حسین شریعتمداری فاش کرد؛ خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

گروه جهان الف،   3970227021 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک سرویس اطلاعاتی در گزارش محرمانه خود با قاطعیت آورده است که در جریان درگیری‌های شنبه‌شب ریاض- اول اردیبهشت/۲۱ آوریل- حداقل دو گلوله به محمد بن‌سلمان ولی‌عهد عربستان اصابت کرده و احتمال اینکه از دنیا رفته باشد نیز وجود دارد.

 حسین شریعتمداری در شماره امروز پنجشنبه روزنامه کیهان نوشت: شواهد فراوان و قابل توجهی در دست است که نشان می‌دهد غیبت نزدیک به 30 روزه «محمد بن‌سلمان» ولیعهد پادشاه عربستان طبیعی به نظر نمی‌رسد و از بروز حادثه‌ای حکایت می‌کند که تلاش می‌شود از میدان دید دیگران پنهان بماند. بخوانید!


1- شنبه‌شب اول اردیبهشت ماه جاری (21 آوریل 2018 ) خبرگزاری‌ها از یک درگیری شدید در ریاض خبر دادند. فیلم‌ها و تصاویری که از محل درگیری مخابره شده بود به وضوح از تردد ‌تانک‌ها و زره‌پوش‌ها در اطراف کاخ سلطنتی آل‌سعود حکایت می‌کرد و صدای تبادل آتش با سلاح سنگین میان گارد سلطنتی و گروهی که هنوز هویت آنها فاش نشده است شنیده می‌شد. این درگیری برای چند ساعت پیاپی ادامه داشت. بعد از وقوع حادثه و با تاخیری سوال‌برانگیز (فردای آن روز)، مقامات سعودی در یک گزارش رسمی اعلام کردند که یک «آی پهپاد» از نوع «هلی‌شات» که به عنوان اسباب‌بازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد در آسمان اطراف کاخ دیده شده بود که با پدافند هوایی منهدم شد! و توضیح ندادند که آیا چند ساعت تیر‌اندازی با سلاح سنگین و حضور ‌تانک‌ها و زره‌پوش‌ها برای مقابله با یک اسباب‌بازی بوده است؟!

2- محمد بن‌سلمان به حضور مداوم در رسانه‌ها و مصاحبه‌های پی در پی با شبکه‌های خبری شهرت داشت به گونه‌ای که تقریبا هیچ روزی نبود که تصویر و یا اظهار نظری از وی در رسانه‌ها نباشد. با این حال غیبت کامل 27 روزه بن‌سلمان در رسانه‌ها و بی‌خبری مطلق از حضور او در بازدید از فلان مرکز یا افتتاح فلان ساختمان و... که تقریبا همه روزه مواردی از آن دیده و مخابره می‌شد را نمی‌توان تصادفی و عادی تلقی کرد!

3- محمد بن‌نایف، ولیعهد رسمی آل‌سعود که بن‌سلمان با پشتیبانی آمریکا و حمایت پدرش او را برکنار کرده و خود به جای او نشسته بود، بعد از برکناری، در قصر محل اقامت خود محبوس بود و هیچ خبری از وی به بیرون درز نمی‌کرد. اما بن‌نایف اخیرا در اقدامی دور از انتظار در صفحه توئیت خود، سیاست‌های محمد بن‌سلمان را به شدت محکوم کرده و ادامه آن را باعث نابودی حاکمیت چند ده ساله آل‌سعود دانسته است. در بخشی از توئیت بن‌نایف آمده است:

«100 میلیارد دلار میزان سرمایه‌گذاران یمنی در عربستان است و اکثر آنان برای خروج از کشور و انتقال دارایی‌های خود به دیگر کشورها تلاش می‌کنند که علت آن سیاست‌های عقیمی است که بن‌سلمان بر سرمایه‌گذاران خارجی تحمیل کرده است. علاوه بر آن شاخص سرمایه‌گذاری امن در عربستان کاهش یافته است. سرزمین بدون مردم، کشور نیست. اعمال محدودیت و در تنگنا قرار‌ دادن مردم، ظلم و ستم به مردم و تلاش برای تغییر هویتی که جمع و متحد شده است و افراد بر اساس آن رشد و نمو یافته‌اند به معنای تهدید مستقیم برای کشور به عنوان یک منظومه کامل است». بن‌نایف در ادامه آورده است «بن‌سلمان به علت کوته‌فکری‌های سیاسی و شیوه تعامل با مردم در واقع با سرنوشت کشور بازی و موجودیت عربستان را تهدید می‌کند... اهمیت مسجد‌الاقصی به لحاظ دینی و وجدانی و سیاسی و عاطفی کمتر از حرمین شریفین نیست و تا‌کنون سابقه نداشته است که یکی از پادشاهان و شاهزادگان و سران کشورهای عربی و اسلامی در قبال قدس و مسجد‌الاقصی کوتاهی کرده و اقدام خود را هم علنی کنند ولی بن‌سلمان و اطرافیان او این کار را کرده‌اند. باید بدانیم که قدس پایتخت ابدی فلسطین است».

از محمد بن‌نایف که در محل اقامت خود محبوس بود و اجازه کمترین تماسی با دنیای بیرون از قصر خود نداشت، این اظهار نظر و حمله مستقیم و همه‌جانبه به محمد بن‌سلمان عجیب و غیر‌منتظره است آن‌هم بن‌سلمانی که به برخوردهای سخت و خشونت‌آمیز با مخالفان خود شهرت دارد، بنابراین توئیت محمد بن‌نایف تنها می‌تواند نشانه بیرون افتادن بن‌سلمان از چرخه قدرت در عربستان باشد.

4- دو هفته قبل «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه ترامپ در سفری ناگهانی به ریاض رفت و خبرگزاری‌ها به نقل از مقامات سعودی از ملاقات و گفت‌و‌گوی او با محمد بن‌سلمان خبر دادند! اما برخلاف معمول هیچ تصویری از این ملاقات مخابره نشد! تا آنجا که برخی از منابع خبری در انجام این ملاقات تردید کردند!

5- قطر در برخورد با عربستان از روش کج‌دار و مریز استفاده می‌کرد و در تلاش بود تا پیوندش با آل‌سعود به طور کامل گسسته نشود و راه بازگشت باز بماند ولی اخیرا با صراحت اعلام کرده است که هیچ‌یک از شروط عربستان - بخوانید بن‌سلمان- را نمی‌پذیرد. این حرکت قطر نیز از حادثه‌ای در حاکمیت آل‌سعود خبر می‌دهد که می‌تواند حذف بن‌سلمان نتیجه آن باشد.

6- نامه محرمانه ترامپ به سران برخی از کشورهای عربی خلیج‌فارس- که اطلاع رهبر معظم انقلاب از آن شگفتی غرب را در پی داشت- و صدور چندین و چند دستور‌العمل خطاب به آنان که با بایدها و نبایدها همراه بود، غیر‌منتظره به نظر می‌رسید چرا که مضمون و محتوای نامه ترامپ حاوی نکته‌ای نبود که پیش از آن به طور علنی خطاب به سران عرب خلیج‌فارس مطرح نشده باشد! از این روی ارسال محرمانه آن در عرف سیاسی معمول و قابل توجیه نبود، مگر اینکه اتفاق غیر‌قابل پیش‌بینی و تازه‌ای افتاده باشد که سران کشورهای یاد شده را با شوک و سردرگمی روبرو کرده و باعث شده که ترامپ دلگرمی دادن به آنان را ضروری بداند! سفر ناگهانی و بدون مخابره تصویر مایک پمپئو به عربستان نیز در همین جهت قابل ارزیابی است.

7- و اما، آنچه شواهد و قرائن یاد شده را از احتمال به قطعیت نزدیک می‌کند یک خبر به کلی سرّی است که از سرویس اطلاعاتی و امنیتی یکی از کشورهای عربی منطقه درز کرده و به گونه‌ای در اختیار کیهان قرار گرفته است. این سرویس اطلاعاتی در گزارش محرمانه خود برای مقام عالی کشور متبوع خویش با قاطعیت آورده است که در جریان درگیری‌های شنبه شب ریاض- اول اردیبهشت/21 آوریل- حداقل دو گلوله به محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان اصابت کرده و احتمال اینکه از دنیا رفته باشد نیز وجود دارد.

عناوین مرتبط

۴ آذر ۱۳۹۷تدابیر امنیتی در اطراف دفتر سلطنتی بعد از خروج بن‌سلمان از عربستان
۱۱ آبان ۱۳۹۷شمارش معکوس برای «کودتای سفید» در عربستان/ احتمال پادشاهی شاهزاده احمد
۳۰ تیر ۱۳۹۷ولی عهد سعودی هر لحظه منتظر توطئه شاهزادگان
۱۱ خرداد ۱۳۹۷حادثه تیراندازی در کاخ پادشاهی عربستان کودتا بود و «بن سلمان» را شدیدا ترسانده است
۱۱ خرداد ۱۳۹۷سناریوهای راز یک غیبت/ غبار ابهام بر آرزوی ولیعهد؛ آیا بن سلمان به تخت می نشیند؟
۶ خرداد ۱۳۹۷محمد بن سلمان کجاست/ درگیری های کاخ الخزامی و سناریوهایی که درباره ولیعهد عربستان مطرح می شود
۳ خرداد ۱۳۹۷انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی
۳ خرداد ۱۳۹۷غیبت بن سلمان، ظهور دوباره بن نایف
۱ خرداد ۱۳۹۷سناریوهای غیبت چهار هفته ای بن سلمان
۱ خرداد ۱۳۹۷خبرگزاری عربستان مدعی تماس «بن سلمان» با صدراعظم اتریش شد
۱ خرداد ۱۳۹۷سه سناریو از غیبت بن‌سلمان
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۸۸۱۱۰۷:۵۴:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
امیدوارم به حق محمد و آل محمد بن سلمان از دنیا رفته باشد تا ملت ایران از شر او در امان بمانند
ناشناس۳۴۹۲۱۸۱۲:۲۳:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
تقریباًهیچ سعودی الاصلی درعربستان سعودی ساکن نیست وساکنین حاضرغیرسعودیند. بزودی شاهدنابودی وهابیهاخواهیم بودانشاءالله.
ناشناس۳۴۹۶۱۷۱۸:۱۶:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
نشستیم و فقط میگیم به حق .. فلانی را نابود کن صدام را که امریکا نابود کرد ما گذاشتیم به حساب خودمون حالا این سعودیه را هم خودشون کشته باشند((طبق اطلاعات بسیار دقیق !!!سرویسهای کیهان)) باز هم میگیم ما دعا کردیم......
ناشناس۳۴۹۶۸۷۱۹:۲۳:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ایران به اندازه ی کافی انسانهای شایسته و منابع داره که اگر درست و بجا استفاده شوند نیازی نیست آرزو کنیم کسی بمیره تا ما به خوشبختی برسیم. دعا کنیم انسانهای توانمند و شایسته به جایگاه شایسته ی خودشون برسند تا کشور جایگاه خودش رو پیدا کنه!
ناشناس۳۴۸۸۳۷۰۸:۴۰:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۷
انشاا... درست باشد
مهندس جنت شهری۳۴۸۸۵۶۰۹:۰۲:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۷
اخبار به کلی سری در اختیار کیهان...جل الخالق...مکه اینتنجلت سرویس یا موساد هستید که اخبار سری اول در اختیار شما قرار میگیرد...
ناشناس۳۴۹۱۲۲۱۱:۳۵:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
این یک راه قدیمی برای رفع شبهه از دستگاههای امنیتی است. چند سال پیش خبر انفجار دفتر خاتمی منتشر شد و شایعه شد که بمب به پای او آسیب زده و عصری ایشان مصاحبه ای کرد که در آن ایستاده بود و دوربین تمام قد ازش فیلم گرفت. این فرد عرب یک ماهه غایبه و باید به هوای این غیبت طولانی خبری منتشر شود که راستی ازمایی شود. حالا افتاده گردن کیهان ایران. امر رایجیه در خبررسانی امنیتی -اطلاعاتی.
ناشناس۳۴۹۲۳۱۱۲:۳۳:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
نیازی نیست جاسوس باشی وبفهمی. اندکی نبوغ ودقت وهوشیاری وبصیرت کافیست. اگرمهره های خبری وفعل وانفعالات روزمره راکه اغلب مردم به سادگی ازکنارش ردمیشوندکنارهم بگذاری وبه مخفیکاریهاو نمایشهای سیاسی و.... ورفت آمدهاوادبیات سیاستمداران دقت کنی،به نتایج غیرقابل باور میرسی. البته این بمعنی تاییدخبرمرگ سلمان نیست.
ناشناس۳۴۹۴۸۶۱۵:۲۴:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ببخشید به سرویس های جاسوسی محبوب شما توهین شد.
به درک ی ظالم کم شد۳۴۸۸۶۲۰۹:۰۵:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
بن سلمان یک نوکر تمام قد صهیونیستها وامریکا بوده وهست
ناشناس۳۴۸۸۷۵۰۹:۱۱:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
پیام تبریک یادتون نره
ناشناس۳۴۸۸۸۰۰۹:۱۸:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
اگه حقیقت داشته باشه، که ان شالله داره، یکی از بهترین خبرایی میتونه باشه که تو این مدت شنیدم؛ مدتی که پره از خبرای بد از خیانت آمریکا و دغل بازی اروپا و وحشی گری صهیونیستها و عبرت نگرفتن دوستان داخلی از تاریخ
ناشناس۳۴۸۸۹۴۰۹:۲۹:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
بعید است کشته شده باشد چون به هر حال اگر کشته شده بود بعد از این همه مدت خبری بیرون درز می کرد! احتمال دارد به شدت صدمه دیده باشد
محمد م۳۴۸۹۰۹۰۹:۳۸:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۷
به لطف خدا ریشه آل سقوط کنده بشه و آه دل مردم مظلوم یمن بگیره و وجود نحس بن سلمان راهی جهنم بشه انشا....
ناشناس۳۴۹۲۹۵۱۳:۱۰:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
محمد جان چقدر دلسوز ملت یمن هستید
محمد۳۴۹۹۰۲۰۰:۵۲:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۸
انشاالله
امیر۳۴۸۹۹۶۱۰:۳۵:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
امیدوارم کیهان این یکی رو راست بگه.
ناشناس۳۴۹۲۷۷۱۲:۵۸:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
متاسفانه یا خوشبختانه نه همه خبرها بلکه اکثر خبرهای کیهان واقعیت دارند.
ناشناس۳۴۹۰۵۳۱۰:۵۶:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
سازمان اطلاعات کشوری عربی با کیهان رابطه نزدیگ دارد ؟؟؟ ببخشید مگر روزنامه کیهان وزارت خانه است
ناشناس۳۴۹۳۷۱۱۳:۵۷:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
میبخشیم ولی 1) کدوم وزارتخونه اخباری که بهش میرسه را منتشر میکنه ؟ 2) کجای دنیا روزنامه ها اخباری که بهشون میرسه را ترشی میندازن؟
ناشناس۳۴۹۴۰۰۱۴:۱۶:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها!
ناشناس۳۴۹۶۴۵۱۸:۴۸:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۷
سرویس اطلاعاتی یک کشور ی مطلبی رو برای نشر در اختیار یک نشریه قرار می دهد اشکالش کجاست ؟
ناشناس۳۴۹۰۸۵۱۱:۱۲:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
عاقبت همه ظالمان
ناشناس۳۴۹۱۰۳۱۱:۲۱:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خدا کنه به درک واصل شده باشه ، ملعون
ناشناس۳۴۹۲۲۱۱۲:۲۵:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
تا حالا هرچی گفتی درست از آب در اومده
ناشناس۳۴۹۲۳۰۱۲:۳۲:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
فقط به این فکر کنید که چرا چنین اخباری فقط از دکه کیهان بیرون می آید
ناشناس۳۴۹۲۹۴۱۳:۱۰:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
العربیه در خبر فوری تایید کرد حرف و اطلاعات حاج حسین شریعتمداری و امشب بعد از نماز مغرب جنازه محمد بن سلمان در قبرستان مکه دفن میکنند
ناشناس۳۴۹۳۲۵۱۳:۲۹:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خداوند شر ظالمین را از سر مردم کم کند، علی الخصوص حکام آل سعود را.
سینا۳۴۹۴۲۲۱۴:۳۰:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۷
یا خدا درست باشه این خبر بایدکیک درست کنیم
ناشناس۳۴۹۴۹۳۱۵:۳۲:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ان شاءالله ک قاتل زائران بیت الله الحرام بدرک واصل شده باشد،،من اگر خبر درست باشد حتما نماز شکر خواهم خواند
من۳۴۹۵۳۰۱۶:۰۲:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ای کاش یه رسانه دیگه جز کیهان اینو میگفت تا احتمال بدیم که خبر درست باشه
ناشناس۳۴۹۵۳۹۱۶:۱۷:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
داستان است اگر به درک رفته بود حتما تا الان اعلام میشد مثل عبدلله صالح که در یمن بود
ناشناس۳۴۹۵۸۶۱۷:۳۸:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۷
چنانچه این امر واقعیت داشته باشد با توجه دشمنی در خانواده ال سعود درز خبر قاعدتا نمی تواند زیاد طول بکشد
پیمان۳۴۹۵۸۹۱۷:۴۴:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
حداقل خداکنه یه گلوله خورده باشه تا حس کنه تیر و ترکش خوردن چه حسی بدی داره!
ميثم۳۴۹۶۶۰۱۸:۵۷:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خطای بن سلمان این بوده که تلگرامو تو عربستان فیلتر نکرد و این اتفاق رخ داد. در واقع ایندفعه تلگرام تاثیر دلخواه و پسندیده برای خیلی ها داشته. تلگرام متشکریم.
ناشناس۳۴۹۷۷۴۲۱:۵۶:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ان شاالله آه مردم یمن بگیره قطع نخاعی شده باشه بقیه عمرشو ایزی لایف بهش ببندند تا بفهمه یه من ماست چقدر کره داره
ناشناس۳۴۹۸۷۴۰۰:۰۸:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۸
متاسفم از اینکه قریب به اتفاق پیامها خوشحالی از مرگ یک انسان بود!
ناشناس۳۴۹۸۸۹۰۰:۲۲:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۸
نشستین دلتونو خوش کردین که بن سلمان میمیره ولابد ارثش میرسه به شما....نه عموجان...این سگ بمیره ده تا گرگ دیگه تو آستین این طایفه وامریکا هست...برید به زندگیتون برسین...

پربحث‌های امروز

 1. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 2. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 3. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 4. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 5. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 6. مظلومی که داستان ندارد

 7. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 8. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 9. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 10. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 11. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 12. بیدار بمان آقای فوکویاما

 13. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 14. رئیس اتحادیه طلا و جواهر: شب یلدا تاثیری در قیمت سکه و طلا ندارد

 15. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 16. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 17. ایرانی‌ها به کدام کشورها بیشتر سفر کرده‌اند؟

 18. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 19. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 20. تازه‌ترین فرافکنی‌های نیکی هیلی علیه ایران

 21. معاون آموزش ابتدایی: تکلیف شب را حذف نکردیم

 22. اختصاص قبر رایگان به قمی‌ها

 23. جنجال ضدانقلاب روی عکس آیت‌الله کاشانی + تصاویر

 24. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 25. سرقت تصاویر خصوصی ۷ میلیون کاربر در فیس‌بوک

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 5. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 6. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 7. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 8. رمز پیروزی

 9. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 10. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 11. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 16. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 17. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 18. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 19. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 20. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 21. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 22. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 23. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 24. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 25. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 17. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 18. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 19. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 20. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 21. حرف های یک مهندس برق مملکت

 22. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 23. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 24. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 25. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

پربحث‌های اخیر

 1. مظلومی که داستان ندارد

 2. بیدار بمان آقای فوکویاما

 3. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 4. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 5. اردوغان: قاتل خاشقجی را می‌شناسم

 6. هنیه: صفحه جدیدی از درگیری با اسرائیل را آغشته به خون گشوده‌ایم

 7. تازه‌ترین فرافکنی‌های نیکی هیلی علیه ایران

 8. دیدار محرمانه رئیس ارتش اسرائیل با ولیعهد ابوظبی

 9. استرالیا، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت

 10. پمپئو: چین شهروندان کانادایی‌ بازداشت شده را آزاد کند

 11. معاون وزیر خارجه روسیه با بشار اسد دیدار کرد

 12. طرح گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه نظام بانکی ایران

 13. ترامپ برای «جان کلی» جایگزین موقت معرفی کرد

 14. مایکل کوهن: ترامپ می‌دانست پرداخت حق‌السکوت اشتباه است

 15. چین افزایش تعرفه واردات بر کالاهای آمریکایی را به تعویق انداخت

 16. اسپوتنیک: عربستان صادرات نفت به آمریکا را کاهش می‌دهد

 17. الحوثی: فرزندان خاشقجی بخواهند، جسد پدرشان را جست‌وجو می‌کنیم

 18. شورای امنیت درباره حزب‌الله نشست برگزار می‌کند

 19. غزه آماده مشارکت در سی‌وهشتمین جمعه راهپیمایی بازگشت

 20. بن سلمان درصدد دیدار با نتانیاهو و ترامپ

 21. چهارشنبه انتشار جزئیات توافق اروپا برای برگزیت

 22. درصورت خروج آمریکا از پیمان موشکی روسیه به آن پایبند نمی ماند

پربحث‌های دیروز

 1. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 2. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 3. افزایش اعتراض ها در اردن، دستور پادشاه در عفو هزاران زندانی

 4. مجلس نمایندگان آمریکا، میانمار را به "نسل کشی" علیه روهینگیا متهم کرد

 5. اردوغان: قاتل خاشقجی را می‌شناسم

 6. هنیه: صفحه جدیدی از درگیری با اسرائیل را آغشته به خون گشوده‌ایم

 7. گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند

 8. روسیه 12 بلوک نیروگاه هسته ای در هند می سازد

 9. انفجار از درون؛ آیا این اتفاق به دیگر اعضای اتحادیه اروپا نیز سرایت خواهد کرد؟

 10. الحوثی: فرزندان خاشقجی بخواهند، جسد پدرشان را جست‌وجو می‌کنیم

 11. شورای امنیت درباره حزب‌الله نشست برگزار می‌کند

 12. غزه آماده مشارکت در سی‌وهشتمین جمعه راهپیمایی بازگشت

 13. بن سلمان درصدد دیدار با نتانیاهو و ترامپ

 14. چهارشنبه انتشار جزئیات توافق اروپا برای برگزیت

 15. درصورت خروج آمریکا از پیمان موشکی روسیه به آن پایبند نمی ماند

 16. هند و روسیه از پایگاه های نظامی یکدیگر استفاده می کنند

 17. چین به دانشمندان خود در سفر به آمریکا هشدار داد

 18. روسیه وچین تصمیم شورای امنیت برای ارسال کمک به مخالفان سوری را وتو کردند

 19. افزایش فروش نفت عربستان به چین

 20. استقبال حزب‌الله از عملیات‌های شهادت‌طلبانه در قدس و رام‌الله

 21. طرح عدم اعتماد به دولت مکرون رای نیاورد

 22. اسد: بازسازی اقتصاد سوریه 250 تا 400 میلیارد دلار هزینه دارد

 23. اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را برای 6ماه دیگر تمدید کرد

 24. آمریکا دو پایگاه جدید در شمال سوریه احداث کرد

 25. تغییرات در حلقه نزدیکان به ولیعهد سعودی

پربحث‌های هفته

 1. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 2. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 3. رونمایی از کانال مالی اروپا برای ارتباط با ایران/ آیا اس پی وی کارآمد خواهد بود؟

 4. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 5. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 6. سفیر روسیه در ایران: اروپایی‌ها اهل حرفند نه عمل و هیچ چیزی به نفع ایران عملیاتی نخواهد شد

 7. ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل

 8. میامی هرالد: اعزام ناوگروه ایران به ونزوئلا "مادر همه تحریکات" خواهد بود

 9. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 10. مظلومی که داستان ندارد

 11. جزئیات تازه‌ای از نقش بن‌سلمان در قتل خاشقچی/ پای انگلیس هم به ماجرا باز شد

 12. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 13. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 14. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 15. سقوط یک قبیله!

 16. موگرینی: حمایت از برجام باعث نمی‌شود از مسائل دیگر چشم‌پوشی کنیم

 17. ترامپ با فحاشی از خجالت تیلرسون درآمد

 18. ترامپ: معترضان فرانسوی شعار می‌دهند ترامپ را می‌خواهیم!

 19. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 20. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

 21. تکرار صحنه‌های ۸۸ ایران در فرانسه  

 22. اردوغان: دموکراسی در اروپا شکست خورده است

 23. ماکرون در فرانسه وضعیت اضطراری اقتصادی اعلام کرد

 24. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 25. ظریف: برای رسیدن به منطقه ای قوی، نیازمند گفتگو هستیم

آخرین عناوین