سپینو-مگنت

اعتماد‌ عمومی در گروِ تفاهم‌ ملی

احمد توکلی،   3970127115 ۱۱ نظر، ۲ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
اعتماد‌ عمومی در گروِ تفاهم‌ ملی
چهارشنبه گذشته، جلسه‌ای پیرامون بررسی مسائل ارزی با ریاست اسحاق جهانگیری، معاول اول رئیس‌جمهور با حضور تعدادی از مسئولان اقتصادی دولت و جمعی از کارشناسان اقتصادی از طیف‌های مختلف سیاسی برگزار شد.

صرف‌نظر از مباحث مطرح شده، حضور منتقدان دولت در این جلسه بود. دولت پیش از این هم جلسات متعددی را با منتقدان خود از گرایش‌های مختلف سیاسی برگزار کرده و پس از شنیدن انتقادات و دریافت پیشنهادات، آنها را در تصمیمات خود لحاظ کرده است. برای مثال در مورد قراردادهای نفتی IPC ، دولت ۶ جلسه با منتقدان برگزار کرد و در اقدامی بی‌سابقه، آقای جهانگیری پس از شنیدن انتقادات، مصوبه هیات دولت در این زمینه را ۲ بار به دولت بازگردانده و آن را تصحیح کردند.

نمونه‌های مشابه همکاری دولت با منتقدان را در موارد متعدد و در موضوعات مختلف ازجمله برجام و مسائل ارزی را طی سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم. تا آنجایی هم که به دیده‌بان شفافیت و عدالت مربوط می‌شود، دولت و به‌ویژه آقای جهانگیری همکاری‌های لازم را از خود نشان داده‌اند و به درصد قابل‌توجهی از نامه‌نگاری‌های ما پاسخ مثبت داده‌اند.

این رویکرد، نشانه‌ای از سعه صدر و اعتماد دولت نسبت به منتقدان و گامی به سوی تفاهم ملی است. گفت‌وگو با منتقدان و شنیدن نظرات آنها می‌تواند به یک رویه تبدیل شود و این روند می‌تواند در عرصه‌های مختلف استمرار داشته باشد و در اتخاذ تصمیمات ملی سازنده باشد.

با وجود برخی اظهارنظرهای رئیس‌جمهور درباره منتقدان، تساهل، سعه صدر و تحمل اظهارات منتقدان از سوی دولت در عمل قابل تقدیر و ارزشمند است. زمینه‌های چنین رویکردی هم در دولت و در میان منتقدان دولت وجود دارد. از طرف دیگر، برای جلب اعتماد عمومی هم‌اکنون ما نیازمند تفاهم در سطوح بالای سیاسی و ملی هستیم. این دیدگاه وجود دارد که برای رسیدن به تصمیمات و تفاهم در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی باید در سطوح بالاتر تفاهم ملی لازم میان جناح‌های سیاسی شکل بگیرد تا تصمیمات سخت زودتر و بهتر به اجرا درآید.

هرچه تفاهم میان سیاستمداران بیشتر باشد اعتماد مردم به حکومت بیشتر شده و تفاهم و اعتماد میان مردم هم تقویت می‌شود و همچنین ظرفیت سیاست‌پذیری جامعه افزایش پیدا می‌کند. اگر یک حکومت اعتماد مردم را با خود نداشته باشد، حتی اگر بهترین سیاستگذار هم باشد، سیاست‌های آن حکومت در جامعه پذیرفته نخواهد شد و با بی‌اعتنایی مردم مواجه خواهد شد بنابراین سیاست‌های دولت به شکست خواهد انجامید.

اما در جایی که تفاهم وجود داشته باشد، به‌دلیل اینکه تصمیمات با مشورت همه‌جانبه اتخاذ می‌شود، باعث می‌شود که تصمیمات به‌صورت کارشناسی اتخاذ شوند. در چنین شرایطی است که می‌توان به موفقیت سیاست‌ها و تصمیمات دولت‌ها امیدوار بود. باید درنظر داشت در عالم سیاست به‌دلیل اینکه به عرصه قدرت نزدیک‌تر است، تفاهم میان افراد و گرایش‌های مختلف سیاسی ممکن است کمی زمانبر باشد اما هیچ تفاهمی غیرممکن نیست.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۱ تیر ۱۳۹۷دستگیری ۳۰۰ نفر از مخلان بازار سکه و ارز
۳۱ تیر ۱۳۹۷توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند
۳۰ تیر ۱۳۹۷ادبیات انقلابی گری / درسی از روزنامه نگاری "نصیری" و "توکلی"
۳۰ تیر ۱۳۹۷توکلی: فاسدها قوی شده‌اند/ عبدی: یک‌ سر عمده‌فسادها به بانک‌ها ختم می‌شود
۳۰ تیر ۱۳۹۷چه کسانی از شفافیت گریزانند؟ احمد توکلی و عباس عبدی پاسخ می‌دهند  
۳۰ تیر ۱۳۹۷سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز
۳۰ تیر ۱۳۹۷به احترام شفافیت علیه قبیله گرایی و به بهانه تجلیل احمد توکلی از آذری‌جهرمی
۲۹ تیر ۱۳۹۷حضور احمد توکلی در برنامه "این ج ا" شبکه چهار
۲۸ تیر ۱۳۹۷احمد توکلی و راغفر مهمان «اینجا جمهوری اسلامی» می‌شوند
۲۷ تیر ۱۳۹۷آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟
۲۷ تیر ۱۳۹۷ابطحی: اصلاح‌طلبان نیازی به دیدار با رئیس‌جمهور ندارند
۲۷ تیر ۱۳۹۷ احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

محمد۳۰۴۷۹۶۱۲:۴۵:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۷
اگر جناب آقای توکلی همفکران شما همین رویه انصاف را در پیش بگیرند و البته جناح اصلاح طلب و میانه رو و حتی جناح احمدی نژاد مملکت گل و بلبل میشه فقط و فقط اگر تمام جناح ها آزاد باشند حرفشونو بزنند حتی همین احمدی نژاد که تمام حرفهای الانش و گذشتع اش پوپولیستی است
ناشناس۳۰۴۹۵۱۱۴:۵۰:۲۸ ۱۳۹۷/۱/۲۷
با برخی افراد سودجو که پستهای بالای کشوری را دارند اعتماد عمومی معنی ندارد
ناشناس۳۰۵۴۰۰۰۱:۰۵:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۲۸
برخی افراد که چه بگویم کلمه 99 درصد بهتر هست
احسان۳۰۴۸۱۱۱۳:۰۳:۵۲ ۱۳۹۷/۱/۲۷
آقای توکلی آیا فقط دولت باید با منتقدان همکاری کند؟ قوه قضاییه، سپاه، مجلس، شورای نگهبان نیازی به همکاری با منتقدان ندارند؟ آقای توکلی تفاهم ملی بوجود نمی آید مگر همه نهادهای قدرت به حرف منتقدان گوش دهند و پاسخگوی عملکرد خود باشند. به طور مثال در پرونده آقای مرتضوی آیا قوه قضاییه به حرف منتقدان گوش می دهد و پاسخگوی عملکرد خود می باشد؟ چطور است دیده بان عدالت و شفافیت در موضوع پرونده مرتضوی وارد شود تا ببینیم آیا قوه قضائیه اصلا منتقد را به رسمیت می شناسد؟
ناشناس۳۰۴۸۳۱۱۳:۲۸:۳۶ ۱۳۹۷/۱/۲۷
تفاهم و اعتماد باید بین مردم از یک طرف و مسئولین ( چه اصلاح طلب و چه اصولگرا) از طرف دیگر، صورت گیرد. برای این کار یا باید مردم تغییر روش دهند و یا مسئولین.
ناشناس۳۰۴۹۷۴۱۵:۰۶:۰۱ ۱۳۹۷/۱/۲۷
انتقاد فقط شامل حال دولت میشه؟
ناشناس۳۰۵۱۷۶۱۸:۲۴:۱۷ ۱۳۹۷/۱/۲۷
از هم که انتقاد میشه شما مشکلت چیه؟
ناشناس۳۰۵۰۱۹۱۵:۳۵:۵۲ ۱۳۹۷/۱/۲۷
واقعیت امروز کشور نا دیده نگیریم اصلاح طلب اصول گرا فاصله عمبقی بین مردم گروههای حاکم که در تاریخ جمهوری بیسابقه است بوجود آمده روحانی و اصلاح طلبان در این بی اعتمادی نقش اصلی را بعهده دارند . دیگر بعید است اصلاح طلبان از توان یسبج رای دهندگان چون گذشته برخور دار باشند .
محسن۳۰۵۳۸۲۰۰:۱۷:۱۵ ۱۳۹۷/۱/۲۸
تعجب می کنم جناب توکلی بعد این همه حضور در عرصه سیاسی کشور و تعامل با افراد و جناح های مختلف ، چنین دیدگاهی را مطرح می کنید ! مگر اختلاف دو جریان اصلی کشور مانند دو جریان دموکرات و جمهوری خواه در آمریکا صرفا" دستیابی به قدرت هست که در اصولشان وحدت نظر دارند . خیر جناب توکلی اختلاف دو جریان اصلاح طلبی که دولت فعلی از آن برآمده با جریان انقلابی کشور اختلاف بنیادین و ایدئولوژیک هست هرگز این دو جریان قابل جمع شدن نیستند چرا که اساسا" هیچ اشتراک نظری ندارند و در واقع در دو سمت مقابل جبهه هم هستند . یک جریان مبتنی با اصول لیبرالیسم چگونه می تواند با افرادی که تکیه بر تفکرات اسلامی می خواهند کشور را اداره کنند به تفاهم برسد بعد از 9 سال از انتخابات سال 88 هنوز موفق نشدم از هواداران جریان اصلاح طلب کسی را پیدا کنم که نسبت به اتفاقات فتنه رخ داده در مقام منتقد باشد و بعید می دانم کسی افکار انقلابی داشته باشد بتواند برنامه ها و عملکرد دولت فعلی را درک بکند .
ناشناس۳۰۵۳۸۸۰۰:۳۲:۳۱ ۱۳۹۷/۱/۲۸
اصلاحات که مرد و اصولگرایی خیلی وقته برای همیشه رخت بربسته و این ملت بزرک زخم دیده بزودی طرحی نو و تازه در می اندازد
مودی۳۰۵۴۸۷۰۸:۳۶:۵۴ ۱۳۹۷/۱/۲۸
نمونه‌های مشابه همکاری دولت با منتقدان را در موارد متعدد و در موضوعات مختلف ازجمله برجام و مسائل ارزی را طی سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم!!!!!! آقای توکلی ... لطفا خواهش میکنم تمنا میکنم فقط و فقط و فقط یک نمونه از همکاری دولت بامنتقدان را در زمینه برجام و موضوع ارز نام ببرید, دولت و شخص رییس جمهور غیر از فحش و تهمت و بد وبیراه در موضوع برجام که تنها کارنامه برفرجام آن است هیچ تعامل و همکاری دیگری با منتقدان نکرد.
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 5. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 6. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 7. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 8. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 9. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 10. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 11. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 12. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 13. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 17. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 18. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 19. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 20. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 21. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 22. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 23. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 24. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 25. واکنش هاشمی به بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 3. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 4. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 5. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 6. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 7. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 8. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 9. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 10. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 11. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 12. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 13. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 14. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 15. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 16. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 17. مدیرعامل ثامن‌الحجج در لباس زندان

 18. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 19. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 20. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 21. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 22. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 23. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 24. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 25. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 3. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 4. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 9. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 10. صنعت برق کشور و چند نکته

 11. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 12. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 13. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 14. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 18. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 19. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 20. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 21. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 22. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 23. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 24. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 25. انحصار، آفت بازار وکالت

پربحث‌های امروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 5. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 6. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 7. آغاز جلسه علنی مجلس با ۱۹۰ کرسی خالی

 8. استیضاحی که در دستور کار قرار نگرفت

 9. سردار باقری: انقلاب اسلامی یک انقلاب مردم محور است/ دولت ترامپ تلاش می‌کند ارتش آمریکا را وادار به تهاجم نظامی کند

 10. معرفی هفت عضو کابینه برای پاسخ به سوالات نمایندگان از رئیس جمهور+ اسامی

 11. رییس مجلس: قوانین مادر نباید هر روز تغییر کنند

 12. پاسخ روابط عمومی وزارت اطلاعات به اظهارات یک نماینده درباره مدیران دو تابعیتی

 13. لاریجانی: چالش‌های حوزه اقتصادی ربطی به سر و صدای آقای ترامپ ندارد/ پس از برجام در حوزه بانکی و نفتی شاهد دستاوردی نبودیم

 14. ارتجاع و بازگشت به نقطه صفر

 15. اقتدار، قدرت دفاعی، حفظ نفوذ قدرت منطقه ای و محور مقاومت غیرقابل مذاکره است

 16. «نقد به دولت» دلیل عدم پرداخت یارانه به احزاب از سوی وزارت کشور

 17. تقدیر سفیر جمهوری آذربایجان از برنامه سفیران

 18. هشدار شدیداللحن سپاه به سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه/انتقام سخت سپاه در راه است

 19. آیت‌الله آملی‌لاریجانی: صحبت‌های امروز رئیس‌جمهور محترم واقعاً عزتمندانه بود

 20. اعلام وصول طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس

 21. اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت در مورد تصاویر منتشر شده از جلسه دیروز

 22. توضیحات وزیر کشور در مورد مشکلات مربوط به امنیت داخلی و خارجی

 23. پیام تسلیت سردار سلیمانی به وحید حقانیان

 24. بازتاب سخنان امروز روحانی در رسانه‌های خارجی

 25. حمایت مردم از مردانی که دست رد به سینه ضد انقلاب زدند

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 3. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 4. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 5. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 6. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 7. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 8. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 9. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 10. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

 11. برنامه فعالانه ضد تحریم در ۹۰ یا ۱۲۰ روز + بخش دوم برنامه

 12. آیا در این اوضاع رهبری اقدام نمی‌کنند؟

 13. یادداشت روزنامه کیهان/ چه کسانی می‌خواهند ایران جهنم باشد؟!

 14. گروهک «پژاک» مسئول حمله تروریستی مریوان

 15. سوال از ظریف برای انفعال وزارت خارجه در قبال انقلاب بحرین

 16. رهبر انقلاب: تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است/ مذاکرات با اروپایی‌ها قطع نشود اما نباید معطل بسته اروپایی ماند/ دیپلماسی ایدئولوژیک هیچ اشکالی ندارد

 17. به احترام شفافیت علیه قبیله گرایی و به بهانه تجلیل احمد توکلی از آذری‌جهرمی

 18. سید حسن خمینی: جامعه ایران از گردنه‌ها عبور خواهد کرد

 19. وزارت خارجه چند سفیر بازنشسته را بکار گرفته است؟/ تکذیب آمار 70 سفیر بازنشسته

 20. ظریف: با هدایت‌های رهبری توانستیم پروژه ایران‌هراسی صهیونیست‌ها را شکست دهیم

 21. رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا: جابجایی فرمانده سپاه "شایعه" است

 22. دستگیری ۵۷۰ تبعه خارجی در مرز مشترک ایران و ترکیه

 23. گزارش فرانس پرس از بازگشت سپنتا نیکنام به شورا

 24. انتقاد یک حزب اصلاح‌طلب از فراکسیون امید

 25. رایزنی وزرای خارجه آمریکا و روسیه درباره سوریه

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 3. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 4. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 5. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 6. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 7. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 8. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 9. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 10. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 11. متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

 12. بازخوانی نامه‌ی محسن رضایی به روحانی و انتقاد از وضعیت اقتصادی+عکس

 13. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 14. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 15. رد پای سلبریتی‌ها در پرونده ثامن‌الحجج/ فاجعه در دولت روحانی به روایت رییس فراکسیون زنان مجلس/ پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات/خاطره ای از نحوه برخورد هاشمی رفسنجانی با محسن رضایی

 16. توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر سیف است/ بهمنی در خصوص موسسات غیرمجاز مسئول است/ اتهام بقایی و مشایی مالی است نه سیاسی

 17. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 18. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 19. جوانگرایی دولت وعده‌ای که فراموش شد/ تهدید مجلس هم فایده ای نداشت

 20. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 21. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 22. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 23. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 24. یادداشت شریعتمداری در کیهان: تک‌تابعیتی، نه دوتابعیتی!

 25. توکلی: انتشار اطلاعات افرادی که ارز دولتی گرفتند، غیر شفاف است/ شفافیت جز در مسائل اطلاعاتی و امنیتی حدومرزی ندارد/ وقتی نماینده‌ای امضای خود را پس می‌گیرد، یعنی زد و بند شده است

آخرین عناوین