بازی مقتدی صدر در زمین سعودی؟

گروه جهان الف،   3970226056 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازی مقتدی صدر در زمین سعودی؟

انتخابات عراق تبدیل به معادله‌ای پیچیده شده است که به آسانی نمی‌توان آن را حل کرد.

شگفتی این دور از انتخابات شخصی جز مقتدی صدر نیست؛ کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد، بعد از شمارش ۹۱ درصد آرا در ۱۶ استان از مجموع ۱۸ استان عراق فهرست "سائرون" به ریاست مقتدی صدر همچنان پیشتاز انتخابات پارلمانی است و پس از آن فهرست "الفتح" به ریاست هادی العامری قرار دارد.

هم اکنون تمام نگاه‌ها به مقتدی صدر است که می‌تواند سرنوشت و آینده دولت عراق را رقم بزند. برخلاف العبادی که یک متحد همزمان با ایالات متحده و ایران است، مقتدی صدر عملا مخالف نفوذ هردو کشور است. حالا صدر که همواره خواستار انحلال الحشد الشعبی بود، در توئیتی از ترکیب دولتی که قصد دارد تشکیل دهد پرده برداشته و در آن به بیشتر احزاب به جز فهرست الفتح وابسته به هادی العامری و ائتلاف "دوله قانون" به ریاست نوری مالکی اشاره کرده و به خوبی مبرهن است که او به دنبال سد کردن راه به روی ائتلاف نوری مالکی است؛ امری که به مذاق عربستان خوش آمده است. البته ائتلاف مقتدی صدرمشخص است نمی‌تواند اکثریت را در پارلمان جدید از آن خود کند،مخصوصا پس از این که بین او و کمونیست های تحت حمایت اش صدای اختلاف به گوش می رسد، بنابراین باید برای به دست آوردن بیشتر کرسی‌ها به ائتلاف با احزاب کوچک تر بپردازد.

هرچند ائتلاف الفتح به ریاست هادی العامری (الحشد الشعبی) می‌تواند با ائتلاف "دوله قانون" به ریاست نوری مالکی و الحکمه به ریاست عمار حکیم و فراکسیون‌های سنی فعال در الانبار و صلاح الدین کرسی‌های بیشتری در مقایسه با صدر و حیدر العبادی (ائتلاف النصر) به دست آورد.در هر دو حالت دو طرف نیاز به احزاب اصلی کرد یعنی حزب دموکرات کردستان عراق و حزب اتحادیه میهنی به ریاست جلال طالبانی رهبر فقید این حزب دارند.

نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق هم به احزاب سیاسی در زمینه مذاکره درباره تشکیل دولت چراغ سبز نشان داده است. در بغداد نیز حیدر العبادی نخست وزیر عراق آمادگی خود را برای تشکیل "قوی‌ترین دولت" عاری از فساد و به دور از طرح‌های خارجی اعلام کرده است.مقتدی صدر در پیام توئیتری خود  از صنعت ایهام استفاده کرده و نوشته: "ما (سائرون) با "حکمت" (الحکمه) و "ملی‌گرایی" (الوطنیه) اراده ملت (تجمع اراده  الانتخابی) خواهیم بود و برای ایجاد (الجیل الجدید) نسلی جدید تلاش می‌کنیم تا "تغییر" (جنبش تغییر) به سوی اصلاحات را شاهد باشیم و "تصمیم" (القرار) ما عراقی خواهد بود تا پرچم‌های " (البیارق) پیروزی (النصر) را بالا ببریم و بغداد (بغداد هویتنا) پایتخت ماست و حرکت ما (الدیمقراطی) "دموکراتیک" خواهد بود و دولتی تکنوکرات بدون حزب‌گرایی تشکیل می‌دهیم".وی از همان ابتدا از طریق ائتلاف با گروه‌های کمونیست و افراد مستقل شعار خود را برای دولت آینده مبارزه با فساد اعلام کرد. به این ترتیب با ترکیبی که مقتدی صدر اعلام کرده به خوبی مشخص است که هادی العامری و ائتلاف نوری مالکی در این دولت جایی ندارند دو ائتلافی که آن ها را نزدیک به ایران می‌دانند.صدر به شیوه‌ای‌ خاص در این توئیت ائتلاف "الفتح المبین" و "ائتلاف دوله قانون" را کنار گذاشته و به بقیه گروه‌ها که آن ها را همسو با طرح‌هایش در زمینه مبارزه با فساد، پایان تقسیم بندی جناحی و حزبی و عبور از طایفه‌ای دانسته، چراغ سبز نشان داده است.مقتدی صدر سعی در جذب جریان الحکمه وابسته به عمار حکیم در طرح خود دارد.

این توئیت صدر همچنین شامل ائتلاف الوطنیه به ریاست ایاد علاوی، ائتلافی با اکثریت سنی، "تجمع اراده الانتخابی" به رهبری حنان الفتلاوی یکی از نزدیکان سابق مالکی می‌شود.به گفته بسیاری، صدر عمدا می‌خواهد راه را به روی نوری مالکی در کسب کرسی‌های جدید پارلمانی به شیوه ائتلاف با احزاب کوچک تر ببندد که از جمله آن ها "تجمع اراده" و "الجیل الجدید" هستند. الجیل الجدید حزب کردی مخالف نوپا در اقلیم کردستان است که با خیزش نسل جدید به ریاست شاهسوار عبدالواحد شکل گرفت.همچنین این توئیت صدر شامل فراکسیون‌های تغییر، القرار، بیارق الخیر، النصر، بغداد هویتنا یعنی گروه‌های سنی همپیمان با حیدر العبادی است.طرح نقشه راه دولت آینده عراق که به خوبی مشخصات آن در توئیت مقتدی صدر آمده است، حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی را هم از قلم نینداخته است.

خراسان در ادامه نوشت ائتلاف‌ها در این توئیت کوچک ترسیم شده و حامیان صدر می‌گویند، قادر خواهد بود فراکسیونی بزرگ در داخل پارلمان تشکیل دهد و صعود فهرست الفتح را صعودی بی‌معنی سازد و عملا بساط تشکیل دولت و حتی مشارکت در آن را از زیر پای این فهرست بکشد، در حالی رهبران الفتح به دنبال این هستند که حرف آخر را در تشکیل دولت و انتخاب نخست وزیر طبق شروط‌شان بزنند.اما این توئیت صدر از چشم عربستان دور نمانده و فورا ثامر سبهان، سفیر سابق و جنجالی عربستان در عراق و وزیر مشاور ریاض در امور کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در صفحه رسمی توئیتر خود با ذوق زدگی  از توئیت مقتدی صدر استقبال کرد.به نظر می رسد سعودی ها با باز کردن پرونده‌ای دیگر از طریق جریان شیعی صدر و نیز ایجاد اختلاف‌افکنی به دنبال تغییر ساختار قدرت در عراق هستند،آیا تقلای ریاض از طریق صدر به نتیجه خواهد رسید؟

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۷۶۷۵۱۱:۲۷:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
سعودی ها با شکست ایاد علاوی ، شکست سنگینی در انتخابات عراق خوردن ....لذا با شایعه سازی و به کمک رسانه های فارسی زبان بیگانه همدست خود ، می خواهند مقتدی صدر را همراه خود و ضد ایران معرفی کنند تا شکست را بپوشانند.. گروه الفتح وابسته به حشد الشعبی به صورت مستقل و نه ایتلافی ، ۴۷ کرسی در پارلمان دارد و این یعنی کابوس سعودی..و ضد انقلاب همدستش.. چه بخواهند و چه نخواهند ایران بازیگر اصلی در عراق و لبنان است ..
میلاد حمیدی۳۴۷۷۸۷۱۲:۲۳:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اینطور که من دیدم مواضع خوبی داره اگر با سعودی ها نباشه. نوری المالکی به درد نمیخوره
ناشناس۳۴۸۲۸۹۱۷:۲۸:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
مقتدی صدر نه طرفدار سعودی ها هست و نه طرفدار ایرانی ها او طرفدار عراق هست بدون دخالت کشورهای دیگر ظاهرا عراق هم بلاخره دارد بعد از سالها مستقل می شود
ناشناس۳۴۷۸۸۰۱۳:۰۸:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
مهم تشکیل دولت است, امیدوارم رایزنی های ایرانی ها در عراق جواب دهد
ناشناس۳۴۷۶۸۹۱۱:۳۴:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
از ماست که بر ماست!؟
علی۳۴۷۶۹۱۱۱:۳۵:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۶
واقعا در مخیله مقتدی صدر چه میگذرد کسی که ایران باعث بزرگ شدنش در عرصه سیاسی شده حالا به ایران پشت میکند ایا دلارهای نفتی حاکمان وهابی عربستان باعث شده تا او راه خود را از شهدای این خاندان جدا کند جریان دام فتنه فتنه گران خارجی گرفتار شده است خدا خودش بخیر کند البته با وجود ایت الله سیستانی و سایر علمای انقلابی عراق انشاالله این کشور نجات یافته از فتنه تروریستها از این فتنه هم بخوبی عبور کنند
ناشناس۳۴۸۵۱۸۲۱:۲۲:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
یاد ندارم ایران در سبد صدر سرمایه گداری کرده باشه. صدر از زمان جنگ ۲۰۰۳ کارهای افراطی زیاد انجام میداد. سنگر گرفتن در حرم حضرت علی کاری بود که انجامش فقط از صدر برمیاد!
ناشناس۳۴۷۶۹۷۱۱:۳۹:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
بابا مردم عراق بهش رای دادن! چرا قبول نمیکنید؟؟
ناشناس۳۴۷۷۱۰۱۱:۴۶:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۶
مردم عراق حق دارند بدون نفوذ عربستان و امریکا و ایران برای کشورشان تصمیم بگیرند. ایران هم میتواند با توجه به منابع مالی حاصل از زیارت اماکن متبرکه عراق بر تصمیمات دولت عراق به اندازه لازم تاثیر بگذارد و البته خسارت جنگ 8 ساله را هم پیگیری نماید.
ناشناس۳۴۷۷۹۵۱۲:۲۵:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۶
تمام عراق رو ایرانیها دارن میسازن . اون وقت که داعش با پشتیبانی عربستان و امارات و قطر و ترکیه داشت مردم عراق رو میکشت ، بچه های ایرانی رفتن و نجاتشون دادن . حالا همون گرگهایی که زورشون نرسید عراق رو تکه تکه کنن ، شدن دوست ؟! مقتدی صدر در عالم مرجعیت ، با آقای سیستانی دشمنی داره و برای همین با حشد الشعبی که با فراخوان ایشون تشکیل شده دشمنی میکنه . در عالم سیاست هم با نوری المالکی دشمنه و برای همین مدام از ایران بد میگه . راهی که این جوونک بی تدبیر داره میره شبیه به هیچیک از بزرگان خاندان صدر نبوده . تماما ایرانی بودن . شهید صدر ، امام موسی صدر . مگه میشه امروز دین این جوون تبدیل شده باشه به دشمنی با ایران ؟! مشکل مقتدی صدر اینه که نه در عالم مذهب و نه در دنیای سیاست ، نفر اول عراق نیست و داره به هر دری میزنه تا با کمک اراذل سعودی و تحت عنوان ملیت عربی ، به جایگاهی بالاتر از خودش برسه . اما نمیفهمه که اگر امام موسی صدر شد رهبر شیعیان لبنان ، به خاطر خودش بود نه رفقای وهابی و کثیفش !!!
ناشناس۳۴۷۷۱۹۱۱:۵۱:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۶
ال سعود رسیده به حمایت از مقتدی صدر !! زمانی مدعی بودن شیعیان در عراق نباید جایگاهی داشته باشن..
محمد۳۴۷۷۵۳۱۲:۰۷:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
باید اگر دوباره جریانی مانند داعش برای عراق پیش آمد دیگر کوچکترین کمکی نکرد گذاشت بحال خودشان .
ali۳۴۷۷۶۰۱۲:۱۰:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۶
تحولات منطقه به نفع ایران پیش نمی رود. ایجاد ائتلافی از شیعیان و اهل تسنن مخالف ایران در دولت آینده عراق و همچنین سیاست منفعت طلبانه روسها در قبال ایران در سوریه و تحرکات نظامی اسراییل بر علیه عمق استراتژیک ایران در سوریه همگی حاکی از روزهای سخت پیش روی ایران است.
ناشناس۳۴۸۴۵۵۲۰:۰۵:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
خدا باماست امیدوار باش
ناشناس۳۴۷۷۷۰۱۲:۱۳:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
تحلیل بسیار ضعیف بود.... نویسنده کمترین اطلاعی از شرایط سیاسی عراق ندارد مقتدا صدر سابقا هم بزرگترین کمسیون در پارلمان را داشت ،علتش هم کثرت و تعدد گروه هاست ..... اما هرگز نتوانسته بود حتی یک وزارتخانه از دولت را داشته باشد ...... چون بلد نیست ائتلاف کند و دیگر گروه ها به هیچ وجه به او و گروهش که آش شله قلمه کار است اعتماد ندارند ...... الفتح و النصر با هم ائتلاف می کنند و دولت محکمی تشکیل می دهند به همین راحتی
ناشناس۳۴۷۸۱۴۱۲:۳۶:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اینکه یک روحانی شیعه طرفدار استقلال عراق از کشورهای منطقه است برای شما عجیب است ؟
ناشناس۳۴۷۸۵۱۱۲:۵۶:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
این شخص خودرا به دهن جنایتکاران حکام عربستان میاندازد وبه پولهای نفتی عربستان دلبسته است ونمی داند عربستان برایش دامی انداخته چه بسا ترورش کنند وبه گردن ایران بیندازند وجنگ بین شیعیان بیندازند
ناشناس۳۴۷۹۱۱۱۳:۲۰:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
امیدوارم در ساختن عراقی امن و حرفه و مستقل موفق باشند
سعیدروشن کرمانشاهی۳۴۸۰۲۹۱۴:۱۱:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۶
این ادم جنجالی وقدرت طلب خودزمینه ساز ناارامی وشکل گیری جریان سلفی شیعی در عراق است
ناشناس۳۴۸۳۸۳۱۸:۴۱:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۲۶
جریان سلفی شیعی رو شما همین الان برای اولین بار اختراع کردی ؟! سلفی ها گروهی از سنی ها هستن که اغلبشون تکفیری و وهابی میشن . بعد هم میان برای رفتن به بهشت ، شیعه ها رو قتل عام میکنن .
ناشناس۳۴۸۴۵۷۲۰:۰۸:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۶
الخیرو ما وقع
ناشناس۳۴۸۴۶۶۲۰:۱۷:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
عراقی هاخواهان عراقی بدون نفوذووابستگی به هیچ کدوم ازطرف هاست.وبه دنبال هویت خودهستند.
ناشناس۳۴۸۵۱۹۲۱:۲۴:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۶
همین که این نوری المالکی انتخاب نشد جای شکرگذاری دارد .امید است صلح و آرامش به عراق بازگردد . البته بنظر می آید العامری رهبر بهتری برای عراق باشد . بهرحال مردم عراق خو انتخاب کرده اند .
ناشناس۳۴۸۵۲۳۲۱:۲۸:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
راستی صدر برای مقابله با داعش دقیقا چکار کرد؟ گفت که سپاه بدر باید متلاشی بشه! نمیدونم دقیقا از از بین رفتن داعش خوشحال میشن یا ناراحت!

پربحث‌های امروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 3. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 4. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 5. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 6. بیدار بمان آقای فوکویاما

 7. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 8. رئیس اتحادیه طلا و جواهر: شب یلدا تاثیری در قیمت سکه و طلا ندارد

 9. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 10. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 11. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 12. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 13. ایرانی‌ها به کدام کشورها بیشتر سفر کرده‌اند؟

 14. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 15. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 16. سپرده‌گذاری ۵ هزار میلیاردی صندوق توسعه ملی در بانک‌ها برای پرداخت وام

 17. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 18. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 19. پمپئو: چین شهروندان کانادایی‌ بازداشت شده را آزاد کند

 20. آغاز فعالیت سامانه بارشی از فردا

 21. Pro HUAWEI Mate 20 گوشی که هیچ وقت خاموش نمی‌شود

 22. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 23. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 24. معاون وزیر خارجه روسیه با بشار اسد دیدار کرد

 25. آشنایی با علل و علایم بروز سکته مغزی

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 5. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 6. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 7. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 8. رمز پیروزی

 9. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 10. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 11. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 16. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 17. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 18. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 19. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 20. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 21. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 22. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 23. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 24. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 25. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 17. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 18. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 19. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 20. حرف های یک مهندس برق مملکت

 21. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 22. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 23. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 24. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 25. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

پربحث‌های اخیر

 1. بیدار بمان آقای فوکویاما

 2. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 3. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 4. اردوغان: قاتل خاشقجی را می‌شناسم

 5. هنیه: صفحه جدیدی از درگیری با اسرائیل را آغشته به خون گشوده‌ایم

 6. پمپئو: چین شهروندان کانادایی‌ بازداشت شده را آزاد کند

 7. معاون وزیر خارجه روسیه با بشار اسد دیدار کرد

 8. مظلومی که داستان ندارد

 9. طرح گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه نظام بانکی ایران

 10. ترامپ برای «جان کلی» جایگزین موقت معرفی کرد

 11. مایکل کوهن: ترامپ می‌دانست پرداخت حق‌السکوت اشتباه است

 12. چین افزایش تعرفه واردات بر کالاهای آمریکایی را به تعویق انداخت

 13. اسپوتنیک: عربستان صادرات نفت به آمریکا را کاهش می‌دهد

 14. الحوثی: فرزندان خاشقجی بخواهند، جسد پدرشان را جست‌وجو می‌کنیم

 15. شورای امنیت درباره حزب‌الله نشست برگزار می‌کند

 16. غزه آماده مشارکت در سی‌وهشتمین جمعه راهپیمایی بازگشت

 17. بن سلمان درصدد دیدار با نتانیاهو و ترامپ

 18. چهارشنبه انتشار جزئیات توافق اروپا برای برگزیت

 19. درصورت خروج آمریکا از پیمان موشکی روسیه به آن پایبند نمی ماند

 20. هند و روسیه از پایگاه های نظامی یکدیگر استفاده می کنند

پربحث‌های دیروز

 1. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 2. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 3. افزایش اعتراض ها در اردن، دستور پادشاه در عفو هزاران زندانی

 4. مجلس نمایندگان آمریکا، میانمار را به "نسل کشی" علیه روهینگیا متهم کرد

 5. اردوغان: قاتل خاشقجی را می‌شناسم

 6. هنیه: صفحه جدیدی از درگیری با اسرائیل را آغشته به خون گشوده‌ایم

 7. گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند

 8. روسیه 12 بلوک نیروگاه هسته ای در هند می سازد

 9. انفجار از درون؛ آیا این اتفاق به دیگر اعضای اتحادیه اروپا نیز سرایت خواهد کرد؟

 10. الحوثی: فرزندان خاشقجی بخواهند، جسد پدرشان را جست‌وجو می‌کنیم

 11. شورای امنیت درباره حزب‌الله نشست برگزار می‌کند

 12. غزه آماده مشارکت در سی‌وهشتمین جمعه راهپیمایی بازگشت

 13. بن سلمان درصدد دیدار با نتانیاهو و ترامپ

 14. چهارشنبه انتشار جزئیات توافق اروپا برای برگزیت

 15. درصورت خروج آمریکا از پیمان موشکی روسیه به آن پایبند نمی ماند

 16. هند و روسیه از پایگاه های نظامی یکدیگر استفاده می کنند

 17. چین به دانشمندان خود در سفر به آمریکا هشدار داد

 18. روسیه وچین تصمیم شورای امنیت برای ارسال کمک به مخالفان سوری را وتو کردند

 19. افزایش فروش نفت عربستان به چین

 20. استقبال حزب‌الله از عملیات‌های شهادت‌طلبانه در قدس و رام‌الله

 21. طرح عدم اعتماد به دولت مکرون رای نیاورد

 22. اسد: بازسازی اقتصاد سوریه 250 تا 400 میلیارد دلار هزینه دارد

 23. اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را برای 6ماه دیگر تمدید کرد

 24. آمریکا دو پایگاه جدید در شمال سوریه احداث کرد

 25. تغییرات در حلقه نزدیکان به ولیعهد سعودی

پربحث‌های هفته

 1. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 2. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 3. رونمایی از کانال مالی اروپا برای ارتباط با ایران/ آیا اس پی وی کارآمد خواهد بود؟

 4. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 5. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 6. سفیر روسیه در ایران: اروپایی‌ها اهل حرفند نه عمل و هیچ چیزی به نفع ایران عملیاتی نخواهد شد

 7. ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل

 8. میامی هرالد: اعزام ناوگروه ایران به ونزوئلا "مادر همه تحریکات" خواهد بود

 9. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 10. جزئیات تازه‌ای از نقش بن‌سلمان در قتل خاشقچی/ پای انگلیس هم به ماجرا باز شد

 11. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 12. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 13. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 14. سقوط یک قبیله!

 15. موگرینی: حمایت از برجام باعث نمی‌شود از مسائل دیگر چشم‌پوشی کنیم

 16. ترامپ با فحاشی از خجالت تیلرسون درآمد

 17. ترامپ: معترضان فرانسوی شعار می‌دهند ترامپ را می‌خواهیم!

 18. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 19. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

 20. تکرار صحنه‌های ۸۸ ایران در فرانسه  

 21. اردوغان: دموکراسی در اروپا شکست خورده است

 22. ماکرون در فرانسه وضعیت اضطراری اقتصادی اعلام کرد

 23. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 24. ظریف: برای رسیدن به منطقه ای قوی، نیازمند گفتگو هستیم

 25. الگوبرداری ماکرون از صدام

آخرین عناوین