چرا صرافی‌ها نقشی در سیاست ارزی دولت ندارد؟/ معاون پژوهشکده پولی و مالی: به زودی با دلار خداحافظی خواهیم کرد/جبل‌عاملی: نمی‌توان بازار ارز را تعطیل کرد

گروه اقتصادی الف،   3970127013
چرا صرافی‌ها نقشی در سیاست ارزی دولت ندارد؟/ معاون پژوهشکده پولی و مالی: به زودی با دلار خداحافظی خواهیم کرد/جبل‌عاملی: نمی‌توان بازار ارز را تعطیل کرد

معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و مالی گفت: یکی از اهداف سیاست جدید ارزی کنترل خروج ارزی است و به زودی اعلام خواهد شد که از دلار خداحافظی خواهیم کرد؛ اما یک کارشناس اقتصادی می‌گوید: نمی‌تواند به شکل بلند مدت بازار را تعطیل کند.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه گفت‌وگو ویژه خبری یکشنبه ۲۶ فروردین با حضور مهدی کسرایی‌پور مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی، حمید زمان‌زاده معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و مالی و پویا جبل‌عاملی کارشناس اقتصادی به موضوع سیاست‌های جدید ارزی کشور پرداخت.

در ابتدای برنامه کسرایی‌پور اظهار کرد: با توجه به تصمیم ستاد اقتصادی دولت نیاز بود تا تمهیداتی برای تامین ارز کالا و سایر مصارف گرفته شود.

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی با بیان این که مصارف ارزی را می‌توان در دو حوزه واردات کالا و خدمات و سایر مصارف تقسیم کرد، افزود: تا امروز بر اساس ابلاغ‌های بانک مرکزی در سایر بخش‌های مصرفی ارز ۴۰ مورد احصا شده است.

وی درباره ارز مسافرتی هم گفت: در این رابطه تصمیم بر این شد تا برای مسافرانی که قصد سفر به کشور‌های دوردست را دارند ۱ هزار یورو و برای افرادی که قصد سفر به کشور‌های نزدیک و کشور‌هایی که در اصطلاح به ان‌ها CIS گفته می‌شود ۵۰۰ یورو برای یکسال در نظر گرفته شود و همچنین ارز دانشجویی و سایر موارد و میزان سقف آن‌ها نیز مشخص شده است.

کسرایی‌پور در ادامه درباره عدم ارائه ارز به مسافران زمینی در مرز‌های کشور بیان کرد: برای ارائه ارز مسافری نیاز به ساز و کار کنترلی است که زمینه آن در ۶ فرودگاه بین‌المللی کشور ایجاد شده و اگر تمهیدات لازم اندیشیده شود کار ارائه ارز در مرز‌های زمینی هم آغاز خواهد شد.

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در مورد ارز فرصت مطالعاتی هم گفت: با بخش‌نامه شب گذشته ۳۰ مورد از این موضوع تحت تامین ارزی بانک مرکزی قرار گرفت.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا صرافی‌ها به صورت نقدی ارز را خرید و فروش نمی‌کنند؛ تصریح کرد: با توجه به تصمیمات گرفته شده در حال حاضر دو نقش عمده برای صرافی‌ها در نظر گرفته شده است که اولین نقش انتقال ارز در صورت درخواست شبکه بانکی است.

کسرایی‌پور تاکید کرد: با وجود این که گشایش‌هایی بعد از برجام انجام شده اما هنوز هم باید از ظرفیت صرافی‌هایی که مجوز بانک مرکزی را دارند استفاده کرد.

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی نقش دوم صرافی‌ها را خرید ارز حاصل از صادرات عنوان کرد و گفت: برای این کار سامانه یکپارچه معاملات ارزی طراحی شده که بانک‌ها و صرافی‌های مجاز در آن حضور پیدا کنند و ارز صادرات غیر نفتی را به صورت حواله بخرند.

در ادامه زمان‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا امکان بازاری موازی با بسته ارزی دولت وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های تصمیم‌گیری شده در ستاد اقتصادی دولت موضوع مهم تک نرخی کردن بازار است پس در حال حاضر بانک مرکزی سعی می‌کند به نیاز‌هایی واقعی که در بازار ارز است پاسخ دهد؛ فعلا این مهم تقاضای اصلی بازار است که توسط بانک مرکزی پشتیبانی می‌شود تا از این شرایط عبور کنیم.

معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و مالی در پاسخ به این سوال که بسته ارزی چقدر از میزان خروج سرمایه را گرفته است، گفت: در یک تا دو سال اخیر حساب سرمایه کشور رشد منفی داشته و ما با موج خروج سرمایه مواجه بودیم و بسیاری از فعالان اقتصادی و غیر اقتصادی با تبدیل سرمایه خود به ارز در کشور‌های دیگر سرمایه‌گذاری می‌کردند.

وی با بیان این که این موضوع فشار بزرگی بازار ارز داشت، تصریح کرد: یکی از اهداف سیاسته‌ای جدید ارزی کنترل خروج ارزی است.

زمان‌زاده افزود: صرافی‌ها تا قبل تحریم‌ها نقش کم‌رنگی در انتقال ارز داشتند، اما پس از تحریم نقش پررنگی پیدا کردند، اما این باید دوباره به نظام بانکی بازمی‌گشت؛ صرافی‌ها به یک کانال خروج سرمایه از کشور تبدیل شدند و ما باید شرایطی را فراهم می‌کردیم تا بحث انتقال از صرافی به بانک برمی‌گشت.

معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و مالی درباره نظارت در این زمینه هم گفت: شبکه نظارت روی بانک‌ها است و صرافی‌ها با روش‌هایی که شاید قابل نظارت نباشد انتقال انجام دهند پس یکی از موضوع‌های مهم این است که با چنین سیاستی خروج سرمایه کنترل و فشار روی بازار ارز کم می‌شود.

وی ادامه داد: بحث‌ انتقال توسط بانک‌ها باعث شفافیت بیش‌تر می‌شود که به اقتصاد کشور کمک می‌کند و باید صرافی‌ها به نقش ویژه و محدود خود بازگردند.

جبل‌عاملی نیز در ادامه برنامه به این سوال آیا بسته ارزی در حال اجرا سیاست کوتاه‌مدت است یا بلند مدت، گفت: اگر به شرایطی که در یک هفته گذشته بر بازار ارز حاکم بود توجه کنید متوجه می‌شوید که نوسانی شوک آور به این عرصه وارد شد و در هر اقتصادی با این شرایط متولی بازار آن را تعطیل می‌کند و آنچه که دولت انجام داد و بازار را به طور موقت تعطیل کرد کاری برمبنای منطق اقتصادی و قابل حمایت بود و امروز هم بحث بر سر این موضوع است که این تعطیلی باید کاری موقتی باشد.

این کارشناس اقتصادی با بیان این که نمی‌توان بازار ارز را به شکل پایدار تعطیل کرد، افزود: در هر شرایطی نظم بازار بهترین راه برای توزیع منابع است و هیچ سیستمی قادر نیست این چنین در دراز مدت منابع را توزیع کند؛ پس سیاست‌گذار این موضوع را می‌داند که نمی‌تواند به شکل بلند مدت بازار را تعطیل کند.

جبل‌عاملی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا بانک مرکزی اراده دارد نرخ فعلی ارز را با تورم تعدیل کند، گفت: آنچه من می‌دانیم این است که نزخ فعلی ثابت نیست و این نشان می‌دهد سیگنال‌های قیمتی می‌تواند در نظام ارزی کشور کار کند؛ مردم اگر این سیاست را سیاستی موقت بدانند بسیاری از حواشی از بین می‌رود.

کسرایی پور مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در ادامه برنامه با اشاره به اینکه تراز بازرگانی ما به گونه‌ای است که می‌تواند تمامی نیاز‌های ضروری منطقه را تامین کند، گفت: حساب سرمایه کشور منفی است، باید مدیریت بهینه در ارتباط با منابع و مصارف ارزی انجام شود.

وی با بیان اینکه سود سپرده ارزی یورو ۳ درصد و دلار ۴ درصد است، اظهار داشت:برای اینکه از حالت رکود و بی فایده ماندن خارج شویم، مردم باید منابع خود را توسط بانک مرکزی سپرده گذاری کنند.

کسرایی پور با اشاره به اینکه برای کالا‌های اساسی و دارو یارانه به میزان ۳ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: سازوکاری برای نحوه مصرف در نظر گرفته شده لذا، محل این منابع یکسان سازی نرخ ارز است و از آن محل یارانه پرداخت می‌شود.

مدیر کل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی با اشاره به اینکه همه کالا باید ثبت سفارش شوند به استثنای یک مورد همه کالا‌ها باید از طریق کانال بانک تامین منابع صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: اواخر سال گذشته ساز و کاری را برای بانک‌ها طراحی کردیم تا برای سپرده گذاران ارزی الزاماتی وجود داشته باشد لذا زمانی که صاحب ارز تقاضای برداشت از حساب خود را دارد باید بانک به صورت اسکناس ارز به تقاضای مشتری پاسخ دهد.

کسرایی پور تصریح کرد: صادر کننده غیر نفتی می‌تواند ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما به فروش برساند و یا اینکه خودش واردات را انجام دهد و یا اینکه از ارز خود بابت بدهی ارزی استفاده کند.

حمید زمان زاده معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و مالی در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به اینکه مقررات جدید ارزی، بازار ارز نقد را محدود خواهد کرد و سبب ثبات نرخ ارز می‌شود، گفت: واردکنندگان کالا به صورت قاچاق مجبورند ریسک‌های امنیتی را بپذیرند.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی در سیاست‌های خود موفق بوده است، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف بانک مرکزی صیانت از ذخیره ارزی است تا ثبات بلندمدت را در بازار ارز داشته باشیم.

زمان زاده با اشاره به اینکه به زودی اعلام خواهد شد که از دلار خداحافظی خواهیم کرد افزود:مدت‌ها است که بخش عمده از نقل و انتقال مبالغ ارزی با دلار نیست.

جبل عاملی با اشاره به اینکه تورم روند خوبی را طی کرده است گفت: سیاست گذار پولی و سیاست مداران تاکید بر روند کاهشی تورم دارند و این امر باعث شده است تا هدفگذاری تورمی و رسیدن به تورم تک نرخی بر روی انتظارات قیمت مردم اثر بگذارد.

وی با بیان اینکه هنوز نرخ سود واقعی در سیستم بانکی مثبت است، گفت: علارغم نوسانات بازار ارز در بازار‌های دارایی دیگر آثار افزایش قیمت به شکل گذشته را شاهد نخواهیم بود. 

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. چرا عربستان برای اجرای معامله قرن مثل اسفند روی آتش است؟

 2. حقایقی خواندنی از شب‌قدر/ آیا این شب در کل کره زمین واحد و مشترک است؟

 3. نکاتی مهم درباره داوری در قانون حمایت خانواده که باید بدانید

 4. خرمشهر چگونه آزاد شد؟

 5. روایت نبرد خرمشهر؛ از سقوط تا آزادی

 6. آمریکا بنیانگذار ویکی‌لیکس را به ۱۷ اتهام جدید متهم کرد

 7. پاسخ سخنگوی دفتر نمایندگی ایران به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

 8. آمریکا: پیام محرمانه به ایران ارسال نکردیم

 9. جهاد اسلامی: آماده مقابله با حملات رژیم صهیونیستی هستیم

 10. ویلموتس دست پر به ایران می‌آید؟

 11. ظریف: منطقه شرایط بسیار دشواری را می‌گذراند

 12. پیگیری نامگذاری خیابانی به نام «ناصر حجازی»

 13. تکذیب اظهارات متهم نفتی در دادگاه

 14. صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند

 15. کوچک ترین اشتباه آمریکا نفت را به ۲۰۰ دلار می رساند

 16. ژاوی: تصور نمی‌کردم در ایران از فوتبال خداحافظی کنم/ برای مربیگری انگیزه زیادی دارم/ تیمم را با فلسفه کرایوف و گواردیولا بنا می‌کنم+ فیلم

 17. راز‌هایی درباره ویروس ایدز که کمتر شنیده‌اید

 18. ۲ گزینه جدید استقلال روی میز مدیران

 19. ثبت نام ۷۵درصدی لیسانسه ها برای طرح کارورزی

 20. مسیر دولت در اصلاح ساختار بودجه شفاف نیست/ ۵ اشکال اساسی در نظام بودجه‌ریزی ایران

 21. ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

 22. فتح‌الفتوح امروز در «رونق توليد» است/ دولت از بی‌خيالی خارج شود

 23. قرارداد تراکتور با لیکنز فسخ شد

 24. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به هیچ وجه مذاکره‌ با آمریکا در کار نخواهد بود

 25. دانش‌آموزان شین‌آبادی لیزردرمانی می‌شوند

پربحث‌های دیروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 17. بشار رسن برای ماندن چه‌قدر می‌خواهد؟

 18. دستگیری سارق خیر نما

 19. پیشنهاد سه ساله باشگاه استقلال به سرمربی ایتالیایی سابق اینترمیلان

 20. واشنگتن: درباره وقوع حمله شیمیایی در سوریه به جمع‌بندی نرسیده‌ایم

 21. واکنش جواد زرینچه به سرمربی‌گری مجیدی در استقلال

 22. تردد ماشین‌های سنگین در شب‌های لیلالی قدر ممنوع شد

 23. استقبال «برنی سندرز» از ایده استیضاح ترامپ

 24. سقوط مرگبار ۴ کارگر در چاه

 25. کاهش نرخ رشد اقتصادی عربستان در سال جاری

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 4. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 8. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 9. صدای خاموش تجرد قطعی

 10. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 11. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 12. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 13. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 14. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 15. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 16. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 17. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 18. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 19. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 20. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 21. دولت فعّال يا قوّال

 22. آدرس را اشتباه نرویم!

 23. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 24. پوتین درباره ایران دقیقا چه گفت؟

 25. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

پربحث‌های اخیر

 1. تکذیب اظهارات متهم نفتی در دادگاه

 2. کوچک ترین اشتباه آمریکا نفت را به ۲۰۰ دلار می رساند

 3. ثبت نام ۷۵درصدی لیسانسه ها برای طرح کارورزی

 4. مسیر دولت در اصلاح ساختار بودجه شفاف نیست/ ۵ اشکال اساسی در نظام بودجه‌ریزی ایران

 5. فتح‌الفتوح امروز در «رونق توليد» است/ دولت از بی‌خيالی خارج شود

 6. پاسخ متکبرانه رئیس سازمان خصوصی سازی به مطالبه دانشجویی

 7. صادرات پیاز و سیب‌زمینی آزاد شد

 8. چرا ۴۰۰ هزار تومان از حقوق اردیبهشت فرهنگیان کم شد؟

 9. آمار برآوردهای غلط در مورد خسارات در سیل اخیر

 10. مسیر دریایی هندوستان- قشم افتتاح شد

 11. نماینده مجلس: افزایش حقوق کارمندان شفاف سازی شود

 12. ظریف ازمسیر دریایی بین بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی بازدید کرد

 13. نماینده مجلس: مـردم مایلند واردات خـودرو آزاد شود

 14. چرا طلا از چشم هندی‌ها افتاد؟

 15. مهم‌ترین اولویت اوپک پلاس چیست؟

 16. رهاسازی بازار خودرو پایان می یابد؟

 17. ثروتمندترین افراد تاریخ کدامند؟

 18. اختیارات و تصمیمات اقتصادی که معطل اجراست

 19. تغییر فاز مسکن از تابستان؟

 20. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 21. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 22. چه کسانی خودرو را گران کردند؟

پربحث‌های دیروز

 1. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 2. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 3. پاسخ متکبرانه رئیس سازمان خصوصی سازی به مطالبه دانشجویی

 4. صادرات پیاز و سیب‌زمینی آزاد شد

 5. چرا ۴۰۰ هزار تومان از حقوق اردیبهشت فرهنگیان کم شد؟

 6. آمار برآوردهای غلط در مورد خسارات در سیل اخیر

 7. مسیر دریایی هندوستان- قشم افتتاح شد

 8. نماینده مجلس: افزایش حقوق کارمندان شفاف سازی شود

 9. ظریف ازمسیر دریایی بین بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی بازدید کرد

 10. نماینده مجلس: مـردم مایلند واردات خـودرو آزاد شود

 11. چرا طلا از چشم هندی‌ها افتاد؟

 12. مهم‌ترین اولویت اوپک پلاس چیست؟

 13. رهاسازی بازار خودرو پایان می یابد؟

 14. ثروتمندترین افراد تاریخ کدامند؟

 15. اختیارات و تصمیمات اقتصادی که معطل اجراست

 16. تغییر فاز مسکن از تابستان؟

 17. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 18. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 19. چه کسانی خودرو را گران کردند؟

 20. چرا نباید یارانه نقدی داد؟

 21. آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار

 22. برترین کشورهای جهان برای کارکنان خارجی

 23. نمی‌گوییم چقدر حقوق می‌گیریم!

 24. موقعیت جدید معامله‌گران دلار

 25. تورم ۲۰ تا ۱۳۶ درصدی کالا و خوارکی‌ها

پربحث‌های هفته

 1. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 2. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 3. آدرس را اشتباه نرویم!

 4. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

 5. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 6. گرانی و بازار مسکن/ وام‌هایی که دیگر کارایی ندارد!

 7. ارز ۴۲۰۰ تومانی را تمام کنید!

 8. افزایش شدید اجاره بها به نحو عجیبی آغاز شده است

 9. رونق تولید از مسیر فناوری اطلاعات

 10. رئیس کل بانک مرکزی : مردم دربازار ارز سرمایه گذاری نکنند/ کاهش۲هزارتومانی دلار

 11. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 12. دریافت ۸میلیون دلار ارز دولتی توسط یک خیریه/ تحقیق و تفحص از ارز ۴۲۰۰تومانی

 13. بازار مسکن یا تونل وحشت؟!

 14. خجسته: ما توانستیم «ریگی» را از هواپیما به زمین بیاوریم چگونه نمی‌توانیم اخلالگران بازار را دستگیر کنیم

 15. وزیر راه: با افزایش تولید مسکن، قیمت آن را کاهش می‌دهیم

 16. احتمال تغییر ساعت کاری ادارات

 17. واردات خودروی هیبریدی همچنان ممنوع است

 18. شورای رقابت دوباره قیمت‌گذار خودرو شد

 19. قرار جلب پوری حسینی به دادرسی صادر شد

 20. باز هم گرانی خودرو، باز هم سکوت سازمان حمایت/ انفعال در برابر خودروسازان تا کی ادامه دارد!؟

 21. واردات غذای سگ و گربه به کشور ۵ برابر شد+ سند

 22. کاهش ۹ میلیونی قیمت پراید در بازار

 23. واکنش خودروسازان به مصوبه مجلس؛ شورای رقابت را نمی‌پذیریم

 24. گذر از خام‌فروشی نفت و رونق صنعت پالایشی معطل تصمیم بهارستان/ آیا مجلس به کنگره آمریکا پاسخ قاطع می‌دهد؟

 25. همتی به ادعای نامه‌نگاری هادی رضوی با بانک مرکزی پاسخ داد

آخرین عناوین