مگنت-ستاره یک مربع

مروری بر اخبار مهم روز؛ بازگشت سیاستمدار مورد علاقه هاشمی/سفر قالیباف به مناطق زلزله زده / دلنوشته رئیس دفتر دولت اصلاحات درباره رهبری/ شایعه برای نماینده ای که پرچم آمریکا را آتش زد

گروه سیاسی الف،   3970222206 ۹ نظر، ۲۱ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازگشت سیاستمدار مورد علاقه هاشمی/سفر قالیباف به مناطق زلزله زده / دلنوشته رئیس دفتر دولت اصلاحات درباره رهبری/ شایعه برای نماینده ای که پرچم آمریکا را آتش زد

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

آینده سیاسی علی لاریجانی

فرارو نوشت:  از چهره‌هایی که از او به عنوان کاندیدای بالقوه انتخابات سال ۱۴۰۰ یاد می‌شود علی لاریجانی است. مرتضی مبلغ معاون وزیر کشور دولت اصلاحات  در این باره می گوید: «به هرحال افرادی مانند آقای لاریجانی، آقای توکلی، آقای باهنر چهره‌هایی هستند که در میان اصولگرایان همچنان دارای شخصیت حقیقی قابل قبولی هستند. یعنی به این شکل نیست که بعد از حضورشان در مجلس از عرصه سیاسی خارج شوند و هیچ مرجعیتی نداشته باشند. به عقیده من آقای لاریجانی قطعا در میان بخشی از جریان اصولگرا بسیار مورد تائید قبول است. اما اینکه حالا این افراد در افکار عمومی چه جایگاهی دارند باید بررسی شود.» اما حسین کنعانی مقدم می گوید: مستقل بودن هم تبعات خاص خودش را دارد... از ریاست مجلس کنار رفتند، هردو جریان حاضر به حمایت از او نمی‌شوند و حتی بعضا مورد حمله آن‌ها هم قرار می‌گیرد و این باعث می‌شود آسیب‌پذیری این افراد بیشتر شودو نتوانند حیات سیاسی خود را گسترش دهند و یک سیرنزولی در عرصه سیاسی را طی خواهند کرد.

باهنر: بازداشت احمدی‌نژاد باید کم‌هزینه باشد

محمدرضا باهنر امروز در مصاحبه با سازندگی گفت:  برخی اظهارات احمدی نژاد علیه مقامات رفتار مجرمانه ای است، اما با توجه به این که 8 سال در کشور رئیس جمهور بود، پس باید با او نرم نرم جلو رفت و درباره خطاهایی که در حال انجام آن است، تذکر داد و موقعیت سنجی شود، اما اگر زمانی برخورد با او مطالبه عمومی شود، باید فضایی به وجود آید که بازداشت یا برخورد با او باعث مشکلات دیگر در جامعه نشود. البته هنوز امیدواریم احمدی نژاد، متنبه شود و سیری را که شروع کرده ادامه ندهد.

 باهنر در گفت و گو با همشهری نیز گفته است:  

آستانه تحمل مردم پایین آمده است؛ چرا‌که ما مسئولان هم در تمام تریبون‌های رسمی کشور به این نارضایتی دامن زده‌ایم؛ از تریبون مجلس گرفته تا صداوسیما و حتی صحبت‌های سران، ما آستانه تحمل مردم را کاهش داده است... وقتی ما سالی هزار فارغ‌التحصیل دکتری ادبیات، زبان‌شناسی، روان‌شناسی و... داریم، توقعات و مطالبات را بالا برده‌ایم و سطح تحمل را پایین آورده‌ایم.

 *در پاسخ به این سوال که چرا این ایده گفتگوی ملی سامان نمی‌گیرد؟): چون بعضی‌ها می‌خواهند از جا‌های سخت شروع کنیم. مسئله فتنه و حصر است که واقعا نیاز نداریم الان به سمت آن برویم.

 *نمی‌توانم نام ببرم (این طیف که گفتگوی ملی را پیگیری می‌کند چه کسانی هستند) اما هم اصلاح‌طلب در بین ما هست هم اصولگرا... از طرف جمعی این ماموریت را نگرفته‌ایم و مامور نشده‌ایم... خودمان خودجوش وارد میدان شده‌ایم. ما فکر کردیم وظیفه و دینی نسبت به انقلاب داریم که باید آن را انجام دهیم و قصورهایی هم صورت گرفته که خودمان مقصرش بوده‌ایم، به‌خاطر همین خودجوش وارد میدان شده‌ایم و برای حل آنها تلاش می‌کنیم.

معمای انتخاب شهردار پیچیده تر شد/   انتقاد از ۲ گزینه نهایی شهرداری تهران در نشست حزب کارگزاران

امروز روزنامه اصلاح طلب شرق نوشت: «محمد عطریانفر» گفته «آقایان شعری سرودند که در آن مانده‌اند؛ منظورم همان است که می‌گویند ما پیمان بسته‌ایم که کسی از شورا نرود؟!». منظور عطریانفر از «شعر» همان میثاق‌نامه‌ معروف است!. .. او از سید محمد خاتمی خواسته بود تا مسئله انتخاب شهردار  ورود کرده و شهرداری مناسب  برای تهران انتخاب کند...

رقابت ۲ کاندیدا برای رسیدن به "بهشت"

«محمد توسلی»، فعال سیاسی ملی مذهبی هم در نشست حزب کارگزاران گفته «متخصص‌ها حذف شده و دو نفر مانده‌اند. یکی سابقه وزارت کشور دارد یعنی همه‌چیز را روتین اداره می‌کند. یکی هم کارمند سابق شهرداری است یعنی ادامه وضع موجود و احتمال تغییر کمتر است. احتمالا آقای افشانی هم مدیریت اتوبوسی داشته باشند و همه مدیران را تغییر داده و فقط وقت تلف می‌شود».

عباس عبدی نیز نوشت: اخبار خوبی از انتخاب شهردار به گوش نمی‌رسد.

 احمد حکیمی‌پور ،عضو اصلاح‌طلب شورای شهر اول و چهارم نیز می‌گوید که نحوه شکل‌گیری لیست‌ اصلاح‌طلبان در شورای شهر جدید تهران بر اساس مناسبات شراکتی، وراثتی و رفاقتی بوده است... به اعتقاد من موج اول انتصابات آقای نجفی خیلی کارشناسی نبود. یعنی یک فاصله‌ای بین مدیران جدید و مدیریت شهری انداخت... ما از دوستانمان تقاضا می‌کنیم کمی از فعالیت‌های خود در فضای مجازی کاسته و سریعتر شهردار را انتخاب کنند.

عضو سابق شورا: مکارم و افشانی قادر به اداره شهر تهران نیستند

دست‌ خط نجفی در حمایت از حسینی‌ مکارم

محمدعلی نجفی شهرداری پیشین تهران که این روزها دوره نقاهت را سپری می‌کند، از روی تخت بیمارستان از سمیع‌الله حسینی‌مکارم برای شهرداری تهران حمایت کرده است. این دست‌خط را که رسانه‌های اصلاح‌طلب منتشر کرده‌اند، درحالی دست به دست می‌شود که صبح یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۷، شورای شهر تهران باید به سمیع‌الله حسینی‌مکارم یا محمدعلی افشانی، برای شهرداری تهران رای دهد.

فرارو در مصاحبه با یاشار سلطانی نوشت: اصلاح طلبان در حال ارتکاب یک اشتباه بزرگ و استراتژیک هستند. نام حسینی مکارم در لیست املاک نجومی قرار داشته و ۵۰ درصد که بالای ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود تخفیف گرفته است... بعضی از دوستان نادان می‌گویند او در قوه قضاییه تبرئه شده؛ در حالی که او به بازگرداندن آن ۵۰ درصد محکوم شده است. مکارم پول را برگرداند و بعدا برای او قرار منع تعقیب صادر شد.

سلطانی درباره افشانی نیز می‌گوید: ... مدیریتش را با نگاه قومی پیش می‌برد. ما در طی سال‌های قبل شاهد ورود مشهدی‌ها، کرمانشاهی‌ها و اصفهانی‌ها به شهرداری بودیم. الان تهران دیگر ظرفیت استقرار جریان جدید قوم عزیز لر را ندارد. دومین چیزی که درباره افشانی شنیده ام خودرایی اوست. نگرانی اصلی‌تر، اما این است که او تهران را نمی‌شناسد... درباره آقای افشانی هم شایعاتی وجود دارد و گفته می‌شود مورد حمایت وزارت کشور است و این موضوع خطرناک است.

اولین واکنش احمدی‌نژاد به تحولات اخیر برجام

احمدی‌نژاد در کانال تلگرامی خود از برجام انتقاد و اعلام کرد که از ابتدا مخالف مذاکره با آمریکا در عمان در رابطه با برجام بوده است. وی به مذاکرات هسته ای مسقط اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی که قرار بود مذاکرات با آمریکا در عمان شروع شود، در جلسه ای با حضور مقامات کشور اعلام کردم که مذاکره در شرایطی که دشمن تصور می کند دست بالا را دارد و تحریم ها اثر گذار بوده است، به ضرر کشور تمام می شود و خواهش کردم که شش ماه مهلت دهند تا با اجرای چند برنامه ضربتی اقتصادی و تقویت قدرت اقتصادی مردم، آثار تحریم ها کنترل شود و مذاکره در شرایط برابر انجام گیرد. حتی اعلام کردم که حاضرم خانواده ام را به گروگان و تضمین بگذارم که اگر طرح‌ها موفق نبود، خود وخانواده ام را اعدام نمایند.

انتقاد احمدی‌نژاد به برجام؛مخالف مذاکرات بودم| طرحی که او حاضر بود برای تضمینش خانواده‌اش اعدام شوند

این در حالی است که به روایت روزنامه شرق 13 مرداد 91 احمدی‌نژاد با انتقاد از برخی سخنان که دولت را در برابر آمریکا منفعل نشان داده و آن را حاکی از مذاکرات پنهان با آمریکا توصیف کرده‌اند، گفته بود: «این دولت بیشترین هجمه را علیه نظام سلطه و آمریکا داشته و امروز نیز مذاکره با آمریکا را کار غلطی می‌دانیم؛ اما در جنگ رسانه‌ای و قدرت، اصل گفت‌وگو را در فضایی عادلانه و با احترام، بر مبنای کرامت و حقوق ملت ایران رد نکرده‌ایم که لازمه این فضا دست‌برداشتن آمریکا از رفتارها و سیاست‌های خود در قبال ملت ایران است». بهمن 91 هم در پاسخ به سوالی درباره روابط ایران و آمریکا و سخنان «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، در‌این‌باره گفته بود: «حرف‌هایی که از مقامات آمریکایی شنیده می‌شود، جدید و مثبت است و امیدواریم در رفتارشان هم تغییرات مثبت اتفاق بیفتد و اگر در رفتارشان هم شاهد تغییرات مثبت باشیم، در‌آن‌صورت ما هم با نگاه مثبت آن را بررسی خواهیم کرد». اما سخن اصلی را 22 بهمن همان سال گفت: «اگر اسلحه را از روی ملت ایران بردارید، من خودم گفت‌وگو می‌کنم. گفت‌وگو باید در سایه احترام و عدالت باشد، نه فشار».

 تقدیر رژیم صهیونیستی از زیباکلام

روزنامه «جوان» نوشت: معصوم و پاک جلوه دادن یک رژیم جنایتکار چه سودی برای زیباکلام دارد و ادای روشنفکری تا این حد برای زیباکلامی که اهل شرکت در راهپیمایی روز قدس هم هست، جز نمایش بلاهت و تناقض و تضاد درونی او چه خواهد بود؟! برخی می‌گویند او پول می‌گیرد تا از اسرائیل دفاع کند اما به نظر می‌رسد او ساده لوحی رایگان پیشه کرده است!. مشکل ما با صادق زیباکلام دیگر از چارچوب اختلاف عقیده یا احتمال اشتباه تحلیلی گذشته و به مفاهیمی همچون انسانیت و شرافت رسیده است. امور زیادی است که در چارچوب تحلیل سیاسی نمی‌گنجد و نمی‌شود گفت بر سر آنها با هم اختلاف تحلیلی داریم بلکه اختلاف بر سر آنها نشان می‌دهد سر مبانی مهم‌تری اختلاف نظر داریم.

صادق زیباکلام روز پنج‌شنبه در توئیتی عجیب نوشت: «اگرخدای ناکرده جنگی میان ما و اسرائیل اتفاق بیفتد، به نسل‌های فردا می‌خواهیم بگوییم که با کشوری که ۲هزارکیلومتر با خاک ما فاصله داشت و نه هرگز تهدیدی علیه ما کرده بود یا دعوای دیگری علیه‌مان داشت، جنگ‌مان با آن بر سر چه بود؟ آن همه تلفات انسانی و میلیاردها دلار هزینه نظامی برای چه بود؟»

به دنبال انتشار توئیت صادق زیباکلام از مدعیان اصلاحات در حمایت از رژیم صهیونیستی اکانت رسمی وزارت خارجه این رژیم از اظهارات و مواضع وی تقدیر و آن را درست خواند!

 خاطره وندی شرمن از شام ایرانی ظریف

وندی شرمن، مذاکره کننده ارشد امریکایی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفت که در خلال مذاکرات هسته‌ای،میز شام ایران با میز شام 1+5 به خاطر صرف الکل فرق داشت. اما یکبار ظریف ما را سر میز ایرانی دعوت کرد. وی افزود: من از غذای ایرانی که مرغ و خلال پسته داشت، خوردم بسیار عالی بود.

خاطره وندی شرمن از شام ایرانی ظریف

شعار علیه لاریجانی در راهپیمایی ضد امریکا!

همزمان با اعتراض مسئولان ایرانی نسبت به تصمیم ماجراجویانه ترامپ در خروج از برجام، برخی از محافل سیاسی سعی کردند از فضای اعتراض علیه ترامپ برای طرح شعارهای حزبی علیه دولت بهره بگیرند. در تجمعی در شیراز، در میان حاضران پوسترهایی حاوی شعار علیه رئیس مجلس (همدست روحانی، علی لاریجانی) و نیز شعارهایی علیه بررسی طرح پیوستن به   fatfدر مجلس در دست گرفته بودند.

صدورحکم برای 24 پرونده حوادث دی‌ماه 96

عباس پوریانی، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده حوادث دی ۹۶ گفت: تاکنون ۶۶ فقره پرونده که در صلاحیت دادگاه کیفری دو است، با صدور کیفرخواست، به محاکم تهران ارسال شده که این پرونده‌ها برای رسیدگی به مجتمع قضائی قدس ارجاع شده است. این مقام قضائی افزود: تاکنون ۲۴ پرونده منتهی به صدور حکم گردیده و برای برخی پرونده‌های مذکورحکم برائت صادر شده است.

گلایه وزیر بهداشت از روحانی به‌روایت پسرعمویش

امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقادات چند روز اخیر رئیس‌جمهور از برخی وزرا، گفت: آقای روحانی کابینه خود را با رودربایستی بسته  و با رودربایستی آن را اداره می‌کند. وی با بیان اینکه "ما شنیده‌ایم که برخی از وزرا مد نظر رئیس‌جمهور نبوده‌اند و تحت فشار آنها را معرفی کرده است"، ادامه داد: برخی از افراد کابینه با آقای روحانی هماهنگ نیستند، یعنی تیم اقتصادی با هم هماهنگ نیستند و طبق شنیده‌ها وزرای اقتصادی نیز با وزرای  اجتماعی هماهنگ نیستند.

نماینده مردم مشهد در مجلس در پاسخ به سوالی درباره اینکه حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت یکی از وزرایی است که گلایه‌های زیادی از آقای روحانی به‌ویژه در بحث طرح تحول سلامت دارد، گفت: (با خنده) ببینید، درباره پسرعموی بنده صحبت می‌کنید، البته تنها وزیر بهداشت نیست که گلایه‌هایی دارد برخی از وزرا نیز این‌گونه هستند.

ماهاتیر بازمی‌گردد و هاشمی نیست تا ببیند

روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد امروز نوشت: نخست وزیر پیشین و معمار توسعه مالزی، گروه‌های اپوزیسیون را در انتخابات پارلمانی این کشور به پیروزی رساند. ماهاتیر محمد در حالی به قدرت بازمی‌گردد که اکنون 92 ساله شده و در این سن توانسته با کسب اکثریت آرا بر «نجیب رزاق» نخست وزیر کنونی پیروز شود... بازگشت ماهاتیر محمد به قدرت برای ایرانیان می‌تواند یادآور کاندیداتوری اکبر هاشمی رفسنجانی در سال‌های 1384 و 1392 خورشیدی باشد.‌هاشمی هم خود را معمار توسعه ایران پس از جنگ هشت‌ساله می‌دانست و از این رو از اوبا عنوان سردار سازندگی یاد می‌شد...

 محمد قوچانی نیز در سازندگی نوشت: مرحوم هاشمی رفسنجانی از زمره علاقه مندان به الگوی توسعه مالزی بود و همواره به محافظه کاران پیشنهاد می داد بر سر ریاست جمهوری یک چهره میانه رو مانند علی اکبر ولایتی، حسن روحانی یا علی اکبر ناظق نوری  توافق کنند و چون نتوانست این اجماع را بدست آورد یکی از سخت ترین و شاید پرانتقادترین تصمیمات سیاسی عمر خود را گرفت. نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 84 و 92 که با انتقادهای دو جناح مواجه شد.

نشست مشترک دولت و مجلس درباره افزایش حقوق‌ها

اکبر رنجبرزاده، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از نشست‌های مشترک دولت و مجلس برای تعیین حقوق کارمندان دولت در سال‌جاری خبر داد و افزود: دولت در مصوبه‌ای اعلام کرده که حقوق کارمندان در سال‌جاری افزایش 12  تا 16 درصدی داشته باشد، ما از سوی مجلس به آنها اعلام کرده‌ایم که این مصوبه خلاف قانون است. لذا مقرر شد در نشست‌‌هایی در این زمینه به جمع‌بندی نهایی برسیم.

آغاز سفرهای استانی قالیباف

 محمدباقر قالیباف با انتشار عکسی از سفر به استان به کرمانشاه خبرداد.

بازدید قالیباف از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه + عکس

 این در حالی است که خبرآنلاین از رسانه های نزدیک به دولت مدعی شده  این روزها زمزمه هایی درباره خیز قالیباف برای انتخابات مجلس یازدهم شنیده می شود و شاید این سفر اولین گام برای سال 98 باشد.

دل‌نوشته ابطحی برای رهبری

 محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر سید محمد خاتمی در دولت اصلاحات با انتشار عکسی از بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب، در صفحه اینستاگرامش نوشت: در طول سی سال گذشته شاید بیش از نود در صد اوقات، مردم آیت‎الله خامنه‌ای را در یک لوکیشن حسینیه امام خمینی دیده اند. آدم دوست دارد گاهی کمی غیر رسمی تر و خودمانی تر هم رهبرش را ببیند. من که از قبل انقلاب از نزدیک جزو مریدان و شاگردانشان بوده ام و ساعتهای زیادی در دفتر نشر آثار ایشان از خاطراتم در مورد رهبری برنامه ضبط کرده اند، دلم برای آن ایه الله تنگ‌شده بود.

شوخی رهبر انقلاب با یک غرفه‌دار: «این کتاب به‌درد ما نمی‌خورد» + عکس

 تصویرهای اندکی که دیروز در نمایشگاه کتاب از ایشان پخش شد، فرح انگیز بود. خواندن هر چهار جلد خانواده تیتو. مطالعه رمان سیاسی عاطفی چشمهایش بزرگ علوی و خدا بیامرزی برای او و دهها اظهار نظر های مشابه که یقینا در نمایشگاه کتاب داشته اند، و شاید پخش نشده و دوباره دیدن همان ایت الله خامنه ای چهل سال پیش، ابتهاج آفرین بود.

ای کاش برنامه ریزان اجازه دهند مردم از این حرفهای آقا که من و هم نسلان من بخصوص اگر مشهدی باشند خاطرات زیادی دارند و همه شهادت می دهند که واقعیت ِ ذاتی ایشان است، و نیز از حضور ایشان در جاهای مختلف و حالت های غیر رسمی تربیشتر ببینند و بشنوند.

توجه رسانه‌های جهان به رهبر انقلاب

تصویری که رهبر انقلاب را در حال مطالعه کتاب «آتش و خشم» نوشته مایکل ولف نشان می‌دهد با واکنش رسانه های آمریکایی مواجه شد. سی بی اس آمریکا نوشت:  روز جمعه تصویری از رهبر ایران منتشر شد که د رآن در حال مطالعه ترجمه فارسی کتاب «آتش و خشم؛ درون کاخ سفید ترامپ» است. این در حالی است که تنها چند روز از اعلام خروج آمریکا از توافق هسته‌ای توسط دونالد ترامپ می‌گذرد.

کتاب جنجالی آمریکا در دستان رهبر انقلاب

بازتاب تصویر رهبرانقلاب هنگام مطالعه کتاب «آتش و خشم» در رسانه‌های جهان

پایگاه خبری «هیل» هم به این تصویر از رهبری در نمایشگاه کتاب اشاره کرد و نوشت: تصویری از آیت الله خامنه ای منتشر شده که درحال مطالعه کتاب جنجالی سال ۲۰۱۸ بود. این کتاب جامعه جهانی و واشنگتن را با تعاریف جنجالی که از ترامپ و حلقه نزدیک به او ارائه کرده بود مبهوت کرد.

نامه محرمانه ترامپ به سران عرب چگونه به دست رهبر ایران رسیده است؟!

نیویورک تایمز نیز با اشاره به سخنان سه روز قبل (19 اردیبهشت) رهبر انقلاب اسلامی ایران درباره خروج ترامپ از برجام، نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران روز چهارشنبه علنا اعلام کرد که نامه اول ترامپ به سران کشورهای عربی وجود دارد...البته او اشاره‌ای نکرد که متن این نامه چگونه به دستش رسیده است.

نامه های محرمانه ترامپ به سران ۴ کشور عربی درباره ایران/ نیویورک تایمز سخنان رهبری را تائید کرد

 تخریب ویلای غیرمجاز یکی از وزرای دولت دوازدهم

روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود از تخریب ویلای یکی از وزیران کابینه خبرداد. این روزنامه نوشت:«ویلای غیرمجاز یکی از وزرا در روستای فشند ساوجبلاغ به دستور دادستانی ساوجبلاغ تخریب شد.

  ویلای آقای وزیر در ساوجبلاغ تخریب شد

معاون دادستان ساوجبلاغ گفت تخریب بیش از 100 ویلای غیرمجاز به منظور آزادسازی اراضی کشاورزی صورت گرفت و طبق قانون هیچ تبعیضی قائل نمی‌شویم. تلاش استاندار البرز و فرماندار ساوجبلاغ برای جلوگیری از تخریب ویلای غیرمجاز بی‌نتیجه ماند. جالب اینکه صاحب این ویلا، خود یکی از متولیان مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز است!»

 توضیحات ابطحی در خصوص چهارفرزندش

 سیدمحمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر یکی از نمایندگانی بود که در جلسه روز چهارشنبه گذشته مجلس شورای اسلامی پرچم آمریکا را به آتش کشید. بعد از انتشار فیلم آتش کشیدن پرچم آمریکا، در فضای مجازی خبری منتشر شد که فرزند این نماینده در آمریکا زندگی می کند. نماینده خمینی شهر با بیان اینکه چهار فرزند (سه پسر و یک دختر) دارد، گفت: فرزندانم در خمینی شهر هستند نه در آمریکا.

توضیحات محمد جواد ابطحی در خصوص چهارفرزندش/ فرزندانم در خمینی شهر هستند نه در آمریکا/با دروغگویی از مواضع مان عقب نشینی نمی کنیم 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از فراکسیون امید/ تلاش سربازان ایرانی دولت انگیس برای براندازی/ علنی شدن دادگاه مفاسد اقتصادی/ باهنر: اصلاح‌طلبان زیرآب دولت را می‌زنند
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷دلیل افشاگری ربیعی در مجلس/ تشدید انتصابات جناحی در شهرداری تهران/ نظر توکلی درباره سوال از روحانی/ توصیه رئیسی به مسئولان/اصلاح طلبان بدنبال استیضاح کدام وزیر می باشند؟
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷ ستاره و سلبریتی کابینه/ ماهیگیری احمدی‌نژاد از آب گل آلود/ پشت پرده استیضاح ربیعی/گزینه‌های مطرح برای وزارت کار/ تلاش کارگزاران برای حذف نوبخت/ عبور اصلاح طلبان از روحانی قوت گرفت
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۷انتقاد تند حسین شریعتمداری از دو نماینده مجلس/ تذکر سران اصلاحات به روحانی/ سکوت فلسفی عارف/جدی ترین گزینه‌های سخنگویی دولت/ قسم دادن نمایندگان برای پس نگرفتن امضا
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷بحران شگفت انگیز در دولت/ میزان محبوبیت روحانی به روایت محسن هاشمی/ اعتراض نماینده زن مجلس به تغییرات نمایشی در دولت/ نفوذ عده ای به بانک مرکزی/ تحلیل قالیباف از پیشنهاد ترامپ به ایران
۱۰ اَمرداد ۱۳۹۷تحریف تاریخی مطهری/ گزینه‌های سخنگویی دولت/ پشت پرده لغو گفت و گوی روحانی با مردم/ فسادستیزی به سبک وزارت صنعت/ لبخند «ژوکوند»گونه عضو کابینه از نظر روزنامه اصلاح طلب
۸ اَمرداد ۱۳۹۷ تحلیل ظریف از دلیل شرایط امروز کشور/ شرط طیب نیا برای ورود به کابینه/ نظر آیت الله علم الهدی درباره آقازاده های فاسد/ سکان‌دار اصلی تیم اقتصادی دولت روحانی کجاست؟
۷ اَمرداد ۱۳۹۷ دردسر ملاقات پوتین و روحانی/ پشت پرده اصرار عجیب دولت به تفکیک وزارتخانه ها/ بازخوانی کنایه پنج سال پیش به احمدی نژاد/ راز حمایت رهبری از رئیس جمهور/ دلیل منتفی شدن استیضاح وزیر علوم
۶ اَمرداد ۱۳۹۷زمان تعیین قائم مقام در شورای نگهبان/ جزئیات جدید از جلسات هفتگی رئیسی/ خانواده سیف کجا هستند؟/ بحران استعفا یا عزل روحانی به روایت باهنر/ زیباکلام: اصلاح‌طلبان نمی‌توانند جا خالی بدهند
۳ اَمرداد ۱۳۹۷کارنامه سیف در بانک مرکزی/ دلیل حمله ضدانقلاب به زیباکلام/ پیشنهاد کواکبیان به شورای نگهبان/ خبر عجیب در دادگاه پرونده ثامن‌الحجج/ محسن هاشمی یک گام به بهشت نزدیک شد
۱ اَمرداد ۱۳۹۷ جولان پیرمردها در بهارستان/ تکذیب خبر مرتبط با فرزند نوبخت/ تقلید ترامپ از ظریف/ حامیان لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری 1400/ سرگرمی آیت الله علم الهدی در زمان فراغت

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۱۹۷۳۲۱:۰۹:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۲
انتخابات مجلس چ ربطی ب سفر استانی داره?
ناشناس۳۴۱۹۷۶۲۱:۰۹:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
اصلاح طلبان از اتش گرفتن پرچم امریکا لرزیدن... جالبه که برای خروج امریکا از برجام ،این قدر نگران نشدن و هیچ اعتراضی نکردن.. گویا اتاق فکر رسانه ای برجام ، برنامه ریزی کرده تا هر کس خواستار توضیح درباره سرنوشت برجام شد ، تخریب رسانه ای گردد..همان بلایی که قبل از تصویب برجام ، سر منتقدان اوردن...
هستی۳۴۲۱۰۷۰۰:۵۸:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
چرا اصلاح طلبان از مردم عذرخواهی نمیکنند با وجود ادعای دموکراسی مداری؟؟؟
ناشناس۳۴۱۹۹۳۲۱:۴۶:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
تندروهای اصلاح طلب تلاش می کنند تا با ادبیاتی مثل تندرو و دلواپس خواندن نمایندگان مجلس، بگومگوی جناحی راه بیندازند تا اجماع علیه امریکا در داخل شکل نگیرد..
ناشناس۳۴۲۰۳۳۲۲:۴۰:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
از الان بفکر انتخابات بعدی ریاست جمهوری هستید خدا به داد همه برسد
ناشناس۳۴۲۰۴۰۲۲:۵۰:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
اینکه احمدی نژادبامذاکره درشرایط مساوی ، و نه باذلت موافق بودکاملاً درسته. واقعاً حیف که احمدینژاددردام اصلاحاتیها افتاد. یعنی هرکی در دام اینجماعت گیرمیکنه آبروش میره. امیدوارم محمودجبران کنه.
ناشناس۳۴۲۰۵۶۲۳:۲۶:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
اگر قضاوتی صادقانه و عادلانه داشته باشیم ، به هیچ عنوان نمی توان نتایج عملکردهای مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی و آقای ماهاتیر محمد را مقایسه کرد و شاهد این ادعا اوضاع و احوال ایران در پایان ریاست جمهوری مرحوم هاشمی و اوضاع و احوال مالزی در پایان نخست وزیری ماهاتیر محمد ، پس .............
کارمندان فعال ایران۳۴۲۰۷۷۰۰:۰۵:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
افزایش حقوق 6 درصدی -- نمایش بی تدبیری و ناامیدی
ناشناس۳۴۲۰۹۱۰۰:۳۷:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
زیبا کلام چه عجیب است! این همه اسرائیل در ایران ترور و شیطنت انجام داده و در دنیا همیشه علیه ایران لابی کرده و این همه به برادران لبنانی و فلسطینی ما ظلم کرده.
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 3. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجان داد

 4. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 5. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 6. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 7. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 8. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 9. تکه تکه کردن دلار به جای گوشت توسط قصاب ترکیه‌ای  

 10. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. روسیه: برای حفظ برجام عزم قاطع داریم

 13. دیدار مدیر تیم ملی مکزیک با کی‌روش

 14. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 15. تجهیز اولین ناوشکن ارتش به "فالانکس ایرانی" + جزئیات

 16. سرایدار جنایتکار در یک قدمی چوبه‌دار

 17. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 18. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 19. سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟

 20. کشورهای دیگر چگونه از بحران ارزی خارج شدند؟  

 21. به یاد مرحوم سید ضیاءالدین دُری  

 22. «گروه اقدام ایران»؛ نام تازه آمریکایی‌ها برای اهداف کهنه

 23. پیام تسلیت جهانگیری به مناسبت درگذشت عزت‌الله انتظامی

 24. هوای تهران در شرایط سالم

 25. بازدید شهردار تهران از پروژه های آرش-اسفندیار و اتوبان صیاد شیرازی  

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 4. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 5. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 6. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 9. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 10. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 11. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 12. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 13. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 14. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 15. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 16. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 17. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 20. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 21. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 22. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 23. بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

 24. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 25. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 10. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 11. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 12. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 13. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های هفته

 1. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 4. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 5. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 6. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 7. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 8. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 9. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 10. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 11. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 12. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 13. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 14. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 15. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 16. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 17. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 18. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 19. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 20. پاکدستان دست بسته!  

 21. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 22. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 23. استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

 24. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 25. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

آخرین عناوین