سیف: دلار ۷۰۰۰ تومانی در پستوها معامله می‌شود

گروه اقتصادی الف،   3970223129 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
سیف: دلار ۷۰۰۰ تومانی در پستوها معامله می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی گفت: صحبت‌هایی درباره دلار ۶ هزار و ۸۰۰ و ۷ هزار تومانی شنیده می‌شود اما حجم بسیار بسیار کوچکی است که در پستوها مبادله می‌شود.

ولی الله سیف در حاشیه جلسه ارزی در مجلس شورای اسلامیاظهارداشت: برقراری ارتباط با بانک‌های مرکزی اروپایی و ارتباط با بانک‌های بزرگ اروپایی برای بانک مرکزی و نظام بانکی کشور از بحث‌های اساسی است که در مذاکره با پنج کشور دنبال می‌کنیم.

وی افزود: در حال حاضر مذاکراتی بین ایران با سه کشور اروپایی، چین و روسیه در حال انجام است که طبیعتا با توجه به مقدماتی که برای این مذاکرات پیش آمده قرار شده ایران در شرایطی قرار گیرد که احساس کُند از برجام انتفاع لازم را می‌برد و اگر قرار باشد زمینه‌ای برای حرکت مثبت اقتصاد ما در برجام ایجاد نشود ایران نمی‌تواند به تعهداتش عمل کند.

وی افزود: یکی از محورهای اساسی مذاکرات، ارتباطات بانکی است و همکاران ما در بانک مرکزی هم در این مذاکرات حضور دارند و امیدواریم شرایطی ایجاد شود که نظام بانکی بتواند ارتباطات بین‌المللی خود را داشته باشد.

سیف درباره انتظار مشخص بانک مرکزی از اروپا در این مذاکرات ادامه داد: برقراری ارتباط با بانک‌های مرکزی اروپایی و ارتباط با بانک‌های بزرگ اروپایی برای بانک مرکزی و نظام بانکی کشور از بحث‌های اساسی است که دنبال می‌کنیم.

وی درباره نتایج تصمیمات اخیر ارزی نیز گفت: در یک ماه گذشته که از این تصمیم می‌گذرند و با وجود اینکه ابتدای کار بوده بالغ بر 7 میلیارد دلار ارزهای مختلف برای واردات به کشور تخصیص داده شد و همچنین 4 میلیارد دلار تامین ارز کردیم که نشان می‌دهد مسیر واردات جاری است و هیچگونه وقفه‌ای در آن وجود ندارد.

رییس کل بانک مرکزی افزود: در رابطه با صادرات با وجود وقفه یک هفته‌ای به دلیل عدم آشنایی صادرکنندگان و راه‌اندازی سامانه نیما، یک میلیارد و 200 میلیون دلار ارز ناشی از صادرات به سامانه نیما عرضه شده که حاکی از ان است که این مدل کارایی خود را نشان داده و ایرادی ندارد.

سیف ادامه داد: در رابطه با نیازهای متفرقه‌ای که وجود دارد 33 مورد شناسایی شده و کمیته فعالی در بانک مرکزی با حضور دستگاه‌های دیگر تشکیل شده و هر نوع نیازی که به عنوان نیاز واقعی و منطقی شناسایی شود تامین ارز خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعادل لازم را در منابع و مصارف ارزی کشور داریم و از این جهت جای نگرانی نیست، گفت: صحبت‌هایی درباره دلار 6 هزار و 800 و 7 هزار تومانی شنیده می‌شود اما حجم بسیار بسیار کوچکی است که در پستوها مبادله می‌شود.

رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: قرار نیست ارز کشور را برای قاچاق و تامین نیازهای انتقال سرمایه تخصیص دهیم، چراکه ارز کشور سرمایه ملی و متعلق به 80 میلیون ایرانی است و باید به نیازهای واقعی و منطقی تخصیص یابد.

سیف خاطرنشان کرد: دلار 4200 تومانی را به همه نیازهای واقعی تخصیص می‌دهیم که تا این لحظه بخشی از این نیازها شناسایی شده و بخشی در شرف شناسایی است که در آینده اضافه می‌شود.

به گزارش تسنیم وی افزود: ظرف یک ماه گذشته بیش از 100 میلیون یورو بر همین مبنا به مسافران، بیماران و دانشجوان ارز فروخته شد و در آینده نیز ادامه پیدا می‌کند و برای هر کدام فرآیند و ساز و کار مناسب ابلاغ و عملیاتی شده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۲۹۸۳۱۵:۳۰:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
شما چرا در پستو دلار ۷ تومان نمیفروشی
ناشناس۳۴۳۳۶۷۱۸:۱۶:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ما که نمی دانیم در پستو چه میگذرد ۰ اقای سیف پستو را چه کسی بوجود اورد ؟
ناشناس۳۴۴۹۷۹۱۷:۱۹:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بعد می بینیم این پستو ها به بانک مرکزی و مقامات وصل هستند
ناشناس۳۴۲۹۹۶۱۵:۳۶:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
منظورش همون کف بازاره
ناشناس۳۴۳۰۰۱۱۵:۳۸:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
فعلا که دلار 7000 تومانی بهتز ار دلار 4200 تومانی شما حرف میزند..
ناشناس۳۴۳۰۰۶۱۵:۳۹:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
شما 4200 به مردم بده که مجبور نشن بروند در پستوهابا کلی نگرانی و ااضطراب. معاملات در پستوها هم از شگردهای خودتان است.
م فلاح۳۴۳۰۱۲۱۵:۴۱:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
جناب سیف استاد بزرگوار علم اقتصاد اخه خودت قضاوت کن مردمی که دلار نیاز دارند برای دانشجوهای خود بیءیماران و.... اگر دلار ۴۲۰۰ گیر شان می امد که نمی رفتند دلار ۷۰۰۰ تومنی بخرند که عجبا از این همه دانش
ناشناس۳۴۳۰۵۲۱۵:۵۶:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اقای سیف من سواد شما ندارم ولی میدانم قیمت واقعی بازار مبادلات و خرید و فروش ازاد تعیین میکند نه قیمت دستوری البته منظور من فقط شما نیست امروز دبی بانک و صرافی ها قیمت یکی است یا تفاوت خیلی جزء دارن بانک ها دبی و عربستان و چین قیمت دلار قیمت بازار صرافی ها ( ازاد خودمون ) دارن نه کمتر نه بیشتر بس حرف از پستو و غیر از پستو نزن چون فعلا قیمت بلا تکلیف است برای همه
ناشناس۳۴۳۰۸۲۱۶:۰۹:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
هربار ایشون سخن پراکتی میکنند دلار 500 تومان میره بالا
ناشناس۳۴۳۰۹۴۱۶:۱۲:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
باسلام اولا در همون پستوها امروز دلار 6200 بود و جناب سیف ظاهرا از این کاهش ناراضی هستند و به نوعی دوباره سیگنال 7000 را به فروشندگان می دهند(یعنی واقعا و مطمئنا با کاهش قیمت دلار جناب سیف مشکل دارند!) دوما جناب اقای سیف حرفاش از پوپولیستی هم خارج شده و بچه گانه هست چون پستو یا هر جا دیگه معامله بشه مهم نیست بقیه ارزها مانند یوان،لیر و.... با همون قیمت پستوی دلار و با نسبت جهانی ارز مربوطه قیمت می خورد خواهشا منتشر کنید شاید اقای سیف بخواند
س۳۴۳۱۰۴۱۶:۱۶:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مچکر که گفتید
ناشناس۳۴۳۱۲۲۱۶:۲۰:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اصلا دلار 4200نداررریییییییییییییممممممممم
ناشناس۳۴۳۱۴۵۱۶:۳۱:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دقیقا اقای سیف درست میگویند ارز مال 80 میلیون نفراست ولی در اختیار تعدادی از مابهترون برای واردات قاچاق پورشه بنز بی ام و
ناشناس۳۴۳۱۶۲۱۶:۳۷:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف تکلیف دانشجویان تازه ورود به دانشگاه که هنوز گواهی اشتغال به تحصیل ندارن و مسافران زمینی چی شد؟ این گروه افراد نمی تونن منتظر باشن ببین کی شما تصمیم اتخاذ می کنید. مجبورن برن از همین پستوها ارز تهیه کنن به عبارتی خودتون مردم و مجبور به خرید پستویی و کار غیر قانونی می کنید. لطفا وقتی قانونی و طرحی به طور کامل ارزیابی نکردید و نقاط ضعف و قوتش مشخص نکردید الکی اجرا نکنید که کلی دردسر واسه مردم ایجاد میشه.
علی 671۳۴۳۱۶۳۱۶:۳۷:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف آدرس غلط نده جلوی چشم شما در چهار راه استنانبول و در خیابان جلوی مامور نیروی انتظامی معا مله میشود .دروغ که شاخ و دم ندارد .
ناشناس۳۴۳۲۲۹۱۶:۵۷:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حالا چرا دلار 4200 را در پستو نمی فروشند؟ اینها که می گفتند جای نگرانی نیست!!! سیف . اخراج برایش کم است . اول پول مردم را در موسسات مالی هدر داد و بعد با دو برابر کردن دلار پول همه مردم ایران را نصف کرد ارزش دارایی های مملکت را به باد فنا داد . شما حساب کنید که با این کار داره ارزش ایران را پایین می اوره. فرض کنید که یک آپارتمان در داخل ایران 510 میلیون می ارزید بادلار 3000 میشد 170 هزار دلار آمریکا و الان همون آپارتمان با دلار 6800 میشه 75 هزار دلار یعنی داره اینجوری به خارجی ها سوبسید میده و ارزش مالکیت در ایران را پایین میاره. هر چه داد میزنیم که کاهش ارزش پول ملی یعنی کاهش داراییهای ایران گوششون بده کار نیست . چطور اگر دلار ثابت بماند و یا ارزان تر از قیمت بازار باشد میشود چوب حراج به دارایی اما اگر دلار گران شود چوب حراج به مال و اموال کشور نمی شود. بهترین حالت ثابت نگه داشتن ارزش پول ملی در مقابل ارزهای دیگر کشورهاست. به هرحال گران شدن ارزهای خارجی اتفاقی بسیار نا میمون در اقتصاد کشور است که متاسفانه بیش از 35 سال است که داره اتفاق می فته. اینجوری خارجی ها میان ایران و از سوبسید و گران بودن ارز سو استفاده کرده و داراییهای ایران را به تاراج می برند. فرض کنید که یک پیراهن برای تولید کننده در زمان تولید 20 هزار تومان هزینه بر بوده است . با دلار 3000 تومانی میشود 6.6 دلار . و همین پیراهن را زمانیکه دلار 6500 تومان است را میخرد 3 دلار یعنی ارزش کالا و یا مال شما بیش از نصف کمتر شده است و این یعنی چوب حراج به اموال کشور . برای همین است که افغان ها و عراقیها از ایران جنس ایرانی می خرند و به کشورشان میبرند این یعنی فروش ایران به قیمتارزان به خارجی ها
ناشناس۳۴۳۲۶۸۱۷:۲۰:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
منظور این است که قیمت دلار هفت هزارتومان است وگرنه چه اصراری بود که قیمت را اعلام کند.
ناشناس۳۴۳۳۴۱۱۷:۵۸:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف گیرم دلار 7000داخل پستو انجام میشه! اجناس داخل بازار را چی میفرمایید؟ اگر جنسی برای فروش باشه اون هم با چند برابر قیمت؟ البته فروشنده هم توجیه خودش را داره
ناشناس۳۴۳۳۵۶۱۸:۰۹:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بی ارزش ترین پول دنیا رو داریم هر دلار هفتاد هزار برابر واحد پول ما!!!!
ناشناس۳۴۳۶۷۲۲۲:۵۱:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ریال سایرین رو با ریال ایران مقایسه کن
ناشناس۳۴۳۳۵۷۱۸:۱۰:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مدیریت 7 تومنی را خوب انجام داد
ناشناس۳۴۳۳۷۳۱۸:۲۰:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف صلاحیت کافی برای سمتی که به ایشان داده شده ندارند. آیا واقعا تو این مملکت کسی نیست که توانایی مدیریت بانک مرکزی رو داشته باشه؟
ناشناس۳۴۳۳۸۰۱۸:۲۲:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
متاسفانه ما جماعت ایرانی فقط از دولت طلبکاریم و فکر میکنیم دولت وظیفه اش تنظیم قیمت هستش. درحالی که وظیفه دولت اجرای قانونه از جمله برخورد با قاچاق و گرفتن مالیات از همه. خرید فروش ارز قاچاق هستش و باید با قاچاقچی برخورد قاطع بشه. دولت هم بهتر ارز رو شناور کنه کسی که داره میخره اگر نداره هم نه مثل همه جای دنیا
ناشناس۳۴۴۱۳۶۱۰:۱۸:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
مجری قانون کیست؟
ناشناس۳۴۳۴۳۸۱۹:۰۰:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ارز خود بانک مرکزی گران کرده برای جبران ضرر موسساتی که پول مردم خوردند و بانکهایی که ضرر میدهند والا بانکها جیبی ندارند خسارت خودشان به اضافه موسسات مالی را بدهند
ناشناس۳۴۳۴۴۱۱۹:۰۳:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف بفرمایید الان قیمت سکه با احتساب دلار چند تومنی شده 2 میلیون تومن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاهرخ۳۴۳۶۴۰۲۲:۱۴:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
همیشه صحبت های سیف نمک به زخم پاشیدن هست......الان ایشان ازینکه میگن دلار ۷۰۰۰تومانی در پستو معامله میشه خوشحال هستن یا ناراحت؟؟؟؟واقعا ایشون متوجه نیستن چه خوشحال باشن چه ناراحت فقط جای تاسف داره واسه مدیری که هنوز متوجه نیست مسئولیت ایشون با اون دستگاه عریض و طویل رفع دغدغه همه احاد مردم ازین امنیتی شدنه حاده ارز هست...؟؟؟؟؟یعنی کسی پیدا نمیشه از ایشون یه گزارش عملکرد بخواد تا بگه کلا تا بحال چیکار کردین جز تماشا و افسار امور رو رها کردن؟؟؟...یعنی واقعا یکی نیست به ایشون بفهمونه حداقل زبان گزیده به کنجی نشسته ثم البکم به از کسی که نباشد زبانش اندر حکم...؟؟؟؟
پیرمرد۳۴۳۸۴۲۰۴:۱۵:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بکارگیری واژه پستو یک زمانی از زبان لات ها و جاهل ها شنیده میشد اما حالا مسول دولتی از ان استفاده میکند جای تاسف است.
ناشناس۳۴۳۸۷۷۰۶:۲۳:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
پس اقتصاد ایران در پستو تکلیفش روشن می شود چراکه تمامی کالاها گران شده اند!!! معلوم نیست چرا این دلقک هنوز هم بر سر پستش باقی مانده است... البته از رئیس جمهوری شعار دهنده و مجلس خواب نمیشه بیش از این انتظار داشت
ناشناس۳۴۴۰۸۹۰۹:۵۸:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
جناب آقای سیف این پستوها را چه اشخاصی مدیریت میکنند؟ شما بدنبال نیاز مندان دلا نگردید بروید سراغ اشخاصی که توانایی تهیه دلار را برای واگذاری به نیازمندان دارند . مطمئن باشید این افراد تعدادشان کم است چون بیشتر مردم زیر خط فقرند و غیر از نان شب و خجالت زن وبچه دغدغه دلار ندارند. بلکه بفکر اجاره خونه و نان و تخم مرغ و کشک و ... هستند .
ناشناس۳۴۴۱۶۱۱۰:۲۹:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دلار ویترینی شما کجاست ما بریم بخریم؟ چرا شما استعفا نمیدین؟!!!
صمد۳۴۵۷۸۵۰۹:۳۵:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقای سیف وقتی توان کاری را ندارید بهتر است بکشیدکنار.

پربحث‌های امروز

 1. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 2. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 3. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 4. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 5. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 6. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 7. ایرانی‌ها به کدام کشورها بیشتر سفر کرده‌اند؟

 8. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 9. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 10. سیستم عامل ios به مشکل خورد

 11. آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

 12. گلکسی اس ۱۰ اسفند ماه می‌آید

 13. فرمانده هوانیروز ارتش: به دنبال جذب دانشجوی خارجی هستیم

 14. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 15. بیدار بمان آقای فوکویاما

 16. شکاف «اصلاحات بر حاکمیت» با «اصلاحات در حاکمیت»

 17. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 18. ارزش روز سبد سهام عدالت آب رفت + جدول

 19. کاهش مجدد قیمت نفت به ۶۰ دلار

 20. رئیس اتحادیه طلا و جواهر: شب یلدا تاثیری در قیمت سکه و طلا ندارد

 21. قیمت امروز طلا در بازارهای جهانی

 22. توطئه مرد غریبه برای تصاحب ثروت زن بیمار

 23. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 24. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 25. ظریف به قطر رفت

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 3. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 4. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 5. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 6. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 7. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 8. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 9. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 10. رمز پیروزی

 11. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 14. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 15. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 16. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 17. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 18. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 19. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 20. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 21. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 22. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 23. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 24. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 25. اداره سانسور چین فیلم لانتوری را بخاطر دینی بودن ممنوع کرد

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 17. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 18. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 19. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 20. حرف های یک مهندس برق مملکت

 21. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 22. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 23. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 24. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 25. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

پربحث‌های دیروز

 1. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 2. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 3. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 4. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 5. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 6. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 7. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 8. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 9. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 10. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 11. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 12. توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر

 13. لایحه بودجه 1398 در دستور کار مجلس

 14. قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

 15. ترکش افزایش قیمت خودرو برتن مددجویان کمیته امداد

 16. هند از لیر ترکیه و وون کره در تجارت استفاده می کند

 17. احتمال توافق با آمریکا برای معاف شدن از تحریم های ضدایرانی

 18. احداث شهرک های صنعتی مشترک با عراق راه حل مشکل کولبری

 19. پورابراهیمی: پرداخت یارانه در بودجه 98 نیاز به بازنگری دارد

 20. ضرورت کاهش بیشتر تولید نفت اوپک در آینده

 21. پیش‌بینی زودتر از موعد برای کمبود عرضه نفت در سال آینده

 22. رایزنی با کشورهای همسایه برای حذف تعرفه‌های وارداتی

 23. سرنوشت خدمات پس از فروش لوازم خانگی خارجی

 24. بودجه در شرایط جنگ اقتصادی منعکس‌کننده تصمیمات مالی نظام است

 25. جزئیات پرداخت تسهیلات ارزی در ۹ بخش بزرگ اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 5. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 6. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 7. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 8. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 9. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 10. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 11. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 12. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 13. دلار ۹ هزار تومان شد

 14. روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

 15. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 16. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 17. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 18. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 19. افزایش قیمت محصولات ایران خودرو غیرقانونی است؟

 20. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 21. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 22. کژراهه قیمت گذاری خودرو و چند نکته/ انتظاری بجا از وزیر صنعت

 23. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 24. توضیحات معاون ایران خودرو درباره فروش تحویل فوری ۴ محصول

 25. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

آخرین عناوین