جهانگیری: اعتماد و امید مردم را نشانه رفته اند

گروه سیاسی الف،   3970331128 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
جهانگیری: اعتماد و امید مردم را نشانه رفته اند

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری گفت: آنچه کشور را تهدید می کند، کسانی و یا گروه هایی هستند که اعتماد و امید مردم را به عنوان بزرگترین سرمایه های اجتماعی کشور نشانه گرفته اند.

 اسحاق جهانگیری روز پنجشنبه در سیزدهمین کنگره جغرافیای ایران در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، افزود: مردمی که به آینده مایوس باشند، به هیچ کاری دست نمی زنند و ممکن است به اقدامات پرخاشگرانه روی آورند. معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: وظیفه نخبگان این است که از سرمایه اجتماعی حفاظت کنند و امید به آینده را افزایش دهند؛ بطور قطع با این روش، می توانیم مشکلات را پشت سر گذاریم و موفق شویم.

وی تاکید کرد: منتقدان و معترضان به نظام، نباید موضوع سوژه امنیت کشور باشند، زیرا دولت مردمسالار از این موضوع آسیب نمی بیند.

جهانگیری گفت: روی مجموعه ای از مسائل کشور تفاهم وجود دارد اما ابعاد آن گاهی دقیق دیده نمی شود؛ امروز همه پذیرفته اند که توسعه پایدار و همه جانبه برای کشور به دلایل متعدد ضرورت جدی است. وی ادامه داد: در دوران حیات ما توسعه را یک توسعه فیزیکی می دیدیم که چند واحد صنعتی ایجاد شود؛ به عنوان نمونه صنعت فولاد که در اصفهان راه اندازی شد، امروز گفته می شود آب شرب مردم را قطع می کنند تا به فولاد بدهند و یا فولاد را به منطقه ای آورده اند که آب نداشته است.

معاون اول رئیس جمهوری افزود: در کلانشهر تهران نیز به این نتیجه می رسیم که ده ها و صدها موضوع با سلامت مردم درگیر است؛ از جمله مسائل زیست محیطی و حاشیه نشینی، بنابراین زمانی که به توسعه فکر می کردیم به ابعاد آن توجه نشده است. جهانگیری خاطرنشان ساخت: البته بعد از پیروزی انقلاب برای رسیدگی به روستاها و مناطق محروم کارهای بزرگی انجام شده است اما هنوز خیل مهاجرت جمعیت از روستاها به شهرها را مشاهده می کنیم؛ 40 سال از پیروزی انقلاب می گذرد و هیچ دولتی نبوده که جهتگیری آن، توجه به مناطق محروم نبوده باشد اما آیا یکی از مناطق محروم ما از این وضعیت خارج شده است که همچنان به آنها می گفتیم محروم، باز هم می گوییم محروم و هنوز در دستور کار دولتها هستند.

جهانگیری ادامه داد: ضعف جدی این است که بخش وسیعی از علومی که در توسعه موثر بوده اند یا خود حضور پررنگی نداشته اند و یا دولت و تصمیم گیران از آنها خوب استفاده نکردند.

** بحران آب کشور را تهدید می کند
معاون اول رئیس جمهوری به بحران آبی در کشور نیز اشاره کرد و گفت: امروز مساله کم آبی و بحران آب کشور را تهدید می کند و وقتی بحث مسائل زیست محیطی مطرح می شود، می گویند بحث توسعه اولویت است. جهانگیری اضافه کرد: موضوع بیکاری نیز از دیگر مسائلی است که جز با افزایش سرمایه گذاری نمی شود از آن عبور کرد و امروز به مساله جدی کشور تبدیل شده است.

معاون اول رئیس جمهوری یادآورر شد: توسعه همه جانبه وقتی می تواند وجهه خود را کامل کند که با آینده نگری کشور همراه باشد؛ رشته های دانشگاهی در توسعه همه جانبه سهم خود را دارند. جهانگیری ادامه داد: علم جغرافیا به عنوان علم تئوریک نباید نگریسته شود؛ جغرافیا در دنیا به عنوان مسائل سیاسی و ژئوپلتیک موضوع قابل توجهی است.

وی با یادآوری موقعیت جغرافیایی ایران و جنگ هایی رخ داده در اطراف آن اشاره کرد و گفت: صاحبنظران رشته های جغرافیا، نقش زیادی در آینده کشور دارند؛ به همه دستگاه هایی که در این زمینه مسولیت دارند تاکید می کنم در تعامل و ارتباط نزدیک با صاحبنظران علم جغرافیا مشکلات را بررسی و حل و فصل کنند.

معاون اول رئیس جمهوری بیان کرد: اگر گفته می شود چابهار منطقه محرومی است امروز با نگاه به فرصت های این منطقه می بینیم استعدادهایی را که خداوند در آن قرار داده می تواند باعث فرصت های توسعه ای کشور شود. وی خاطرنشان ساخت: دشمنان با همین شرایطی که داریم و فرصت های موجود، تلاش می کنند ایران را از پرداختن به آن برای دستیابی به توسعه بر حذر دارند.

جهانگیری با بیان اینکه دشمن همواره تلاش داشته تا چوب لای چرخ توسعه کشور بگذارد، ادامه داد: آمریکا با نهایت بی توجهی به مقررات بین المللی سعی دارد چوب لای چرخ توسعه کشور قرار دهد و با برگرداندن تحریم ها و ایجاد تهدید، مانع توسعه کشور شود؛ هدفشان این است که نگذارند ایران با داشتن قدرت بزرگ، در منطقه کار کند اما کارهای آنها بی نتیجه می ماند.

** توسعه کشور باید متناسب با وضعیت حال باشد
معاون اول رئیس جمهوری افزود: امروز با تحریم جدی روبرو هستیم و شرایط جدیدی پیش روی کشور قرار گرفته است؛ باید متناسب با آن به توسعه پرداخته شود و آنچه می تواند توسعه ایران را به پیش ببرد ظرفیت نیروی انسانی است که نیاز دارد همه دستگاه های حاکمتیی، سیاستی و برنامه ریزی کشور و نهادهای رسمی و مدنی و شهروندان به آن توجه کنند.

وی تاکید کرد: ضرورت همبستگی اجتماعی در همه سطوح برای جلوگیری از گسست در زمینه های مختلف و تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد به آینده، پیش نیاز توسعه است. جهانگیری تصریح کرد: با این انسجام می توانیم از همه توطئه ها عبور کرده و بر مشکلات غلبه کنیم.

به گزارش ایرنا، معاون اول رئیس جمهوری در این مراسم از نمایشگاه سازمان جغرافیای نیروهای مسلح نیز بازدید کرد.

عناوین مرتبط

۲۴ آذر ۱۳۹۷پاراف خودرویی جهانگیری خطاب به دژپسند و رحمانی + سند
۲۰ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است
۲۰ آذر ۱۳۹۷محمد قوچانی: جهانگیری از روحانی در جریان ترمیم کابینه دلخور شد/ روحانی را از موسوی خوئینی‌ها هم اصلاح‌طلب‌تر می‌دانم/ نمی‌توانیم وسط‌های راه زیر میز بزنیم
۱۹ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: می‌توانیم محرومیت را از مناطق محروم سراسر کشور برطرف کنیم
۱۳ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: اگر اقتدار ایران در منطقه به چالش کشیده شود قطعا خاورمیانه دچار آشوب می‌شود/ سهم درآمد نفت در بودجه ۹۸ خیلی بالاتر از ۲۵ درصد نیست
۱۲ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: با وجود بارندگی های اخیر باید همچنان مدیریت مصرف آب مدنظر باشد
۱۰ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: توسعه علمی رمز بقای کشور و نظام است
۸ آذر ۱۳۹۷جهانگیری بسته صادرات غیرنفتی را ابلاغ کرد
۸ آذر ۱۳۹۷جهانگیری: واحدهای مسکونی روستایی مناطق زلزله‌زده تا پیش از فصل سرما تکمیل می‌شود
۵ آذر ۱۳۹۷مکالمه تلفنی جهانگیری با استاندار کرمانشاه درباره زلزله
۳۰ آبان ۱۳۹۷گزینه‌های سوخته انتخابات ۱۴۰۰
۲۸ آبان ۱۳۹۷وعده جهانگیری برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپه

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۹۶۴۴۸۱۱:۰۳:۱۱ ۱۳۹۷/۳/۳۱
آنهایی اعتماد مردم را نشانه رفته اند که با حمایت از بستگان متخلفان مانع جاری شدن عدالت در قبال آنها میشوند مانند م.ج.که با وثیقه آزاد و مانع رسیدگی به تخلفات مالی ایشان میشوند بله شما و همه میدانند این افراد نشانه رونده اعتماد مردم چه کسانی هستند ..مردم دیگر به عملکرد نگاه میکنند نه حرف زدن بدون عمل....
رضا۳۹۶۴۵۵۱۱:۰۷:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۳۱
جناب آقای جهانگیری 1-مهم ترین منشا بی اعتمادی مردم رفتار مسئولین واطرافیان آنهاست 2-مهم ترین مساله کشور اختلاس و سواستفاده های رنگارنگ است 3-مهم ترین مساله کشور عدم برخورد با مفسدان اقتصادی است 4-مهم ترین مساله کشور بحران آب است نتیجه :اینها همه را می دانیم کی وکجا قرار است اقدام عملی انجام دهیم؟ آیا تصور شما بر این است که با 4 جلسه بی سرانجام همه چیز تمام میشود؟
ناشناس۳۹۶۴۷۷۱۱:۲۰:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۳۱
کشور وامکانات وثروت کشور دست شما بوده چه کرده اید که دیگران میتوانند امید ملت را نشانه بگیرند لطفا به جای اینکه انقدر به عملکرد دشمن بپردازید نگاهی به کارنامه خود بیندازید
ناشناس۳۹۶۴۸۰۱۱:۲۱:۲۰ ۱۳۹۷/۳/۳۱
برای داشتن اعتماد مردم فقط صداقت ، شفافیت و مبارزه قاطع با مفاسد و رانت خوری ها کافیه . خیلی از قوانین ما قدیمی است و کارکرد ندارد ؛ قانون تجارت مربوط به 50 سال قبل است . قانون مناسبی برای مبارزه با پولشویی و قاچاق نداریم و هیچ نظارتی بر حساب های بانکی نیست . چرا قانونی برای حل مسکن مانند سایر کشورها اعمال نمیکنیم !!!! مالیات بر خانه های خالی ، مالیات بر تعدادمعامالات ، مالیات بر سود خرید و فروش ، مالیات بر تعداد مازاد ملک برای هر فرد . چرا از حساب های بانکی با مبلغ بیشتر از 100 میلیون تومان موجودی مالیات دریافت نمیشود !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۳۹۶۴۸۷۱۱:۲۳:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۳۱
از مکافات عمل غافل مشو گندم از گندم بروید، جو ز جو این بذریه که خودتون کاشتین آقای معاون
ناشناس۳۹۶۵۳۰۱۱:۵۲:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۳۱
من که با این تحریمها خیلی امیدوارم!
مهرداد۳۹۶۶۳۴۱۳:۰۳:۵۴ ۱۳۹۷/۳/۳۱
ضمن احترام خدمت آقای جهانگیری به عرض میرساند که : بهتر نیست عوض امر و نهی ناروا به مردم فقر زده و بیکار و مایوس که امثال شما با اعمال و تصمیم گیری های در سطح کلان به این مصیبت دچار کرده اید با عذرخواهی از مردم از مسند قدرت کنار بکشید.
ناشناس۳۹۶۶۳۷۱۳:۰۴:۲۷ ۱۳۹۷/۳/۳۱
دیگه مگه شماها اعتماد و امیدی هم باقی گذاشتین ؟
من۳۹۶۸۰۲۱۵:۲۰:۵۳ ۱۳۹۷/۳/۳۱
آقای جهانگیری چه کسی اعتماد مردم را هدف قرار داده؟ وقتی امور اقصادی از دست دولت خارج است و توانایی تنظیم بازار را ندارد و حرف و عملش یکسان نیست، من و امثال من با جیب خالی و این تورم تحمیلی از سمت بی کفایتی مسولین اقتصادی قطعاً اعتمادی برای من نسبت به شما باقی نذاشته و نخواهد گذاشت. جای شما بودم از عهده کار برنمیامدم فوراً استعفا میدادم. کاش وضع معیشت مردم موضوع امنیت ملی میشد.
ناشناس۳۹۶۸۰۴۱۵:۲۴:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۳۱
شما اینکاره نیستن مرد میدان عمل نیستین و مدیریت ندارین.تقصیرات خود را به گردان دیگران نیندازین
ناشناس۳۹۶۸۵۷۱۶:۲۲:۵۲ ۱۳۹۷/۳/۳۱
شما خودت یکی از مهمترین عوامل نا امیدی ملتی
ناشناس۳۹۶۸۶۲۱۶:۳۱:۳۴ ۱۳۹۷/۳/۳۱
آنچیز که مملکت را تهدید می کند دل پر درد مردم است و بس
ناشناس۳۹۶۸۸۸۱۶:۵۹:۰۶ ۱۳۹۷/۳/۳۱
آقای جهانگیری دولترودان تدبیر و امید پنج سال است کل کشور را در راستای مذاکرات معطل نگه داشته اند وحال که به هیچ نتیجه ای نرسیده اید باز شعار امید می دهید در حالی که مردم به شدت تحت فشار اقتصادیند ، آیا این را درک می کنید ؟؟؟
ناشناس۳۹۷۰۱۹۱۹:۰۷:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۳۱
آقای جهانگیری وقتی جوان بیکار نا امید استبا با افزایش سن نا امید بیشتر می شود پدر ومادر کاری از دستشان بر نمی آید
ناشناس۳۹۷۰۶۲۲۰:۰۴:۵۵ ۱۳۹۷/۳/۳۱
و باز هم فقط شعار
ناشناس۳۹۷۰۶۹۲۰:۱۷:۴۴ ۱۳۹۷/۳/۳۱
من به عنوان کسی که به مجوز رسمی دولت و بانک مرکزی شما به موسسه کاسپین اعتماد کرده بودم و تمام سلامتی و هستی و کار خود را به خاطر این اعتماد بیجا ازدست داده ام شهادت می دهم که اعتماد و امید مردم را نشان رفته اند اما خود شما مسئولان هستید که اینکار را انجام داده اید. اما مطمئن باشید تا بدست آوردن اصل سرمایه و سود پس از بلوکه شدن حسابها این سپرده گذاران در مقابل امثال شما و آقای سیف خواهند ایستاد تا اعتماد و امید مجددا در میان مردم احیا شود .
ناشناس۳۹۷۲۳۴۰۰:۴۵:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۱
بکش کنار اسحاق. برو زودتر برو برو برو برو

پربحث‌های امروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 3. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 4. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 5. مظلومی که داستان ندارد

 6. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 7. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 8. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 9. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 10. دلار ۴۲۰۰ تومانی و کی بود کی بود من نبودم!  

 11. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 12. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 13. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 14. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 15. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 16. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 17. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 18. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 19. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 20. آخرین مهلت کارخانه‌های لبنی برای اصلاح قیمت‌ها

 21. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 22. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 23. نرخ شیرینی برای شب یلدا مشخص شد + قیمت‌ها

 24. بیدار بمان آقای فوکویاما

 25. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 5. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 6. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 7. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 8. رمز پیروزی

 9. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 10. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 11. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 16. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 17. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 18. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 19. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 20. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 21. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 22. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 23. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 24. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 25. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 17. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 18. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 19. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 20. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 21. حرف های یک مهندس برق مملکت

 22. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 23. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 24. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 25. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

پربحث‌های امروز

 1. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 2. مظلومی که داستان ندارد

 3. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 4. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 5. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 6. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 7. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 8. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 9. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 10. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 11. محسن رضایی: در بررسی CFT مجمع تشخیص مصلحت از منافع ملی نخواهد گذشت/ واکنش به شایعات مربوط به هاشمی شاهرودی

 12. دیدار و رایزنی ظریف و نخست‌وزیر قطر

 13. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 14. جنجال ضدانقلاب روی عکس آیت‌الله کاشانی + تصاویر

 15. پاراف خودرویی جهانگیری خطاب به دژپسند و رحمانی + سند

 16. وزیر رفاه: کوچک‌ترین گذشتی در مقابل دست درازی به حق الناس پذیرفته نیست

 17. هشدار حوزه‌های علمیه نسبت به آسیب‌های پیوستن به FATF

 18. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 19. فرمانده هوانیروز ارتش: به دنبال جذب دانشجوی خارجی هستیم

 20. شکاف «اصلاحات بر حاکمیت» با «اصلاحات در حاکمیت»

 21. ظریف به قطر رفت

 22. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 23. دیدار وزیر اطلاعات با رئیس‌جمهوری آذربایجان در باکو

 24. تامین معیشت مردم از اوجب واجبات است

 25. واعظی: از گسترش همکاری‌های فعالان اقتصادی ایران و ترکیه حمایت می‌کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 3. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 4. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 5. رمز پیروزی

 6. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 7. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 8. مرتضی الویری در 70 سالگی سمت گرفت

 9. وزیر بهداشت در هند: جهان به ایران و ایران به جهان نیاز دارد

 10. صدیقی در نمازجمعه: برجام را دوباره با FATF تجربه نکنید

 11. امیدواری سفیر انگلیس در تهران از توافق یمنی‌ها

 12. توئیتر/ کنایه عضو هیئت رئیسه مجلس به اکبر ترکان

 13. آیا رابطه اسراییل با عمان می تواند به نفع ایران باشد؟

 14. برد موشک صیاد 3 افزایش می یابد

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 5. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 6. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 7. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 8. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 9. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 10. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 11. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 12. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 13. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 14. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 15. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 16. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 17. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 18. امیرآبادی فراهانی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند/ سخن گفتن از سازش برای ما معنا ندارد

 19. توضیحات حاجی دلیگانی درباره استعفای نمایندگان مقابل نماینده دولت/ استعفای نمایندگان شوخی نیست!

 20. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 21. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 22. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 23. مظلومی که داستان ندارد

 24. نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان

 25. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

آخرین عناوین