سپینو-مگنت

بازی مقتدی صدر در زمین سعودی؟

گروه جهان الف،   3970226056 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازی مقتدی صدر در زمین سعودی؟

انتخابات عراق تبدیل به معادله‌ای پیچیده شده است که به آسانی نمی‌توان آن را حل کرد.

شگفتی این دور از انتخابات شخصی جز مقتدی صدر نیست؛ کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد، بعد از شمارش ۹۱ درصد آرا در ۱۶ استان از مجموع ۱۸ استان عراق فهرست "سائرون" به ریاست مقتدی صدر همچنان پیشتاز انتخابات پارلمانی است و پس از آن فهرست "الفتح" به ریاست هادی العامری قرار دارد.

هم اکنون تمام نگاه‌ها به مقتدی صدر است که می‌تواند سرنوشت و آینده دولت عراق را رقم بزند. برخلاف العبادی که یک متحد همزمان با ایالات متحده و ایران است، مقتدی صدر عملا مخالف نفوذ هردو کشور است. حالا صدر که همواره خواستار انحلال الحشد الشعبی بود، در توئیتی از ترکیب دولتی که قصد دارد تشکیل دهد پرده برداشته و در آن به بیشتر احزاب به جز فهرست الفتح وابسته به هادی العامری و ائتلاف "دوله قانون" به ریاست نوری مالکی اشاره کرده و به خوبی مبرهن است که او به دنبال سد کردن راه به روی ائتلاف نوری مالکی است؛ امری که به مذاق عربستان خوش آمده است. البته ائتلاف مقتدی صدرمشخص است نمی‌تواند اکثریت را در پارلمان جدید از آن خود کند،مخصوصا پس از این که بین او و کمونیست های تحت حمایت اش صدای اختلاف به گوش می رسد، بنابراین باید برای به دست آوردن بیشتر کرسی‌ها به ائتلاف با احزاب کوچک تر بپردازد.

هرچند ائتلاف الفتح به ریاست هادی العامری (الحشد الشعبی) می‌تواند با ائتلاف "دوله قانون" به ریاست نوری مالکی و الحکمه به ریاست عمار حکیم و فراکسیون‌های سنی فعال در الانبار و صلاح الدین کرسی‌های بیشتری در مقایسه با صدر و حیدر العبادی (ائتلاف النصر) به دست آورد.در هر دو حالت دو طرف نیاز به احزاب اصلی کرد یعنی حزب دموکرات کردستان عراق و حزب اتحادیه میهنی به ریاست جلال طالبانی رهبر فقید این حزب دارند.

نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق هم به احزاب سیاسی در زمینه مذاکره درباره تشکیل دولت چراغ سبز نشان داده است. در بغداد نیز حیدر العبادی نخست وزیر عراق آمادگی خود را برای تشکیل "قوی‌ترین دولت" عاری از فساد و به دور از طرح‌های خارجی اعلام کرده است.مقتدی صدر در پیام توئیتری خود  از صنعت ایهام استفاده کرده و نوشته: "ما (سائرون) با "حکمت" (الحکمه) و "ملی‌گرایی" (الوطنیه) اراده ملت (تجمع اراده  الانتخابی) خواهیم بود و برای ایجاد (الجیل الجدید) نسلی جدید تلاش می‌کنیم تا "تغییر" (جنبش تغییر) به سوی اصلاحات را شاهد باشیم و "تصمیم" (القرار) ما عراقی خواهد بود تا پرچم‌های " (البیارق) پیروزی (النصر) را بالا ببریم و بغداد (بغداد هویتنا) پایتخت ماست و حرکت ما (الدیمقراطی) "دموکراتیک" خواهد بود و دولتی تکنوکرات بدون حزب‌گرایی تشکیل می‌دهیم".وی از همان ابتدا از طریق ائتلاف با گروه‌های کمونیست و افراد مستقل شعار خود را برای دولت آینده مبارزه با فساد اعلام کرد. به این ترتیب با ترکیبی که مقتدی صدر اعلام کرده به خوبی مشخص است که هادی العامری و ائتلاف نوری مالکی در این دولت جایی ندارند دو ائتلافی که آن ها را نزدیک به ایران می‌دانند.صدر به شیوه‌ای‌ خاص در این توئیت ائتلاف "الفتح المبین" و "ائتلاف دوله قانون" را کنار گذاشته و به بقیه گروه‌ها که آن ها را همسو با طرح‌هایش در زمینه مبارزه با فساد، پایان تقسیم بندی جناحی و حزبی و عبور از طایفه‌ای دانسته، چراغ سبز نشان داده است.مقتدی صدر سعی در جذب جریان الحکمه وابسته به عمار حکیم در طرح خود دارد.

این توئیت صدر همچنین شامل ائتلاف الوطنیه به ریاست ایاد علاوی، ائتلافی با اکثریت سنی، "تجمع اراده الانتخابی" به رهبری حنان الفتلاوی یکی از نزدیکان سابق مالکی می‌شود.به گفته بسیاری، صدر عمدا می‌خواهد راه را به روی نوری مالکی در کسب کرسی‌های جدید پارلمانی به شیوه ائتلاف با احزاب کوچک تر ببندد که از جمله آن ها "تجمع اراده" و "الجیل الجدید" هستند. الجیل الجدید حزب کردی مخالف نوپا در اقلیم کردستان است که با خیزش نسل جدید به ریاست شاهسوار عبدالواحد شکل گرفت.همچنین این توئیت صدر شامل فراکسیون‌های تغییر، القرار، بیارق الخیر، النصر، بغداد هویتنا یعنی گروه‌های سنی همپیمان با حیدر العبادی است.طرح نقشه راه دولت آینده عراق که به خوبی مشخصات آن در توئیت مقتدی صدر آمده است، حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی را هم از قلم نینداخته است.

خراسان در ادامه نوشت ائتلاف‌ها در این توئیت کوچک ترسیم شده و حامیان صدر می‌گویند، قادر خواهد بود فراکسیونی بزرگ در داخل پارلمان تشکیل دهد و صعود فهرست الفتح را صعودی بی‌معنی سازد و عملا بساط تشکیل دولت و حتی مشارکت در آن را از زیر پای این فهرست بکشد، در حالی رهبران الفتح به دنبال این هستند که حرف آخر را در تشکیل دولت و انتخاب نخست وزیر طبق شروط‌شان بزنند.اما این توئیت صدر از چشم عربستان دور نمانده و فورا ثامر سبهان، سفیر سابق و جنجالی عربستان در عراق و وزیر مشاور ریاض در امور کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در صفحه رسمی توئیتر خود با ذوق زدگی  از توئیت مقتدی صدر استقبال کرد.به نظر می رسد سعودی ها با باز کردن پرونده‌ای دیگر از طریق جریان شیعی صدر و نیز ایجاد اختلاف‌افکنی به دنبال تغییر ساختار قدرت در عراق هستند،آیا تقلای ریاض از طریق صدر به نتیجه خواهد رسید؟

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۷۶۷۵۱۱:۲۷:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
سعودی ها با شکست ایاد علاوی ، شکست سنگینی در انتخابات عراق خوردن ....لذا با شایعه سازی و به کمک رسانه های فارسی زبان بیگانه همدست خود ، می خواهند مقتدی صدر را همراه خود و ضد ایران معرفی کنند تا شکست را بپوشانند.. گروه الفتح وابسته به حشد الشعبی به صورت مستقل و نه ایتلافی ، ۴۷ کرسی در پارلمان دارد و این یعنی کابوس سعودی..و ضد انقلاب همدستش.. چه بخواهند و چه نخواهند ایران بازیگر اصلی در عراق و لبنان است ..
میلاد حمیدی۳۴۷۷۸۷۱۲:۲۳:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اینطور که من دیدم مواضع خوبی داره اگر با سعودی ها نباشه. نوری المالکی به درد نمیخوره
ناشناس۳۴۸۲۸۹۱۷:۲۸:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
مقتدی صدر نه طرفدار سعودی ها هست و نه طرفدار ایرانی ها او طرفدار عراق هست بدون دخالت کشورهای دیگر ظاهرا عراق هم بلاخره دارد بعد از سالها مستقل می شود
ناشناس۳۴۷۸۸۰۱۳:۰۸:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
مهم تشکیل دولت است, امیدوارم رایزنی های ایرانی ها در عراق جواب دهد
ناشناس۳۴۷۶۸۹۱۱:۳۴:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
از ماست که بر ماست!؟
علی۳۴۷۶۹۱۱۱:۳۵:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۶
واقعا در مخیله مقتدی صدر چه میگذرد کسی که ایران باعث بزرگ شدنش در عرصه سیاسی شده حالا به ایران پشت میکند ایا دلارهای نفتی حاکمان وهابی عربستان باعث شده تا او راه خود را از شهدای این خاندان جدا کند جریان دام فتنه فتنه گران خارجی گرفتار شده است خدا خودش بخیر کند البته با وجود ایت الله سیستانی و سایر علمای انقلابی عراق انشاالله این کشور نجات یافته از فتنه تروریستها از این فتنه هم بخوبی عبور کنند
ناشناس۳۴۸۵۱۸۲۱:۲۲:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
یاد ندارم ایران در سبد صدر سرمایه گداری کرده باشه. صدر از زمان جنگ ۲۰۰۳ کارهای افراطی زیاد انجام میداد. سنگر گرفتن در حرم حضرت علی کاری بود که انجامش فقط از صدر برمیاد!
ناشناس۳۴۷۶۹۷۱۱:۳۹:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
بابا مردم عراق بهش رای دادن! چرا قبول نمیکنید؟؟
ناشناس۳۴۷۷۱۰۱۱:۴۶:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۶
مردم عراق حق دارند بدون نفوذ عربستان و امریکا و ایران برای کشورشان تصمیم بگیرند. ایران هم میتواند با توجه به منابع مالی حاصل از زیارت اماکن متبرکه عراق بر تصمیمات دولت عراق به اندازه لازم تاثیر بگذارد و البته خسارت جنگ 8 ساله را هم پیگیری نماید.
ناشناس۳۴۷۷۹۵۱۲:۲۵:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۶
تمام عراق رو ایرانیها دارن میسازن . اون وقت که داعش با پشتیبانی عربستان و امارات و قطر و ترکیه داشت مردم عراق رو میکشت ، بچه های ایرانی رفتن و نجاتشون دادن . حالا همون گرگهایی که زورشون نرسید عراق رو تکه تکه کنن ، شدن دوست ؟! مقتدی صدر در عالم مرجعیت ، با آقای سیستانی دشمنی داره و برای همین با حشد الشعبی که با فراخوان ایشون تشکیل شده دشمنی میکنه . در عالم سیاست هم با نوری المالکی دشمنه و برای همین مدام از ایران بد میگه . راهی که این جوونک بی تدبیر داره میره شبیه به هیچیک از بزرگان خاندان صدر نبوده . تماما ایرانی بودن . شهید صدر ، امام موسی صدر . مگه میشه امروز دین این جوون تبدیل شده باشه به دشمنی با ایران ؟! مشکل مقتدی صدر اینه که نه در عالم مذهب و نه در دنیای سیاست ، نفر اول عراق نیست و داره به هر دری میزنه تا با کمک اراذل سعودی و تحت عنوان ملیت عربی ، به جایگاهی بالاتر از خودش برسه . اما نمیفهمه که اگر امام موسی صدر شد رهبر شیعیان لبنان ، به خاطر خودش بود نه رفقای وهابی و کثیفش !!!
ناشناس۳۴۷۷۱۹۱۱:۵۱:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۶
ال سعود رسیده به حمایت از مقتدی صدر !! زمانی مدعی بودن شیعیان در عراق نباید جایگاهی داشته باشن..
محمد۳۴۷۷۵۳۱۲:۰۷:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
باید اگر دوباره جریانی مانند داعش برای عراق پیش آمد دیگر کوچکترین کمکی نکرد گذاشت بحال خودشان .
ali۳۴۷۷۶۰۱۲:۱۰:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۶
تحولات منطقه به نفع ایران پیش نمی رود. ایجاد ائتلافی از شیعیان و اهل تسنن مخالف ایران در دولت آینده عراق و همچنین سیاست منفعت طلبانه روسها در قبال ایران در سوریه و تحرکات نظامی اسراییل بر علیه عمق استراتژیک ایران در سوریه همگی حاکی از روزهای سخت پیش روی ایران است.
ناشناس۳۴۸۴۵۵۲۰:۰۵:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
خدا باماست امیدوار باش
ناشناس۳۴۷۷۷۰۱۲:۱۳:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
تحلیل بسیار ضعیف بود.... نویسنده کمترین اطلاعی از شرایط سیاسی عراق ندارد مقتدا صدر سابقا هم بزرگترین کمسیون در پارلمان را داشت ،علتش هم کثرت و تعدد گروه هاست ..... اما هرگز نتوانسته بود حتی یک وزارتخانه از دولت را داشته باشد ...... چون بلد نیست ائتلاف کند و دیگر گروه ها به هیچ وجه به او و گروهش که آش شله قلمه کار است اعتماد ندارند ...... الفتح و النصر با هم ائتلاف می کنند و دولت محکمی تشکیل می دهند به همین راحتی
ناشناس۳۴۷۸۱۴۱۲:۳۶:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اینکه یک روحانی شیعه طرفدار استقلال عراق از کشورهای منطقه است برای شما عجیب است ؟
ناشناس۳۴۷۸۵۱۱۲:۵۶:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
این شخص خودرا به دهن جنایتکاران حکام عربستان میاندازد وبه پولهای نفتی عربستان دلبسته است ونمی داند عربستان برایش دامی انداخته چه بسا ترورش کنند وبه گردن ایران بیندازند وجنگ بین شیعیان بیندازند
ناشناس۳۴۷۹۱۱۱۳:۲۰:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
امیدوارم در ساختن عراقی امن و حرفه و مستقل موفق باشند
سعیدروشن کرمانشاهی۳۴۸۰۲۹۱۴:۱۱:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۶
این ادم جنجالی وقدرت طلب خودزمینه ساز ناارامی وشکل گیری جریان سلفی شیعی در عراق است
ناشناس۳۴۸۳۸۳۱۸:۴۱:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۲۶
جریان سلفی شیعی رو شما همین الان برای اولین بار اختراع کردی ؟! سلفی ها گروهی از سنی ها هستن که اغلبشون تکفیری و وهابی میشن . بعد هم میان برای رفتن به بهشت ، شیعه ها رو قتل عام میکنن .
ناشناس۳۴۸۴۵۷۲۰:۰۸:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۶
الخیرو ما وقع
ناشناس۳۴۸۴۶۶۲۰:۱۷:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
عراقی هاخواهان عراقی بدون نفوذووابستگی به هیچ کدوم ازطرف هاست.وبه دنبال هویت خودهستند.
ناشناس۳۴۸۵۱۹۲۱:۲۴:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۶
همین که این نوری المالکی انتخاب نشد جای شکرگذاری دارد .امید است صلح و آرامش به عراق بازگردد . البته بنظر می آید العامری رهبر بهتری برای عراق باشد . بهرحال مردم عراق خو انتخاب کرده اند .
ناشناس۳۴۸۵۲۳۲۱:۲۸:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
راستی صدر برای مقابله با داعش دقیقا چکار کرد؟ گفت که سپاه بدر باید متلاشی بشه! نمیدونم دقیقا از از بین رفتن داعش خوشحال میشن یا ناراحت!
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. ابطحی: احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران زد

 2. مهرداد را یادتان هست؟ پولادی! دارد بر می‌گردد

 3. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 4. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 5. هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

 6. سیگنال اشتباه به بازار سکه

 7. یادداشت‌هایی که از سوختن نجات پیدا کردند!

 8. آخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار

 9. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

 10. 10نفر از اراذل و اوباشی که برای آزادی یک شرور از زندان جشن گرفته بودند،دستگیر شدند

 11. مرگ مشکوک همسر دوم یک مرد/ او یک فرزند 50 روزه دارد/ شوهر بازداشت شد

 12. آذری جهرمی: همراهی مردم کلید پشت سر گذاشتن موانع است/ خدمت به مردم باید صادقانه باشد

 13. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 14. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 15. جوانی که دوستش را کشته بود در دادگاه اتهام را نپذیرفت/ او قبلا اعتراف کرده بود عاشق همسر دوستش بوده

 16. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 17. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 18. 10 شایعه برتر نقل و انتقالات فوتبال اروپا

 19. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 20. تصمیم ۳ خریدار بزرگ درمورد ادامه خرید نفت از ایران چیست؟

 21. پمپئو: تحریم های کره شمالی ادامه می یابد

 22. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 23. نمایندگان دمکرات خواستار ادای توضیحات مترجم ترامپ شدند

 24. مصرف غذاهای تند برای سلامت مفید است

 25. راهی برای کاهش ریسک سرطان های پروستات و سینه

پربحث‌های دیروز

 1. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 2. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 3. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 4. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 5. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 6. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 7. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 8. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 9. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 10. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 11. فریم به فریم از یک «جنایت خیابانی»

 12. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 13. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 14. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 15. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 16. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 17. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 18. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 19. آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

 20. فتاح: زکات هر منطقه در همانجا هزینه می‌شود

 21. انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی

 22. بیرانوند بالاتر از مودریچ و ام‌باپه در جام‌جهانی

 23. دادستان کل کشور: حکم بابک زنجانی اعدام است و قطعا اعدام می‌شود

 24. زندگی به سبک ۲ هزار سال پیش در کنار کارون + عکس

 25. بازداشت شبانه مقام مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی خودرو/ گمرک و وزارت صنعت پاسخگو باشند

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 3. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 4. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 9. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 10. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 11. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 12. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 13. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 14. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 15. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 18. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 19. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 20. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 21. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 22. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 23. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 24. اعتراف تلخ برادر «روح‌الله داداشی»

 25. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

پربحث‌های اخیر

 1. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 2. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 3. تصمیم ۳ خریدار بزرگ درمورد ادامه خرید نفت از ایران چیست؟

 4. پمپئو: تحریم های کره شمالی ادامه می یابد

 5. نمایندگان دمکرات خواستار ادای توضیحات مترجم ترامپ شدند

 6. هدایت اعتراضات عراقیها از خارج/ فتنه جدیدی در راه است؟

 7. انتقاد شدید سیاستمداران آمریکا از موضع گیری ترامپ در دیدار با پوتین

 8. نطق آتشین اوباما علیه اقتدارگرایی جدید

 9. آلبرایت: ترامپ موهبتی برای پوتین است

 10. نژادپرستانه‌ترین قانون در رژیم صهیونیستی تصویب شد/ «کشور یهود» اعراب را از فلسطین اشغالی حذف می‌کند

 11. روش‌های آمریکا برای شکنجه فرزندان مهاجران؛ آزار جنسی تا آب‌های غیربهداشتی

 12. ترامپ: پوتین را مسئول دخالت در انتخابات آمریکا می‌دانم

 13. وضعیت اضطراری در ترکیه منقضی شد

 14. روسیه: حضور ایران در سوریه قانونی است/فشار روی تهران جواب نمی‌دهد

 15. احتمال کودتا علیه ترامپ / خشن ترین حملات رسانه ای و نخبگانی بعد از دیدار با پوتین

 16. ترامپ: پوتین از سخت‌گیری من بر روسیه خوشحال نیست

 17. اتحادیه‌اروپا به تل آویو هشدار داد

 18. گاف ترامپ این بار درباره دیدار با ملکه انگلیس

 19. روسیه درباره احتمال تحرکات شیمیایی در سوریه هشدار داد

 20. تحرکات در آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت صهیونیست‌ها بر جولان اشغالی

 21. آرامکو ریاض در آتش می‌سوزد

پربحث‌های دیروز

 1. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 2. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 3. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 4. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 5. ضرر 10 میلیارد دلاری اروپا از کاهش صادرت نفت ایران

 6. هند در دوراهی انتخاب نفت ارزان ایران یا حرف‌شنوی از ترامپ

 7. امارات و عربستان جایگزین ایران در بازار نفت هند می‌شوند

 8. رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا: نمی‌توانیم با سرمایه‌گذاری در ایران فعالیت جهانی خود را به خطر بیندازیم

 9. میدل ایست آی: بخواهید یا نخواهید، ایران «قوی‌ترین بازیگر» در عراق می‌ماند

 10. سفر نماینده ویژه پوتین برای مطلع‌کردن ایران از نتایج نشست «هلسینکی» به تهران

 11. ترامپ: پوتین از سخت‌گیری من بر روسیه خوشحال نیست

 12. اتحادیه‌اروپا به تل آویو هشدار داد

 13. گاف ترامپ این بار درباره دیدار با ملکه انگلیس

 14. روسیه درباره احتمال تحرکات شیمیایی در سوریه هشدار داد

 15. تحرکات در آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت صهیونیست‌ها بر جولان اشغالی

 16. آرامکو ریاض در آتش می‌سوزد

 17. ترامپ: منتقدانم به بیماری روانی دچارند

 18. درخواست سیاسی اشرف غنی از طالبان

 19. واکنش مسکو به اخراج دیپلمات‌های روسیه از یونان

 20. چین روی پسته آمریکا ۴۵ درصد تعرفه اعمال کرد

 21. برادر «علی عبدالله صالح» در شمال صنعاء ترور شد

 22. مقام فرانسوی از کارشکنی ضدبرجامی آمریکا خبر داد

 23. سفرای فرانسه، بلژیک و هلند با ظریف خداحافظی کردند

 24. گاردین: ترزا می قادر به اداره امور نیست

 25. جراحی تومور عجیب در گردن مرد هندی+تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 2. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 3. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 4. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

 5. کارشناس صهیونیست: شاید ما ابرهای ایران را نابارور می‌کنیم

 6. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 7. جلوس ترامپ بر صندلی چرچیل با انتقاد روبرو شد+ عکس

 8. فلسفه جیب ‌بری ترامپ!

 9. در نجف و شهرهای عراق چه خبر است؟/ حمله به فرودگاه نجف + تصاویر

 10. هند پیمان تجارت ریال-روپیه با ایران را لغو می‌کند

 11. ولایتی: با دولت واشنگتن مذاکره نمی‌کنیم

 12. ترامپ: پس از خروج از برجام، ایران غرق در آشوب شده است

 13. نتانیاهو: مشکل ما ایران است نه بشار اسد

 14. ادعای رسانه‌های آمریکا درباره جزئیات سرقت اسناد هسته‌ای محرمانه ایران

 15. خبر ظریف از مذاکره برای تضمین روابط بانکی و فروش نفت

 16. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 17. هند خرید نفت از آمریکا را 2 برابر کرد/کاهش 16 درصدی خرید از ایران

 18. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 19. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 20. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 21. دولت‌های اروپایی باز کردن کانال مالی برای ایران را به اجرای FATF گره زدند

 22. ادعای رویترز: صادرات نفت ایران ممکن است به ۷۰۰ هزار بشکه برسد

 23. تمام خیانت‌های پاریس به تهران در یک نگاه

 24. پژو از ایران رفت، فروش محصولاتش در خاورمیانه ۲۶ درصد کاهش یافت

 25. رهبر کره شمالی سیب‌زمینی را به دیدار با پامپئو ترجیح داد

آخرین عناوین