سپینو-مگنت

چالش شورای شهر تهران برای انتخاب جایگزین نجفی/ انتخاب شهردار نمایش تفرقه اصلاح طلبان؟

گروه اجتماعی الف،   3970128033 ۱۳ نظر، ۶ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
چالش شورای شهر تهران برای انتخاب جایگزین نجفی/ انتخاب شهردار نمایش تفرقه اصلاح طلبان؟

محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران پس از حدود هفت ماه اقامت در ساختمان بهشت در نهایت ناچار به کناره گیری شد و حالا حدود یک هفته ای می شود که تهران توسط معاون مالی سابق و سرپرست فعلی شهرداری یعنی سمیع الله مکارم حسینی اداره می شود.

به گزارش الف، اگر چه از زمان انتخاب نجفی به عنوان شهردار برخی هم حزبی ها او بدنبال انتخاب جایگزینی برای او بودند اما با تشدید اختلافات در شورای شهر عملاً چند هفته قبل از استعفا فرایند یافتن جایگزین برای وی شروع شده بود.چنانچه حسینعلی حاجی دلیگانی، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته قبل در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه ای اظهار داشت: بررسی کنید که در نشست پنج شنبه شب سعدآباد چه تصمیماتی گرفته شده است؟ در آن جلسه خط و نشان کشیدند که چه کسانی باید استعفا بدهند و چه کسانی باید جایگزین شوند. در نشست هایی برای شهرداری تهران تعیین تکلیف می شود و بعد می گویند حاکمیت و قوه قضائیه نگذاشته اند.

در ادامه علی مطهری، نایب رئیس مجلس ضمن انتقاد از ورود دادستان به موضوع استعفای شهرداری تهران تصریح کرد: اصل حرف شما درست است.
 
مهلت سه ماهه شورا برای انتخاب شهردار
بر اساس قانون، شورای شهر تا سه ماه فرصت دارد تا تکلیف کرسی ساختمان بهشت را روشن کند و فردی را به وزارت کشور معرفی کند تا حکم آن صادر شود. اگر چه برخی در دولت و شورای شهر عنوان کرده اند که زودتر از اتمام موعد باید شهردار انتخاب شود تا وضعیت اداره تهران دچار بلاتکلیفی نشود. 
 
اما اسحاق جهانگیری، 23 فروردین در جلسه شورای عالی استان ها تاکید کرد: اعضای شورا هرچه زودتر نسبت به انتخاب شهرداری قوی که دولت هم بتواند از او حمایت کند اقدام کنند.
 
زهرا نژادبهرام، عضو شورا نیز با تاکید بر اینکه شورای شهر تلاش می‌کند تا یک ماه آینده شهردار تهران را انتخاب کند، گفت: زمان‌بندی برای این بخش پیش‌بینی شده اما تلاش می‌شود کمتر از یک ماه شهردار تهران انتخاب شود.
 
حسن خلیل آبادی عضو دیگر شورا نیز می گوید: ما به عنوان نماینده‌های مردم تهران قصد داریم تا قبل از اتمام این مهلت و شاید خیلی زودتر شهردار آینده تهران را معرفی کنیم.  
 
اختلاف دیدگاه اعضا برای انتخاب شهردار
 توصیه ای که اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی استان ها به شورای شهر تهران داشت انتخاب سریع شهردار بود. جهانگیری در آن جلسه خطاب به اعضا گفته بود« نگذارید دیگران از شما نمایش تفرقه ببینند».
 
اما برخلاف صحبت های معاون اول باید گفت اختلافات اصلاح طلبان از همان زمان بستن لیست اصلاح طلبان شکل گرفت. شکل گیری لیستی از افراد تقریباً گمنام بر پایه اعطای سهمیه به احزاب و گروه های سیاسی موجبات شروع انتقادات شد. 
 
بعد از انتخابات نیز رقابتی نامحسوس برای کسب کرسی ریاست شورا و شهرداری شکل گرفت که در نهایت محسن هاشمی و محمد علی نجفی به این دو کرسی دست یافتند و الویری به شورای عالی استان ها رفت. اما این پایان ماجرا نبود و نجفی برخلاف خاستگاه کارگزارانی که داشت به مشارکتی ها نزدیک شد، از حزب سابق خود کنار کشید و در مشاغل و پست های شهرداری نه از تکنوکرات ها بلکه از اصلاح طلبان استفاده کرد. 

همین عامل موجب شکل گیری صف بندی های جدیدی در شورای شهر شد. اگر چه اصلاح طلبان در تمام طول این مدت تلاش داشتند چندان اختلافات را رسانه ای نکنند؛ چرا که احتمالاً از دچار شدن به سرنوشت شورای شهر اول واهمه داشتند. 
 
اما این اختلافات در حال حاضر و برای انتخاب شهردار جدید نیز وجود دارد و اعضای شورا هر کدام بر انتخاب نامزد حزب و گروه سیاسی خود تاکید دارد. در این راستا یکی از سایت های نزدیک به دولت از وجود چهار گرایش سیاسی در شورای شهر می گوید و به همین دلیل اتحاد ملت، کارگزاران، اعتماد ملی و بنیاد امید ایرانیان که ترکیب اصلی شورای شهر را تشکیل می دهند در رقابت پیدا و پنهان هستند تا هر کدام گزینه های خود را بر کرسی بهشت بنشانند.
 
گزینه های روی میز چه کسانی هستند؟
در حال حاضر اسامی فراوانی به عنوان نامزد کسب کرسی شهرداری تهران مطرح می شوند. چنان چه دیروز محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران به اسامی محمد ابراهیم انصاری لاری، محسن هاشمی، سیدمحمدعلی افشانی، پیروز حناچی، وفاتابش و مناف هاشمی اشاره کرد. البته علیخانی در ادامه مطرح کرد بیطرف، حجتی و مهرعلیزاده به برخی از دوستان اعلام کرده اند که از دولت خارج نمی شوند.
 
همچنین دو روز قبل یکی از روزنامه های اصلاح طلب به 10 کاندیدای احتمالی تصدی پست شهرداری تهران اشاره کرد. در این لیست از محمدرضا عارف، حبیب الله بیطرف، محسن هاشمی‌، محمود حجتی، محمدعلی افشانی، شهیندخت مولاوردی، محسن مهرعلیزاده، پیروز حناچی، سمیع‌الله حسینی‌مکارم و قاسم نقی‌زاده خامسی نام برده شده است.
 
در حال حاضر موضوع انتخاب محسن هاشمی و محمدرضا عارف به عنوان شهردار تهران به محل اختلاف اصلاح طلبان تبدیل شده است. در حالی که کارگزاران بر اساس سابقه و رای محسن هاشمی در پی معرفی و انتخاب او هستند اما سایر گروه های اصلاح طلب با استناد به میثاق نامه ای که ظاهراً قبل از انتخابات امضا شده و البته احتمال ورود چمران به شورا، خواهان ماندن محسن هاشمی در شورا هستند. از سوی دیگر زمزمه هایی مبنی بر تمایل عارف در رسانه های اصلاح طلب برای تصدی پست شهرداری تهران نیز وجود دارد.
 
برخی نیز در عین حال گفته اند مطرح کردن نام عارف بدلیل تاکتیک برخی گروه های اصلاح طلب در راستای منصرف کردن محسن هاشمی برای خروج از شورا می باشد. در این صورت هر دو گزینه بدلیل وجود مخالفت هایی می باید بر صندلی سبز بهارستان و کرسی ریاست شورا باقی بمانند. 

اما بدون شک ورود به ساختمان بهشت آن قدر جذابیت دارد که تلاش افراد و گروه های سیاسی را واقعی دانست. به همین دلیل است که دیروز اسماعیل گرامی‌مقدم،‌ عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در واکنش به مطرح شدن نام محمدرضا عارف به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران گفت: «به صلاح آقای عارف و فراکسیون امید نیست که ایشان از مجلس خارج شود.»

گرامی‌مقدم در ادامه با تاکید بر اینکه «ما قحط‌ الرجال نداریم که شهردار تهران حتماً از شورای شهر یا مجلس انتخاب شود» گفت: «حتماً خارج از شورا یا مجلس افراد بسیار زیادی هستند که دارای ویژگی‌هایی که به آنها اشاره کردم، هستند.»
 
محمود میرلوحی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز در واکنش به احتمال انتخاب محسن هاشمی به عنوان شهردار تهران،‌ می‌گوید: «نمی‌خواهم اصلاً وارد مقوله صلاحیت آقای هاشمی به‌عنوان شهردار تهران بشوم چون قبل از آن مانع بزرگی به نام رای مردم وجود دارد که  اجازه نمی‌دهد حتی درباره دلایل مناسب بودن یا نبودن آقای هاشمی حرف بزنیم».
 
با این وضعیتی که در حال حاضر پیش آمده باید گفت شاید بزرگان اصلاح طلب با ورود خود به قول جهانگیری از نمایش تفرقه اجتناب کنند اما ناگفته پیداست هر انتخابی صورت گیرد بسیار بعید است تمامی اعضای شورا راضی و موافق باشند؛ به خصوص این که تجربه یک سال و نیم گذشته(تقریبا از آغاز بستن لیست ها برای انتخابات شوراها) نشان داده به شکل تصنعی اختلافات را حل کردن و پنهان کردن تفاوت نظرها برای نمایش اتحاد در نهایت جایی بروز و ظهور می یابد. شاید به همین دلیل است که در طول هفت ماه گذشته که شورا و شهرداری تهران بر سر کار آمده اند عملا کارنامه مثبت و اقدامات چشم گیری از آنها مشاهده نشده است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۹ تیر ۱۳۹۷عارف:سند 2030 به هیچ‌وجه در دستورکار دولت، مجلس و آموزش‌وپرورش نیست
۲۸ تیر ۱۳۹۷هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی
۲۸ تیر ۱۳۹۷عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم
۲۷ تیر ۱۳۹۷محسن هاشمی: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/بدهی 14 هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران
۲۶ تیر ۱۳۹۷پیشنهاد عارف برای جبران صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها
۲۰ تیر ۱۳۹۷عارف: ممکن است سوال از رئیس‌جمهور را مطرح کنیم/ چند استیضاح در دست بررسی است
۲۰ تیر ۱۳۹۷نظر عارف در مورد اظهارات حجاریان درباره هسته سخت اصلاح‌طلب
۱۸ تیر ۱۳۹۷توضیح محسن هاشمی در رابطه با یک عکس
۱۷ تیر ۱۳۹۷انتقاد از برگزاری شوی لباس در کاخ نیاوران
۱۷ تیر ۱۳۹۷هاشمی: صحبتی درباره فساد در نیروهای مسلح نکرده‌ام
۱۷ تیر ۱۳۹۷فتاح در جلسه شورا: دوست داشتم محسن هاشمی شهردار شود
۱۶ تیر ۱۳۹۷واکنش رهامی به ریاست "عبدالله نوری" بجای "عارف" در شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

خالدی۳۰۵۵۱۵۰۹:۱۵:۳۵ ۱۳۹۷/۱/۲۸
اصلاح طلبان بهتر است از نظرات مردم استفاده کنند. من خودم موافقم آقای مهندس هاشمی نیستم ولی برداشتم اینست که اگر مردم نظرخواهی شود ایشان گزینه اولشان خواهد بود.
ناشناس۳۰۵۸۹۱۱۴:۲۶:۳۷ ۱۳۹۷/۱/۲۸
فرقی نمیکنه. این طیف برای مدیریت مناسب نیستند. درک این موضوع نیازی به ذکاوت نداره. فقط کمی مطالعه به سوابق درخشان !!! این جماعت کافیست. البته متاسفانه از تاوان اشتباه گریزی نیست.
ناشناس۳۰۵۵۱۶۰۹:۱۷:۲۶ ۱۳۹۷/۱/۲۸
شهردار تهران باید یک تهرانی الاصل باشد.
ناشناس۳۰۶۱۱۱۱۶:۵۴:۵۳ ۱۳۹۷/۱/۲۸
تهرانی الاصل بودنش چه کمکی میکند؟ چگونه میخواهید آن را ثابت کنید؟ با آزمایش ژنتیک؟ بهتر است فردی کاردان و مقاوم و باتقوا باشد.
ناشناس۳۰۵۵۳۷۰۹:۴۸:۱۰ ۱۳۹۷/۱/۲۸
الف با پرداختن پیوسته به اخبار شورای شهر و مبهم جلوه دادن اقدامات و تصمیم های آنها به جایی نمی رسی و چیزی گیرت نمی آید
فرشید۳۰۵۵۵۶۱۰:۱۸:۰۰ ۱۳۹۷/۱/۲۸
با توجه به سابقه درخشان مدیریتی محسن هاشمی در متروی تهران به نظر میرسه بهترین گزینه برای شهرداری تهران خود محسن هاشمی هستش.
ناشناس۳۰۵۵۶۰۱۰:۲۹:۲۹ ۱۳۹۷/۱/۲۸
این شورای شهر تهران تا بیاید شهردار انتخاب کند دوره اش تمام شده همان اقای قالیبافت می اورند ادامه کارش می داد چرا هیچکس جواب گو نیست فقط باند بازی و سرنوشت مردم فدای این مسائل شده چگونه انتظار داشته باشیم مردم در انتخابات شرکت کنند مگر قالیبافت چه مشکلی داشت کسی به داد مردم برسد
چمنی۳۰۵۵۶۱۱۰:۲۹:۳۷ ۱۳۹۷/۱/۲۸
وقتی بجای ریاست جمهوری سلطنت جمهوری را شاهدیم و حتی وزرا هم نمیتوانند راحت با روحانی دیدار کنند باید شاهد تسری این خلق مدیریتی اشرافی به سایر بخشهای جامعه منجمله شهرداری تهران باشیم و جای فرصت خدمت را فرصت سلطنت بگیرد و برایش جنگ و دعوای حزبی راه بیفتد. بیچاره مردم نارو خورده از این جماعت.
گروسی۳۰۵۵۷۵۱۰:۴۹:۵۵ ۱۳۹۷/۱/۲۸
شخصا از رایم به این گروه منفعت طلب نه اصلاح طلب پشیمانم مردم تهران مرا ببخشند
ناشناس۳۰۵۵۸۰۱۱:۰۰:۲۲ ۱۳۹۷/۱/۲۸
محسن هاشمی جسارت کافی برای برخورد با فساد گذشته در شهر داری را ندارد . اگر هم با فساد گذشته برخورد نشود امید به اصلاح نباید داشت . فساد در رده های پائین در شهر داری نهادینه شده بطوریکه ارباب رجوع هم برای روال قا نونی کار پذیرفته میماند در رده های بالا که تخلفات بزرگ صورت میگبرد .
ناشناس۳۰۵۶۹۰۱۲:۲۶:۵۸ ۱۳۹۷/۱/۲۸
اعتراف میکنم در رای دادن به لیست فعلی شورای شهر تهران صد در صد اشتباه کردم اشتباه
محسن۳۰۵۷۹۲۱۳:۱۵:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۲۸
جالبترین بخش ترس از ورود یک نظر مخالف در شورا می باشد.انحصار طلبی تا این حد!!!!!!! معنی زنده باد مخالف من رو هم فهمیدیم!
ناشناس۳۰۵۸۵۴۱۳:۵۹:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۸
یکسال گذشته و تهران عملا شهردار نداشته
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های اخیر

 1. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 2. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 3. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 4. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 5. توکلی: فاسدها قوی شده‌اند/ عبدی: یک‌ سر عمده‌فسادها به بانک‌ها ختم می‌شود

 6. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 7. کنایه رشید پور به حسام الدین آشنا / کاش عضو شورای نظارت بر بانک مرکزی بودین! +فیلم  

 8. واکنش ترامپ به «فایل ضبط شده» مکالمه او درباره فساد جنسی‌

 9. کواکبیان: دولت برای تغییر تیم اقتصادی و افراد ناکارآمد دست به کار شود

 10. ابتکار: حضور با لباس سنتی برای کارمندان ممنوعیتی ندارد

 11. توضیح بطحایی درباره حجاب برخی دختران در المپیاد

 12. انصارالله به رئیس‌جمهور چین پیام فرستاد

 13. چرا دولت از اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت درباره FATF عصبانی است؟

 14. پیکر آیت‌الله مرتضی تهرانی در حرم مطهر رضوی تشییع شد

 15. معرفی برترین‌های المپیاد جهانی زیست‌شناسی/ کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز توسط تیم ایران

 16. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 17. معاون دادستان کل کشور: ۲۹ میلیون کاربر ایرانی در ۷ پیام رسان داخلی فعالیت دارند

 18. جلسه ویژه در بانک مرکزی برای تعیین تکلیف ارز مسافرتی

 19. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 20. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 21. بازیگران قیام 30 تیر + عکس

 22. ترابزون قرارداد 3 مدافع را تمدید نکرد/جا برای حسینی باز شد

 23. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی گرین کارت آمریکا دارد/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 24. غلظت ریزگردها در شوش به 15 برابر حد مجاز رسید

 25. تأکید حزب‌الله عراق بر پاسخ به هر حمله‌ احتمالی رژیم صهیونیستی

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 3. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 4. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 5. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 6. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 7. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 8. مدیرعامل ثامن‌الحجج در لباس زندان

 9. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 10. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 11. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 12. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 13. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 14. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 15. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 16. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 17. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 18. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 19. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 20. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 21. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 22. آیین سنتی «نورگون»  

 23. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

 24. برنامه فعالانه ضد تحریم در ۹۰ یا ۱۲۰ روز + بخش دوم برنامه

 25. کاشت چمن در تهران ممنوع شد

پربحث‌های هفته

 1. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 2. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 3. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 4. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 5. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 6. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 7. صنعت برق کشور و چند نکته

 8. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 9. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 10. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 11. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 12. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 13. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 14. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 15. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 16. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 17. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 18. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 19. انحصار، آفت بازار وکالت

 20. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 21. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 22. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 23. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 24. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 25. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

پربحث‌های دیروز

 1. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 2. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 3. کاشت چمن در تهران ممنوع شد

 4. زاهدی: سیاست‌زدگی پاشنه آشیل آموزش عالی است/ کنکور مضر است

 5. پاسخ یکی از مدیران تلگرام طلایی به شایعات

 6. بلایی که فامیل‌بازی بر سر مدارس غیردولتی آورد

 7. ابتکار: حضور با لباس سنتی برای کارمندان ممنوعیتی ندارد

 8. توضیح بطحایی درباره حجاب برخی دختران در المپیاد

 9. پیکر آیت‌الله مرتضی تهرانی در حرم مطهر رضوی تشییع شد

 10. معرفی برترین‌های المپیاد جهانی زیست‌شناسی/ کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز توسط تیم ایران

 11. معاون دادستان کل کشور: ۲۹ میلیون کاربر ایرانی در ۷ پیام رسان داخلی فعالیت دارند

 12. غلظت ریزگردها در شوش به 15 برابر حد مجاز رسید

 13. تشرف بیش از ۷۰۰ هزار زیارت اولی به حرم مطهر رضوی

 14. کمبود ۶۰۰ هزار معلم در مدارس

 15. گردوخاک در خوزستان و بوشهر/ خشکسالی‌ها ‌‌ادامه دارد

 16.  درد دل مردم و پاسخ مسولین / بد عهدی در تحویل گوشی ایرانی / در روزهای سخت با هم مهربانتر باشیم/ موسسه ملل به تعهد خود عمل کند 

 17. توزیع کارت بلیت خبرنگاری از سر گرفته شد

 18. آغاز عملیات اطفای حریق هورالعظیم

 19. گران فروشی و تقلب شهرداری صدای تعزیرات را در آورد + سند

 20. حبس روزانه ۱۰ نفر در آسانسور به دلیل قطعی برق

 21. آخرین وضعیت آب و هوا / وزش باد در تهران

 22. ابهام در ختم پرونده قربانیان اسیدپاشی اصفهان

 23. جزئیات برنامه قطع برق امروز تهران + جدول

 24. دختران شین‌آبادی برای درخواست کارت ملی به دفاتر استانی ثبت احوال مراجعه کنند

پربحث‌های هفته

 1. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 2. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 3. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 4. انحصار، آفت بازار وکالت

 5. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 6. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 7. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 8. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 9. شورای تامین مجوز ورود خانواده‌ها به ورزشگاه‌ها را صادر کرد

 10. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 11. جدول ثابت قطعی برق تهران منتشر شد + جدول

 12. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 13. فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

 14. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 15. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 16. همیشه دست یک زن در میان است

 17. نه‌ وزارت‌بهداشت به شفافیت/ واردات 18 میلیون یورویی خودرو؛ دانستن حق مردم نیست!

 18. جزئیات جدید از تجاوز به نوآموز ورزشی نوجوان شیرازی

 19. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 20. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 21. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 22. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 23. مستاجران در حال ترک تهران هستند

 24. بیش از ۳۰ میلیون کاربر، فیلترشکن ایرانی را ترجیح داده‌اند

 25. کیهان: اگر کار دست فردوسی پور باشد،کشتی کچ زنان آمریکایی را هم پخش می کند

آخرین عناوین