مگنت-ستاره یک مربع

پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

گروه جهان الف،   3970302213 ۸ نظر، ۱ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

اندیشه و تفکر نومحافظه کاری در دولت های مختلف آمریکا صاحب نفوذ بوده اما اوج قدرت آنها به دوران جورج بوش پسر برمی گردد. در حال حاضر دونالد ترامپ عملاً در پی ارسال سیگنال هایی به ایران است که می باید برای روبه رو نشدن با نومحافظه کاران تندرو به فکر امتیاز دادن دوباره باشد.

به گزارش الف، با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات این انتظار بوجود آمده که رئیس جمهور آمریکا بر پایه تبلیغات دوران انتخاباتی و شعار اول آمریکا تمایل به ترجیح سیاست داخلی بر خارجی و گرایش به انزوایی گرایی دارد. اما گام به گام و با تغییر برخی افراد کابینه مانند رکس تیلرسون و مک مستر و ارتقای افرادی مانند جان بولتون، رودی جولیانی و مایک پمپئو جهت سیاست گذاری های کاخ سفید در قبال مسائل بیرونی تغییرات اساسی کرده است.

در واقع ابتدا به ساکن با روی کار آمدن ترامپ این فرضیه تقویت شده بود که وی بدلیل انتقاد از سیاست خارجی باراک اوباما در پی دوری از جنگ های خاورمیانه است اما با گذشت یک سال و تغییر حلقه اولیه تصمیم گیران، مسائل خارجی نقش ویژه ای پیدا کرده و اندیشه نومحافظه کاران در تعیین تاکتیک ها و استراتژی های کاخ سفید بسیار تعیین شده است.

اندیشه و تفکر نومحافظه کاری در دولت های مختلف آمریکا صاحب نفوذ بوده اما اوج قدرت آنها به دوران جورج بوش پسر برمی گردد. در آن زمان افرادی مانند دیک چنی، دونالد رامسفلد، پل ولفوویتز، زلمی خلیل زاد و .. از نئوکان های قدرتمند بودند که رویکردهای جنگ طلبانه و سخت گیرانه در قبال مخالفان آمریکا در عرصه بین المل داشتند. در دوران بوش دو جنگ افغانستان و عراق بر این اساس شکل گرفت. البته دولت بوش بدنبال حمله به کشورهای دیگری در خاورمیانه نیز بود اما بدلیل گرفتار شدن در این دو کشور عملا توانایی پیاده سازی نقشه خاورمیانه بزرگ از آنها سلب شد. تولد تفکر ایدئولوژی های افراطی در عراق مانند داعش را باید محصول حملات آن زمان آمریکا دانست.

نومحافظه کاران به عنوان گروه راست افراطی جنگ‌طلب حزب جمهوری خواه معرفی می شوند که بر ترجیح سیاست خارجی بر سیاست داخلی تاکید دارند و علاقمند به استفاده از سیاست های تهاجمی و سخت افزاری برای پیشبرد اهداف خود می باشند. همچنین آنها بر سرنگونی دولت های غیرهمسو در راستای ترویج اندیشه آمریکا اصرار دارند.

نومحافظه کاران برخی دولت های خاورمیانه را موجبات تولید بی ثباتی می دانند و بر این اعتقاد هستند تا زمانی  که چنین دولت هایی از بین نروند صلح و ارزش های آمریکا در آسیای جنوب غربی مسلط نخواهد شد. از دیدگاه این افراد باراک اوباما با تاکید بر سیاست های لیبرالی و عدم توجه به قدرت سخت افزاری برای پیشبرد منافع ایالات متحده عملا سبب تضعیف هژمونی آمریکا شده است.

  نومحافظه کاران و شروط جدید پمپئو

نومحافظه کاران مسئله و مشکل اصلی خاورمیانه را ایران قلمداد می کنند. از نگاه آنها ایران بدتر از داعش است و تهدید جدی برای منافع آمریکا و متحدان آن در منطقه می باشد. نگاه افرادی مانند بولتون، نیکی هیلی و پمئو به ایران در این راستا می باشد.

در واقع به نظر می رسد دونالد ترامپ با تغییراتی که در کابینه خود بوجود آورد عملاً در پی ارسال سیگنال هایی به ایران بوده که می باید برای روبه رو نشدن با نومحافظه کاران تندرو به فکر امتیاز دادن های جدید و دوباره باشد؛ چرا که جان بولتون به عنوان یکی از جنگ طلب ترین سیاست مداران این طیف شناخته می شود. از سوی دیگر آمدن رئیس سازمان سیا به وزارت خارجه حاکی از امنیتی شدن سیاست خارجی آمریکا و طراحی توطئه و بازی های پیچیده برای از بین بردن منافع ایران می باشد.

همان طور که گفته شد تاکتیک دولت آمریکا از این تغییرات در راستای مسلوب الاختیار کردن ایران برای پذیرفتن مذاکره و امتیاز دادن می باشد. همچنین واضح است که هدف نهایی از شروط 12 گانه مایک پمئو عملا تضمین به توافق نرسیدن اروپا با ایران و افزایش فشارها است. تاکید بر مسائل موشکی، هسته ای و منطقه ای نیز برای درهم شکستن اقتدار نظامی ایران می باشد.

در واقع سردمداران کاخ سفید بر این باور می باشند که می توانند با گسترش تحریم های اقتصادی و بازگرداندن ایران ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل، سیستم سیاسی ایران را به شدت ضعیف نمایند تا به مرور از داخل دچار فروپاشی شود یا اینکه حداقل زمینه برای برخورد سخت افزاری فراهم گردد. در این راه آنها از تجربه های تاریخی نیز استفاده می کنند. در واقع اولویت آنها عملیاتی شدن تجربه فروپاشی از درون شوروی برای ایران می باشد. البته بعید است که دونالد ترامپ با توجه با رویکرد منفعت طلبانه ای که به سیاست خارجی دارد تا انتها از تفکر جنگ طلبانه نئوکان ها در این زمینه پیروی کند؛ چون می داند هر نوع استفاده از رویکرد سخت افزاری می تواند پیامدها و تبعات ناخواسته ای به همراه داشته باشد که با روحیات تاجرمابانه او به شدت مغایرت دارد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷سفیر آمریکا در آلمان: با فشارهای اقتصادی می‌خواهیم دولت ایران را بار دیگر پای میز مذاکره بیاوریم
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷مسکو: شرکت‌های اروپایی حاضر به مقابله با تحریم‌ها نیستند/برجام توافقی شکننده بود
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷رایزنی پامپئو با همتای کانادایی خود پیرامون امور ایران و عربستان
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷نوسان ترامپ بین چکش روس ها و سندان ایرانی ها... پیروزی تاریخی محور مقاومت نزدیک است
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷روایت آسوشیتدپرس از نظر مردم ایران درباره تحریم‌های آمریکا
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷انگلیس: آمریکا را به گفت‌وگو با شریکانش درباره برجام دعوت می‌کنیم
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷لاریجانی: رفتار ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷روزشمار پسابرجام؛ نودمین روز  
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷روسیه: برجام را حفظ می‌کنیم و همکاری جامعه بین‌الملل با ایران را توسعه می‌دهیم
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷سازمان ملل اقدام ضدایرانی ترامپ را استفاده از زور خواند
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۷ترامپ فرمان اجرایی بازگشت تحریم‌های ایران را امضاء کرد/ ادعاهای بی اساس و تکراری ترامپ علیه ایران

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۷۵۰۶۱۱:۲۳:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۳
مرگ بر آمریکا
لادن۳۵۷۷۵۹۱۵:۳۷:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۳
پشت پرده؟ آمریکا به موگرینی گفت برو از ایران تضمین حضور بگیر بعد ترامپ با خیال راحت از برجام خارج شد! همین
بورامینی۳۵۷۵۷۹۱۲:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۳
بیش بینی می شوداروبا وامریکا یک جنگ اقتصادی فرسایشی را علیه ایران دنبال میکنند این دلایل را میتوان ملاک تشخیص قرار داد تعامل جدیدالمان باچین تعامل اروبا با روسیه در مورد مینسک بعد از واقعه متهم کردن روسیه به تولید گاز سمی واحتمال بایکوت کردن جام جهانی حمایت نیم بند اروبایی ها از شرکتهای خصوصی اروبا برای ماندن در ایران از سوی دیگر نیزاعلام مخالفت المان از انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس وموارد دیگر احتمال مهار امریکا از سوی اروبا را تقویت میکند در مجموع بنظر میرسد اروبا وچین وروسیه بعد ازخارج شدن امریکا از برجام بزعم خود قصد دارند نقش تعادل کننده بین ایران وامریکا ومتمایل به امریکا را بازی کنند برای خنثی کردن جنگ تجاری علیه ایران مطالبه گری از اروبا وامریکا وشوک هسته ای ایجاد تنش روانی وتبلبغاتی بر علیه اروبا وامریکاضرورت بیشتری بیدا میکند
ناشناس۳۵۷۶۵۷۱۳:۴۷:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۳
طرف های غربی سیاست های جالبی رو به کار بستن آن هم با صبر و حوصله بسیار. این آدمو یاد این جمله میندازه که هرچی بالاتر باشی شدت برخوردت به زمین بیشتر میشه میندازه. در طی این مدت کم که تحریم ها تا حدودی برداشته شد و فضای اقتصادی یه کمی از اون حالت التهاب و تنش قبلی خارج شد کمی فرصت اوج گیری به ایران داده شد تا ایران در برخی زمینه های تجاری و اقتصادی کمی خودشو پیدا بکنه , در اثنای همین حال برداشتن تحریم ها همون اوج گیری و بازگشت تحریم به منزله همون سقوط آزاد هست. زمانی که شرکت ها با دلار 3500 تومنی ضرر می کردن حالا با دلار 4 , 5 و حتی 6 هزارتومنی ضرر خواهند کرد و این زیان تاثیر مستقیمی بر روی بازار داخلی هم خواهد گذاشت ولی با شدت تاثیر بیشتر نسبت به قبل. یعنی برداشته شدن تحریم های قبلی , شتاب بیشتری بر تاثیرگذاری تحریم های آینده خواهد داشت. حتی اگر بازهم مذاکره ای در آینده صورت بگیرد در این حالت هم تضمینی برای سال های آینده وجود نخواهد داشت. در سوی دیگر قضیه و در صورت عدم آغاز مذاکرات جدید, فشارهایی هست که از سمت طرف های غربی و به گفته خودشان ائتلاف جهانی به ایران وارد خواهد شد و دقیقا بن پایه اقتصاد مملکت ایران نشانه گرفته شده است.
مرگ بر امریکا۳۵۷۷۳۴۱۴:۵۸:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۳
مرگ بر امریکا ، انگلیس و اسراییل
ازاد۳۵۷۸۶۳۱۷:۴۶:۲۶ ۱۳۹۷/۳/۳
اشتباه محظ است اگر فکر کنیم روحیه ترامپ تاجر مابانه است پس امکان حمله به ایران را ندارد، ما باید محکم و آماده مبارزه باشیم. احتمال جنگ بسیار بالا است و ما هم باید توان دفاعی را از یک سو تقویت کنیم و از سوی دیگر تنش زدایی در داخل و خارج را محور قرار بدهیم و راه اتحاد و همدلی را در پیش بگیریم. البته رشد اقتصادی و مبارزه با فساد اقتصادی راهکار اصلی حفظ انسجام جامعه است
امیر۳۵۹۰۸۲۲۰:۴۸:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۴
سال ۲۰۰۲ بحثی بین من و برخی از دوستان راجع به امکان یک معامله بزرگ بین صدام و جورج بوش شکل گرفت که همانجا حرف من این بود که وقتی در آمریکا ماشین جنگ به حرکت در می آید دگیر از کنترل آن از دست یک نفر یا دو نفر خارج میشود و حتی خود بوش هم نمیتواند جلوی آنرا بگیرد و علتش هم اینهست که برای مثال در یک مورد ساده قرارداد وزارت دفاع با یک شرکت برای تامین آب مورد نیاز سربازانش صدها میلیون دلار میباشد حالا همین یک قرارداد رو ضرب در صد و هزاران شرکت کوچک و بزرگ آمریکایی و بعضا بین المللی طرف قرارداد ماشین جنگی آمریکا بکنید تا حساب کار دستتان بیاید! حتی رییس جمهور آمریکا هم نمیتواند جلوی این حرکت بزرگ اقتصادی رو وقتی شروع شد بگیرد!
ناشناس۳۵۸۳۱۴۱۰:۱۱:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۴
وقتی صدام جلوی بازرسان کوتاه آمد فکرش را نمیکرد عراق تصرف شود وقتی قذافی تجهیزات اتمی خود را به آمریکا فرستاد فکرش را نمیکرد لیبی تصرف شود وقتی پدر کیم با حسن نیتبرج خنک کننده اتمی را منفجر کرد فکرش را نمیکرد آمریکا زیر حرفش بزند وقتی ایران به 8 تعهد مدالیوم پاسخ داد و بازرسان وارد شدند فکرش را نمیکرد داستان ادامه داشته باشد وقتی ایران راکتور اراک را پر بتن کرد و اورانیوم غنی شده را صادر کرد فکرش را نمیکرد رو دست بخورد وقتی کیم سایت هسته ای خود را منفجر کرد فکرش را نمیکرد آمریکا دیدارش با او را لغو کند
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 4. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 5. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 6. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 7. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 8. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 9. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 10. طرح شفافیت آرای نمایندگان + متن طرح و اسامی امضاء کنندگان

 11. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 12. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 13. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 14. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 15. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 16. تایید ماهیگیری چینی‌‌ها در آب‌های عمیق ایران در دریای عمان

 17. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

 18. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 19. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 20. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 21. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 22. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 23. افزایش قیمت سکه و دلار در بازار؛ سکه ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار تومان/ دلار ۹۷۰۰

 24. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 25. وزیر صنعت: بسته ارزی جدید ثبت سفارش را کاهش می‌دهد

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 4. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 5. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 6. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 9. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 10. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 11. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 12. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 13. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 14. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 15. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 16. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 20. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 21. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 22. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 23. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 24. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 25. آیت الله علم الهدی: سیاست فرع دین است/ آمریکا در منطقه به دنبال نوکر است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 10. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 11. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 20. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های دیروز

 1. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 2. ۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی را بشناسید

 3. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 4. وزیر خارجه چین: همکاری‌ها با ایران افزایش می‌یابد

 5. ترکیه: آمریکا نمی‌تواند دوست را از دشمن تشخیص دهد

 6. چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟

 7. آمریکا ارتش میانمار را تحریم کرد

 8. ترکیه راه روسیه را در فروش دارایی‌های دلاری پیش گرفت

 9. تازه‌ترین باج‌خواهی مالی آمریکا از عربستان سعودی در پوشش مبارزه با داعش

 10. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 11. رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

 12. سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

 13. انتقاد شدید روسای پیشین اطلاعات آمریکا از ترامپ

 14. آمریکا برنامه 200 میلیون دلاری تثبیت اوضاع سوریه را لغو کرد

 15. «عمران‌خان» نخست‌وزیر پاکستان شد

 16. نسخه رئیس پیشین موساد برای شکست حزب‌الله

 17. زارعی: سرمنشاء جنایات بی‌سابقه علیه یمن شورای امنیت است/ فرماندهی جنگ با آمریکاست

 18. «نتانیاهو» برای یازدهمین‌بار بازجویی شد

 19. دادگاه ترکیه سومین درخواست آزادی کشیش آمریکایی را رد کرد

 20. سعدالله زارعی: انصارالله قدرت ناامن کردن باب‌المندب را دارد

 21. آمریکا: درهای مذاکره با روسیه را باز گذاشته‌ایم

 22. ادعای توافق برای خروج ایران از سوریه صحت دارد؟

 23. پیشنهاد رشوه عروس ترامپ به اوماروسا در ازای حق السکوت

 24. تهدید آمریکا به تحریم چین برای واردات نفت ایران

 25. لیبرمن: منفعت اسرائیل در سرنگونی قدرت حماس است

پربحث‌های هفته

 1. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 4. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 5. پرداخت غرامت جنگی عراق به کویت

 6. واکنش قاسمی به شایعات درخصوص تحدید حدود دریای خزر

 7. مردم ترکیه اینگونه در برابر آمریکا به کمک اردوغان رفتند  

 8. وندی شرمن: خروج ترامپ از برجام در تاریخ آمریکا به عنوان یکی از بدترین خطاهای سیاست خارجی خواهد ماند

 9. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 10. بیانیه دفتر حیدرالعبادی در مورد روابط با ایران

 11. برنده و بازنده جدال اردوغان و ترامپ

 12. ظریف:کنوانسیون رژیم حقوقی خزر و 6 موافقتنامه در اجلاس سران در آکتائو امضا می‌شود

 13. مفتی اهل سنت عراق: نخستین مدافع ایران خواهم بود

 14. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 15. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 16. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 17. غیبت پنج ماهه ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس/ کاهش چشمگیر کشتی‌های آمریکایی در منطقه

 18. سیگنال خطرناک به جمهوری خواهان

 19. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 20. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

 21. روحانی در دیدار با پوتین: تلاش کنیم خزر به دریای صلح و دوستی تبدیل شود

 22. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 23. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 24. نماینده ایران در سازمان ملل: دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد

 25. بلوف کره شمالی به ترامپ در مذاکرات هسته‌ای چه بود؟

آخرین عناوین