تذکر نمایندگان مردم به روحانی از موسسات اعتباری تا افزایش قیمت ارز/ رئیس جمهور، سیف را برکنار می‌کند؟+عکس

گروه سیاسی الف،   3970127136 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
تذکر نمایندگان مردم به روحانی از موسسات اعتباری تا افزایش قیمت ارز/ رئیس جمهور، سیف را برکنار می‌کند؟+عکس

تعداد 63 نفر از نمایندگان در جلسه علنی روز گذشته مجلس، به رئیس‌جمهور ضرورت عزل رئیس بانک مرکزی و عوامل دخیل در گرانی ارز و متوقف کردن چرخه زندگی مردم و ضربه به نظام اقتصادی کشور را متذکر شدند.

به گزارش الف؛ محمد دهقان نماینده مردم چناران به‌اتفاق 62 نفر از نمایندگان روز گذشته در پایان جلسه علنی مجلس، با تذکر به رئیس‌جمهور؛ در نامه‌ای به حسن روحانی خواستار عزل وی ا... سیف رئیس بانک مرکزی و عوامل دخیل در گرانی ارز و متوقف کردن چرخه زندگی مردم و ضربه به نظام اقتصادی کشور شدند.

این درخواست نمایندگان مجلس در حال است که پیش‌ازاین بهارستانشینان با طرح سوال از رئیس‌جمهور خواستار پاسخگویی حسن روحانی در مورد گرانی و افزایش قیمت ارز و وضعیت سپرده‌گذاران موسسات مالی شده بودند؛ که طرح این دو سوال را بیش از 100 نماینده مجلس به‌عنوان به ناظر بر قوه مجریه را امضا کرده بودند و همچنان مطرح است.

 

به گفته کارشناسان افزایش نرخ ارز نیز که از شهریورماه سال گذشته آغاز شد و در اواسط فروردین‌ماه جاری حتی نرخ دلار به حدود 6200 تومان هم رسید؛ بانک مرکزی را مقصر این موضوع می‌دانستند؛ اینکه بانک مرکزی با قطع و حذف ارز مسافری و دانشجویی، باعث افزایش تقاضای ارز در بازار شد و از سوی دیگر عرضه ارز را محدود و حتی قطع کرد و این عوامل رشد قیمت دلار را رقم زد به‌طوری‌که مجلس سیف و کرباسیان را برای ارائه توضیحات خواست.

سیف پس از حضور در مجلس، با انتقاد تند نمایندگان مردم در مجلس مواجه شد؛ و نمایندگان خانه ملت به عملکرد بانک مرکزی انتقاد شدید و صحیحی داشتند.

بر اساس این گزارش؛ عملکرد بانک مرکزی در چند سال اخیر همیشه حاشیه‌ساز بود و شاید نمی‌تواند به آن نمره قبول داد؛ مثلاً در موضوع ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز و وضعیت وجوه سپرده‌گذاران این موسسات؛ شاهد حاشیه‌های بانک مرکزی بودیم؛ البته نباید تمام مشکل ایجادشده از سوی این موسسات اعتباری را به‌پای مدیریت آقای سیف در بانک مرکزی گذاشت؛ اما اظهارنظرهای بالا‌ترین مقام پولی کشور بارها باعث اعتراض سپرده‌گذاران و حتی نمایندگان مجلس شد و هرروز شاهد تجمع این مالباختگان بودیم.

البته در مورد موسسه کاسپین موضوع با موسسات غیرمجاز دیگر تفاوت دارد؛ زیرا آقای سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در اقدامی مجوز به این موسسه داده بودند و به‌نوعی این موسسه دارای مجوز بود و مردم در آن سپرده‌گذاری کردند که در مدت کوتاهی این موسسه با مشکل مواجه شد و نتوانست پول سپرده‌گذاران را پرداخت کند؛ و بانک مرکزی که یکی از وظایفش نظارت بر این موسسات بود؛ وظیفه قانونی خود را به‌درستی انجام نداد؛ البته در مورد موسسات ثامن‌الحجج و... هم عدم مدیریت صحیح بانک مرکزی کاملاً مشهود است.

حاشیه‌های بانک مرکزی در حالی است که در این اواخر نیز آقای سیف به برخی معاونان خود با بازنشسته کردن آنان و پرداخت پاداش‌های 1 میلیارد و 200 میلیون تومان و 800 میلیان تومانی؛ بلافاصله این افراد را در سمت قبل منصوب می‌کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس چندی پیش به خبرنگار الف؛ با اشاره مدیریت ضعیف بانک مرکزی بخصوص در مورد موسسات غیرمجاز و حقوق سپرده‌گذاران و موضوع افزایش نرخ ارز؛ گفته بود: مدیریت ارزی و پولی کشور و بانک مرکزی به‌عنوان خزانه اصلی کشور به دست کسی داده‌شده که توانایی مدیریت آن را ندارند.

وی افزود: آقای سیف در اواخر سال گذشته معاون خود را بازنشسته کرد و به این معاون 700 میلیون تومان به پاداش پایان خدمت و 500 میلیون هم به عناوین دیگر مانند طلب مرخصی‌ها و... پرداخت کرد. معاون آقای سیف بالغ‌بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان به پاداش گرفته است؛ اما آقای سیف بلافاصله مجدداً او را به سرکار برمی‌گرداند؛ بدون اینکه این مبالغ (پاداش میلیاردی) برگشت داده شود و این معاون دوباره در همان سمت مشغول به کار شد.

اقدام عجیب سیف/ رئیس کل بانک مرکزی معاون خود را با پاداش 1 میلیارد و 200 میلیونی بازنشسته می کند و بعد از یک هفته وی را به کار بازمی گرداند!

همچنین محمد حسینی نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی نیز در این مورد گفته بود: در روزهای اخیر که ما شاهد تلاطم‌هایی در بازار ارز بودیم، بانک مرکزی به‌عنوان اولین متولی که وظیفه تامین میزان ارز ابتدا در بازار عرضه دخالت کرد موجب افزایش قیمت ارز شد.

وی ادامه داد: در کنار همه این تلاطم‌ها و التهابات بازار ارز اخباری در رابطه با مدیران و مسئولان بانک مرکزی به گوش می‌رسد که بسیار نگران‌کننده است و جای تاسف بسیار دارد.

حسینی بیان کرد: در بانک مرکزی که متاسفانه معاونان آن همانند بعضی‌ها که نیازمند سرای سالمندان هستند، از ارقام نجومی بالای 800 میلیون تومان از پاداش پایان خدمت و مانده مرخصی خودشان را دریافت کردند و عجیب این است که در ابتدای سال 97 این افراد باز مجدد به کار خودشان ادامه دادند.

وی افزود: این پرداخت‌ها در شرایطی است که مردم در بدترین شرایط اقتصادی زندگی می‌کنند و این التهابات ارز حتی سفره مردم را کوچک‌تر کرده،‌ مشاهده می‌شود که در بانک مرکزی که امروز باید بنشینند و برای مشکلات ارزی و اقتصادی کشور تصمیم بگیرد، به فکر جیب خودشان بوده‌اند و به دنبال آن بودند که حتی از یک ریال پاداش پایان خدمتشان هم نگذرند.

به گزارش الف؛ مدیریت آقای سیف و سکان‌داری ایشان در بانک مرکزی موردنقد کارشناسان هم منتقدان و هم موافقان دولت است و بارها مجلس در این مورد از وضعیت سپرده‌گذاران موسسات اعتباری تا افزایش قیمت ارز، به رئیس‌جمهوری تذکر داد؛ درحالی‌که حاشیه‌ها و ضعف مدیریتی بانک مرکزی کاملاً مشهود است و با این درخواست 68 نماینده مجلس، حسن روحانی ریاست‌جمهور در مورد بانک مرکزی و ریاست آنچه تصمیمی خواهد گرفت؟

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۰۵۱۴۸۱۷:۲۶:۵۴ ۱۳۹۷/۱/۲۷
آقای سیف باید سال ۹۲ عزل میشد.
ناشناس۳۰۵۱۵۸۱۷:۴۵:۱۵ ۱۳۹۷/۱/۲۷
درود بر دکتر دهقان. صحیح ترین اقدام برکناری سیف است. اقدامات کمیسیون اقتصادی برای مذاکره های بی پایان با سیف، بی فایده است و به ضرر مردم.
ناشناس۳۰۵۱۷۵۱۸:۲۲:۳۷ ۱۳۹۷/۱/۲۷
چند نماینده از 290 نفر نماینده؟
ناشناس۳۰۵۲۰۰۱۹:۰۵:۴۹ ۱۳۹۷/۱/۲۷
وقتی با وجود این همه اقتصاددان دانا و کاربلد، یک حسابدار رو به سمت سیاستگذار پولی انتخاب می کنند، عاقبتش همین می شود چاره کار؛ تصویب زودتر قانون بانکداری مرکزی است که اجازه نمی دهد رئییس جمهور هر کسی را بر این مسند بنشاند
عباس۳۰۵۵۲۳۰۹:۲۴:۵۴ ۱۳۹۷/۱/۲۸
این تعداد انگشت شمار از نمایندگان مجلس با فرار رو به جلو به دنبال پاک کردن صورت مسئله هستند- نمایندگان ادوار مختلف مجلس در بوجود آمدن این مشکلات و نابسامانیها دخیل هستند، پرونده صندوق خیرین مرند را بررسی کنید و ببینید چه نمایندگانی از مجلس در شکل گیری آن و دیگر موسسات فاقد مجوزی که دچار بحران شدند، مشارکت داشتند -نمایندگان مجلس هیچ گامی برای حل مشکلات اقتصادی که ناشی از عدم تعامل بین المللی است ،برنداشتند از جمله موضوع FATF که هنوز در مجلس معلق است - این نمایندگان انگشت شمار با طرح این موضوعات مترصد گل کردن آب و گرفتن ماهی هستند. اخیرآ خبرنگاری از یکی از نمایندگان مجلس که پس از تک نرخی شدن ارز (4200 تومان ) جنجال به پا کرده بود - سوال کرد که شنیده ها حاکی از آن است که شما مبادرت به خرید ارز کرده اید و پس از این تصمیم بانک مرکزی (تک نرخی کردن ارز )متضرر شده اید، این نماینده پاسخی نداشت - مردم به راحتی سره را از ناسره تشخیص می دهند - خوب است به خود بیاییم و به دنبال واکاوی و حل علت باشیم و با طرح معلولها در صدد پاک کردن صورت مسئله نباشیم.
ناشناس۳۰۵۵۶۶۱۰:۳۷:۰۴ ۱۳۹۷/۱/۲۸
اصلا" روحانی باید عزل بشه ! همه این گرفتاریها از عدم تشخیص درست رئیس دولته ! از نابودی هسته ای تا نابودی فرهنگ و اقتصاد ! البته اگر نظامی هم دستش بود که الان باید آواره کشورهای حوزه خلیج فارس بودیم !
ناشناس۳۰۵۶۱۷۱۱:۲۸:۵۴ ۱۳۹۷/۱/۲۸
پاداش میلیاردی واسه تضعیف پول ملی؟
ناشناس۳۰۵۷۴۳۱۲:۵۳:۱۳ ۱۳۹۷/۱/۲۸
سیف باید خیلی زودتر عزل و محاکمه می شد

پربحث‌های اخیر

 1. روایت نبرد خرمشهر؛ از سقوط تا آزادی

 2. آمریکا بنیانگذار ویکی‌لیکس را به ۱۷ اتهام جدید متهم کرد

 3. پاسخ سخنگوی دفتر نمایندگی ایران به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

 4. آمریکا: پیام محرمانه به ایران ارسال نکردیم

 5. جهاد اسلامی: آماده مقابله با حملات رژیم صهیونیستی هستیم

 6. ویلموتس دست پر به ایران می‌آید؟

 7. ظریف: منطقه شرایط بسیار دشواری را می‌گذراند

 8. پیگیری نامگذاری خیابانی به نام «ناصر حجازی»

 9. تکذیب اظهارات متهم نفتی در دادگاه

 10. صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند

 11. کوچک ترین اشتباه آمریکا نفت را به ۲۰۰ دلار می رساند

 12. ژاوی: تصور نمی‌کردم در ایران از فوتبال خداحافظی کنم/ برای مربیگری انگیزه زیادی دارم/ تیمم را با فلسفه کرایوف و گواردیولا بنا می‌کنم+ فیلم

 13. راز‌هایی درباره ویروس ایدز که کمتر شنیده‌اید

 14. ۲ گزینه جدید استقلال روی میز مدیران

 15. ثبت نام ۷۵درصدی لیسانسه ها برای طرح کارورزی

 16. مسیر دولت در اصلاح ساختار بودجه شفاف نیست/ ۵ اشکال اساسی در نظام بودجه‌ریزی ایران

 17. ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

 18. فتح‌الفتوح امروز در «رونق توليد» است/ دولت از بی‌خيالی خارج شود

 19. قرارداد تراکتور با لیکنز فسخ شد

 20. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به هیچ وجه مذاکره‌ با آمریکا در کار نخواهد بود

 21. دانش‌آموزان شین‌آبادی لیزردرمانی می‌شوند

 22. برخورد شدید خودرو پلیس با قطار  

 23. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 24. بشار رسن برای ماندن چه‌قدر می‌خواهد؟

 25. دستگیری سارق خیر نما

پربحث‌های دیروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 17. بشار رسن برای ماندن چه‌قدر می‌خواهد؟

 18. دستگیری سارق خیر نما

 19. پیشنهاد سه ساله باشگاه استقلال به سرمربی ایتالیایی سابق اینترمیلان

 20. واشنگتن: درباره وقوع حمله شیمیایی در سوریه به جمع‌بندی نرسیده‌ایم

 21. واکنش جواد زرینچه به سرمربی‌گری مجیدی در استقلال

 22. تردد ماشین‌های سنگین در شب‌های لیلالی قدر ممنوع شد

 23. استقبال «برنی سندرز» از ایده استیضاح ترامپ

 24. سقوط مرگبار ۴ کارگر در چاه

 25. کاهش نرخ رشد اقتصادی عربستان در سال جاری

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 4. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 8. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 9. صدای خاموش تجرد قطعی

 10. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 11. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 12. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 13. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 14. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 15. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 16. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 17. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 18. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 19. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 20. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 21. دولت فعّال يا قوّال

 22. آدرس را اشتباه نرویم!

 23. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 24. پوتین درباره ایران دقیقا چه گفت؟

 25. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف: منطقه شرایط بسیار دشواری را می‌گذراند

 2. فتح‌الفتوح امروز در «رونق توليد» است/ دولت از بی‌خيالی خارج شود

 3. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به هیچ وجه مذاکره‌ با آمریکا در کار نخواهد بود

 4. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 5. روحانی: ملت ایران بار دیگر دشمنان را در جنگ اقتصادی پشیمان خواهد کرد

 6. روحانی از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثار تقدیر کرد

 7. آیت الله جنتی: آمریکا دست به حماقت جنگ با ایران نمی‌زند

 8. بازخواني دفتر برجام

 9. حدادعادل: اول از همه دولت باید امر به معروف شود

 10. امام جمعه اصفهان: قضات بر روی یک شمشیر دولبه حرکت می‌کنند

 11. عارف: باید انگیزه های ارزشی را در جامعه پررنگ کنیم

 12. صوفی: اظهارات روحانی برای «اختیار ویژه» توجیه ضعف‌های خودش است

 13. ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

 14. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 15. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 16. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 17. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 18. روزنامه اصلاح طلب: حکم شهردار برای استاندار معزول بی اعتبار کردن دولت بود

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 2. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 3. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 4. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 5. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 6. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 7. روحانی: ملت ایران بار دیگر دشمنان را در جنگ اقتصادی پشیمان خواهد کرد

 8. روحانی از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثار تقدیر کرد

 9. آیت الله جنتی: آمریکا دست به حماقت جنگ با ایران نمی‌زند

 10. بازخواني دفتر برجام

 11. حدادعادل: اول از همه دولت باید امر به معروف شود

 12. امام جمعه اصفهان: قضات بر روی یک شمشیر دولبه حرکت می‌کنند

 13. عارف: باید انگیزه های ارزشی را در جامعه پررنگ کنیم

 14. صوفی: اظهارات روحانی برای «اختیار ویژه» توجیه ضعف‌های خودش است

 15. ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

 16. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 17. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 18. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 19. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 20. روزنامه اصلاح طلب: حکم شهردار برای استاندار معزول بی اعتبار کردن دولت بود

 21. زمان نشست خبری روحانی با اصحاب رسانه

 22. دریادار فدوی:‌ آمریکا با همه دشمنی‌اش، جرأت نکرده تیری به سوی ایران شلیک کند

 23. نظر عارف درباره رقابت با لاریجانی

 24. عمان: هرگونه نزاع میان آمریکا و ایران برای کل منطقه خطرناک است

 25. حماسه دوم خرداد

پربحث‌های هفته

 1. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 2. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 3. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 4. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 5. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 6. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 7. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 8. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 9. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 10. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 11. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 12. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 13. دولت فعّال يا قوّال

 14. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 15. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 16. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 17. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 18. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 19. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 20. آیت‌الله علم‌الهدی: افزایش قیمت خرما هم مربوط به آمریکاست؟

 21. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

 22. ضرغامی: جلسات شورایعالی انقلاب فرهنگی به دلیل لج‌بازی برگزار نمی‌شود/ ماجرای تذکر به روحانی

 23. فتاح: حسرت تلفن زدن به دل ترامپ خواهد ماند/ ما تحت فشار هستیم اما آنها بیشتر تحت فشار هستند

 24. استیضاح زنگنه کلید خورد + متن طرح

 25. آقای روحانی، پست گرفتن آقازاده‌ها در دولت شما به راه افتاد

آخرین عناوین