مگنت-ستاره یک مربع

درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

محمد صراف، گروه سیاسی الف،   3970322281 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

بسیاری بر این تصورند که دستگاه قضایی یا قضات محترم در مقابل هر رفتار و حکمی که صادر می کنند پاسخگو نیستند و از مصونیت آهنین برخوردارند. چه بسا مصادیقی هم برای این باور خود داشته باشند.

از سوی دیگر حتماً مواردی هم بوده که دستگاه قضایی به شکایت دیگران از عوامل خود رسیدگی کرده است اما حتماً کمتر رسانه ای شده و بویژه جریان رسانه ای مخالف  نظام و یا دستگاه قضایی تمایلی به برجسته سازی و انتشار اخبار آن از خود نشان نداده است. که طبیعی است و از آنان انتظاری نیست.

دو روز گذشته با خبری مواجه شدیم که در جهت مقدمات پیش گفته ارزش توجه را داشت. حکایت از آن قرار است که در پی کش و قوس های فراوان در بخش های مختلف کارشناسی  کشور اعم از دولت- مجلس، قوه قضائیه و ... فصل مشترکی شکل می گیرد که لازمه آن محدود کردن فعالیت تلگرام در ایران است.

 چرا که صاحبان این پیام رسان حاضر نبودند به قوانین داخل جمهوری اسلامی تن داده و یا حداقل مانع فعالیت جریان های داعشی، دعوت کنندگان به شورش، آموزش دهندگان به ساخت بمب و سلاح انفجاری و... شوند.

اولین دستورالعمل از سوی معاون اول رئیس جمهور برای خروج تمام دستگاه ها (اعم از قوای مجریه، مقننه- قضائیه، وزارتخانه ها، شرکت های دولتی و عمومی و...) از تلگرام و استفاده از پیام رسان های داخل در تاریخ ۲۹/۱/۹۷ صادر شد.

اما رئیس جمهور تحت تاثیر وعده های انتخاباتی خود تلاش کرد علیرغم مصوبات شورایعالی فضای مجازی که خود رییس آن است و علی رغم مصوباتی که توسط دبیر این شورا(آقای فیروزآبادی) اعلام میشد، خود را مخالف فیلتر تلگرام معرفی میکند .

همین امر مانعی برای اجرای سیاست محدودیت تلگرام در ایران و تقویت شبکه های داخلی تلقی می شد تا اینکه در تاریخ ۱۰/۲/۹۷ بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه (بیژن قاسم زاده) با ذکر دلایل حقوقی و استناد به مواد قانونی دستور مسدود سازی تلگرام تلگرام را صادر کرد.

مدتی بعد چند نفر (که خود را وکیل معرفی کرده اند) اقدام به شکایت علیه بازپرس شعبه دو می نمایند عمده دلیل آنان این است که چون مجلس شورای اسلامی برای جرم انگاری درباره فیلتر تلگرام و فیلتر آن هیچ قانونی تصویب نکرده است بنابراین یک بازپرس نمی تواند بدون قانون مجلس برای 45 میلیون نفر ایرانی که از تلگرام استفاده می کنند محدودیت اعمال کند.

بهدیهی است طرح شکایت از حقوق شهروندی است که خوشبختانه دستگاه قضایی طبق قانون با پذیرش آن به تسریع در رسیدگی به آن اقدام کرده است و روزگذشته جلسه دادرسی  شکایت از قاسم زاده بازپرس شعبه دو فرهنگ و رسانه تشکیل شده است و شاکیان از زوایای مختلف به نادرست بودن حکم صادره از سوی  وی اشاره کرده اند.

فارغ از نتیجه رسیدگی ها که هیچ قضاوتی درباره آن نمی توان داشت باید سرعت عمل قوه قضاییه در رسیدگی به این شکایت را ستود و از دوستان رسانه ای و منتقدان همیشه آماده به انتقام خواست تا کمی هم به نیمه پر لیوان توجه داشته باشند.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۳ مرداد ۱۳۹۷مدیر تلگرام طلایی: انگیزه اولیه‌ام برای کنترل تلگرام خانواده خودم بود
۱۶ مرداد ۱۳۹۷معاون دادستان کشور خبر داد: کاهش بازدیدها از ۲۰ هزار کانال پرمخاطب تلگرام
۸ مرداد ۱۳۹۷سردار غیب‌پرور: مردم خواستار برخورد انقلابی مسئولان با مفسدان اقتصادی هستند/ دستگاه قضا باید جلوی این افراد محکم بایستد
۷ مرداد ۱۳۹۷۱۵ شهریور آخرین مهلت فعالیت بدون فیلتر هاتگرام و طلاگرام
۶ مرداد ۱۳۹۷پاسخ هاتگرام و طلاگرام به اولتیماتوم یک هفته‌ای وزارت ارتباطات
۳ مرداد ۱۳۹۷معاون پارلمانی رییس‌جمهور: رفع فیلتر تلگرام نيازمند حكم قضايی است
۲ مرداد ۱۳۹۷«تلگرام» رفع فیلتر نمی‌شود
۱ مرداد ۱۳۹۷آخرین خبر از رفع فیلتر توئیتر، فیلتر اینستاگرام و فیلترینگ تلگرام
۱ مرداد ۱۳۹۷آخرین مهلت دسترسی «هاتگرام» و «طلاگرام» به تلگرام
۳۱ تیر ۱۳۹۷اعتراض شاکیان پرونده فیلتر تلگرام به قرار منع تعقیب
۳۰ تیر ۱۳۹۷سردار جلالی: هنوز نتوانستیم «بیگانه دیتا»های تلگرام در کشور را حذف کنیم/ دشمن به دنبال ایجاد تلاطم در بازار ارز
۲۸ تیر ۱۳۹۷بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

محمد۳۸۴۵۵۵۰۷:۴۲:۲۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجه را هم خواهیم دید،برای قدردانی خیلی عجله نکنید.
ناشناس۳۸۵۱۶۲۱۳:۰۳:۰۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اولا دستور مسدود سازی کل تلگرام تلگرام غیر قانونیه. حداکثر می تونست دستور مسدود کردن بخشهای مضر تلگرام رو بده. دوما این بازپرس محدوده ش تهرانه و حق نداشت که دستور مسدودسازی در کل ایران رو بده. یعنی دو ایراد کاملا واضح.
ناشناس۳۸۵۶۳۹۱۶:۱۷:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
در الکسا رتبه تلگرام کاملا افت کرده بروید و نگاه کنید ؛ ضمنا قاضی می تواند درباره محدود سازی مقدمات جرم حکم بدهد و گاهی حمل یک شی حکم مقدماتی جرم را دارد
من۳۸۴۵۵۹۰۷:۴۷:۴۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
آخه انجام وظیفه هم من گذاری داره!!؟؟
ناشناس۳۸۴۵۶۱۰۷:۴۹:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
همین که شما به نیمه پر لیوان نگاه میکند وانشاالله در دیگر موضوعات هم نگاه کنید خوب است.
سید۳۸۴۵۷۰۰۷:۵۸:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بسیاری بر این تصورند که دستگاه قضایی یا قضات محترم در مقابل هر رفتار و حکمی که صادر می کنند پاسخگو نیستند و از مصونیت آهنین برخوردارند. چه بسا مصادیقی هم برای این باور خود داشته باشند.
ناشناس۳۸۴۵۷۱۰۷:۵۹:۲۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجه ی این دادگاه از قبل معلومه
مهندس جنت شهری۳۸۴۵۷۸۰۸:۰۳:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
یک قاضی برای اجرای قانون باید به بند قانونی ان اشاره کند...چرا شانتاز میکنید...چرا سفسطه میکنید...
ناشناس۳۸۴۵۸۲۰۸:۰۸:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ایکاش این چند بزرگوار محبت میکردن با استفاده از ظرفیت اصل 27 قانون اساسی، درخواست مجوز تجمع برای مخالفین فیلترینگ تلگرام رو میکردند... اونجوری نیمه پر لیوان بهتر دیده میشد!
ناشناس۳۸۴۵۹۸۰۸:۲۴:۵۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
چرا یه قاضی باید برای چهل میلیون کاربر تصمیم بگیره؟ چرا این قاضی برای مسئولین که با فیلتر شکن از تویتر استفاده میکنند اعلام جرم نکرد؟
ناشناس۳۸۴۶۰۵۰۸:۳۰:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
باید نتیجه دادگاه رو دید اینکه برای نمایش یه دادگاه برگزار بشه کفایت نمی کنه
ناشناس۳۸۴۶۳۰۰۸:۴۵:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
همه میدانند که وضعیت چگونه است با این حرفها هم چیزی درست نمیشود.
ناشناس۳۸۴۶۵۰۰۸:۵۳:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دیگه رفتار سیاسی این #دولت_بدون_دستاورد برای اکثر مردم رو شده! خودش تو جلسه از فیلترینگ حمایت میکنه اما حاضر نمیشه مسئولیت سیاسی این کار رو در برابر افکار عمومی قبول کنه.
فرناز۳۸۴۹۵۲۱۱:۳۶:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
هیچ جا دولت از فیلترینگ تلگرام حمایت نکرده. فقط گفته که باید انحصار از تلگرام برداشته بشه و از پیام رسان های داخلی حمایت کرد نه فیلترینگ
عرفان۳۸۴۶۷۳۰۹:۰۵:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجه دادگاه مهمه
ناشناس۳۸۴۶۸۳۰۹:۰۹:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
فیلتر شد ولی هم هزینه مالی کشور ، هم سرمایه اجتماعی را بباد داد و هم فیلتر شکن ها ، فیلتر را بی اثر کرد . مشکل اینست که شاکیان برای فیلتر کردن و قاضی توان تکنولوژی را نادیده گرفتند . دیدیم که چیزی حل نشد .
dayani۳۸۴۷۰۳۰۹:۲۰:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
وقتی دلیل شکایت را نبود قانون اعلام می کنید ، نمی باید از عبارت مخالفان همیشه دوستان رسانه ای و منتقدان همیشگی استفاده می کردی، با این کار حق دیگران را برای اعتراض به رفتارهایی که پشتوانه قانونی ندارد، نادیده گرفتی .
ناشناس۳۸۴۷۱۳۰۹:۲۴:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
همه فیلترشکن دارند
ناشناس۳۸۴۹۰۳۱۱:۱۷:۰۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
سلام. اشتباه می کنید. خیلی ها هم نه فیلتر شکن دارند و نه حاضرن اون رو نصب کنن. شما بهتره درست ببینید تا درست نتیجه گیری کنید. تعداد قابل توجهی از مردم به پیام رسانای داخلی کوچ کردن.
ناشناس۳۸۵۸۰۹۱۷:۳۱:۰۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اون تعداد قابل توجه که میفرمایید، برای کوچشون معطل فیلتر شدن تلگرام بودن؟
علی کریمی۳۸۶۵۸۶۰۸:۳۳:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۲۴
کوچ کردن مردم به پیام رسان های داخلی در نبود پیام رسان قوی و کاملی مثل تلگرام ارزشی ندارد.
mehdi۳۸۴۷۵۳۰۹:۴۷:۵۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خود را وکیل معرفی کرده اند ؟؟؟ مگه وکیل نیستند ؟؟.....
تبریزی۳۸۴۸۶۷۱۰:۵۰:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
آره بابا تو کشوری که یه مدرک فوق لیسانس داشته باشی بهت می گن دکتر هر کسی می تونه خودش رو هر چی می خواد معرفی کنه.
ناشناس۳۸۴۹۴۲۱۱:۳۳:۰۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اتفاقا وکیل هستند و وکیل شدن هم کار سختیه
ناشناس۳۸۴۹۶۶۱۱:۴۳:۳۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بعضی جملات نقش‌شان تحقیر است اما به صورت خیلی ظریف. این جمله هم از همان دسته است.
شادمهر۳۸۴۷۷۷۰۹:۵۹:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خدا کنه این کار قوه قضائیه در تشکیل جلسه دادرسی نمایشی نباشه! تا اینجای کاررفقط فقط به قانون عمل کرده و طرح شکایت عده ای رو بررسی می کنه اما اگه ادعای آن چند نفر مبنی بر غیر قانونی بودن فیلتر تلگرام درست تشخیص داده شد آیا قوه قضاییه حاضر است بخاطر حکم غیر قانونی قاضی عذر خواهی کند و تلگرام را رفع فیلتر کند!؟ در پایان بنده هم نیمه پر لیوان را در نظر میگیرم و امید وارم این کار قوه قضائیه ادامه دار باشد و برای خود خطقرمز ترسیم نکند.
علی کریمی۳۸۴۸۰۲۱۰:۱۶:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
جناب آقای محمد صراف 1- ایجاد محدویت برای 40 میلیون شهروند ،بدون اقناع افکار عمومی کاری اشتباه و برخلاف منافع ملی بود لذا می توان ادعا کرد لیوان کاملا خالی است بنابراین نیمه پری اساسا وجود ندارد. 4- دستور آقای جهانگیری برای خروج تمام دستگاه های حاکمیتی دلیل موافقت ایشان با فیلتر کردن تلگرام نیست. 5- با دیدگاه شما امنیت کشور هایی که محدودیتی بر فضای مجازی اعمال نمی کنند باید نزدیک صفر می بود ، که چنین نیست. 6- با دلایل شما اتفاقات سال 88 که تلگرام نبود نباید اتفاق می افتاد. برادر عزیز قبول کنید فیلتر تلگرام اقدامی سیاسی بود نه امنیتی.
جناب مقاله نویس۳۸۴۸۱۰۱۰:۲۳:۵۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
شما فرض کنید حق با شکات است ( فرض محال نیست ) آیا رای به نفع آنان صادر خواهد شد من که بعید می دانم جنابعالی را نمیدانم .
ناشناس۳۸۴۸۹۱۱۱:۰۸:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ماشالله همه از تلگرام بدون مشکل استفاده می کنند چرا اینقدر حرص و جوش می خورید؟!!! آن بنده خدا هم بی تجربه بود و یه کاری کرد و حکمی داد و تمام شد.
مهدی۳۸۴۹۰۲۱۱:۱۵:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجش میشه تقدیر از بابا حالا واسه تشکر خیلی عجله نکنید
ناشناس۳۸۴۹۰۸۱۱:۲۰:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دوست عزیز من به عنوان کسی که کسب و کارم تا حدود زیادی به تلگرام وابسته بود در روزهای اولیه با مشکلات زیادی مواجه شدم. ولی بعد از چند روز به لطف فیلتر شکنها کم کم همه چیز بهتر شد و الان حداقل 20 روزه که فعالیت روی تلگرام مثل قبل از فیلترینگ شده. از اول هم میشد حدس زد که این اتفاق میوفته و فقط افرادی که دنبال فیلترینگ هستند خودشون رو بیشتر به مردم نشون میدن. اینی هم که میگید رئیس جمهور موافق بوده خب چه تاثیری در اصل ماجرا داره. اون هم یک نفر مثل بقیه جامعه مدیران کشور که بدون در نظر گرفتن شرایط تکنولوژی امروزی و نظر مردم کاری رو میکنه که ....
ناشناس۳۸۴۹۱۴۱۱:۲۲:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ملت که از این فیلترینگ ناراضی هستند و شما هم خوب برای خودتون رپورتاژ آگهی تشکر میزنید
ناشناس۳۸۴۹۷۳۱۱:۴۵:۳۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
لطفا عجله نکنید هیچکس نسبت به تشکیل دادگاه ها در این کشور معترض نبوده آنچه جای بحث فراوان دارد احکامی استکه در نهایت صادر میشود .
ناشناس۳۸۵۰۸۱۱۲:۲۲:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خوبه شما در همه موارد نیمه پر لیووان رو ببینید نه هر جا که به نفعتونه!
احسان۳۸۵۱۶۶۱۳:۰۵:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
من خودم ۱۰تا فیلتر شکن روی گوشیم نصب کردم.و عالیه.تلگرام هم سرعتش عالی
فرزاد۳۸۵۳۱۳۱۴:۱۸:۱۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اگر چاقو دسته خودش را برید حکمی که از این دادگاه صادر می‌شود هم لغو فیلترینگ تلگرام خواهد بود. افتخاری نیست که بشود از کسی یا ارگانی شکایت کرد . وقتی باید ببالید که قضاوت بر اساس عدالت باشد. تلگرام در بستر اینترنت کار می‌کند همین استدلالات قاضی قاسم‌زاده را می‌توان به کل اینترنت هم جاری نمود.
ناشناس۳۸۵۳۴۶۱۴:۳۴:۲۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجه این کارها ازبین رفتن اعتماد عمومی به حاکمیت است که در شرایط حساس دیگه انتظاری از مردم نباید داشته باشید
ناشناس۳۸۵۳۷۰۱۴:۴۶:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
با بستن تلگرام بازار اسلاحتلبا کساد شده به دست و پا زدن افتادن
ناشناس۳۸۵۹۶۵۱۸:۵۴:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ما هیچ نیازی به تلگرام نداریم مگر قبلا که تلگرام نبود چی مشکلی داشتیم نظام باید با قاطعیت تلگرام را فیلتر کند
ناشناس۳۸۶۰۷۰۲۰:۲۱:۱۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
حتی کم سوادترین افرادی که میشناسم چه با فیلترشکن چه با نسخه های بدل تلگرام همچنان در تلگرام چرخ میزنند تقریبا تمام کانلهای رسمی هم همچنان در تلگرام فعالند همین سایت الف تا چندهفته قبل کانالش برقرار بود و هنوز آیکون تلگرامو برای اشتراک مطلبش پای صفحاتش میذاره پس موج الکی راه انداختن و بیش از پیش مردم را مقابل خودشون قرار دادن
ناشناس۳۸۶۵۱۳۰۴:۱۲:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۴
وقتی گوشمان بدهکار نباشه باید تجربه کنیم تا بفهمیم چی درسته وچی غلط
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های اخیر

 1. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 2. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 3. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 4. نوبخت: امروز نوبت حمایت از پول ملی است/ اقتصاد ما نه لیبرالیستی و نه برنامه‌ای تمام دولتی است/ اعتقادی به چرخ دنده اقتصاد لیبرالیستی نداریم

 5. توکلی: اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود/ بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد

 6. پوشش همسر نخست وزیر پاکستان در مراسم تحلیف  

 7. پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

 8. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 9. زنگنه: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

 10. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 11. نقش اول گرانی خودرو ، ایران‌خودرو و سایپا + نمودار

 12. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 13. مرگ طبقه متوسط

 14. توتال رسماً خروج از پروژه چندین میلیاردی گاز پارس جنوبی را تأیید کرد

 15. حاجی بابایی: شرم بر آن مسئولی که بخواهد در این شرایط مردم را به سختی بکشاند

 16. آیت‌الله جنتی: مردم همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند و مستحق خدمت هستند/ رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود

 17. فکری به حال ریال کنید

 18. کارت خبرنگاری اسحاق جهانگیری  

 19. مدیر دولتی اگر ۲۴میلیون نگیرد، می‌رود!

 20. محسنی اژه‌ای خبر داد؛ دستگیری ۱۰۰ نفر در پرونده‌های اخیر ارز و سکه

 21. بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ارتباط با حواشی پیش آمده در تجمع مدرسه فیضیه

 22. افزایش قیمت خُرده‌فروشی ۹ گروه مواد خوراکی

 23. آملی لاریجانی: بیش از ۳۰ کیفرخواست در پرونده‌های جدید مفاسد اقتصادی آماده ارجاع به دادگاه است/ ۱۲۰ متهم مفاسد اقتصادی اخیر در بازداشت هستند

 24. قیمت نیم لیتر آب‌معدنی مساوی با یک لیتر بنزین/ دولت همچنان چشمش بسته است!

 25. از قبول مسئولیت ترور ۱۷۰۰۰ ایرانی تا تهدید به ترور سردار سلیمانی

پربحث‌های دیروز

 1. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 2. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 3. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 4. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 5. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 6. نوبخت: امروز نوبت حمایت از پول ملی است/ اقتصاد ما نه لیبرالیستی و نه برنامه‌ای تمام دولتی است/ اعتقادی به چرخ دنده اقتصاد لیبرالیستی نداریم

 7. توکلی: اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود/ بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد

 8. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد +عکس

 9. پوشش همسر نخست وزیر پاکستان در مراسم تحلیف  

 10. پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

 11. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 12. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 13. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 14. زنگنه: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

 15. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 16. بيانيه آيت‌الله مكارم شيرازى پيرامون گردهمايى مدرسه فيضيه

 17. نقش اول گرانی خودرو ، ایران‌خودرو و سایپا + نمودار

 18. دهه شصت، این طور زندگی کردیم

 19. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 20. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 21. مرگ طبقه متوسط

 22. زمان صدور حکم پرونده دختر وزیر سابق مشخص شد

 23. بازار داغ استیضاح 9 وزیر و سوال از رئیس جمهور در مجلس

 24. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 25. توتال رسماً خروج از پروژه چندین میلیاردی گاز پارس جنوبی را تأیید کرد

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 3. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 4. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 5. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 6. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 7. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 8. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 9. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 10. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 11. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 12. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 13. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 14. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 15. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 16. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 17. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 18. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 19. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 20. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 21. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 22. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 23. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 24. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 25. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

پربحث‌های اخیر

 1. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 2. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 3. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 4. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 5. حاجی بابایی: شرم بر آن مسئولی که بخواهد در این شرایط مردم را به سختی بکشاند

 6. آیت‌الله جنتی: مردم همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند و مستحق خدمت هستند/ رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود

 7. بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ارتباط با حواشی پیش آمده در تجمع مدرسه فیضیه

 8. از قبول مسئولیت ترور ۱۷۰۰۰ ایرانی تا تهدید به ترور سردار سلیمانی

 9. رئیس کل دادگستری تهران: دادگاه مشایی علنی برگزار می‌شود/ آخرین وضعیت پرونده ناظم مدرسه معین

 10. ماجرای جمع‌آوری صندوق‌های صدقات چیست؟ + عکس

 11. سخنگوی وزارت خارجه: تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای ۲۸ مرداد است/ از اروپا گلایه‌مند هستیم، اما همچنان خوش‌بینیم/ تیم مذاکره‌کننده رهنمودهای رهبری را انجام داده است

 12. ظریف: آمریکا می‌خواهد با فشار و قُلدری عمل کند

 13. بیانیه سپاه در مورد حواشی تجمع مدرسه فیضیه؛ تکذیب هرگونه دخالت در برگزاری تجمع طلاب و روحانیون

 14. وزیر دفاع: در حوزه صنایع موشکی ۱۰ سال از کشورهای منطقه جلوتر هستیم

 15. واکنش وزیر کشور به تجمعات اخیر قم

 16. حسین شریعتمداری: یکی از ترفند‌های دشمن شکار میانجی است

 17. یونسی: بی اعتمادی میان مردم و مدیران به دوران قاجار و پهلوی بر می‌گردد

 18. زمان برگزاری استیضاح وزیر اقتصاد

 19. وزارت کشور نقشی در صدور مجوز تجمع اخیر قم نداشت

 20. آیا جنگ نظامی ایران و آمریکا محتمل است؟ علی علیزاده پاسخ می‌دهد  

 21. عضو اعتماد ملی: خیلی‌ها با زدوبند وارد لیست امید شدند/ حضرتی از فعالیت حزبی منع شده است

 22. خرازی: پس از انتخابات شاهد رخوت در اندام دولت هستیم

 23. تکذیب ادعای تحمیل ۱۱درصد از خزر به ایران ازسوی وزیرخارجه

 24. مرعشی: پارلمان اصلاحات از دستور کار خارج نشده است

 25. حسینی: گزینه ریاست دانشگاه آزاد نیستم

پربحث‌های دیروز

 1. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 2. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 3. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 4. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 5. بيانيه آيت‌الله مكارم شيرازى پيرامون گردهمايى مدرسه فيضيه

 6. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 7. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 8. زمان صدور حکم پرونده دختر وزیر سابق مشخص شد

 9. بازار داغ استیضاح 9 وزیر و سوال از رئیس جمهور در مجلس

 10. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 11. حاجی بابایی: شرم بر آن مسئولی که بخواهد در این شرایط مردم را به سختی بکشاند

 12. آیت‌الله جنتی: مردم همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند و مستحق خدمت هستند/ رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود

 13. سیاست راهبردی آمریکا در دولت ترامپ، تغییر رژیم در ایران است/ فرار شرکت‌های خارجی ناشی از بی‌تدبیری در مدیریت داخلی کشور است/گروه اقدام علیه ایران نقش دورهمی دارد

 14. نعمتی: روحانی بعد از دیدار با رهبری در مجلس حاضر می‌شود

 15. بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ارتباط با حواشی پیش آمده در تجمع مدرسه فیضیه

 16. از قبول مسئولیت ترور ۱۷۰۰۰ ایرانی تا تهدید به ترور سردار سلیمانی

 17. رئیس کل دادگستری تهران: دادگاه مشایی علنی برگزار می‌شود/ آخرین وضعیت پرونده ناظم مدرسه معین

 18. ماجرای جمع‌آوری صندوق‌های صدقات چیست؟ + عکس

 19. سخنگوی وزارت خارجه: تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای ۲۸ مرداد است/ از اروپا گلایه‌مند هستیم، اما همچنان خوش‌بینیم/ تیم مذاکره‌کننده رهنمودهای رهبری را انجام داده است

 20. پزشکیان: دشمنان دیگر نمی‌توانند در اشغال خاک ایران طمع داشته باشند

 21. ظریف: آمریکا می‌خواهد با فشار و قُلدری عمل کند

 22. بیانیه سپاه در مورد حواشی تجمع مدرسه فیضیه؛ تکذیب هرگونه دخالت در برگزاری تجمع طلاب و روحانیون

 23. وزیر دفاع: در حوزه صنایع موشکی ۱۰ سال از کشورهای منطقه جلوتر هستیم

 24. واکنش وزیر کشور به تجمعات اخیر قم

 25. حسین شریعتمداری: یکی از ترفند‌های دشمن شکار میانجی است

پربحث‌های هفته

 1. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 2. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 3. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 4. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 5. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 6. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 7. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 8. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 9. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 10. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 11. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 12. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 13. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 14. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 15. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 16. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 17. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 18. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 19. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانشان/ درخواست آیت الله مصباح برای استغفار/ پشت پرده خبر استعفای جهانگیری/ نعمت زاده: ستاد روحانی طبقه هشتم بود و هر روز با پله بالا می‌رفتیم

 20. شما باشید دخترتان را اینگونه شوهر می‌دهید؟ + عکس

 21. جنجال یک پلاکارد در تجمع طلاب قم/ انتقاد عضو مذاکره کننده تیم جلیلی از ظریف و لاریجانی/ رسیدن فساد به برخی مسئولان بالای کشور/ عارف: مثال از سروش تا گوگوش درباره اصلاحات درست است

 22. کلاه گشاد مسیح علی نژاد بر سر فالوورهاش + تصاویر

 23. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 24. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 25. احمد توکلی: فرزندان همه مسئولان که رانت خوار نیستند/ پاسخ به پویش فرزندت کجاست موجب افزایش اعتماد عمومی است

آخرین عناوین