سپینو-مگنت

حسین شریعتمداری فاش کرد؛ خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

گروه جهان الف،   3970227021 ۳۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۴۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک سرویس اطلاعاتی در گزارش محرمانه خود با قاطعیت آورده است که در جریان درگیری‌های شنبه‌شب ریاض- اول اردیبهشت/۲۱ آوریل- حداقل دو گلوله به محمد بن‌سلمان ولی‌عهد عربستان اصابت کرده و احتمال اینکه از دنیا رفته باشد نیز وجود دارد.

 حسین شریعتمداری در شماره امروز پنجشنبه روزنامه کیهان نوشت: شواهد فراوان و قابل توجهی در دست است که نشان می‌دهد غیبت نزدیک به 30 روزه «محمد بن‌سلمان» ولیعهد پادشاه عربستان طبیعی به نظر نمی‌رسد و از بروز حادثه‌ای حکایت می‌کند که تلاش می‌شود از میدان دید دیگران پنهان بماند. بخوانید!


1- شنبه‌شب اول اردیبهشت ماه جاری (21 آوریل 2018 ) خبرگزاری‌ها از یک درگیری شدید در ریاض خبر دادند. فیلم‌ها و تصاویری که از محل درگیری مخابره شده بود به وضوح از تردد ‌تانک‌ها و زره‌پوش‌ها در اطراف کاخ سلطنتی آل‌سعود حکایت می‌کرد و صدای تبادل آتش با سلاح سنگین میان گارد سلطنتی و گروهی که هنوز هویت آنها فاش نشده است شنیده می‌شد. این درگیری برای چند ساعت پیاپی ادامه داشت. بعد از وقوع حادثه و با تاخیری سوال‌برانگیز (فردای آن روز)، مقامات سعودی در یک گزارش رسمی اعلام کردند که یک «آی پهپاد» از نوع «هلی‌شات» که به عنوان اسباب‌بازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد در آسمان اطراف کاخ دیده شده بود که با پدافند هوایی منهدم شد! و توضیح ندادند که آیا چند ساعت تیر‌اندازی با سلاح سنگین و حضور ‌تانک‌ها و زره‌پوش‌ها برای مقابله با یک اسباب‌بازی بوده است؟!

2- محمد بن‌سلمان به حضور مداوم در رسانه‌ها و مصاحبه‌های پی در پی با شبکه‌های خبری شهرت داشت به گونه‌ای که تقریبا هیچ روزی نبود که تصویر و یا اظهار نظری از وی در رسانه‌ها نباشد. با این حال غیبت کامل 27 روزه بن‌سلمان در رسانه‌ها و بی‌خبری مطلق از حضور او در بازدید از فلان مرکز یا افتتاح فلان ساختمان و... که تقریبا همه روزه مواردی از آن دیده و مخابره می‌شد را نمی‌توان تصادفی و عادی تلقی کرد!

3- محمد بن‌نایف، ولیعهد رسمی آل‌سعود که بن‌سلمان با پشتیبانی آمریکا و حمایت پدرش او را برکنار کرده و خود به جای او نشسته بود، بعد از برکناری، در قصر محل اقامت خود محبوس بود و هیچ خبری از وی به بیرون درز نمی‌کرد. اما بن‌نایف اخیرا در اقدامی دور از انتظار در صفحه توئیت خود، سیاست‌های محمد بن‌سلمان را به شدت محکوم کرده و ادامه آن را باعث نابودی حاکمیت چند ده ساله آل‌سعود دانسته است. در بخشی از توئیت بن‌نایف آمده است:

«100 میلیارد دلار میزان سرمایه‌گذاران یمنی در عربستان است و اکثر آنان برای خروج از کشور و انتقال دارایی‌های خود به دیگر کشورها تلاش می‌کنند که علت آن سیاست‌های عقیمی است که بن‌سلمان بر سرمایه‌گذاران خارجی تحمیل کرده است. علاوه بر آن شاخص سرمایه‌گذاری امن در عربستان کاهش یافته است. سرزمین بدون مردم، کشور نیست. اعمال محدودیت و در تنگنا قرار‌ دادن مردم، ظلم و ستم به مردم و تلاش برای تغییر هویتی که جمع و متحد شده است و افراد بر اساس آن رشد و نمو یافته‌اند به معنای تهدید مستقیم برای کشور به عنوان یک منظومه کامل است». بن‌نایف در ادامه آورده است «بن‌سلمان به علت کوته‌فکری‌های سیاسی و شیوه تعامل با مردم در واقع با سرنوشت کشور بازی و موجودیت عربستان را تهدید می‌کند... اهمیت مسجد‌الاقصی به لحاظ دینی و وجدانی و سیاسی و عاطفی کمتر از حرمین شریفین نیست و تا‌کنون سابقه نداشته است که یکی از پادشاهان و شاهزادگان و سران کشورهای عربی و اسلامی در قبال قدس و مسجد‌الاقصی کوتاهی کرده و اقدام خود را هم علنی کنند ولی بن‌سلمان و اطرافیان او این کار را کرده‌اند. باید بدانیم که قدس پایتخت ابدی فلسطین است».

از محمد بن‌نایف که در محل اقامت خود محبوس بود و اجازه کمترین تماسی با دنیای بیرون از قصر خود نداشت، این اظهار نظر و حمله مستقیم و همه‌جانبه به محمد بن‌سلمان عجیب و غیر‌منتظره است آن‌هم بن‌سلمانی که به برخوردهای سخت و خشونت‌آمیز با مخالفان خود شهرت دارد، بنابراین توئیت محمد بن‌نایف تنها می‌تواند نشانه بیرون افتادن بن‌سلمان از چرخه قدرت در عربستان باشد.

4- دو هفته قبل «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه ترامپ در سفری ناگهانی به ریاض رفت و خبرگزاری‌ها به نقل از مقامات سعودی از ملاقات و گفت‌و‌گوی او با محمد بن‌سلمان خبر دادند! اما برخلاف معمول هیچ تصویری از این ملاقات مخابره نشد! تا آنجا که برخی از منابع خبری در انجام این ملاقات تردید کردند!

5- قطر در برخورد با عربستان از روش کج‌دار و مریز استفاده می‌کرد و در تلاش بود تا پیوندش با آل‌سعود به طور کامل گسسته نشود و راه بازگشت باز بماند ولی اخیرا با صراحت اعلام کرده است که هیچ‌یک از شروط عربستان - بخوانید بن‌سلمان- را نمی‌پذیرد. این حرکت قطر نیز از حادثه‌ای در حاکمیت آل‌سعود خبر می‌دهد که می‌تواند حذف بن‌سلمان نتیجه آن باشد.

6- نامه محرمانه ترامپ به سران برخی از کشورهای عربی خلیج‌فارس- که اطلاع رهبر معظم انقلاب از آن شگفتی غرب را در پی داشت- و صدور چندین و چند دستور‌العمل خطاب به آنان که با بایدها و نبایدها همراه بود، غیر‌منتظره به نظر می‌رسید چرا که مضمون و محتوای نامه ترامپ حاوی نکته‌ای نبود که پیش از آن به طور علنی خطاب به سران عرب خلیج‌فارس مطرح نشده باشد! از این روی ارسال محرمانه آن در عرف سیاسی معمول و قابل توجیه نبود، مگر اینکه اتفاق غیر‌قابل پیش‌بینی و تازه‌ای افتاده باشد که سران کشورهای یاد شده را با شوک و سردرگمی روبرو کرده و باعث شده که ترامپ دلگرمی دادن به آنان را ضروری بداند! سفر ناگهانی و بدون مخابره تصویر مایک پمپئو به عربستان نیز در همین جهت قابل ارزیابی است.

7- و اما، آنچه شواهد و قرائن یاد شده را از احتمال به قطعیت نزدیک می‌کند یک خبر به کلی سرّی است که از سرویس اطلاعاتی و امنیتی یکی از کشورهای عربی منطقه درز کرده و به گونه‌ای در اختیار کیهان قرار گرفته است. این سرویس اطلاعاتی در گزارش محرمانه خود برای مقام عالی کشور متبوع خویش با قاطعیت آورده است که در جریان درگیری‌های شنبه شب ریاض- اول اردیبهشت/21 آوریل- حداقل دو گلوله به محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان اصابت کرده و احتمال اینکه از دنیا رفته باشد نیز وجود دارد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۱ خرداد ۱۳۹۷حادثه تیراندازی در کاخ پادشاهی عربستان کودتا بود و «بن سلمان» را شدیدا ترسانده است
۱۱ خرداد ۱۳۹۷سناریوهای راز یک غیبت/ غبار ابهام بر آرزوی ولیعهد؛ آیا بن سلمان به تخت می نشیند؟
۶ خرداد ۱۳۹۷محمد بن سلمان کجاست/ درگیری های کاخ الخزامی و سناریوهایی که درباره ولیعهد عربستان مطرح می شود
۳ خرداد ۱۳۹۷انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی
۳ خرداد ۱۳۹۷غیبت بن سلمان، ظهور دوباره بن نایف
۱ خرداد ۱۳۹۷سناریوهای غیبت چهار هفته ای بن سلمان
۱ خرداد ۱۳۹۷خبرگزاری عربستان مدعی تماس «بن سلمان» با صدراعظم اتریش شد
۱ خرداد ۱۳۹۷سه سناریو از غیبت بن‌سلمان
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 
۲۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷بن سلمان کجاست؟ / ابهام درباره سرنوشت ولیعهد سعودی پس از تیراندازی «الخزامی»
۲۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷راز غیبت طولانی مدت ولیعهد عربستان
۲۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۸۸۱۱۰۷:۵۴:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
امیدوارم به حق محمد و آل محمد بن سلمان از دنیا رفته باشد تا ملت ایران از شر او در امان بمانند
ناشناس۳۴۹۲۱۸۱۲:۲۳:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
تقریباًهیچ سعودی الاصلی درعربستان سعودی ساکن نیست وساکنین حاضرغیرسعودیند. بزودی شاهدنابودی وهابیهاخواهیم بودانشاءالله.
ناشناس۳۴۹۶۱۷۱۸:۱۶:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
نشستیم و فقط میگیم به حق .. فلانی را نابود کن صدام را که امریکا نابود کرد ما گذاشتیم به حساب خودمون حالا این سعودیه را هم خودشون کشته باشند((طبق اطلاعات بسیار دقیق !!!سرویسهای کیهان)) باز هم میگیم ما دعا کردیم......
ناشناس۳۴۹۶۸۷۱۹:۲۳:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ایران به اندازه ی کافی انسانهای شایسته و منابع داره که اگر درست و بجا استفاده شوند نیازی نیست آرزو کنیم کسی بمیره تا ما به خوشبختی برسیم. دعا کنیم انسانهای توانمند و شایسته به جایگاه شایسته ی خودشون برسند تا کشور جایگاه خودش رو پیدا کنه!
ناشناس۳۴۸۸۳۷۰۸:۴۰:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۷
انشاا... درست باشد
مهندس جنت شهری۳۴۸۸۵۶۰۹:۰۲:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۷
اخبار به کلی سری در اختیار کیهان...جل الخالق...مکه اینتنجلت سرویس یا موساد هستید که اخبار سری اول در اختیار شما قرار میگیرد...
ناشناس۳۴۹۱۲۲۱۱:۳۵:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
این یک راه قدیمی برای رفع شبهه از دستگاههای امنیتی است. چند سال پیش خبر انفجار دفتر خاتمی منتشر شد و شایعه شد که بمب به پای او آسیب زده و عصری ایشان مصاحبه ای کرد که در آن ایستاده بود و دوربین تمام قد ازش فیلم گرفت. این فرد عرب یک ماهه غایبه و باید به هوای این غیبت طولانی خبری منتشر شود که راستی ازمایی شود. حالا افتاده گردن کیهان ایران. امر رایجیه در خبررسانی امنیتی -اطلاعاتی.
ناشناس۳۴۹۲۳۱۱۲:۳۳:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
نیازی نیست جاسوس باشی وبفهمی. اندکی نبوغ ودقت وهوشیاری وبصیرت کافیست. اگرمهره های خبری وفعل وانفعالات روزمره راکه اغلب مردم به سادگی ازکنارش ردمیشوندکنارهم بگذاری وبه مخفیکاریهاو نمایشهای سیاسی و.... ورفت آمدهاوادبیات سیاستمداران دقت کنی،به نتایج غیرقابل باور میرسی. البته این بمعنی تاییدخبرمرگ سلمان نیست.
ناشناس۳۴۹۴۸۶۱۵:۲۴:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ببخشید به سرویس های جاسوسی محبوب شما توهین شد.
به درک ی ظالم کم شد۳۴۸۸۶۲۰۹:۰۵:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
بن سلمان یک نوکر تمام قد صهیونیستها وامریکا بوده وهست
ناشناس۳۴۸۸۷۵۰۹:۱۱:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
پیام تبریک یادتون نره
ناشناس۳۴۸۸۸۰۰۹:۱۸:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
اگه حقیقت داشته باشه، که ان شالله داره، یکی از بهترین خبرایی میتونه باشه که تو این مدت شنیدم؛ مدتی که پره از خبرای بد از خیانت آمریکا و دغل بازی اروپا و وحشی گری صهیونیستها و عبرت نگرفتن دوستان داخلی از تاریخ
ناشناس۳۴۸۸۹۴۰۹:۲۹:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
بعید است کشته شده باشد چون به هر حال اگر کشته شده بود بعد از این همه مدت خبری بیرون درز می کرد! احتمال دارد به شدت صدمه دیده باشد
محمد م۳۴۸۹۰۹۰۹:۳۸:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۷
به لطف خدا ریشه آل سقوط کنده بشه و آه دل مردم مظلوم یمن بگیره و وجود نحس بن سلمان راهی جهنم بشه انشا....
ناشناس۳۴۹۲۹۵۱۳:۱۰:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
محمد جان چقدر دلسوز ملت یمن هستید
محمد۳۴۹۹۰۲۰۰:۵۲:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۸
انشاالله
امیر۳۴۸۹۹۶۱۰:۳۵:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
امیدوارم کیهان این یکی رو راست بگه.
ناشناس۳۴۹۲۷۷۱۲:۵۸:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
متاسفانه یا خوشبختانه نه همه خبرها بلکه اکثر خبرهای کیهان واقعیت دارند.
ناشناس۳۴۹۰۵۳۱۰:۵۶:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
سازمان اطلاعات کشوری عربی با کیهان رابطه نزدیگ دارد ؟؟؟ ببخشید مگر روزنامه کیهان وزارت خانه است
ناشناس۳۴۹۳۷۱۱۳:۵۷:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
میبخشیم ولی 1) کدوم وزارتخونه اخباری که بهش میرسه را منتشر میکنه ؟ 2) کجای دنیا روزنامه ها اخباری که بهشون میرسه را ترشی میندازن؟
ناشناس۳۴۹۴۰۰۱۴:۱۶:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها!
ناشناس۳۴۹۶۴۵۱۸:۴۸:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۷
سرویس اطلاعاتی یک کشور ی مطلبی رو برای نشر در اختیار یک نشریه قرار می دهد اشکالش کجاست ؟
ناشناس۳۴۹۰۸۵۱۱:۱۲:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
عاقبت همه ظالمان
ناشناس۳۴۹۱۰۳۱۱:۲۱:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خدا کنه به درک واصل شده باشه ، ملعون
ناشناس۳۴۹۲۲۱۱۲:۲۵:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
تا حالا هرچی گفتی درست از آب در اومده
ناشناس۳۴۹۲۳۰۱۲:۳۲:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
فقط به این فکر کنید که چرا چنین اخباری فقط از دکه کیهان بیرون می آید
ناشناس۳۴۹۲۹۴۱۳:۱۰:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۷
العربیه در خبر فوری تایید کرد حرف و اطلاعات حاج حسین شریعتمداری و امشب بعد از نماز مغرب جنازه محمد بن سلمان در قبرستان مکه دفن میکنند
ناشناس۳۴۹۳۲۵۱۳:۲۹:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خداوند شر ظالمین را از سر مردم کم کند، علی الخصوص حکام آل سعود را.
سینا۳۴۹۴۲۲۱۴:۳۰:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۷
یا خدا درست باشه این خبر بایدکیک درست کنیم
ناشناس۳۴۹۴۹۳۱۵:۳۲:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ان شاءالله ک قاتل زائران بیت الله الحرام بدرک واصل شده باشد،،من اگر خبر درست باشد حتما نماز شکر خواهم خواند
من۳۴۹۵۳۰۱۶:۰۲:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ای کاش یه رسانه دیگه جز کیهان اینو میگفت تا احتمال بدیم که خبر درست باشه
ناشناس۳۴۹۵۳۹۱۶:۱۷:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
داستان است اگر به درک رفته بود حتما تا الان اعلام میشد مثل عبدلله صالح که در یمن بود
ناشناس۳۴۹۵۸۶۱۷:۳۸:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۷
چنانچه این امر واقعیت داشته باشد با توجه دشمنی در خانواده ال سعود درز خبر قاعدتا نمی تواند زیاد طول بکشد
پیمان۳۴۹۵۸۹۱۷:۴۴:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
حداقل خداکنه یه گلوله خورده باشه تا حس کنه تیر و ترکش خوردن چه حسی بدی داره!
ميثم۳۴۹۶۶۰۱۸:۵۷:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خطای بن سلمان این بوده که تلگرامو تو عربستان فیلتر نکرد و این اتفاق رخ داد. در واقع ایندفعه تلگرام تاثیر دلخواه و پسندیده برای خیلی ها داشته. تلگرام متشکریم.
ناشناس۳۴۹۷۷۴۲۱:۵۶:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ان شاالله آه مردم یمن بگیره قطع نخاعی شده باشه بقیه عمرشو ایزی لایف بهش ببندند تا بفهمه یه من ماست چقدر کره داره
ناشناس۳۴۹۸۷۴۰۰:۰۸:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۸
متاسفم از اینکه قریب به اتفاق پیامها خوشحالی از مرگ یک انسان بود!
ناشناس۳۴۹۸۸۹۰۰:۲۲:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۸
نشستین دلتونو خوش کردین که بن سلمان میمیره ولابد ارثش میرسه به شما....نه عموجان...این سگ بمیره ده تا گرگ دیگه تو آستین این طایفه وامریکا هست...برید به زندگیتون برسین...
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. ابطحی: احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران زد

 2. مهرداد را یادتان هست؟ پولادی! دارد بر می‌گردد

 3. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 4. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 5. هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

 6. سیگنال اشتباه به بازار سکه

 7. یادداشت‌هایی که از سوختن نجات پیدا کردند!

 8. آخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار

 9. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

 10. 10نفر از اراذل و اوباشی که برای آزادی یک شرور از زندان جشن گرفته بودند،دستگیر شدند

 11. مرگ مشکوک همسر دوم یک مرد/ او یک فرزند 50 روزه دارد/ شوهر بازداشت شد

 12. آذری جهرمی: همراهی مردم کلید پشت سر گذاشتن موانع است/ خدمت به مردم باید صادقانه باشد

 13. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 14. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 15. جوانی که دوستش را کشته بود در دادگاه اتهام را نپذیرفت/ او قبلا اعتراف کرده بود عاشق همسر دوستش بوده

 16. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 17. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 18. 10 شایعه برتر نقل و انتقالات فوتبال اروپا

 19. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 20. تصمیم ۳ خریدار بزرگ درمورد ادامه خرید نفت از ایران چیست؟

 21. پمپئو: تحریم های کره شمالی ادامه می یابد

 22. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 23. نمایندگان دمکرات خواستار ادای توضیحات مترجم ترامپ شدند

 24. مصرف غذاهای تند برای سلامت مفید است

 25. راهی برای کاهش ریسک سرطان های پروستات و سینه

پربحث‌های دیروز

 1. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 2. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 3. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 4. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 5. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 6. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 7. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 8. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 9. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 10. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 11. فریم به فریم از یک «جنایت خیابانی»

 12. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 13. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 14. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 15. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 16. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 17. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 18. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 19. آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

 20. فتاح: زکات هر منطقه در همانجا هزینه می‌شود

 21. انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی

 22. بیرانوند بالاتر از مودریچ و ام‌باپه در جام‌جهانی

 23. دادستان کل کشور: حکم بابک زنجانی اعدام است و قطعا اعدام می‌شود

 24. زندگی به سبک ۲ هزار سال پیش در کنار کارون + عکس

 25. بازداشت شبانه مقام مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی خودرو/ گمرک و وزارت صنعت پاسخگو باشند

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 3. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 4. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 9. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 10. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 11. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 12. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 13. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 14. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 15. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 18. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 19. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 20. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 21. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 22. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 23. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 24. اعتراف تلخ برادر «روح‌الله داداشی»

 25. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

پربحث‌های اخیر

 1. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 2. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 3. تصمیم ۳ خریدار بزرگ درمورد ادامه خرید نفت از ایران چیست؟

 4. پمپئو: تحریم های کره شمالی ادامه می یابد

 5. نمایندگان دمکرات خواستار ادای توضیحات مترجم ترامپ شدند

 6. هدایت اعتراضات عراقیها از خارج/ فتنه جدیدی در راه است؟

 7. انتقاد شدید سیاستمداران آمریکا از موضع گیری ترامپ در دیدار با پوتین

 8. نطق آتشین اوباما علیه اقتدارگرایی جدید

 9. آلبرایت: ترامپ موهبتی برای پوتین است

 10. نژادپرستانه‌ترین قانون در رژیم صهیونیستی تصویب شد/ «کشور یهود» اعراب را از فلسطین اشغالی حذف می‌کند

 11. روش‌های آمریکا برای شکنجه فرزندان مهاجران؛ آزار جنسی تا آب‌های غیربهداشتی

 12. ترامپ: پوتین را مسئول دخالت در انتخابات آمریکا می‌دانم

 13. وضعیت اضطراری در ترکیه منقضی شد

 14. روسیه: حضور ایران در سوریه قانونی است/فشار روی تهران جواب نمی‌دهد

 15. احتمال کودتا علیه ترامپ / خشن ترین حملات رسانه ای و نخبگانی بعد از دیدار با پوتین

 16. ترامپ: پوتین از سخت‌گیری من بر روسیه خوشحال نیست

 17. اتحادیه‌اروپا به تل آویو هشدار داد

 18. گاف ترامپ این بار درباره دیدار با ملکه انگلیس

 19. روسیه درباره احتمال تحرکات شیمیایی در سوریه هشدار داد

 20. تحرکات در آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت صهیونیست‌ها بر جولان اشغالی

 21. آرامکو ریاض در آتش می‌سوزد

پربحث‌های دیروز

 1. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 2. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 3. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 4. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 5. ضرر 10 میلیارد دلاری اروپا از کاهش صادرت نفت ایران

 6. هند در دوراهی انتخاب نفت ارزان ایران یا حرف‌شنوی از ترامپ

 7. امارات و عربستان جایگزین ایران در بازار نفت هند می‌شوند

 8. رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا: نمی‌توانیم با سرمایه‌گذاری در ایران فعالیت جهانی خود را به خطر بیندازیم

 9. میدل ایست آی: بخواهید یا نخواهید، ایران «قوی‌ترین بازیگر» در عراق می‌ماند

 10. سفر نماینده ویژه پوتین برای مطلع‌کردن ایران از نتایج نشست «هلسینکی» به تهران

 11. ترامپ: پوتین از سخت‌گیری من بر روسیه خوشحال نیست

 12. اتحادیه‌اروپا به تل آویو هشدار داد

 13. گاف ترامپ این بار درباره دیدار با ملکه انگلیس

 14. روسیه درباره احتمال تحرکات شیمیایی در سوریه هشدار داد

 15. تحرکات در آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت صهیونیست‌ها بر جولان اشغالی

 16. آرامکو ریاض در آتش می‌سوزد

 17. ترامپ: منتقدانم به بیماری روانی دچارند

 18. درخواست سیاسی اشرف غنی از طالبان

 19. واکنش مسکو به اخراج دیپلمات‌های روسیه از یونان

 20. چین روی پسته آمریکا ۴۵ درصد تعرفه اعمال کرد

 21. برادر «علی عبدالله صالح» در شمال صنعاء ترور شد

 22. مقام فرانسوی از کارشکنی ضدبرجامی آمریکا خبر داد

 23. سفرای فرانسه، بلژیک و هلند با ظریف خداحافظی کردند

 24. گاردین: ترزا می قادر به اداره امور نیست

 25. جراحی تومور عجیب در گردن مرد هندی+تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 2. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 3. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 4. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

 5. کارشناس صهیونیست: شاید ما ابرهای ایران را نابارور می‌کنیم

 6. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 7. جلوس ترامپ بر صندلی چرچیل با انتقاد روبرو شد+ عکس

 8. فلسفه جیب ‌بری ترامپ!

 9. در نجف و شهرهای عراق چه خبر است؟/ حمله به فرودگاه نجف + تصاویر

 10. هند پیمان تجارت ریال-روپیه با ایران را لغو می‌کند

 11. ولایتی: با دولت واشنگتن مذاکره نمی‌کنیم

 12. ترامپ: پس از خروج از برجام، ایران غرق در آشوب شده است

 13. نتانیاهو: مشکل ما ایران است نه بشار اسد

 14. ادعای رسانه‌های آمریکا درباره جزئیات سرقت اسناد هسته‌ای محرمانه ایران

 15. خبر ظریف از مذاکره برای تضمین روابط بانکی و فروش نفت

 16. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 17. هند خرید نفت از آمریکا را 2 برابر کرد/کاهش 16 درصدی خرید از ایران

 18. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 19. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 20. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 21. دولت‌های اروپایی باز کردن کانال مالی برای ایران را به اجرای FATF گره زدند

 22. ادعای رویترز: صادرات نفت ایران ممکن است به ۷۰۰ هزار بشکه برسد

 23. تمام خیانت‌های پاریس به تهران در یک نگاه

 24. پژو از ایران رفت، فروش محصولاتش در خاورمیانه ۲۶ درصد کاهش یافت

 25. رهبر کره شمالی سیب‌زمینی را به دیدار با پامپئو ترجیح داد

آخرین عناوین