اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

مهیار شریفی،   3970402109 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس 24 خرداد ماه در گفتگویی با اشاره به معضلات کلان اقتصادی از آغاز طرح استیضاح وزرا خبر داد و گفت : در صورتی که آقای رئیس جمهور تیم اقتصادی خود را بازسازی نکند 50 تن از نمایندگان استیضاح برخی از وزرا را با اولویت آقای ربیعی تدوین و به هیئت رئیسه تقدیم می‌کنیم. و در نهایت 28 خرداد نیز در گفتگوی دیگری باز خبر از استیضاح علی ربیعی با محورهایی همچون مشکلات بیمه روستائیان و قالیبافان، عدم تعامل با بیمه‌گزاران، مشکلات سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های وابسته، مشکلات شستا، عدم توجه به استفاده از مدیران جوان داد که هیچ کدام از این محورها با حال و هوای این روزهای جامعه و مشکلات معیشتی مردم همخوانی ندارد .

همچنین این نماینده مجلس گفته ؛ امروز با مشکلاتی نظیر کاهش ارزش پول ملی، نوسان بازار ارز، تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش قیمت خودرو، و همچنین بالا رفتن قیمت کالا‌ها و اجناس ضروری مردم ... روبررو است.

در مورد این اقدامات و مصاحبه آقای مقصودی نکاتی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می شود:

الف) آقای مقصودی در مصاحبه خود به معضلات کلان اقتصادی مانند کاهش ارزش پول ملی ، نوسان بازار ارز ، تعطیلی کارخانه ها ، بالا رفتن قیمت کالاها و اجناس ضروری مردم اشاره و در نهایت اولویت استیضاح را به علی ربیعی اختصاص می دهد. سوال این است که وزیر کار در به جود آمدن کدامیک از معضلات نامبرده از طرف این نماینده دخالت دارد و تاثیر گذار است؟ آیا وزیر کار مسئول تنظیم بازار ارز است یا مسئول تنطیم بازار مواد غذایی؟ لازم است که آقای مقصودی یک بار دیگر ساختار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را نگاه کند شاید جایگاه وزارت تعاون کار و رفاه را با هیئت دولت اشتباه گرفته است.

ب) نکته دومی که در این میان مطرح می شود این است که چرا سایر وزرا در اولویت استیضاح قرار نگرفتند، چرا نماینده سبزوار آقای کرباسیان وزیر اقتصاد را که سرتیم اقتصادی دولت است و سیاست های اقتصادی دولت توسط وی و مجموعه اقتصادی دولت تدوین می شود را لایق اولویت قرار گرفتن برای استیضاح ندانسته است ؟ تنش در بازار ارز و افزایش حدود 48 درصدی نرخ ارز ، مشکلات ایجاد شده برای سپرده گذاران و وضعیت نامناسب بانک ها ، عدم توجه به قانون بهبود محیط کسب و کار ، عبور نقدینگی از مرز هزار و 500 هزار میلیارد تومان ، سردرگمی تولید کنندگان جهت اختصاص ارز و مشکلات عدیده دیگر گویا برای نماینده سبزوار مهم نبوده است.

ج) حال و هوای این روزهای بازار نشان می دهد که قیمت کالاهای اساسی به شدت بالا رفته و قدرت خرید مردم کاهش یافته ، کارخانه ها یکی پس از دیگری تعطیل و تبدیل به بنای متروکه می شوند، قیمت خودرو افزایش شدیدی یافته به طوری که قیمت بعضی از خودورها تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است ، شرکت هایی مانند پژو-ستروئن اعلام کرده اند که از ایران خارج می شوند و این خروج هیچ هزینه ای برای این شرکت گویا نخواهد داشت و قرارداد با پژو هم محرمانه ماند . با وجود موارد بالا که مشکلات اندکی از وزارت صنعت و معدن است ، چرا آقای محمد شریعتمداری در اولویت اول استیضاح قرار نگرفته است ؟

د) اخیراً شرکت هایی مانند شل ، توتال ، انی ایتالیا ، پی.جی.ان.آی.جی لهستان به راحتی و بدون هیچگونه تبعاتی از ایران خارج شده اند ، قرارداد وزارت نفت با شل و توتال باز جز محرمانه ها مانده است . افزایش واردات بنزین، انتصاب بازنشستگان در این وزارتخانه و زیرمجموعه های آن ، خسارت بالای ۱۰۰ میلیون دلاری به کشور در حوادث نفتی ، عدم برنامه ریزی و سردرگمی جهت صادرات نفت بعد از تحریم ها مشکلاتی هستند که از جانب وزارت نفت به اقتصاد و کشور تحمیل شده اند ، چرا آقای بیژن زنگنه وزیر نفت در اولویت اول استیضاح قرار نگرفته است ؟

و در نهایت افزایش سرسام آور قیمت مسکن ، امتناع بوئینگ و ایرباس از دادن هواپیما به ایران بدون پرداخت هیچگونه خسارتی ،مشکلات ایجاد شده برای سپرده گذاران، تلفات جاده ای زیاد ، وضعیت نامناسب ایرلاین ها ، مشکلات موجود در دریافت مجوز کسب و کار و بسیاری مسائل دیگر که اشاره شد ثابت می کند اولویت قرار گرفتن ربیعی برای استیضاح ، اولویتی مضحک است.

این یاداشت در پی آن نبوده و نیست که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را مبرا از هر گونه خطا بداند بلکه به طور مثال سازمان فنی و حرفه ای مهارت آموزی را به کل کنار گذاشته است و تبدیل به یک سازمان مسکوت و در حاشیه نشسته شده است، یا برخی مدیران کل زیرمجموعه این وزارتخانه ذر استان ها فاقد کارایی لازم هستند ، چون نگارنده از نزدیک تحولات برخی استان های جنوبی کشور را دنبال می کند می توان به ضعف عملکرد اداره کل کار خوزستان و فنی حرفه استان اشاره کرد به طوری که این کم کاری صدای استاندار را درآورده است .

اما نباید بگونه‌ای عمل کرد که مردم احساس کنند برخی نه برای درد مردم که برای درد خود و احیانا منافع فردی و گروهی دست به اقدامی می زنند.

برخی معتقدند ربیعی زیر مجموعه هایی مانند شستا و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی دارد که در زیر مجموعه های این دو شرکت ، شرکت های زیادی وجود دارد. و همین امر نگاهها و مطالبات و تمنیات از او را افزایش داده است.

انتظار از نمایندگان مجلس پیگیری مطالبات مردم و تشخیص اولویتهای اصلی کشور در جهت تامین منافع مردم است.

حوادث نفتی، عدم برنامه ریزی و سردرگمی جهت صادرات نفت بعد از تحریم ها مشکلاتی هستند که از جانب وزارت نفت به اقتصاد و کشور تحمیل شده اند، چرا آقای بیژن زنگنه وزیر نفت در اولویت اول استیضاح قرار نگرفته است ؟

و در نهایت افزایش سرسام آور قیمت مسکن ، امتناع بوئینگ و ایرباس از دادن هواپیما به ایران بدون پرداخت هیچگونه خسارتی ،مشکلات ایجاد شده برای سپرده گذاران، تلفات جاده ای زیاد ، وضعیت نامناسب ایرلاین ها ، مشکلات موجود در دریافت مجوز کسب و کار و بسیاری مسائل دیگر که اشاره شد ثابت می کند اولویت قرار گرفتن ربیعی برای استیضاح ، اولویتی مضحک است.

 

عناوین مرتبط

۲۱ آبان ۱۳۹۷روزنامه انگلیسی: تحریم‌ها اقتصاد ایران را نابود نخواهد کرد
۲۱ آبان ۱۳۹۷ربیعی: با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم/ دوران تلخی را می‌گذراند/ برای شریعتمداری آرزوی مقاومت می‌کنم
۲۰ آبان ۱۳۹۷علت اصلی مشکلات اقتصادی ایران چیست؟/ بسیار بعید است تحریم‌ها باعث مشکلی حاد برای ایران شود
۱۹ آبان ۱۳۹۷مقصران وضع کنونی اقتصاد کشور را مجازات کنید
۱۸ آبان ۱۳۹۷افت عملکرد تیم اقتصادی دولت ‌ضربات زیادی به بدنه کشور وارد کرد
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ۵ نوامبر هم تمام شد و.../ بلند شدن ققنوس از خاکستر و همت آقای روحانی
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ارزش اقتصادی دور ریزِ غذا در ایران چه میزان است؟
۱۵ آبان ۱۳۹۷جهانگیری: باید با مردم صادقانه صحبت شود چون صاحبان اصلی انقلاب هستند/ آمریکا منزوی و تنهاست
۱۴ آبان ۱۳۹۷۴عامل اصلی رشد حجم نقدینگی و چرخه باطلی که آن را افزایش داد/ کدام اقدامات منجر به کاهش ارزش پول ملی شد؟/ رشد ۱۸۱درصدی بدهی دولت روحانی با استقراض از بانک‌ها+ نمودار
۱۳ آبان ۱۳۹۷شیفتگان ساده‌سازی اقتصاد
۱۲ آبان ۱۳۹۷آخرین وضعیت استیضاح وزرا در مجلس/ تعیین تکلیف استیضاح رحمانی فضلی در روز دوشنبه
۱۱ آبان ۱۳۹۷افت ۶۱ میلیون یورویی خرید ارز صادراتی در یک روز

دیدگاه کاربران

تهرانی۳۹۸۸۲۷۱۴:۴۴:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۲
او قربانی باج ندادن به وزارت بهداشت و طرح تحول پزشکان میشود؟
ناشناس۳۹۹۲۸۳۱۸:۵۸:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲
در حقیقت استیضاح ربیعی میخواد هم بگه که نماینده ها فعال هستند و به فکر مشکلات مردمند و هم میخواد به وزرای بیکار و مقصران اصلی کابینه کاری نداشته باشه تا خدانکرده به دولت بر نخوره. مثل شلیک تیر مشقی در نبرد واقعی هستش
ناشناس۳۹۸۸۶۷۱۵:۰۶:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۲
اصل کاری را ول کردن رفتن سر فرعی ترین ادم
ناشناس۳۹۸۹۴۶۱۵:۴۷:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۲
مجموعه های اقنصادی زیر نظر اقای ربیعی از کل وزارت اقتصاد بزرگ تر هست
ناشناس۳۹۹۱۹۷۱۸:۰۲:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲
اولاَ شرایط کشور در حالت نرمال نیست همه سیستم به هم خورده است و اقیانوسی هم از نقدینگی داریم. دوماَ قریب به اکثر مدیران در این چهل سال، مدیر نبوده و نیستند اینها افرادی بوده و هستند که پول نفت را خرج می کنند ، اینها نه فکر درآمد بوده و هستند و نه می توانند درآمد کسب کنند. ساختار حکومت بدن نفت باید طرح ریزی شود. بجای اینکه جریان از حکومت به سمت مردم باشد باید برعکس گردد و تمام جریانات از مردم شروع شوند.
ناشناس۳۹۹۲۲۶۱۸:۱۹:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲
یک چیزی از او خواسته اند ،جواب منفی داده است .
ناشناس۳۹۹۳۱۰۱۹:۲۳:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲
کوتاه بیایید. قبلنا دیدیم چجوری استیضاح می کنید.
ناشناس۳۹۹۶۱۴۰۰:۰۲:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۳
با افکار مردم بازی نکنید. مجلس از توان لازم برخوردار نیست.
ناشناس۴۰۱۴۵۹۱۷:۴۴:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۳
چند نفر نماینده منتقد استیضاح می کنه بعد ... نمایندگان موافق خودشون با چند تا جواب الکی وزیر می گویند قانع شدیم ! استیضاح یعنی هیچ....!

پربحث‌های امروز

 1. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 2. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 3. نعمتی: واقعیت این است که تحریم‌ها اثر چندانی نخواهد داشت

 4. از تهران چیزی می‌ماند؟/ با آخوندی تا ۱۴۰۰

 5. ۱۰۰ نفر با مدرک غیرمرتبط در شستا/ از تعارض منافع تا ژن‌های خوب در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار را بشناسیم

 6. ربیعی: با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم/ دوران تلخی را می‌گذراند/ برای شریعتمداری آرزوی مقاومت می‌کنم

 7. ماجرای یک نفوذی در سپاه دهه ۶۰ + عکس

 8. وضعیت صنعت موشکی ایران بعد از شهادت حسن طهرانی مقدم + تصاویر

 9. سوئیفت بانک ملی امروز قطع می‌شود + سند

 10. شریعتمداری: به دلیل تحریم‌ها ممکن است مشکلات ما بیشتر شده باشد اما تلاش مان را بیشتر خواهیم کرد

 11. آیا ابتدای پایان اصلاح‌طلبان نزدیک است؟

 12. توهین به هنرمندان

 13. اگر رای دادن چیزی را تغییر می داد، این کار را غیرقانونی می‌کردند

 14. یکی بخر، دو تا ببر به سبک سایپا!

 15. افزایش قیمت آب شرب تهرانی‌ها از اول آذر

 16. حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"

 17. بازار داغ خرید و فروش کارت‌ سوخت

 18. در مورد حاکمیت دولت بر همه چیز، تا کی در بر همان پاشنه خواهد چرخید

 19. فاتحه تهران را بخوانیم

 20. پولشویی و فرار مالیاتی در بستر عدم‌شفافیت/ اقتصاد ما شفاف نیست؟

 21. کدخدایی: ایده اولیه شورای نگهبان از فرانسه گرفته شده است/ پاسخ به سوالی درباره سن اعضاء شورا

 22. صیغه اصلاح‌طلبان و روحانی  

 23. پاسخ بی‌شرمانه پمپئو به توئیت «ظریف»

 24. تهران با آمدن آخوندی «فریز» می‌شود

 25. "رئیسی" در کتاب فروشی‌های خیابان انقلاب  

پربحث‌های دیروز

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 3. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 4. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 5. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 6. بخشنامه عجیب سایپا به مشتریان!

 7. نمک دریا بدترین نوع نمک خوراکی است

 8. دو گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند

 9. علت اصلی مشکلات اقتصادی ایران چیست؟/ بسیار بعید است تحریم‌ها باعث مشکلی حاد برای ایران شود

 10. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 11. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 12. زاکانی: لاریجانی در مکتب امام می‌لنگد/ جریان انقلابی باید از خواب بیدار شود

 13. خوسوزی پسر ۲۰ ساله مقابل وزارت کار

 14. پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد

 15. قتل هوادار استقلال در پایان فینال لیگ قهرمانان آسیا

 16. فلاحت‌پیشه: پمپئو در آینده نزدیک اتحاد بیشتر بین مردم و مسئولان ایران را خواهد دید

 17. مگه قرار نبود قحطی بیاد؟  

 18. سرپل‌ذهاب یک سال پس از زلزله  

 19. روایت خانم خبرنگار از حضور در استادیوم آزادی

 20. آیت‌الله علم‌الهدی: CFT حرام و نامشروع است/ بعضی از نمایندگان به قرآن پایبند نیستند/ نامه آیت‌الله یزدی به‌جا و بسیار محترمانه بود

 21. رئیس سازمان صداوسیما: بودجه کل شبکه‌های صداوسیما به اندازه یک کانال خارجی است

 22. وزیر کشور: مردم از برگزاری مراسم روز کوروش سال‌های گذشته دلخور هستند

 23. آخوندی: رویکرد من برای شهرداری، ایجاد حکومت محلی است

 24. ماجرای پیشنهادهای روی میز زنگنه

 25. وزیر اقتصاد: اصلاح نظام بانکی کلید خورد/ قراری برای افزایش قیمت بنزین نداریم

پربحث‌های هفته

 1. آیا سپاه 90 درصد اقتصاد را در دست دارد؟/ بازی خوردن چهره های شناخته شده داخلی در بازی آمریکایی ها/ توان نظامی سپاه هدف اصلی دشمن

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. آیا قدرت خرید مردم، ۵۰ سال قبل، بیش از امروز بود؟

 4.  «مهندسی»، مرحوم است یا مقتول؟!

 5. مقایسه قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه/چه باید کرد؟

 6. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 7. ۵ نوامبر هم تمام شد و.../ بلند شدن ققنوس از خاکستر و همت آقای روحانی

 8. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 9. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 10. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 11. ماجرای عجیب دعوای امام جمعه با بخشدار سر گرفتن میکروفن!+ فیلم و عکس

 12. دوست دارم آخوندی شهردار تهران شود!  

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

 15. واکنش آیت‌الله شبیری به نامه آیت‌الله یزدی: ایشان دلسوز انقلاب و انسان متدینی است، ایشان را قبول دارم

 16. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 17. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 18. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 19. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 20. نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا: حزب دموکرات‌ اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفت/ جمهوری خواهان اکثریت سنا را حفظ کردند

 21. روحانی: "مرگ بر آمریکا" را عملی کنیم/ با افتخار تحریم را می‌شکنیم

 22. آقایان! عذرخواهی کنید

 23. ۴عامل اصلی رشد حجم نقدینگی و چرخه باطلی که آن را افزایش داد/ کدام اقدامات منجر به کاهش ارزش پول ملی شد؟/ رشد ۱۸۱درصدی بدهی دولت روحانی با استقراض از بانک‌ها+ نمودار

 24. ظریف: آرزوهای بهتری برای برجام داشتم/ با افتخار می‌گویم برجام بهترین توافق ممکن بود

 25. یک عکس مسئله‌دار در راهپیمایی ۱۳ آبان

پربحث‌های امروز

 1. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 2. ربیعی: با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم/ دوران تلخی را می‌گذراند/ برای شریعتمداری آرزوی مقاومت می‌کنم

 3. وضعیت صنعت موشکی ایران بعد از شهادت حسن طهرانی مقدم + تصاویر

 4. شریعتمداری: به دلیل تحریم‌ها ممکن است مشکلات ما بیشتر شده باشد اما تلاش مان را بیشتر خواهیم کرد

 5. آیا ابتدای پایان اصلاح‌طلبان نزدیک است؟

 6. کدخدایی: ایده اولیه شورای نگهبان از فرانسه گرفته شده است/ پاسخ به سوالی درباره سن اعضاء شورا

 7. صیغه اصلاح‌طلبان و روحانی  

 8. فعال اصلاح‌طلب: "آخوندی" یک فرغون آسفالت در جاده‌ها نریخته است

 9. باهنر: دولت مخالفت خود را با انتخاب آخوندی به شورای شهر رسانده است

 10. آیا اخبار خوب در دولت‌ها را می‌بینیم؟/ راهبرد موفقیت محسوس چیست؟

 11. آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان مجلس

 12. جهانگیری: خوشبختانه مردم شرایط دولت را درک می کنند

 13. دولت نه بسته حمایتی داد و نه موافق تصویب طرح تامین کالای اساسی در مجلس بود

 14. نقش پنهان «پگاسوس» اسراییلی در قتل خاشقچی/ گوشی آیفون را برای مسئولان ایرانی ممنوع کنید

 15. جهانگیری: دشمن مستکبری مثل آمریکا تنها با ایستادگی متوقف می‌شود

 16. لاریجانی: ترامپ شرایط مشوشی را در جهان ایجاد کرده است

 17. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 18. کنایه زاکانی به احتمال شهردار شدن آخوندی  

 19. آیا نمایندگان در خارج از کشور خانه خریده‌اند؟

 20. عربستان با ترس از قدرت ایران برای تاسیس «ایران اینترنشنال» دست به جیب شد

 21. آخوندی، شهردار شهر لیبرال‌ها/ انتخابات مجلس، استانی می‌شود؟/ پیشنهاد کناره گیری اصلاح‌طلبان از انتخابات آینده/ ایرادات شورای نگهبان به CFT

 22. اداره‌ای در ایران ۷۸۰ روز است بدون مدیر اداره می‌شود؟

 23. بدعت در قانون‌ گذاری! / آقای مطهری کمی آرامتر

 24. خرازی: عدم تعهد اروپا به برجام می‌تواند موجب بی‌ثباتی در منطقه شود

 25. دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای برزیل با ظریف

پربحث‌های دیروز

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 3. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 4. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 5. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 6. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 7. زاکانی: لاریجانی در مکتب امام می‌لنگد/ جریان انقلابی باید از خواب بیدار شود

 8. پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد

 9. فلاحت‌پیشه: پمپئو در آینده نزدیک اتحاد بیشتر بین مردم و مسئولان ایران را خواهد دید

 10. مگه قرار نبود قحطی بیاد؟  

 11. آیت‌الله علم‌الهدی: CFT حرام و نامشروع است/ بعضی از نمایندگان به قرآن پایبند نیستند/ نامه آیت‌الله یزدی به‌جا و بسیار محترمانه بود

 12. وزیر کشور: مردم از برگزاری مراسم روز کوروش سال‌های گذشته دلخور هستند

 13. ماجرای پیشنهادهای روی میز زنگنه

 14. اعطای نشان فرهنگستان علوم به وزیر امور خارجه

 15. لاریجانی: ترامپ فکر می‌کرد با خروج از برجام، می‌تواند ایران را بهم بریزد/ او ناگهان زیر میز زد

 16. توضیح قاسمی درباره جرم امنیتی یکی از کارکنان وزارت خارجه

 17. آخوندی 62 ساله و ادعای جوانگرایی/ دروغ وزیر مستعفی درباره عدم افتتاح مسکن مهر

 18. رحمانی فضلی: می‌توانیم بر شرایط تحمیلی بر کشور غلبه کنیم

 19. ما و عملیات روانی دشمنان

 20. آخوندی عملکرد ۶۲ ماهه خود را منتشر کرد

 21. اصلاح تقسیمات کشوری در آذربایجان شرقی تصویب شد

 22. وارونه نشان دادن صحبت‌های روحانی در روزنامه اصلاح‌طلب  

 23. دستگیری شخصی که مدعی بود داماد اژه‌ای است!   

 24. فضائلی: رسانه‌ها بیشتر بلندگوی جناح‌های سیاسی هستند  

 25. روایت ضرغامی از یک صبحانه با حسن عباسی +عکس

پربحث‌های هفته

 1. آیا سپاه 90 درصد اقتصاد را در دست دارد؟/ بازی خوردن چهره های شناخته شده داخلی در بازی آمریکایی ها/ توان نظامی سپاه هدف اصلی دشمن

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 4. ماجرای عجیب دعوای امام جمعه با بخشدار سر گرفتن میکروفن!+ فیلم و عکس

 5. درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

 6. واکنش آیت‌الله شبیری به نامه آیت‌الله یزدی: ایشان دلسوز انقلاب و انسان متدینی است، ایشان را قبول دارم

 7. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 8. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 9. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 10. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 11. روحانی: "مرگ بر آمریکا" را عملی کنیم/ با افتخار تحریم را می‌شکنیم

 12. آقایان! عذرخواهی کنید

 13. ظریف: آرزوهای بهتری برای برجام داشتم/ با افتخار می‌گویم برجام بهترین توافق ممکن بود

 14. یک عکس مسئله‌دار در راهپیمایی ۱۳ آبان

 15. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 16. افول قدرت آمریکا و انزوای جهانی

 17. شریعتمداری خطاب به آیت‌الله شبیری زنجانی: حضرتعالی یکی از مراجع عالیقدر و متعلق به جهان اسلام هستید

 18. نبویان: حداقلی‌ترین اقدام اخراج ناظران آژانس از کشوراست

 19. پیشنهاد برای براندازها؛ ازدواج رضا پهلوی با مریم رجوی!  

 20. جهانگیری: باید با مردم صادقانه صحبت شود چون صاحبان اصلی انقلاب هستند/ آمریکا منزوی و تنهاست

 21. نبرد با یک حکمرانی دقیق و متعهد / تفاوت ما و آمریکا

 22. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 23. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

 24. حجت‌الاسلام صدیقی: مردم از کاهش منزلت پول ملی ناراضی‌اند/ آمریکا در دیپلماسی عمومی هم شکست خورده است

 25. احمد شیرزاد: باید از مصیبت خوانی دست بکشیم؛ به فکر امیدآفرینی باشیم/ تهران قبل از انقلاب پر بود از حلبی آبادها؛ امروز دستکمی از شهرهای اروپا ندارد

آخرین عناوین