سپینو-مگنت

مروری بر اخبار مهم روز؛ ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

گروه سیاسی الف،   3970328175 ۳۱ نظر، ۲ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
 ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

حرکت قابل تقدیر جنبش عدالتخواه دانشجویی

محمدجواد معتمدی، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی درباره جزئیات روند مطالبه بازپس گیری ویلای لواسان از سرلشکر فیروزآبادی گفت: جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به دادستان تهران در خصوص ویلای مصادره‌ای که سرلشکر فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح به مدت 25 سال در آن زندگی می‌کند، خواستار بازپس‌گیری آن شد. این فعال دانشجویی گفت: ... بعد از نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی به ستاد اجرایی، نامه جنبش را همراه با نامه‌ای از ستاد به مقام معظم رهبری ارسال کردند و دوباره رهبر معظم انقلاب بر روی نامه ستاد پارافی مبنی بر تخلیه ویلای مزبور می‌نویسند. بعد از آن آقای فیروزآبادی اعلام می‌دارند که تا آخر اردیبهشت‌ماه 97 ملک مذکور را تخلیه خواهند کرد...

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی: آقای فیروزآبادی گفته بود اواخر اردیبهشت ویلای لواسان را تخلیه می‌کند، ولی نکرده است

 علیرضا زاکانی، فعال سیاسی اصولگرا نیز در توئیتر خود نوشت: از جنبش عدالتخواه در مطالبه بحق بازگرداندن ویلای لواسان به بیت المال متشکرم. برای آقای فیروزآبادی متاسفم و تاسف بیشتری نیز بر مماشات قوه قضائیه، ستاد اجرایی فرمان امام و نیروی انتظامی در عدم برخورد قاطع با اجحاف بیت المال و بر زمین ماندن دستور رهبری در احقاق حق مردم دارم.

ابهام در نحوه ورود خودروهای خارجی به کشور

در پی اظهارات ناصر سراج، رییس سازمان بازرسی کشور مبنی بر اینکه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شده و حدود پنج هزار خودروی مدل بالا وارد کشور شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی اطلاعیه‌ای این موضوع را رد کرد. وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شدن سایت ثبت سفارش این وزارتخانه را تکذیب کرد و ضمن تایید تخلف در ورود شش هزار و ۴۸۱ خودرو به گمرکات کشور، از پیگیری برای برخورد قانونی با متخلفان خبر داد.

تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت

 احمدی‌نژاد رنگ عوض کرد

احمد کریمی اصفهانی، عضو حزب موتلفه اسلامی به ایلنا گفت:  وقتی در مملکتی اختلافات و کشمکش‌ها بین سیاستمداران و جناح‌های مختلف انجام شود به طور طبیعی به آنچه که مسیر اصلی و صلاح ما است نمی‌رسیم به دلیل اینکه در دوره‌ای انجام می‌شود که هرکس منافع جناحی خودش برایش مطرح است... کسی که تا دیروز همه خیانت‌ها را در دولت نهم و دهم انجام می‌دهد و خودش مقابل رهبری می‌ایستد و همه سدها را در برابر علما ایجاد می‌کند و به توهین کردن روی می‌آورد و امروز رنگ عوض می‌کند و به عنوان مدافع ولایت جلو می‌آید، فکر می‌کند که ملت ما حافظه تاریخی خوبی ندارد در صورتی که ملت ما آنها را می‌شناسند... تا دیروز این آقا کنار آقای مشایی و بقایی می‌ایستاد و می‌گفت من حاضرم برای این دو جان بدهم و امروز که این دو همه خیانت‌هایشان ثابت شده رهایشان کرده و رفته است.

مداح عیدفطر نماینده اصولگرایان نبود

عباس سلیمی‌نمین به روزنامه شرق گفت: میثم مطیعی نماینده جریان اصولگرایی نبوده و ماموریتی هم نداشته است. مداحی بوده که آمده و حرفش را زده است. او در پاسخ به این سوال که اگر این‌طور است پس چرا هیچ‌وقت نهادها یا جریان‌های سیاسی دیگر از تریبون‌هایی مثل نمازجمعه مورد انتقادات سنگین قرار نمی‌گیرند، می‌گوید: «من قبول دارم که بیشترین نقطه ثقل و تمرکز انتقادات همواره دولت بوده اما این طبیعی است، چون دربرگیری و نقش نهاد دولت بیش از نهادهای دیگر است». اگرچه در ادامه هم می‌گوید: «قبول دارم که انتقاد از دولت هزینه کمتری از مثلا انتقاد از قوه قضائیه دارد».

موضع گیری دادستان کل کشور درباره اتفاقات ایرانشهر

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، دادستان کل کشور با تکذیب ادعای مطروحه مبنی بر تجاوز به تعدادی از بانوان در شهرستان ایرانشهر از پیگیری این موضوع در دادستانی کل و مراجع قضایی استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

دادستان کل کشور: عامل انتشار خبر کذب تجاوز در ایرانشهر تحت تعقیب قرار می‌گیرد

امام جمعه اهل سنت به معترضین حادثه ایرانشهر؛ تجمع نکنید

مناظره تکلیف CFT را روشن می کند

دوشنبه یا سه شنبه هفته آینده یک مناظره در مجلس، تکلیف لایحه پرسروصدای کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را مشخص خواهد کرد. نصرا... پژمانفر نماینده مشهد این موضوع را اعلام کرده و گفته است: از همه نمایندگان مجلس برای حضور در این مناظره دعوت شده است تا کسانی که موافق و مخالف این لایحه هستند به صورت مناظره ای به بیان نظرات خود بپردازند. همچنین از کارشناسان مربوط دعوت خواهد شد تا آن ها هم برای روشنگری موضوع و آگاهی نمایندگان مجلس در این نشست حضور یابند.

نقدهای تاجیک به دولت روحانی

محمدرضا تاجیک، رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک دولت اصلاحات و مشاور سیاسی سیدمحمد خاتمی به اعتماد می گوید: مشکل اصلی در مواجه فردی با این اصحاب قدرت نگاه تیره و فهم مطالب‌ و آسیب‌های جامعه است. این نگاه را باید تعدیل‌کرد اما نوعی فرافکنی نیز وجود دارد. پنداری نوعی دست نامریی آدام اسمیتی در کشور فعال است که همه می‌فهمند شرایط خیلی مطلوب نیست اما همه فکر می‌کنند که عامل ایجاد این فضا چیز دیگری است. به دنبال عاملی غیر از خودشان، مدیریت و تصمیمات خود هستند نه یک بیگانه در بیرون اما به دنبال یک بیگانه در درون می‌گردند. در واقع می‌گویند که ما هم می‌دانیم اما تصمیم و تدبیر با ما نیست. جالب اینکه با وجود آنکه معتقد هستند که تمام تصمیم و تدبیر با آنها نیست و ذیل مدیریت آنها چنین وضعیتی جامعه را در بر می‌گیرد، حاضر نیستند که از صحنه خارج شوند و بگویند که حداقل در این شرایط در حاشیه باشیم. هم ‌می‌خواهند در درون قدرت باشند و هم می‌خواهند که مسوولیت قدرت و مدیریت جامعه را نپذیرند...به همین دلیل می‌بینید که افراد مسوول و قرار گرفته در مسند وقتی چنان از ناهنجاری‌های جامعه صحبت می‌کنند و آمار می‌دهند که هیچ اپوزیسیونی صحبت نمی‌کند. در جامعه ما کاملا مرسوم است که همان فردی که گذاشتند تا جلوی تشدید ناهنجاری‌ها، مشکلات، اعتیاد، فساد و... را بگیرد چنان سخن می‌گوید که گویی اپوزیسون است. این وضعیت خیلی بدی است. جامعه باید بداند که با چه کسی مواجه است و باید بتواند کسی که در این موضع قرار دارد را سینه دیوار گذارد و از او مطالبه‌گری کند. باید بتوان این افراد را استیضاح کرد. نباید اینطور باشد که در هر شرایطی مثل گربه چهار دست و پا پایین بیاید. نباید اجازه داد که یک مسوول و صاحب قدرت به پرندگان گردن‌چرخانی تبدیل شود که وقتی احساس تهدید می‌کند، گردن او، لسان او و چشم او 180 درجه بچرخد.

تاجیک در ادامه درباره دولت روحانی می گوید: به هرحال تردید ندارم که نسل ما در دهه چهارم پذیرای گفتمانی است که گزاره‌های آن بیشتر از جنس کنش باشد تا کلام. منتها متاسفانه «زیست جهان» آقایان یک «زیست جهان» کاملا زبانی، کلامی و بیانی است. در یک «زیست جهانی» زیست می‌کنند که وقتی می‌خواهند از درد و مشکلات صحبت کنند همه‌چیز در کلام و زبان خلاصه می‌شود. وقتی هم می‌خواهند از درمان صحبت کنند به کلام و زبان خلاصه می‌شود. کلام و زبان یا بافت گفتمان آنها از جنس کنش نیست و مردم خسته و ملول از حرف‌درمانی نخبگان جامعه هستند. مردم در پس و پشت هر وعده‌ای که داده می‌شود روزگار سخت‌تر و نامیمون‌تری را تجربه می‌کنند و گاه به این نتیجه می‌رسند که شاید اگر آقایان سکوت کنند، بتوان روزگار بهتری را نسبت به وقتی که در مورد معضلی در جامعه و تدبیر و مدیریت آن سخن می‌گویند و اندک زمانی را تعیین می‌کنند؛ تجربه کرد...به نظر می‌رسد که در تیم دولت و شخص رییس‌جمهور یک ضعف اساسی وجود دارد. این نظر شخصی من است اما این رییس‌جمهور و این کابینه را تیم تدبیرگر شرایط پیچیده نمی‌دانم و از همین رو رییس‌جمهور باید طرحی نو دراندازد... معتقد هستم که این تیم نه از دانش و بصیرت لازم برای چنین شرایط پیچیده‌ای برخوردار است و نه از اراده لازم. نه از مدیریت و تدبیر لازم برخوردار است و نه از همبستگی حرفه‌ای درونی. در درون خودشان نیز گروه‌ها و تیپ‌های مختلف با رویکردهای مختلف نسبت به مسائل وجود دارد. چه مسائل اقتصادی و راه‌های برون رفت از آن و چه مسائل اجتماعی و... پارادوکس امروز جامعه ما این است که بر اساس سیاست‌های اعلامی هیچ کشوری نیست که مثل ایران علیه غرب و خصوصا امریکا باشد. اما هیچ کشوری نیست که به اندازه ایران امروز نخبه و سرمایه اقتصادی به امریکا بفرستد. آیا ما عملا امریکا را فربه نمی‌کنیم؟ آیا ما هر روز با فرستادن بهترین فکرها و نخبه‌ها و سرمایه‌داران خود امریکا را تقویت نمی‌کنیم؟ آیا نباید جلوی خروج سرمایه‌های ملی از کشور را بگیریم؟ باید به اینها توجه کنیم. باید مقداری با خود و آنچه هستیم فاصله نقادانه بگیریم.

عباس عبدی نیز در گفت‌وگو با روزنامه همشهری و در پاسخ این سوال که «رئیس‌جمهور اخیراً در دیدار جمعی از اصحاب رسانه گفت «نباید در رسانه‌ها توقعات مردم را بیجا بالا ببریم چرا که بالابردن بی‌حساب توقعات مردم یعنی ایجاد ناامیدی؛ آیا تحمیل توقعات منجر به بی‌نشاطی جامعه شده است؟» گفت: این سخنان آقای روحانی درست است که نباید انتظارات مردم را بالا برد و اتفاقا رسانه‌ها قبلا تذکرات لازم را به مسئولان وقت دادند، اینکه توقعات مردم را در برجام بالا نبرید. آن وعده‌ها و ایجاد انتظارات واقعی نبود؛ من طی چند یادداشت به این مسئله ‌اشاره داشتم. این توقعات قبلاً بالا برده شده است و حالا نمی‌توان آن را پایین آورد و نباید مسئولیت آن را متوجه رسانه‌ها دانست. عبدی می‌گوید این خود روحانی و دولتمردان بودند که توقعات مردم را به خاطر برجام بالا بردند.

 یانکی‌ها در نیشابور

وطن امروز نوشت: شکار 2 راس قوچ وحشی در منطقه حفاظت‌شده در شهرستان نیشابور و حمایت تلویحی سازمان حفاظت محیط‌زیست استان خراسان‌رضوی از این اقدام، با اعتراض گسترده فعالان محیط‌زیست در فضای مجازی و رسانه‌ها مواجه شد. اما جدای از تبعات زیست‌محیطی شکار که بعضا نیز در معرض انقراض هستند، آنچه حساسیت‌ها نسبت به این پرونده را بیشتر کرد، شکارچیان این قوچ‌ها بودند. رسانه‌ها در میانه خردادماه گزارش دادند چند آمریکایی با حضور در منطقه حفاظت‌شده حیدری نیشابور، 2 راس قوچ را شکار کردند... نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی می‌گوید شیوه درآمدزایی با ارائه مجوز شکار به بیگانگان شیوه قجری است و باید دستگاه قضا به آن ورود کند... اگر کسی یک حیوان وحشی را که به گله مردم روستایی می‌زند و گله را تکه‌پاره می‌کند، از پا دربیاورد، مجازات و جریمه خواهد شد اما چون شکارچی آمریکایی پولدار است، نه‌تنها شکار حیوانات برای او اشکالی ندارد بلکه ما باید امکاناتی هم برایش فراهم کنیم و آنان را به مناطق قرق‌شده ببریم.

هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی نیز با اعلام مخالفت با اجازه شکار در منطقه نیشابور، تصریح کرد: این افراد برای شکار 10 هزار دلار پرداخت می‌کنند که از این رقم یک میلیون تومان به نیشابور می‌رسد.

 چه شده که تمسخرکنندگان کره شمالی می‌خواهند به این کشور اقتدا کنند؟

سیدمحمد حسینی دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و وزیر اسبق ارشاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد نامه جمعی از فعالان اصلاح‌طلب برای مذاکره بی‌قید و شرط با آمریکا گفت: این نامه در شرایطی نوشته شده که ما شاهد خروج ترامپ از برجام و نقض تعهدات از سوی آمریکا هستیم که این بسیار عجیب است. حسینی گفت: نکته عجیب دیگری که وجود دارد این است که افرادی در کنار امضاکنندگان این نامه هستند که پیوند آنها بسیار عجیب است، به‌طور مثال آقایان کرباسچی و علی کشتگر. کشتگر  در گذشته عضو سازمان چریک‌های فدایی خلق بود. حال پیوند این طیف ناهمگون بسیار عجیب است. اینها با وجود اینکه اختلاف دیدگاه دارند به نظر می‌رسد برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی اسلامی نقاط مشترکی دارند.

روزنامه صبح نو نوشت: کارشناسان ارشد حوزه بین‌الملل بارها بر این مهم تاکید کرده‌اند که برنامه هیچ کشوری علیه کشور دیگر بدون همراهی عوامل وابسته یا مرعوب عملیاتی نخواهد شد و حمایت دولت آمریکا از برخی گروه‌های سیاسی داخلی ایران، برای بزنگاه‌هایی است که آمریکا قصد عملیاتی‌کردن برنامه‌های خود علیه ملت ایران را دارد که مقابله با توان دفاعی با ابزار فشار اقتصادی و تحریم نمونه بارز آن در مقطع کنونی است...بی‌شک‌ اگر قرار باشد ترامپ به برخی افراد داخلی جهت همراهی کردن با پروژه‌های ضدایرانی و پروژه فشار به ملت ایران، پاداشی بدهد چه‌کسانی سزاوارتر از امضا‌کنندگان این نامه هستند؟ اقدام آن‌ها نه تنها هیچ قرابت فکری به نیروهای وفادار انقلاب اسلامی ندارد بلکه هیچ سنخیتی هم با اصلاح‌طلبان به معنای واقعی نداشته و باید به آنان به‌خاطر پیوندی که با خط دشمنان برقرار کرده‌اند، تبریک گفت! شاید هم بتوان خلاصه نامه آنان را اینگونه تعبیر کرد: «ترامپ عزیز و دوست‌داشتنی ما آماده هستیم.‌» اما بدانند که این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد.

درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

سیدمحمد مرندی نیز به فرهیختگان گفت: این نامه نمی‌تواند مثل نامه جام زهر باشد. همان‌طور که ذکر شد، این افراد عناصر موثری در جامعه ایران نیستند و بعضا حتی در خود آمریکا زندگی می‌کنند و به بیان دقیق‌تر در حاشیه سیاست تعریف می‌شوند. آنها علاقه‌مندند که در آمریکا از جایگاه خوبی برخوردار باشند و نزد حاکمیت آمریکا خوشنام باقی بمانند. به گفته مرندی، امضا‌کنندگان این نامه باید پاسخ دهند که چطور می‌توان با آمریکایی‌ها که تا الان به تعهدات خود پایبند نبودند مذاکره کرده و به آنها اعتماد داشت و از این به بعد باید از چه حقی صرف‌نظر کنیم؟

واکنش عضو اعتماد ملی به نامه‌نگاری اصلاح‌طلبان: چطور یک عده انتظار دارند با مذاکره مستقیم با ترامپ مشکلات کشور حل شود؟

حسین شریعتمداری در کیهان نوشته است: محتوای بیانیه و شرایط زمانی صدور آن در کنار هویت امضاء‌کنندگان به وضوح حکایت از آن دارد که دیکته‌کنندگان بیانیه از بی‌اهمیت بودن آن در تصمیم‌سازی نظام با‌خبر بوده‌اند و به خوبی می‌دانسته‌اند «جایی که عقاب پر بریزد / از پشه لاغری چه خیزد»؟! و در حالی که نظام اسلامی با اقتدار مثال‌زدنی خود در برابر آمریکا و متحدانش ایستاده است بدیهی است که به نسخه سازش ذلت‌بار مشتی پادوی مفلوک و فراری و یا ورشکسته سیاسی داخلی کمترین اهمیتی نمی‌دهد و حرکت آنان را داستان پشه‌ای می‌داند که روی درخت تنومند خرما نشسته بود و هنگام برخاستن به درخت گفته بود؛ خود را محکم نگاه‌دار که می‌خواهم برخیزم!

خاتمی یا عارف؟ مساله این است!

فرهیختگان امروز درباره نامه اخیر اصلاح طلبان به رئیس دولت اصلاحات نوشت: انتقادات به شورای‌عالی و سیاست‌های بالادستی اصلاح‌طلبان، صدای هم‌جریانی‌هایشان را درآورده، اگرچه این انتقادات برای امروز و دیروز نیست و قدمتش به بعد از انتخابات ریاست جمهوری 92 و اوجش به بعد از انتخابات مجلس دهم می‌رسد. اکثریت در جریان اصلاحات -که اغلب احزاب اصلاح‌طلبی که در شورای‌عالی سیاستگذاری و تصمیماتش طی این سال‌ها کمتر بازی داده شده‌اند را تشکیل می‌دهند- به عناوین مختلف تیغ نقدشان را به سمت این شورا نشانه گرفته‌اند و معتقدند بازار لابی، منفعت‌طلبی و فردمحوری چنان در شورای‌عالی داغ شده که شعار دموکراسی را حتی در حلقه اولیه اصلاحات نیز کمرنگ کرده است. از این رو برخی همچون کواکبیان از طرحی به نام «پارلمان اصلاحات» به‌عنوان نهاد بالادستی شورای‌عالی سیاستگذاری نام می‌برند و برخی دیگر معتقدند شورای هماهنگی که به‌عنوان نهادی مادر برای شورای‌عالی محسوب می‌شود، باید به جایگاه اولیه خود بازگردد و نه‌تنها از حاشیه و انزوا خارج، که تقویت شود. از این رو بر نقش احزاب در تصمیم‌گیری‌های درون خانوادگی اصلاحات تاکید دارند.

وجه اشتراک این انتقادات و نسخه‌پیچی‌های اصلاح‌طلبانه اما تاکید بر «نهادمحوری» به جای «فردمحوری» است. در سیبل انتقادات بیشتر عملکرد رئیس شورای‌عالی اصلاحات یعنی عارف نقش بسته است... در تازه‌ترین انتقادات نسبت به عملکرد تصمیم‌گیران اصلاح‌طلب، جوانان این جریان برای «اصلاح اصلاحات» به رئیس دولت اصلاحات دست‌به‌قلم شدند؛ نامه‌ای سرگشاده که به دلیل تعداد امضاهایش به نامه صدنفره موسوم شد. نامه‌ای که برخی از اصلاح‌طلبان گوش شنوایی برایش نمی‌بینند. این صد نفر که خاتمی را خطاب مستقیم قرار داده بودند، با تاکید بر اینکه امور تصمیم‌گیری به دست اصلاح‌طلبان بروکرات و محافظه‌کار افتاده است، هشدار داده‌اند که در حال حاضر هیچ چهره شاخص ملی ۴۰ یا ۵۰ ساله‌ای سراغ نداریم که بتوان فرد او را بر جماعتی ترجیح داد و به عملکرد ضعیف لیست امید مجلس و ناهماهنگی‌های انتخاب شهردار در شورای یکدست اصلاح‌طلب تهران اشاره داشتند. نویسندگان این نامه اوضاع در خانواده اصلاحات را چنان نابسامان توصیف کردند که معتقدند در حال حاضر انتشار اخباری مبنی‌بر برنامه‌ریزی برخی افراد برای آینده سیاسی خود و انتخابات آتی، حس ناخوشایند سوءاستفاده از موقعیت سیاسی را در میان هواداران جریان اصلاحات دامن می‌زند، تا آنجا که ابایی نداشتند به خاتمی یادآور شوند معلوم نیست همواره بتوانند از سرمایه اجتماعی‌اش استفاده کنند.

 حسین دهقان کاندیدای 1400 می شود

روزنامه اعتماد نوشته است: شنیده‌ها حاکی از آن است که سرتیپ حسین دهقان مشاور صنایع دفاعی فرمانده کل قوا اولین چهره‌ نظامی با سودای ریاست‌جمهوری است. بنا بر اخبار غیر رسمی وزیر دفاع دولت یازدهم عزم خود را جزم کرده تا بعد از استعفا در واپسین روزهای قبل از انتخابات ۱۴۰۰ لباس نظامی را درآورده و کت و شلوار ریاست‌جمهوری به تن کند... دهقان طی سال‌ها فعالیت در حوزه نظامی و امنیتی تجارب بسیار اندوخته و اینطور که معلوم است اکنون می‌خواهد خود را در عرصه اجرایی بیازماید. احتمالا وضعیت خطیر منطقه‌ای و بین‌المللی در ترغیب او نقش موثری داشته است و این تصور را برایش ساخته است که زمان، زمان ورود به گود است. حال باید منتظر ماند و دید که در سه سال باقی مانده چقدر به موفقیت ستاد انتخاباتی نوپای خود امیدوار می‌شود و لحظه آخر چه تصمیمی می‌گیرد. بدون شک اعلام آمادگی دیگر چهره‌های نظامی برای شرکت در انتخابات نیز در تصمیم‌گیری او بی‌تاثیر نخواهد بود.

کماکان اینجا کسی استعفا نمی‌دهد!

روزنامه آفتاب یزد درباره شرایط اقتصادی کشور نوشت: همواره در شرایطی که دامنه مشکلات در یک سیستم مدیریتی گسترش می‌یابد و شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که نارضایتی از مدیریت روز به روز افزایش می‌یابد، استعفای آن مقام مسئول به ذهن متبادر می‌شود و حتی در موارد بسیاری، وی به دلیل پذیرش کاستی‌های حرفه‌ای و عوامل متعدد دیگر استعفا داده و مسئولیت خود را به فرد دیگری واگذار می‌کند. تحلیلگران بسیاری معتقدند که با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر کشورمان، لزوم استعفای فرد یا افرادی از مجموعه اقتصادی دولت احساس می‌شود. گزینه مورد نظر برخی از فعالان و متخصصان اقتصادی، رئیس کل بانک مرکزی است که چندی پیش نیز بحث استعفای وی مطرح شد. هرچند که این خبر با تکذیب ولی‌الله سیف شایعه عنوان شد، اما همچنان عده‌ای بر این باورند که شاید فرد دیگری بتواند بهتر از سیف وضعیت نابسامان پولی و مالی کشور را اداره کند. لزوم استعفا در مورد سایر مسئولانی که طی ماه‌های اخیر، عملکردشان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته نیز همچنان احساس می‌شود که از جمله آنها وزیر اقتصاد، وزیر صنعت و... هستند... هنگامی که شرایط دشوار اقتصادی بر جامعه حاکم است، سخن‌گفتن مقامات درباره غیر واقعی بودن گرانی‌ها و استفاده از الفاظی مانند «حباب»، نه تنها موجب تزریق آرامش به مردم نمی‌شود، بلکه حتی ممکن است منجر به سرریز شدن کاسه صبر عده‌ای گردد. 

وظیفه دولت در این آشفته بازار چیست؟

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ تیر ۱۳۹۷دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند
۲۳ تیر ۱۳۹۷دستور رهبر انقلاب درباره پارازیت ها/رونمایی از بازی سلطان واردات غذای دام/ اعلام جرم علیه سیف/ یلتسین، گورباچف و پوتینِ ایران به روایت جبهه پایداری/ تحلیل نوع نشستن پوتین مقابل ولایتی
۲۰ تیر ۱۳۹۷تهدید ضمنی کابینه توسط عارف/ هدیه تولد ۶ میلیاردی به یک سلبریتی از جیب مردم/ادعای سه تابعیتی بودن پسر روحانی/تحلیل دو قطبی واعظی- جهانگیری
۱۷ تیر ۱۳۹۷خاطره ای از دیدار قاسم سلیمانی با هاشمی رفسنجانی/ تلاش اصلاح طلبان برای کناره گیری یکی از اعضای کابینه/ دلالی پست‌ها در شهرداری/ واکنش شورای نگهبان به خبر رد صلاحیت روحانی در انتخابات
۱۶ تیر ۱۳۹۷دعوت مسئولان به یک چالش/ رونمایی از رانت عجیب سلطان کاغذ/ ماجرای ورود هواپیماهای آمریکایی به مهرآباد/حاشیه های نامه قاسم سلیمانی به روحانی/ بی عدالتی فوتبالی از نگاه علی مطهری
۱۳ تیر ۱۳۹۷مرد پشت پرده اقتصاد/ واکنش دولت به خبر مذاکره با آمریکا/ بغض جهانگیری هنگام نام بردن از وزیر خارجه پهلوی/ زمزمه حضور لاریجانی در انتخابات/کلیددار اتاق روحانی به روایت روزنامه اصلاح طلب
۱۱ تیر ۱۳۹۷کدام خانواده بیشترین ارز دولتی را گرفته/ سرقت 20 دستگاه خودروی نمایندگان مجلس/گعده مهم در پاستور برای تعیین جایگزین نوبخت و سیف/ ماموریت مرد مذاکرات محرمانه دفتر روحانی تکذیب شد
۱۰ تیر ۱۳۹۷اصلاح طلبان بدنبال تغییر کدام اعضای کابینه هستند/ انتقاد تند کیهان از صادق زیباکلام/ تحلیل صحبت های اخیر حجاریان/ مهمترین چالش روحانی/ توضیح درباره تخریب ویلای فشند
۹ تیر ۱۳۹۷گمانه زنی درباره جانشین رییس کل بانک مرکزی/ پشت پرده خبر معاون اولی قالیباف/افشاگری جدید جهانگیری/ پیشنهاد ابطحی به روحانی/ انتقاد تند روزنامه اصولگرا از احمدی نژاد
۶ تیر ۱۳۹۷درخواست ناطق نوری و سید حسن خمینی از روحانی/ تعجب از سفر خارجی 4 نماینده/ اصلاح طلبان بدنبال حذف «حلقه خاکستری»/ تحلیل عباس عبدی از رانت بزرگ/ اعتراض جهانگیری به کدام افراد کابینه بود؟
۴ تیر ۱۳۹۷حاشیه های رفتن روحانی به توچال/ماجرای دفتر جنجالی رئیس دولت اصلاحات/راه فرار ژنرال‌های اقتصادی/ روزنامه اصلاح طلب: دولتی ها مدام از حباب، کف و صابون سخن می‌گویند
۳ تیر ۱۳۹۷واکنش ها به حضور مسئولین در توچال/ تشابه احمدی نژاد و روحانی از نگاه روزنامه اصلاح طلب/ تلاش برای کنار گذاشتن عارف/ پیشنهاد شریعتمداری به دولت/جمله اهانت آمیز رئیس جمهور به روایت ابطحی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۹۲۳۴۲۲۱:۱۳:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۸
هر کجای دنیا بود ، مسببین برجام ، ضمن عذرخواهی از ملت ،استعفا می دادند..
دشمن سیف۳۹۲۳۷۸۲۱:۴۴:۱۲ ۱۳۹۷/۳/۲۸
استعفا؟! دلت خوشه ها! میخوان مردم را تا ۱۴۰۰ سرکاربذارن با اسمش هنوز!
جدیدا پشیمون۳۹۲۴۳۳۲۲:۴۱:۵۱ ۱۳۹۷/۳/۲۸
آقای روحانی همون پولدارایی که حامی انتخاباتی ات بودند الان خریدار ماشین و سکه و ملک و.. هستند راه دور نرو!
ناشناس۳۹۳۴۰۳۱۳:۲۲:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۹
باید مذاکرات برجام 2 انجام شود
ناشناس۳۹۲۳۴۵۲۱:۱۷:۵۴ ۱۳۹۷/۳/۲۸
نامه ۱۰۰ نفر از تندروهای اصلاح طلب ،در واقع پیامی است به کاخ سفید که لطفا از ما عبور نکنید.. همچنان از ما حمایت کنید.
ناشناس۳۹۲۳۴۹۲۱:۲۲:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۸
مداح عید فطر ، علیه امریکا و اسراییل شعر خونده ، اصلاح طلبان مکدر شدن!! صدا و سیما هم صحبت های امام را پخش می کند در باره خطر غربگراها ، اقایون معترض می شن که چرا جناحیه!
ناشناس۳۹۲۳۵۲۲۱:۲۳:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۲۸
برای ان دسته از مسئولان کشور که بجای ساده زیستی و عدم استفاده از اموال و داراییهای ملت علاقمند به خرید و یا استفاده مجانی از املاک متعلق به ملت ایران استفاده میکنند چیزی جزء اظهار تاسف نمیتوان داشت .
امیر۳۹۲۶۹۱۰۷:۲۳:۲۷ ۱۳۹۷/۳/۲۹
جنبش عدالتخواه دانشجویی لطفا به ماجرای تصرف غیر قانونی آپارتمان پاسداران توسط یکی از معاونان سابق وزیر نفت دولت نهم و دهم هم ورود کند
ناشناس۳۹۲۳۵۸۲۱:۲۶:۲۴ ۱۳۹۷/۳/۲۸
از دولت تدبیر و امید که نرخ واقعی تورم بالای 40 درصدی در جامعه را در روی کاغذ زیر 10 درصد حفظ کرده است کمال تشکر را دارم.
بهزاد۳۹۲۳۵۹۲۱:۲۶:۳۷ ۱۳۹۷/۳/۲۸
انقلاب مستضعفین بودا. یادتون هست
ناشناس۳۹۲۴۸۴۲۳:۳۲:۴۷ ۱۳۹۷/۳/۲۸
نه تو یادته
سعید۳۹۲۳۷۰۲۱:۳۸:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۸
باتوجه به عدم تخلیه ویلای لواسان چند نکته لازم است 1 اقایون اصولگرای نقلابی خوب ساکت شدند و دیگه قلب هیچکس جریحه دار نشد 2. اقای فیروز ابادی که ذوب در ولایتش گوش همه را کر کرده چرا به دستور رهبری وقعی نذاشته مگه این اقا ندار و بی بضاعته 3. خیلی از این افرادی که ادعای مقاومت و ایستادگی در مقابل تحریم ها دارند و مردم رو به خوردن ا شکنه و یک وعده غذا دعوت می کنند لطف کنند رانتشون رو از بیت المال قطع کنند 5 ودر اخر اقای توکلی ودوست محترمشان در سازمان ....چرا شما سکوت کرده و رگ بارزه با فسادتون ی جنبه
ناشناس۳۹۲۴۲۵۲۲:۳۴:۲۸ ۱۳۹۷/۳/۲۸
من یه سوال دارم. اگر ویلا تخلیه شد به نظرتون نفر بعدی که میره تو ویلا واسه 25 سال آینده کیه؟
ابو۳۹۲۵۷۶۰۱:۰۸:۳۵ ۱۳۹۷/۳/۲۹
همون کسی که قراره بره تو ویلا این افشاگری رو انجام داده تا زودتر از اجاره نشینی خلاس بشه .
ناشناس۳۹۲۴۷۷۲۳:۲۸:۲۳ ۱۳۹۷/۳/۲۸
این خانه بوده که ستاد کل به منظور حفاظت به ایشون داده نه به خواست مقامات لشکری
ایرانی۳۹۲۹۲۵۱۰:۰۸:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۲۹
ده هزارمتربراشون کم نبوده خدای نکرده!!!
امیری۳۹۳۳۰۷۱۲:۴۲:۲۲ ۱۳۹۷/۳/۲۹
اگر اقای فیروزآبادی متناسب با شئون خود،در آپارتمانی ،در یکی از مجتمع های مسکونی نظامیان اسکان می یافت هزینه حفاظت به مراتب کمتری بر بودجه کشور تحمیل میشد؛ تا انکه در چنین ویلای بزرگی،همچون طاغوتیان زندگی کند و 10-20 گماشته و نیروی حفاظتی را معطل خود کند!
ناشناس۳۹۲۵۰۵۲۳:۵۳:۳۹ ۱۳۹۷/۳/۲۸
ازسال ۹۲ رهبری دستور داده تخلیه کن تا الان تخلیه نکرده وتا چند سال پیش هم ریس ستاد کل نیروهای مسلح بود وبه فرمان فرمانده کل قوا گوش نداده اینها که نظامی هستند وکار اقتصادی نمیکنن این این وضعشان است وای به حال بقیه چه خبر توی این مملکت
حسن۳۹۲۳۹۹۲۲:۰۳:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۸
دلیل دین گریزی مردم نتیجه رفتار امثال فیروز آبادی هاست چون زمان فعلی بدلیل فضای مجازی نمی گذارد افعال غیر قانونی پوشیده بماند و نقاب از چهره ها نیفتد
ناشناس۳۹۲۵۶۱۰۰:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۲۹
حالا باید دید چرا فقط انگشت روی فیروز آبادی گذاشته اند !!! یه سرچ بکنید تو اظهار نظرات اخیر ایشون ببینید این روزا درتایید دولت روحانی یا در دفاع از اعتراضات اخیر چیزی گفته یا نه چون این برخورد با یک اصولگرای خالص خیلی بعیده !!
dayani۳۹۲۴۰۴۲۲:۰۶:۳۷ ۱۳۹۷/۳/۲۸
با شرایطی موجود اگر اقای حسین دهقان کاندیدای ریاست جمهوری شود و تائید نیز بشود، رای ایشان کمتر از حد شمارش خواهد بود.
املی۳۹۲۴۰۸۲۲:۱۴:۱۷ ۱۳۹۷/۳/۲۸
من ازهمین علماها شنیده ام که نماز درخانه غصبی درست نیست حال مسئولان نظام کشور اگر این ویلا وامثال ویلاها و کاخها نماد اشرافیگری ودست درازی دربیت المال بود الان چطور برای مسئولان نظام ما اشکال ندارد؟ این کاخها وویلاها برای افراد طاغوت حرام بود والان برای مسئولان نظام ما حلال؟ واقعا دروغگو نیستید؟ اقای فیروزی اباد اندازه نصف اجر پیشانیش پینه بسته ولی درجایی نماز میخواند که غصبی بود واقعا این احکام ریز را نباید دقت میکرد؟ ایشان دقت نکردند چرا مسئولان ارشد نظام ویلای مذکور را تحویل ایشان وامثال ایشان میدهد؟ واقعا شریعت ما درحد شعار مغفول مانده است
بنده خدا. اصل۳۹۲۴۰۹۲۲:۱۴:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۸
نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی را مطالعه کردم. انتهای نامه تهدید کرده اند چنانچه قوه قصاییه و نیروهای انتظامی اقدام نکنند این جنبش راسا اقدام خواهد نمود. درصورتیکه این و هر شخص حقیقی و حقوقی اجازه ندارد درجهت اجرای قانون راسا اقدامی انجام دهد. لذا لازم است قوه قضاییه سریعا با دبیرکل این جنبش برخورد کند. البته از آقای فیروزآبادی انتظار این است رفتار خود را باقانون تطبیق دهند . وسریعا این ملک را به ستاداجرایی فرمان امام ره تحویل نمایند
ناشناس۳۹۲۴۵۳۲۳:۱۱:۱۰ ۱۳۹۷/۳/۲۸
یعنی کف کردم از این متن شما.طرف مفت و مجانی درون ویلائی انچنانی نشسته شما به اون به نرمی توصیه به رفتار انقلابی به میکنی.ان وقت طرف اومده خلافی رو عیان کرده به قوه قضاییه توصیه میکنی سریع طرف رو بگیرن.عجبا از این...
سعید۳۹۲۴۸۶۲۳:۳۸:۳۴ ۱۳۹۷/۳/۲۸
جالبه به گفته این دوست عزیز افشا کننده تخلف باید مجازات بشه اما از متخلف خواهش میکنند لطفا تخلف نکن. یخورده انصاف .....
ناشناس۳۹۲۴۴۸۲۳:۰۵:۲۵ ۱۳۹۷/۳/۲۸
مردم در چه افکارین شما در چه افکاری.دیگه بس کنید همه ملت رو بدبخت کردین.
ناشناس۳۹۲۵۸۶۰۱:۲۰:۲۸ ۱۳۹۷/۳/۲۹
حالا این بزرگوار چه احتیاجی به ویلای هزارمتری داره؟ که درد مردم مستضعف رو عمیقا درک کنه؟! ویلای ۲۰۰ متری هم کافیه!
ناشناس۳۹۲۶۹۰۰۷:۲۲:۵۲ ۱۳۹۷/۳/۲۹
کاش یه نفر بررسی میکرد چقدر از ویلاها و منازل مصادره ای : 1- اولا مصادره شون درست و شرعی بوده ؟؟ 2- الان دست چه کسانی هستند ؟؟ 3- آیا مردم مستضعف هم از این مصادره ها بهره مند شده اند ؟؟
ناشناس۳۹۲۷۰۲۰۷:۳۳:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۲۹
حالا ویلا رو بگیزند چکارش می کنند. درش رو پلمب می کنند میرارند بمونه. نه برادر می دهند به یکی دیگه
ناشناس۳۹۲۹۲۰۱۰:۰۵:۲۴ ۱۳۹۷/۳/۲۹
راستی خاتمی هم اگر از ویلاش بیرون کنید احتمالا اصلاح طلبان برای احقاق حق خاتمی دست به تظاهرات مسلحانه می زنند. چون بر عکس ظاهر فقط به تعصب ایمان دارند.
ناشناس۳۹۳۵۵۰۱۴:۱۱:۰۸ ۱۳۹۷/۳/۲۹
چون کسی در ایران پاسخگو نیست برای چه باید استعفا بدهند
همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های اخیر

 1. افزایش چشمگیر مصرف بنزین از سال ۹۲ + نمودار

 2. حاشیه‌های اهدای جام جهانی؛ اقدام جالب رئیس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

 3. محسنی‌اژه‌ای: سلطان سکه "حمید مظلومی" است، او سال ۹۱ هم دستگیر شده بود/ دو برادری که بیست و چند میلیون ارز گرفته‌اند برای واردات کاغذ

 4. خبر محسنی اژه‌ای از دستگیری ۵۰ بدهکار بزرگ بانکی

 5. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 6. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 7. توکلی: دستور روحانی در برخورد با متخلفان به موقع است/ دولت برای خروج از مشکلات باید تدبیر کند

 8. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 9. رهبر انقلاب:مشکلات را با مردم در میان بگذارید/ با متخلفان در هر سطحی برخورد شود/ تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد

 10. کنایه فوتبالی عادل فردوسی پور به علی مطهری

 11. کواکبیان کابینه تغییر نکند، مجلس دست‌به‌کار می‌شود/ تخلفات واردات خودرو قابل پیشگیری بود

 12. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 13. تابلو کوچه شجریان در روستای «بیاره» پائین کشیده شد

 14. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 15. آماده‌باش نیروهای امنیتی عراق؛ تظاهرات در چند شهر به خشونت کشیده شد

 16. سخنگوی دستگاه قضا: فرار متهم موسسه ثامن الحجج صحت ندارد/ شکایت از رئیس بانک مرکزی واصل شده است

 17. تقدیر وزیر ورزش از دست‌اندرکاران حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی

 18. دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب

 19. آلمانی‌ها ترامپ را خطرناک‌تر از پوتین می‌دانند

 20. پروازهای فرودگاه نجف از سر گرفته شد

 21. هنیه: معامله قرن مُرده به دنیا آمده است

 22. پاسخ صداوسیما به حاشیه‌هایی درباره پویول و یاسی اشکی

 23. برخورد آموزش و پرورش با مدارس لاکچری

 24. واژگونی خودروی سمند جان 4 نفر را گرفت

 25. حضور گریزمان با پرچم اروگوئه در نشست خبری

پربحث‌های دیروز

 1. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 2. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 3. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 4. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 5. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 6. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

 7. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 8. آقای «خ» کجاست؟

 9. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 10. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 11. همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند/افرادی که ارز گرفتند و تخلف کردند قابل ترحم نیستند/دولت هیچ خط قرمزی ندارد

 12. جدول ثابت قطعی برق تهران منتشر شد + جدول

 13. با افزایش دوباره قیمت، سکه به ۲ میلیون و ۸۹۶ هزار تومان رسید + قیمت ارز

 14. تیم اقتصادی دولت باید پاسخگوی مشکلات باشد

 15. افزایش چشمگیر مصرف بنزین از سال ۹۲ + نمودار

 16. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد: مشکلات اقتصادی نتیجه سومدیریت است نه تحریم

 17. حاشیه‌های اهدای جام جهانی؛ اقدام جالب رئیس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

 18. محسنی‌اژه‌ای: سلطان سکه "حمید مظلومی" است، او سال ۹۱ هم دستگیر شده بود/ دو برادری که بیست و چند میلیون ارز گرفته‌اند برای واردات کاغذ

 19. گرما ایران را در برمی گیرد / نگرانی از تامین برق ایران در چهارمین هفته تابستان

 20. فروش اقساطی قبر در بهشت زهرا

 21. خبر محسنی اژه‌ای از دستگیری ۵۰ بدهکار بزرگ بانکی

 22. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 23. یادداشت کیهان؛ اگر مائده دانمارکی بود!

 24. وقتی ما ایرانی ها بدنبال توسعه، بدون کار کردن هستیم

 25. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. کریمی قدوسی به الف خبر داد؛ خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

 3. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 4. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 5. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 6. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 7. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 8. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 11. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 12. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 13. اقتصاد مردم بنیان و آفتی به نام افزایش نقدینگی/شاه‌کلید قفل نقدینگی چیست؟

 14. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 15. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 16. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 17. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 18. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 19. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 20. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 21. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 22. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 23. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 24. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 25. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 2. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 3. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 4. رهبر انقلاب:مشکلات را با مردم در میان بگذارید/ با متخلفان در هر سطحی برخورد شود/ تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد

 5. کواکبیان کابینه تغییر نکند، مجلس دست‌به‌کار می‌شود/ تخلفات واردات خودرو قابل پیشگیری بود

 6. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 7. دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب

 8. قدردانی هیات دولت از بیانات امید بخش رهبری

 9. انهدام ۲ تیم تروریستی در عملیات مشترک وزارت اطلاعات و سپاه

 10. جزئیات دو نامه مهم رئیس مجمع به آیت‌الله جنتی

 11. دیدار معاون ظریف با بشار اسد

 12. اژه‌ای: دادستانی در حال بررسی پرونده دو تابعیتی‌هاست

پربحث‌های دیروز

 1. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 2. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 3. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 4. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 5. یادداشت کیهان؛ اگر مائده دانمارکی بود!

 6. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

 7. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 8. رهبر انقلاب:مشکلات را با مردم در میان بگذارید/ با متخلفان در هر سطحی برخورد شود/ تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد

 9. کواکبیان کابینه تغییر نکند، مجلس دست‌به‌کار می‌شود/ تخلفات واردات خودرو قابل پیشگیری بود

 10. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 11. دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب

 12. پژمانفر:باید فرزندان خود را اقناع کنیم که حجاب برای آن‌ها یک ظرفیت است

 13. بروجردی: مذاکرات، میدان تجدید آزمون اروپایی‌هاست/ منتظر اقدامات عملی هستیم

 14. صادق زیباکلام امسال بازنشسته می شود

 15. کدخدایی: شورای نگهبان علم غیب ندارد/ بیش از ۲۰ مورد قانون در راستای مبارزه با فساد وجود دارد/ مبارزه با فساد را تسهیل می‌کنیم

 16. قدردانی هیات دولت از بیانات امید بخش رهبری

 17. انهدام ۲ تیم تروریستی در عملیات مشترک وزارت اطلاعات و سپاه

 18. جزئیات دو نامه مهم رئیس مجمع به آیت‌الله جنتی

 19. دیدار معاون ظریف با بشار اسد

 20. اژه‌ای: دادستانی در حال بررسی پرونده دو تابعیتی‌هاست

 21. خاطره رهبر انقلاب در مراسم ازدواج فرزندشان

 22. وکیل بقایی: دوباره درخواست اعاده دادرسی می‌دهیم

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. کریمی قدوسی به الف خبر داد؛ خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

 2. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 3. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 4. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 5. ضرورت ترمیم کابینه و محافظه کاری رئیس جمهور/ کدام وزرا تغییر می کنند؟

 6. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 7. صحبت‌های آذری‌جهرمی درباره پشت پرده ماجرای دختر حاشیه‌ساز اینستاگرام

 8. ظریف: همواره می دانستیم که به وعده های آمریکا نمی توان اعتماد کرد

 9. چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

 10. وزیر بهداشت: آماده طوفان تحریم‌ها باشیم

 11. رقصنده‌هایی که دستگیر و آقازاده‌هایی که اعدام شدند

 12. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 13. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 14. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 15. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 16. معاونت اقتصادی وزارت خارجه چه می‌کند/ امروز جنگ اقتصادی داریم،شرایط صلح نیست!

 17. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 18. با اعلام نوبخت؛ برجام ایرانی سرانجام تدوین شد/ 12 بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها

 19. دستور رهبر انقلاب درباره پارازیت ها/رونمایی از بازی سلطان واردات غذای دام/ اعلام جرم علیه سیف/ یلتسین، گورباچف و پوتینِ ایران به روایت جبهه پایداری/ تحلیل نوع نشستن پوتین مقابل ولایتی

 20. حجت‌الاسلام رئیسی: امروز حربه و فتنه دشمن ناامید کردن مردم است

 21. تهدید ضمنی کابینه توسط عارف/ هدیه تولد ۶ میلیاردی به یک سلبریتی از جیب مردم/ادعای سه تابعیتی بودن پسر روحانی/تحلیل دو قطبی واعظی- جهانگیری

 22. هشدار رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات

 23. وزیری که مردم را از طوفان تحریم‌ها می‌ترساند+عکس

 24. یادداشت حسین شریعتمداری/گشایش در این تنگه است!/پاسخ وزیر خارجه سابق فرانسه به پرسش یکی از تجار فرانسوی

 25. واکنش سخنگوی دولت به خبر استعفای جهانگیری

آخرین عناوین