ربیعی: خروج آمریکا از برجام در بلندمدت هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد ما ندارد/ مردم نباید نگران باشند، زیان نخواهیم کرد/ نگرانی بابت سرنوشت اجرای برجام وجود ندارد

گروه اقتصادی الف،   3970222128 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ربیعی: خروج آمریکا از برجام در بلندمدت هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد ما ندارد/ مردم نباید نگران باشند، زیان نخواهیم کرد/ نگرانی بابت سرنوشت اجرای برجام وجود ندارد

علی ربیعی با بیان اینکه خروج ترامپ از برجام نه موجب زیان سیاسی می‌شود و نه در بلند مدت در اقتصاد کشور تاثیرگذار است، گفت: قطعا به شرایط قبل از برجام برنمی‌گردیم.

علی ربیعی در گفتگویی با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام اظهار کرد: این تصمیم از دو جنبه سیاست خارجی و سیاست داخلی قابل بررسی است. در سفری که چند روز پیش به دانمارک به عنوان یکی از کشورهای اروپایی داشتم دولت این کشور از برجام حمایت کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه غالب کشورهای اروپایی و ۵ طرف دیگر برجام از این توافق بین المللی حمایت می‌کنند افزود: با خروج ترامپ از برجام دستاوردهای هسته‌ای ایران همچنان پابرجاست؛ ضمن اینکه به شرایط قبل از برجام هم برنمی‌گردیم، چرا که تحریم‌های شورای امنیت وجود نخواهد داشت؛ ائتلاف برای جنگ علیه ایران هم وجود ندارد و کشورهای اروپایی به هر سیاقی برای ماندن در برجام برای خود خط‌مشی و مرز مشخص کردند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: افکار عمومی دنیا، ایران را مقصر نمی‌داند؛ افکار عمومی آمریکا به ویژه طبقه نخبه و روشنفکر این کشور، ترامپ را مقصر ایجاد این جو روانی و خروج این دولت از برجام می دانند؛ حاکمیت آمریکا حتی حزب جمهوریخواه نیز مخالفت‌های زیادی با این تصمیم ترامپ کردند.

اتکاء به تولید ملی افزایش می‌یابد

ربیعی با بیان اینکه با خروج ترامپ از برجام چهره زشت آمریکا بیشتر نمایان شد گفت: به جای اینکه اعلام کنیم «خروج آمریکا از برجام» باید بیان کنیم «خروج ترامپ از برجام». هر چند دولت آمریکا از برجام خارج شد اما بخش قابل توجهی از افکار عمومی آمریکا با این تصمیم مخالف است. بر اساس یک نظر سنجی ۶۵ درصد مردم آمریکا مخالف خروج این کشور از برجام بودند.

وی با تاکید بر اینکه به هر حال از جنبه سیاست خارجی قطعا به شرایط قبل از برجام و منشور سازمان ملل برنمی‌گردیم، درباره پیامدهای داخلی تصمیم آمریکا برای خروج از برجام افزود: از جنبه داخلی هم ملت ایران روانشناسی خاصی دارند و امروز در مقابل تهدید همبسته‌تر شده اند. به ویژه وقتی مردم مشاهده می کنند رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در مقابل این تصمیم و در کنار تندروترین و خشن‌ترین جناج آمریکا بیشترین شادمانی را می‌کنند، تعصب ملی بیش از پیش نمایان می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در شرایط جدید، اتکاء به توان داخلی به ویژه در صنایع بزرگ مانند نفت، گاز و پتروشیمی بیشتر خواهد شد، ادامه داد: قدرت ملی و اندازه تولید ملی ما وابسته به نیروی کار است و ساختارها را باید به نوعی آماده کنیم که با کار و تلاش، قدرت ملی را افزایش دهیم تا کاستی‌های ناشی از جذب سرمایه خارجی را با افزایش توان داخلی جبران کنیم.

این عضو کابینه دولت اظهار کرد: همگام با ایرانیان داخل کشور، تعصب ملی در بین ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز افزایش پیدا کرده است و می توانیم از ظرفیت‌های هم میهنانمان در خارج از کشور نیز استفاده کنیم.

ربیعی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌ ایرانیان مقیم خارج از کشورنیز گفت: به همان میزان که برای جذب سرمایه خارجی در کشور تمرکز شده، می توان از ظرفیت‌های ایرانیان مقیم خارج نیز استفاده کرد.

مردم نگران نباشند؛ جو روانی در حوزه اقتصاد کوتاه مدت است

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره نگرانی فعالان اقتصادی و مردم در خصوص آثار احتمالی این اقدام بر اقتصاد ایران  گفت: مردم نباید نگران باشند؛ ایران در ارتباط با تصمیم اخیر ترامپ زیان نخواهد کرد. نه زیان سیاسی کردیم و نه در بلندمدت زیان اقتصادی خواهیم کرد. البته ممکن است در کوتاه مدت این تصمیم به لحاظ روانی، آثاری مقطعی در اقتصاد داشته باشد اما در بلندمدت هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد ما ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مردم ایران شرایط بسیار سخت‌تر از این را در ادوار گذشته تجربه کرده اند، گفت: به اعتقاد من آن چیزی که تحریم‌کنندگان ایران می خواهند این است که فضای رعب و وحشت در میان مردم ایجاد کنند.

این عضو کابینه دولت ادامه داد: این نکته نباید فراموش شود زمانی که آمریکا در برجام بود بی‌تعهدی می‌کرد و از جانب این کشور تصمیمات موثر و تسهیل کننده‌ای در راستای اجرای مفاد مورد توافق برجام مشاهده نمی‌شد؛ بنابراین با خروج این کشور از برجام، نگران بابت سرنوشت اجرای برجام وجود ندارد.

باید صبور باشیم و انسجام داخلی را افزایش دهیم

ربیعی افزود: ما باید صبور باشیم و در داخل انسجام خود را افزایش دهیم. در دنیای سیاست این تصمیمات عمری ندارند؛ ضمن اینکه ایران در منطقه مزیت و برتری دارد و تحولات بزرگ منطقه به نفع ایران است. اتفاقا شکنندگی‌های داخلی تحولات به ظاهر خوب منطقه بویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار زیاد است. از طرفی این کشورها از نظر دموکراسی و حقوق مردم دچار نقطه ضعف‌های بنیادینی هستند که به زیان خودشان خواهد بود.

تصمیم ترامپ، فضای بین المللی را به نفع ایران تغییر داده است

وی اظهار کرد: تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا از طرفی تحولات منطقه و از طرف دیگر رابطه بین جامعه روشنفکری آمریکا با دولت این کشور و همچنین رابطه اروپا با دولت آمریکا، وجوه سیاست خارجی و فضای بین المللی را به نفع ایران تغییر داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در داخل هم من به عنوان وزیر کار برای انسجام نیروی کار ایرانی و استفاده از همه ظرفیت‌ها برای افزایش رفاه اجتماعی تکالیف سنگین تری دارم.

نباید با سختگیری در تابعیت، ایرانیان مقیم خارج را بترسانیم/سیاست معکوس را دنبال کنیم

ربیعی در پاسخ به سوالی درباره سیاست‌های حمایتی دولت در برابر تاثیرات منفی و احتمالی تصمیم دولت آمریکا بر نیروی کار ایرانی مقیم کشورهای خارجی گفت: این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است؛ یک جنبه آن ممکن است به مشکلات نقل و انتقال پول برگردد اما یک جنبه دیگر آن اتخاذ سیاست‌های حمایتی درباره این افراد در داخل است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بعضا در داخل کشور با طرح مسائلی در ارتباط با تابعیت، یک نگرانی برای ایرانیان خارج از کشور ایجاد می کنیم، افزود: در این شرایط باید آغوش خود را برای ایرانیان بیشتر باز کنیم. وقتی ترامپ قصد دارد فضای بین المللی را علیه ایران کند ما آغوش خود را برای ایرانیان بیشتر باز می‌کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه باید از ایرانیان خارج از کشور و نیروی کار ایرانی حمایت کنیم، تاکید کرد: اتفاقا در شرایط خروج ترامپ از برجام باید سیاست‌هایی در داخل اعمال شود تا از ایرانیان مقیم خارج حمایت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش مهر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان افزود: معتقدم در زمینه حمایت از ایرانیان خارج کشور باید سیاست معکوس را دنبال کنیم تا امنیت برای این افراد فراهم شود.

عناوین مرتبط

۲۰ آذر ۱۳۹۷فرمانده سپاه: اینکه آمریکا با خروج از برجام ایران را پای میز مذاکره برگرداند یک خیال است
۱۵ آذر ۱۳۹۷اما و اگرها درباره کانال ویژه مالی اروپا/ واکنش ایران به بسته پیشنهادی اروپایی ها چه خواهد بود؟
۱۴ آذر ۱۳۹۷ المانیتور: اروپایی‌ها ممکن است چندین کانال مالی ویژه با ایران راه‌اندازی کنند
۱۴ آذر ۱۳۹۷ژنرال آمریکایی: خروج از برجام، فعالیت‌های منطقه‌ای ایران را کند نکرده است
۱۳ آذر ۱۳۹۷ژنرال آمریکایی: خروج از برجام، فعالیت‌های منطقه‌ای ایران را کند نکرده است
۱۳ آذر ۱۳۹۷امید به تدبیر اروپا؟
۱ آذر ۱۳۹۷ظریف: آمریکا نه فقط برجام بلکه قطعنامه 2231 را هم نقض کرده است
۱ آذر ۱۳۹۷ظریف: برجام با قلدری دولت ترامپ مواجه است/ آمریکا حق مانع تراشی برای شرکت های جهان را
۱ آذر ۱۳۹۷پشت پرده استیضاح ربیعی/ این‌که استیضاح کننده یک وزیر بعداً به نفع او سخنرانی می‌کند یعنی چه؟
۱ آذر ۱۳۹۷ایندیپندنت: تیم ترامپ قصد دارد توافق هسته ای را به صورت کامل نابود کند
۲۸ آبان ۱۳۹۷عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم
۲۷ آبان ۱۳۹۷زمان طلایی مقابله با خروج آمریکا از برجام

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۱۲۶۷۱۳:۳۳:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
ایشان امروز شنبه وزیر اقتصاد شده و نظر میده فردا حتما وزیر بهداشت شما اگر وزیر کار هستی چه ربطی داره که درباره اقتصاد نظر بدی
ناشناس۳۴۱۲۷۵۱۳:۳۵:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آمریکا تا دیروز که کدخدا بود حالا چی شده الان خروجش تاثیری نداره؟!!
ناشناس۳۴۱۲۸۶۱۳:۳۷:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آره واقعا این حرف درستیه قطعا تحریمها در دراز مدت هیچ تاثیری بر ما نخواهند داشت چون با حضور ایشان و رییس دولتشون و اون کابینه محترم و سردار دیپلماسی قطعا تحریمها در همان زمان اعمال بلافاصله اقتصاد ما را نابود میکنند و چیزی باقی نمیزارن که بخواد در دراز مدت تاثیر بپذیره
امیر۳۴۱۳۰۰۱۳:۴۲:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آخیش خیالم راحت شد خدا خیرت بده
ناشناس۳۴۱۴۷۸۱۵:۰۸:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
راست میگه جناب وزیر فقط تروبه خدا سری به قیمتهای خودرو سازی همین امروز بزنید ببینید چجوری هنوزخبری نشده افزایش قیمت دادن مخصوصا سایپا مردم همت کنید نخرین یه کم غیرت به خرج بدین لعنت به تولید داخلی که اینطورسرملتش کلاه می گذاره همین امروز قیمت خودرو های سایپا سربه فلک کشیده
ناشناس۳۴۱۵۰۵۱۵:۲۲:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
یه اصلی در اقتصاد هست که میگه در بلندمدت همه ما مرده ایم
ناشناس۳۴۱۵۸۶۱۶:۱۳:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
وای خدارو شکر که تاثیر نداره، مونده بودم حالا که شرکت گفته تعدیل نیرو داریم و 2ماه فرصت داده کار پیدا کنیم چیکار کنم! خیالمون راحت شد جناب وزیر
محمد۳۴۱۷۱۵۱۷:۲۱:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آره بر روی زندگی شما و سایر مسئولین که غرق در نعمت و قدرت و امکانات هستین قطعا تاثیری نداره ولی روی زندگی مردم عادی چطور ؟؟!!!!!!!!
ابراهیم۳۴۱۸۰۴۱۸:۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
چون تو کوتاه مدت نابود میشیم به بلند مدت نمیرسه
حسین۳۴۱۸۸۴۱۹:۱۹:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
احتمالا منظورشون از بلندمدت 100 سال آینده است و منظورش از کوتاه مدت مثلا 10 سال آینده است که در کوتاه مدت تاثیرگذار است و در کوتاه مدت سرویس خواهیم شد ولی در بلند مدت زیان قابل توجهی ایجاد نمی شود علی برکت الله .
ناشناس۳۴۱۹۱۲۱۹:۴۹:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
بر اقتصاد ما (یعنی مسئولین) اثر ندارد چون ما که حقوق وزارت کار نمی گیریم
ناشناس۳۴۲۰۸۸۰۰:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حکایت «کاغذ پاره» تکرار می شود
ناشناس۳۴۲۱۵۸۰۶:۰۶:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حرف‌های فکرشده و غیر احساسی از یک مقام مسئول، جای خوشحالی دارد. اما، به عمل کاربرآید، به سخن‌رانی نیست.
ناشناس۳۴۲۲۳۰۰۸:۲۶:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
لطفا به آقای ربیعی بفرمائید، بنده رو از این «ما »که فرمودن کسر کنند چون تاثیر آن را با تمام وجود در زندگی خودم احساس میکنم .شاید هم منظورش از «ما »خودش و خانواده اش هستند.
ناشناس۳۴۲۲۳۷۰۸:۳۲:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
جناب ربیعی، شما هم چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت هیچ کاری برای این مردم نکردین
ناشناس۳۴۴۲۵۰۱۱:۱۳:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
اگه سیاست های اقتصاد مقاومتی دنبال می شد و چشم به سرمایه گذار خارجی نمی موندید، الان چرخ تولید و صنعت مملکت می چرخید و این همه مهندس قابل و توانا تو مملکت بی کار نبودن.
حسن۳۴۸۸۶۴۰۹:۰۶:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خدایا اینا دیگه کین شدن وزیر! لپ کلام ایشان اینه که نه اومدن امریکا و نه رفتنش هیچ تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد! پس بفرمایید تلاش شبانه روزی تیم مذاکره کننده برای امضاء برجام بهر قیمتی چی بود. برای دولت امضاء این تکه کاغذ انقدر مهم بود که جناب روحانی اخوی گرامش را بهمراه تیم مذاکره کننده فرستاد تا در موافق لزوم با قبول موانع بنفع دشمن، راه را برای امضاء برجام بهر قیمتی را فراهم کند.
ناشناس۳۴۸۸۸۱۰۹:۱۹:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
بلند مدت یعنی کی؟ 10 سال بعد ، 50 سال بعد یا 1000 سال بعد
ناشناس۳۵۰۸۳۷۰۲:۱۶:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۹
اقای ربیعی هم اکنون خروج امریکا تاثیرات خودرا کذاشته واگر اروپا هم اضافه شود که خواهد شد فقر وفلاکت فراگیر خواهد شد

پربحث‌های اخیر

 1. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 2. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 3. دلار ۹ هزار تومان شد

 4. روحانی: در مقطع تحریم به طور طبیعی مردم با مشکلاتی مواجه هستند/ نمی‌‌توانیم بگوییم شرایط عادی است

 5. آقای روحانی، بجای ترساندن مردم، مشکلات اقتصادی را حل کنید

 6. آیت‌الله نوری همدانی: «CFT» یک برنامه غربی، عربی و عبری است

 7. واعظی: برخی مردم تا قیمت بالا میرود برای خرید هول می‌زنند/ دو یا سه هفته آینده SPV اجرایی می‌شود

 8. آیت‌الله جنتی: دولت موانع تولید را به طور جدی رفع کند/ علت نابسامانی اوضاع کشور باید بررسی شود

 9. گرشاسبی از ایران رفت

 10. نمایندگان مجلس چقدر مهریه دادند و گرفتند؟   

 11. پمپئو: برنامه موشک ایران از کنترل خارج شده است!

 12. هافبک تیم ملی فوتبال ایران جام ملت‌های آسیا را از دست می‌دهد؟

 13. ۵۵ درصد صادرات ایران، پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است

 14. معامله مسکن در بورس شدنی است؟

 15. پرس‌وجوی پیامکی، طرح دولت برای حذف فقر آموزشی

 16. سفیر ایران در تقلیس: گرجستان نقص قوانین خود را با برخوردهای خشونت‌آمیز جبران نکند

 17. آخر هفته تلویزیون؛ «خواستگاری» فخیم‌زاده، «سرب» کیمیایی و «مسافر ری» میرباقری شبکه‌های مختلف سیما

 18. جنگ استقلال با لشگر هماهنگ پدیده

 19. ترزا می: در انتخابات پارلمانی بعدی نامزد نمی‌شوم

 20. وکیلی در واکنش به اظهارات حجاریان: روحانی محصول حمایت اصلاح‌طلبان بود

 21. تغییر ساختار مغز کودکان با استفاده از تبلت

 22. حل جدول از زوال عقل پیشگیری نمی‌کند

 23. دیدار کی‌روش و شفر در هتل  

 24. زنگنه: بازگشت کارت سوخت جدی اما تصمیمی برای سهمیه‌بندی و قیمت بنزین گرفته نشده است/ خدا می‌داند میزان قاچاق چقدر است/ دستاورد ایران در اجلاس ۱۷۵ اوپک چه بود؟/

 25. زخمی شدن ۲ شهرک‌نشین در عملیات استشهادی یک فلسطینی

پربحث‌های دیروز

 1. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 2. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 3. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 4. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 5. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 6. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 7. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 8. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 9. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 10. هشدار رهبر انقلاب: همه حواسشان را جمع کنند؛ ممکن است برای سال ۹۸ نقشه کشیده باشند!/ مسئولان فریب زبان‌بازی دشمن را نخورند/ جوان‌ها و جریان‌های سیاسی میدان را برای دشمن آماده نکنند

 11. قاضی‌زاده خبر داد: ترک خدمت صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیرنظر رهبر انقلاب

 12. راه‌اندازی گشت ویژه تعزیرات برای کنترل بازار شب یلدا/ علت گرانی پسته سرمازدگی است

 13. دلار ۹ هزار تومان شد

 14. دلار ۱۰۱۰۰ تومان شد/ احتمال ورود به کانال ۹ هزار تومان

 15. نامه نمایندگان اصفهان به "روحانی" درباره احیای زاینده‌ رود

 16. روحانی: در مقطع تحریم به طور طبیعی مردم با مشکلاتی مواجه هستند/ نمی‌‌توانیم بگوییم شرایط عادی است

 17. آقای روحانی، بجای ترساندن مردم، مشکلات اقتصادی را حل کنید

 18. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

 19. ورود هواپیما به ایران تسهیل می‌شود/ نیاز کشور به ۵۰۰ فروند هواپیما

 20. آیت‌الله نوری همدانی: «CFT» یک برنامه غربی، عربی و عبری است

 21. واعظی: برخی مردم تا قیمت بالا میرود برای خرید هول می‌زنند/ دو یا سه هفته آینده SPV اجرایی می‌شود

 22. جدال ضرغامی و آشنا در توئیتر؛ زنونابین  

 23. توییت میرسلیم از زمان بر حق بودن FATF  

 24. آیت‌الله جنتی: دولت موانع تولید را به طور جدی رفع کند/ علت نابسامانی اوضاع کشور باید بررسی شود

 25. گرشاسبی از ایران رفت

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 7. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 8. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 11. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 12. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 13. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 16. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 17. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 18. حرف های یک مهندس برق مملکت

 19. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 20. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 21. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 22. خودروسازان قیمت‌ها را افزایش دادند؛ سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است

 23. چند نکته در مورد بازار خودرو

 24. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 25. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

پربحث‌های اخیر

 1. دلار ۹ هزار تومان شد

 2. ۵۵ درصد صادرات ایران، پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است

 3. معامله مسکن در بورس شدنی است؟

 4. زنگنه: بازگشت کارت سوخت جدی اما تصمیمی برای سهمیه‌بندی و قیمت بنزین گرفته نشده است/ خدا می‌داند میزان قاچاق چقدر است/ دستاورد ایران در اجلاس ۱۷۵ اوپک چه بود؟/

 5. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص): مسکن مهر پردیس به ما واگذار نشده است

 6. لایحه بودجه ۹۸ به خاطر برخی اصلاحات یکشنبه به مجلس نمی‌آید

 7. گزارش از خیابانی که در آن همه فروشنده دلار هستند: فردوسی باز شلوغ شد

 8. سایپا از پنج‌شنبه پراید و تیبا پیش فروش می‌کند/ اعلام مکانیزم تعیین قیمت

 9. قاچاق سوخت طی دو ماه گذشته 2 میلیون لیتر در روز کاهش یافت

 10. فقط یک ماه از حقوق معوقه کارگران هفت‌تپه باقی مانده است

 11. روحانی کنجکاو قیمت ارز  

 12. آیا آب و برق سال آینده مجانی می‌شود؟   

 13. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: هنوز تصمیمی برای دو نرخی شدن و سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است/ دولت‌ به موضوع بنزین سیاسی نگاه می‌کند نه اقتصادی

 14. با اعلام بانک مرکزی؛ آمادگی شعب ارزی بانک ها و صرافی ها برای خرید ارز مردم

 15. معرفی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی بازار طب

 16. بانک مرکزی: شعب ارزی بانک‌ها و صرافی‌ها آماده خرید ارز هستند

 17. شاخص بورس تهران سقوط کرد

 18. حجتی: سازمان حمایت از مصرف کننده بر نرخ لبنیات و مرغ نظارت می‌کند

 19. سکه ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شد

 20. ارز مسافرتی امروز چند؟

 21. چه کسی مدافع دلار ۴۲۰۰ تومانی است؟  

 22. صف‌های طولانی مقابل صرافی‌های دولتی در فردوسی تهران

پربحث‌های دیروز

 1. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 2. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 3. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 4. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 5. دلار ۹ هزار تومان شد

 6. دلار ۱۰۱۰۰ تومان شد/ احتمال ورود به کانال ۹ هزار تومان

 7. ورود هواپیما به ایران تسهیل می‌شود/ نیاز کشور به ۵۰۰ فروند هواپیما

 8. درگیری دولتی‌ها با یاران اصلاح‎طلب بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی و رانت ۱۸ میلیارد دلاری

 9. چرا ارزش پول ملی کم شد؟

 10. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص): مسکن مهر پردیس به ما واگذار نشده است

 11. لایحه بودجه ۹۸ به خاطر برخی اصلاحات یکشنبه به مجلس نمی‌آید

 12. گزارش از خیابانی که در آن همه فروشنده دلار هستند: فردوسی باز شلوغ شد

 13. سایپا از پنج‌شنبه پراید و تیبا پیش فروش می‌کند/ اعلام مکانیزم تعیین قیمت

 14. قاچاق سوخت طی دو ماه گذشته 2 میلیون لیتر در روز کاهش یافت

 15. فقط یک ماه از حقوق معوقه کارگران هفت‌تپه باقی مانده است

 16. روحانی کنجکاو قیمت ارز  

 17. آیا آب و برق سال آینده مجانی می‌شود؟   

 18. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: هنوز تصمیمی برای دو نرخی شدن و سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است/ دولت‌ به موضوع بنزین سیاسی نگاه می‌کند نه اقتصادی

 19. با اعلام بانک مرکزی؛ آمادگی شعب ارزی بانک ها و صرافی ها برای خرید ارز مردم

 20. معرفی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی بازار طب

 21. بانک مرکزی: شعب ارزی بانک‌ها و صرافی‌ها آماده خرید ارز هستند

 22. شاخص بورس تهران سقوط کرد

 23. حجتی: سازمان حمایت از مصرف کننده بر نرخ لبنیات و مرغ نظارت می‌کند

 24. سکه ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شد

 25. ارز مسافرتی امروز چند؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 5. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 6. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 7. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 8. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 9. خودروسازان قیمت‌ها را افزایش دادند؛ سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است

 10. چند نکته در مورد بازار خودرو

 11. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 12. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 13. روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

 14. قیمت یک پرس سیب زمینی در فرودگاه مهرآباد

 15. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 16. آمریکا تحریم‌ها را بازگرداند و صادرات به ایران را ۷ برابر کرد

 17. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 18. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 19. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 20. افزایش قیمت محصولات ایران خودرو غیرقانونی است؟

 21. مدعیان اقتصاد آزاد از چه چیز دفاع می‌کنند؟/ نرخ‌های بالای ارز، مالیات نامرئی و فقیرتر شدن قشر متوسط و ضعیف جامعه

 22. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 23. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 24. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 25. توضیحات معاون ایران خودرو درباره فروش تحویل فوری ۴ محصول

آخرین عناوین