به بهانه نامه صد فعال سیاسی؛ آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت

مهدی محمدی،   3970329226 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت

نامه یکصد فعال سیاسی که اکنون دیگر باید همه آنها را اپوزیسیون محسوب کرد، یک پدیده عادی، تصادفی یا حاشیه‌ای نیست. این نامه ادامه یک روند برنامه‌‌ریزی شده، محصول یک پروژه توافق شده میان بازیگران داخلی و خارجی و در حکم تکمیل پروژه ترامپ علیه ایران توسط بازیگران و عوامل داخلی است. شبکه همکار غرب، همچون روزها و ماه‌‌های پس از فتنه 88 دوباره به میدان آمده تا سهم خود را در تکمیل پروژه فشار علیه کشور ادا کند.

این نامه ظاهرا درخواستی قدیمی و تکراری را مطرح می‌کند و می‌گوید ایران باید وارد مذاکرات مستقیم جامع و بدون پیش‌شرط با آمریکا شود. اما اگر مساله در چارچوب بازی بزرگی که میان ایران و آمریکا در جریان است و طراحی‌ای که آمریکا و اسرائیل برای ماه‌‌های آینده ایران کرده‌‌اند، تحلیل شود، آنوقت مساله به کلی صورتی دگرگون پیدا می‌کند.

نویسندگان نامه کذایی که سهل است، اکنون هر روزنامه‌خوان متوسط‌الحالی می‌داند خروج ترامپ از برجام مبتنی بر یک استراتژی برای ماه‌‌های آینده علیه ایران بوده است. اینکه این استراتژی چقدر واقع‌بینانه است و عملا می‌تواند پیاده شود یا نه، جای خود بحثی است اما تردیدی نیست که یک راهبرد بشدت خصمانه علیه ایران طراحی شده که خروج از برجام تنها نقطه آغاز آن بوده است.

این راهبرد در اصل ناشی از ضعف آمریکاست. پیشروی‌‌های خیره‌کننده ایران در محیط منطقه‌ای، آمریکا را متقاعد کرد چاره‌ای ندارد جز اینکه هر چه سریع‌‌‌‌‌‌تر یک راهبرد بازدارنده در مقابل ایران تعریف کند. این راهبرد بازدارنده اما بر خلاف تصور اولیه به جای تمرکز صرف روی پارامترهای منطقه‌ای، در واقع محیط داخلی ایران را هدف گرفته است.

آمریکا اینگونه ارزیابی کرده است که می‌تواند با تشدید فشارهای اقتصادی، میان اقتصاد و بخش دفاع در ذهن جامعه ایرانی تقابل ایجاد کند، در گام بعد نارضایتی‌‌های خرد اقتصادی را گروگان بگیرد و اعتراضات لکه‌ای را که عمدتا ریشه در ندانم‌کاری و کارنابلدی دستگاه‌ها دارد به اعتراضات سراسری تبدیل کند و از دل این اعتراض گزینه مذاکره مستقیم، همه‌جانبه و بدون پیش‌شرط با آمریکا را به عنوان تنها راه‌حل به افکار عمومی داخلی القا کند و درنهایت یک برجام بزرگ‌‌‌‌‌‌تر که شامل تخریب همه مولفه‌‌های قدرت ملی ایران باشد روی دست کشور بگذارد. آمریکایی‌ها می‌گویند در آن صورت براندازی در ایران رخ داده بدون اینکه آمریکا هزینه براندازی را پرداخته باشد و ایران مهار می‌شود بدون اینکه حتی یک گلوله شلیک شده باشد.

ایده مذاکره مستقیم با آمریکا در این چارچوب، در واقع بخشی از یک پروژه بزرگ‌‌‌‌‌‌تر است که آمریکا بشدت نیازمند طرح آن از سوی یک جریان در داخل کشور بوده است. روزی که ترامپ از برجام خارج شد، آشکار بود که اگر پروژه فشار آمریکا علیه ایران یک پروژه واقعی باشد، بالاخره باید این صدا از جایی بلند شود. کسانی که این نامه را تهیه کرده‌‌اند- اگر پس پرده آن آشکار شود- تکه‌ای از پازل را تکمیل کرده‌‌اند که نه ترامپ و نه هیچ‌کس دیگر بیرون ایران، قادر به تکمیل آن نبود. بدون جریانی در داخل ایران که تهدید را بزرگنمایی کند، سبد گزینه‌‌های ایران را تهی نشان بدهد، مولفه‌‌های قدرت ملی کشور را تخریب کند، مردم را بترساند و پی در پی آدرس آمریکا را به عنوان یگانه راه نجات به افکار عمومی بدهد، اساسا پروژه فشار از بیرون کار نمی‌کند.

ماموریت «انتقال فشار به داخل» باید توسط داوطلبانی انجام می‌شد و اکنون می‌دانیم آن داوطلبان چه کسانی هستند. من ادعا نمی‌کنم این نامه با هماهنگی کامل طرف خارجی نوشته شده؛ ادعا در واقع بالاتر از این است: کار برخی به جایی رسیده که برای اینکه پروژه اسرائیل و آمریکا را در ایران پیاده کنند، طرف خارجی نیازی به هماهنگی با آنها هم ندارد؛ خود به خود هماهنگند! یاد آن جمله «مایکل مورل» قائم‌مقام اسبق سیا می‌افتم که جایی گفته بود برنامه ما در ایران رسیدن به نقطه‌ای است که اساسا نیاز به جاسوسی نداشته باشیم!

اما مساله اصلی چیست؟
اولا- این نامه حاوی این آدرس برای ترامپ است که مسیر فشار و تحریم علیه ایران جواب می‌دهد و کسانی در ایران هستند که خروج او از برجام را نه‌تنها مستوجب تنبیه و مجازات نمی‌دانند، بلکه آماده‌‌اند به او جایزه بدهند. امضا‌کنندگان این نامه «دلالان تحریم» علیه ملت ایران هستند، کسانی که در حال از بین بردن تردیدها و جمع کردن خاطر آمریکا در این باره هستند که توانسته با فشار از بیرون اختلاف داخلی ایجاد کرده و با از بین بردن برجام هسته‌ای راه را برای تحمیل برجام فراهسته‌ای به ایران هموار کند.

اگر فردا روز تحریم‌ها و دشواری‌‌‌های بی‌سابقه‌ای از راه برسد، مقصر کسانی هستند که به آمریکا کد دادند اگر فشار بیاورد می‌تواند امتیاز بیشتر  بگیرد، درست همانند سال 88 که آمریکا ناامید و ناتوان پی راه چاره‌ای می‌گشت تا اینکه کسانی از منسوبان فتنه 88 مشاوره دادند راه چاره تحریم‌‌های فلج‌کننده علیه سفره مردم است. نامه یکصد فعال سیاسی دقیقا همان چیزی است که آمریکا برای تشدید فشارها به آن نیاز داشت. اپوزیسیون سازش‌طلب امروز برای ملت ایران از ارتش آمریکا خطرناک‌‌‌‌‌‌تر است.

ثانیا- راه‌حلی که ظاهرا ارائه شده در واقع هیچ ارزشی ندارد. اینطور نیست که ایران با آمریکا مذاکره نکرده و حالا تازه باید برود و این گزینه را امتحان کند. جامع یا موضوعی بودن مذاکرات هم تغییری در اصل مساله ایجاد نمی‌کند. ایران در برجام با آمریکا مذاکره و توافق کرد و اکنون با بی‌شرمانه‌‌‌‌‌ترین نقض عهد تاریخ مواجه است. گزینه مذاکره با آمریکا دیگر آن گزینه جذاب سابق نیست. اتفاقا امروز اصل بر این است که نباید مذاکره‌ای اتفاق بیفتد و کسانی که مدافع مذاکره هستند باید دلیلی اقامه کنند که نشستن و توافق کردن با موجودی مانند ترامپ، فایده‌ای دارد.

ثالثا- لااقل تا وقتی که تیم ترامپ سر کار است مذاکره فشار را متوقف نمی‌کند. از حیث تکنیکی، همان‌طور که مدل کره‌شمالی هم نشان می‌دهد ترامپ قائل به تئوری رفع تدریجی تحریم‌ها نیست و حتی اگر مذاکرات آغاز شود، از فشار به عنوان ابزاری برای صفر کردن گزینه‌‌های ایران استفاده خواهد کرد.

در واقع اگر ایران چیزی از تجربه کره‌شمالی آموخته باشد همین است که اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان و اعتدالیون چه مذاکره‌کنندگان بدی بوده‌‌اند و جوانک کره‌ای الگوی فشار آمریکا را بهتر از آنها مدیریت کرده است. ضمن اینکه همانطور که کسانی مانند ولی‌رضا نصر گفته‌‌اند فرق کره‌شمالی با ایران این است که سلاح هسته‌ای دارد و سیاست داخلی ندارد! بنابراین رفتن به مسیر کره‌شمالی چیزی عاید اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان و اعتدالیون محترم نخواهد کرد.

عناوین مرتبط

۲۵ آبان ۱۳۹۷اصلاح طلبان هیچ‌گاه نباید در انتخابات لیست حداقلی ارایه دهند
۲۴ آبان ۱۳۹۷جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان   
۲۳ آبان ۱۳۹۷دولت سر مردم را به حضور مردم در ورزشگاه‌ها گرم نکند/ مسئولان کاری برای گرانی‌های روزافزون کنند
۲۲ آبان ۱۳۹۷ آیا بزرگان اصلاحات آخوندی را بهشتی می‌کنند؟
۲۱ آبان ۱۳۹۷آیا ابتدای پایان اصلاح‌طلبان نزدیک است؟
۲۰ آبان ۱۳۹۷جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند
۱۹ آبان ۱۳۹۷اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟
۱۵ آبان ۱۳۹۷اعزام تیم 5 نفره شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای انتخاب شهردار تهران
۱۴ آبان ۱۳۹۷احمد شیرزاد: باید از مصیبت خوانی دست بکشیم؛ به فکر امیدآفرینی باشیم/ تهران قبل از انقلاب پر بود از حلبی آبادها؛ امروز دستکمی از شهرهای اروپا ندارد
۱۲ آبان ۱۳۹۷فلاحت‌پیشه: در زمان ترامپ مذاکره منتفی است/کانال مذاکره با آمریکا را نباید ببندیم
۱۲ آبان ۱۳۹۷بتن‌‌ریزی در روزنه‌‌های مذاکره
۱۱ آبان ۱۳۹۷ناصر ایمانی :شاهد جنگ اصلاح طلبان هستیم/امکان بازتولید احمدی نژاد وجود دارد

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۹۳۸۹۲۱۶:۱۸:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۲۹
اگر می خواهید فشارهای اقتصادی آمریکا موثر نیفتد و امتیازی هم داده نشود پس باید در داخل موارد زیر را شروع کنید : 1- مفسدان و رانت خواران را شناسایی و مجازات کنید و آنان را به ملت معرفی کنید. 2- مدیران ناکار آمد را صرف نظر از خط فکری و سیاسی برکنار و به جای آنها مدیرانی لایق ، پاسخگو و کارآمد بگمارید. 3- تبعیض ها و بی عدالتی های اقتصادی ، سیاسی ، منطقه ای و ... را کاملا برطرف نموده و تمام قوانین تبعیض آمیز ، انحصار آور و فساد انگیز را اصلاح کنید. 4- مدیران و افرادی که در راس نظام هستند ، ریخت و پاش در زندگی فردی و تحمیل هزینه های اضافی به بیت المال مانند سفرها و ماموریت ها غیر ضرور خارجی و داخلی را متوقف نموده و زندگی خود را هم سطح طبقه متوسط تنظیم کنند.
ناشناس۳۹۴۲۷۱۲۰:۲۸:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۲۹
مشکل مملکت این چیزها نیست کشور تکنولوژی تولید و توان صادرات ندارد چون تحریم
ناشناس۳۹۴۲۷۴۲۰:۳۰:۱۶ ۱۳۹۷/۳/۲۹
اینهایی که منفی دادن مخالف مبارزه با فساد سیستماتیک هستن؟مخالف گذاشتن افراد لایق در پستها هستند؟ دقیقا مخالف چی هستند؟
ناشناس۳۹۴۴۹۰۲۳:۵۶:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۲۹
این چیزهای که نوشته اید در مورد کشور سوئیس هست
ناشناس۳۹۳۹۱۵۱۶:۲۶:۱۱ ۱۳۹۷/۳/۲۹
امریکا هیچ فشاری روش نمیاد راحت نشسته تحریم گذاشته تا اقتصاد ایران کاملا نابود بشه.80 درصد مردم دنبال زندگیشون هستن
ناشناس۳۹۴۲۳۰۱۹:۵۱:۰۶ ۱۳۹۷/۳/۲۹
کسی که این متن را نوشته نمیداند که تحریمها چه بلایی بر سر مردم عادی ایران خواهد آورد. و یا برایش مهم نیست. تاسف و تاسف که مردم ایران پاسوز سیاسی کاری های جناح ها شده اند.
ناشناس۳۹۴۲۹۵۲۰:۴۹:۱۱ ۱۳۹۷/۳/۲۹
باید دانشگاهها ومراکز پژوهشی هر چه در توان دارند به کمک اقتصاد بیایند وصنعت را فعال سازند تقسیم کار بین مراکز تولید علم شود مراکز ناتوان وضعیف را کوچک کنند تا هزینه کمتر شود
ناشناس۳۹۴۳۰۴۲۰:۵۱:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۹
راه رفته کره شمالی را نباید برویم ، باید مذاکره کنیم و وضع را از این بدتر نکنیم ، مرگ و مرگ نتیجه اش نابودی خود ما شده است . ژن های خوب که گرین کارت دارند و برایشان قیمت دلار مطرح نیست . این مردم هستندکه با فقر و بیکاری دست به گریبان هستند .
ناشناس۳۹۴۴۳۷۲۲:۴۹:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۲۹
مسئول تحریم کسانی هستند که کشور را وارد تحریم کردند.
ناشناس۳۹۴۴۴۱۲۲:۵۴:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۲۹
چرا برای این صدنفر پرونده سازی میکنید.
امید۳۹۴۵۴۰۰۰:۴۷:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۳۰
من میگویم در حال حاضر با آمریکا مذاکره نباید بکنیم چون مذاکره عزتمندانه وقتش گذشته ولی از طرف دیگر لازم هم نیست دشمن را چنان تحریک کنیم (مستمسک بدهیم) تا دشمنیش را با ما بیشتر کند یا بهانه داشته باشد که در افکار عمومی ما را شرور جلوه دهد.رفتار کاملا صلح طلبانه و بدون سر وصدا خدا پسندانه تر و عاقلانه تر است.و اینطوری دشمن را خلع سلاح میکنیم.
محمد قاسمی۳۹۴۵۴۱۰۰:۴۸:۴۹ ۱۳۹۷/۳/۳۰
اگر میخوایم به چیزی که دنبالش هستیم برسیم و مولفه های قدرت کشور رو حفظ کنیم دو کار رو همزمان باید پیش ببریم اول وحدت ملی و حذف هرگونه اختلاف هرچند به صورت صوری دوم انقلاب مدیریتی فارغ از هرگونه حزب و جناح که این کار کمتر از انقلاب سال 57 نیست و ثمره ای بزرگ خواهد داشت. بهرحال انقلاب در ظاهر رخ داد و اخلاق سلطنتی در برخی از مسئولین باقی مونده. انقلاب سوم مستلزم حضور پر شور جوانان انقلابی سال 57 هست همه باهم، وطن پرستان و مذهبی ها و ملی گرایان و هر کس که به قاعده ای از اخلاق متصله اونوقت میشه امیدوار بود دوره ترامپ دوره رشد و بالندگی و زمان تاریخ سازی دوباره ماست.
ناشناس۳۹۴۵۴۸۰۱:۰۰:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۳۰
به عنوان یک ایرانی که به نود درصد سیاستهای نظام انتقاد دارم حاضرم تا پای مرگ جلوی تحقیر شدن بایستم به شرطی که مسوولین کاخ نشینی را رها کنند. فرزندانشان تابعیت کانادا و آمریکا را نداشته باشند. شایسته ی پستشان باشند. رانت نفروشند. کشور ملوک طوایفی اداره نشود. من حاضرم
ناشناس۳۹۴۵۷۴۰۱:۲۵:۰۹ ۱۳۹۷/۳/۳۰
نویسنده راه را اشتباه رفته است.
تولید کننده ورشکسته۳۹۴۶۴۴۰۵:۳۴:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۳۰
تولید ورشکسته بانکها ورشکسته اقتصاد ورشکسته ..............چیز دیگری از بدنه اقتصادی کشور باقی نمانده.
ناشناس۳۹۴۶۶۷۰۷:۱۷:۵۵ ۱۳۹۷/۳/۳۰
این افراد سر سپرده آمریکا هستند متنی که سازمان سیا برای آن ها دیکته کرده است را منتشر کرده اند وهیچ گونه اراده ی سیاسی از خودشان ندارند ، متاسفانه عده ای قلیل هم هستند که فکر می کنند اگر وارد مذاکره با آمریکا بشویم مملکت گل و بلبل می شود ، درحالی که نمی دانند اگر تز مقاومت در برابر استکبار شکسته شود ومردم منطقه از نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی دلسرد شوند دشمن فرصت یک لحظه آسایش را هم به ما نمی دهد.ملت باید بیدار باشند وگوش به فرمان رهبری تا پای جان از حیثیت ایرانی دفاع کنند.
مرتضی حاجی احمدی۳۹۴۷۱۱۰۸:۳۲:۱۰ ۱۳۹۷/۳/۳۰
عالی
ناشناس۳۹۵۶۱۳۱۶:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۳۰
نویسنده مطلب قیمت مسکن و دلار و سکه رو ندیده و فقط ایدولوژی خودش رو تحمیل میکنه و به بقیه بر چسب میزنه

پربحث‌های اخیر

 1. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 2. ۳ مدیر ارشد «بانک رفاه» ۱ میلیارد تومان حقوق و مزایا ناخالص گرفتند! + سند

 3. قیمت خرید ارز در بانک‎ها؛ دلار ۱۱ هزار و ۵۱ تومان

 4. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 5. دستمزد نجومی مهناز افشار برای «اولیورتوئیست»

 6. روغن نباتی ارزان شد

 7. چرا مخدر «گل» گران شد؟

 8. شهادت یک نیروی جهادی حین انجام ماموریت + عکس

 9. اعلام میانگین «حقوق» فرهنگیان و «تسهیلات بانکی» پرداختی به آنها

 10. آمریکا: درباره پرونده خاشقچی هنوز به نتیجه‌گیری نهایی نرسیده‌ایم

 11. روستایی کوچک برای افراد بی‌خانمان  

 12. جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران، فردا دوشنبه در کمیته مزد

 13. زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور/ پیشنهاد افزایش ۳۵درصدی قیمت خرید گندم

 14. علی ضیاء: نباید همه کم‌کاری‌های فرهنگی را به گردن تلویزیون انداخت/ صداوسیما فضای مجازی نیست

 15. جهنم در کالیفرنیا

 16. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 17. پای مجلس به بررسی قاچاق لوازم بهداشتی و آرایشی باز شد

 18. بیانیه‌نمی‌خواهد؛ از«تحریم»فیلم‌بسازید

 19. آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی از سوی ایران

 20. راکتی که صهیونیست‌ها از ترس آن مجبور به پذیرش آتش‌بس شدند

 21. غربی‌ها با فروش تسلیحات به ائتلاف سعودی در فاجعه یمن شریک هستند

 22. برنامه کمیته امداد برای افزایش افراد تحت پوشش/ عدم مرجع واحد نظارتی بر اقدامات «خیریه‌ها»

 23. کلانی: پرسپولیس محبوب دشمن هم کم ندارد/ برانکو حق دارد که عصبانی باشد

 24. سردرد‌هایی که با خوردن مسکن تشدید می‌شود/ علت اصلی دردهای سیاتیکی و درمان آن

 25. جدول کلمات چگونه طراحی می‌شود؟   

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 2. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 3. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

 4. بازار خودرو و فرصتی بی‌نظیر برای وزارت صنعت/ قیمت بازاری خودرو سقوط خواهد کرد؟

 5. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 6. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 7. جزئیات فیلم‌های سیاه تجاوز به کودکان شوشتری

 8. فرار لیبرال‌ها

 9. اهمیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها چقدر است؟

 10. ۳ مدیر ارشد «بانک رفاه» ۱ میلیارد تومان حقوق و مزایا ناخالص گرفتند! + سند

 11. کفتر بازی علی انصاریان در میلان  

 12. قیمت خرید ارز در بانک‎ها؛ دلار ۱۱ هزار و ۵۱ تومان

 13. بازگشت پیروزمندانه خبرنگار سی‌ان‌ان به کاخ سفید + تصاویر

 14. تشریف داشتید آقای مشاور!

 15. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 16. سازمان سیا: بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است

 17. دستمزد نجومی مهناز افشار برای «اولیورتوئیست»

 18. ضرب‌ و شتم یک پزشک در مشهد  

 19. قیمت خودروهای وارداتی در بازار  

 20. روغن نباتی ارزان شد

 21. چرا مخدر «گل» گران شد؟

 22. شهادت یک نیروی جهادی حین انجام ماموریت + عکس

 23. چرا بیرانوند شانس زیادی برای کسب عنوان مرد سال آسیا دارد؟

 24. زمان واریز یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی آبان ماه

 25. فرماندار سرپل‌ذهاب: سلبریتی‌ها تمایلی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده ندارند

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 6. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 7. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 8. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 9. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 10. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 11. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 12. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 13. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 14. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 15. فاتحه تهران را بخوانیم

 16. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 17. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 18. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 19. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 20. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 21. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 22. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 23. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 24. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 25. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

پربحث‌های اخیر

 1. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 2. آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی از سوی ایران

 3. اقدام به تحریم مواد غذایی و دارو، تشویق به جنایت علیه بشریت است

 4. ضرغامی: ارتش ایران کارآزموده، شجاع و مکتبی است

 5. مدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدند

 6. سرپرستان ۱۱ استانداری کشور منصوب شدند/ انتصاب سرمست بعنوان سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور

 7. برادران خاتمی؛ تمنای قدرت با ژست اپوزیسیون/ خداحافظی نیلی از دولت و لزوم مسئولیت‌پذیری/ ده ونک، نیشکر هفت‌تپه و غفلت رسانه‌های رسمی

 8. اصلاح سیستمی / سندرم «هر کی سی خودش»

 9. لاریجانی: بدخواهان نتوانستندعراق جدید را ناکام بگذارند  

 10. روایتی از شوخی حسن روحانی با رئیس جمهور عراق

 11. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 12. معاون دستگاه قضا: قوه قضائیه مصمم به حمایت از برنامه‌های دولت است‌

 13. نامه انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم به دادستان

 14. ابعاد تازه‌ای از درگیری با دانشجویان در برنامه شهرداری اصفهان  

 15. سردار وحیدی: حذف قومیت‌ها در خط مشی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد

 16. رهبر انقلاب در دیدار رییس‌جمهور عراق: مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بایستید

 17. بررسی آخرین وضعیت مبارزه با فساد با اژه‌ای در مجلس/ تقدیر فراکسیون ولایی از اقدام قاطع در مبارزه با مفسدین اقتصادی

 18. منشا جنایت‌ها در یمن دلارهای نفتی سعودی است

 19. تماس سری ریاض با تهران  

 20. نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه: ما سیاسی نیستیم

 21. آموزش کار با بی‌سیم به جهانگیری  

 22. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 23. سپاه چه اخبار خاصی از آل سعود در اختیار دارد؟ + فهرست

 24. مراسم ترحیم دکتر "نوربخش" برگزار شد

 25. تکذیب درگیری میان کارگران و نیروهای امنیتی در خوزستان

پربحث‌های دیروز

 1. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 2. تشریف داشتید آقای مشاور!

 3. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 4. ضرغامی: ارتش ایران کارآزموده، شجاع و مکتبی است

 5. مدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدند

 6. سرپرستان ۱۱ استانداری کشور منصوب شدند/ انتصاب سرمست بعنوان سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور

 7. برادران خاتمی؛ تمنای قدرت با ژست اپوزیسیون/ خداحافظی نیلی از دولت و لزوم مسئولیت‌پذیری/ ده ونک، نیشکر هفت‌تپه و غفلت رسانه‌های رسمی

 8. اصلاح سیستمی / سندرم «هر کی سی خودش»

 9. لاریجانی: بدخواهان نتوانستندعراق جدید را ناکام بگذارند  

 10. روایتی از شوخی حسن روحانی با رئیس جمهور عراق

 11. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 12. معاون دستگاه قضا: قوه قضائیه مصمم به حمایت از برنامه‌های دولت است‌

 13. نامه انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم به دادستان

 14. ابعاد تازه‌ای از درگیری با دانشجویان در برنامه شهرداری اصفهان  

 15. سردار وحیدی: حذف قومیت‌ها در خط مشی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد

 16. رهبر انقلاب در دیدار رییس‌جمهور عراق: مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بایستید

 17. بررسی آخرین وضعیت مبارزه با فساد با اژه‌ای در مجلس/ تقدیر فراکسیون ولایی از اقدام قاطع در مبارزه با مفسدین اقتصادی

 18. منشا جنایت‌ها در یمن دلارهای نفتی سعودی است

 19. تماس سری ریاض با تهران  

 20. نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه: ما سیاسی نیستیم

 21. آموزش کار با بی‌سیم به جهانگیری  

 22. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 23. سپاه چه اخبار خاصی از آل سعود در اختیار دارد؟ + فهرست

 24. مراسم ترحیم دکتر "نوربخش" برگزار شد

 25. تکذیب درگیری میان کارگران و نیروهای امنیتی در خوزستان

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 5. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 6. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 7. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 8. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 9. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 10. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 11. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 12. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 13. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 14. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 15. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 16. تاملی بر یک مصاحبه

 17. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 18. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 19. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 20. ظریف به مجلس احضار شد

 21. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 23. روحانی: راه انتخابی آمریکایی‌ها غلط است و حتماً شکست می‌خورند/ جوان‌ها باید مدیریت‌ها را برعهده بگیرند

 24. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 25. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

آخرین عناوین