مگنت-ستاره یک مربع

الف در گفتگو با مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی بررسی کرد؛ علت بارش‌های شدید اخیر چیست؟/ سازمان هواشناسی اخطار داده بود/ هارپ و باروری ابرها جایی ندارد

گروه اجتماعی الف،   3970322280 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
علت بارش‌های شدید اخیر چیست؟/ سازمان هواشناسی اخطار داده بود/ هارپ و باروری ابرها جایی ندارد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بارش‌های اخیر در فصل بهار به دلیل شرایط جوی است، گفت: بارور شدن ابرها و موضوعاتی که مطرح می‌شود، رخ نداده و در سازمان هواشناسی اصلاً جایی ندارد و دنبال آن نیستیم.

به گزارش خبرنگار الف، ادامه‌های بارش‌های بی‌سابقه در فصل بهار برخی شائبه‌ها را در ذهن مردم ایجاد کرده است که چرا این‌گونه بارش‌ها در این فصل رخ می‌دهد و دلیل آن چیست؛ البته برخی افراد اظهارنظرهایی در این مورد دارند که از بارور شدن ابرها گرفته تا موضوع تکنولوژی هارپ که در این بارش‌ها نقش دارد؛ اما نظر سازمان هواشناسی این موارد را رد می‌کند و علت آن را تغییرات شرایط جوی عنوان کرد؛ البته بارش‌ها در تهران به‌گونه‌ای است که به‌عنوان مثال یکی از مخاطبان الف در مورد بارش باران و وزش طوفان در شب گذشته گفته است که در خیابان طالقانی شاهد آب‌گرفتگی بودم و در میدان فاطمی اثری از بارش باران نبود.

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگویی با خبرنگار الف، در مورد اینکه علت بارش‌های بی‌سابقه در این فصل از سال چیست؟ گفت: اینکه بارندگی‌ها در فصل بهار بیش از مقدار طبیعی است که شهروندان تجربه کرده‌اند، به دلیل تغییر الگوی جوی است که خوشبختانه در فصل بهار بارش‌های خوبی در ایران شاهد هستیم که شرایط ساختار جوی تغییراتی داشته، به‌نوعی جریان‌ها یا سامانه‌های بارش زا بیشتر به سمت منطقه خاورمیانه یا فلات ایران هدایت‌شده که عمده آن شکل‌گیری الگوی بنلاند یا فلاکین بر روی اروپا است.

وی افزود: وقتی جریان فنلاند شکل می‌گرید، مانند جریانی است که به کوه برخورد می‌کند و مجبور است که از کناره کوه عبور کند که فلاکین وقتی روی اروپا شکل گرفت، باعث می‌شود جریان‌ها از جنوب اروپا و مدیترانه به سمت ایران هدایت شود و موجی ایجاد خواهد شد که با کسب رطوبت از مدیترانه و از اعضای جنوبی اروپا بارش‌هایی را در ایران تولید کند، به خصوص اینکه ما در منطقه کوهستانی هستیم و این بارش‌ها بیشتر به چشم می‌آید، البته اینکه بارش شب گذشته یا مانند آن‌یک منطقه خشک و در منطقه دیگر سیل راه افتاده بود که این موضوع به جنس بارش‌ها برمی‌گردد.

وظیفه تصریح کرد: بارش‌های بهاره یا تابستانه غالباً به شکل بارش‌های رگباری است که اصطلاحاً به آن گفته می‌شود، سلول‌های طوفان تندری یعنی به‌صورت سلولی عمل می‌کنند، همانند بارش‌های یکپارچه در زمستان نیست که همه‌جا شاهد بارش یکنواخت باشیم که به دلیل اینکه گرما در سوز پایین‌تر و هوای سرد در بالاتری وجود دارد، باعث می‌شود و اثرات محلی مانند جذب گرمای شهر یا جریان توپوگرافی منطقه یا جریان کانالادیک که از منطقه است، ناپایداری را در آن منطقه تشدید کند به همین دلیل درجایی مشاهده می‌کنید که سلول ابر جوشی رشد می‌کنند و بارش شدید رخ می‌دهد و یا در مناطقی که شدت این ابرها کمتر است، بارش‌های نا چیزی را شاهد هستیم یا اصلاً بارشی نیست و ممکن است تنها وزش باد وجود داشته باشد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: شب گذشته وزش باد در جنوب و در حاشیه شهر تهران زیادتر و بارندگی در آنجا خیلی کمتر بود که جنوب تهران بارش آن‌چنانی نداشتیم، ولی در شرق و شمال شرق تهران بارش‌ها قابل‌توجه بود.

وی در مورد اینکه آیا بارش‌ها به شایعاتی که مطرح می‌شود ارتباطی دارد؛ گفت: نه اصلاً ربطی ندارد و این موضوعات در بین عامه جامعه است که مطرح می‌شود و اصلاً این‌چنین نیست، بلکه فرایند بارش‌ها طبیعی بوده و حتی بی‌سابقه هم نیست و قبلاً هم رخ‌داده است و وقتی‌که چه در زمستان و چه در تابستان بندال‌ها در اروپا شکل بگیرد، موجی ایجاد خواهد شد مه وارد جو کشور می‌شود مثلا در تابستان با پایین و بالا رفتن هوا ابر تولید می‌شود و شرایط طوفانی را ایجاد می‌کند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در خصوص اینکه آیا ابرها بارورشده‌اند و چه میزان تاثیر دارد، گفت: هیچ تاثیری ندارد و ابری در این شرایط بارور نشده و تاثیری نداشته است و هرکسی هم در این مورد ادعا می‌کند برای خودش گفته است، بیان کرده است؛ البته برخی این موضوعات را مطرح می‌کنند و ممکن است این موضوع را کمی از نظر علمی هم بررسی کرده باشند، اما صد در صد و به صورت علمی برای سازمان هواشناسی که قابل قبول باشد، مطمئنا نیستند.

وظیفه گفت: مواردی که مطرح است مانند بحث باروری و بارش صحت ندارد البته پروژهایی مربوط به یونوزیسون جو (بالای 40 کیلومتری سطح زمین قرار دارد و جایی ابری شکل نمی گیرد) مربوط به بحث مخابراتی است و یونیزه کردن جو برای تاثیر آن در امواج انتشار الکترو مغناطیس است. در بحث باروری ابرها هم به‌هرحال همان چیزی که با هواپیما انجام می‌دهند و نقره پخش می‌کنند یا موضوعاتی شبیه به آن یا ممکن است به صورت آزمایشگاهی بتواند اجرایی باشد و جواب دهد، اما اینکه واقعا میزان بارشی که ایجاد می‌کند، نمی‌توان گفت قابل قبول است یا نه.

به گفته وی باید به شرایط دینامیک ابر و دمای هوای مختلف ابر و ترکیب میکرو فیزیکی یا خرد فیزیک ابر و موارد دیگر بررسی شود تا بتوان نظر قطعی داد، اما این اقدامات انجام نمی‌شود، حتی اگر ادعای آن‌هم مطرح شود نمی‌توان آن را اثبات کرد؛ از نظر هواشناسی موجی که وارد کشور می‌شود، بارندگی دارد و حتی برای آن اخطار و اطلاعیه فارغ از اینکه بارورشده یا نه صادر هم می‌کنیم و شکل الگوی جو نشان می‌دهد که این سامانه بارشی است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در پایان گفت: هواشناسی در مورد طوفان و بارش‌های باران در شب گذشته اخطار داده بود و موضوعاتی مانند هارپ در هواشناسی اصلاً جایی ندارد و دنبال آن نیست.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۸۳۹۲۵۱۷:۳۶:۱۸ ۱۳۹۷/۳/۲۲
پارسال و اوایل سال جاری بارها اعلام کردید امسال خشکترین سال ایران هست اما به لطف پروردگار مهربان امسال پربارش ترین سال خواهدشد و مشکل کم آبی بیاری حق برطرف میشود
ناشناس۳۸۴۰۴۵۱۸:۵۶:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۲۲
همین حد هم که هستیم کار خداست. ا
ناشناس۳۸۴۲۹۳۲۳:۱۵:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
اونقدر کم ایمان شدیم خدا رو فراموش کردیم
ناشناس۳۸۵۲۸۴۱۳:۵۳:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
امسال یعنی سال آبی جاری از مهر 96 تا پایان شهریور 97 ، که روی هم رفته بسیار کمبود داشتیم
ناشناس۳۸۵۶۷۳۱۶:۳۰:۴۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اقای اصغری باچه قاطعیتی میگفت بهار گرم وخشک تری خواهیم داشت!!!!
ناشناس۳۸۳۹۳۶۱۷:۴۶:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۲۲
بارون اومده بگید خدایا شکرت. همین. دنبال حاشیه نباشن مسولان.!!!
ناشناس۳۸۴۰۱۵۱۸:۳۰:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
همین مقدار بارندگی با مدیریت درست میشه باهاش ساخت کشاورزی قرن بوق بزارید کنار کجای دنیا استانی مثل اصفهان کشاورزی داره؟ جمعیت میانی کشور باید به سمت جنوب سوق داد با شغل سازی در این مناطق
ناشناس۳۸۴۱۴۹۲۰:۳۰:۲۶ ۱۳۹۷/۳/۲۲
شکی نیست که اسراییل یک رژیم جنایتکاره و این صحبت اخیرش در مورد کمک به ایران در بحث آب هم هدفش کمک به ایران نبود. اما واقعا افسوس میخورم که چرا ما باید انقدر ضعیف عمل کنیم در مدیریت منابع آب و اسراییل به اون کوچکی انقدر قوی عمل کنه؟ البته فرار مغزها هم این وسط قطعا نقش داره.
کیمیا۳۸۴۷۸۱۱۰:۰۰:۱۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
با قسمت آخر نظرتون مخالفم. داخل کشور هم کم مغز و متفکر نداریم ولی چون به جایی بند نیستن، طرح هاشونم محلی از اعراب نداره.
ناشناس۳۸۴۲۲۴۲۱:۵۶:۳۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
خدا دعامونو اجابت کرده اما ما سواد مهار کردن این همه آب شیرین رو نداریم !
ناشناس۳۸۴۴۹۸۰۵:۱۶:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دقت فرمایید: " به‌نوعی جریان‌ها یا سامانه‌های بارش زا بیشتر به سمت منطقه خاورمیانه یا فلات ایران هدایت‌شده " چطوری؟ "اما نظر سازمان هواشناسی این موارد را رد می‌کند و علت آن را تغییرات شرایط جوی عنوان کرد" خودشونم میگن ولی زیربار نمی رن
ناشناس۳۸۴۹۸۱۱۱:۴۸:۰۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بدلیل عدم امایش زمین در روستاها و زمین های حاشیه شهرها ، این باران می شود سیلاب و بلا و درهشهرا بدلیل اسفالت و عدم وجود کانال های روبسته مناسب می شود فاضلاب و استفاده از منابع خدادادی، شعور و سواد می خواهد که مسمولان از آن بی بهره اند.انها هم که بلدند در زندانند.
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های اخیر

 1. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 2. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 3. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 4. نوبخت: امروز نوبت حمایت از پول ملی است/ اقتصاد ما نه لیبرالیستی و نه برنامه‌ای تمام دولتی است/ اعتقادی به چرخ دنده اقتصاد لیبرالیستی نداریم

 5. پوشش همسر نخست وزیر پاکستان در مراسم تحلیف  

 6. پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

 7. توکلی: اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود/ بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد

 8. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 9. زنگنه: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

 10. نقش اول گرانی خودرو ، ایران‌خودرو و سایپا + نمودار

 11. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 12. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 13. مرگ طبقه متوسط

 14. توتال رسماً خروج از پروژه چندین میلیاردی گاز پارس جنوبی را تأیید کرد

 15. حاجی بابایی: شرم بر آن مسئولی که بخواهد در این شرایط مردم را به سختی بکشاند

 16. آیت‌الله جنتی: مردم همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند و مستحق خدمت هستند/ رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود

 17. فکری به حال ریال کنید

 18. کارت خبرنگاری اسحاق جهانگیری  

 19. مدیر دولتی اگر ۲۴میلیون نگیرد، می‌رود!

 20. محسنی اژه‌ای خبر داد؛ دستگیری ۱۰۰ نفر در پرونده‌های اخیر ارز و سکه

 21. افزایش قیمت خُرده‌فروشی ۹ گروه مواد خوراکی

 22. آملی لاریجانی: بیش از ۳۰ کیفرخواست در پرونده‌های جدید مفاسد اقتصادی آماده ارجاع به دادگاه است/ ۱۲۰ متهم مفاسد اقتصادی اخیر در بازداشت هستند

 23. قیمت نیم لیتر آب‌معدنی مساوی با یک لیتر بنزین/ دولت همچنان چشمش بسته است!

 24. حذف دلار از سامانه انتشار نرخ «سنا»/ یوان جایگزین شد

 25. رئیس کل دادگستری تهران: دادگاه مشایی علنی برگزار می‌شود/ آخرین وضعیت پرونده ناظم مدرسه معین

پربحث‌های دیروز

 1. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 2. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 3. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 4. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 5. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 6. نوبخت: امروز نوبت حمایت از پول ملی است/ اقتصاد ما نه لیبرالیستی و نه برنامه‌ای تمام دولتی است/ اعتقادی به چرخ دنده اقتصاد لیبرالیستی نداریم

 7. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد +عکس

 8. پوشش همسر نخست وزیر پاکستان در مراسم تحلیف  

 9. پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

 10. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 11. توکلی: اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود/ بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد

 12. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 13. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 14. زنگنه: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

 15. بيانيه آيت‌الله مكارم شيرازى پيرامون گردهمايى مدرسه فيضيه

 16. نقش اول گرانی خودرو ، ایران‌خودرو و سایپا + نمودار

 17. دهه شصت، این طور زندگی کردیم

 18. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 19. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 20. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 21. مرگ طبقه متوسط

 22. زمان صدور حکم پرونده دختر وزیر سابق مشخص شد

 23. بازار داغ استیضاح 9 وزیر و سوال از رئیس جمهور در مجلس

 24. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 25. توتال رسماً خروج از پروژه چندین میلیاردی گاز پارس جنوبی را تأیید کرد

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 3. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 4. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 5. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 6. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 7. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 8. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 9. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 10. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 11. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 12. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 13. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 14. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 15. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 16. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 17. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 18. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 19. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 20. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 21. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 22. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 23. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 24. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 25. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

پربحث‌های دیروز

 1. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد +عکس

 2. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 3. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 4. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 5. یک خبر خوب برای داوطلبان کنکور ۹۸

 6. محسن هاشمی: می‌توان با ۲۰ درصد منابع ۸۰ درصد مشکلات تهران را حل کرد

 7. آملی لاریجانی: بیش از ۳۰ کیفرخواست در پرونده‌های جدید مفاسد اقتصادی آماده ارجاع به دادگاه است/ ۱۲۰ متهم مفاسد اقتصادی اخیر در بازداشت هستند

 8. امام جمعه رشت در حال برداشت برنج   

 9. آغاز ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد

 10. تفاهمی برای تغییر قانون ازدواج زیر ۱۸ سال صورت نگرفت

 11. غلظت ذرات معلق در هوای زابل ۳۰ برابر حد مجاز

 12. جاده چالوس فردا یکطرفه می‌شود

 13. مراسم اعلام برائت از مشرکین در سرزمین عرفات برگزار شد + عکس

 14. رهبر انقلاب در پیام به حجاج بیت‌الله الحرام: سیاست اصلی آمریکا در برابر اسلام، جنگ‌افروزی است/ حج نمادی برای وحدت مسلمانان است

 15. هوای تهران، ناسالم برای گروه‌های حساس

 16. بررسی "طرح حمایت از اتباع" در مجلس/ فراهم شدن خدمات بیمه‌ای اتباع

 17. لوازم بهداشتی و آرایشی تقلبی چگونه تشخیص بدهیم؟

پربحث‌های هفته

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 3. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 4. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 5. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 6. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 7. نقدی بر یادداشت: «کنکور و نقدی بر یک نقد»

 8. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد +عکس

 9. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 10. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 11. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 12. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 13. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 14. زندگی مدفون شده + تصاویر

 15. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد برکنار شد

 16. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 17. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 18. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 19. اعضای بدن ملی پوش ایرانی جان چند نفر را نجات داد

 20. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 21. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 22. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

 23. سفیر اسبق ایران در ونزوئلا مطلب اینستاگرامی منتسب به خود را تکذیب کرد

 24. وزیر بهداشت: در جاده‌ها برای جان مردم ارزش قائل نیستیم/ خداوند برای ما خودروسازان منصف متولد کند

 25. پاتک پلیس تهران به انبارهای محتکران/ کشف ۹ انبار از کالاهای اساسی احتکار شده

آخرین عناوین