روحانی:اعتماد کنیم به این مردم بزرگ؛همین مردم انقلاب کردند/در فضای مجازی دنبال اشتغال جوانان و بانوان هستیم/بگذارید مردم نفسی بکشند و اذیت نکنید/ قرار بود تحریم‌های ظالمانه را بردارند

گروه سیاسی الف،   3970217093 ۷۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس‌جمهور در نشست شورای اداری، توسعه و نخبگان استان خراسان‌رضوی با تاکید براینکه هیچ نگرانی نسبت به تصمیمات ظالمانه آمریکا و اقدامات ناصحیح آن‌ها نداریم، گفت: اگر آمریکا هر اقدام غلطی انجام دهد بعدها پشیمان شده و میفهمد خطای استراتژیک انجام داه است.

روحانی:اعتماد کنیم به این مردم بزرگ؛همین مردم انقلاب کردند/در فضای مجازی دنبال اشتغال جوانان و بانوان هستیم/بگذارید مردم نفسی بکشند و اذیت نکنید/ قرار بود تحریم‌های ظالمانه را بردارند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست شورای اداری، توسعه و نخبگان خراسان‌رضوی به ایراد سخنرانی پرداخت. 

گزیده سخنرانی روحانی در نشست شورای اداری خراسان‌رضوی به شرح ذیل است:‌

* اشتغال حدود 124 هزار نفر در سال گذشته در خراسان‌رضوی اشتغال خوبی است اما استان خراسان‌رضوی نباید بیکار داشته باشد. استانی که 30 میلیون مسافر دارد؛ گردشگری بهترین راه اشتغال است. حال این گردشگری زیارتی است؛ نباید در استان خراسان‌‌رضوی و به‌ویژه مشهد بیکار داشته باشیم. 

* ما هم می‌دانیم در پیام‌رسان‌ها و اینترنت مشکلاتی هست. کجا هست که اشکال نداشته باشد. به‌خاطر اینکه یک نفر از پمپ بنزین،‌ بنزین گرفته و بعد مال مردم یا خود را آتش زده یا جایی را از بین برده، دستور دهیم تمام پمپ‌بنزین‌ها تعطیل شود؟ نمی‌شود در دنیای امروز؛ آن دوره گذشت. من هم فضای مجازی می‌روم و می‌‌بینم حرف‌های عده‌ای را نسبت به دولت و رئیس‌جمهور که گاهی لحن هم ناجورِ تخریبی است، حتی گاهی فحش، معلوم است که آدم خوشش نمی‌آید. بگذارید مردم نفسی بکشند و اینقدر اذیت نکنید. 

* اعتماد کنیم به این مردم بزرگ؛ همین مردم انقلاب کردند. جنگ را این مردم اداره کردند،‌ ما نبودیم و کشور را امروز این مردم اداره می‌کنند. زور و اجبار و این‌ها ما را به‌جایی نمی‌رساند. نیازی هم ندارد. باید واقعیت‌ها را برای مردم توضیح دهیم و به مردم کمک کنیم. خداوند بزرگ ما را آفریده که ما هرکاری را با انتخاب خودمان اختیار و خود انتخاب کنیم. با اجبار ارزش از بین می‌رود. 

‌* ما در فضای مجازی دنبال اشتغال برای جوانان و بانوان هستیم. نمی‌دانید چقدر از بانوان خانه‌دار با همین اینترنت محصولات خانگی را به فروش می‌رسانند؟ اینکه در یک سال بیش از 200 هزار اشتغال در فضای مجازی درست می‌شود معنی آن این است که ما در این فضا البته باید درست استفاده کنیم و سواد استفاده از فضای مجازی را به نوجوانان و جوانان بیاموزیم؛ البته پیام‌‌رسان‌های داخلی را تقویت کنیم. انحصار هم خوب نیست و من با انحصار مخالفم. ما باید بتوانیم اختیار کنیم.

* از مسئولان اجرایی خراسان‌رضوی می‌خواهم روی مسئله اشتغال یک تحول بزرگی در اشتغال خراسان‌رضوی ایجاد کنند؛ در استان امام رضا(ع) و خراسان‌رضوی با 30 میلیون زائر جور در نمی‌آید که اشتغال نداشته باشیم و بازهم بیکاری داشته باشیم و نگران جوانان باشیم. 

* دیگر تقاضای من از مسئولان مسئله بافت فرسوده است. دور حرم امام رضا(ع)، مشهدی که یک شهر نیست و جایی است که زائر داخلی و خارجی و مردم از کشورهای مختلف به این شهر سفر می‌کنند و مرکز و پایتخت فرهنگی و معنوی و اخلاقی ایران اسلامی است. باید تحول بزرگی در بافت فرسوده به‌وجود بیاوریم. 

* یکی از کارهای مهمی که این دولت مصمم ست ان را دنبال کند بافت‌های فرسوده است. اینکه اگر زمینی هست اگر برای شهرداری است باید رایگان در اختیار آن قرار دهد اگر برای آستان قدس هم هست از آن‌ها می‌خواهم رایگان در اختیار بگذارند. 

* تمام خدمات شهری هم دولت را مکلف می‌کنیم مانند آب و برق و گاز و تلفن اولویت بدهند به بافت فرسوده و این مربوط به سراسر کشور است. زمین مجانی، خدمات برعهده دولت و برخی برعهده شهرداری، حال توسعه‌گر بیاید سرمایه‌گذاری کند. برای ساختمان هم جواز ساخت را مجانی در اختیار توسعه‌گر می‌گذاریم. ساختمان که ساخت 50 درصد به مردم ساکن در بافت فرسوده اختصاص پیدا می‌کند. پس افرادی که در بافت فرسوده زندگی می‌کنند زندگی آن‌ها بهتر می‌شود و خانه فرسوده آن‌ها با واحدی نوساز تغییر پیدا می‌کند. 

* اینگونه شهر احیا می‌شود و راه هم باز می‌شود. کوچه پس کوچه‌ها و خدمات‌رسانی بهتر می‌شود. 50 درصد ساختمان هم برای توسعه‌گر؛ حال برای آنکه بتواند سریع به فروش برساند منازل خود را ما هر خانه اولی که از این خانه‌های بافت فرسوده انتخاب کند وام را با 6 درصد می‌دهیم. این کار عظیم و بزرگی است. در تهران، مشهد و همه شهرهای ایران باید آغاز شود. همه توسعه‌گر‌ها دعوت می‌کنم. این خود در بخش صنعت ساختمان اشتغال عظیمی ایجاد می‌کند و مردم را از زلزله نجات دادیم. 

* بخش‌هایی از ایران را زیر‌ آن ویبره گذاشتند. باید ساختمان‌ها را احیا کنیم به ویژه در بافت‌های فرسوده. در مشهد مورد تاکید و اصرار من است و همگان باید دست به دست هم دهیم و این تقاضا را عملیاتی کنیم. 

* ما از ابتدای دولت یازدهم که شروع کردیم، یکی از هدفگذاری‌های ما این بود که تحریم ظالمانه را برداریم. برخی می‌گویند دولت چرا دنبال برجام است. دولت یازدهم همش دنبال رفع ظلم است. اگر می‌گویید رفع ظلم ظالمانه از مردم خوب نیست فکر خاصی است. به نظر ما تحریم بالاترین فشار بر مردم بود. حتی در دارو، مسائل پزشکی. وزیر کشاورزی در جلسه‌ای گفت که چه خدمتی با برجام به سلامت محصولات کشاورزی کردید. و اینکه سمومی که وارد می‌شد همه ایراد داشت و برخی غیرمجاز بود تمام محصولات کشاورزی را کاری می‌کرد که برای سلامت مردم ضرر داشت حال در پسابرجام بهترین سموم را وارد می‌کنیم. 

* برخی می‌گویند برجام چه فایده داشت. برجام سلامت مردم؛ برجام یعنی داروهای نایاب به دست مردم برسد. وسایل پزشکی که می‌آمد مشکل داشت اما امروز بهترین را وارد می‌کنیم. 

* تحریم ظالمانه غلطی دنیا به ما تحمیل کرده بود که خواستیم از روی سر مردم برداریم. اولین قدم ما این بود. این نکته را بگوییم که در 100 روز اول،‌مرتب می‌گفتند در 100 روز اول چکار کردیم. در 100 روز اول اولین توافق انجام شد. یعنی شروع کردیم در اخر مرداد و اول شهریور و توافق اولیه در اذر 92 انجام شد. با همان توافق نفت ما ازاد شد. پتروشیمی ما ازاد شد. ماشین‌سازی ما ازاد شد. 

*‌ پس ما به اولین قدم در برای رفع ظلم در ماه های اولیه رسیدیم. کاری که کردیم میخواستیم به دنیا بگوییم القا نگرانی راجع به ایران القاء غلطی است. اینکه می گویید دنبال بمب هسته‌ای است این توطئه تبلیغاتی است. ایران دنبال بمب نیست. ما خواستیم ایران هراسی را از بین ببریم. بر این مبنا با دنیا توافق کردیم. می‌گویند که چقدر اعتماد دارید به این توافق. حتی ازدواجی که صورت می‌گیرد، همه آن‌ها تا آخر می‌مانند یا برخی منجر به طلاق می‌شود؟‌ پس نباید شراکت و ازدواج باشد؟ 

*‌ می‌گویند چقدر به دنیا اعتماد دارید؟ هیچ‌وقت 100 درصد نمی‌شود. عراق همسایه ما بود اما صدام قرارداد امضا‌شده‌ای را پاره کرد. همه جا اعتماد میشه کرد اما نسبی. همه جا میشه اعتماد کرد اما نه 100 درصد؛ ما با کسی توافق نکردیم که اعتماد کنیم ما توافقی کردیم که سازمان ملل آن را تصویب کند که اعتماد ما به سازمان ملل نسبی است.  

* به دنیا گفتیم که اگر نگرانی شما برای بمب هسته‌ای است ما رفع می‌کنیم ولو اینکه این نگرانی واقعی نیست و جزو اوهام و خیالات و توهم است. امروز هم به دنیا می‌گوییم اگر نگرانی شما بمب هسته‌ای است، این اعتماد را ما در برجام به طور کامل به وجود اوردیم. اما نگرانی دیگری دارید؛ امریکا را خطاب می‌کنم. با بقیه کشورهای توافق کننده مشکل نداریم و همه طرفدار برجام هستند و با ما صحبت می‌کنند که برجام را باید حفظ کنیم. 

* بحث ما یکی از این 7 کشور است یعنی امریکا. امریکایی‌ها دنبال چی هستند؛ معلوم است ته قلب امریکا را نگاه کنید چه خوب‌ها چه بد‌ها؛ ان ها یک اهداف چند پله‌ای داشتند. هدف اول این است که قدرت ایران کم شود. دولت‌های بعد از انقلاب امریکا می خواستند ایران قدرتمند نشود. در برجام بمانند یا نمانند دنبال این هستند. 

* دیگر اینکه دنبال این هستند که ایرا در منطقه نفوذ نداشته باشد یا حداقل نفوذ داشته باشد. اینکه کشوری باشیم دارای نفوذ در منطقه، خوشایند آن‌ها نیست. از استقلال ما هم نگران هستند. همچنین قدرت‌های بزرگ مانند آمریکا دلشان نمی‌خواهد کشوری مستقل باشد و نه به غرب نه به شرق کاری داشته باشد. 

* آن‌ها تا پیش از انقلاب در همه جا دخالت می‌کردند حتی در نیروهای مسلح و امنیتی ما دخالت داشتند و ساواک را ان ها درست کرده بودند. یک اهدافی امریکا دارد که ما رو به روی آن اهداف، ملت ما خواهد ایستاد با تمام قدرت. بنابراین اگر هدف آمریکا، دنبال این است که کشور ایران استقلال نداشته باشد و تابع آن ها باشد و در منطقه نفوذ نداشته باشد و قدرتمند نباشد، مردم ما در برابر این فشار با همه قدرت می ایستند و در 40 سال گذشته هم این کار را کردند. 

* اما اینکه دنبال بمب هسته ای نباشد این نگرانی به طول کلی وجود ندارد. چراکه ایران دنبال بمب هسته‌ای نیست. بنابراین ما امروز فرقی که وجود دارد اگر قدمی امریکا برخلاف تعهدش بردارد اولا افکار عمومی دنیا بر این است که ایران در این زمینه مقصر نیست حتی دولت های دنیا و همه دولت ها می گویند که حق با ایران است و کسی که نقض عهد کرده امریکاست. دیگر مسئله اینکه اگر قدمی بردارد به معنای قدم یک کشور است نه شورای امنیت سازمان ملل. آن وقت متکی بود به قطعنامه‌های ظالمانه شورای امنیت که امروز وجود ندارد. 

* مسئله سوم افکار عمومی داخل ایران که همیشه میدانستیم ظالمانه عمل می کنند. یعنی امروز توافقی داریم که ما عمل کردیم طبق اعتراف آژانس. امریکا می گوید به ضرر آمریکا بوده که منطقی نیست. دولت قانونی در آمریکا این توافق را امضا کرده خوب حالا ممکن است در ذهن مردم که هفته اینده امریکا چه اقدامی می کنند. 

* ما برای صور مختلف تصمیمات لازم را اتخاذ کردیم. امریکایی ها در این مسئله متضرر اصلی و خسران و زیان و شکست ازان امریکاست. ما برنامه خود را داریم. یا آنچه در برجام می خواهیم توسط غیرامریکا تضمین و تامین می شود که امریکا اگر بیرون برود شری کم می شود و اگر همه انچه مورد نظر ماست تامین نشود، ما راه قانونی و معقول خود و برنامه ریزی خود را داریم. 

* به ملت ایران قول می دهم که مردم در این گونه حوادث در طول 40 سال ایستادگی کردند و امروز هم ایستادگی می کنند. نمی توان اگر امریکا گفت قدرت نظامی نداشته باشید مگر می شود قبول کرد. اگر انها بگویند این جمهوری اسلامی ایران از جمهوری اسلامی خوشم نمی اید ما نمی توانیم قبول کنیم. بنابراین امروز ملت ایران از نظر ما، از نظر افکار و اهداف یکپارچه است و به خوبی می توانیم از این معضل کوتاه مدت عبور کنیم. چون نمی تواند معضل بلندمدتی باشد. 

* اگر آمریکا هر اقدام غلطی انجام دهد، بعدها پشیمان خواهد شد و میفهمد خطای استراتژیک انجام داده است. بنابراین مردم باید به آینده و زندگی و اقتصادشان و روابط اقتصادی مطمئن باشند. برنامه ارز که یکی از دلایلش آمادگی برای اینگونه حوادث بود که احتمال می‌دادیم،‌ انجام و پیش‌بینی شد. 

* ما برای واردات و صادرات کشور، برای سرمایه‌گذاری و برای بیماری که نیاز به سفر به خارج از کشور دارد و اگر مسافرتی بخواهد و برای نیازهای واقعی مردمی ارز را تامین و تضمین می‌کنیم. 

* اگر این طرح را هم اجرا نمی‌کردیم هر روز ممکن بود توطئه‌ای در بازار ارز صورت گیرد. قبلا نیاز نبود. ارز بود به اندازه کافی در 4 سال قبل نوسان فوق العاده‌ای در ارز نداشتیم. در این مقطع لازم بود ارز را کنترل کنیم. برای این مقطع کار صحیح و درستی است. به اندازه کافی ارز صادرات نفتی و غیرنفتی آنچه مورد نیاز کشور است داریم. بنابراین امروز در شرایطی که هستیم چارچوبی که برای ارز به وجود آوردیم منطقی است. البته ممکن است برخی نیاز به ارز داشته باشند و ما برای آن پیش‌بینی نکرده باشیم که خوب این طرح باید روز به روز در حال تکمیل است. همچنین هیچ نگرانی نسبت به تصمیمات ظالمانه آمریکا و اقدامات ناصحیح آن‌ها نداریم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۲۵۴۳۱۲:۳۲:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
تلگرام رو فیلتر کردی هی میخواهی بگی کار من نبوده. خوب بازش کن .
دولت امنیتی نمیخواهیم۳۳۲۷۳۵۱۳:۳۷:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
1400 آغاز نفس کشیدن ما
ناشناس۳۳۲۹۴۷۱۵:۳۳:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
نگران نباشید مردم. مخاطب رئیس جمهور ، رئیس شورای عالی امنیت ملّیست!!!! وقتی لباس ریاست جمهوری میپوشه رئیس امنیت ملی رو تحقیر میکنه!!!!!! وقتی در نقش رئیس امنیت ملیه ، به رئیس جمهوری هرچی دلش میخواد میگه!!!!!!!!!!! اقتصاد رو ویران میکنه به در و دیوار میتازه!!!!!!!! اصول دیپلماسی رو به باد میده به ملت میتازه !!!!!!!! فیلتر میکنه ، مشهدی ها رو مخالف آزادی اعلام میکنه!!!!!!!! تا حرف از آزادی میزنیم ، بزن و برقص یادش میاد!!!!!!!! چیکار کنیم با ایشون؟ مجبوریم بمیریم و بسازیم تا تموم بشه دیگه!!!!!!!!!
ناشناس۳۳۲۷۵۱۱۳:۴۱:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۱۷
می‌گفتند در تاخیر پیوستن ایران به برجام روزی چند میلیون دلار ضرر نصیب کشور می‌شود، حال که دلار با گونی مبادله می‌شود از منفعت‌های مالی برجام بفرمایند! از دلار 6 هزار تومان بفرمایند، هواپیماهای تحویل داده نشده بفرمایند؟ البته می‌توانند از سفر فرنگ‌شان با دلار 4 هزار تومان هم بفرمایند.
ناشناس۳۳۲۷۵۳۱۳:۴۲:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۱۷
هر روز که می‌گذرد برجام به جای اینکه برای کشور گشایش ایجاد کند برعکس حلقه محاصره را بر مردم تنگ‌تر می‌کند. یک روز خبر سرقت اموال بلوکه شده کشور را می‌شنویم روز دیگر فروش هواپیمای بوئینگ به ایران به عنوان مهم‌ترین دستاورد برجام متوقف می‌شود. دلسوزان واقعی نظام با شناختی که از ماهیت آمریکا داشتند وقایع امروز را می‌دیدند که انتقاد می‌کردند.
ناشناس۳۳۲۷۵۸۱۳:۴۴:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۱۷
رییس جمهور گفته اند چرا یک عده اعتماد به نفس را در کشور از بین می‌برند. ظاهرا ایشان دست پیش گرفته که پس نیفتند. این همان انتقادی است که ما مردم از ایشان و دولتمردان در اداره کشور داریم. علاوه بر این، کجا دیده شده که با امر خلاف واقع بتوان اعتماد به نفس ایجاد کرد.
ناشناس۳۳۲۷۶۰۱۳:۴۵:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
کی بود کی بود من نبودم!
ناشناس۳۳۲۷۶۱۱۳:۴۵:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۱۷
تلاش چندین ساله دانشمندان هسته‌ای کشورمان را با پر کردن بتن در راکتور اراک، جمع کردن سانتریفیوژها، خروج اورانیوم غنی شده از کشور، پاسخ دادند و از پرتاب ماهواره‌ها دیگر خبری نیست و پول ملی را به ارزشی ناچیز تقلیل دادند. تا کی باید شاهد اهانت به عزت و اقتدار ایران اسلامی باشیم؟
ناشناس۳۳۴۴۱۴۱۳:۵۷:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۱۸
کره شمالی رو ببین سالها هزینه برای هیچ حالا شب تا صبح فکر انرژی هسته ای باش انرژی خورشیدی و انرژی بادی بهترین انرژیه
ناشناس۳۳۲۹۲۴۱۵:۲۰:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۱۷
تلگرام وسیله انحراف افکار مردم از فساد و گرانی و بی کاری است
ناشناس۳۳۲۹۴۶۱۵:۳۳:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۱۷
نمی دانستم در ایران رئیس جمهور می تواند حکم قضایی هم بدهد.
ناشناس۳۳۳۰۶۴۱۶:۵۴:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۱۷
تلگرام باید رفع فیلتر بشه
ناشناس۳۳۳۰۷۳۱۶:۵۹:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۱۷
آقای دکتر روحانی از بدو ورود به حوزه ریاست قوه مجریه همواره مخالفت خود را در خصوص محدود سازی فضای مجازی با صراحت تمام و به صورت علنی اعلام کرده است. لذا موضع گیری ایشان در مورد روند فیلتر کردن پیام رسان تلگرام ناشی از صداقت ایشان با مردم است.
ناشناس۳۳۳۱۰۳۱۷:۱۱:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۱۷
این که روحانی طرفدار آزادی است که اظهر من الشمس است مگه مناظره ها ندیدی؟ و دهها بار دیگر
ناشناس۳۳۳۲۸۴۱۹:۲۰:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۱۷
من برای فهمیدن فکر انسان ها ب حرف هاشون نگاه نمیکنم ب اعمالشون و رفتارشون نگاه میکنم
علی 671۳۳۲۵۹۱۱۲:۴۷:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
علی برکت الله.چه حرف های قشنگی حیف که پشتوانه ندارد .
ناشناس۳۳۲۵۹۴۱۲:۴۷:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
امروز کانال هایی هستند که با ژست حمایت از دولت شما ، کل نظام و انقلاب و دین و فرهنگ ایران را تخریب میکنند... در باره اونا ناراحت نیستین ؟! امروز حتی منافقین و بهایی و سلطنت طلب ،..در پوشش اصلا ح طلبی و دفاع از دولت ، فعالیت خرابکارانه انجام می دهند...در فضای مجازی.. تا قوه قضاییه می خواهد برخورد کند ، لیست امیدی ها اعتراض می کنند، که ای وای ! ازادی بیان و.. حالا از چند گلایه مردم ، مکدر شده اید؟!
حسین۳۳۲۶۳۵۱۳:۰۵:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۱۷
ینی فقط توی تلگرام میشه نفس بکشن چه جالب ما ها که شبکه مجازی نداریم کلا تنگی نفس داریم دیگه خدایا فقط ببین سرنوشت ما دست کیا افتاده خودت به ما رحم کن
ناشناس۳۳۲۷۶۳۱۳:۴۶:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
مگر دستور قاضی بر فیلتر کردن تلگرام نبود پس چطور عده‌ای هنوز تلگرام دارند؟! وقتی بنای بر فیلتر کردن تلگرام است و حتی در حکم قوه قضائیه قید شده که حتی با فیلترشکن هم نباید امکان استفاده از تلگرام وجود داشته باشد، چرا این قدر تعلل می‌شود؟
ناشناس۳۳۳۳۵۸۲۰:۳۱:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۱۷
دستور بده بارون بیاد یا جاذبه لغو بشه برای اینکه بخوان هیچکس تلگرام نداشته باشه باید برق رو قطع کنند
ناشناس۳۳۲۶۴۱۱۳:۰۶:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۱۷
روحانی :بگذارید مردم زندگی کنند... خب! با دلار ۷۲۰۰ تومانی و رکود و تورم ، بذار زندگی کنیم !
ناشناس۳۳۲۷۸۹۱۳:۵۴:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۱۷
خروج ترامپ دیوانه از برجام چه ربطی به روحانی داره ؟
ناشناس۳۳۳۰۹۸۱۷:۰۹:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۱۷
آخر و عاقبت خوشخیالی در قرارداد امضا کردن
ناشناس۳۳۳۷۰۲۰۸:۰۵:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۱۸
یعنی چی پسرم ؟ آن موقع که بعضی از سیاسیون وطن پرست دادشان از سادگی گروه مذاکره کننده بلند بود آقای روحانی به مانند فاتحین بزرگ همه را به بیسوادی متهم میکرد و با ریشخند و کنایه همه را مسخره میکرد .
majid r۳۳۲۹۴۱۱۵:۳۰:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۱۷
کی دلار 7200 را برای چه منظور خریداری می کند. مرجع اعلام دلار با نرخ 7200 تومانی گذاشت.
ناشناس۳۳۳۰۳۲۱۶:۳۴:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۱۷
قیمت واقعی دلار از روی طلا جهانی 5900 تومن بقیه قیمت ها حباب و بزودی خواهد ترکید
ناشناس۳۳۳۰۳۵۱۶:۳۸:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۱۷
با ماندن ترامپ در برجام به زودی تعداد زیادی در حباب سکه و دلار گیر خواهند کرد
ناشناس۳۳۲۶۴۳۱۳:۰۷:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
از رفع تحریم چه خبر ؟!
ناشناس۳۳۲۶۴۵۱۳:۰۸:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۱۷
همه امکانات کشور و قدرت اجرایی و خزانه دست شماست ، انوقت ژست اپوزسیون گرفتی..؟
ناشناس۳۳۲۸۶۰۱۴:۴۲:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۱۷
مخالفم. رئیس جمهور که بالاترین سمت انتخابی با رای مستقیم مردم است، تنها بخشی از حاکمیت است و بقیه بخشهای نظام باید بیشتر از رئیس جمهور هم پاسخگوی ملت باشند که متاسفانه بعضا نیستند.
ناشناس۳۳۲۶۵۳۱۳:۱۳:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۱۷
پایان دولت اشرافی شما ، اغاز نفس کشیدن مردم مستضعف است.
ناشناس۳۳۲۹۴۹۱۵:۳۶:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۱۷
سال 88 تا 92 که مزه دولت پاک دست و ساده زیستش هنوز زیر دندانمان هست و حالا حالاها خواهد بود.
ناشناس۳۳۳۳۸۳۲۰:۵۰:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۱۷
خب مگه هر کی مخالف روحانیه حتما باید موافق 88تا 92 باشه؟ من مخالف دولت ناکارآمدم.حالا هر کی میخواد باشه
امیر۳۳۲۶۵۶۱۳:۱۴:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۱۷
به کی داره میگه؟!!!!!! آقای روحانی شما نماینده حداقل 24 میلیون و درست تر بگم نماینده حداقل 80% این مردم هستید. شما باید به پشتوانه این حمایت اجازه ندی یک اقلیت برای یک ملت تصمیم بگیره!!!!!!
محمد قاسمی۳۳۲۶۵۹۱۳:۱۵:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۱۷
به نظرت با این حرفا ترامپ توی برجام میمونه و دلار به 3000 تومن تحویلی بر می گرده ؟ اگه بشه چی میشه
ناشناس۳۳۲۸۸۲۱۴:۵۴:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۱۷
بازی تمدید 3ماهه و همین اش همین کاسه
ناشناس۳۳۲۹۴۴۱۵:۳۲:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۱۷
آخر دولت دهم دلار 3600 بود بعد انتخابات و پیروزی روحانی به 3200 برگشت.
ناشناس۳۳۲۶۸۸۱۳:۲۸:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۱۷
چند صد هزار نفر رو بیکار کردن
ناشناس۳۳۲۶۸۹۱۳:۲۸:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
تلگرام رو آزاد کنید
ناشناس۳۳۲۶۹۲۱۳:۲۹:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۱۷
نیت این آقایان از مردم ازاری چی دقیقا ؟
naderehabedi@yahoo.com۳۳۲۷۰۴۱۳:۳۱:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۱۷
کا ش کسی بتونه آقای روحانی رو متوجه کنه که ما الان مشکلات مون خیلی بزرگ تر از محدودیت های فضای مجازیه
سینا۳۳۲۷۳۳۱۳:۳۶:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
دیگر حنای شما رنگی ندارد, بروید و به همان 4 درصدی هایتان برسید ما ریس جمهور 4 درصد از مردم هستید
ناشناس۳۳۲۷۵۴۱۳:۴۳:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۱۷
دولت به تلگرام باز گردد
علی۳۳۲۷۶۷۱۳:۴۶:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۱۷
برادر جلوی فساد و دلار بگیر تلگرام کیلو چند؟
علی۳۳۲۸۲۱۱۴:۱۴:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
بابا جان ما تلگرام و سروش و ... نخواستیم هر روز قیمت اجناس را بالا نبر به قول بنده خدا تو جیب ما را نزن ما کمکت را نخواستیم
ناشناس۳۳۲۸۲۸۱۴:۱۸:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
ریس جمهور مردم کشور را اداره میکنن.... مشکل گرونی و بیکاری و ...... هم مشخص شد خود مردمن. دولت هم فقط پول میگیرن که بگه مشکل کیه ممنون حسن جان ...
ناشناس۳۳۲۸۴۱۱۴:۲۴:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۱۷
آقای روحانی، به جای حرف زدن فکری به حال مردم بکنید. دلار رکورد هفت تومن رو هم زد. دلار جهانگیری در بازار پیدا نمی شه. دلار 4200 وجود خارجی نداره ...
املی۳۳۲۸۴۳۱۴:۲۹:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۱۷
هروقت شما مسئولان بازنشسته شده اید و نیروی جوان سرکار اومد اونوقت نفس راحت میکشیم
ناشناس۳۳۲۸۶۸۱۴:۴۷:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
جنگ زرگری و خالی کردن طبقه ضعیف
ناشناس۳۳۲۸۷۹۱۴:۵۲:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
الان مثلا نقش پلیس خوبه را بازی می کنی..
محمدرضا۳۳۲۸۸۴۱۴:۵۵:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۱۷
آقای روحانی شما برای مردم رفاه اقتصادی ایجاد کنید...تلگرام پیش کش...چطور کارخانه ها تعطیل میشه اینقدر سخنرانی نمی کنی حالا تلگرام فیلتر شه نمونه بدون فیلترش هست اما کارگرانی اخراجی چه کار کنم با این گرانی؟
حسین۳۳۲۹۰۲۱۵:۰۶:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۱۷
اشتغال در فضای مجازی خوبست به شرط آنکه در اختیار خودمان باشد. اینکه تلگرام برای ما اشتغال ایجاد کند به چه قیمتی؟ اشتغال ایجاد شده توسط تلگرام را به نام خودشان می زنند.
ناشناس۳۳۲۹۸۲۱۶:۰۰:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
امثال بیل گیتس هم اگه مثل تو فکر میکردن امریکا به هیچ جا نمیرسد کسب و کار باید بین المللی باشه عمو
قاسمي۳۳۲۹۸۵۱۶:۰۶:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۱۷
آن قدر از یک باور غلط حرف زدند که خودشان هم باورشان شده تلگرام مشکل گشاست آخه در این مدت که تلگرام بی در و دروازه فعال بود چرا مشکلات اقتصادی و فرهنگی جامعه حل نشد و مردم نفس راحت نکشیدند ، آخه اونهایی که در فضای مجازی نیستندو احساس نیاز هم نمی کنند مگر نفس نمی کشند مگر تلگرام را می شود سر سفره خانوادها گذاشت و خورد مگر تلگرام را می شود جای اجاره به موجر داد مگر تلگرام خرجی آب ، برق ، گاز و ... را تامین می کند مگر تلگرام ثروت ملی تولید می کند چرا به موضوعات فرعی سر مردم بیچاره را گرم می کنید و از اولویت های کاری نظام غافلید .بروید برای استفاده از این همه ثروت خدادادی که در این کشور هست برنامه ی های مصوبه را دقیق اجرا و اعمال سلیقه نکنید ، جلو حیف و میل ها و هزینه های سربار دولت که سر به فلک رسانده را بگیرید قطعا مشکلات برطرف می شود .
سینا۳۳۳۰۰۴۱۶:۱۹:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۱۷
مشکل مردم تلگرام نیست, تلگرام هزارمین مشکل ما هم نیست من یکی از مردم یا (ملت) هستم, اصلا ما به تلگرام و اینترنت نیازی نداریم! آقای روحانی شما دیگر چه چیزی برای گفتن دارید؟
ناشناس۳۳۳۰۴۲۱۶:۴۱:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۱۷
وقتی دلار ارزون شد دلارها رو دستت ماند متوجه گشایشش برجام میشوید !
ناشناس۳۳۳۸۶۲۰۹:۴۸:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۱۸
دلار شاید ارزان بشه اما نه تا زیر ۳۵۰۰
ناشناس۳۳۳۰۴۶۱۶:۴۶:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۱۷
ارزش ریال نصف شد ایا حقوق ها دو برابر میشود
ناشناس۳۳۳۰۴۸۱۶:۴۷:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۱۷
دولت روحانی راست میگوید به تلگرام باز گردد
ناشناس۳۳۳۲۲۶۱۸:۲۲:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۱۷
انتخابات زود هنگام باعث میشه مردم نفس راحت بکشن
ناشناس۳۳۳۵۳۷۲۳:۵۹:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۱۷
احسنت حرف حسابه
علی۳۳۳۳۶۹۲۰:۳۸:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
واقعا رییس جمهور دلسوزی داریم.تا کم میاره دست به دامان مردم و منافع مردم میشه. اخیرا مردم رو وجه الامصالحه قرار داده و نگران مزدم شده وشعار میده که با فیلترینگ تلگرام منافع مزدم بخطر افتاده. تازه موعظه هم میکنه که این مزدم بودنند که انقلاب کزدن و لذا باید بمردم اعتماد کرد. یکی نیست از این ادم بپرسه که فیلتریتگ بلند گوی تلگرام دقیقا در جهت خفظ منافع همین ادم هایست که ایشون دم از اونها میزنه. جدا از رییس جمهور یک کشور بعید اسبه که تو این پنجسال چه گلی بسر بیکاران زده که حالا مدعیست با فضای مجازی میخواسته یک شبه چند میلیون فرصت شغلی ایجاد کنه. انقدر مردم رو نزار سر کار. مشگل بیکاری با فضای مجازی حل بشو نیست.
رضایی۳۳۳۷۰۵۰۸:۰۷:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۱۸
با سلام , آخر یکی نیست بگوید آقای رئیس مگر شما ناظر بر قانون اساسی نیستی , وظیفه شما در قانون اساسی چیست اینست که با طعنه صحبت کنی و یا تذکر قانون اساسی بدهی ؟
ناشناس۳۳۳۷۰۹۰۸:۱۰:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۱۸
باز هم حرفهای شعاری برای همراهی جوانان و بانوان با خود را تکرار می کنند ، پیرها در این دولت چند شغله باشند بعد به سر جوانان و بانوان منت بگذارید که با فیلتر تلگرام شغلی که میخواستیم براتون ایجاد کنیم از بین رفته !!!!!!!!!!!!!!
میر۳۳۳۷۲۳۰۸:۳۲:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۱۸
بابا دست بردار از حرف درمانی.برو کلید جادویی بساز این کلید دیگر اثر نداره
ناشناس۳۳۳۷۴۹۰۸:۵۲:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۱۸
آقای روحانی به عمل کار برآید به سخن‌دانی نیست!
ناشناس۳۳۳۸۹۲۰۹:۵۷:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۱۸
دلار چند؟
ناشناس۳۳۴۱۷۳۱۲:۰۳:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۱۸
علی برکت الله به دلار 7400 تومانی!!!
ناشناس۳۳۴۲۰۷۱۲:۲۰:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۱۸
حرف درمانی!!!!!!
عباس۳۳۶۲۳۹۱۰:۳۱:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۱۹
سلام آقای روحانی به نظر بنده اشتغال برخی زنان کشورم به عنوان مدل که خود عامل بزهکاری های بعد از آن شده و در مواردی آن قدر انحراف زیاد شده که این زنان به خارج از کشور رفته و یا حتی بُرده می شوند؛ از دستاوردهای این رویکرد شما در حمایت بیجا از اشتغال در فضای مجازیست. خواهش می کنم تا دستاوردهای دیگری از این دست را به مردم این مملکت تحمیل نکرده اید از این بحث پا پس کشیده و ما را در مشکلاتمان به خود واگذارید!

پربحث‌های دیروز

 1. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 2. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 3. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 4. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 5. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 6. عقب‌نشینی جدید واشنگتن در برابر تهران/ حذف ۳۰ پاراگراف از قطعنامه ضدایرانی

 7. دولت در مورد لغو تعلیق کنکور به مردم پاسخگو باشد

 8. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 9. محسن هاشمی: لغو طرح ترافیک تهران در مقابله با کرونا موثر نیست

 10. بایدن، «کملا هریس» را به عنوان معاون خود انتخاب کرد

 11. غارنشینی یک خانواده فلسطینی

 12. دوربین مخفی: هجوم مردم برای خرید تیشرت‌های عجیب و غریب

 13. چرا روحانی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس نرفت؟

 14. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

 15. مزیت‌های طرح گشایش اقتصادی از زبان روحانی

 16. درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا

 17. آیت الله فاطمی نیا دوباره در بیمارستان بستری شد

 18. در آینده نزدیک سامانه گزارشگران فساد راه‌اندازی می‌شود

 19. خانه دوم ۶۰ متری در پیروزی مالیات دارد اما خانه ۲۵۰ متری ولنجک خیر؟! / عدم تحویل مسکن مهر باوجود پرداخت اقساط

 20. معاون رئیس جمهور: «استخدام» اعتماد به نفس و نوآوری فرزندان‌مان را از بین می‌برد

 21. افشای راز واکسن روسی کرونا

 22. طرح بته‌جقه ایرانی در لباس منچسترسیتی

 23. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 8. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 9. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 10. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 11. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 12. صحنه آهسته انفجار بیروت

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 16. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 17. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 18. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 19. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 20. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 21. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 22. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 25. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 7. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 8. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 11. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 12. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 13. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 14. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 15. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 16. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 17. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 18. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 19. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 20. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 21. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 22. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 23. اقدام گوگل علیه ایران

 24. برایان هوک از سمتش استعفا می‌کند

 25. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

آخرین عناوین