پاسخی به آقای مطهری درباره جوابیه ایشان به آقای جنتی

معین الحق، گروه تعاملی الف،   3970225127 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
پاسخی به آقای مطهری درباره جوابیه ایشان به آقای جنتی

جوابیه اقای مطهری به حضرت ایت الله جنتی را می خواندم. واقعیت این بود که از عبارات به کار رفته در نامه جناب مطهری شدیدا تعجب کردم. گو اینکه ایشان چشم بسته نامه ایت الله جنتی را خوانده باشند و بعد در خواب به ان پاسخ گفته باشند.

آقای مطهری نوشته اند:
1 - " از طرفی پذیرفته‌اید که برجام با نظر مقام رهبری امضا شده است و از طرف دیگر از رییس‌جمهور خواسته‌اید که به خاطر خسارت‌های وارده ناشی از برجام از مردم عذرخواهی کند. آیان این دو سخن تناقض و احیانا تعریض ناخواسته به مقام رهبری نیست؟ "
جواب این است که خیر. هیچ تناقضی نیست زیرا رهبر معظم انقلاب برجام را به طور مطلق نپذیرفتند بلکه انرا با شروط خاص ان پذیرفتند اما دولت ان شروط و خط قرمز ها را که به منزله قانون است رعایت نکرده و طبیعی است که در مقابل این قانون شکنی و عدم رعایت خطوط قرمز باید عذر خواهی و حتی مورد محاکمه واقع شوند. دستورات رهبر معظم انقلاب به منزله قانون است و مسئولین هم موظف به التزام عملی به ولایت فقیه هستند در حالی که به اعتراف خود، خطوط قرمز رهبری را رعایت نکرده اند. سهل انگاری و عجله دولت نیز در برجام بر کسی پوشیده نیست و مورد انتقاد رهبر معظم نیز واقع شده است. بنده اضافه میکنم که نه فقط دستگاه دیپلماسی بلکه خود مجلس شورا هم بدلیل عدم نظارت کافی بر رعایت خطوط قرمز رهبر معظم انقلاب باید عذر خواهی کند. برجام فقط با شروط ان پذیرفته شد نه به طور مطلق و بدون شرط اما اقایان ... .
اقای مطهری اکنون بفرمایید کجای این سخن تناقض دارد؟

2- اقای مطهری گفته اند:
" آیا تکلیف شرعی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مقام رهبری؟ همچنین آیا تکلیف قانونی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مجلس؟ "
جناب مطهری، به احترام پدرتان که در زیر نام ایشان امروز بر صندلی مجلس نشسته اید کمی منصف باشید. وظیفه شرعی دستگاه دیپلماسی را رهبر معظم تعیین می کنند اما چه ایرادی دارد که دستگاه دیپلماسی را که به طور دقیق به وظایف خود عمل نکرده توصیه کنیم که به این وظیفه شرعی عمل کند؟ مگر امر به معروف و نهی از منکر و دعوت مردم به انجام وظایف شرعی وظیفه ای همگانی نیست؟ چه ایراد دارد که از دولت و دستگاه دیپلماسی بخواهیم به وظیفه شرعی خود عمل کند؟ ایا رهبر معظم در سخنرانی اخیر خود وظیفه شرعی و قانونی دستگاه دیپلماسی را تعیین نکردند؟
چه ایرادی دارد خود شما از کمی روحیه وکیل الدوله بودن را کنار بگذارید و به عنوان نماینده مجلس از دولت و دستگاه دیپلماسی بخواهید به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کنند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۶۰۰۲۱۱:۱۵:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
وکیل الدوله ها برای لاپوشانی افتضاح برجام به خط شده اند.
ناشناس۳۴۶۰۰۸۱۱:۱۷:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
طیف تندرو اصلاح طلب ، با هورا کشیدن برای امثال مطهری و.... می خواهند در باره برجام ، بگومگوی داخلی شکل بگیرد تا اجماع علیه امریکا شکل نگیرد..و تز غربگرایی شان باطل نشود.
ناشناس۳۴۶۰۱۳۱۱:۱۹:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
قبلا هم مجلس خبرگان ، به دولت درباره نجومی بگیرها تذکر داد ، رگ گردن مطهری متورم شده بود که چرا به دولت گفتین بالا چشمت ابرویه!!
ناشناس۳۴۶۰۱۷۱۱:۲۱:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
منتجب نیا : برجام کار ما و دولت نبود !!! برجام نوزادی شده که حتی مادرانش هم او را نمی خواهند..
ناشناس۳۴۶۰۱۹۱۱:۲۲:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
قطعا برجام مورد تایید رهبری بوده است، چرا که اگر غیر ازاین بود حتما مانند واکنش به برجامهای دو و سه یا سند 2030، قطعا" اعلام نظر میفرمودند و مطمئنا ایشان در خصوص آینده کشور با کسی رودربایستی ندارند. امر به معروف هم خوبه و مشکلی نداره. مشکل از اونجا شروع میشه که یک نفر نظر خودش رو به عنوان بیانیه یک نهاد 90 نفره منتشر کنه
یزدی زاده۳۴۶۱۳۷۱۲:۰۱:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
موضوع روعزیزم نگرفتی؛ یا گرفتی و خودتو زدی به کوچه علیچپ؛چون حضرت آقاعلیرغم هشدارهای اولیه درخصوص مذاکره با آمریکا؛درنهایت9 شرط اساسی را برای پذیرش و اجرای برجام تعیین کردن که دولت بی تدبیر به آن شروط توجه نکردو به امضای کری اعتمادکردو نتیجه شده برجام بی فرجام.
ناشناس۳۴۶۵۷۶۱۵:۳۴:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
احسنت گل گفتی آفرین
ناشناس۳۴۶۰۲۸۱۱:۲۴:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقای مطهری شما نشان دادید فاقد بینش صحیح در سیاست هستید خوشبختانه برجامی که فکر می کردید باعث ارتقا سیاسی شما می شه تشت رسوایی شما و همفکرانت شده و از این بابت بسیار خوشحالیم
ناشناس۳۴۶۰۳۴۱۱:۲۶:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مطهری : همین که امریکا از برجام خارج شد ،یعنی برجام به نفع ما بوده !! جناب استاد!! کوه تحلیل و بصیرت ! برجام ظرف عسلی بود که امریکا ان را تا قطره اخر سرکشید و دبه اش را به سمت شماها پرتاب کرد.. همه حرف ترامپ این است که این برجام به این هلویی چرا فقط درباره هسته ای است و موشکی و منطقه ای را شامل نمی شود؟ و یا چرا تاریخ انقضا ۲۰۲۵ دارد؟ عصبانیت ترامپ ، نه به خاطر تدبیر شما ، بلکه به خاطر تدبیر نظام بود که اجازه نداد این خسارت محض در سایر حوزه ها تکثیر شود..
ناشناس۳۴۶۰۵۶۱۱:۳۲:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اگر خطوط قرمز رعایت نشده چرا اولاً مقامات ذی ربط طبق قانون با رئیس جمهور برخورد نکرده اند؟ دوما چرا دوباره آنها را برای مذاکره می فرستند؟
ناشناس۳۴۶۶۳۴۱۶:۰۱:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
چون که رئیس جمهور محترم آب خوردن ما رو هم به برجام گره زدند.
ناشناس۳۴۶۰۶۱۱۱:۳۳:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
کی باید از شر آقازاده ها رها بشیم خدا میداند ؟
ناشناس۳۴۷۷۰۹۱۱:۴۶:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اگر یک نفر شجانه در مقابل طیف انحصار طلب می ایستد و نماینده واقعی مردم در مجلس هست همین آقای مطهری است که بدون واهمه نظرات خود را که بر گرفته از نظرات اکثریت مردم هست را مطرح می کند.
ناشناس۳۴۶۰۷۰۱۱:۳۶:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
جوابهای شما بسیار بد و غیر مردمی و غیر منطقی است. اشکال دکتر مطهری حرف دل اکثریت مردم است.
یزدی زاده۳۴۶۱۲۲۱۱:۵۶:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
راستی چرا یک هفته پیش که دادگاه آمریکا ایران را به خاطر ماجرای11سپتامبر 6میلیارد دلار جریمه کرد، رگ گردن علی مطهری بیرون نزد؟؟؟!!!!!!!! چرا اینها میخان به هرشکل ممکن توجه مردم رو از آمریکا به سمت و سوی دیگه عوض کنن؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! راستی 400میلیون دلار مصوبه کنگره آمریکا برای مبارزه با ایران ؛ به چه کسانی پرداخت میشه؟؟؟!!!!!!!!!!!!
ناشناس۳۴۶۹۱۹۱۹:۳۷:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
با گزاشتن علامت سوال های بیشتر حرف غیر منطقی به منطقی تبدیل نمیشود
ناشناس۳۴۶۱۶۶۱۲:۱۴:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
الان این‌ها جواب آقای مطهری بود مثلاً؟! کل این حرفها خودش محل سئواله!
ناشناس۳۴۶۶۰۰۱۵:۴۶:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آیا قراره کسی یا کسانی کاسه داغتر از آش بشه؟ و بجای رهبری موضع شخصی خودرا تحت عنوان مجلس خبرگان یا فلان نهاد و تشکل عالیه نظام منتشر کنند؟ در اموری که رهبری با همه اشراف و حساسیت و بینشی که دارند چنین موضعی نگرفته اند مگر قرار است از رهبری هم جلوتر باشیم و تحت عنوان مقام ارشد حکومتی نظر سیاسی شخصی خود را در نسخه های سربرگ حکومتی منتشر کنیم؟
علی671۳۴۶۸۷۴۱۹:۰۴:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
پرونده آقای مطهری در بر جام روشن است .ایشان قیافه حق طلبی برای خود می گیرد ولی رفتارش از درون خالی است و سر درگم .
ناشناس۳۴۷۲۷۶۰۱:۳۰:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۶
هر کس به طریقی دل ما میشکند بیگانه جدا دوست جدا میشکند بیگانه اگر میشکند حرفی نیست از دوست بپرسید چرا میشکند انصافا وحدت ملی را ببینید و بعد نقش مقامات موثر در این وحدت را هم بنگرید ...تعجبم در این است با اینهمه دوست خودی که در یمین و یسارمان هست چه نیازی به دشمن بیگانه داریم . واقعا بس نیست , با این ساز وکار میخواهیم به صف مستقبلین آقا امام زمان (عج) بپیوندیم
ناشناس۳۴۸۴۶۱۲۰:۱۳:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
برجام اگر بد بود آمریکا کنار نمیکشید.بیخودی زور نزنید.البته روحانی هم هنری نداشته است.
ناشناس۳۴۸۵۸۳۲۲:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اگه منطق شما درست باشه تو مجلس بصورت فرمایشی تو بیست دقیقه تصویب نمیشد عزیز
ناشناس۳۵۰۶۱۴۲۰:۱۶:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۸
نویسنده متن بالا مثلا جواب مطهری رو داده ؟؟؟

پربحث‌های هفته

 1. خواجه در بند نقش ایوان است!..

 2. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

 3. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 4. فرود دیدنی F۳۵ روی یک ناو در دریا

 5. گرانی خودرو تا کجا!؟

 6. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 7. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

 8. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 9. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 10. همه پسران سید حسن نصرالله در یک قاب

 11. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

 12. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

 13. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 14. آیت‌الله رئیسی: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال اخلال در جامعه است

 15. چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟

 16. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

 17. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 18. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 19. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 20. قالیباف: مهم‌ترین دغدغه سران قوا توجه به حل مشکلات مردم است

 21. تشییع پیکر آیت‌الله صانعی در قم

 22. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

 23. مطالبه از مجلس انقلابی...

 24. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

 25. قیمت دلار و سکه پایین آمد + جدول قیمت‌ها

ابر آروان

آخرین عناوین