مگنت-ستاره یک مربع

زنان به دنبال فریبا شدن هستند چون مردان فریباخواه شده‌اند

گروه اجتماعی الف،   3970221053 ۵۰ نظر، ۱۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
زنان به دنبال فریبا شدن هستند چون مردان فریباخواه شده‌اند

یک کارشناس خانواده گفت: زنان جامعه ما به سمت فریبا شدن متمایل شده‌اند چون مردان این‌گونه زنان را می‌پسندند، ما باید در آسیب‌های بخش زنان، گاهی نوک پیکان را به سمت مردان بگیریم.

طاهره همیز کارشناس خانواده و استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه ما هنوز به زنان جامعه خود اهمیت نقش مادری را آموزش نداده‌ایم، اظهار داشت: زنان جامعه ما به سمت فریبا شدن متمایل شده‌اند چون مردان این‌گونه زنان را می‌پسندند، ما باید در آسیب‌های بخش زنان نوک پیکان را در برخی موارد به سمت مردان ببریم و به مردان هم آموزش دهیم که زن را در نقش مادری ارزشمند بدانند در حالی که این کار را نکرده‌ایم.

وی افزود: اگر یک زن به نقش مادری خود واقف باشدو آن را ارزرشمند بداند هر نوع تلاشی برای انجام بهتر نقش مادری خود انجام می‌دهد؛ کاری که خروجی آن می‌تواند بسیار مهم‌تر و بزرگتر از اشتغال آنها باشد.

همیز اضافه کرد: مخدری در جامعه ما تزریق شده که نتیجه آن این شده است که زنان وظایف اصلی خود را فدای وظایف فرعی خود کرده‌اند در حالی که این وظایف فرعی با جسم و روح آنها سازگار نیست و به تدریج آنها را افسرده و پژمرده می‌کند.

این کارشناس خانواده با بیان اینکه در فقه اسلام زن وظیفه‌ای برای درآمد ندارد، گفت، ما نقش‌ها را جابجا کرده‌ایم و بعد به دنبال این هستیم که تحلیل کنیم اشتغال بانوان آری یا خیر. در اینکه جامعه به زنان متخصص نیازمند است هیچ شکی نیست اما زن برای تامین معاش مسئولیتی ندارد و این درخواست ظلمی براوست چون زن تکلیف مهمی چون تولید نسل و تربیت فرزند دارد که روح او هم خواستار این کار است و با درخواست تلاش برای معاش، زن را از خواسته روحی واقعی خود دور می‌کنیم.

وی با بیان اینکه زنان خانه‌دار در رسانه‌‌های تصویری زنانی بی‌سواد و کم‌بهره از موقعیت اجتماعی نشان داده می‌شوند، تصریح کرد: ارزش متعالی مادری باید از نوجوانی به دختران آموزش داده شود؛ شخصاً 15 سال است که به دختران نوجوان ظرایف مادری، همسری و خانه‌داری را آموزش می‌دهم، کمترین مزیتی که در این دختران مشاهده شده است این است که به پسرانی که برای سوءاستفاده و دوستی به سراغ آنها می‌آیند، اهمیتی نمی‌دهند.

همیز خاطر نشان کرد: در مدرسه‌ای که برخی آسیب‌های اجتماعی در آن فراوان بود همسرداری را تدریس می‌کردم چند جلسه نگذشته بود که یکی از دختران با چشم گریان پیش من آمد و گفت من به این نتیجه رسیده‌ام که پسرانی که با آنها دوست بودم هیچ‌کدام به درد همسر بودن برای من و پدر بودن برای فرزند من نمی‌خورند به همین خاطر با همه آنها قطع رابطه کردم اما یکی از آنها مرا تهدید کرده است که کمکش کردم و آن تهدید بی‌اثر شد. باید قبول کرد که دانش‌آموزان دختر ما به اندازه کافی آموزش مادری و همسری نمی‌بینند، خواستگارهای آنها توسط خانواده رد می‌شود و نیاز روحی و جسمی آنها را به سمت دوستی‌ها و گاه شکست روحی می‌برد که نهایتاً برخی از آنها نمی‌توانند با این تجربیات، زندگی موفقی تشکیل دهند.

این کارشناس خانواده ادامه داد: اگر آموزش به موقع مهارت‌های مادری به دختران داده شود روح آنها برای مادر شدن آماده‌تر است و بیشتر به این کار متمایل خواهند بود حتی مشاهده شده است که آموزش برخی نکات خانه‌داری در افزایش اعتماد به نفس دختران هم موثر بوده است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۹۵۵۷۱۰:۴۱:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
وقتی تحصیلات و تجربه و توان کاری زن در جامعه یا بحساب نیاید زن دیگر انسان نیست یک ابزار شهوت یا ماشین جوجه کشی و خدمتکار و اشپز و...است
ناشناس۳۴۰۲۷۶۲۲:۴۳:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
اتفاقاً متاسفانه زنها از چشم مردها افتاده اند. و این خیلی ...
ناشناس۳۴۰۳۴۳۲۳:۴۱:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۱
یعنی شما مادری رو برابر جوجه کشی می دونید؟ یعنی تربیت و پرورش یک انسان هیچ تخصصی نیاز نداره؟ اگر زن نیروی کار ارزان و ابزاری برای تبلیغ و فروش کالا و خدمات و در دسترس همگان باشه دیگه به همه کمالات ممکن رسیده؟
amir۳۳۹۵۸۳۱۱:۰۷:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۱
مردان فریبا خواه بودند همیشه.
ناشناس۳۳۹۶۰۷۱۱:۲۸:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
احسنت
ناشناس۳۳۹۶۰۹۱۱:۳۲:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۱
زنان در نقش مادری ارزشمندند؟ پس دخترانی که به هر دلیل خواستگار نداشتند و هرگز شانس ازدواج رو بدست نیوردن چی؟ اونا بی ارزشن؟
ناشناس۳۳۹۶۶۲۱۲:۳۰:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۱
چیزی که شما گفتید مشکل داره. این خانم گفتن خانم ها در جایگاه مادری ارزشمندند. چیزی از اینکه خانم اگر مادر نباشه بی ارزشه نگفته. یک چیزی مثل همین برای آقایون هم هست. مرد در جایگاه پدر ارزشمنده. در ثانی کسی که به فکر تشکیل خانواده هست و همتش رو هم داره فقط تا به الآن فرصتی براش پیش نیومده با کسی که به هیچ وجه خانواده نمی خواد و میل و رغبتی به تشکیل خانواده نداره،چه مرد و چه زن، و به فرصت هایی که پیش میاد هم اهمیتی نمی ده فرق داره. اون مواردی که شما ذکر کردین جزو گروه اولن.
ناشناس۳۳۹۸۸۷۱۵:۲۹:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۱
در جامعه باید چند همسری باشه آنوقت آن دخترهایی که شما می گید فرصت ازدواج بیشتری خواهند داشت
ناشناس۳۴۰۱۹۸۲۰:۵۲:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
لطفا کسانی که مخالف اند دلیل مخالفت رو بگن الف جان زودتر کامنت ها رو غربال کن
ناشناس۳۴۰۲۲۶۲۱:۲۶:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۱
به همین خیال باش که ..
ناشناس۳۳۹۶۱۴۱۱:۳۵:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۱
بله وقتی باید موقع ازدواج دو هزار سکه مهر کنی معلومه که دنبال زن فریبا هم میری، یا وقتی ازدواج مجدد رو ممنوع می کنید و مرد فقط یک انتخاب داره معلومه دنبال بهترین و فریباترین زن میره.
حسن۳۳۹۶۷۲۱۲:۳۷:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۲۱
احسنت
ناشناس۳۳۹۹۰۹۱۵:۵۰:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۱
مایلید چند تا بگیرید تا تو قانون براتون لحاظ کنن آقای مثلا محترم شهوت پرست؟
ناشناس۳۴۰۰۶۶۱۸:۰۳:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۱
مگه نمیگین زن وظیفه‌ای برای تامین زندگی نداره و مهمترین کارکردش مادریه؟ مگه یک زن در طول سال چند تا بچه میتونه بیاره؟ با این استدلال هرکی توانایی دادن هزینه‌های خودش و زنهاشو داره هرچی بیشتر زن بگیره بهتر، به کسی چه؟ من اصلا نمیتونم رابطه بین تحلیل این خانوم و تک همسری مردان رو بفهمم. اتفاقا چند همسریشون بیشتر با این کارکرد سازگاره.
ناشناس۳۴۰۰۷۰۱۸:۱۱:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۱
لطفا اهانت نکنید اما فواید چندهمسری ۱_وقتی زنی میان سال شوهرش می میره فرصت ازدواج مجدد خواهد داشت ۲_اگر مردی دیگه به زنش رغبت نداشته باشه و سراغ زنی دیگه بره حداقل زن اول می تونه سر خونه زندگی اش باشه و کنار بچه هاش ۳_دخترانی که به هر دلیل خواستگار مجرد ندارن می تونن با ازدواج با یک مرد متاهل زیر سایه بان همسر قرار بگیرن و صاحب زندگی خواهند بود ۴_دخترانی که خواستگار مجرد ندارن با ازدواج با همسر دوم صاحب بچه می شه و این بچه در پیری مایه آرامش زن خواهد بود و زن وقتی سنش بالا رفت احساس تنهایی و افسردگی نمی کنه با تشکر از سایت الف که پخش می کنید خداوند به شما جزای خیر بدهد که مختصری از درددل مردم رو انعکاس می دهید
ناشناس۳۴۰۱۷۱۲۰:۲۲:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شهوت پرستی نیست یک حقه که باید قانون اگر اسلامیه کمک کنه نه مانع باشه
آریابان۳۳۹۹۷۹۱۶:۲۶:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۱
این نگرش سنتی که "زن وظیفه‌ای برای درآمد ندارد" و "زن برای تامین معاش مسئولیتی ندارد" مربوط به دوره هائی بود که عملا زن فقط خانه داری و بچه داری میکرد ، حتی بدون اجازه شوهر حق نداشت از خونه بیرون بره و .... نه الآن که زن رهبری و مدیریت تمام و کمال "خونه من" ، "فرزند من" ، "ماشین من " و ....، را عهده دار شده و در عین حال از هزینه سنگین سزارین (بجای وضع حمل طبیعی) گرفته تا شیر خشک (بجای شیر مادر) و پوشک بچه (که رایج بود در آن دورانها) و .... را به مخارج امروزی خونه افزوده و البته در بعضی موارد هم حقوقش حتی از درآمد ماهیانه شوهر بینوایش بیشتر است !!!!! و .....؛
ناشناس۳۴۰۰۰۰۱۶:۴۹:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
اگر یک مرد جوان هستی آیا این امکان انتخاب مجدد رو حق پدرت هم می دونی یا نه؟ یا اگر یک مرد بزرگسال هستی آیا این امکان انتخاب مجدد رو حق شوهر دخترت هم می دونی یا نه؟
ناشناس۳۴۰۰۸۰۱۸:۲۰:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۱
دختر و خواهر هم ندارم اما اگر داشتم حق شوهر دختر و شوهر خواهرم می دانستم که بیشتر از یک همسر داشته باشن به شرط رعایت حقوق برابر برای همسران
ناشناس۳۴۰۱۱۵۱۹:۰۸:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
آفرین.زدی تو خال
ناشناس۳۴۰۲۸۷۲۲:۴۷:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۱
بله می دانم، چون جوامع را به سمت صحت و اعتدال و سلامتی می برد.
ناشناس۳۳۹۶۴۸۱۲:۱۷:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
زنان عاقل براشون فریباشدن برای اقایون هیچ مهم نیست بدنبال استقلال علم و زندگی خودشون هستن
ناشناس۳۳۹۷۰۹۱۳:۰۶:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
قسمت اول جمله شما درست بود اما قسمت دوم نشان دهنده افکار افراطی فمینیستی شما دارد که به راهی جز بدبخت کردن کانون خانواده ختم نمی شود
ناشناس۳۳۹۹۸۱۱۶:۲۷:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۱
زن چه مجرد چه متاهل باید استقلال علم و زندگی خودشو داشته باشه هیچ ربطی هم به فمنیستی و این حرفا نداره با داشتن این خصوصیات حتی میتونه خانواده بهتری و سالمتری داشته باشه
ناشناس۳۴۰۱۵۵۲۰:۰۴:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
زنان عاقل هم به علم اهمیت میدهند و هم به فریبا بودن ..!
ناشناس۳۳۹۶۴۹۱۲:۱۹:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۱
وقتی نمایندگان مجلس دنبال دختر خوشگلا هستن دیگه چه توقعی ؟
ناشناس۳۳۹۷۶۷۱۳:۴۸:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۱
چه پاسخ لطیفی
ناشناس۳۳۹۶۵۵۱۲:۲۶:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۱
زن به خودی خود بعنوان انسان ارزشمند و دارای حقوق برابر با مرد است. نقش همسری و مادری زیرمجموعه انسانیت زن است نه فرا و مافوق آن
ناشناس۳۳۹۶۷۷۱۲:۴۲:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
خودت بشین تو خونه بعد برای دیگران نسخه بپیچ.
ناشناس۳۴۰۱۹۳۲۰:۴۵:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
واقعا .همه زنانی که سایر زنان را به خانه نشینی دعوت می کنند، خودشان موقعیت های اجتماعی بالایی دارند مرگ خوبه اما برای همسایه.ی سوال ای خانم حاضر کارش رو کنار بزاره یا دخترش رو 15 سالگی شوهر بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۳۹۷۰۸۱۳:۰۵:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
من مرد هستم و اصلا هم دنبال دختر فریبا نیستم! زیبایی به سادگی است!!! آنها که دنبال فریبا می گردند برای دوستی و رفع نیاز جنسی است پس زن ها واکنش نشان ندهند!
ناشناس۳۳۹۸۳۳۱۴:۳۲:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۱
زن قبل از مادر شدن ,در درجه اول انسان است وخلیفه خدا روی زمین ,ودارای همه ی حقوق انسانی ,مادری یکی از نقشهای انتخابی زنان است نه وظیفه ی ابدی .
ناشناس۳۴۰۱۲۹۱۹:۳۰:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
زن انسان است اما وسم خلیفه خدا بر روی زمین نه برای زن ونه مرد صحیح نیست
ناشناس۳۴۰۱۷۹۲۰:۳۱:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۱
آفرین
ناشناس۳۳۹۸۳۹۱۴:۳۵:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۱
به ظر من زنان دوست دارند زیبا باشند در قابت با زنان دیگر نه برای توجه مردان اگر به مجالس خانمهای چادری بروید که همه خانم هستند می بینید که برای ان مجلس زنانه همه چقدر ارایش کرده اند وهمهچه جواهراتی به خود بسته اند وهیچ مردی نیست اینکه هر کاری که زنان می کنند فکر کنید برای جلب توجه مردان است فکری نادرست است وکوچک شمردن زنان زنان را پر حرف جلوه داده اید زنان رزا شکمو جلوه دادها ید زنانئ را توطئه گر جلوه دادها ید در صورتی که در همه اینها تعداد مردان از زنان بیشتر است
ناشناس۳۴۰۰۲۲۱۷:۰۹:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۱
احسنتتتتت
ناشناس۳۴۰۲۹۱۲۲:۵۲:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۱
در چنین مجالسی خانمها دنبال فخر فروشی هستند.
ناشناس۳۳۹۸۸۰۱۵:۲۱:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۱
چقدر مردا بدن
ناشناس۳۳۹۸۹۶۱۵:۴۱:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
بعد میگن زن بگیر وقتی یه دختر دبیرستانی که توی این گزارش اومده با چند نفر دوسته چطور میشه اعتماد کرد
ناشناس۳۴۰۰۷۴۱۸:۱۳:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شما زن نگیر.
ناشناس۳۴۰۲۵۸۲۲:۱۱:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
نسبت به زنان مردم عفیف باشید تانسبت به زنان شما عفیف باشند.این حدیث رو به واقع لمسش کردم. شما هم اگر به این حدیث عمل کنید اطمینان داشته باشید زن خوبی نصیبتون میشه.
ناشناس۳۳۹۹۸۲۱۶:۲۷:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
وضع ظاهری زنان در جامعه برای کسی که کمی عمیق نگاه کنه بیشتر به سادیسم، جنون و حتی خود آزاری شبیهه. با توجه به اینکه پوشش و آرایش زنان متاهل به صورت واضحی نسبت به دختران جوان، زننده تر هست، به نظر میاد این حرف که این نوع پوشش و آرایش برای انتخاب شدن است رو زیر سوال میبره. کار کردن خانم ها در محیط هایی که اصلا مناسب حضور خانم ها نیست (به لحاظ فیزیکی، روحی و حتی اخلاقی) رو چطور باید توجیه کرد، آیا این هم ارزش و بها دادن به زن است؟ شاید بعضی ها این حضور رو ناشی از اجبار و نیاز بدونن، اما باید توجه کرد با حضور خانم ها در این مشاغل بخشی از فرصت های شغلی برای پسران جوان جویای کار از بین میره و این هم زمینه به تاخیر افتادن ازدواج اون ها و در نتیجه به ضرر دختران جوان هم هست.
ناشناس۳۴۰۲۶۳۲۲:۲۱:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۱
من یه زن هستم .زنها با آرایش(آرایش غلیظ) دنبال جلب توجه(چه از طرف زن ویا مرد) هستند البته تا یه چند سالی اینطور هست بعدش به صورت عادت درمیاد بدون اینکه فکر کنن چرا دارن اینکارو میکنند بعدش به صورت رودربایستی درمیاد،یعنی دیگه نمیتونه با قیافه ساده با دوست وفامیل همکار روبرو بشه . بعدش دیگه میشه بیماری
ناشناس۳۴۰۰۶۲۱۷:۵۹:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۱
نهایت این که زن مستقل و... باشه، میشه منجلاب پر از فساد غرب
ناشناس۳۴۰۰۷۷۱۸:۱۷:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
فعلا که با بیکاری و فقدان مسکن و نسل سومی های با ویژگی خاص اخلاقی مردان از ازدواج فریبا و غیر فریبا شانه خالی میکنند و ۱۱ میلیون نفر جوان به سمت تجرد مطلق میروند
ناشناس۳۴۰۰۷۸۱۸:۱۹:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۱
سر کار خانم فارغ التحصیل فقه و حقوق هستند بهتر نیست در حوزه تخصصشون صحبت کنن؟
ناشناس۳۴۰۰۹۲۱۸:۳۹:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۱
این دختر دبیرستانی به این نتیجه رسیده که هیچ کدام از دوست پسراش بدرد ازدواج نمیخورند بعد نوک انتقاد به سمت مردهاست؟؟ والا من موندم ....!!!!
ناشناس۳۴۰۳۰۷۲۳:۰۸:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
خودشان شاغل هستندولی برای زنان دیگرنسخه خانداری ویچه داری می پیچنداول ازخودتان شروع کنید.
علیرضا۳۴۰۳۳۸۲۳:۳۷:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۱
من به شخصه دنبال خانمی مگردم که ویژگی های اجتماعی مثبتی داشته باشه. فریبا بودن همه انتخاب من نیست. بنظرم اخلاق و رفتار دخترا پسرا رو بیشتر میتونه مجذوب خودش کنه تا چهرشون. برای من یکی حداقل اینطوریه
ناشناس۳۴۰۳۴۶۲۳:۴۸:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۱
وقتی آدمی حرکتی ندارد مجبور است با تنوع طلبی خود را مشغول کند و خودش را به شکلهای مختلف زندگی فریب دهد تا خیال کند حرکتی دارد. کتاب حرکت مرحوم علی صفایی حائری
دانشگاه علمی کاربردیتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 2. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 3. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 4. حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

 5. قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است

 6. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 7. هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم

 8. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 9. آزادی مرزبان ناجا بعد از ۴۷۶ روز اسارت

 10. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 11. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 12. تبعات خطرناک پیوند بیش از حد زن و شوهر  

 13. نوبخت خبر داد: برنامه پیشنهادات دولت برای حمایت منطقی از پیمانکاران

 14. رو شدن دست بی‌بی‌سی پس از مصاحبه با کارشناس روسی درباره سهم ایران از دریای خزر  

 15. سی‌ان‌ان: بر تحریم‌های آمریکا برای مجبور کردن ایران به مذاکره حساب باز نکنید

 16. نظر"داود هرمیداس باوند" درباره ادعای سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر

 17. شکایت‌های «ارز مسافرتی» را کجا ببریم؟

 18. مالیات بر عایدی سرمایه تنها سوداگران و تقاضای غیرمصرفی را هدف قرار می‌دهد

 19. وزیر دولت اصلاحات: رویکردهای اقتصادی دولت شباهت زیادی به رویکردهای دولت هاشمی دارد

 20. گلستان ، بهشت گردشگری ایران  

 21. عذرخواهی یک رهبر به چه معناست  

 22. شکست شیرها در برابر لشکر کفتارها   

 23. پیشنهاد مقاصد زیبای گردشگری در تابستان ۲۰۱۸

 24. خرم‌آبادی: قمار و شرط بندی در فضای مجازی رشد داشته است

 25. ریزش معدن طلا در ورزقان

پربحث‌های دیروز

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 4. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 5. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 6. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 7. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 8. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 9. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 10. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 11. احمد توکلی: فرزندان همه مسئولان که رانت خوار نیستند/ پاسخ به پویش فرزندت کجاست موجب افزایش اعتماد عمومی است

 12. شما باشید دخترتان را اینگونه شوهر می‌دهید؟ + عکس

 13. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: روحانی روزانه ۱۴ ساعت برای بسته ارزی وقت گذاشت

 14. واکنش قاسمی به شایعات درخصوص تحدید حدود دریای خزر

 15. اَخم شدید روحانی به لاریجانی!  

 16. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 17. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

 18. این همه بی‌تدبیری

 19. رهبر انقلاب : کار کنید نگویید نمی‌گذارند! این حرف قابل پذیرشی نیست

 20. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 21. وندی شرمن: فکر می‌کردم ایران برجام را نقض کند؛ اشتباه کردم

 22. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

 23. راغفر: تخصیص ۲۰ میلیارد دلار در یک هفته بی سابقه است

 24. واکنش «قاضی‌پور» به کمپین فرزندت کجاست؛ پسرم چوپان است

 25. ناطق‌نوری سوار چه خودرویی می‌شود؟   

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 3. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 4. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 5. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 6. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. ظریف: ناامیدی امروز مردم نتیجه سیاه نمایی منتقدان برجام است/ تضمین‌های حفظ برجام را می‌گیریم

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. آن زن فاسد را می‌بینند و این زنان مجاهد را نه + تصاویر

 15. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 16. رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

 17. توضیحات پزشکیان درباره دخترش + واکنش پورابراهیمی

 18. رای مجلس به استیضاح وزیر کار/ خداحافظی ربیعی از دولت

 19. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 20. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های دیروز

 1. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 2. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 3. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 4. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

 5. برای نجات ایران از جنگ‌ آب فقط ۵ سال وقت داریم

 6. معاون دادستان کشور: درخواست وزیر ارتباطات برای طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر غیرقانونی است

 7. وقتی پیچ 7 سانتی در بدن بیمار جا ماند!+تصاویر

 8. خاطرات بازیگر معروف ایرانی از همسر شمس پهلوی

 9. سود‌های میلیاردی در حساب برخی سلبریتی‌ها

 10. سردار مهماندار: طرح ترافیک 97 به انضباط کاری ندارد/ شرمنده مأموران‌مان هستیم

 11. رئیس پلیس پایتخت خبر داد: آغاز طرح امنیت شبانه در تهران

 12. معاونت مطبوعاتی دیگر تعهدی برای بیمه خبرنگاران ندارد

 13. احضار ۸۵۰ نفر متهم در ارتباط با پرونده‌های سکه و ارز در تهران

 14. بهترین شهر‌های جهان برای زندگی معرفی شدند

 15. پشت پرده برکناری افشانی در شهرداری تهران

 16. دیده بان شفافیت و عدالت از صبا آذرپیک تقدیر کرد

 17. سرقت ماشین‌های لوکس خارجی فقط در چند ثانیه!  

 18. «تکدی‌گری» و «برگه‌فروشی» در خیابان با عنوان کمک به خیریه

 19. کلانتری: بارورسازی ابر‌ها صرفا جنبه تبلیغاتی دارد

 20. نماهنگی زیبا/ راه حل هست...  

 21. بارش باران در گیلان و گردوخاک در زابل/هشدار آب‌گرفتگی معابر

 22. هورالعظیم همچنان می‌سوزد

 23. انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

 24. ترافیک در جاده کرج - چالوس سنگین است

 25. کنترل "هوشمند" ۵ تونل تهران

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 3. هجرت از کاغذ به وب / باید جلوی مفت خوانی مطبوعات را گرفت

 4. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 5. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 6. مردم چه نمره‌ای به قالیباف دادند؟

 7. سخنگوی وزارت بهداشت: شرمنده‌ام که بعضی مطب‌ها کارتخوان ندارند

 8. کنکور و نقدی بر یک نقد

 9. معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خبر داد؛ بازگشت ۱۰۰۰ نخبه از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا

 10. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: کمتر از ۵۰ سال آینده آب ایران تمام می‌شود

 11. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 12. دادستان تهران اعلام کرد: برخورد سریع، دقیق و قاطع با اخلالگران اقتصادی/ نمی‌گذاریم سرپنجه‌های اصلی فساد فرار کنند/ عوامل اصلی فساد با شناخت از قانون خودشان را نجات داده‌اند

 13. پشت پرده مطب‌های بدون کارتخوان چیست؟

 14. وزیر بهداشت تبلیغات برخی از خوراکی‌ها را ممنوع اعلام کرد/ از «گز اصفهان» تا «سوهان قم» + سند

 15. محسنی اژه‌ای در پاسخ به الف: اسامی قضات بازداشت شده پس از تایید حکم اعلام می‌شود/ بیش از ۱۰۰نفر از افراد صاحب سمت ممنوع الخروج شده‌اند/ ماجرای گم شدن ۹میلیارد دلار صحت ندارد

 16. کشف حدود ۲ کیلوموادمخدر از حجاج ایرانی/ دستگیری در عربستان نداشتیم

 17. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 18. چرا دستفروشان کنار خیابان کارتخوان دارند اما پزشکان ندارند؟

 19. درباره نامه رییس قوه قضاییه به رهبری و یک پرسش مهم !

 20. افشاگری تلخ مادر نوجوان غرق شده یزدی؛ جنازه پسرم را نمی‌دهند

 21. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

 22. محسنی بندپی به سرپرستی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد

 23. برای نجات ایران از جنگ‌ آب فقط ۵ سال وقت داریم

 24. فتاح: مسئولان باید به داد مردم برسند تا آنها ما را از خود بدانند

 25. معاون دادستان کشور: درخواست وزیر ارتباطات برای طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر غیرقانونی است

آخرین عناوین