مگنت-ستاره یک مربع

نقوی حسینی در گفتگو با الف مطرح شد تذکر کمیسیون امنیت ملی به عراقچی چه بود/اروپایی ها بعد از توافق هسته ای حتی یک دلار هم در ایران سرمایه گذاری نکردند

گروه سیاسی الف،   3970224092 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
تذکر کمیسیون امنیت ملی به عراقچی چه بود/اروپایی ها بعد از توافق هسته ای حتی یک دلار هم در ایران سرمایه گذاری نکردند

وزیر خارجه کشورمان رایزنی های خود با دیگر کشورهای عضو برجام را آغاز کرده و قرار است تضمین های لازم را برای جبران خسارت آمریکا از اروپایی هایی بگیرد، تا تعهدات در برجام اجرایی شود، چرا که در غیر اینصورت ایران تصمیم دیگری اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش الف، محمد جواد ظریف وزیر  امورخارجه امروز پس از دیدار با همتایان چینی و روسی و قبل از نشست با نمایندگان اروپا توئیتی را در صفحه خود منتشر کرد.

 ظریف نوشت: « دیدارهای خوب و محتوایی با همتایان خود در پکن و مسکو داشتم و در ادامه، در بروکسل با نماینده عالی اتحادیه اروپا و سه وزیر خارجه اروپایی دیدار خواهم کرد. به زودی مشخص می شود که ۴ بعلاوه ۱ چگونه می توانند منافع ایران را در چارچوب برجام تضمین و این دستاورد منحصربفرد دیپلماسی را حفظ کنند.»

 اما همواره سوال اصلی که در طی این روزها مطرح میشود این است که آیا اروپا به ایران تضمین می دهد و این تضمین چه چیزی می تواند باشد؟

در همین راستا، سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی الف، در مورد اینکه اروپایی ها باید تضمین قطعی به ایران بدهند، اظهار داشت: در جلسه ای که با سید عباس عراقچی داشتیم، عنوان کرد که ما سه راه در پیش رو داریم که یکی از این راه حل های مهم این است که از باید ظرفیت داخل برجام یعنی کمیسیون مشترک استفاده کنیم، چراکه در حال حاضر یکی از اعضای کمیسیون مشترک ار برجام خارج شده است لذا باید اعضای کمیسیون مشترک در این مورد اعلام نظر کنیم.

وی تصریح کرد: وزیر خارجه کشورمان رایزنی های خود با دیگر کشورهای عضو برجام را آغاز کرده و قرار است تضمین های لازم را برای جبران خسارت آمریکا از اروپایی هایی بگیرد،تا تعهدات در برجام اجرایی شود، چرا که در غیر اینصورت ایران تصمیم دیگری اتخاذ خواهد کرد.

نقوی حسینی در مورد تصمیمات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی به آقای عراقچی که به عنوان نماینده در این کمیسیون حاضر شده بود، همواره بر این نکته تاکید کرد که تیم مذاکره کننده باید تضمین های قطعی را از اروپایی ها بگیرد، چراکه این موضوع تصمیم مهم کشور است و حتما باید کمیسیون مشترک با کشورهای اروپایی برگزار شود تا بتوان در مورد آن تصمیم گیری کرد و اروپایی ها باید جبران خسارت کنند، ما باید تضمین هایی را در این خصوص داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: به نظر بنده زمانیکه آمریکایی ها در برجام بودند اروپایی ها باز هم بهانه داشته و به تعهدات خود عمل نکردند، حالا چطور می توان به آنها بدون حضور آمریکا در برجام اعتماد کرد، اروپایی ها همواره ادعا میکنند که در برجام می مانند و تضمین هایی را به ایران می دهند، اما در طی این سال های پس از توافق هسته ای آنها حتی یک دلار هم در ایران سرمایه گذاری نکردند و یک بانک اروپایی هم در ایران فعالیت نکرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ما اعتقاد داریم که نمی توان به اروپایی ها اعتماد کرد، آنها آزمایش خود را در برجام پس داده و همواره ثابت کرده اند که شرکای آمریکا بوده و تحت فشار آمریکا قرار دارند اما تیم دیپلماسی کشورمان همواره اعتقاد دارند که می توان با آنها رایزنی و مذاکره کرد و تضمین های لازم را از آنها گرفت و ما منتظر این تضمین ها هستیم اما واقعیتی که وجود دارد این است که در حال حاضر اروپایی ها مطالبه گر شده اند و این نشان دوگانگی رفتار آنها است.

بر اساس این گزارش، به عقیده صاحبنظران باید دید که اروپایی هایی چه تضمین قطعی به ایران میدهند اما نکته ای که وجود دارد این است که باقی ماندن در برجام با تمام مشکلاتی که در پیش خواهد داشت، می تواند اروپایی ها را در وضعیتی قرار دهد تا آن ها مجبور به نوعی مقابله کوچک با آمریکایی ها کنند، البته بازهم این تقابل اندک بیش از آنکه در راستای حمایت از ایران باشد تنها به خاطر منافع اقتصادی خودشان است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷سفیر آمریکا در آلمان: با فشارهای اقتصادی می‌خواهیم دولت ایران را بار دیگر پای میز مذاکره بیاوریم
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷مسکو: شرکت‌های اروپایی حاضر به مقابله با تحریم‌ها نیستند/برجام توافقی شکننده بود
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷شورای آتلانتیک: اتحادیه اروپا با ناتوانی در حفظ برجام نشان می‌دهد یک «ببر کاغذی» است
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷اولین مرحله تحریم‌ چه هزینه‌هایی به اقتصاد ایران تحمیل می‌کند؟
۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷ترامپ با تحریم ایران درصدد تسویه حساب با جهان است
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷نوسان ترامپ بین چکش روس ها و سندان ایرانی ها... پیروزی تاریخی محور مقاومت نزدیک است
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷روایت آسوشیتدپرس از نظر مردم ایران درباره تحریم‌های آمریکا
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷انگلیس: آمریکا را به گفت‌وگو با شریکانش درباره برجام دعوت می‌کنیم
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷لاریجانی: رفتار ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷روزشمار پسابرجام؛ نودمین روز  
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷روسیه: برجام را حفظ می‌کنیم و همکاری جامعه بین‌الملل با ایران را توسعه می‌دهیم

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

سلام دوستان۳۴۴۷۹۷۱۵:۳۴:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نکته! دولت بی کارنامه میخواهد هر جور شده میخواهند برجام بی خاصیت شده را بعنوان یک یادگاری ولو عبرت گونه و مخرب اقتصاد و حتی بصورت یک اسم خشک و خالی اما بزک کرده تحویل دولت 1400 دهند و پزش را بدهند بجای عذرخواهی و استعفا
ناشناس۳۴۵۱۲۰۱۹:۱۰:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۴
اخه مرد مومن می ری پاچه خواری اروپایی ها را بکنی که چی بچسب به تولید داخل و جونا و اشتغال و ... من واقعا متعجبم، اینها بدون هیچ تضمینی، بتون توی راکتور اراک ریختند و دهها محدودیت را پذیرفتند؟!!!!!!!!!!!!!! کدام عاقل یا سیاست مداری اینکار رو می کنه؟!!!! ما می خواهیم یه خونه قول نامه کنیم توش می نوسیم اگر هر طرف فروشنده یا خریدار بی دلیل منصرف شد باید مثل n تومن جریمه بده اینها چه جور سیاست مداری اند والا؟!!!!!
ناشناس۳۴۴۸۱۷۱۵:۴۳:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقا خیلی آسونه تذکر دادن. منم به شما تذکر میدم فعالیت مجلس در سال جاری روز به روز ضعیف تر میشه. فردا نگی نگفتی.
ناشناس۳۴۴۹۸۴۱۷:۲۲:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
این تیم هستی زحمت کشید یا نکشید اما متاسفانه در نتیجه نتوانست موفق شود پس عقلا باید مذاکره اروپایی از دولت گرفته بشود در سطح سه قوه و ملی پیگیری شود والا نتیجه همان است که تا الان دیدیم
خدایی۳۴۶۶۸۸۱۶:۴۲:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
چطوره اختیار مذاکره رو بدن به آقای رئیسی یا دوباره برگردونن به آقای جلیلی که کشور رو برگردونه به جای قبلی یعنی 6 قطعنامه بین المللی بر علیه ایران و انزوای کشورمون در مقابل اجماع جهانی بر علیه ایران و تصویب برنامه نفت در برابر غذا از سوی سازمان ملل و بازگشت بابک زنجانی ها و گم شدن دکل ها و فروش نفت بوسیله نیروی انتظامی و باقی قضایا؟؟؟؟؟
ناشناس۳۴۴۸۳۵۱۵:۵۰:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
پس توتال و رنو و پژو و ولو اینا که فقط ما داریم تو کوچه و خیابون میبینیم چیه ؟
ناشناس۳۴۴۹۴۴۱۶:۵۳:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
رنو و وولوو که صادرات به ایران هست نه سرمایه گذاری، در اوج دوران تحریم هم به ایران وارد می شدند، در مورد توتال هم که نمیدونم شما کجا زندگی می کنید که توی کوچه تون توتال می بینید؟
ناشناس۳۴۵۷۹۱۰۹:۳۸:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در زمان تحریم تولید خودروهای 206 و تندر متوقف شد چون شرکتها همکاری نمی کردند.بعضی از مردم چقدر فراموشکارند.روزها یذلت بار تحریم در سالهای 91 و 92 را از یاد برده اند.
شاهرخ۳۴۴۸۳۹۱۵:۵۲:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
چرا خودمون رو گول میزنیم.....دولت همین که تونست فروش نفت رو از 700هزار بشکه به 1/5میلیون بشکه برسونه داشت ذوق می کرد اصلا به فکر سرمایه گذاری نبود.....قطعا در برجام هم چنین مطلبی جهت سرمایه گذاری نبود فقط فیلمی بود برای من وشما که ما خوش باشیم.......
farhad۳۴۴۸۶۳۱۶:۰۸:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
کشوری که دلارش تک نرخی شد و یک شبه 30 درصد بدون هیچ منطق و کارشناسی گران شد. انتظار دارید کسی و یا کشوری در این مملکت سرمایه گذاری کنه و رندان از خدا بی خبر هم یک شبه مال و سرمایه اش را هاپولی هاپول کنند
سکوت خیانت است۳۴۴۸۷۵۱۶:۱۲:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
برجام اروپایی بازی خطرناکیست یعنی دیگر ما انتظاری از آمریکا بعنوان تحریمگر اصلی و رفع تحریم بانکی و... نداشته باشیم او همینطور ما را تحریم جدید کند و اروپا هم فقط تماشا کند و مرگ تدریجی اقتصادکشور ما هم خود تعطیلی هسته ای و علمی را ادامه دهیم برای هیچ نگذارید بیش از این تحقیر شویم تمام کنید این بازی مهلک و تحقیرکننده برجام را
ناشناس۳۴۴۹۱۲۱۶:۳۰:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
برجام طوری تنظیم شده که ایران به هیچ وجه نمیتونه ازش خارج بشه، واگر خارج بشه فورا جنگ میشه. پس وقتی ایران مجبوره تو برجام بمونه، کاش دولت فخیمه روحانی به خودش بیاد و این قدر به این بچه معلوم و ناقص الخلقه برجام دلخوش نکنه و به حل مشکلات از طریق توجه به توانایی های داخلی توجه کنه، نه اینکه باز دعوای برجامیون و دلواپسان راه بندازه و دوباره این فرصت محدود اعتماد ناگزیر به اروپا از بین بره.؛ چون ایران با اعتماد به آمریکا در برجام تنها تونست 2-3 سال زمان بخره، ولی این فرصت را دولت صرف تعریف و تمجید از برجام و کوبیدن دلواپسان و بردن انتخابات کرد، اعتماد به اروپا هم فرصتی حدودی 1-2 سال به ایران میده. کاش دولت در این فرصت اوضاع کشور را جمع و جور کنه.
ناشناس۳۴۴۹۹۵۱۷:۳۱:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
وقتی مقامات بعد از برجام همان سیاست اقتصاد تحریمی را بر کشور و مردم اعمال کردنند و قیمت دلار را مصنوعی بالا نگه داشتند و اجازه ندادند قدرت خرید مردم افزایش یابد واقعی شود معلوم هست هیچ کس چه داخلی و چه خارجی حاضر به سرمایه گذاری در ایران نبود و نیست
ناشناس۳۴۵۰۵۳۱۸:۱۷:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
پولهای ایرانیان عوض سرمایه گذاری تبدیل به دلار و سکه شده است ودر جاهای امن !!!!!!نگهداری میشود شما انتظار دارید بیگانه سرمایه گذاری کند؟؟؟؟؟؟؟؟
علی۳۴۵۸۰۶۰۹:۴۴:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اگر دولت در تصویب و اجرای برجام عجله نمی کرد و خروج هریک از اعضا1+5از برجام بدون دلیل متقن را به منزله نابودی برجام تلقی میکردند که حق بازگشت تحریمها را نداشتند امروز ایران براحتی میتوانست به شورای امنیت سازمان ملل علیه امریکا شکایت کند در صورتی که دولت با کمال وقاحت از منتقدین ناراحت است که چرا نقاط ضعف برجام را به او قبلا گوشزد کردند ولی دولت عمل نکرد
دانشگاه علمی کاربردیتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. چگونه می توان مراقب دستگاه گوارش بود؟

 3. واعظ آشتیانی: همزمان با احمدی نژاد برخی اصلاح‌طلبان هم خواستار استعفای روحانی بوده‌اند

 4. فاجعه کودک آزاری این بار در بوکان تکرار شد

 5. سه مولفه شکل‌گیری «رانت» در کشور

 6. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 7. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 8. ترور سرگرد راهنمایی و رانندگی در برابر منزلش

 9. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 10. آخرین قیمت خودروها در بازار

 11. تاثیر آسپرین در کاهش ریسک ابتلا به عفونت HIV

 12. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 13. لیورپول صلاح را به پلیس معرفی کرد!

 14. نیمکت نشین 5 میلیاردی در پرسپولیس

 15. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 16. ترامپ دستورالعمل حملات سایبری را لغو کرد

 17. بیماران مسن دیالیزی در معرض ابتلا به زوال عقل قرار دارند

 18. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ جامعه از مجلس و قوه قضاییه راضی نیست

 19. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 20. خوشحالی راموس به سبک رونالدو+تصاویر

 21. مداخله‌جویی تکراری وزارت خارجه آمریکا در امور داخلی ایران

 22. ۳ دلیل که تبعیت عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناممکن می‌کند

 23. اندیشکده آتلانتیک:۶۵ سال بعد از کودتای ۲۸ مرداد، آمریکا هنوز از آن درس نگرفته است

 24. رونالدو با لبخندی بر لب تماشاگر شکست رئال+عکس

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 2. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 3. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 4. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 5. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 6. تبعات خطرناک پیوند بیش از حد زن و شوهر  

 7. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 8. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 9. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 10. کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»

 11. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 12. نظر سازمان هواپیمایی درباره عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان ایران

 13. هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم

 14. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 15. کسانی که گفتند روحانی باید برود...

 16. رئیس کل بانک مرکزی: در نرخ دلار بازار ثانویه دخالتی نمی‌کنیم

 17. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 18. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 19. قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است

 20. حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

 21. جزئیات تصمیم جدید ارزی دولت/ معافیت ماشین‌آلات از شمول پرداخت مابه‌التفاوت نرخ دلار

 22. افشای اقدام غیراخلاقی "سرکرده جریان تراریخته‌پرست در ایران" + سند

 23. واعظی: هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده/ هیچ نامه‌ای از قالیباف دریافت نکردم

 24. آزادی مرزبان ناجا بعد از ۴۷۶ روز اسارت

 25. اعطاي مجوز فعاليت انتشار صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي به 5 رسانه داخلي

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 3. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 4. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 5. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 8. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 9. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 10. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 15. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 16. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 17. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 18. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 19. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 20. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 21. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 22. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 23. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 24. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 25. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

پربحث‌های اخیر

 1. کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»

 2. جهانگیری: باید اعتماد و امید مردم را ترمیم کنیم

 3. فرزندان مصباحی‌مقدم کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 4. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 5. سه مولفه شکل‌گیری «رانت» در کشور

 6. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 7. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 8. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ جامعه از مجلس و قوه قضاییه راضی نیست

 9. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 10. سلیمی نمین: آن‌ها که بحث استعفای دولت را مطرح می‌کنند، به دنبال کنار زدن جمهوریّت نظام هستند

 11. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 12. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 13. درخواست حسام الدین آشنا از قالیباف

 14. ظریف: کنوانسیون خزر با در نظر گرفتن حداکثر منافع ملی ایران بود/ خط حسینقلی خان - آستارا را هیچگاه نخواهیم پذیرفت

 15. ظریف، امشب مهمان گفتگوی ویژه خبری

 16. روحانی: ملت ایران به خانواده شهدا افتخار می‌کند/ در فتح خرمشهر قدرت الهی نمایان است

 17. آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم‌مشایی

 18. دیدار صمیمی رئیس‌جمهور با آزاده و جانباز دفاع مقدس

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 2. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 3. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 4. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 5. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 6. کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»

 7. کسانی که گفتند روحانی باید برود...

 8. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 9. قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است

 10. حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

 11. واعظی: هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده/ هیچ نامه‌ای از قالیباف دریافت نکردم

 12. جهانگیری: مذاکره با آمریکا پذیرفتنی نیست

 13. نظر"داود هرمیداس باوند" درباره ادعای سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر

 14. جهانگیری: باید اعتماد و امید مردم را ترمیم کنیم

 15. فرزندان مصباحی‌مقدم کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 16. آیت‌الله جنتی: راه‌حل برون رفت از مشکلات فعلی تفکر و روحیه انقلابی است

 17. سی‌ان‌ان: بر تحریم‌های آمریکا برای مجبور کردن ایران به مذاکره حساب باز نکنید

 18. وزیر دولت اصلاحات: رویکردهای اقتصادی دولت شباهت زیادی به رویکردهای دولت هاشمی دارد

 19. درخواست حسام الدین آشنا از قالیباف

 20. ظریف: کنوانسیون خزر با در نظر گرفتن حداکثر منافع ملی ایران بود/ خط حسینقلی خان - آستارا را هیچگاه نخواهیم پذیرفت

 21. ظریف، امشب مهمان گفتگوی ویژه خبری

 22. روحانی: ملت ایران به خانواده شهدا افتخار می‌کند/ در فتح خرمشهر قدرت الهی نمایان است

 23. آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم‌مشایی

 24. دیدار صمیمی رئیس‌جمهور با آزاده و جانباز دفاع مقدس

 25. فلاحت‌پیشه: طرفین کاری کنند که طرح سؤال از رئیس جمهور التهاب بیشتری در اقتصاد ایجاد نکند

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 7. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 8. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 9. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 10. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 11. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 12. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 13. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 14. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 15. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 16. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 17. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 18. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 19. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 20. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 21. پاکدستان دست بسته!  

 22. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 23. استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

 24. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 25. ستاره و سلبریتی کابینه/ ماهیگیری احمدی‌نژاد از آب گل آلود/ پشت پرده استیضاح ربیعی/گزینه‌های مطرح برای وزارت کار/ تلاش کارگزاران برای حذف نوبخت/ عبور اصلاح طلبان از روحانی قوت گرفت

آخرین عناوین