مگنت-ستاره یک مربع

اختصاصی الف؛ متن کامل طرح 2 فوریتی الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل/ آغاز غنی سازی، تولید آب سنگین و تعلیق همکاریهای داوطلبانه با آژانس

گروه سیاسی الف،   3970222126 ۳۴ نظر، ۴ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
متن کامل طرح 2 فوریتی الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل/ آغاز غنی سازی، تولید آب سنگین و تعلیق همکاریهای داوطلبانه با آژانس

در صورت تصویب نهایی طرح 2 فوریتی الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل، دولت موظف می شود ضمن آغاز غنی سازی و تولید آب سنگین ، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و سایر همکاریهای داوطلبانه خود را با آژانس بین المللی انرژی اتمی را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش الف، بعداز خروج آمریکا از برجام، نمایندگان مجلس در حاشیه جلسه علنی روز چهار شنبه مجلس، طرح الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل را تهیه کردند.

این طرح که دارای قید 2 فوریت است، دارای یک ماده واحده و سه بند است.

طرح مذکور در همان جلسهروز چهارشنبه به امضای حداقل 30 نماینده مجلس رسیده و احتمال افزایش امضاها هم وجود دارد.

احتمالا این طرح در هفته جاری در صحن مجلس مطرح شود.

خبرنگار الف متن کامل این طرح را بدست آورد که به شرح زیر است؛

طرح 2 فوریتی الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل

ماده واحده؛

با توجه به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و در جهت اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، مصوب 21 مهر سال 94 مجلس شورای اسلامی که در تاریخ 22 مهر همان سال به تائید شورای نگهبان رسید و طی نامه شماره 614/522832 مورخ 23 مهر سال 94 توسط رئیس مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ گردیده است، دولت موظف است به ابلاغ این قانون موارد ذیل را مورد اقدام و اجرای فوری –قاطع و کامل قرار دهد.

الف- دولت موظف است در مذاکرات خود با سایر اعضای باقیمانده در 1+5 تضمین های متقن عملی مبنی بر تامین منافع کامل ملی ایران و ملت شریف را تعیین و اخذ و حاصل نماید و گزارش آنرا به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش نماید.

تبصره؛ مدت تحقق این بند نباید بیش از یک ماه به طول انجامد.

ب- در صورت عدم حصول و اخذ تضمین های فوق در ظرف مدت ذکر شده و یا در صورت بروز هر گونه نقض و بد عهدی و عدم اجرای تضمین ها توسط آنان دولت موظف است در جهت احقاق حقوق ملت ایران، برنامه توسعه سریع فناوری هسته ای ایران را شامل موارد ذیل به مرحله اجرا درآورد:

1-تقویت و توسعه برنامه تحقیق و توسعه در همه ابعاد فناوری صلح آمیز هسته ای اعم از چرخه کامل تولید سوخت، صنعتی، کشاورزی، پزشکی و سایر عرصه های نیازمندی و رشد و تعالی کشور.

2-لغو کلیه محدودیتهای برجامی با تولید، تست، نصب و فعال سازی انواع سانتریفیوژها از جمله سانتریفیوژهای پیشرفته آی.آر.8 (IR8) در قالب سایتهای غنی سازی فردو و نطنز و در صورت نیاز احداث سایتهای جدید غنی سازی بشکلی که حداکثر ظرف 2 سال ظرفیت غنی سازی کشور به 190 هزار سو افزایش یابد.

3- غنی سازی اورانیوم با هر درصدی که مورد نیاز فناوری های صلح آمیز هسته ای کشور می باشد، مانند سوخت راکتورهای تحقیقاتی، باطریهای هسته ای و پیشرانهای هسته ای که اورانیوم غنی سازی شده 20 درصد و بیش از آنرا نیاز دارند.

4- دولت موظف است در هر حجمی که نیاز کشور اقتضا دارد، اورانیوم غنی شده را مصرف، انباشت و نگهداری نماید.

5- دولت موظف است به هر میزان و در هر حجمی که نیاز کشور باشد، آب سنگین، تولید و ذخیره سازی نماید.

ج- چنانچه آمریکا قوانین داخلی خود را در زمینه تحریم ایران به کشورهای دیگر تسری بخشد و در روابط اقتصادی ایران با سایر کشورها دخالت دهد، به هر شکلی که روابط اقتصادی مذکور تاثیر منفی و اخلال ایجاد نماید، دولت موظف است اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و سایر همکاریهای داوطلبانه خود را با آژانس بین المللی انرژی اتمی به حالت تعلیق درآورد.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷روسیه: برای حفظ برجام عزم قاطع داریم
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷مسکو: شرکت‌های اروپایی حاضر به مقابله با تحریم‌ها نیستند/برجام توافقی شکننده بود
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷جهانگیری: مذاکره با آمریکا پذیرفتنی نیست
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷وندی شرمن: خروج ترامپ از برجام در تاریخ آمریکا به عنوان یکی از بدترین خطاهای سیاست خارجی خواهد ماند
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷عراقچی: تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷عراقچی: تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷کمالوندی: ماندن در برجام بهتر از نماندن در آن است/ اروپا به خاطر ایران با آمریکا درگیر نمی‌شود
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷لاریجانی: برجام را پذیرفتیم تا فضای کسب و کار باز شود/ سیستم دیوانی کشور خود به خود ایجاد فساد می‌کند
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷کمالوندی: برجام «پیوست‌های احتمالی» ندارد/ امتیازات خاص به طرف مقابل اعطا نشده است/ اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی، تصمیم نظام است
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷بسته‌ تضمین‌های اروپا پوچ از آب درآمد/ FATF، فرار رو به جلوی اروپا در برابر تعهداتش
۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷مسکو: همچنان به برجام پایبند هستیم/ هشدار درباره پیامدهای منفی اعمال مجدد تحریم‌ها

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۱۲۳۴۱۳:۱۷:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
از این طرح های ۲۰ دقیقه ایست
ناشناس۳۴۱۵۱۳۱۵:۲۶:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
شدآنچه نبایدمیشد. این طرح بیشترشبیه مرثیه خوانیست. مستمعین دولتی هشدارها و فریادهای ملت را نشنیدند ، این طرح که جای خود!!!
ناشناس۳۴۱۸۸۶۱۹:۲۳:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آقا همین طرح 20 دقیقه ای را الان اجرا کنید.
ناشناس۳۴۱۲۳۹۱۳:۱۹:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
بهترین حرکت یک مشت محکم به دهن امریکا و غرب و اسرائیل
ناشناس۳۴۱۳۲۰۱۳:۴۸:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
حالا که تو راکتور آب سنگین چند هزار میلیارد تومنی بتن ریختیم!....
ناشناس۳۴۱۳۷۴۱۴:۱۳:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این طرح نه تصویب می شود و نه اجرا نی شود. یک بازی است.
ناشناس۳۴۱۵۰۹۱۵:۲۳:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۲
برجام که اثری نداشت و دستاوردی نداشت دوستان چرا نگران شدن؟ یه توافق بی اثری رو زده زیرش چرا ناراحتی؟ بعد تحریمها که کاغذ پاره بود چه اهمیتی داره؟
ناشناس۳۴۱۲۴۴۱۳:۲۱:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
یکی از آفت ها در هر کاری، عجله و فوریت است. فراموش نکنیم که مجلس برجام را در عرض 20 دقیقه تصویب کرد. حالا می خواهد با عجله و فوریت آن را از طرف ایران منسوخ کند!
ناشناس۳۴۱۳۳۲۱۳:۵۲:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
من نیز امیدوارم مملکت دچار هیجانات لحظه ای عده ای صلاحیت دار منتخب، که اولین حرکت بین المللی ایشان آتش بازی بود نشود! در قدم اول از شورای امنیت ملی انتظار می رود اگر برای تلگرام وقت دارد، برای بررسی نیاز به یک مواجه همه جانبه جهانی وقت بگذارد! در مرحله دوم از شورای نگهبان انتظار می رود در تعیین صلاحیت ها در نظر بگیرد که شان مملکت چیست یا دست کم اعلام کند از نظر ایشان مملکت چه شانی دارد! در مرحله سوم انتظار از مردم است که هرچند می دانم دستشان بسته است و کمترین تقصیر متوجه ایشان است ولی بین صلاحیت دار ها نیز تلاش کنند متین و موقر و موقوف انتخاب کنند!
ناشناس۳۴۱۲۴۵۱۳:۲۱:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
برجام شیشه عمر دولت است. از ان دل نخواهند کند.. همه هم کنار روند ، تنها برجام را ادامه می دهند..
ناشناس۳۴۱۲۵۲۱۳:۲۵:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
با باید از برجام خارج شویم ، اما نباید باز گشت هسته ای داشته باشیم ، چون دیگر نمی صرفه... ولی باید در سایر حوزه ها مثل توان دفاعی و نفوذ منطقه ای با شتاب تر پیش برویم تا بفهمند خروج شان از برجام ، هزینه دارد.
ناشناس۳۴۱۲۵۹۱۳:۲۹:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
خب این طرح عمل فاتحه ی برجام خونده است
افقهی۳۴۱۴۱۵۱۴:۳۲:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
مگه هنوز فکر میکنی برجام زنده ست؟ نمیخوای از خواب بیدار شی؟
مهدیار۳۴۱۷۱۴۱۷:۲۰:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۲
اینطور نیست. بلکه گفته اگه برجام مرد اینطوری فاتحه بخونید! البته از نظر من طرح بی خاصیتی است. طرح هایی مثل خروج حقوقی از NPT و در عین حال رعایت مفاد آن به صورت عملی (که بهانه دست دشمن ندهیم و در عین حال چماقمان بالا باشد که هر وقت خواستیم هم داوطلبانه اجرا نمی‌کنیم) شاید بهتر باشد
ناشناس۳۴۱۲۶۰۱۳:۳۰:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
احسنت
ناشناس۳۴۱۲۸۳۱۳:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
در جهت احقاق حقوق ملت ایران...!!!!!!!!! مردم ایران خیلی حقوق دیگه هم دارند که احقاق نمیشه. برای اونها طرح دوفوریتی نمیدین؟
ناشناس۳۴۱۵۴۸۱۵:۵۰:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۲
هم هست وهم داده شده ولی دولت اجرا نمیکنه
ضعیفه۳۴۱۲۹۵۱۳:۴۱:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
ضعیف ظاهر شدند
هوشیار۳۴۱۲۹۶۱۳:۴۱:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
در این روزها خیلی به عبارت های " مردم تحت فشارن " و از این دست دقت کنید آنچه که به نظر میرسد عده ای قصد دارند با استفاده از این هجمه ها یک برجام دیگه به خورد کشور بدهند
ناشناس۳۴۱۳۶۰۱۴:۰۶:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این وسط تکلیف نظر مردم چه می شود؟
هوشیار۳۴۱۴۵۸۱۴:۵۲:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
شما نظرت رو تو انتخابات دادی
ناشناس۳۴۱۳۶۵۱۴:۰۸:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
بازی سیاسی برای رفتن ظریف به اروپا برای گفتگو همین و بس
ناشناس۳۴۱۴۱۳۱۴:۳۰:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این بیشتر یه ژست سیاسی هست ولی در عالم واقعیت مدتها طول میکشه تا ایران به جایگاه قبلیش در غنی سازی برسه
ابو۳۴۱۴۴۸۱۴:۴۷:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آنموقع که مجلس دولت را باید ملزم میکرد قبل از تصویب بیست دقیقه ای برجام بود که متاسفانه خیلی گذشته است .
ناشناس۳۴۱۴۹۶۱۵:۱۸:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲۲
واقعا بعضی کامنتها با حاله.مشکل شما که با مذاکرات و برجام مخالفی چیه??راه حلت چیه?! دوست داری کل دنیا با ایران دشمن باشه و گرسنه بمونی??خب راه حل ارایه بده و در غیر این صورت بزار دولت کارشو کنه
امیر۳۴۱۷۱۸۱۷:۲۲:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۲
الان باید راه حل رو از مخالف بپرسی یا 5 سال قبل ؟؟؟ برای پرسیدن راه حل دیر نیست ؟
حسام۳۴۱۴۹۷۱۵:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این یعنی عقب نشینی مجلس دولت موظف است قانون اقدام متقابل رو اجرا کنه نه اینکه دوباره یه طرح بدون که قانون قبلی اجرا بشه و در این طرح بد باز نوشته شده ادامه با اروپا چرا میخواهید ملت رو ذلیل کنید
ناشناس۳۴۱۵۰۶۱۵:۲۲:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۲
ترامپ یکی مثل احمدی نژاد می خواهد.........................
ناشناس۳۴۱۶۳۵۱۶:۴۱:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۲
ترامپ یکی مثل احمدی نژاد هست! فکر می کند همه چیز به دستور او بند است و همه گوش به امر! فکر می کند با تزریق پول همه چیز حل است! فکر می کند اگر بلند و درشت بگوید همه محسور قدرتش می شوند! اصلا الان بحث ایران نیست، مسئله رفتار اهانت آمیز ترامپ با سبقه کشور خودش، اروپا و سازمان ملل است! الان نیز برای خودش جشن گرفته! مانند روزی که احمدی نژاد تحریم را کاغذ پاره خواند! زمان نشان خواهد داد اروپا نه در دفاع از ایران بلکه در دفاع از حرمت خودش چه خواهد کرد!
ناشناس۳۴۱۵۳۴۱۵:۴۱:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
فکر نمیکنم این طرح تو مجلس رای بیاره . این مجلسی که من میبینم جرات چنین کاری رو نداره از امریکا میترسن . حتی اگر رای هم بیاره حسن اقا برجام رو ول نخواهد کرد با کلید تدبیر و امید همه مشکلات کشور حل خواهد شد من حاضرم با قدرت و بخوبی تمام تحریمها را بردارم. رونق اقتصادی ایجاد خواهم کرد
محمد۳۴۱۵۳۸۱۵:۴۴:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
همه در حال نظر دادن برای خروج از برجام هستند ولی هیچ کس راه منطقی که به نفع ملت ایران باشد را نمی دهد. خب از برجام خارج شدیم و غنی سازی را هم انجام دادیم . بازرسان بین المللی را هم بیرون کردیم خب آنوقت چه کدام یک از این کارها برای ملت نون می شود. با کدام یک اقتصاد از هم پاشیده و تورم بالا از بین می رود. هنوز هیچ چیز نشده دلار حدود 7 هزار تومانه. بهتره نمایندگان محترم مجلس به جای آتش زدن پرچم آمریکا که کار عبث و بیهوده است پیشنهاد و راه کار اجرایی بدهید. لطفا شعار ندهید عمل کنید
ناشناس۳۴۱۶۷۶۱۷:۰۴:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
به نظر باید اول حکم تعلیغ رو بدهند بعد منتظر جواب اروپا باشند
ابو۳۴۱۹۰۱۱۹:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آنموقع که مجلس دولت را باید ملزم میکرد قبل از تصویب بیست دقیقه ای برجام بود که متاسفانه خیلی گذشته است .
ناشناس۳۴۱۹۲۹۲۰:۰۴:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این همه حقوق ملت زیر پا گذاشته شده چرا برای اونا طرح دو فوریتی نمی زنید؟؟ این کارها رو که میبینم مطمعن تر میشم که فقط سیاسی کاری است و به اسم ملت تمام میشود
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 3. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجان داد

 4. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 5. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 6. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 7. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 8. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 9. تکه تکه کردن دلار به جای گوشت توسط قصاب ترکیه‌ای  

 10. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. روسیه: برای حفظ برجام عزم قاطع داریم

 13. دیدار مدیر تیم ملی مکزیک با کی‌روش

 14. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 15. تجهیز اولین ناوشکن ارتش به "فالانکس ایرانی" + جزئیات

 16. سرایدار جنایتکار در یک قدمی چوبه‌دار

 17. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 18. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 19. سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟

 20. کشورهای دیگر چگونه از بحران ارزی خارج شدند؟  

 21. به یاد مرحوم سید ضیاءالدین دُری  

 22. «گروه اقدام ایران»؛ نام تازه آمریکایی‌ها برای اهداف کهنه

 23. پیام تسلیت جهانگیری به مناسبت درگذشت عزت‌الله انتظامی

 24. هوای تهران در شرایط سالم

 25. بازدید شهردار تهران از پروژه های آرش-اسفندیار و اتوبان صیاد شیرازی  

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 4. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 5. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 6. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 9. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 10. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 11. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 12. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 13. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 14. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 15. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 16. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 17. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 20. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 21. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 22. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 23. بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

 24. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 25. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 10. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 11. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 12. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 13. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های هفته

 1. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 4. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 5. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 6. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 7. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 8. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 9. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 10. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 11. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 12. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 13. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 14. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 15. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 16. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 17. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 18. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 19. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 20. پاکدستان دست بسته!  

 21. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 22. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 23. استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

 24. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 25. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

آخرین عناوین