مگنت-ستاره یک مربع

صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

گروه سیاسی الف،   3970225052 ۴۳ نظر، ۷ در صف انتشار و ۸۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

یک فعال اصلاح طلب گفت: خیلی از کسانی که سال 94 در انتخابات مجلس شرکت کردند و به تکرار می کنم آقای خاتمی لبیک گفتند، دیگر پای صندوق رای انتخابات سال 98 حاضر نمی شوند. 2 بار که سهل است حتی اگر آقای خاتمی 20 مرتبه هم بگوید تکرار می کنم آن اتفاق 94 نخواهد افتاد چون میزان سرخوردگی از فراکسیون امید مجلس اگر بیشتر از آقای روحانی نباشد کمتر نیست.

صادق زیباکلام درباره تاثیر خروج آمریکا از برجام بر آرایش سیاسی داخل کشور به نامه نیوز گفت: ظرف چند ماه آینده برجام به کل منتفی می شود چون حجم تجارت کشورهای اروپایی با آمریکا بسیار زیاد است بنابراین نمی توانند از منافع اقتصادی همراهی با آمریکا صرف نظر کنند بنابراین گرچه به طور ظاهری در برجام می مانند اما عملا این ماندن اثری ندارد.

وی با بیان اینکه چین هم مانند اروپایی ها خود را هزینه برجام نمی کند، افزود: چین نزدیک 600 میلیارد دلار صادراتش به آمریکا را فدای سر ایران نمی کند. بود و نبود روسیه هم در برجام مسئله ای را تغییر نمی دهد، پس در کل ایران می ماند و حوضش.

وی افزود: از 6 ماه دیگر تحریم ها به طور جدی خواهند آمد بنابراین عملا اصولگرایان دست بالا را در انتخابات مجلس یازدهم و ریاست جمهوری سیزدهم خواهند داشت و آنها پیروز میدان می شوند. از همین الان احساس پشیمانی گسترده ای در بین آن 24 میلیونی که به روحانی رای دادند به وجود آمده است.

این استاد دانشگاه تهران در واکنش به تحلیل برخی اصلاح طلبان که می گویند مردم تجربه رای به دولت احمدی نژاد را تکرار نمی کنند، گفت: دولت احمدی نژاد تکرار نمی شود اما کسر قابل توجهی از 24 میلیونی که به روحانی رای دادند، در انتخابات ریاست جمهوری 1400 شرکت نخواهند کرد، در عوض آن 16 میلیون نفری که به آقای رئیسی رای دادند به حسب تکلیف شرعی همچنان در انتخابات شرکت می کنند و حتی 3-4 میلیون از آرای روحانی نیز به آن سبد اضافه می شود بنابراین در سال 1400 نامزد جریان اصولگرا با 20 میلیون رای پیروز انتخابات خواهد شد.

وی افزود: فراکسیون امید نیز در ایجاد سرخوردگی و ناامیدی بین مردم کم از روحانی نگذاشت بنابراین خیلی از کسانی که سال 94 در انتخابات مجلس شرکت کردند و به تکرار می کنم آقای خاتمی لبیک گفتند، دیگر پای صندوق رای انتخابات سال 98 حاضر نمی شوند. 2 بار که سهل است حتی اگر آقای خاتمی 20 مرتبه هم بگوید تکرار می کنم آن اتفاق 94 نخواهد افتاد چون میزان سرخوردگی از فراکسیون امید مجلس اگر بیشتر از آقای روحانی نباشد کمتر نیست.

زیباکلام در پاسخ به این سئوال که شورای شهر و شهردار تهران نمی توانند با عملکرد خود ورق را به نفع جریان اصلاحات بگردانند؟ اظهار کرد: خیر، اوضاع اقتصادی کشور رو به بدتر شدن خواهد بود بنابراین فکر نمی کنم هیچ شانسی برای اصلاح طلبان وجود داشته باشد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷شورای آتلانتیک: اتحادیه اروپا با ناتوانی در حفظ برجام نشان می‌دهد یک «ببر کاغذی» است
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷اولین مرحله تحریم‌ چه هزینه‌هایی به اقتصاد ایران تحمیل می‌کند؟
۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷ترامپ با تحریم ایران درصدد تسویه حساب با جهان است
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۷کریستین ساینس مانیتور: ترامپ درحال ارسال پیام اشتباه به ایران است
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۷نقوی حسینی: آمریکا اگر به مذاکره اعتقاد دارد به برجام پایبند باشد
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۷موضع انگلیس درباره آینده برجام
۹ اَمرداد ۱۳۹۷مشاور وزیر خارجه: ترامپ اول به برجام بازگردد، بعد حرف از مذاکره بزند
۹ اَمرداد ۱۳۹۷شورای آتلانتیک: ترامپ غیرقابل اعتماد است
۸ اَمرداد ۱۳۹۷نعمتی: FATF اصلا در مجلس نیامده است/ روحانی همیشه می‌گوید، امید داشته باشید/ پشت پرده ائتلاف‌ انتخاباتی لاریجانی
۷ اَمرداد ۱۳۹۷اگر اصلاح‌طلبان رای داشته باشند لاریجانی را حذف می‌کنند
۷ اَمرداد ۱۳۹۷آیا نزاع ایران و آمریکا به «مادر جنگ ها» تبدیل می شود؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۵۷۰۷۰۹:۰۵:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
رایی که با گفتمان « بزن و برقص» و هیجانی جمع شود،خیلی زود هم هشتک « پشیمانم » را به دنبال خواهد داشت..
ناشناس۳۴۵۹۹۵۱۱:۱۳:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
جالبیش اینه که همین آقا قبلا یک حرفهای دیگر می زد: 27 دی 94 صادق زیباکلام: « مردم و رسانه‌های آمریکایی به همین سادگی اجازه نمی‌دهند رئیس‌جمهور بعدی آمریکا برجام را تحت‌الشعاع قرار دهد.» 22 آبان 95 صادق زیباکلام: ترامپ بیشترین انعطاف را نسبت به برجام نشان خواهد داد. او نه‌تنها برجام را آتش نخواهد زد، بلکه پرونده برجام را در جایی امن در کاخ سفید قرار خواهد داد
ناشناس۳۴۵۷۱۹۰۹:۰۸:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
برجام از اول هم منتفی بود..شماها سر مردم را کلاه گذاشتید...
ناشناس۳۴۵۹۳۰۱۰:۴۴:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دغدغه مدعیان اصلاح فقط قدرت و پست است نه مشکلات مردم
ناشناس۳۴۶۲۱۰۱۲:۳۲:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تازه دارند شبیه اقتدارگرایان میشوند
ناشناس۳۴۶۷۶۸۱۷:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
بدون تردید، همچنانکه با چشم غیرمسلح هم قابل رویت است ایکاش 1) اینگونه نبود و رقابتها واقعا رنگ و بوی خدمت میگرفت. 2) عموم مردم به واقعیتهای ملموس توجه کرده و تحت تاثیر شایعات، جوسازیها و بمباران تبلیغاتی قرار نمیگرفتند.
ناشناس۳۴۵۷۲۲۰۹:۱۱:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصلاح طلبان تمام دغدغه شان تحقق مطالبات شکم سیری اقشار سلبریتی و بازیگر و اقلیتی از زنان برای ورزشگاه بود .. توده مردم در محاسبات این ها جایی ندارن..
ناشناس۳۴۵۷۲۷۰۹:۱۲:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
حرف های کاملا منطقی و حساب شده کلا اوضاع کشور ناامید کننده است
ناشناس۳۴۶۶۷۶۱۶:۳۲:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آره کشوری که شما چهار سال دیگه توش رای نمیارید البته با قول و تحلیل خودتون کلا نا امید کننده است
ناشناس۳۴۵۷۳۲۰۹:۱۴:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این اقا قبلا در یکی از روزنامه های زنجیره ای ،مقاله ای نوشته بود با این مضمون که بله! دلواپسان عموما سواد بین الملل ندارند، مگر امریکا می تواند از برجام خارج شود؟!
ناشناس۳۴۵۷۳۳۰۹:۱۵:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ان شاالله همینطوری که میگی بشه، ما از دست بعضی بی عرضه ها راحت بشیم
ناشناس۳۴۵۷۵۹۰۹:۲۴:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سلام، از اونجایی که بسیاری از پیش‌بینی‌های دکتر زیبا کلام در سیاست خارجی، برعکس از آب درآمده‌اند، خدا را چه دیدید، شاید برجام هم باقی ماند.
رضا۳۴۵۷۶۵۰۹:۲۶:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ببخشید جناب زیبا کلام اصلاح طلبان و فراکسیون امید مگر قرار بود چه کنند و چه می توانستند بکنند که حالا نکرده اند؟شق القمر مربوط به زمان پیغمبر بوده و نه حال حاضر اتفاقا برخلاف نظر شما در انتخابات های آتی تغییر طلبان آرای بیشتری را کسب خواهند کرد چون اگر مردم از ایشان به طور کامل راضی نباشند هم برای جلوگیری از قدرت گرفتن جریان های افراطی رای سلبی خواهند داد.
ناشناس۳۴۵۷۶۶۰۹:۲۷:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
شما دیگه چرا با این حالتون!!!؟؟؟
ناشناس۳۴۵۷۸۶۰۹:۳۶:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصلاح طلب ها و اصول گرایان هر دو جناح دستشون برای مردم رو شده!
هوشیار۳۴۵۸۹۰۱۰:۲۵:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در زمان طرفداری ، سفت و سخت از اصلاح طلب ها حماید می کنید در زمان شکست میگید اصلاح طلب و اصولگرا دستشون رو شده .
ناشناس۳۴۵۹۸۲۱۱:۰۶:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
احسنت هوشیار این شگرد مدعیان اصلاحاته
ناشناس۳۴۶۴۰۲۱۳:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصلاح طلب ها هرچی باشند باز بهتر از اصولگرایان افراطی و تندرو که فقط ساز جنگیدن با تمام دنیا را کوک میکنند هستند
ناشناس۳۴۶۷۶۵۱۷:۳۶:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
شما علم غیب داری؟ شاید این بنده خدا اصلا تا حالا تو انتخابات شرکت نکرده باشه واقعا چجوری از روی این کامنت فکر کردین تمام افکار طرف مقابل رو فهمیدید؟ من نمیدونم این چه بلاییه که تو ایران فراگیر شده و همه فکر میکنن همه رو میشناسن و قضاوتش میکنن و یه عده هم لایک میزنن!!
سهیل روشنگر۳۴۵۷۹۳۰۹:۳۸:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
هی اصولگرا و اصلاح طلب هیچ فرقیم نمی کنه. نئو اصولگرایی باید بیاد با این خصوصات: ۱. گسترش آزادی های اجتماعی و خصوصی سازی فرهنگی ۲. ایستادگی منطقی جلوی اروپا و آمریکا و پرهیز از شعارزدگی و تندروی اصولگرایان و پرهیز از وادادگی اصلاح طلبان به عنوان نمونه مذاکراتی با کشورهای منطقه و اروپا و آمریکا ولی از روی عزت و قدرت ۳. توجه به عدالت اجتماعی ۴. اقتصاد آزاد و توجه به تولید داخلی با روی کر آوردن نسل جدید مدیران که لایقند
ناشناس۳۴۶۰۲۷۱۱:۲۴:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
1) در مورد آزادی های اجتماعی دیگه چی رو می خواهند گسترش دهند؟ فعلا همه چی که گسترش یافته. 2) اقتصاد آزاد و عدالت اجتماعی با هم سازگار نیستند. اتفاقا انقلاب و کشور با شروع بحث گمراه کننده اقتصاد آزاد دچار انحراف شد.
سرباز۳۴۶۳۷۲۱۳:۴۳:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
عشقم قالیباف میاد همه چی رو درست میکنه چه بشود....
روشن۳۴۶۳۹۱۱۳:۵۳:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
جناب روشنگر،لطفا یک جواب روشن به این سوال بده،که عزت و اقتدار یعنی چی؟ شما چطوری و با چه معیاری این دو موضوع را بررسی میکنی؟ و اگر نشد با عزت و اقتدار صحبت کنیم و به توافق نرسیدیم،اونوقت راهکارمون چی هست؟
بهروز۳۴۵۸۴۲۱۰:۰۰:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ریزش رای محدود به اصلاح طلبان نبوده, بخش مهمی از آنان که بشکل سنتی همیشه به اصولگرایان رای میدادند نیز در انتخابات آتی شرکت نخواهند کرد. به این ترتیب هیچ اهمیتی ندارد که چه کسی یا کسانی و با چه شعاری, اما با رای اقلیت ناچیزی از 85 میلیون ایرانی در انتخابات بعدی مجلس یا ریاست جمهوری " پیروز " شوند.
ناشناس۳۴۶۱۷۳۱۲:۱۷:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
احسنت
ناشناس۳۴۵۸۴۷۱۰:۰۱:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تحلیل درستی است با توجه به شرایط موجود ... آقای روحانی جریان اصلاحات رو کلا نابود کرد به همراه آقای خاتمی و طرفداران اصلاح طلبی رو سرخورده و نا امید
شهروند۳۴۵۸۶۴۱۰:۰۷:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
بدون شک آقای " زیبا کلام " به واقعیت امر اشاره نمودند. نه حنای دولت تدبیر و امید و کلید و نه حنای اصولگران فاقد اصول و عمل نزد مردم دیگر رنگی ندارد، آزموده را آزمودن خطا است، خطاست !؟
محمد۳۴۵۸۷۰۱۰:۰۹:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
رک گویی و واقع گرایی دکتر زیباکلام و بیان حقیقت چه در مورد جناح اصلاح طلب چه جناح اصولگرا قابل تقدیر است .
علی۳۴۵۸۷۷۱۰:۱۳:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
خودکرده را تدبیر نیست اگرچه دولتش را دولت تدبیر بنامد تدبیری که جلوی دماغ خودش را هم نمی بیند چه تدبیری است اگر تدبیر درست میکردند راه سوء استفاده امریکا و 1+5 را در برجام میبستند و تن به خواسته های خفت بار و وعده های پوچ آنها نمی دادند و فحش و ناسزا نثار منتقدین و حتی رقبای انتخاباتی خود نمی کردند آنها فکر نمی کردند روزی دروغها و وعده های توخالیشان و اعتماد به روباههای مکار دوران آشکار شود و دستان خالیشان روگردد چرا فقط برای یکبار هم که شده به سخنان رهبری نظام اعتماد نکردند و دست بدامن ملت برای بازسازی اقتصاد کشور با بکارگیری نخبگان ملت نشدند چرا با مفاسد اقتصادی و قاچاق کالا و ارز دوربریها ی خود برخورد نمی کنند چرا دوتابعیتیهای جاسوس را از بدنه تصمیم سازی نظام اخراج نمی کنند و ...... اگر صداقت داشتند در این 5 سال میشد در بسیاری از موارد کشور را در مقابل تحریمهای ظالمانه امریکا واکسینه کرد
ناشناس۳۴۵۹۱۲۱۰:۳۸:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اعتدالیون مردم امیدوار به بهبود شرایط را تحویل گرفتند و انان را تبدیل به مردم بریده و نا امید از اصلاح و خسته از بازی جناح ها را تحویل اصولگرایان خواهند داد
نوید۳۴۵۹۱۳۱۰:۳۸:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اقای زیباکلام از شما که استاد علوم سیاسی هستید بعیده که در موارد سیاسی پیش رو اینقدر باقاطعیت سخن بگید مثل کیهان نشید که هر بار پیش بینی های قاطعانش غلط ازآب در میاد...
ناشناس۳۴۵۹۲۶۱۰:۴۲:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
جناح اصول گرا ممکن است از عدم مشارکت در کوتاه مدت سود کند و خوشحال شوند اما در بلند نا امیدی مردم از مشارکت برای اصلاح بسیار خطرناک خواهد بود. بسیار عجیب است که برخی پیامدهای اجتماعی امنیتی عدم مشارکت را متوجه نمی شوند و روز به روز مردم را دلسرد از رای دادن می کنند
ناشناس۳۴۶۰۷۳۱۱:۳۷:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این نکته هر چند ساده را بسیاری از سیاسیون درک نمی کنند،مردم عقد اخوت با کسی نخوانده اند...
ناشناس۳۴۶۲۷۶۱۳:۰۰:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصولگرا رای کم و سنتی خود را همیشه دارند پس پیروز می‌شوند
ناشناس۳۴۶۴۹۱۱۴:۴۴:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دقیقادرست فرمودید ممنونم
ناشناس۳۴۶۰۳۶۱۱:۲۷:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
استاد دو تا خبر بد را یهو به مردم بیچاره و از همه جا رونده و مونده نده!!!!! صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود
مشایخ۳۴۶۱۰۳۱۱:۴۶:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
خود روحانی هم دوست داره یک اصولگرا (لاریجانی ) در برابر اصلاح طلب (جهانگیری) به پیروزی برسد.
dayani۳۴۶۲۶۷۱۲:۵۳:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
انتخابات در ایران به معنی انتخاب کسی است که خطرکمتری دارد. خیال نمی کنم که مردم ایران این را نفهمیده باشند و به انتخاب کسی روی آورند که برایشان اخطر بیشتری داشته باشد. اگر چنین کنند ، انتخاب گر محاسبه گری نیستند. در ضمن در این دوران خیلی زود است که برای سه سال دیگر نسخه ای پاک و پاکیزه نوشت. هم دنیا و هم ایران آبستن حوادث بسیار و ناشناخته ای است که هرکدام میتواند وضعیت را بگونه ای غیرقابل پیش بینی تغییر دهد. البته می پذیریم که برجام به معنی آنچه که غربیها متعهد شدند تمام شده است ، اما هیچ کس نمی تواند قاطع بگوید که ایران چه می کند. بازگشت به گذشته که هیچ ثمری برای ایران ندارد وفقط سرمایه هایمان را به کالایی تبدیل می کنیم که خریدارو کاربردی ندارد. زمستان است و نا امیدی متکی به واقعیات
ناشناس۳۴۶۳۴۵۱۳:۳۵:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
انشالله اجازه باز گشت تندروهای اصولگرا را نخواهیم داد
ناشناس۳۴۶۴۰۷۱۴:۰۰:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تاریخ نشان خواهد داد که هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبها چه بلایی سر این مملکت آوردند و چه خسارتهایی به ملت زدند
هادی۳۴۶۶۴۱۱۶:۰۵:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
از یک طرف میگه مردم در انتخابات شرکت نمی کنند بعد میگه بیست میلیون نفر شرکت می کنند !
ناشناس۳۴۶۷۴۵۱۷:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
و یک سوال خیلی مهم: آیا رییس جمهور اصولگرا از پس تحریم‌ها بر می‌آید؟مشکلات را حل می کند؟ واقعیت چیز دیگری است که آقای زیباکلام از گفتنش خودداری کرده
بچه ی شوش۳۴۷۰۸۶۲۲:۱۷:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مجلس آینده، شوراهای کلانشهرها و ریاست جمهوری آینده کاملا در اختیار اصولگرایان خواهد بود. این چیزی است که مطلوب اصلاح طلبان نیست ولی طیف با نفوذ اصولگرای دولت روحانی مثل آقایان واعظی، نوبخت و حتی خود آقای روحانی بدشان نمی آید که چنین امری تحقق یابد.
تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 2. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 3. رو شدن دست بی‌بی‌سی پس از مصاحبه با کارشناس روسی درباره سهم ایران از دریای خزر  

 4. پیشنهاد مقاصد زیبای گردشگری در تابستان ۲۰۱۸

 5. خرم‌آبادی: قمار و شرط بندی در فضای مجازی رشد داشته است

 6. درخواست روزنامه سعودی: خاندان آل ثانی را سرنگون کنید

 7. تحریم، جنگ، مذاکره

 8. آزادی مرزبان ناجا بعد از ۴۷۶ روز اسارت

 9. توصیه‌هایی برای کاهش وزن بیشتر پس از ورزش

 10. ریزش معدن طلا در ورزقان

 11. سی‌ان‌ان: بر تحریم‌های آمریکا برای مجبور کردن ایران به مذاکره حساب باز نکنید

 12. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 13. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

 14. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 15. دیوید آلبرایت: می‌خواستیم بعد از ۸ سال محدودیت‌های ایران را دائمی کنیم

 16. نظر"داود هرمیداس باوند" درباره ادعای سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر

 17. حاج‌رضایی: اول ایرادها را برطرف کنید، بعد از هواداران انتظار داشته باشید

 18. رئال مادرید - اتلتیکومادرید؛ کوه یخ سیمئونه و اولین سد دوران «پسا رونالدو»

 19. آلزایمر و تاثیر چند ژن خاص

 20. ۵ نشانه کمبود پروتئین در بدن

 21. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 22. ایران در بازار جهانی نفت چگونه باید رفتار کند؟

 23. کدام خودروها از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی معاف می‌شوند؟

 24. ابراز همدردی ایران با دولت و ملت ایتالیا

 25. شکایت‌های «ارز مسافرتی» را کجا ببریم؟

پربحث‌های دیروز

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 4. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 5. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 6. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 7. احمد توکلی: فرزندان همه مسئولان که رانت خوار نیستند/ پاسخ به پویش فرزندت کجاست موجب افزایش اعتماد عمومی است

 8. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 9. شما باشید دخترتان را اینگونه شوهر می‌دهید؟ + عکس

 10. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 11. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: روحانی روزانه ۱۴ ساعت برای بسته ارزی وقت گذاشت

 12. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 13. این همه بی‌تدبیری

 14. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 15. رهبر انقلاب : کار کنید نگویید نمی‌گذارند! این حرف قابل پذیرشی نیست

 16. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

 17. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 18. نقشه راه رهبری برای مقابله با توطئه ترامپ

 19. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

 20. ساخت برنامه با سلبریتی‌ها، سیاست مدیران جوان تلویزیون

 21. واکنش «قاضی‌پور» به کمپین فرزندت کجاست؛ پسرم چوپان است

 22. انتظار کاهشی معامله‌گران در بازار ارز/ معاملات فردایی رونق گرفت

 23. عضو فراکسیون امید: تصمیم داریم به هر شکلی که هست لاریجانی را از ریاست مجلس برداریم/ دولت و مجلس، مقصر به هم ریختگی اقتصاد کشور و بازار سکه و ارز هستند

 24. خفاش تهران اعدام می‌شود

 25. مصباحی‌مقدم: نباید در چنین شرایطی زیر پای دولت را خالی کرد

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 3. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 4. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 5. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 6. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. ظریف: ناامیدی امروز مردم نتیجه سیاه نمایی منتقدان برجام است/ تضمین‌های حفظ برجام را می‌گیریم

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. آن زن فاسد را می‌بینند و این زنان مجاهد را نه + تصاویر

 14. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 15. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 16. رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

 17. توضیحات پزشکیان درباره دخترش + واکنش پورابراهیمی

 18. رای مجلس به استیضاح وزیر کار/ خداحافظی ربیعی از دولت

 19. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 20. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 25. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

پربحث‌های دیروز

 1. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 2. احمد توکلی: فرزندان همه مسئولان که رانت خوار نیستند/ پاسخ به پویش فرزندت کجاست موجب افزایش اعتماد عمومی است

 3. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 4. شما باشید دخترتان را اینگونه شوهر می‌دهید؟ + عکس

 5. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: روحانی روزانه ۱۴ ساعت برای بسته ارزی وقت گذاشت

 6. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 7. رهبر انقلاب : کار کنید نگویید نمی‌گذارند! این حرف قابل پذیرشی نیست

 8. نقشه راه رهبری برای مقابله با توطئه ترامپ

 9. واکنش «قاضی‌پور» به کمپین فرزندت کجاست؛ پسرم چوپان است

 10. عضو فراکسیون امید: تصمیم داریم به هر شکلی که هست لاریجانی را از ریاست مجلس برداریم/ دولت و مجلس، مقصر به هم ریختگی اقتصاد کشور و بازار سکه و ارز هستند

 11. مصباحی‌مقدم: نباید در چنین شرایطی زیر پای دولت را خالی کرد

 12. ماجرای درخواست ۵۰۰ میلیونی یک نماینده از ربیعی

 13. کرباسچی: مقام‌های انتخابی آنقدر خود را تقدیس نکنند که کسی جرات سوال نداشته باشد/ سوال از رئیس جمهور حق مجلس است

 14. کسانی که ادعای سهم ۵۰ درصدی ایران از خزر دارند سند بیاورند

 15. خوش آمدگویی پادشاه عربستان به حجاج به زبان فارسی

 16. راهکار محسن رضایی برای دور زدن تحریم نفتی آمریکا

 17. آیت الله جنتی: با یک حرکت انقلابی می‌توان اوضاع را اصلاح کرد

 18. چرا باید سازوکار برگزاری انتخابات در کشور اصلاح شود؟

 19. واکنش کاظم جلالی به مطرح شدن نامش برای وزارت کار

 20. فرزندان وزیر آموزش و پرورش کجا هستند؟

 21. موج سواری در خزر ممنوع

 22. ترور یک مامور ناجا در روانسر

 23. کلیپ ساختگی درباره رهبر معظم انقلاب، از کدام سخنرانی‌های ایشان تهیه شده است

 24. پشت پرده مذاکره با اروپا از زبان علی لاریجانی

 25. در دیدار روسای دانشگاه‌ها با ظریف چه گذشت؟

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 5. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 6. ظریف: ناامیدی امروز مردم نتیجه سیاه نمایی منتقدان برجام است/ تضمین‌های حفظ برجام را می‌گیریم

 7. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 8. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 9. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 10. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 11. رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

 12. توضیحات پزشکیان درباره دخترش + واکنش پورابراهیمی

 13. رای مجلس به استیضاح وزیر کار/ خداحافظی ربیعی از دولت

 14. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 15. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 16. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 17. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 18. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 19. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 20. نمایندگان رای اعتماد خود را پس گرفتند؛ ربیعی با وزارت کار خداحافظی کرد/ استیضاح بدون تشریفات قانونی است/ استیضاح سایر وزرا هم پیگیری شود

 21. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 22. جهانگیری: باید با مردم صادق باشیم

 23. پاکدستان دست بسته!  

 24. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 25. استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

آخرین عناوین