مروری بر اخبار مهم روز؛ ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

گروه سیاسی الف،   3970328175 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
 ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

حرکت قابل تقدیر جنبش عدالتخواه دانشجویی

محمدجواد معتمدی، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی درباره جزئیات روند مطالبه بازپس گیری ویلای لواسان از سرلشکر فیروزآبادی گفت: جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به دادستان تهران در خصوص ویلای مصادره‌ای که سرلشکر فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح به مدت 25 سال در آن زندگی می‌کند، خواستار بازپس‌گیری آن شد. این فعال دانشجویی گفت: ... بعد از نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی به ستاد اجرایی، نامه جنبش را همراه با نامه‌ای از ستاد به مقام معظم رهبری ارسال کردند و دوباره رهبر معظم انقلاب بر روی نامه ستاد پارافی مبنی بر تخلیه ویلای مزبور می‌نویسند. بعد از آن آقای فیروزآبادی اعلام می‌دارند که تا آخر اردیبهشت‌ماه 97 ملک مذکور را تخلیه خواهند کرد...

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی: آقای فیروزآبادی گفته بود اواخر اردیبهشت ویلای لواسان را تخلیه می‌کند، ولی نکرده است

 علیرضا زاکانی، فعال سیاسی اصولگرا نیز در توئیتر خود نوشت: از جنبش عدالتخواه در مطالبه بحق بازگرداندن ویلای لواسان به بیت المال متشکرم. برای آقای فیروزآبادی متاسفم و تاسف بیشتری نیز بر مماشات قوه قضائیه، ستاد اجرایی فرمان امام و نیروی انتظامی در عدم برخورد قاطع با اجحاف بیت المال و بر زمین ماندن دستور رهبری در احقاق حق مردم دارم.

ابهام در نحوه ورود خودروهای خارجی به کشور

در پی اظهارات ناصر سراج، رییس سازمان بازرسی کشور مبنی بر اینکه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شده و حدود پنج هزار خودروی مدل بالا وارد کشور شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی اطلاعیه‌ای این موضوع را رد کرد. وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شدن سایت ثبت سفارش این وزارتخانه را تکذیب کرد و ضمن تایید تخلف در ورود شش هزار و ۴۸۱ خودرو به گمرکات کشور، از پیگیری برای برخورد قانونی با متخلفان خبر داد.

تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت

 احمدی‌نژاد رنگ عوض کرد

احمد کریمی اصفهانی، عضو حزب موتلفه اسلامی به ایلنا گفت:  وقتی در مملکتی اختلافات و کشمکش‌ها بین سیاستمداران و جناح‌های مختلف انجام شود به طور طبیعی به آنچه که مسیر اصلی و صلاح ما است نمی‌رسیم به دلیل اینکه در دوره‌ای انجام می‌شود که هرکس منافع جناحی خودش برایش مطرح است... کسی که تا دیروز همه خیانت‌ها را در دولت نهم و دهم انجام می‌دهد و خودش مقابل رهبری می‌ایستد و همه سدها را در برابر علما ایجاد می‌کند و به توهین کردن روی می‌آورد و امروز رنگ عوض می‌کند و به عنوان مدافع ولایت جلو می‌آید، فکر می‌کند که ملت ما حافظه تاریخی خوبی ندارد در صورتی که ملت ما آنها را می‌شناسند... تا دیروز این آقا کنار آقای مشایی و بقایی می‌ایستاد و می‌گفت من حاضرم برای این دو جان بدهم و امروز که این دو همه خیانت‌هایشان ثابت شده رهایشان کرده و رفته است.

مداح عیدفطر نماینده اصولگرایان نبود

عباس سلیمی‌نمین به روزنامه شرق گفت: میثم مطیعی نماینده جریان اصولگرایی نبوده و ماموریتی هم نداشته است. مداحی بوده که آمده و حرفش را زده است. او در پاسخ به این سوال که اگر این‌طور است پس چرا هیچ‌وقت نهادها یا جریان‌های سیاسی دیگر از تریبون‌هایی مثل نمازجمعه مورد انتقادات سنگین قرار نمی‌گیرند، می‌گوید: «من قبول دارم که بیشترین نقطه ثقل و تمرکز انتقادات همواره دولت بوده اما این طبیعی است، چون دربرگیری و نقش نهاد دولت بیش از نهادهای دیگر است». اگرچه در ادامه هم می‌گوید: «قبول دارم که انتقاد از دولت هزینه کمتری از مثلا انتقاد از قوه قضائیه دارد».

موضع گیری دادستان کل کشور درباره اتفاقات ایرانشهر

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، دادستان کل کشور با تکذیب ادعای مطروحه مبنی بر تجاوز به تعدادی از بانوان در شهرستان ایرانشهر از پیگیری این موضوع در دادستانی کل و مراجع قضایی استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

دادستان کل کشور: عامل انتشار خبر کذب تجاوز در ایرانشهر تحت تعقیب قرار می‌گیرد

امام جمعه اهل سنت به معترضین حادثه ایرانشهر؛ تجمع نکنید

مناظره تکلیف CFT را روشن می کند

دوشنبه یا سه شنبه هفته آینده یک مناظره در مجلس، تکلیف لایحه پرسروصدای کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را مشخص خواهد کرد. نصرا... پژمانفر نماینده مشهد این موضوع را اعلام کرده و گفته است: از همه نمایندگان مجلس برای حضور در این مناظره دعوت شده است تا کسانی که موافق و مخالف این لایحه هستند به صورت مناظره ای به بیان نظرات خود بپردازند. همچنین از کارشناسان مربوط دعوت خواهد شد تا آن ها هم برای روشنگری موضوع و آگاهی نمایندگان مجلس در این نشست حضور یابند.

نقدهای تاجیک به دولت روحانی

محمدرضا تاجیک، رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک دولت اصلاحات و مشاور سیاسی سیدمحمد خاتمی به اعتماد می گوید: مشکل اصلی در مواجه فردی با این اصحاب قدرت نگاه تیره و فهم مطالب‌ و آسیب‌های جامعه است. این نگاه را باید تعدیل‌کرد اما نوعی فرافکنی نیز وجود دارد. پنداری نوعی دست نامریی آدام اسمیتی در کشور فعال است که همه می‌فهمند شرایط خیلی مطلوب نیست اما همه فکر می‌کنند که عامل ایجاد این فضا چیز دیگری است. به دنبال عاملی غیر از خودشان، مدیریت و تصمیمات خود هستند نه یک بیگانه در بیرون اما به دنبال یک بیگانه در درون می‌گردند. در واقع می‌گویند که ما هم می‌دانیم اما تصمیم و تدبیر با ما نیست. جالب اینکه با وجود آنکه معتقد هستند که تمام تصمیم و تدبیر با آنها نیست و ذیل مدیریت آنها چنین وضعیتی جامعه را در بر می‌گیرد، حاضر نیستند که از صحنه خارج شوند و بگویند که حداقل در این شرایط در حاشیه باشیم. هم ‌می‌خواهند در درون قدرت باشند و هم می‌خواهند که مسوولیت قدرت و مدیریت جامعه را نپذیرند...به همین دلیل می‌بینید که افراد مسوول و قرار گرفته در مسند وقتی چنان از ناهنجاری‌های جامعه صحبت می‌کنند و آمار می‌دهند که هیچ اپوزیسیونی صحبت نمی‌کند. در جامعه ما کاملا مرسوم است که همان فردی که گذاشتند تا جلوی تشدید ناهنجاری‌ها، مشکلات، اعتیاد، فساد و... را بگیرد چنان سخن می‌گوید که گویی اپوزیسون است. این وضعیت خیلی بدی است. جامعه باید بداند که با چه کسی مواجه است و باید بتواند کسی که در این موضع قرار دارد را سینه دیوار گذارد و از او مطالبه‌گری کند. باید بتوان این افراد را استیضاح کرد. نباید اینطور باشد که در هر شرایطی مثل گربه چهار دست و پا پایین بیاید. نباید اجازه داد که یک مسوول و صاحب قدرت به پرندگان گردن‌چرخانی تبدیل شود که وقتی احساس تهدید می‌کند، گردن او، لسان او و چشم او 180 درجه بچرخد.

تاجیک در ادامه درباره دولت روحانی می گوید: به هرحال تردید ندارم که نسل ما در دهه چهارم پذیرای گفتمانی است که گزاره‌های آن بیشتر از جنس کنش باشد تا کلام. منتها متاسفانه «زیست جهان» آقایان یک «زیست جهان» کاملا زبانی، کلامی و بیانی است. در یک «زیست جهانی» زیست می‌کنند که وقتی می‌خواهند از درد و مشکلات صحبت کنند همه‌چیز در کلام و زبان خلاصه می‌شود. وقتی هم می‌خواهند از درمان صحبت کنند به کلام و زبان خلاصه می‌شود. کلام و زبان یا بافت گفتمان آنها از جنس کنش نیست و مردم خسته و ملول از حرف‌درمانی نخبگان جامعه هستند. مردم در پس و پشت هر وعده‌ای که داده می‌شود روزگار سخت‌تر و نامیمون‌تری را تجربه می‌کنند و گاه به این نتیجه می‌رسند که شاید اگر آقایان سکوت کنند، بتوان روزگار بهتری را نسبت به وقتی که در مورد معضلی در جامعه و تدبیر و مدیریت آن سخن می‌گویند و اندک زمانی را تعیین می‌کنند؛ تجربه کرد...به نظر می‌رسد که در تیم دولت و شخص رییس‌جمهور یک ضعف اساسی وجود دارد. این نظر شخصی من است اما این رییس‌جمهور و این کابینه را تیم تدبیرگر شرایط پیچیده نمی‌دانم و از همین رو رییس‌جمهور باید طرحی نو دراندازد... معتقد هستم که این تیم نه از دانش و بصیرت لازم برای چنین شرایط پیچیده‌ای برخوردار است و نه از اراده لازم. نه از مدیریت و تدبیر لازم برخوردار است و نه از همبستگی حرفه‌ای درونی. در درون خودشان نیز گروه‌ها و تیپ‌های مختلف با رویکردهای مختلف نسبت به مسائل وجود دارد. چه مسائل اقتصادی و راه‌های برون رفت از آن و چه مسائل اجتماعی و... پارادوکس امروز جامعه ما این است که بر اساس سیاست‌های اعلامی هیچ کشوری نیست که مثل ایران علیه غرب و خصوصا امریکا باشد. اما هیچ کشوری نیست که به اندازه ایران امروز نخبه و سرمایه اقتصادی به امریکا بفرستد. آیا ما عملا امریکا را فربه نمی‌کنیم؟ آیا ما هر روز با فرستادن بهترین فکرها و نخبه‌ها و سرمایه‌داران خود امریکا را تقویت نمی‌کنیم؟ آیا نباید جلوی خروج سرمایه‌های ملی از کشور را بگیریم؟ باید به اینها توجه کنیم. باید مقداری با خود و آنچه هستیم فاصله نقادانه بگیریم.

عباس عبدی نیز در گفت‌وگو با روزنامه همشهری و در پاسخ این سوال که «رئیس‌جمهور اخیراً در دیدار جمعی از اصحاب رسانه گفت «نباید در رسانه‌ها توقعات مردم را بیجا بالا ببریم چرا که بالابردن بی‌حساب توقعات مردم یعنی ایجاد ناامیدی؛ آیا تحمیل توقعات منجر به بی‌نشاطی جامعه شده است؟» گفت: این سخنان آقای روحانی درست است که نباید انتظارات مردم را بالا برد و اتفاقا رسانه‌ها قبلا تذکرات لازم را به مسئولان وقت دادند، اینکه توقعات مردم را در برجام بالا نبرید. آن وعده‌ها و ایجاد انتظارات واقعی نبود؛ من طی چند یادداشت به این مسئله ‌اشاره داشتم. این توقعات قبلاً بالا برده شده است و حالا نمی‌توان آن را پایین آورد و نباید مسئولیت آن را متوجه رسانه‌ها دانست. عبدی می‌گوید این خود روحانی و دولتمردان بودند که توقعات مردم را به خاطر برجام بالا بردند.

 یانکی‌ها در نیشابور

وطن امروز نوشت: شکار 2 راس قوچ وحشی در منطقه حفاظت‌شده در شهرستان نیشابور و حمایت تلویحی سازمان حفاظت محیط‌زیست استان خراسان‌رضوی از این اقدام، با اعتراض گسترده فعالان محیط‌زیست در فضای مجازی و رسانه‌ها مواجه شد. اما جدای از تبعات زیست‌محیطی شکار که بعضا نیز در معرض انقراض هستند، آنچه حساسیت‌ها نسبت به این پرونده را بیشتر کرد، شکارچیان این قوچ‌ها بودند. رسانه‌ها در میانه خردادماه گزارش دادند چند آمریکایی با حضور در منطقه حفاظت‌شده حیدری نیشابور، 2 راس قوچ را شکار کردند... نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی می‌گوید شیوه درآمدزایی با ارائه مجوز شکار به بیگانگان شیوه قجری است و باید دستگاه قضا به آن ورود کند... اگر کسی یک حیوان وحشی را که به گله مردم روستایی می‌زند و گله را تکه‌پاره می‌کند، از پا دربیاورد، مجازات و جریمه خواهد شد اما چون شکارچی آمریکایی پولدار است، نه‌تنها شکار حیوانات برای او اشکالی ندارد بلکه ما باید امکاناتی هم برایش فراهم کنیم و آنان را به مناطق قرق‌شده ببریم.

هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی نیز با اعلام مخالفت با اجازه شکار در منطقه نیشابور، تصریح کرد: این افراد برای شکار 10 هزار دلار پرداخت می‌کنند که از این رقم یک میلیون تومان به نیشابور می‌رسد.

 چه شده که تمسخرکنندگان کره شمالی می‌خواهند به این کشور اقتدا کنند؟

سیدمحمد حسینی دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و وزیر اسبق ارشاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد نامه جمعی از فعالان اصلاح‌طلب برای مذاکره بی‌قید و شرط با آمریکا گفت: این نامه در شرایطی نوشته شده که ما شاهد خروج ترامپ از برجام و نقض تعهدات از سوی آمریکا هستیم که این بسیار عجیب است. حسینی گفت: نکته عجیب دیگری که وجود دارد این است که افرادی در کنار امضاکنندگان این نامه هستند که پیوند آنها بسیار عجیب است، به‌طور مثال آقایان کرباسچی و علی کشتگر. کشتگر  در گذشته عضو سازمان چریک‌های فدایی خلق بود. حال پیوند این طیف ناهمگون بسیار عجیب است. اینها با وجود اینکه اختلاف دیدگاه دارند به نظر می‌رسد برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی اسلامی نقاط مشترکی دارند.

روزنامه صبح نو نوشت: کارشناسان ارشد حوزه بین‌الملل بارها بر این مهم تاکید کرده‌اند که برنامه هیچ کشوری علیه کشور دیگر بدون همراهی عوامل وابسته یا مرعوب عملیاتی نخواهد شد و حمایت دولت آمریکا از برخی گروه‌های سیاسی داخلی ایران، برای بزنگاه‌هایی است که آمریکا قصد عملیاتی‌کردن برنامه‌های خود علیه ملت ایران را دارد که مقابله با توان دفاعی با ابزار فشار اقتصادی و تحریم نمونه بارز آن در مقطع کنونی است...بی‌شک‌ اگر قرار باشد ترامپ به برخی افراد داخلی جهت همراهی کردن با پروژه‌های ضدایرانی و پروژه فشار به ملت ایران، پاداشی بدهد چه‌کسانی سزاوارتر از امضا‌کنندگان این نامه هستند؟ اقدام آن‌ها نه تنها هیچ قرابت فکری به نیروهای وفادار انقلاب اسلامی ندارد بلکه هیچ سنخیتی هم با اصلاح‌طلبان به معنای واقعی نداشته و باید به آنان به‌خاطر پیوندی که با خط دشمنان برقرار کرده‌اند، تبریک گفت! شاید هم بتوان خلاصه نامه آنان را اینگونه تعبیر کرد: «ترامپ عزیز و دوست‌داشتنی ما آماده هستیم.‌» اما بدانند که این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد.

درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

سیدمحمد مرندی نیز به فرهیختگان گفت: این نامه نمی‌تواند مثل نامه جام زهر باشد. همان‌طور که ذکر شد، این افراد عناصر موثری در جامعه ایران نیستند و بعضا حتی در خود آمریکا زندگی می‌کنند و به بیان دقیق‌تر در حاشیه سیاست تعریف می‌شوند. آنها علاقه‌مندند که در آمریکا از جایگاه خوبی برخوردار باشند و نزد حاکمیت آمریکا خوشنام باقی بمانند. به گفته مرندی، امضا‌کنندگان این نامه باید پاسخ دهند که چطور می‌توان با آمریکایی‌ها که تا الان به تعهدات خود پایبند نبودند مذاکره کرده و به آنها اعتماد داشت و از این به بعد باید از چه حقی صرف‌نظر کنیم؟

واکنش عضو اعتماد ملی به نامه‌نگاری اصلاح‌طلبان: چطور یک عده انتظار دارند با مذاکره مستقیم با ترامپ مشکلات کشور حل شود؟

حسین شریعتمداری در کیهان نوشته است: محتوای بیانیه و شرایط زمانی صدور آن در کنار هویت امضاء‌کنندگان به وضوح حکایت از آن دارد که دیکته‌کنندگان بیانیه از بی‌اهمیت بودن آن در تصمیم‌سازی نظام با‌خبر بوده‌اند و به خوبی می‌دانسته‌اند «جایی که عقاب پر بریزد / از پشه لاغری چه خیزد»؟! و در حالی که نظام اسلامی با اقتدار مثال‌زدنی خود در برابر آمریکا و متحدانش ایستاده است بدیهی است که به نسخه سازش ذلت‌بار مشتی پادوی مفلوک و فراری و یا ورشکسته سیاسی داخلی کمترین اهمیتی نمی‌دهد و حرکت آنان را داستان پشه‌ای می‌داند که روی درخت تنومند خرما نشسته بود و هنگام برخاستن به درخت گفته بود؛ خود را محکم نگاه‌دار که می‌خواهم برخیزم!

خاتمی یا عارف؟ مساله این است!

فرهیختگان امروز درباره نامه اخیر اصلاح طلبان به رئیس دولت اصلاحات نوشت: انتقادات به شورای‌عالی و سیاست‌های بالادستی اصلاح‌طلبان، صدای هم‌جریانی‌هایشان را درآورده، اگرچه این انتقادات برای امروز و دیروز نیست و قدمتش به بعد از انتخابات ریاست جمهوری 92 و اوجش به بعد از انتخابات مجلس دهم می‌رسد. اکثریت در جریان اصلاحات -که اغلب احزاب اصلاح‌طلبی که در شورای‌عالی سیاستگذاری و تصمیماتش طی این سال‌ها کمتر بازی داده شده‌اند را تشکیل می‌دهند- به عناوین مختلف تیغ نقدشان را به سمت این شورا نشانه گرفته‌اند و معتقدند بازار لابی، منفعت‌طلبی و فردمحوری چنان در شورای‌عالی داغ شده که شعار دموکراسی را حتی در حلقه اولیه اصلاحات نیز کمرنگ کرده است. از این رو برخی همچون کواکبیان از طرحی به نام «پارلمان اصلاحات» به‌عنوان نهاد بالادستی شورای‌عالی سیاستگذاری نام می‌برند و برخی دیگر معتقدند شورای هماهنگی که به‌عنوان نهادی مادر برای شورای‌عالی محسوب می‌شود، باید به جایگاه اولیه خود بازگردد و نه‌تنها از حاشیه و انزوا خارج، که تقویت شود. از این رو بر نقش احزاب در تصمیم‌گیری‌های درون خانوادگی اصلاحات تاکید دارند.

وجه اشتراک این انتقادات و نسخه‌پیچی‌های اصلاح‌طلبانه اما تاکید بر «نهادمحوری» به جای «فردمحوری» است. در سیبل انتقادات بیشتر عملکرد رئیس شورای‌عالی اصلاحات یعنی عارف نقش بسته است... در تازه‌ترین انتقادات نسبت به عملکرد تصمیم‌گیران اصلاح‌طلب، جوانان این جریان برای «اصلاح اصلاحات» به رئیس دولت اصلاحات دست‌به‌قلم شدند؛ نامه‌ای سرگشاده که به دلیل تعداد امضاهایش به نامه صدنفره موسوم شد. نامه‌ای که برخی از اصلاح‌طلبان گوش شنوایی برایش نمی‌بینند. این صد نفر که خاتمی را خطاب مستقیم قرار داده بودند، با تاکید بر اینکه امور تصمیم‌گیری به دست اصلاح‌طلبان بروکرات و محافظه‌کار افتاده است، هشدار داده‌اند که در حال حاضر هیچ چهره شاخص ملی ۴۰ یا ۵۰ ساله‌ای سراغ نداریم که بتوان فرد او را بر جماعتی ترجیح داد و به عملکرد ضعیف لیست امید مجلس و ناهماهنگی‌های انتخاب شهردار در شورای یکدست اصلاح‌طلب تهران اشاره داشتند. نویسندگان این نامه اوضاع در خانواده اصلاحات را چنان نابسامان توصیف کردند که معتقدند در حال حاضر انتشار اخباری مبنی‌بر برنامه‌ریزی برخی افراد برای آینده سیاسی خود و انتخابات آتی، حس ناخوشایند سوءاستفاده از موقعیت سیاسی را در میان هواداران جریان اصلاحات دامن می‌زند، تا آنجا که ابایی نداشتند به خاتمی یادآور شوند معلوم نیست همواره بتوانند از سرمایه اجتماعی‌اش استفاده کنند.

 حسین دهقان کاندیدای 1400 می شود

روزنامه اعتماد نوشته است: شنیده‌ها حاکی از آن است که سرتیپ حسین دهقان مشاور صنایع دفاعی فرمانده کل قوا اولین چهره‌ نظامی با سودای ریاست‌جمهوری است. بنا بر اخبار غیر رسمی وزیر دفاع دولت یازدهم عزم خود را جزم کرده تا بعد از استعفا در واپسین روزهای قبل از انتخابات ۱۴۰۰ لباس نظامی را درآورده و کت و شلوار ریاست‌جمهوری به تن کند... دهقان طی سال‌ها فعالیت در حوزه نظامی و امنیتی تجارب بسیار اندوخته و اینطور که معلوم است اکنون می‌خواهد خود را در عرصه اجرایی بیازماید. احتمالا وضعیت خطیر منطقه‌ای و بین‌المللی در ترغیب او نقش موثری داشته است و این تصور را برایش ساخته است که زمان، زمان ورود به گود است. حال باید منتظر ماند و دید که در سه سال باقی مانده چقدر به موفقیت ستاد انتخاباتی نوپای خود امیدوار می‌شود و لحظه آخر چه تصمیمی می‌گیرد. بدون شک اعلام آمادگی دیگر چهره‌های نظامی برای شرکت در انتخابات نیز در تصمیم‌گیری او بی‌تاثیر نخواهد بود.

کماکان اینجا کسی استعفا نمی‌دهد!

روزنامه آفتاب یزد درباره شرایط اقتصادی کشور نوشت: همواره در شرایطی که دامنه مشکلات در یک سیستم مدیریتی گسترش می‌یابد و شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که نارضایتی از مدیریت روز به روز افزایش می‌یابد، استعفای آن مقام مسئول به ذهن متبادر می‌شود و حتی در موارد بسیاری، وی به دلیل پذیرش کاستی‌های حرفه‌ای و عوامل متعدد دیگر استعفا داده و مسئولیت خود را به فرد دیگری واگذار می‌کند. تحلیلگران بسیاری معتقدند که با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر کشورمان، لزوم استعفای فرد یا افرادی از مجموعه اقتصادی دولت احساس می‌شود. گزینه مورد نظر برخی از فعالان و متخصصان اقتصادی، رئیس کل بانک مرکزی است که چندی پیش نیز بحث استعفای وی مطرح شد. هرچند که این خبر با تکذیب ولی‌الله سیف شایعه عنوان شد، اما همچنان عده‌ای بر این باورند که شاید فرد دیگری بتواند بهتر از سیف وضعیت نابسامان پولی و مالی کشور را اداره کند. لزوم استعفا در مورد سایر مسئولانی که طی ماه‌های اخیر، عملکردشان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته نیز همچنان احساس می‌شود که از جمله آنها وزیر اقتصاد، وزیر صنعت و... هستند... هنگامی که شرایط دشوار اقتصادی بر جامعه حاکم است، سخن‌گفتن مقامات درباره غیر واقعی بودن گرانی‌ها و استفاده از الفاظی مانند «حباب»، نه تنها موجب تزریق آرامش به مردم نمی‌شود، بلکه حتی ممکن است منجر به سرریز شدن کاسه صبر عده‌ای گردد. 

وظیفه دولت در این آشفته بازار چیست؟

عناوین مرتبط

۲۶ آبان ۱۳۹۷برادران خاتمی؛ تمنای قدرت با ژست اپوزیسیون/ خداحافظی نیلی از دولت و لزوم مسئولیت‌پذیری/ ده ونک، نیشکر هفت‌تپه و غفلت رسانه‌های رسمی
۲۳ آبان ۱۳۹۷۶ میلیارد بودجه معاونتی که وجود ندارد/ آخوندی گزینه لاریجانی برای شهرداری بود؟/ توصیه‌های افروغ به سیاستمداران
۲۲ آبان ۱۳۹۷رای اتحاد ملت به آخوندی؛ از منتهی‌الیه جناح چپ به منتهی‌الیه جناح راست/ چه کسی باعث پیروزی احمدی‌نژاد شد؟/ عملکرد قالیباف به روایت مشاور روحانی
۲۱ آبان ۱۳۹۷آخوندی، شهردار شهر لیبرال‌ها/ انتخابات مجلس، استانی می‌شود؟/ پیشنهاد کناره گیری اصلاح‌طلبان از انتخابات آینده/ ایرادات شورای نگهبان به CFT
۲۰ آبان ۱۳۹۷پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد
۱۹ آبان ۱۳۹۷قطار انقلاب؛ آیا کسی پیاده می‌شود؟/ انتخابات ۸۸، اصلاح‌طلبان و ادعای تقلب بدون سند/ واکنش ها به پخش یک فیلم تاریخی درباره جنگ جهانی دوم
۱۵ آبان ۱۳۹۷مخاطب سخنان کنایه آمیز محسن هاشمی/ چرخش گفتمانی دولت/ جهانگیری و دو راهی انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری/ واعظی از دولت می رود؟
۱۴ آبان ۱۳۹۷انتقاد تکراری اصلاح طلبان از روحانی و کابینه/ حرف حساب نماینده مجلس ششم/ غلبه نگاه سیاسی در برخورد با سی اف تی
۱۳ آبان ۱۳۹۷شورای شهر تهران تقصیری ندارد؟/ مسعود نیلی و ساده‌سازی اقتصاد/ احمدی‌نژاد بازتولید می‌شود؟
۱۲ آبان ۱۳۹۷اختیارات دولت کم است؟ پاسخ کرباسچی به صفایی فراهانی/ کلاف سر در گم شهرداری تهران؛ تهرانی‌ها چه گناهی کرده‌اند؟/ ۱۳ آبان و ناکامی آمریکا در تحریم ایران
۹ آبان ۱۳۹۷ رفتار دوگانه در قبال مرجعیت/ روایت روزنامه اصلاح طلب از نقشه لاریجانی برای انتخابات/ پیش بینی جدایی جهانگیری از دولت/ اقدام جدید برای حفظ افشانی در شهرداری
۶ آبان ۱۳۹۷رای اعتماد شبانه به وزرا و چند پرسش بی‌پاسخ/ نظارت استصوابی؛ بزرگترین مشکل کشور؟/ هم‌صدایی احمدی نژاد و آخوندی در اقتصاد

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۹۲۳۴۲۲۱:۱۳:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۸
هر کجای دنیا بود ، مسببین برجام ، ضمن عذرخواهی از ملت ،استعفا می دادند..
دشمن سیف۳۹۲۳۷۸۲۱:۴۴:۱۲ ۱۳۹۷/۳/۲۸
استعفا؟! دلت خوشه ها! میخوان مردم را تا ۱۴۰۰ سرکاربذارن با اسمش هنوز!
جدیدا پشیمون۳۹۲۴۳۳۲۲:۴۱:۵۱ ۱۳۹۷/۳/۲۸
آقای روحانی همون پولدارایی که حامی انتخاباتی ات بودند الان خریدار ماشین و سکه و ملک و.. هستند راه دور نرو!
ناشناس۳۹۳۴۰۳۱۳:۲۲:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۹
باید مذاکرات برجام 2 انجام شود
ناشناس۳۹۲۳۴۵۲۱:۱۷:۵۴ ۱۳۹۷/۳/۲۸
نامه ۱۰۰ نفر از تندروهای اصلاح طلب ،در واقع پیامی است به کاخ سفید که لطفا از ما عبور نکنید.. همچنان از ما حمایت کنید.
ناشناس۳۹۲۳۴۹۲۱:۲۲:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۸
مداح عید فطر ، علیه امریکا و اسراییل شعر خونده ، اصلاح طلبان مکدر شدن!! صدا و سیما هم صحبت های امام را پخش می کند در باره خطر غربگراها ، اقایون معترض می شن که چرا جناحیه!
ناشناس۳۹۲۳۵۲۲۱:۲۳:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۲۸
برای ان دسته از مسئولان کشور که بجای ساده زیستی و عدم استفاده از اموال و داراییهای ملت علاقمند به خرید و یا استفاده مجانی از املاک متعلق به ملت ایران استفاده میکنند چیزی جزء اظهار تاسف نمیتوان داشت .
امیر۳۹۲۶۹۱۰۷:۲۳:۲۷ ۱۳۹۷/۳/۲۹
جنبش عدالتخواه دانشجویی لطفا به ماجرای تصرف غیر قانونی آپارتمان پاسداران توسط یکی از معاونان سابق وزیر نفت دولت نهم و دهم هم ورود کند
ناشناس۳۹۲۳۵۸۲۱:۲۶:۲۴ ۱۳۹۷/۳/۲۸
از دولت تدبیر و امید که نرخ واقعی تورم بالای 40 درصدی در جامعه را در روی کاغذ زیر 10 درصد حفظ کرده است کمال تشکر را دارم.
بهزاد۳۹۲۳۵۹۲۱:۲۶:۳۷ ۱۳۹۷/۳/۲۸
انقلاب مستضعفین بودا. یادتون هست
ناشناس۳۹۲۴۸۴۲۳:۳۲:۴۷ ۱۳۹۷/۳/۲۸
نه تو یادته
سعید۳۹۲۳۷۰۲۱:۳۸:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۸
باتوجه به عدم تخلیه ویلای لواسان چند نکته لازم است 1 اقایون اصولگرای نقلابی خوب ساکت شدند و دیگه قلب هیچکس جریحه دار نشد 2. اقای فیروز ابادی که ذوب در ولایتش گوش همه را کر کرده چرا به دستور رهبری وقعی نذاشته مگه این اقا ندار و بی بضاعته 3. خیلی از این افرادی که ادعای مقاومت و ایستادگی در مقابل تحریم ها دارند و مردم رو به خوردن ا شکنه و یک وعده غذا دعوت می کنند لطف کنند رانتشون رو از بیت المال قطع کنند 5 ودر اخر اقای توکلی ودوست محترمشان در سازمان ....چرا شما سکوت کرده و رگ بارزه با فسادتون ی جنبه
ناشناس۳۹۲۴۲۵۲۲:۳۴:۲۸ ۱۳۹۷/۳/۲۸
من یه سوال دارم. اگر ویلا تخلیه شد به نظرتون نفر بعدی که میره تو ویلا واسه 25 سال آینده کیه؟
ابو۳۹۲۵۷۶۰۱:۰۸:۳۵ ۱۳۹۷/۳/۲۹
همون کسی که قراره بره تو ویلا این افشاگری رو انجام داده تا زودتر از اجاره نشینی خلاس بشه .
ناشناس۳۹۲۴۷۷۲۳:۲۸:۲۳ ۱۳۹۷/۳/۲۸
این خانه بوده که ستاد کل به منظور حفاظت به ایشون داده نه به خواست مقامات لشکری
ایرانی۳۹۲۹۲۵۱۰:۰۸:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۲۹
ده هزارمتربراشون کم نبوده خدای نکرده!!!
امیری۳۹۳۳۰۷۱۲:۴۲:۲۲ ۱۳۹۷/۳/۲۹
اگر اقای فیروزآبادی متناسب با شئون خود،در آپارتمانی ،در یکی از مجتمع های مسکونی نظامیان اسکان می یافت هزینه حفاظت به مراتب کمتری بر بودجه کشور تحمیل میشد؛ تا انکه در چنین ویلای بزرگی،همچون طاغوتیان زندگی کند و 10-20 گماشته و نیروی حفاظتی را معطل خود کند!
ناشناس۳۹۲۵۰۵۲۳:۵۳:۳۹ ۱۳۹۷/۳/۲۸
ازسال ۹۲ رهبری دستور داده تخلیه کن تا الان تخلیه نکرده وتا چند سال پیش هم ریس ستاد کل نیروهای مسلح بود وبه فرمان فرمانده کل قوا گوش نداده اینها که نظامی هستند وکار اقتصادی نمیکنن این این وضعشان است وای به حال بقیه چه خبر توی این مملکت
حسن۳۹۲۳۹۹۲۲:۰۳:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۸
دلیل دین گریزی مردم نتیجه رفتار امثال فیروز آبادی هاست چون زمان فعلی بدلیل فضای مجازی نمی گذارد افعال غیر قانونی پوشیده بماند و نقاب از چهره ها نیفتد
ناشناس۳۹۲۵۶۱۰۰:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۲۹
حالا باید دید چرا فقط انگشت روی فیروز آبادی گذاشته اند !!! یه سرچ بکنید تو اظهار نظرات اخیر ایشون ببینید این روزا درتایید دولت روحانی یا در دفاع از اعتراضات اخیر چیزی گفته یا نه چون این برخورد با یک اصولگرای خالص خیلی بعیده !!
dayani۳۹۲۴۰۴۲۲:۰۶:۳۷ ۱۳۹۷/۳/۲۸
با شرایطی موجود اگر اقای حسین دهقان کاندیدای ریاست جمهوری شود و تائید نیز بشود، رای ایشان کمتر از حد شمارش خواهد بود.
املی۳۹۲۴۰۸۲۲:۱۴:۱۷ ۱۳۹۷/۳/۲۸
من ازهمین علماها شنیده ام که نماز درخانه غصبی درست نیست حال مسئولان نظام کشور اگر این ویلا وامثال ویلاها و کاخها نماد اشرافیگری ودست درازی دربیت المال بود الان چطور برای مسئولان نظام ما اشکال ندارد؟ این کاخها وویلاها برای افراد طاغوت حرام بود والان برای مسئولان نظام ما حلال؟ واقعا دروغگو نیستید؟ اقای فیروزی اباد اندازه نصف اجر پیشانیش پینه بسته ولی درجایی نماز میخواند که غصبی بود واقعا این احکام ریز را نباید دقت میکرد؟ ایشان دقت نکردند چرا مسئولان ارشد نظام ویلای مذکور را تحویل ایشان وامثال ایشان میدهد؟ واقعا شریعت ما درحد شعار مغفول مانده است
بنده خدا. اصل۳۹۲۴۰۹۲۲:۱۴:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۸
نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی را مطالعه کردم. انتهای نامه تهدید کرده اند چنانچه قوه قصاییه و نیروهای انتظامی اقدام نکنند این جنبش راسا اقدام خواهد نمود. درصورتیکه این و هر شخص حقیقی و حقوقی اجازه ندارد درجهت اجرای قانون راسا اقدامی انجام دهد. لذا لازم است قوه قضاییه سریعا با دبیرکل این جنبش برخورد کند. البته از آقای فیروزآبادی انتظار این است رفتار خود را باقانون تطبیق دهند . وسریعا این ملک را به ستاداجرایی فرمان امام ره تحویل نمایند
ناشناس۳۹۲۴۵۳۲۳:۱۱:۱۰ ۱۳۹۷/۳/۲۸
یعنی کف کردم از این متن شما.طرف مفت و مجانی درون ویلائی انچنانی نشسته شما به اون به نرمی توصیه به رفتار انقلابی به میکنی.ان وقت طرف اومده خلافی رو عیان کرده به قوه قضاییه توصیه میکنی سریع طرف رو بگیرن.عجبا از این...
سعید۳۹۲۴۸۶۲۳:۳۸:۳۴ ۱۳۹۷/۳/۲۸
جالبه به گفته این دوست عزیز افشا کننده تخلف باید مجازات بشه اما از متخلف خواهش میکنند لطفا تخلف نکن. یخورده انصاف .....
ناشناس۳۹۲۴۴۸۲۳:۰۵:۲۵ ۱۳۹۷/۳/۲۸
مردم در چه افکارین شما در چه افکاری.دیگه بس کنید همه ملت رو بدبخت کردین.
ناشناس۳۹۲۵۸۶۰۱:۲۰:۲۸ ۱۳۹۷/۳/۲۹
حالا این بزرگوار چه احتیاجی به ویلای هزارمتری داره؟ که درد مردم مستضعف رو عمیقا درک کنه؟! ویلای ۲۰۰ متری هم کافیه!
ناشناس۳۹۲۶۹۰۰۷:۲۲:۵۲ ۱۳۹۷/۳/۲۹
کاش یه نفر بررسی میکرد چقدر از ویلاها و منازل مصادره ای : 1- اولا مصادره شون درست و شرعی بوده ؟؟ 2- الان دست چه کسانی هستند ؟؟ 3- آیا مردم مستضعف هم از این مصادره ها بهره مند شده اند ؟؟
ناشناس۳۹۲۷۰۲۰۷:۳۳:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۲۹
حالا ویلا رو بگیزند چکارش می کنند. درش رو پلمب می کنند میرارند بمونه. نه برادر می دهند به یکی دیگه
ناشناس۳۹۲۹۲۰۱۰:۰۵:۲۴ ۱۳۹۷/۳/۲۹
راستی خاتمی هم اگر از ویلاش بیرون کنید احتمالا اصلاح طلبان برای احقاق حق خاتمی دست به تظاهرات مسلحانه می زنند. چون بر عکس ظاهر فقط به تعصب ایمان دارند.
ناشناس۳۹۳۵۵۰۱۴:۱۱:۰۸ ۱۳۹۷/۳/۲۹
چون کسی در ایران پاسخگو نیست برای چه باید استعفا بدهند

پربحث‌های اخیر

 1. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 2. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 3. ۳ مدیر ارشد «بانک رفاه» ۱ میلیارد تومان حقوق و مزایا ناخالص گرفتند! + سند

 4. کفتر بازی علی انصاریان در میلان  

 5. قیمت خرید ارز در بانک‎ها؛ دلار ۱۱ هزار و ۵۱ تومان

 6. بازگشت پیروزمندانه خبرنگار سی‌ان‌ان به کاخ سفید + تصاویر

 7. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 8. دستمزد نجومی مهناز افشار برای «اولیورتوئیست»

 9. روغن نباتی ارزان شد

 10. چرا مخدر «گل» گران شد؟

 11. شهادت یک نیروی جهادی حین انجام ماموریت + عکس

 12. روستایی کوچک برای افراد بی‌خانمان  

 13. جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران، فردا دوشنبه در کمیته مزد

 14. زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور/ پیشنهاد افزایش ۳۵درصدی قیمت خرید گندم

 15. علی ضیاء: نباید همه کم‌کاری‌های فرهنگی را به گردن تلویزیون انداخت/ صداوسیما فضای مجازی نیست

 16. جهنم در کالیفرنیا

 17. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 18. پای مجلس به بررسی قاچاق لوازم بهداشتی و آرایشی باز شد

 19. بیانیه‌نمی‌خواهد؛ از«تحریم»فیلم‌بسازید

 20. آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی از سوی ایران

 21. راکتی که صهیونیست‌ها از ترس آن مجبور به پذیرش آتش‌بس شدند

 22. غربی‌ها با فروش تسلیحات به ائتلاف سعودی در فاجعه یمن شریک هستند

 23. برنامه کمیته امداد برای افزایش افراد تحت پوشش/ عدم مرجع واحد نظارتی بر اقدامات «خیریه‌ها»

 24. کلانی: پرسپولیس محبوب دشمن هم کم ندارد/ برانکو حق دارد که عصبانی باشد

 25. سردرد‌هایی که با خوردن مسکن تشدید می‌شود/ علت اصلی دردهای سیاتیکی و درمان آن

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 2. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 3. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

 4. بازار خودرو و فرصتی بی‌نظیر برای وزارت صنعت/ قیمت بازاری خودرو سقوط خواهد کرد؟

 5. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 6. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 7. جزئیات فیلم‌های سیاه تجاوز به کودکان شوشتری

 8. فرار لیبرال‌ها

 9. اهمیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها چقدر است؟

 10. ۳ مدیر ارشد «بانک رفاه» ۱ میلیارد تومان حقوق و مزایا ناخالص گرفتند! + سند

 11. کفتر بازی علی انصاریان در میلان  

 12. قیمت خرید ارز در بانک‎ها؛ دلار ۱۱ هزار و ۵۱ تومان

 13. بازگشت پیروزمندانه خبرنگار سی‌ان‌ان به کاخ سفید + تصاویر

 14. تشریف داشتید آقای مشاور!

 15. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 16. سازمان سیا: بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است

 17. دستمزد نجومی مهناز افشار برای «اولیورتوئیست»

 18. ضرب‌ و شتم یک پزشک در مشهد  

 19. قیمت خودروهای وارداتی در بازار  

 20. روغن نباتی ارزان شد

 21. چرا مخدر «گل» گران شد؟

 22. شهادت یک نیروی جهادی حین انجام ماموریت + عکس

 23. چرا بیرانوند شانس زیادی برای کسب عنوان مرد سال آسیا دارد؟

 24. زمان واریز یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی آبان ماه

 25. فرماندار سرپل‌ذهاب: سلبریتی‌ها تمایلی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده ندارند

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 6. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 7. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 8. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 9. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 10. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 11. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 12. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 13. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 14. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 15. فاتحه تهران را بخوانیم

 16. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 17. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 18. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 19. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 20. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 21. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 22. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 23. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 24. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 25. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

پربحث‌های اخیر

 1. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 2. آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی از سوی ایران

 3. اقدام به تحریم مواد غذایی و دارو، تشویق به جنایت علیه بشریت است

 4. ضرغامی: ارتش ایران کارآزموده، شجاع و مکتبی است

 5. مدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدند

 6. سرپرستان ۱۱ استانداری کشور منصوب شدند/ انتصاب سرمست بعنوان سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور

 7. برادران خاتمی؛ تمنای قدرت با ژست اپوزیسیون/ خداحافظی نیلی از دولت و لزوم مسئولیت‌پذیری/ ده ونک، نیشکر هفت‌تپه و غفلت رسانه‌های رسمی

 8. اصلاح سیستمی / سندرم «هر کی سی خودش»

 9. لاریجانی: بدخواهان نتوانستندعراق جدید را ناکام بگذارند  

 10. روایتی از شوخی حسن روحانی با رئیس جمهور عراق

 11. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 12. معاون دستگاه قضا: قوه قضائیه مصمم به حمایت از برنامه‌های دولت است‌

 13. نامه انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم به دادستان

 14. ابعاد تازه‌ای از درگیری با دانشجویان در برنامه شهرداری اصفهان  

 15. سردار وحیدی: حذف قومیت‌ها در خط مشی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد

 16. رهبر انقلاب در دیدار رییس‌جمهور عراق: مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بایستید

 17. بررسی آخرین وضعیت مبارزه با فساد با اژه‌ای در مجلس/ تقدیر فراکسیون ولایی از اقدام قاطع در مبارزه با مفسدین اقتصادی

 18. منشا جنایت‌ها در یمن دلارهای نفتی سعودی است

 19. تماس سری ریاض با تهران  

 20. نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه: ما سیاسی نیستیم

 21. آموزش کار با بی‌سیم به جهانگیری  

 22. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 23. سپاه چه اخبار خاصی از آل سعود در اختیار دارد؟ + فهرست

 24. مراسم ترحیم دکتر "نوربخش" برگزار شد

 25. تکذیب درگیری میان کارگران و نیروهای امنیتی در خوزستان

پربحث‌های دیروز

 1. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 2. تشریف داشتید آقای مشاور!

 3. آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟

 4. ضرغامی: ارتش ایران کارآزموده، شجاع و مکتبی است

 5. مدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدند

 6. سرپرستان ۱۱ استانداری کشور منصوب شدند/ انتصاب سرمست بعنوان سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور

 7. برادران خاتمی؛ تمنای قدرت با ژست اپوزیسیون/ خداحافظی نیلی از دولت و لزوم مسئولیت‌پذیری/ ده ونک، نیشکر هفت‌تپه و غفلت رسانه‌های رسمی

 8. اصلاح سیستمی / سندرم «هر کی سی خودش»

 9. لاریجانی: بدخواهان نتوانستندعراق جدید را ناکام بگذارند  

 10. روایتی از شوخی حسن روحانی با رئیس جمهور عراق

 11. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 12. معاون دستگاه قضا: قوه قضائیه مصمم به حمایت از برنامه‌های دولت است‌

 13. نامه انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم به دادستان

 14. ابعاد تازه‌ای از درگیری با دانشجویان در برنامه شهرداری اصفهان  

 15. سردار وحیدی: حذف قومیت‌ها در خط مشی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد

 16. رهبر انقلاب در دیدار رییس‌جمهور عراق: مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بایستید

 17. بررسی آخرین وضعیت مبارزه با فساد با اژه‌ای در مجلس/ تقدیر فراکسیون ولایی از اقدام قاطع در مبارزه با مفسدین اقتصادی

 18. منشا جنایت‌ها در یمن دلارهای نفتی سعودی است

 19. تماس سری ریاض با تهران  

 20. نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه: ما سیاسی نیستیم

 21. آموزش کار با بی‌سیم به جهانگیری  

 22. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 23. سپاه چه اخبار خاصی از آل سعود در اختیار دارد؟ + فهرست

 24. مراسم ترحیم دکتر "نوربخش" برگزار شد

 25. تکذیب درگیری میان کارگران و نیروهای امنیتی در خوزستان

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 5. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 6. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 7. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 8. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 9. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 10. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 11. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 12. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 13. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 14. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 15. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 16. تاملی بر یک مصاحبه

 17. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 18. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 19. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 20. ظریف به مجلس احضار شد

 21. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 23. روحانی: راه انتخابی آمریکایی‌ها غلط است و حتماً شکست می‌خورند/ جوان‌ها باید مدیریت‌ها را برعهده بگیرند

 24. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 25. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

آخرین عناوین