تصاویری از حمله آمریکا و متحدانش به سوریه

گروه عکس الف،   3970126157

ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه در ساعات نخستین بامداد روز شنبه با شلیک بیش از ۱۰۰ موشک و حملات هوایی چندین نقطه در خاک سوریه را هدف قرار دادند.

 

(تصاویر) حمله به سوریه

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در پیامی تلویزیونی آغاز این حملات را اعلام و آن را واکنشی به حمله ادعایی «شیمیایی» هفته گذشته به شهر دوما خواند که منجر به کشته شدن ۶۰ نفر از غیرنظامیان شده بود.

(تصاویر) حمله به سوریه

خبرگزاری فرانسه نیز در همان ساعات ابتدایی روز شنبه از پرواز هواپیماهای جنگنده خود برای شرکت در این حمله مشترک خبر داد و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور در پیامی اعلام کرد که هدف از این اقدام نظامی ضربه زدن به ظرفیت های تولید سلاح‌های شیمیایی در سوریه بوده است.

(تصاویر) حمله به سوریه

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا نیز با «اجتناب ناپذیر» خواندن این حمله گفت که به همراه ایالات متحده و فرانسه در پی یافتن راهی برای پرهیز از اقدام نظامی بودند اما روسیه مانع تلاش های دیپلماتیک شد.

(تصاویر) تصاویری از حمله آمریکا و متحدانش به سوریه

(تصاویر) تصاویری از حمله آمریکا و متحدانش به سوریه

به گزارش رویترز، تعدادی از مردم و نظامیان در دمشق، پس از حمله نظامی کشورهای غربی به این کشور با در دست داشتن پرچم روسیه، ایران و سوریه به خیابان آمدند.

این حملات در سه استان دمشق، حمص و حماه حدود ساعت چهار صبح به وقت محلی صورت گرفت و طبق اعلام تلویزیون سوریه، پدافند هوایی این کشور حداقل پانزده فروند موشک متجاوزان را منهدم کرده است. یک مرکز پژوهشی و علمی و یک فرودگاه از جمله اهداف حمله نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه بوده است.

(تصاویر) تصاویری از حمله آمریکا و متحدانش به سوریه

نماینده سوریه درسازمان ملل هم گفت: دمشق حق دفاع از خود را محفوظ می‌‎داند.

دبیرکل سازمان ملل نیز تاکید کرد: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد، حادثه دوما نیازمند تحقیق مستقل، حرفه‌ای، بی‌طرف و شفاف است. گوترش افزود: تیم اول بازرسان سازمان منع استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه است و انتظار می‌رود تیم دوم هم بزودی برود.

در ادامه تصاویری از حمله نظامی آمریکا و متحدانش به خاک سوریه را ببینید: 

 
عکس‌ها: رویترز