سپینو-مگنت

ربیعی: خروج آمریکا از برجام در بلندمدت هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد ما ندارد/ مردم نباید نگران باشند، زیان نخواهیم کرد/ نگرانی بابت سرنوشت اجرای برجام وجود ندارد

گروه اقتصادی الف،   3970222128 ۱۹ نظر، ۶ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ربیعی: خروج آمریکا از برجام در بلندمدت هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد ما ندارد/ مردم نباید نگران باشند، زیان نخواهیم کرد/ نگرانی بابت سرنوشت اجرای برجام وجود ندارد

علی ربیعی با بیان اینکه خروج ترامپ از برجام نه موجب زیان سیاسی می‌شود و نه در بلند مدت در اقتصاد کشور تاثیرگذار است، گفت: قطعا به شرایط قبل از برجام برنمی‌گردیم.

علی ربیعی در گفتگویی با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام اظهار کرد: این تصمیم از دو جنبه سیاست خارجی و سیاست داخلی قابل بررسی است. در سفری که چند روز پیش به دانمارک به عنوان یکی از کشورهای اروپایی داشتم دولت این کشور از برجام حمایت کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه غالب کشورهای اروپایی و ۵ طرف دیگر برجام از این توافق بین المللی حمایت می‌کنند افزود: با خروج ترامپ از برجام دستاوردهای هسته‌ای ایران همچنان پابرجاست؛ ضمن اینکه به شرایط قبل از برجام هم برنمی‌گردیم، چرا که تحریم‌های شورای امنیت وجود نخواهد داشت؛ ائتلاف برای جنگ علیه ایران هم وجود ندارد و کشورهای اروپایی به هر سیاقی برای ماندن در برجام برای خود خط‌مشی و مرز مشخص کردند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: افکار عمومی دنیا، ایران را مقصر نمی‌داند؛ افکار عمومی آمریکا به ویژه طبقه نخبه و روشنفکر این کشور، ترامپ را مقصر ایجاد این جو روانی و خروج این دولت از برجام می دانند؛ حاکمیت آمریکا حتی حزب جمهوریخواه نیز مخالفت‌های زیادی با این تصمیم ترامپ کردند.

اتکاء به تولید ملی افزایش می‌یابد

ربیعی با بیان اینکه با خروج ترامپ از برجام چهره زشت آمریکا بیشتر نمایان شد گفت: به جای اینکه اعلام کنیم «خروج آمریکا از برجام» باید بیان کنیم «خروج ترامپ از برجام». هر چند دولت آمریکا از برجام خارج شد اما بخش قابل توجهی از افکار عمومی آمریکا با این تصمیم مخالف است. بر اساس یک نظر سنجی ۶۵ درصد مردم آمریکا مخالف خروج این کشور از برجام بودند.

وی با تاکید بر اینکه به هر حال از جنبه سیاست خارجی قطعا به شرایط قبل از برجام و منشور سازمان ملل برنمی‌گردیم، درباره پیامدهای داخلی تصمیم آمریکا برای خروج از برجام افزود: از جنبه داخلی هم ملت ایران روانشناسی خاصی دارند و امروز در مقابل تهدید همبسته‌تر شده اند. به ویژه وقتی مردم مشاهده می کنند رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در مقابل این تصمیم و در کنار تندروترین و خشن‌ترین جناج آمریکا بیشترین شادمانی را می‌کنند، تعصب ملی بیش از پیش نمایان می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در شرایط جدید، اتکاء به توان داخلی به ویژه در صنایع بزرگ مانند نفت، گاز و پتروشیمی بیشتر خواهد شد، ادامه داد: قدرت ملی و اندازه تولید ملی ما وابسته به نیروی کار است و ساختارها را باید به نوعی آماده کنیم که با کار و تلاش، قدرت ملی را افزایش دهیم تا کاستی‌های ناشی از جذب سرمایه خارجی را با افزایش توان داخلی جبران کنیم.

این عضو کابینه دولت اظهار کرد: همگام با ایرانیان داخل کشور، تعصب ملی در بین ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز افزایش پیدا کرده است و می توانیم از ظرفیت‌های هم میهنانمان در خارج از کشور نیز استفاده کنیم.

ربیعی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌ ایرانیان مقیم خارج از کشورنیز گفت: به همان میزان که برای جذب سرمایه خارجی در کشور تمرکز شده، می توان از ظرفیت‌های ایرانیان مقیم خارج نیز استفاده کرد.

مردم نگران نباشند؛ جو روانی در حوزه اقتصاد کوتاه مدت است

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره نگرانی فعالان اقتصادی و مردم در خصوص آثار احتمالی این اقدام بر اقتصاد ایران  گفت: مردم نباید نگران باشند؛ ایران در ارتباط با تصمیم اخیر ترامپ زیان نخواهد کرد. نه زیان سیاسی کردیم و نه در بلندمدت زیان اقتصادی خواهیم کرد. البته ممکن است در کوتاه مدت این تصمیم به لحاظ روانی، آثاری مقطعی در اقتصاد داشته باشد اما در بلندمدت هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد ما ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مردم ایران شرایط بسیار سخت‌تر از این را در ادوار گذشته تجربه کرده اند، گفت: به اعتقاد من آن چیزی که تحریم‌کنندگان ایران می خواهند این است که فضای رعب و وحشت در میان مردم ایجاد کنند.

این عضو کابینه دولت ادامه داد: این نکته نباید فراموش شود زمانی که آمریکا در برجام بود بی‌تعهدی می‌کرد و از جانب این کشور تصمیمات موثر و تسهیل کننده‌ای در راستای اجرای مفاد مورد توافق برجام مشاهده نمی‌شد؛ بنابراین با خروج این کشور از برجام، نگران بابت سرنوشت اجرای برجام وجود ندارد.

باید صبور باشیم و انسجام داخلی را افزایش دهیم

ربیعی افزود: ما باید صبور باشیم و در داخل انسجام خود را افزایش دهیم. در دنیای سیاست این تصمیمات عمری ندارند؛ ضمن اینکه ایران در منطقه مزیت و برتری دارد و تحولات بزرگ منطقه به نفع ایران است. اتفاقا شکنندگی‌های داخلی تحولات به ظاهر خوب منطقه بویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار زیاد است. از طرفی این کشورها از نظر دموکراسی و حقوق مردم دچار نقطه ضعف‌های بنیادینی هستند که به زیان خودشان خواهد بود.

تصمیم ترامپ، فضای بین المللی را به نفع ایران تغییر داده است

وی اظهار کرد: تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا از طرفی تحولات منطقه و از طرف دیگر رابطه بین جامعه روشنفکری آمریکا با دولت این کشور و همچنین رابطه اروپا با دولت آمریکا، وجوه سیاست خارجی و فضای بین المللی را به نفع ایران تغییر داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در داخل هم من به عنوان وزیر کار برای انسجام نیروی کار ایرانی و استفاده از همه ظرفیت‌ها برای افزایش رفاه اجتماعی تکالیف سنگین تری دارم.

نباید با سختگیری در تابعیت، ایرانیان مقیم خارج را بترسانیم/سیاست معکوس را دنبال کنیم

ربیعی در پاسخ به سوالی درباره سیاست‌های حمایتی دولت در برابر تاثیرات منفی و احتمالی تصمیم دولت آمریکا بر نیروی کار ایرانی مقیم کشورهای خارجی گفت: این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است؛ یک جنبه آن ممکن است به مشکلات نقل و انتقال پول برگردد اما یک جنبه دیگر آن اتخاذ سیاست‌های حمایتی درباره این افراد در داخل است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بعضا در داخل کشور با طرح مسائلی در ارتباط با تابعیت، یک نگرانی برای ایرانیان خارج از کشور ایجاد می کنیم، افزود: در این شرایط باید آغوش خود را برای ایرانیان بیشتر باز کنیم. وقتی ترامپ قصد دارد فضای بین المللی را علیه ایران کند ما آغوش خود را برای ایرانیان بیشتر باز می‌کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه باید از ایرانیان خارج از کشور و نیروی کار ایرانی حمایت کنیم، تاکید کرد: اتفاقا در شرایط خروج ترامپ از برجام باید سیاست‌هایی در داخل اعمال شود تا از ایرانیان مقیم خارج حمایت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش مهر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان افزود: معتقدم در زمینه حمایت از ایرانیان خارج کشور باید سیاست معکوس را دنبال کنیم تا امنیت برای این افراد فراهم شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۱۲۶۷۱۳:۳۳:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
ایشان امروز شنبه وزیر اقتصاد شده و نظر میده فردا حتما وزیر بهداشت شما اگر وزیر کار هستی چه ربطی داره که درباره اقتصاد نظر بدی
ناشناس۳۴۱۲۷۵۱۳:۳۵:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آمریکا تا دیروز که کدخدا بود حالا چی شده الان خروجش تاثیری نداره؟!!
ناشناس۳۴۱۲۸۶۱۳:۳۷:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آره واقعا این حرف درستیه قطعا تحریمها در دراز مدت هیچ تاثیری بر ما نخواهند داشت چون با حضور ایشان و رییس دولتشون و اون کابینه محترم و سردار دیپلماسی قطعا تحریمها در همان زمان اعمال بلافاصله اقتصاد ما را نابود میکنند و چیزی باقی نمیزارن که بخواد در دراز مدت تاثیر بپذیره
امیر۳۴۱۳۰۰۱۳:۴۲:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آخیش خیالم راحت شد خدا خیرت بده
ناشناس۳۴۱۴۷۸۱۵:۰۸:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
راست میگه جناب وزیر فقط تروبه خدا سری به قیمتهای خودرو سازی همین امروز بزنید ببینید چجوری هنوزخبری نشده افزایش قیمت دادن مخصوصا سایپا مردم همت کنید نخرین یه کم غیرت به خرج بدین لعنت به تولید داخلی که اینطورسرملتش کلاه می گذاره همین امروز قیمت خودرو های سایپا سربه فلک کشیده
ناشناس۳۴۱۵۰۵۱۵:۲۲:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
یه اصلی در اقتصاد هست که میگه در بلندمدت همه ما مرده ایم
ناشناس۳۴۱۵۸۶۱۶:۱۳:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
وای خدارو شکر که تاثیر نداره، مونده بودم حالا که شرکت گفته تعدیل نیرو داریم و 2ماه فرصت داده کار پیدا کنیم چیکار کنم! خیالمون راحت شد جناب وزیر
محمد۳۴۱۷۱۵۱۷:۲۱:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آره بر روی زندگی شما و سایر مسئولین که غرق در نعمت و قدرت و امکانات هستین قطعا تاثیری نداره ولی روی زندگی مردم عادی چطور ؟؟!!!!!!!!
ابراهیم۳۴۱۸۰۴۱۸:۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
چون تو کوتاه مدت نابود میشیم به بلند مدت نمیرسه
حسین۳۴۱۸۸۴۱۹:۱۹:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
احتمالا منظورشون از بلندمدت 100 سال آینده است و منظورش از کوتاه مدت مثلا 10 سال آینده است که در کوتاه مدت تاثیرگذار است و در کوتاه مدت سرویس خواهیم شد ولی در بلند مدت زیان قابل توجهی ایجاد نمی شود علی برکت الله .
ناشناس۳۴۱۹۱۲۱۹:۴۹:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
بر اقتصاد ما (یعنی مسئولین) اثر ندارد چون ما که حقوق وزارت کار نمی گیریم
ناشناس۳۴۲۰۸۸۰۰:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حکایت «کاغذ پاره» تکرار می شود
ناشناس۳۴۲۱۵۸۰۶:۰۶:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حرف‌های فکرشده و غیر احساسی از یک مقام مسئول، جای خوشحالی دارد. اما، به عمل کاربرآید، به سخن‌رانی نیست.
ناشناس۳۴۲۲۳۰۰۸:۲۶:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
لطفا به آقای ربیعی بفرمائید، بنده رو از این «ما »که فرمودن کسر کنند چون تاثیر آن را با تمام وجود در زندگی خودم احساس میکنم .شاید هم منظورش از «ما »خودش و خانواده اش هستند.
ناشناس۳۴۲۲۳۷۰۸:۳۲:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
جناب ربیعی، شما هم چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت هیچ کاری برای این مردم نکردین
ناشناس۳۴۴۲۵۰۱۱:۱۳:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
اگه سیاست های اقتصاد مقاومتی دنبال می شد و چشم به سرمایه گذار خارجی نمی موندید، الان چرخ تولید و صنعت مملکت می چرخید و این همه مهندس قابل و توانا تو مملکت بی کار نبودن.
حسن۳۴۸۸۶۴۰۹:۰۶:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خدایا اینا دیگه کین شدن وزیر! لپ کلام ایشان اینه که نه اومدن امریکا و نه رفتنش هیچ تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد! پس بفرمایید تلاش شبانه روزی تیم مذاکره کننده برای امضاء برجام بهر قیمتی چی بود. برای دولت امضاء این تکه کاغذ انقدر مهم بود که جناب روحانی اخوی گرامش را بهمراه تیم مذاکره کننده فرستاد تا در موافق لزوم با قبول موانع بنفع دشمن، راه را برای امضاء برجام بهر قیمتی را فراهم کند.
ناشناس۳۴۸۸۸۱۰۹:۱۹:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
بلند مدت یعنی کی؟ 10 سال بعد ، 50 سال بعد یا 1000 سال بعد
ناشناس۳۵۰۸۳۷۰۲:۱۶:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۹
اقای ربیعی هم اکنون خروج امریکا تاثیرات خودرا کذاشته واگر اروپا هم اضافه شود که خواهد شد فقر وفلاکت فراگیر خواهد شد
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 5. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 6. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 7. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 8. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 9. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 10. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 11. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 12. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 13. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 17. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 18. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 19. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 20. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 21. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 22. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 23. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 24. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 25. رئیس شورای شهر: جمعیت تهران به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 3. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 4. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 5. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 6. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 7. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 8. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 9. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 10. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 11. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 12. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 13. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 14. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 15. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 16. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 17. مدیرعامل ثامن‌الحجج در لباس زندان

 18. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 19. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 20. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 21. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 22. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 23. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 24. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 25. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 3. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 4. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 9. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 10. صنعت برق کشور و چند نکته

 11. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 12. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 13. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 14. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 18. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 19. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 20. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 21. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 22. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 23. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 24. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 25. انحصار، آفت بازار وکالت

پربحث‌های امروز

 1. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 2. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 3. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 4. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 5. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 6. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 7. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 8. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 9. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 10. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 11. استیضاحی که در دستور کار قرار نگرفت

 12. دستگیری ۳۰۰ نفر از مخلان بازار سکه و ارز

 13. حاجی دلیگانی: "نفت برابر غذا" طرح ناشیانه برخی مسئولان مرعوب است

 14. انتخاب رئیس FATF به عنوان مامور اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 15. پاسخگویی زنگنه درباره آتش سوزی پالایشگاهها، توزیع نامناسب قیر آسفالت و نخریدن لوله های تولید داخل در صحن مجلس

 16. معرفی هفت عضو کابینه برای پاسخ به سوالات نمایندگان از رئیس جمهور+ اسامی

 17. وزیر اقتصاد: علیه فراریان مالیاتی اعلام جرم می‌کنیم

 18. شرکت توانیر: خاموشی‌ها روند افزایشی نخواهد داشت

 19. جعفرزاده ایمن آبادی: ۲ هزار خودرو غیرقانونی ترخیص شده است

 20. مأموریت لاریجانی به کمیسیون‌های مجلس

 21. صرفه‌جویی مصرف برق به خانه ملت رسید

 22. بهای سکه ۱۲۴ هزار تومان افزایش یافت+جدول

 23. سیف اعلام کرد: شفافیت تامین ارز با سامانه نیما/ادامه قاچاق در بازارچه‌های مرزی

 24. دستگیری عامل پرداخت تسهیلات بانکی غیرمجاز ۸ میلیاردی

 25. قیمت انواع میوه در بازار + جدول

پربحث‌های دیروز

 1. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 2. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 3. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 4. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 5. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 6. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 7. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 8. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 9. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 10. بانک مرکزی؛ بعد از رسیدگی به پرونده ثامن‌الحجج درباره جزئیات آن اطلاع‌رسانی می‌کنیم

 11. توکلی: فاسدها قوی شده‌اند/ عبدی: یک‌ سر عمده‌فسادها به بانک‌ها ختم می‌شود

 12. متهم پرونده ثامن الحجج: از مهران مدیری وثیقه خانه اش را گرفتند  

 13. معاون علمی رئیس‌جمهور: بیش از ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم

 14. در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی چه گذشت؟

 15. باز هم فضای مجازی و باز هم شایعه کمبود بنزین/ شهبازی: بنزین اضافی هم داریم

 16. کواکبیان: دولت برای تغییر تیم اقتصادی و افراد ناکارآمد دست به کار شود

 17. قیمت انواع میوه در بازار + جدول

 18. تحریم نفتی ایران و تصمیم مشتریان/ آمریکا عقب خواهد نشست؟

 19. رصد مشکلات اقتصادی درستادمقابله باتحریم

 20. چرا دولت از اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت درباره FATF عصبانی است؟

 21. آغاز پیش‌پرداخت کارمزد در جایگاه‌های سوخت از فردا

 22. مجلس و دولت پیشنهادی برای بنزین دونرخی دارند؟

 23. ممنوعیت تازه در بازار قراردادهای آتی سکه طلا

 24. جلسه ویژه در بانک مرکزی برای تعیین تکلیف ارز مسافرتی

 25. آیا آمریکا می‌تواند صادرات نفتی ایران را کاملا قطع کند؟

پربحث‌های هفته

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. صنعت برق کشور و چند نکته

 3. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 4. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 5. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 6. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 7. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 8. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 9. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 10. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 11. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 12. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 13. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 14. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 15. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 16. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 17. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

 18. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 19. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 20. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 21. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 22. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 23. آقای «خ» کجاست؟

 24. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 25. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

آخرین عناوین