مگنت-ستاره یک مربع

الف در گفتگو با نمایندگان بررسی کرد؛ فاینانسی که تامین نشد و ادعای روحانی زیر سوال رفت/ سرانجام تمجید روحانی از آخوندی برای خرید هواپیما

گروه اقتصادی الف،   3970225215 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
فاینانسی که تامین نشد و ادعای روحانی زیر سوال رفت/ سرانجام تمجید روحانی از آخوندی برای خرید هواپیما

سرانجام تعریف و تمجید روحانی از آخوندی مبنی بر اینکه وی برای خرید هواپیما معطل پول نمی ماند این شد که ایرباس و بوئینگ به بهانه ندادن پول از سوی ایران، از تحویل هواپیما به ایران امتناع کرده و در نهایت بعد از خروج ترامپ از برجام، این 2 شرکت هم از تحویل هواپیما سر باز می زنند.

به گزارش خبرنگار الف، حسن روحانی رییس جمهور روز سه شنبه 24 مرداد سال گذشته در هنگام معرفی عباس آخوندی برای تصدی وزارت راه شهرسازی در صحن مجلس در جملاتی به این مضمون گفت: «برای تصدی وزارت راه و شهرسازی آقای آخوندی معرفی شده که برای خرید هواپیما هی نگوید پول بدهید. خودش می رود و هواپیما می خرد و می آورد. امروز ما بدون تحمیل بودجه‌ای به بودجه کشور هواپیمای نو خریداری می‌کنیم و آقای آخوندی در این زمینه کار بزرگی انجام داده‌اند».

در همین راستا بعد از برجام، وزارت راه و شهرسازی بنا بر اخبار منتشره تهران 200 هواپیمای مسافربری به مبلغ 38.3 میلیارد دلار برای شرکت ایران ایر سفارش داده که شامل 100 فروند هواپیمای ایرباس، 80 فروند هواپیمای بوئینگ و 20 فروند هواپیمای ای تی آر است.

دولت روحانی به انجام این قراردادها خوشبین بود و دلخوش کرد.

اما در هفته های گذشته خبرهایی مبنی بر تحویل نشدن هواپیماهای جدید به ایران مطرح شد.

خبرنگار الف به سراغ نمایندگان رفت و دلایل این موضوع را جویا شد. آنچه نمایندگان بیان کردند با ادعای سال گذشته روحانی در خصوص آخوندی در تضاد است.

محمدرضا رضایی رئیس و صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس معتقدند به دلیل تامین نشدن پول از سوی ایران هواپیما به ایران تحویل نشد.

به عبارت دیگر این نمایندگان معتقدند آنچه باعث تاخیر در تحویل هواپیما به ایران شده همان موضوع فاینانس و وام خارجی است. درست عکس آنچه که روحانی در صحن مجلس گفته بود.

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران و نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با الف گفت: مساله اصلی در تحویل ندادن هواپیما، پول و فاینانس است.

وی حتی به نقل از وزیر راه و شهرسازی گفت: بهانه این شرکت ها پرداخت نشدن پول از سوی ایران است و چون بودجه از محل فاینانس تامین نشد، این شرکت ها هم هواپیما تحویل ندادند.

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران نماینده اردبیل، نیر، نمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف هم همین نظر را بیان کرد و گفت: این شرکت ها می گویند دلیل تحویل نشدن هواپیما و تاخیر در این زمینه پرداخت نشدن رقم قرارداد از سوی ایران است.

به گفته وی دلیل اصلی در تاخیر تحویل هواپیما، همان مساله مالی است و منابع خارجی و فاینانسی که قرار بود تامین شود، تامین نشد.

همچنین سید احسن علوی رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران و نماینده سنندج گفت: ایرباس اعلام کرده که دیگر هواپیمایی به ایران تحویل نمی دهد. شاید 2 هواپیمای دیگر تحویل بدهد و از تحویل بقیه هواپیماها خودداری می کند.

وی افزود: در مجموع ایرباس حدود 13 هواپیما به ایران تحویل داده و بوئینگ هواپیمایی تحویل نداد.

علاوه بر نمایندگان مجلس، اصغر فخریه کاشان معاون وزیر راه و شهرسازی که پیگیری خرید هواپیما از شرکت‌های ایرباس، بویینگ و ای‌تی‌آر را بر عهده دارد، هم صراحتا به مشکل مالی در این زمینه اشاره کرد و گفت: تامین پیش‌پرداختهای هواپیماها به خاطر برخی مسایل داخلی در رابطه با مشخص کردن منابع باعث تاخیر در تحویل هواپیماها شده است.

حال این سوال مطرح است که مگر رئیس جمهور در صحن مجلس نگفته بود که آخوندی وزیری است که برای خرید هواپیما معطل پول نمی ماند؟

تکلیف آن تعریف و تمجید روحانی از این وزیر چه شد؟ مگر قرار نبود آخوندی برای خرید هواپیما معطل پول نماند؟ پس چرا این شرکت ها قبل از خروج آمریکا از برجام پرداخت نشدن پول را بهانه تحویل ندادن هواپیما ذکر می کردند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷آخوندی شیوه‌نامه تشکیل و اداره مجامع عمومی نظام مهندسی را ابلاغ کرد
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷دولت «سخنگو» ندارد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی قزاقستان را به مقصد تهران ترک کرد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی: با امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گام بسیار مهمی برداشته شد/ راه جلوگیری از اختلاف کشورها بهره برداری مشترک از منابع دریای خزر است
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: نامه روحانی به مجلس تهدیدآمیز نبود
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی وارد قزاقستان شد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷ اسنادی که در سفر رئیس جمهور به قزاقستان به امضاء شرکت کنندگان خواهد رسید  
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی تهران را به مقصد قزاقستان ترک کرد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۶۵۳۲۱۵:۱۶:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ترامپ گفت شرکتهای اروپایی و امریکایی ممکن است از خارج شدن او از برجام ضرر کنند ولی ما امنیت و سود بالاتر در بلند مدت را فدای سود کوتاه مدت چند شرکت نخواهیم کرد. نتیجه اینکه خروج امریکا از برجام باعث بالا ماندن قیمت نفت و در نتیجه ادامه رشد سود ده تولید شیل نفتی امریکا از حدود 9 میلیون بشکه به بالای 14 میلیون بشکه یعنی 5 میلیون بشکه اضافی می شود که با نفت 70 دلاری یعنی روز 350 میلیون دلار مستقیم و بسیار بسیار بیشتر غیر مستقیم به نفع اقتصاد امریکا می شود که خود باعث رونق اقتصادی در امریکا و افزایش درامد مردم امریکا و در نتیجه افزایش سفر و نیاز بیشتر به بویینگ و ایرباس خواهد شد و حداقل ده برابر هواپیماهایی که بویینگ و ایرباس از ناحیه فروش به ایران خواهند داشت از ناحیه فروش به خود شرکتهای امریکایی و اروپایی و عربی تولید کنند نفت سود خواهند برد
ناشناس۳۴۶۵۳۵۱۵:۱۶:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
برای رسیدن به اهداف جناحی و انتخاباتی خود ، هواپیمای ایرباس 239 را که در حال عبور از ترکیه به مقصد سنگاپور بود ، در مهراباد فرود اوردند و‌ وزیر و کارکنان برای سلفی گرفتن راهی فرودگاه شدند و ان ابروریزی را برای ایران رقم زدند...که مدت ها سوژه طنز مجلات اروپایی بود... رسانه های زنجیره ای دولتی بعد از سوخت شدن این دستاورد !! ساکت اند، انگار نه خانی اومده ، نه خانی رفته !
ناشناس۳۴۶۵۴۳۱۵:۲۰:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این همه خسارت را متحمل شدیم که اصلاح طلبان به ارزویشان که سلفی با بویینگ بود ، برسند..!
ناشناس۳۴۷۲۰۰۲۳:۴۸:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آرزوی سلفی با موگرینی! :)
ناشناس۳۴۶۵۵۵۱۵:۲۳:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
صرفا این شوآف از سمت آخوندی بود برای اینکه ضعفهایش در حوزه مسکن و راه و ساختان و راه آهن و ... توی چشم نیاد. عملا ایشون 5 سال کل ساخت و ساز در کشور را به رکود کشاند.
ناشناس۳۴۶۵۶۱۱۵:۲۵:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصلا معلوم است در این مملکت چه خبر است قرار داد به این بزرگی امضا می کنند بعد معلوم میشه پول خرید نداریم آیا دولت نباید احتمالات رو در نظر داشته باشد این بود تدبیری که آقایون اصلاح طلب ازش دم میزدند
ناشناس۳۴۶۵۶۷۱۵:۲۹:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقای آخوندی برند است !
ناشناس۳۴۶۵۶۸۱۵:۳۰:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
وای به حال مملکتی که مدیریتش دست شماست
رضا۳۴۶۵۷۸۱۵:۳۵:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
حداقل آخوندی تلاش خود را کرد و نزد آیندگان روسفید است .قبلی ها چه کردند و بعدی ها چه می خواهند بکنند؟
ناشناس۳۴۶۶۲۷۱۵:۵۸:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
به نظر شما در کشور ایران زندگی نمیکنید و فجایع زمان آخوندی در حوزه مسکن و راه را ندیده اید یا دیده اید ولی رانت اجازه گفتن حقیقت را به شما نمیدهد
ناشناس۳۴۶۷۹۴۱۷:۵۶:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
معلومه به تو یکی این وزیر ملیاردی رسیده...
ناشناس۳۴۶۶۰۷۱۵:۴۸:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
؛سلفیهای حقارت رو یادت میاد؟ فقط همونهاباقی مونده ازبرجام شرم آور.
عدالت۳۴۶۶۲۵۱۵:۵۷:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
واقعا جای سوال دارد که شخصی مانند آخوندی چگونه وزیر است و بدتر از آن چگونه بعد از سه استیضاح و بعد از پنج سال افتضاح در حوزه مسکن و راه، همچنان در سمت خود باقی ماند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظرتان اوضاع کشور با این شرایط درست خواهد شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۴۶۹۲۶۱۹:۴۱:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مسکن مگه تو 5 سال اینطوری شده؟!! بقیه چه گلی زدن؟! غیر از دوره دوم اصلاحات که می شد 80 درصد ارزش مسکن را وام گرفت، در 15 سال گذشته وضعیت مسکن فاجعه است!
ناشناس۳۴۷۲۷۴۰۱:۲۷:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۶
خوابی؟
ناشناس۳۴۶۷۰۲۱۶:۵۳:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
خسته نباشی پهلوان.
علی 671۳۴۶۷۴۳۱۷:۱۵:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در پاسخ به این آقا رضای گل که فرمودند آخوندی تلاش خود را کرد درسته بیچاره خیلی زحمت کشید و خون دلخورد .آزادمان کنید با این اظهار نظر های مسخره .روحانی کدام حرف درست رازده در این پنج سال که عمل شده باشد و نتیجه داده باشد جز حرف که نه مایه می خواهد ونه سرمایه ونه اجرا .مگه قول سیب و گلابی به بچه هایمان نداد .کشگ بود .مثل بقیه .آینده هم مثل حال تا این نیز بگذرد .روحانی مچکریم .
ناشناس۳۴۶۸۶۳۱۸:۵۴:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سالها از مسیرهای غیر معمول تجارت شده و هنوز مدیران بلد نیستند از روشهای رایج تجارت استفاده کنند.
سعيد۳۴۷۰۹۳۲۲:۲۱:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
باز خوبه اخوندی ۴ تا ATR و چند تا ایرباس خرید، شما که همه رو به نام دور زدن تحریم ها اختلاس کردین.
ایرانی۳۴۷۱۹۴۲۳:۴۶:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
طبق گزارش وزارت همین آخوندی : دولت قبل در زمان تحریم حدود 100 هواپیمای نو و دست دوم (مثل همین چهارتایی که آخوندی خرید) خریده بودند الکی رفتند 5سال معطلی برای هیچی
ناشناس۳۴۷۲۴۶۰۰:۴۹:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۶
من مطمئنم تو یا پسر وزیر راهی یا تو دفترش چایی میدی بهش . اینکه احتمال ندادم رانت گرفتی پیشکش قدمت
ناشناس۳۴۷۴۵۱۰۹:۲۱:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
آقا سعید انقد سقف آرزو هات رو کوتاه نکن.این نتیجه ی اعتماد ما نبود.بود?
تافردا۳۴۷۴۱۹۰۸:۵۵:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۶
قرارنبود 100درصد پول خرید هوایما فاینانس شود 15 درصد سهم ایران است مضافاً این که در پیش پرداخت ما مصر به دریافت تضمین که در هیچ قرارداد این چنینی باب نیست شدیم در همین زمان بود که بانک صادرکننده ضمانت نامه، موضوع را به بعد از تصمیم ترامپ موکول کرد که این اتفاق افتاد. پس موضوعات را قلب نکنید!
علی۳۴۷۴۶۶۰۹:۳۵:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۶
تحویل بگیرید سیب و گلابی های برجام رو...
آشنا۳۴۸۰۰۶۱۴:۰۱:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
مقصر اصلی نه تحریم است نه برجام است نه ... بلکه مقصر اصلی وزارت راه و شهرسازی است ، یکی از فاینانسرهای منطقه حاضر بود 30 B دلار در پروژه ناوگان هوائی کشور فاینانس انجام دهد وی به وزارت راه معرفی شد نتیجه اش جبهه گیری وزارت راه بود و ... ، اطلاعات کامل موجود است
ناشناس۳۴۹۳۲۶۱۳:۲۹:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
دوستان اصلا نگران نباشید شش ماه دیگر برجامی وجود نخواهد داشت و آنگاه همگی به آرزوی خود میرسیم و زندگی را با تحریمها شروع میکنیم. مطمئن باشید دلار ارزانتر خواهد شد و به 800 تومان برمیگردد و به هر ایرانی اجازه تردد به همه کشورهای دنیا بدون ویزا داده خواهد شد و مشکل تورم و بیکاری هم حل خواهد شد.
دانشگاه علمی کاربردیتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 2. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 3. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 4. حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

 5. قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است

 6. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 7. هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم

 8. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 9. آزادی مرزبان ناجا بعد از ۴۷۶ روز اسارت

 10. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 11. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 12. تبعات خطرناک پیوند بیش از حد زن و شوهر  

 13. نوبخت خبر داد: برنامه پیشنهادات دولت برای حمایت منطقی از پیمانکاران

 14. رو شدن دست بی‌بی‌سی پس از مصاحبه با کارشناس روسی درباره سهم ایران از دریای خزر  

 15. سی‌ان‌ان: بر تحریم‌های آمریکا برای مجبور کردن ایران به مذاکره حساب باز نکنید

 16. نظر"داود هرمیداس باوند" درباره ادعای سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر

 17. شکایت‌های «ارز مسافرتی» را کجا ببریم؟

 18. مالیات بر عایدی سرمایه تنها سوداگران و تقاضای غیرمصرفی را هدف قرار می‌دهد

 19. وزیر دولت اصلاحات: رویکردهای اقتصادی دولت شباهت زیادی به رویکردهای دولت هاشمی دارد

 20. گلستان ، بهشت گردشگری ایران  

 21. عذرخواهی یک رهبر به چه معناست  

 22. شکست شیرها در برابر لشکر کفتارها   

 23. پیشنهاد مقاصد زیبای گردشگری در تابستان ۲۰۱۸

 24. خرم‌آبادی: قمار و شرط بندی در فضای مجازی رشد داشته است

 25. ریزش معدن طلا در ورزقان

پربحث‌های دیروز

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 4. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 5. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 6. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 7. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 8. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 9. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 10. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 11. احمد توکلی: فرزندان همه مسئولان که رانت خوار نیستند/ پاسخ به پویش فرزندت کجاست موجب افزایش اعتماد عمومی است

 12. شما باشید دخترتان را اینگونه شوهر می‌دهید؟ + عکس

 13. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: روحانی روزانه ۱۴ ساعت برای بسته ارزی وقت گذاشت

 14. واکنش قاسمی به شایعات درخصوص تحدید حدود دریای خزر

 15. اَخم شدید روحانی به لاریجانی!  

 16. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 17. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

 18. این همه بی‌تدبیری

 19. رهبر انقلاب : کار کنید نگویید نمی‌گذارند! این حرف قابل پذیرشی نیست

 20. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 21. وندی شرمن: فکر می‌کردم ایران برجام را نقض کند؛ اشتباه کردم

 22. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

 23. راغفر: تخصیص ۲۰ میلیارد دلار در یک هفته بی سابقه است

 24. واکنش «قاضی‌پور» به کمپین فرزندت کجاست؛ پسرم چوپان است

 25. ناطق‌نوری سوار چه خودرویی می‌شود؟   

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 3. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 4. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 5. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 6. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. ظریف: ناامیدی امروز مردم نتیجه سیاه نمایی منتقدان برجام است/ تضمین‌های حفظ برجام را می‌گیریم

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. آن زن فاسد را می‌بینند و این زنان مجاهد را نه + تصاویر

 15. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 16. رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

 17. توضیحات پزشکیان درباره دخترش + واکنش پورابراهیمی

 18. رای مجلس به استیضاح وزیر کار/ خداحافظی ربیعی از دولت

 19. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 20. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های اخیر

 1. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 2. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 3. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 4. هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم

 5. واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه جولای تقریباً نصف شد

 6. نوبخت خبر داد: برنامه پیشنهادات دولت برای حمایت منطقی از پیمانکاران

 7. مالیات بر عایدی سرمایه تنها سوداگران و تقاضای غیرمصرفی را هدف قرار می‌دهد

 8. رئیس کل بانک مرکزی: در نرخ دلار بازار ثانویه دخالتی نمی‌کنیم

 9. تعطیلی شورای گفتگو!/ کرباسیان هم دیگر به جلسات نمی‌آید

 10. اعلام برنامه قطع احتمالی برق تهران + جدول

 11. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 12. ایران در بازار جهانی نفت چگونه باید رفتار کند؟

 13. کدام خودروها از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی معاف می‌شوند؟

 14. کاهش 50 درصدی خرید نفت از ایران در ازای دریافت معافیت از آمریکا

 15. افت سهام بانک‌های آمریکا و اروپا

پربحث‌های دیروز

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 3. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 4. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 5. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 6. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 7. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 8. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

 9. این همه بی‌تدبیری

 10. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

 11. راغفر: تخصیص ۲۰ میلیارد دلار در یک هفته بی سابقه است

 12. پاداش برای هر کس که محتکران را معرفی کند

 13. انتظار کاهشی معامله‌گران در بازار ارز/ معاملات فردایی رونق گرفت

 14. بازار خودرو در انتظار تصمیم رئیس‌جمهوری

 15. واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه جولای تقریباً نصف شد

 16. قیمت برخی خودروهای داخلی 2 میلیون تومان افزایش یافت

 17. مردم تخلف در عرضه بلیت هواپیما را اطلاع دهند

 18. ۳ پیشنهاد اقتصادی عسگراولادی به دولت برای عبور از مشکلات اقتصادی

 19. آخرین قیمت خودروها در بازار

 20. راغفر: به اسم خصوصی‌سازی منابع عمومی را در اختیار نزدیکان و بستگان خود قرار دادند/با چندرغاز برخی مسئولان را براحتی می‌خرند

 21. اتفاق عجیب در پمپ‌بنزین‌ها؛ خرید کارت‌ سوخت!

 22. ماهیگیری بانک‌ها از آب گل آلود!

 23. احتمال واردات خودروهای خارجی قوت گرفت

 24. کشف ۵۰ هزار دستگاه لوازم خانگی احتکار شده

 25. از بازار سکه چه خبر؟

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 3. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 4. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 5. صندوق بین المللی پول: ایران پانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا می‌شود + جدول

 6. بسته جدیدی ارزی دولت و ضعف‌های آن

 7. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 8. نقد توکلی نسبت به بسته ارزی دولت/ به نظر می رسد دولت از دلار هشت هزار تومانی بدش نیامده است  

 9. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 10. ۱۴ پیشنهاد «نعمت‌زاده» برای درمان ارزی کشور

 11. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 12. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 13. پورابراهیمی: از آقای ربیعی به دادگاه شکایت خواهیم کرد/ پرونده کاملا مبسوطی از تخلفات او تهیه شده؛ به اطلاع مردم می‌رسانیم

 14. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 15. دولت؛ اصلاح طلبان و جریان انقلاب/ دولت چه میزان در بهبود وضع موجود می‌تواند مؤثر باشد؟

 16. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 17. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 18. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 19. درج قیمت بر تابلوها/ صرافی‌ها رسما کار خود را آغاز کردند

 20. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 21. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

 22. این همه بی‌تدبیری

 23. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

 24. فرشاد مومنی: رانت‌جویی را برای بقای خود متوقف کنید/ انتقاد از سخنان«بسیار غم انگیز» رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی

 25. نهاوندیان: فرمانده اقتصادی دولت رئیس‌جمهور است/ هر وقت تغییر نیاز باشد، تصمیم می‌گیرند

آخرین عناوین