مگنت-ستاره یک مربع

روزنامه الاخبار مطرح کرد؛ آیا بین ایران و روسیه در سوریه اختلاف وجود دارد؟

نویسنده: ابراهیم الامین/ مترجم: مریم نصرالهی،   3970323028 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
آیا بین ایران و روسیه در سوریه اختلاف وجود دارد؟

الاخبار در تحلیلی درباره آینده سوریه می نویسد: تل آویو می داند که دمشق وارد مذاکره با آن نمی شود؛ از این رو به سمت روسها رفت تا از آنها درخواست کمک کند؛ چرا که می دانست مسکو از وقوع جنگی بزرگ که تمام دستاوردهای نظامی آن را تهدید کند، دوری می کند.

به گزارش الف، دبیر کل حزب الله از هدف تازه ای می گوید که دشمن و هم پیمانان عرب آن در سوریه به دنبال تحقق آن هستند. هدفی که بر راههای پایان دادن به حضور ایران و حزب الله در سوریه متمرکز است. سید حسن نصرالله بر این مساله تاکید می کند که ماندن یا رفتن نیروهای حزب الله از سوریه بستگی به تصمیم نظام اسد دارد. نصرالله با بیان این مطلب پیامی را برای همه ارسال کرد مبنی اینکه بدون درخواست دمشق حتی تمام جهان نیز قادر به اخراج نیروهای مقاومت از سوریه نیست.

الاخبار در ادامه می نویسد: همه متوجه شدند که این پیام نه تنها برای دشمنان محور مقاومت، که همچنین برای هر طرفی است که گمان می کند می تواند به اجبار و زور مقاومت را از سوریه خارج کند، در صورتی که هدف تحقق منافع دشمنان باشد. در واقع می توان گفت بیش از هر طرفی، این پیام برای روسها بود.

تل آویو می داند که دمشق وارد مذاکره با آن نمی شود؛ از این رو به سمت روسها رفت تا از آنها درخواست کمک کند؛ چرا که می دانست مسکو از وقوع جنگی بزرگ که تمام دستاوردهای نظامی آن را تهدید کند، دوری می کند. در ادامه، اسرائیل خواستار عدم حضور نیروهای ایران و حزب الله در جنوب سوریه شد. در حقیقت روسیه با پیشنهاد اسرائیل مخالفت نکرد و تلاش کرد اسد را در این باره قانع کند، پس مساله را از این زوایه مطرح کرد که در صورت تحقق خروج نیروهای خارجی، سوریه می تواند بدون ورود به تشنج با اسرائیل به استقرار و آرامش برسد.

 در حالی که محور مقاومت به اتفاق رئیس جمهور سوریه در حال تثبیت قواعد درگیری جدید بود و خود را برای نبردی گسترده با دشمن آماده می کرد، روسیه به دنبال مذاکره ای داخلی با سوریه بود تا اسد با خروج نیروهای خارجی از جنوب سوریه موافقت کند.

بیشتر بخوانید:

روسیه: جایز نیست ایران و حزب‌الله لبنان از سوریه خارج شوند

نتانیاهو: برای رایزنی درباره ایران، به اروپا می‌روم/نه فقط در جولان، در سرتاسر سوریه با ایران مقابله می‌کنیم

در این میان، اسد قصد ورود به هیچ گونه توافق امنیتی با اسرائیل را ندارد و در عین حال با هر گونه اقدامی که منجر به افزایش و تقویت سیطره دولت وی بر سوریه شود، مخالفت نمی کند. وی بر این عقیده است که مقابله با تروریسم در سوریه در زمانی نزدیک به پایان نمی رسد، و بر حجم و اندازه نقش حزب الله و دیگر نیروهای هم پیمان آن در این زمینه آگاه است، همانطور که روسها نیز بر اهمیت عنصر نیروهای انسانی در این جنگ واقفند. اسد به خوبی می داند در صورتی که نیروهای مقاومت تصمیم به ترک بخشهایی از مناطق شرق سوریه بگیرند، داعش به سرعت فرصت را غنیمت شمرده و دست به حمله ای گسترده می زند.

رئیس جمهور سوریه به این مساله نه تنها از زاویه نیازهای تاکتیکی کوتاه مدت، بلکه از زاویه ارتباط امور به شرایط استراتژیک منطقه می نگرد. اسد نیازی ندارد کسی برای او توضیح بدهد که اسرائیل در مرکز دشمنان سوریه است و از زمان آغاز بحران سوریه، نقش میدانی و سیاسی عمیقی در آن داشته است. گذشته از این، اسد تصریح می کند که ورود او به نبرد مقاومت، یک گزینش تاکتیکی نبوده و سوریه برای این مقاومت بهای سنگینی پرداخته است؛ البته نیروهای مقاومت در لبنان، ایران و عراق نیز او را تنها نگذاشته و در کنارش ایستاده اند.

در این میان، ایران و حزب الله بر این عقیده اند که مشکلی جدی با روسیه ندارند. هر دو طرف می دانند که در مورد اسرائیل و برخی دولتهای عربی، اختلافاتی با مسکو دارند، اما نه تهران و نه حزب الله گمان نمی کنند که روسیه به سمت معامله ای با آمریکایی ها و اسرائیلی ها برود. همه می دانند که حوادث منطقه ای و بین المللی اشاره به نبردی واقعی بین روسیه و غرب دارد و غرب نمی تواند مسکو را وادار به تغییر استراتژی اش در سوریه کند.

 به همین دلیل، ایران و حزب الله نگران این نیستند که هر گونه سازشی برای کمک به دولت سوریه در راستای بسط نفوذش در مناطق جنوبی، خواه با جنگ و خواه با صلح، به ضرر آنها باشد. در وافع ایران و حزب الله می دانند که هیچ گونه اشاره نگران کننده ای برای آنها از سوی نظام سوریه در دمشق، وجود ندارد. 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷افشای راز موافقت اسرائیل با ماندن اسد در قدرت؛ پای ایران در میان است
۹ اَمرداد ۱۳۹۷موضوع حضور ایران در سوریه در گفت‌وگوهای سوچی مطرح شد
۸ اَمرداد ۱۳۹۷روسیه: نمی‌توانیم ایران را مجبور به خروج از سوریه کنیم
۲ اَمرداد ۱۳۹۷مسکو ادعای اسرائیل را درباره ایران تکذیب کرد
۱ اَمرداد ۱۳۹۷دیدار لاوروف با نتانیاهو درخصوص امور سوریه و ایران برگزار شد
۲۹ تیر ۱۳۹۷آمریکا: روسیه تمایل و توان خارج کردن ایران از سوریه را ندارد
۲۹ تیر ۱۳۹۷بازسازی ویرانه‌های جنگ با اقتصاد مقاومتی/ بازسازی سوریه با روسیه و ایران آغاز شده است
۲۸ تیر ۱۳۹۷چرا برخی بر توهم عقب نشینی ایران از سوریه دامن می­ زنند؟
۲۸ تیر ۱۳۹۷روسیه: حضور ایران در سوریه قانونی است/فشار روی تهران جواب نمی‌دهد
۲۷ تیر ۱۳۹۷ولایتی: اگر یمن هم بخواهد، ایران به آن کمک می‌کند
۲۷ تیر ۱۳۹۷نقوی‌حسینی: دیدار پوتین و ترامپ باعث تقویت ایران می‌شود
۲۶ تیر ۱۳۹۷روسیه: حضور مستشاران ایرانی در سوریه به درخواست دمشق بوده است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۸۴۵۹۳۰۸:۲۱:۰۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
مسئولین ما علی رغم اینکه همگی تاریخ شناس هستند ولی هیچگاه نخواستند ونمی خواهند که از تاریخ عبرت بگیرند .روسیه ثابت کرده که بدنبال منافع خودش بوده ودر بحرانی ترین شرایط تنها بدلیل کمی سود بیشتر به دولت های وقت ایران خیانت کرده است .مطمئنا اگر منافعش در خروج ایران وحزب ا.. از سوریه باشد، دیگر ایران قادر به حضور در ان کشور نخواهد بود و مجبور است این خواسته را بپذیرد.
ناشناس۳۸۴۹۹۹۱۱:۵۴:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
چرا نباید روسیه دنبال منافع ملت و مردم خودش باشد مگر حفظ منافع کشور وظیفه دولت ها نیست
ناشناس۳۸۵۲۴۷۱۳:۳۸:۳۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
شما تاریخ شناس، بفرمایید چکار کنیم؟
ناشناس۳۸۴۶۱۰۰۸:۳۴:۳۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
روسیه اعلام کرد که نیروهایی که خارج از اجازه دولت سوریه، حضور دارند باید خارج شوند..منظورش هم امریکا و متحدانش بود.... بعد طیف غربگرای ایرانی و ضد انقلاب که اتحاد ایران و روسیه عصبانی شون کرده ، شروع کردند به جنگ روانی که بله! منظور روسیه ، ایران بوده !! غربگراها برای این که از نفرت مردم به امریکا کم شود ، روسیه هراسی می کنند...
ناشناس۳۸۵۲۳۶۱۳:۳۲:۵۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
حالا شما حوصله کن. نتیجه را خواهی دید. اشکال این است که میخواهید همه مسایل را با انگ زدن حل کنید
ناشناس۳۸۶۴۷۲۰۲:۳۷:۵۵ ۱۳۹۷/۳/۲۴
لاوروف گفت: همه نیروهای خارجی از جنوب سوریه خارج بشن فرقی هم بین اونایی که با اجازه یا بی اجازه آمدن نزد گفت همه.. خواهشا در نقل قول دقت کنیم....
ناشناس۳۸۴۶۲۱۰۸:۳۸:۰۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
واقعا آدم یاد لشکر کشی انگلیس ها می افته که در جنگها فرماندهان انگلیسی بودن ونیروی تهاجمی ودفاعی سربازان هندی. تو سوریه هم روس ها همین کار رو دارن می کنند . تاریخ بارها وبارها تکرار می شه
رهگذر۳۸۴۸۵۴۱۰:۴۳:۰۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دوست عزیز به نظرم اشتباه میکنید هند مستعمره انگلیس بود و به همین دلیل انگلیس سربازهای هندی داشت در مورد سوریه اول ایران وارد شد اونم به دلایلی کاملاً امنیتی مربوط به خودش و خاورمیانه بعد روسیه هم دید اگه این اشرار در منطقه مسلط بشن باید با اونا توی کشور خودش بجنگه که وارد ماجرا شد.
ناشناس۳۸۶۴۷۳۰۲:۳۹:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۴
روسیه هم هر دستوری بده دولت سوریه توان نه گفتن نداره
ناشناس۳۸۴۷۴۰۰۹:۳۹:۳۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دلت خوش!!!!!
ناشناس۳۸۴۸۹۷۱۱:۱۰:۵۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
روسیه هیچ وقت شریک مطمئنی نبوده
محسن۳۸۵۴۰۷۱۴:۵۴:۲۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ایران جهت کنترل تروریسم به جنگ سوریه وارد شد و به محض احساس امنیت و شکست کامل تروریسم ؛ آنجا را ترک خواهد کرد و این موضوع به منافع ملی ما مربوط میشود نه به روسیه و دیگر کشورها
شاهرخ۳۸۵۵۱۷۱۵:۲۳:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
رابطه پوتین و ترامپ در بالاترین سطح نزدیکی دو رهبر هست که در تاریخ سابقه نداشت...... ایران زمانی می تونست با کارت روسیه بازی کنه که دشمنی روسیه و آمریکا کاملا استراتژیک و منطقی باشه که امروز چنین نیست...... پیش بینی می کنم این دفعه ابزار فشار بر ایران از طرف پوتین باشه به نیابت از سوی ترامپ.....و به نقطه ای ما رو میرسونن که پوتین نقش محلل بین ایران و آمریکا رو بازی می کنه و ایران تمام کارت هاش رو تقدیم به روسیه و پوتین می کنه.....و تنها میراثی که برای ما می مونه جنگ احزاب داخلیه که برای اینکه آرا عمومی رو بدست بیارن تقصیرات هزینه ها رو به گردن هم میندازن....و مردم هم مثل همیشه چاره ای ندارن جز تحمل اشتباهات تکراری پرهزینه احزاب و مسئولینبی تدبیر.....
عدالت۳۸۵۹۷۹۱۹:۰۳:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
آمریکا از روسیه خیلی بهتره.تاریخ ثابت کرده.
ناشناس۳۸۶۵۲۷۰۵:۳۵:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۲۴
بهتره بگیم روسیه از آمریکا بدتره
ناشناس۳۸۶۵۵۳۰۷:۴۲:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۴
1.روسیه هیچگاه نه خودش ما را تحریم کرده نه بقیه را از کار با ما منع کرده 2.روسیه هیچگاه ایران را از دستیابی به انرژی اتمی منع نکرده یا ایران را تهدید نکرده است 3.روسیه هواپیمای مسافر بری ایران را منهدم نکرده است 4.روسیه و ایران در جنگ در سوریه با هم تعاملات خوبی داشتند (البته بی عیب هم نبودند) 5.رهبر روسیه (پوتین ) رهبر ایران را مانند مسیح توصیف کرده (نه برای پاچه خوای چون نیازی نداشت) 6.امریکا قصد براندازی ایران را دارد ولی روسیه اگر ایران تجزیه شد ممکن است دست درازی کند. 7. روسیه کشور همسایه است که اگر روابط ما خوب باشد می توانیم در زمینه های مختلفی با هم مبادله داشته باشیم با هزینه ترنسفر بسیار کمتر با امریکا 8.واخرین چیزی که به ذهن عاجز من می رسد این است که با روسیه می توان با توجه به احترام متقابل روابط دیپلماسی اقتصادی کشاورزی صنعتی و...خوبی داشت ..ولی با امریکا خیر چون امریکا خودرا ابر قدرت می داند وما را شرور.
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 2. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 3. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 4. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 5. حرف‌های تکان‌دهنده شش جوان محکوم به اعدام پای چوبه‌دار

 6. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 7. مالیات ناعادلانه، تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان تولید/ مالیات، ابزاری برای ایجاد تعادل در توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی/دولتمردان توجه می‌کنند؟

 8. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 9. بمب ویتامین C را بشناسید

 10. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانش

 11. دلار 4200 تومانی در محاسبه قیمت مواد اولیه حذف شود

 12. احتمال محکومیت متهم اصلی ثامن‌الحجج به ۲۰ سال حبس

 13. نامه معاون رییس جمهور به احمد توکلی/ قوه قضائیه و مقننه و دستگاه‌های تابعه اطلاعات حقوق و مزایا را ثبت نکردند

 14. جهانگیری: کاهش آثار تحریم‌ها مهمترین اولویت فعلی دولت است

 15. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد برکنار شد

 16. پشت پرده یک کاسبی پردرآمد

 17. طرح استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول شد

 18. افزایش ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومانی قیمت خودرو + جدول

 19. محسن هاشمی: تلاش‌ می‌کنیم افشانی در شهرداری تهران بماند

 20. اتهام‌زنی تازه آمریکا به ایران/ بولتون: ایران بدنبال دخالت در انتخابات آمریکاست

 21. وزیر علوم خبر داد: رعایت شاخص "جوان‌گرایی" در انتصاب‌ها/ مدیران دانشگاه‌ها ۸ سال جوان‌تر شدند

 22. موسوی لارگانی: مجلس و دولت فکری به حال مردم کنند

 23. کودتایی که فقط 75 هزار دلار هزینه داشت +عکس

 24. میوه‌های لاکچری به قیمت فضایی/ «جک‌فروت» کیلویی 500‌هزار تومان؛ «گارسینیا کامبوجیا» تمام شد!  

 25. سرپرست وزارت تعاون: می‌خواهیم نام کارگر ایرانی را به جهان معرفی کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. نقدی بر یادداشت: «کنکور و نقدی بر یک نقد»

 4. جنجال یک پلاکارد در تجمع طلاب قم/ انتقاد عضو مذاکره کننده تیم جلیلی از ظریف و لاریجانی/ رسیدن فساد به برخی مسئولان بالای کشور/ عارف: مثال از سروش تا گوگوش درباره اصلاحات درست است

 5. کلاه گشاد مسیح علی نژاد بر سر فالوورهاش + تصاویر

 6. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 7. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 8. جهانگیری: متاسفانه فساد به برخی از مسئولان بالایی رسیده

 9. طرح شفافیت آرای نمایندگان + متن طرح و اسامی امضاء کنندگان

 10. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 11. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 12. حاجی‌بابايی: پس از ۱۶ ماه هنوز حقوق‌های نجومی آزاد است

 13. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 14. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 15. احمد توکلی: اعتماد به نظام بانکی آسیب دیده است/ بازار ثانویه ارز فسادخیز است

 16. حاجی دلیگانی: بهترین نتیجه سؤال از رئیس جمهور «شفاف‌سازی» است/ وکیلی: سهم دولت روحانی در پیدایش وضع موجود کمتر از ۱۰ درصد است

 17. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 18. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 19. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 20. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 21. تایید ماهیگیری چینی‌‌ها در آب‌های عمیق ایران در دریای عمان

 22. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 23. وزیر بهداشت: در جاده‌ها برای جان مردم ارزش قائل نیستیم/ خداوند برای ما خودروسازان منصف متولد کند

 24. پاتک پلیس تهران به انبارهای محتکران/ کشف ۹ انبار از کالاهای اساسی احتکار شده

 25. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 4. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 5. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 6. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 9. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 10. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 11. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 12. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 13. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 14. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 15. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 16. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 17. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 18. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 19. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 20. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 21. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 22. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 23. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 24. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 25. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

پربحث‌های امروز

 1. اتهام‌زنی تازه آمریکا به ایران/ بولتون: ایران بدنبال دخالت در انتخابات آمریکاست

 2. وزارت خارجه به ابهامات رژیم حقوقی خزر پاسخ داد

 3. آمریکا در حیات ۲۴۲ ساله خود ۲۲۵ سال را در جنگ سپری کرده است

 4. اردوغان: ترکیه در مقابل کودتای اقتصادی می‌ایستد

 5. اگر ایرانی بودم، هنوز از کودتای 28 مرداد خشمگین بودم

 6. اظهارات شاه بحرین بر ضد قطر جنجال به پا کرد

 7. روایتی از «ابوبکر البغدادی»؛ فراری، لاغر و بیمار

 8. پاکستان اتمی در حال دور شدن از آمریکا و نزدیکی به روسیه است

 9. هشدار آمریکا به اتباع خود درباره سفر به عراق

 10. ترامپ: خودم به مشاور حقوقی اجازه دادم با بازرس‌ویژه همکاری کند

 11. روزنامه سعودی: کودتا در ترکیه حتمی است

 12. جلیلی: نمی‌توان با اتکا به یک قدرت در برابر قدرت دیگر ایستاد

 13. تشکیل «کارگروه ویژه ایران» و امید به یک تازه وارد

 14. تقلای فرانسه برای ورود به سوریه

 15. اصلاحات جدید اقتصادی در ونزوئلا

 16. ایران و برجام؛ موضوع گفت‌وگوی مرکل و پوتین

 17. «ینی‌شفق»: ریاض از تروریسم در سوریه حمایت می‎کند

 18. دیدار ۳ ساعته مرکل و پوتین

 19. ترامپ: کمک مضحک 230 میلیون دلاری به سوریه لغو شد

 20. نوام چامسکی: رژیم اسرائیل از آپارتاید هم بدتر است/ دولت ترامپ فقط به حمله به ایران می‌اندیشد

 21. درخواست آمریکا از فیس بوک برای استفاده از اطلاعات کاربران

 22. درخواست آمریکا از فیس بوک برای استفاده از اطلاعات کاربران

 23. ترامپ در پیامی ویدئویی: دیدار با سران کشور‌های دیگر کار خوبی است، کاری بد نیست

 24. بیانیه روسیه درباره پیشبرد برجام

 25. رئیس FATF در شرق آسیا به‌دنبال اقناع کشورها برای تحریم ایران بوده است

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 2. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 3. حضور پوتین در مراسم ازدواج وزیر خارجه اتریش   

 4. آیا حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؟

 5. تشدید فشارهای تحریمی آمریکا و سرانجام نامعلوم بسته پیشنهادی اروپا

 6. پوتین: حفظ برجام مهم است/ مرکل: نگران برنامه موشکی ایران هستیم!

 7. «کوفی عنان» درگذشت

 8. روسیه: برای حفظ برجام عزم قاطع داریم

 9. درخواست جالب روزنامه کره‌شمالی از ترامپ

 10. راشاتودی: تشکیل "گروه اقدام ایران" جدیدترین طرح آمریکا برای سرنگونی است

 11. «گروه اقدام ایران»؛ نام تازه آمریکایی‌ها برای اهداف کهنه

 12. ترامپ، عامل نزدیکی روزافزون آلمان و روسیه

 13. ادامه حضور آمریکا در سوریه بعد از نابودی داعش

 14. اسناد «ویکی‌لیکس» در خصوص دخالت عربستان سعودی در امور داخلی کانادا

 15. تمرینات آموزشی قریب الوقوع آنکارا و آمریکا در منبج

 16. شلیک موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان

 17. حمله با چاقو در فرانسه یک کشته بر جا گذاشت

 18. گرجستان هتک حجاب به مسافران ایرانی را رد کرد

 19. اسرائیل پیشنهادات دبیرکل سازمان ملل را نپذیرفت

 20. ترامپ: اسرار کشور را نمی‌توان به «جان برنان» سپرد

 21. شرط آلمان برای برداشتن تحریم‌های روسیه

 22. جزییات جدیدی از مخفیگاه و وضع جسمانی ابوبکر البغدادی

 23. درخواست واشنگتن از «فیس‌بوک» برای جاسوسی

 24. سنگ اندازی‌های عربستان، حجاج قطری را از حج محروم کرد

 25. آیا عربستان سناریوی قطر را در مورد کویت هم پیاده می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 4. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 5. پرداخت غرامت جنگی عراق به کویت

 6. واکنش قاسمی به شایعات درخصوص تحدید حدود دریای خزر

 7. مردم ترکیه اینگونه در برابر آمریکا به کمک اردوغان رفتند  

 8. وندی شرمن: خروج ترامپ از برجام در تاریخ آمریکا به عنوان یکی از بدترین خطاهای سیاست خارجی خواهد ماند

 9. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 10. بیانیه دفتر حیدرالعبادی در مورد روابط با ایران

 11. برنده و بازنده جدال اردوغان و ترامپ

 12. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 13. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 14. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 15. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 16. غیبت پنج ماهه ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس/ کاهش چشمگیر کشتی‌های آمریکایی در منطقه

 17. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 18. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

 19. روحانی در دیدار با پوتین: تلاش کنیم خزر به دریای صلح و دوستی تبدیل شود

 20. حضور پوتین در مراسم ازدواج وزیر خارجه اتریش   

 21. آیا حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؟

 22. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 23. نماینده ایران در سازمان ملل: دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد

 24. بلوف کره شمالی به ترامپ در مذاکرات هسته‌ای چه بود؟

 25. اتهام‌زنی تازه آمریکا به ایران/ بولتون: ایران بدنبال دخالت در انتخابات آمریکاست

آخرین عناوین