مگنت-ستاره یک مربع

واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

گروه سیاسی الف،   3970224102 ۴۰ نظر، ۱۳ در صف انتشار و ۵۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به احمد جنتی به نامه مجلس خبرگان درباره برجام واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا متن کامل نامه نایب رییس مجلس به جنتی به شرح زیر است:

«جناب آقای جنتی دامت برکاته

رییس محترم مجلس خبرگان رهبری

با اهداء سلام در نامه‌ای که در ارتباط با خروج آمریکا از برجام نوشته‌اید، چند نکته قابل تامل است. در این نامه از طرفی پذیرفته‌اید که برجام با نظر مقام رهبری امضا شده است و از طرف دیگر از رییس‌جمهور خواسته‌اید که به خاطر خسارت‌های وارده ناشی از برجام از مردم عذرخواهی کند. آیان این دو سخن تناقض و احیانا تعریض ناخواسته به مقام رهبری نیست؟

همچنین گفته‌اید در صورت اخذ نشدن تضمین‌های جدی و محکم از اروپایی‌ها، خروج از برجام تکلیف شرعی و قانونی دستگاه دیپلماسی خواهد بود.

آیا تکلیف شرعی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مقام رهبری؟ همچنین آیا تکلیف قانونی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مجلس؟

حقیقت این است که یکی از معضلات کشور ما دخالت نهادهای مختلف در کار یکدیگر است. وظیفه مجلس خبرگان رهبری طبق قانون اساسی، گذشته از انتخاب رهبر در زمان خاص، نظارت بر بقای شرط عدالت در مقام رهبری و نظارت بر دستگاه‌های زیرمجموعه رهبر است.

ورود به مسائلی مانند برجام و تعیین تکلیف برای رییس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی از وظایف آن مجلس نیست، برای جنابعالی آرزوی توفیق الهی دارم.

با تقدیم احترام علی مطهری»

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷تغییرات کابینه به کجا رسید؟
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷گزارش ادعایی المانیتور درباره احتمال دیدار ترامپ و روحانی
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷سفیر آمریکا در آلمان: با فشارهای اقتصادی می‌خواهیم دولت ایران را بار دیگر پای میز مذاکره بیاوریم
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷مسکو: شرکت‌های اروپایی حاضر به مقابله با تحریم‌ها نیستند/برجام توافقی شکننده بود
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷آیت‌الله جنتی: راه‌حل برون رفت از مشکلات فعلی تفکر و روحیه انقلابی است
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷دولت «سخنگو» ندارد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی قزاقستان را به مقصد تهران ترک کرد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی: با امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گام بسیار مهمی برداشته شد/ راه جلوگیری از اختلاف کشورها بهره برداری مشترک از منابع دریای خزر است
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: نامه روحانی به مجلس تهدیدآمیز نبود

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۴۴۳۷۱۲:۴۹:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
وظیفه مجلس هم تصویب برجام در ۲۰ دقیقه بود که الان آمریکا بدون هیچ هزینه ای از برجام خارج میشه و ما هیچ کاری نمیتونیم بکنیم. دست مریزاد مطهری!
پویا علامه۳۴۴۵۹۸۱۳:۵۱:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
مثل بسیاری از جوابیه‌های که آقای علی مطهری می‌نویسد انگار ایشان به دقت خود نامه‌ها را نمی‌خواند کلمه به کلمه را نمی‌خواند سرسری نگاهی می‌اندازد و سریع دست به قلم می‌برد. کجای نامه خبرگان نوشته شده که "در این نامه از طرفی پذیرفته‌اید که برجام با نظر مقام رهبری امضا شده است" به ایشان دقیق بودن را توصیه میکنم.
ناشناس۳۴۴۸۶۷۱۶:۰۸:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
علی آقانظرتوراجع به طرح مسکوت مانده ی استضاح روحانی اعلام کن. نظرتودرمورداختلاس فریدون وبرادراسحاق چیه؟ نظرت درخصوص ذخیره های انقلاب چیه؟ نظرت راجع به دلار۷۲۰۰تومنی چیه؟ درموردبیکاری بیش از۱۵میلیون ازهموطنانت نظرتوبگو. درموردقاچاقچیهای مظلوم هم بگو. درخصوص گرونیهای وحشتناک نظری نداری؟ علی آقاازخانواده توکسی نیست که دراروپاوآمریکاجاخوشکرده باشه؟؟؟
ناشناس۳۴۴۶۰۵۱۳:۵۴:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقازاده ؛ میزان درآمد خودتواعلام کن. بچه ها وخویشانت درکدوم یکی ازهمون کشورهاهستن علی آقا؟!
ناشناس۳۴۵۰۴۷۱۸:۱۴:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
من از نزدیک دیدمش وصله رانت و دزدی بهش نمیچسبه با این که از نظری فکری باهاش هم عقیده نیستم ماشین قدیمی داره بدونه محافظ بسیار خوش برخورد و ساده
محسن۳۴۴۶۰۹۱۳:۵۴:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دقیقا -مطهری این چند روز بیشتز از اینکه ضد امریکا موضع گرفته باشه به داخلی معترض تر بوده کجاست اشدالله علی الکفار رحما بینهم
ناشناس۳۴۴۶۸۵۱۴:۳۳:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
علی مطهری سالی یکی دوبار بیانیه میده !! اونهم برای آشفته کردن اوضاع و صید ماهی !!!! اصلاًراجع به فاجعه هایی نظیرحرامخواری برادرهاونجومی خواری عزیزان ذخیره وفجایع معیشتی وبیکاری واختلاس وتورم۸۵درصدی واردات بچه هاوغارت بیت المال ودلار۷۲۰۰تومانی ودروغهای آماری و.......... نظری نداره !!!!!!!!!! خداپدربزرگوارشورحمت کنه ، اگه بودچی میگفت؟
ناشناس۳۴۴۴۴۲۱۲:۵۱:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
احسنت . مرد شجاع ایران
هادی۳۴۴۴۴۳۱۲:۵۲:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بیانیه خبرگان بسیار هم خوب بود .
ناشناس۳۴۴۴۵۸۱۲:۵۵:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
احسنت
علی کریمی۳۴۴۴۵۹۱۲:۵۵:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای جنتی آقای احمدی نژاد با عملکرد خود در دو دوره ریاست جمهوری نشان داد که رجل سیاسی نیست کذا شما باید از بابت تایید صلاحیت ایشان در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری از ملت بزرگ ایران عذرخواهی کنید.
بی سواد بی شناسنامه... بدون تاریخ بدون امضاء...۳۴۴۴۶۰۱۲:۵۵:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
جواب سوال اول: رهبری برجام رو "مشروط" پذیرفتن و این شروط رو در نامه ای به آقای روحانی اعلام کرند؛ ایشون در سخنرانی اخیر علنا به اینکه مسئولین دولت و مذاکره کنندگان شروط رو رعایت نکردن هم اشاره کردن! جواب سوال دوم: این رو هم که ادامه برجام فقط در صورت اخذ تضمین محکم و قطعی از اروپایی ها امکان داره رو رهبری فرمودن و تکرار اوامر ایشان به مثابه صدور رای نیست! بماند که رهبری متذکر شدند که به اروپایی ها هم (مثل آمریکایی ها) خوشبین نیستند!
علی۳۴۴۴۶۳۱۲:۵۶:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای علی مطهری که در هر کاری دخالیت میکنید اگر برجام را رهبری پذیرفتند با ،9 شرط پذیرفتند که هیچ کدام را دولت ومجلس که شما نایب رئیسش هستید اجرا نکردید وحرف نایب امام زمان عج را گوش نکردید و توسط امریکا واستکبار جهانی خوار وذلیل شدید
ناشناس۳۴۴۴۷۲۱۳:۰۰:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
علی آقا بالاخره به حرف اومدی!!!!! علی آقاکجایی؟!!!! بهتره فاصله ی خودتوبافاجعه ی برجام بیشترکنی تادرعقوبتش کمترآسیب ببینی. هرچند خودتوگره زدی!!
ناشناس۳۴۴۴۸۳۱۳:۰۴:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
1. همه می دانند که مقام معظم رهبری چرا با 9 شرط امضا کردند . وصحبت های اقا از قبل تا حالا نشان از عدم رضایت ایشان از برجام دارد حتی در همان نامه که اجازه اجرای مشروط برجام را دادند. پس منافاتی ندارد بین اجازه اجرای مشروط برجام از سوی رهبری و اینکه اقای روحانی خط قرمز های اقا را زیر پا گذاشتند و تک روی کردند و باید عذرخواهی کنند . قطعا اقای روحانی خط قرمز شکسته اند و موجب خسارت شده اند پس باید جوابگو باشند. 2. مجلس خبرگان در عین اینکه وظایفی رسمی دارد اما دلیل نمی شود در موضوعی که مربوط به کشور است هیچ موضعی نگیرد در حالیکه می بینیم که رهبر معظم انقلاب خیلی بر آگاهی اعضای خبرگان تاکید دارند به طوریکه در هر دیداری با انها ، انها را در جریان امور اصلی قرار می دهند. در ضمن این که دخالت در امور نیست گفتند که اقای رییس جمهور به خاطر این اشتباه عذرخواهی کنند. 3.مگر وظیفه نماینده مجلس دخالت در مصوبات شورای عالی امنیت ملی در مورد حصر است که اقای مطهری بارها زیر سوال برده اند 4. خود حضرت اقا گفتند در صورت عدم تضمین ماندن در برجام معنا ندارد چرا اقای مطهری این جمله را نمی بینند پس خبرگان حرف اقا را تکرار کردند کسی نخواست تکلیف جداگانه مشخص کند
علی عادل۳۴۴۴۸۵۱۳:۰۴:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
مرحبا بر علی مطهری که در اصلی ترین بزنگاه های انقلاب، یک تنه در مقابل ناعدالتی ها و عدم رعایت جایگاه ها می ایستد و همواره در پی اصلاح امور است .
حسین۳۴۴۵۰۳۱۳:۱۰:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای دکتر 1- نظر و شروط رهبری کامل اجرا نشده ولی بند به بند درخواست های طرف مقابل توسط دولت محترم اجرا شده. 2- نظر رهبری اخذ تضمین عینی و عملی است. یعنی تکلیف شرعی است. 3- مگه نمایندگان محترم مجلس کارشون سر خودشونه که به مجلس خبرگان می تازید؟
استاد دانشگاه تهران۳۴۴۸۰۰۱۵:۳۵:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
مقام معظم رهبری هر گاه لازم بدانند دستور خروج از برجام را صادر می فرمایند. لطفا بیکدیگر تهمت نزنید. تابع نظرات شورایعالی امنیت ملی که مصوبات ان بتایید. رهبر میرسد باشید.
ناشناس۳۴۴۵۰۶۱۳:۱۱:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
در این مقام رهبری گفتن در تمام نامه ها و سخنرانی های ایشان هزار نکته نهفته است، در ضمن آقای مطهری شما که به اصل دخالت نکردن نهادها در کار یکدیگر اعتقاد دارید آیا دخالت کردن شما در مساله حصر سران فتنه جز اختیارات شماست یا شورای عالی امنیت ملی
محمود۳۴۴۶۴۲۱۴:۱۳:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
لطفا وظایف نماینده مجلس رو مطالعه کنید
ناشناس۳۴۵۳۳۸۲۳:۱۹:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
وظیفه نماینده مجلس چیست رسیدگی به مشکلات مردم از راه قانون گذاری یا بلوا درست کردن در کشور، ایشون در هر کاری دخالت میکنه درگیری ایشون در مجلس هنوز یادمون نرفته که سنگ سران فتنه رو به سینه میزد در ضمن مسئله حصر فقط در اختیار شورای عالی امنیت ملی ست نه نماینده مجلس
عدالت۳۴۴۵۰۹۱۳:۱۱:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای مطهری گیریم وظیفه خبرگان نیست اگر وظیفه مجلس است باید نمایندگانی که برجام را به تصویب رساند در باره خسارتی که به کشور وارد شده نیز پاسخگو باشد مگر خود شما نگفتید 20 دقیقه برای تصویب برجام زیاد است در صورتی که در گنگره امریکا برای یک تحریم چند بندی که به یک صفحه هم نمی رسید بیش از 3 ساعت وقت صرف شد در حالی که برجام چندین صفحه ای با دهها صفحه پیوست در کمتر از 20 دقیقه به تصویب رسید مگر نگفتند هر روز تاخیر در امضای برجام میلیونها دلار به کشور خسارت می کنند حالا روحانی و جهانگیری و نوبخت می گویند بدون برجام برای کشور هیچ اتفاقی نمی افتد مگر نگفتند امریکا کدخدا است و اروپا اقا اجازه است بهتر است با کدخدا بسازیم مگر و.... چرا شما در برابر این همه وعده دروغین سکوت می کنید
ناشناس۳۴۵۱۲۱۱۹:۱۱:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
پس از تایید برجام در مجلس شورای نگهبان آنرا تایید کرد
ناشناس۳۴۴۵۱۱۱۳:۱۱:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
اقای ممطهری شما هم باید از مردم بابت تصویب سند 2030 برجام پالرمو و ضعف در واقعه حقوقهای نجومی پوزش بخواهید.
ناشناس۳۴۴۵۱۲۱۳:۱۲:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
حرف حق پاسخ ندارد
ناشناس۳۴۴۵۱۹۱۳:۱۶:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
حرف حساب جواب نداره
سلیم۳۴۴۵۸۹۱۳:۴۹:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
جناب مطهری طبقه گفته جنابعالی وظیفه مجلس خبرگان نظارت برسازمانهای زیرنظررهبری است قوانین مجلس بایدبه تصویب شورای نگهبان برسدشورایی که فقهایش توسط رهبرانتخاب میشوندیاقانونی که درشورای عالی امنیت ملی تصویب شده برای اجراباید امضای رهبری راداشته باشدپس مجلس خبرگان کار غیرقانونی انجام نداده است وهمان وظیفه نظارتی راکه شمااشاره کردیدراانجام داده است
ناشناس۳۴۴۵۹۳۱۳:۴۹:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
پیش خدا چه دلیلی داری برای حمایت از #خسارت_محض برجام. چرا نمیگید حرف دلواپسان راست بود؟ دلواپس ها خوشحال نیستند از این شکست مفتضحانه، شما چی. پشیمان هستید از اعتماد به آمریکا؟ علی الظاهر خیر و هنوز خر خودتان را سوارید منتها رو به اروپا حضرات بجای پاسخگویی طلبکار هم شده اند.
ناشناس۳۴۵۱۲۲۱۹:۱۲:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
حرف های دلواپسان دروغ بود
ناشناس۳۴۴۵۹۷۱۳:۵۱:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
احسنت که حرف حق را رسا و صریح بیان کردی
ناشناس۳۴۴۶۴۳۱۴:۱۳:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بیاییم همه به قانون وفادار باشیم و هر کس کار خودش را انجام دهد؟؟
محسن۳۴۴۶۹۳۱۴:۳۶:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
ایکاش همه ما به وظائف شرعی و قانونی خود عمل میکردیم ، از من عوام تا شما نماینده مجلس و دیگر مسئولین
ناشناس۳۴۴۷۳۷۱۵:۰۲:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بارک الله جناب مطهری
ناشناس۳۴۴۷۴۹۱۵:۰۹:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
هم چرخ سانترفیوژ ها نمی چرخد و هم چرخ زندگی مردم نمیچرخد
ناشناس۳۴۴۹۲۹۱۶:۴۱:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
شما فرموده اید که "حقیقت این است که یکی از معضلات کشور ما دخالت نهادهای مختلف در کار یکدیگر است." الان میشه در درجه اول بفرمایید که نقش خود شما چیه این وسط؟؟؟؟! این که مجلس خبرگان به رییس جمهور نامه داده به کجای شما مربوط میشه که خودتو میندازی وسط؟؟؟
حامد۳۴۵۰۰۹۱۷:۳۶:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نامه آقای مطهری بیشتر یک تذکر قانونی است. سایر مسئولین هم میبایستی در موارد نقض یا خروج از قانون توسط هر شخصیتی، شهامت تذکری شفاف همانند ایشان را داشته باشند. در چارچوب قانون همه چیز اصلاح پذیر است.
عباس۳۴۵۱۴۶۱۹:۴۰:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
الحق که پسر شهید مطهری باید هم همیشه حرف حق را بزند ولی افسوس که مانند ایشان و با این شجاعت دیگر نداریم.
عدالت۳۴۵۱۶۷۲۰:۰۲:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای مطهری چطور سید حسن مصطفوی و محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی که هیچ سمتی ندارند در هر مورد نظر می دهند اشکال ندارد ولی آیت ا... جنتی اگر نظر دهد اشکال دارد
ناشناس۳۴۵۳۹۱۰۰:۱۹:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سایت باگ داره و نسبت به ربات هایی که نظر منفی میدن آسیب پذیره
سید۳۴۵۴۰۵۰۰:۲۸:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقای مطهری!!!! دقیقا کدوم خواسته رهبری رو در برجام انجام دادید که الان مدعی هستید برجام با نظارت رهبری بوده؟؟؟؟؟
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 3. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجان داد

 4. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 5. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 6. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 7. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 8. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 9. تکه تکه کردن دلار به جای گوشت توسط قصاب ترکیه‌ای  

 10. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. روسیه: برای حفظ برجام عزم قاطع داریم

 13. دیدار مدیر تیم ملی مکزیک با کی‌روش

 14. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 15. تجهیز اولین ناوشکن ارتش به "فالانکس ایرانی" + جزئیات

 16. سرایدار جنایتکار در یک قدمی چوبه‌دار

 17. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 18. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 19. سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟

 20. کشورهای دیگر چگونه از بحران ارزی خارج شدند؟  

 21. به یاد مرحوم سید ضیاءالدین دُری  

 22. «گروه اقدام ایران»؛ نام تازه آمریکایی‌ها برای اهداف کهنه

 23. پیام تسلیت جهانگیری به مناسبت درگذشت عزت‌الله انتظامی

 24. هوای تهران در شرایط سالم

 25. بازدید شهردار تهران از پروژه های آرش-اسفندیار و اتوبان صیاد شیرازی  

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 4. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 5. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 6. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 9. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 10. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 11. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 12. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 13. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 14. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 15. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 16. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 17. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 20. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 21. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 22. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 23. بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

 24. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 25. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 10. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 11. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 12. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 13. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های هفته

 1. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 4. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 5. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 6. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 7. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 8. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 9. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 10. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 11. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 12. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 13. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 14. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 15. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 16. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 17. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 18. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 19. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 20. پاکدستان دست بسته!  

 21. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 22. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 23. استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

 24. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 25. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

آخرین عناوین