسیا

 16. فلاحت‌پیشه: پمپئو در آینده نزدیک اتحاد بیشتر بین مردم و مسئولان ایران را خواهد دید

 17. مگه قرار نبود قحطی بیاد؟  

 18. سرپل‌ذهاب یک سال پس از زلزله  

 19. روایت خانم خبرنگار از حضور در استادیوم آزادی

 20. آیت‌الله علم‌الهدی: CFT حرام و نامشروع است/ بعضی از نمایندگان به قرآن پایبند نیستند/ نامه آیت‌الله یزدی به‌جا و بسیار محترمانه بود

 21. رئیس سازمان صداوسیما: بودجه کل شبکه‌های صداوسیما به اندازه یک کانال خارجی است

 22. وزیر کشور: مردم از برگزاری مراسم روز کوروش سال‌های گذشته دلخور هستند

 23. آخوندی: رویکرد من برای شهرداری، ایجاد حکومت محلی است

 24. ماجرای پیشنهادهای روی میز زنگنه

 25. وزیر اقتصاد: اصلاح نظام بانکی کلید خورد/ قراری برای افزایش قیمت بنزین نداریم

پربحث‌های هفته

 1. آیا سپاه 90 درصد اقتصاد را در دست دارد؟/ بازی خوردن چهره های شناخته شده داخلی در بازی آمریکایی ها/ توان نظامی سپاه هدف اصلی دشمن

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. آیا قدرت خرید مردم، ۵۰ سال قبل، بیش از امروز بود؟

 4.  «مهندسی»، مرحوم است یا مقتول؟!

 5. مقایسه قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه/چه باید کرد؟

 6. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 7. ۵ نوامبر هم تمام شد و.../ بلند شدن ققنوس از خاکستر و همت آقای روحانی

 8. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 9. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 10. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 11. ماجرای عجیب دعوای امام جمعه با بخشدار سر گرفتن میکروفن!+ فیلم و عکس

 12. دوست دارم آخوندی شهردار تهران شود!  

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

 15. واکنش آیت‌الله شبیری به نامه آیت‌الله یزدی: ایشان دلسوز انقلاب و انسان متدینی است، ایشان را قبول دارم

 16. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 17. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 18. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 19. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 20. نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا: حزب دموکرات‌ اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفت/ جمهوری خواهان اکثریت سنا را حفظ کردند

 21. روحانی: "مرگ بر آمریکا" را عملی کنیم/ با افتخار تحریم را می‌شکنیم

 22. آقایان! عذرخواهی کنید

 23. ۴عامل اصلی رشد حجم نقدینگی و چرخه باطلی که آن را افزایش داد/ کدام اقدامات منجر به کاهش ارزش پول ملی شد؟/ رشد ۱۸۱درصدی بدهی دولت روحانی با استقراض از بانک‌ها+ نمودار

 24. ظریف: آرزوهای بهتری برای برجام داشتم/ با افتخار می‌گویم برجام بهترین توافق ممکن بود

 25. یک عکس مسئله‌دار در راهپیمایی ۱۳ آبان

پربحث‌های امروز

 1. از تهران چیزی می‌ماند؟/ با آخوندی تا ۱۴۰۰

 2. حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"

 3. محسن هاشمی: رد صلاحیت آخوندی و حناچی کذب است

 4. تهران با آمدن آخوندی «فریز» می‌شود

 5. فاتحه تهران را بخوانیم

 6. پولشویی و فرار مالیاتی در بستر عدم‌شفافیت/ اقتصاد ما شفاف نیست؟

 7. پشت پرده انتخاب شهردار تهران کیست؟

 8. "رئیسی" در کتاب فروشی‌های خیابان انقلاب  

 9. پیشنهاد نمایندگان مجلس درباره قانون مهریه

 10. آخوندی با ۳۶ سال مدیریت چرا بازنشسته نمی‌شود؟  

 11. ترند شدن هشتگ حق ازدواج و پاک کردن صورت مساله

 12. کشوری که در دانشگاه های آن مواد مخدر می فروشند

 13. چقدر از مخازن سدهای کشور خالی است؟

 14. جایگزینی ساندرو به جای پراید لغو شد

 15. چگونگی تردد مشمولان خارج نشین به داخل کشور

 16. سرپرست سابق وزارت رفاه: وزارت کار، مسئول اصلی بیکاری نیست

 17. آیت الله مکارم شیرازی: مصرف مواد مخدر از نظر شرعی حرام است

 18. طلب ۱۵ هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بیمه شدگان

 19. برف در ارتفاعات تهران/ بارندگی ادامه دارد

 20. ورود روسای آموزش و پرورش و گروه‌های آموزشی به تالیف و فروش کتب کمک درسی ممنوع شد

 21. محسنی اژه‌ای خبر داد: تاکید رییس قوه قضاییه بر استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس از سوی قضات

 22. طرح آبرسانی غدیر ۲ با حضور جهانگیری افتتاح شد

 23. استاندار خوزستان: اعدام بازداشت‌شدگان حادثه تروریستی اهواز کذب است

 24. واکنش سخنگوی شورای شهر به خبر رد صلاحیت دو گزینه نهایی شهرداری تهران

 25. رئیس قوه قضاییه: ملت ایران باج نمی‌دهد

پربحث‌های دیروز

 1. دو گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند

 2. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 3. آخوندی: رویکرد من برای شهرداری، ایجاد حکومت محلی است

 4. استان تهران از نظر جمعیتی در حال انفجار است

 5. رابطه میان خودخواهی،‌تعداد فرزندان و درآمد

 6. آخوندی 62 ساله و ادعای جوانگرایی/ دروغ وزیر مستعفی درباره عدم افتتاح مسکن مهر

 7. هفته پایانی ۲۱۰ مدیر دولتی

 8. جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی دادگاهی می‌شود

 9. حاج بابایی: خصوصی‌سازی آموزش و پرورش بزرگترین خیانت است

 10. نماینده مجلس: حضور زنان در ورزشگاه‌ها منع قانونی و شرعی ندارد

 11. احکام قضایی کارگران هپکو را فوراً لغو کنید

 12. اژه‌ای: سیف همچنان ممنوع الخروج است/ بازداشت یک مدیر کل بانک مرکزی به اتهام مالی

 13. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: حکم یک جاسوس در وزارت خارجه قطعی شد/ اعلام اسامی محکومان دادگاه‌های ویژه اقتصادی

 14. استفاده ۷۰ هزار نفر از تماشاگران مسابقه فینال آسیا از مترو

 15. برگزاری مانور در فرودگاه مهرآباد/ مسافران خونسرد باشند

 16. درخواست روزنامه ایرانی از اسرائیل + سند

 17. ممنوعیت بکارگیری و ادامه فعالیت بازنشستگان در شهرداری تهران ابلاغ شد

 18. آخرین خبر از اختلاس نفتی جنوب کشور

 19. افزایش ۲۰۹ درصدی بارندگی‌ها در ایران

 20. ورود سامانه بارشی جدید به کشور

 21. احضار یک مدیر سابق گمرکی به‌اتهام قاچاق سازمان‌یافته

 22. هو و جنجالی به اسم «اعتصاب سراسری کامیونداران»!

 23. سربازان وظیفه کارت مهارت آموزی دریافت می‌کنند

 24. دادگستری تهران با کمبود قاضی روبه‌رو است

 25. پدر 4 قلوها: وقتی متوجه 4قلوها شدم ماشینم را اشتباه سوار شدم!

پربحث‌های هفته

 1.  «مهندسی»، مرحوم است یا مقتول؟!

 2. دوست دارم آخوندی شهردار تهران شود!  

 3. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 4. آخوندی گزینه خوبی برای شهرداری تهران نیست

 5. ۵ کاندید نهایی شهرداری تهران

 6. دو گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند

 7. پایان لشگرکشی برای تغییر قانون و حفظ یک نفر/ دوباره آزمون انتخاب شهردار/ یک توصیه به اعضای شورا

 8. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

 9. ایرانی می‌فروختیم وقتی هنوز مُد نبود

 10. از تهران چیزی می‌ماند؟/ با آخوندی تا ۱۴۰۰

 11. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 12. والدین «تک‌فرزند»ها بخوانند

 13. ۵ گزینه تصدی شهرداری تهران انتخاب شدند

 14. حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"

 15. خیز وزیر پرحاشیه برای رفتن به بهشت

 16. #چهل_سال_بدون_آمریکا تحریم شدیم اما تحقیر نشدیم +تصاویر

 17. آخوندی: رویکرد من برای شهرداری، ایجاد حکومت محلی است

 18. محسن هاشمی: رد صلاحیت آخوندی و حناچی کذب است

 19. جشن مشاوران رئیس جمهور از رفتن «آخوندی»

 20. تهران با آمدن آخوندی «فریز» می‌شود

 21. فاتحه تهران را بخوانیم

 22. پولشویی و فرار مالیاتی در بستر عدم‌شفافیت/ اقتصاد ما شفاف نیست؟

 23. پشت پرده انتخاب شهردار تهران کیست؟

 24. تبلیغ عجیب یک آدامس در تلویزیون

 25. معلم زن ایرانی که نقاشی‌های دانش آموزان خود را بر تن کرد  

آخرین عناوین