مگنت-ستاره یک مربع

سه گروه از دختران که دیگر برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند

گروه اجتماعی الف،   3970223142 ۴۲ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
سه گروه از دختران که دیگر برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند

سیده حمیده زرآبادی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ماده ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی در خصوص اذن پدر برای ازدواج تقدیم مجلس شد.


به گزارش برنا، زرآبادی گفت: دخترانی که کارشناسی ارشد و پنج سال سابقه کار با بیمه دارند می توانند بدون اجازه پدر و مجوز دادگاه ازدواج کنند.

وی گفت: طبق تبصره ای که اضافه شده است دیگر نه حکم دادگاه و نه اذن پدر برای کسانی که شرایط زیر را دارا هستند برای ازدواج نیاز است :

۱: سن ۲۸ سال به شرط احزاز رشد از سوی مرجع قضایی

۲: دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد

۳: دارای ۵ سال سابقه کار و بیمه بازنشستگی

عضو فراکسیون زنان با بیان اینکه این طرح یک فوریتی است و دوشنبه این هفته تقدیم هیئت رییسه مجلس شد گفت : افرادی که شرایط بالا را نداشته و نیاز به حکم دادگاه دارند ظرف مدت ۱ ماه تعیین تکلیف می شوند.

زرابادی با اشاره به طولانی بودن روند دادگاه برای تعیین تکلیف ازدواج افزود: یکسال طول می کشید تا دادگاه تعیین تکلیف کند که زمانی طولانی بود . در صورت تصویب مجلس ؛مدت زمان رسیدگی دادگاه کاهش خواهد یافت.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۳۳۱۹۱۷:۴۲:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
امکان نداره از فیلتر شورای نگهبان رد بشه.
محمد قاسمی۳۴۳۹۷۸۰۸:۴۸:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
این مبحثی فقهی است و در باره اش اختلافه در حالیکه برخی فقها فتوا به عدم اذن در صورت رشد دختر داده اند این طرح خوبیه و امکان تایید اش وجود داره چون مخالفت صریح شرعی بابت اذن نداریم
ناشناس۳۴۳۳۵۸۱۸:۱۳:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بله، همچنان زیر سلطه مردان هستیم...
ناشناس۳۴۳۶۶۵۲۲:۳۷:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
شما مهریه‌ات رو بیشتر‌ کن زیر سلطه نباشی!
ناشناس۳۴۴۰۱۱۰۹:۱۸:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
ربط مهریه به این موضوع چیه الان ؟ حق طلاق و حق کار و خروج از کشور و حضانت و هزار حق دیگه از زن گرفته می شه فقط مونده همین مهریه که توی گلوی شما گیر کرده ؟ چرا یکی نیست بیاد بگه بیاید حقوق برابر داشته باشیم و مهریه نباشه ! فقط می خواید تنها حق زن نباشه که شما راحت خدایی کنید ؟
ناشناس۳۴۳۷۶۱۰۰:۲۷:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
تو خونه ما به زن احترام گذاشته میشه و هیچکسی تحت سلطه کسی نیست بعد هم شما واقعا بالفرض اینکه این شرایط را داشته باشی ایا بازم بدون اجازه و رضایت پدرت ازدواج میکنی ؟ توجه کنید سن را هم گذاشتن 28سال یعنی دختری که تا 28 سالگی ازدواج نکرده مشکل اجازه پدرش بوده ؟؟؟
م۳۴۳۸۶۲۰۶:۰۳:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نه مشکل اجازه پدرش نبوده ولی از یه جایی باید قوانین مردسالار تبعیض آمیز رو برداشت
ناشناس۳۴۵۲۹۴۲۲:۲۷:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دقیقا
ناشناس۳۴۳۴۰۳۱۸:۳۵:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
خدارو شکر مدرکم یه جا به درد خورد!
هادی۳۴۳۴۹۹۱۹:۴۲:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دلتو خوش نکن - هرسه تا رو باید باهم داشته باشی - هم 28 سال سن - هم کارشناسی ارشد و هم پنج سال سابقه کار با پرداخت بیمه - تازه اگه همیه اینارو داشته باشی دیگه شوهر میخوای چکار ؟ خودت زندگیتو بکن
ناشناس۳۴۳۵۶۳۲۰:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اونی که نظر گذاشته پسره و داره شوخی میکنه شما جدی نگیر:)
ناشناس۳۴۳۴۲۲۱۸:۴۸:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
واقعا مشکل ازدواج دختران اذن پدرمیباشد؟؟؟!
ناشناس۳۴۳۴۲۸۱۸:۵۰:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
یعنی پسر با سن 18 سال و حتی کمتر و بدون سواد و کوچکترین سابقه کار به اون درجه از رشد عقلی رسیده که میتونه خوب و بد رو تشخیص بده و بدون اذن پدر ازدواج کنه ولی دختر با سن بالای 25 سال و مدرک دانشگاهی و سابقه کار نمیتونه بدون اجازه بابا ازدواج کنه و هنوز درک و عقل درستی نداره؟!!
mmg۳۴۳۵۴۴۲۰:۲۷:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اتفاقا از نظر شرعی (و البته فیزیولوژیک) دختر زودتر به بلوغ فکری میرسه به نظرم یکی از دلایلی که برای ازدواج دختر در اسلام سختگیری شده این هست که ازدواج برای دختری امری خطیرتر و حساس تر از پسر هست دختر قرار هست از قیمومیت پدر به قیمومیت همسر بره اما پسر از تحت سرپرستی پدر بودن به تحت سرپرستی دختر بودن میره واضح هست که دختر در امر ازدواج به مراتب آسیب پذیرتر میشه و نیاز به حمایت داره نمیشه هم ازدواج رو تنها منوط به توافق زوج کرد اونوقت سنگ روی سنگ نمیمونه و هزارتا مشکل ایجاد میشه
ناشناس۳۴۴۰۹۰۰۹:۵۸:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
خودت فهمیدی چی گفتی داداش ؟ آسمون ریسمون می کنی که یه چیز گفته باشی ؟ جامعه پره از دخترایی که به جبر و اصرار پدر بر خلاف میلشون با یه آدم نامناسب ازدواج کردن در ضمن اینجا مقایسه ی مرد با زن پیش میاد اینو جواب بده یه پسر 15 ساله که نه درس خونده نه تحصیل کرده نه کار داره نه درامد می تونه خودش تصمیم بگیره ولی دختر نه ؟
ناشناس۳۴۴۱۲۱۱۰:۱۲:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
زن بالغ قیم نداره؟ کی گفته شوهر قیم زن هست؟
ناشناس۳۴۳۶۰۰۲۱:۳۳:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
صفحه حوادث رو دقیق تر بخون. شاید نظرت عوض شد.
ناشناس۳۴۴۰۱۵۰۹:۲۱:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
معمولا می خونم اصلا ربطی به این موضوع نداره اتفاقا بسیارند دخترانی که با زور و اجبار پدر ازدواج کردند و گرفتار شده اند
ناشناس۳۴۳۶۶۴۲۲:۳۵:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اگه پسری با این‌ شرایط بتونه با دختری که شرایط گفته شده رو داره ازدواج کنه مطمئنا به رشد عقلی رسیده!! شما نگران اون نباش.
ناشناس۳۴۳۷۵۰۰۰:۱۸:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
الان یکی میاد کلی کلمات نامفهوم عربی ردیف می کنه و آسمون ریسمون به هم می بافه که به دلیل چنین و چنان زنان چنین هستند و چنان و خلاصه این طرز تفکر و قوانین عجیب بسیار منطقیه و شما عقلت نمی رسه و شما هم بگو منطقیه که خوبیت نداره مخالفت کنی !
ثریا دالغین۳۴۳۷۵۶۰۰:۲۰:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
یعنی با سه شرایط بالایی تازه میشیم هم ردیف یک پسر ۱۵ ساله عاطل و باطل! ای خدااااا :)
ناشناس۳۴۳۷۶۳۰۰:۳۲:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نه نمیتونه
ناشناس۳۴۳۵۴۵۲۰:۲۹:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بیمه این وسط واسه چی
بنده‎ی خدا۳۴۳۶۳۰۲۲:۰۲:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
جامعه‌ی ما تلاش می‌کند سنت حسنه‌ی ازدواج را گسترش دهد و سن ازدواج را پایین بیاورد؛ اما این قانون یک نتیجه‎ی مشخص دارد: دخترهای بیشتری صبر خواهند کرد تا به 28 سال برسند! یعنی اثر جنبی این شرطِ سنی (side effect) بالا رفتن سن متوسط ازدواج در دختران خواهد بود! راه حل ساده است؛ یا شرط سنی را پایین بیاورید، و یا اصلا آن را حذف کنید و به جای آن یک شرط مستقل بگذارید که هربانوی ایرانی (شاغل یا غیرشاغل) که سنش بیش از 40 سال بود، اصلا نظر موافق پدر را نمی‌خواهد.
ناشناس۳۴۳۸۵۴۰۵:۱۴:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
زن و مرد هر دو انسانن برادر من نمی شه که یکی از نه سالگی مکلف بشه و مثل انسان بالغ در صورت جرم مجازات بشه ولی تا چهل سالگی حق ازدواج بدون اجازه نداشته باشه که اون نه سال چیه ؟ این چهل سال چیه ؟ سن ازدواج چیه ؟ اصلا معلومه چه خبره ؟
ناشناس۳۴۴۱۳۱۱۰:۱۴:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
28 سال به قول شما side effect داره اما چهل سال نه؟ چهل سال شوهر گیرش می یاد اصلا؟ بعد هم هدف قانون اینه که مثلا عرف جامعه رو یک مقدار توی قوانینش دخالت بده. چون الان معمولا پدر و مادر ها با ازدواج فرزندشون معمولا موافقت می کنند. حالا دو دهه قبل پسر هم خودش تصمیم نمی گرفت و مادرش هر کس را می پسندید همون بود.
ناشناس۳۴۳۶۵۰۲۲:۲۳:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
در تیتر خبر آمده 3 گروهی از دختران که نیاز به اجازه پدر ندارند اما در متن خبر تنها اشاره به این دارد که گروهی که این شرایط را دارند. بالاخره 3گروه که یکی از آن شرایط را دارا باشندویا تنها گروهی که هر3شرط را دارا باشند؛ نیاز به اجازه پدر ندارند! کدام خبر صحیح می باشد؟؟؟
ناشناس۳۴۳۶۸۰۲۳:۰۰:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
تا الان مگه چقدر اذن پدر تو ازدواج دختر دخیل بوده؟ دخترا اغلب با هر کی دلشون خواست ازدواج کردن پدرا هم بله گفتن. مشکل دخترا نبودن خواستگاره. خواستگار نیست لطفا اون حل کنید
ناشناس۳۴۳۷۱۵۲۳:۲۹:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مگه نسل جدید از باباهشون برا ازدواج اجازه هم می گیرن؟!
ناشناس۳۴۳۷۱۸۲۳:۳۰:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دختری که این شرایط رو داشته باشه ازدواج می خواد چکار!!!
ناشناس۳۴۳۷۲۲۲۳:۳۳:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
الان این خیلی مشکل بزرگی بوده که حل شده ؟؟ یه تحقیق در مورد دلایل بی میلی دختران و پسران به ازدواج بفرمایید خدا وکیلی 17 سال پیش که من ازدواج کردم در صورتی که می دونستم اوضاع کار و اقتصاد و دلار و ریال اینطوری می شه هیچ وقت این حماقت را نمی کردم
ثریا دالغین۳۴۳۷۵۴۰۰:۱۸:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
و ما دهه شصتی های فلک زده باز موضوع تنش شده ایم! اینبار جنگ به داخل خانواده ها کشیده میشود!! :))
ناشناس۳۴۳۷۵۹۰۰:۲۱:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
این قوانین با خواست و موافقت عموم خانم ها مطرح شده یا اینکه زنان با اصل این نوع قوانین مخالفن ؟ کسی اصلا اطلاع دقیقی از نظر و عقیده ی عموم بانوان این کشور داره ؟ منظورم اون چند تا خانم مجلس نیست منظورم عامه ی زنان ایرانه
ناشناس۳۴۳۸۹۴۰۷:۲۳:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
تو قانونگذاری کسی نظر مردم رو نمیپرسه چون قانونگذار خودشو عاقلتر از مردم تصور میکنه علت عقب موندگی مملکت هم همینه
ناشناس۳۴۴۱۱۲۱۰:۰۹:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
چرا یک زن باید حامی قانونی باشه که بعد از 28 سالگی و به شرط فوق لیسانس و غیره تازه اونو در حد یک پسر 15 ساله می بینه. حداقل سن ازدواج باید بیاد بالا و بعد هم تا یک سنی هم برای دختر و هم برای پسر رضایت والدین را بگذارند و بعد هم که کاملا بالغ شدند باید بتوانند بدون اجازه ازدواج کنند.
ناشناس۳۴۳۸۵۸۰۵:۵۵:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
کارت ملی جدید و حداقل معدل کارشناسی ارشد 17 و استعلام عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد به مواد مخدر هم باید اضافه بشه
ناشناس۳۴۳۸۶۹۰۶:۱۹:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
البته این قوانین جدید قوانین خوبی است اما واقعا مشکل ازدواج اینها نیست! مشکل پول است و پول است و پول
ناشناس۳۴۴۰۹۵۱۰:۰۲:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
این شروط را دقیقا از کجا آوردید شرع ما میگه که برای ازدواج باید حتما اجازه پدر باشه ما جایی ندیدیم بگن مدرک یا سن میتونه بجای اجازه پدر قرار بگیره
ناشناس۳۴۴۱۵۱۱۰:۲۴:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۴
با اجازه پدر و بدون اجازه پدر تا حالا چه مشکلی رو حل کرده؟ هر روز که بدتر از دیروزه با چند جمله که قانون باشه یا نباشه چه چیزی درست میشه؟ فرهنگ انسانی و انسانیت که وجود نداشته باشه هیچ چیز درست نیست و سر جاش نیست همه چیز با منفعت طلبی فردی سنجیده میشه
ناشناس۳۴۴۹۰۹۱۶:۲۹:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
تا حالا شنیده یا دیده اید که یک دختر مانند یک پسر دهها تعهد بده از نظر مالی حتی کسانی که شاغل هستند مهریه خونه خرج زندگی هزینه های جانبی دستمزد خانه داری و ............................ و ادعایی نداشته باشه ؟؟ فقط یک نمونه استثنا نباشه حالا زنها برای هیچ و پوچ یعنی واقعا برای هیچ و پوچ صدها ادعا دارن
رضا۳۴۵۱۱۱۱۹:۰۴:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
حالا بالاخره این طرح تصویب شده یاخیر؟
ناشناس۳۴۵۲۰۹۲۰:۳۹:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دیگر به هیچ زنی برای ورود به مجلس رای نخواهم داد
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 3. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجان داد

 4. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 5. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 6. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 7. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 8. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 9. تکه تکه کردن دلار به جای گوشت توسط قصاب ترکیه‌ای  

 10. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. روسیه: برای حفظ برجام عزم قاطع داریم

 13. دیدار مدیر تیم ملی مکزیک با کی‌روش

 14. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 15. تجهیز اولین ناوشکن ارتش به "فالانکس ایرانی" + جزئیات

 16. سرایدار جنایتکار در یک قدمی چوبه‌دار

 17. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 18. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 19. سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟

 20. کشورهای دیگر چگونه از بحران ارزی خارج شدند؟  

 21. به یاد مرحوم سید ضیاءالدین دُری  

 22. «گروه اقدام ایران»؛ نام تازه آمریکایی‌ها برای اهداف کهنه

 23. پیام تسلیت جهانگیری به مناسبت درگذشت عزت‌الله انتظامی

 24. هوای تهران در شرایط سالم

 25. بازدید شهردار تهران از پروژه های آرش-اسفندیار و اتوبان صیاد شیرازی  

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 4. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 5. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 6. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 9. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 10. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 11. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 12. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 13. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 14. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 15. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 16. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 17. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 20. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 21. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 22. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 23. بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

 24. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 25. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 10. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 11. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 12. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 13. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های دیروز

 1. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 2. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 3. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 4. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 5. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 6. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 7. محیط زیست: بیشتر زباله‌گردها طرف قرارداد با پیمانکاران شهرداری تهران هستند

 8. ترافیک سنگین در محور‌های فیروزکوه، هراز و پردیس

 9. ناگفته های رزمنده «آلکس» از لشکر58 ذوالفقار

 10. گام بلند ستاد اجرایی فرمان امام برای توانمندسازی و محرومیت‌زدایی فارس

 11. جاده چالوس پرترافیک است

 12. آزادگان، پیام‌آوران مقاومت و صلح

 13. وعده وزارت ارتباطات برای پاسخ‌گویی 48 ساعته به سوالات مردم

 14. مشاور وزیر: ابنیه و اعیان اردوگاه شهید باهنر قیمت‌گذاری نشده است

 15. میزان افزایش شهریه پیش دبستانی‌های مدارس دولتی

 16. آخرین مهلت ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی‌کاربردی

 17. غفاری: هیچ مجوزی برای برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود/ با متخلفان به شدت برخورد می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 3. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 4. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 5. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 6. مردم چه نمره‌ای به قالیباف دادند؟

 7. سخنگوی وزارت بهداشت: شرمنده‌ام که بعضی مطب‌ها کارتخوان ندارند

 8. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 9. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 10. کنکور و نقدی بر یک نقد

 11. معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خبر داد؛ بازگشت ۱۰۰۰ نخبه از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا

 12. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 13. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 14. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 15. پشت پرده مطب‌های بدون کارتخوان چیست؟

 16. زندگی مدفون شده + تصاویر

 17. وزیر بهداشت تبلیغات برخی از خوراکی‌ها را ممنوع اعلام کرد/ از «گز اصفهان» تا «سوهان قم» + سند

 18. محسنی اژه‌ای در پاسخ به الف: اسامی قضات بازداشت شده پس از تایید حکم اعلام می‌شود/ بیش از ۱۰۰نفر از افراد صاحب سمت ممنوع الخروج شده‌اند/ ماجرای گم شدن ۹میلیارد دلار صحت ندارد

 19. کشف حدود ۲ کیلوموادمخدر از حجاج ایرانی/ دستگیری در عربستان نداشتیم

 20. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 21. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 22. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 23. درباره نامه رییس قوه قضاییه به رهبری و یک پرسش مهم !

 24. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 25. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

آخرین عناوین