سپینو-مگنت

نمایندگان در گفتگو با الف مطرح کردند؛ بازار اشباع از کالاهای چینی/ رهایی از مونتاژ کاری و حرکت به سمت تکنولوژی نوین

گروه اقتصادی الف،   3970126081 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازار اشباع از کالاهای چینی/ رهایی از مونتاژ کاری و حرکت به سمت تکنولوژی نوین

نمایندگان مجلس معتقدند که بازار از کالاهای چینی اشباع شده در سال حمایت از کالای ایرانی نه تنها از کالاهای صنعتی بلکه باید از محصولات کشاورزی هم حمایت کرد و با رهایی از مونتاژ کاری، به سمت تکنولوژی نوین حرکت کرد.

به گزارش الف؛ در خصوص حجم قاجاق کالا به داخل کشور آمارهای مختلفی ارائه می شود از 20 میلیارد دلار گرفته تا 40 میلیارد دلار در سال. علاوه بر این، شاهد واردات بی رویه واردات کالا به کشور هستیم و حتی کالاهایی که تولید مشابه داخل دارند، باز با حجم زیاد وارد می شوند.

نمایندگان مجلس معتقدند که با این حجم قاچاق و واردات حمایت از کالای ایرانی اتفاق نمی افتد.

خبرنگار الف به سراغ نمایندگان رفت و نظر آنها را راجع به الزامات تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی سوال کرد.

زهرا ساعی نماینده تبریز، اسکو آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به الف گفت: یکی از موانع اصلی در حمایت از کالای ایرانی قاچاق کالاست که در حال حاضر هم از مبادی رسمی وارد کشور می شود و هم از مبادی غیر رسمی.

وی افزود: هر چند به گفته مسئولین با نصب تجهیزات ایکسری، از جلوی برخی قاچاق گرفته شد اما ظاهرا ورود کالای قاچاق همچنان ادامه دارد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس به موضوع واردات کالا به داخل کشور اشاره کرد و افزود: باید از ورود کالاهای مشابه تولید داخل به کشور ممانعت کرد.

ساعی با بیان اینکه متاسفانه واردات و قاچاق باعث اشباع بازار شده، تصریح کرد: در حال حاضر بازار اشباع شده از کالاهای چینی که بعضا بی کیفیت هم هستند.

وی با تاکید بر تشویق مردم به خرید از کالای ایرانی افزود: تولید کننده باید ذائقه ایرانی را بشناسد و بداند که مصرف کننده طالب جنس و کالای خوب است.

نماینده تبریز، اسکو آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید فناوری نوین و تکنولوژیهای مدرن و روز وارد کشور شود و نباید فقط مونتاژ کننده باشیم.

مبارزه با فساد پیش زمینه خرید و حمایت از کالای ایرانی
حمیده زرآبادی نیز در گفتگو با الف با بیان اینکه مخاطب رهبری فقط مسئولین نیستند، افزود: مردم هم با انتخاب کالا و خرید کالاهای ایرانی در پی تحقق اهداف شعار سال باشند.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان تولید کالای با کیفیت و رقابت پذیر را از وظایف تولید کننده دانست و افزود: کالای ایرانی باید رقابت پذیر بوده و با قیمت مناسب عرضه شود.

زرآبادی مبارزه جدی با قاچاق و جلوگیری از واردات بی رویه را از دیگر الزامات حمایت از کالای ایرانی دانست و افزود: اهمیت دادن به تولید، تقویت فرهنگ خرید کالای تولید داخل و مبارزه با فساد اداری از دیگر ضروریات در سال جاری است.

وی مبارزه با فساد را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: اگر همه امکانات برای حمایت از کالای ایرانی فراهم باشد اما با فساد اداری مبارزه نشود، نتیجه ای حاصل نخواهد شد.

حمایت از محصولات باغی و کشاورزی
علی اکبری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس هم به الف گفت که منظور از حمایت از کالای ایرانی فقط کالاهای صنعتی نیست بلکه این موضوع عمومیت دارد به همه حوزه ها و تولیدات داخل.

وی افزود: ما در حوزه باغداری و کشاورزی محصولات خوبی داریم که متاسفانه در سالها گذشته توجهی به آنها نشده و اگر تولیدات این محصولات به خوبی هدایت شود، موجب افزایش تولید ناخالص ملی و اشتغال می شود.

نماینده بجنورد در مجلس افزود: در کشور زمین های خوبی برای ایجاد باغها و تولید محصولات وجود دارد که حتی متناسب با شرایط خشکسالی هم قابل استفاده هستند. بعنوان مثلا اراضی شیب دار برای تولید انگور و محصولات مشابه مناسب هستند.

اکبری گفت: اگر محصولات این باغات بصورت خام به خارج صادر شود یا با استفاده از صنایع تبدیلی به فراورده مثل آب میوه تبدیل و صادر شود، می تواند ظرفیت های خوبی برای ایجاد اشتغال در کشور ایجاد کند.

وی افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس این آمادگی را دارد تا در صورت نیاز با تصویب قانون مشکلات احتمالی در این زمینه را رفع کند.

مردم کالای با کیفیت می خواهند
محمدرضا صباغیان نماینده بافق، مهریز، ابرکوه و خاتم نیز به الف گفت: تولید کنندگان باید به ارتقای کیفیت کالای خود بیانیشند و مطمئن باشند اگر کالایشان کیفیت لازم را داشته باشد، حتما مردم استقبال مردم واقع می شود.

وی افزود: طبیعی است که مردم از کالای بی کیفیت استقبال نکنند.

این نماینده مجلس به وظیفه نظارتی مسئولین اشاره کرد و افزود: مسئولین باید از ورود کالای مشابه تولید داخل جلوگیری کنند و اجازه دهند تا کالای تولید داخل به فروش برود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ تیر ۱۳۹۷افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟
۳۰ تیر ۱۳۹۷ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری
۲۹ تیر ۱۳۹۷آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟
۲۹ تیر ۱۳۹۷ربیعی مطرح کرد: اقدامات دولت برای افزایش تاب آوری در مقابل تحریم‌ها
۲۹ تیر ۱۳۹۷برنامه‌های تولید و اشتغال دولت در سال ۹۷ اعلام شد
۲۹ تیر ۱۳۹۷شافعی تاکید کرد: پرهیز از وصله کردن مشکلات اقتصادی
۲۹ تیر ۱۳۹۷پیشنهادات هاشمی برای گذر از شرایط اقتصادی امروز
۲۹ تیر ۱۳۹۷ربیعی: توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/ هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم
۲۸ تیر ۱۳۹۷اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟
۲۷ تیر ۱۳۹۷پورابراهیمی: افزایش 300درصدی نقدینگی به تحریم‌ ارتباطی ندارد/ دولت اختیارات لازم برای جنگ اقتصادی را دارد
۲۴ تیر ۱۳۹۷محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند
۲۳ تیر ۱۳۹۷فرهنگی: مشکل برق و بازار سکه از نمونه‌های ناکارآمدی مدیران است نه تحریم/دولت پای کار نیست

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۰۳۷۶۱۱۱:۳۸:۰۰ ۱۳۹۷/۱/۲۶
بدون سرمایه خارجی و تکنولوژی روز تولید مملکت به جای نمیرسه . سیاست خارجی باید اصلاح بشه
ناشناس۳۰۳۷۷۷۱۱:۴۴:۳۳ ۱۳۹۷/۱/۲۶
با دلار 1200 تومان که قیمت واقعی دلار هست می شود تکنولوژی جدید وارد کرد از مونتاژ کاری رها شد اما با دلار 4200 تومان هرگز
ناشناس۳۰۴۱۱۱۱۶:۲۳:۱۱ ۱۳۹۷/۱/۲۶
من هم موافقم . همیشه قیمت بالای ارز و کاهش ارزش پول ملی کمک نمیکنه. اتفاقا برای ایران افزایش ارزش پول ملی کمک به اقتصاد میکنه و باید قیمت ارزهای مختلف خارجی کاهش پیدا کند. نه افازیش. هر چقدر حقوق کارکنان یک مملکت ارزش بیشتری نسبت به دیگر کشورها داشته باشد نشان از رونق اقتصاد است و چرخه پولی کشور تند تر و سریعتر می چرخد وتولید بیشتر می شود. ارزها باید ثابت باشند یا کاهش قیمت داشته باشیم تا بتوانیم با اجناس خارجی مقابله کنیم. با کاهش قیمت ارز مواد اولیه ارزانتر به دست تولید کننده میرسد و در نتیجه اجناس ارزانتر به دست مصرف کننده رسیده و مصرف کنند هم جنس را ارزانتر می خرد و در نتیجه به دلیل افزایش قدرت خرید بیشتر چرخه تولید سریعتر می چرخد.
ناشناس۳۰۵۴۴۶۰۷:۱۲:۰۰ ۱۳۹۷/۱/۲۸
خوب اینجوری که کالا خارجی هم به همون نسبت ارزونتر میشه :)
رضا۳۰۳۷۹۴۱۱:۵۴:۵۹ ۱۳۹۷/۱/۲۶
چطور فیلتر کردن تلگرام صدتا باعث و بانی و مسول داره ولی نمیتونید جلو ورود خنزر پنزرای چینی رو بگیرید
محمد۳۰۳۸۱۹۱۲:۱۵:۲۳ ۱۳۹۷/۱/۲۶
جنس ایرانی فاقد کیفیت و اکثرا از آن دزدی میشود(حجم یا مقدار یا کیفیت) نمونش قطعات خودرو و لوازم منزل
ناشناس۳۰۳۸۳۰۱۲:۲۵:۰۷ ۱۳۹۷/۱/۲۶
حدود 3-2 ماه است که در میدان تجریش، ابتدای خیابان ولی عصر، مغازه ای بزرگ فاقد تابلو که تمام فروشنده هایش اتباع چین هستند، صنایع دستی چین از جمله گلدان و خمره های سفالی و لعابی بزرگ را در آن به قیمت های میلیونی بفروش می رسانند. از دیدن این مغازه سوالات متعددی برای آدم پیش می آید از جمله این که چه کسی مجوز برپایی و فروش این مغازه را صادر کرده است؟ آیا این کار قانونی است؟ آیا ایرانی ها می توانند چنین مغازه ای در پکن تاسیس و صنایع دستی ایران را در آن بفروش برسانند؟
ناشناس۳۰۳۸۵۷۱۲:۴۱:۴۶ ۱۳۹۷/۱/۲۶
عالم بدون عمل مانند درخت بدون ثمر است و چه بسیارند این افراد در ؟؟؟؟؟؟؟؟
علی۳۰۳۹۳۴۱۳:۴۱:۲۱ ۱۳۹۷/۱/۲۶
چرا اشباع از کالای چینی نباشه؟ اگه کلی در نظر بگیریم اجناسش بروز تر هستند ، شیک تر هستند ، ارزانتر هستند ، و در اکثر موارد کیفیتشان کمتر از تولیدات ملی نیست
خوارزمی۳۰۴۴۶۳۰۳:۴۳:۱۲ ۱۳۹۷/۱/۲۷
به گفته نماینده مجلس: ورود قاچاق از مبادی رسمی و غیرر رسمی وارد کشور میشود! ایا تا بحال گفته شده چه فرد و یا اشخاصی در این قاچاق ها نقش دارند؟ به طور مسلم اشخاص عادی و معمولی نیستند.اگر یک نماینده با این صراحت موضوع ورود کالاهای قاچاق را عنوان میکند سهل است که دولت و قوه قضاییه از ان بی اطلاع باشند!!!!!
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 5. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 6. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 7. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 8. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 9. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 10. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 11. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 12. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 13. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 17. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 18. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 19. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 20. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 21. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 22. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 23. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 24. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 25. رئیس شورای شهر: جمعیت تهران به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 3. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 4. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 5. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 6. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 7. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 8. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 9. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 10. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 11. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 12. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 13. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 14. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 15. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 16. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 17. مدیرعامل ثامن‌الحجج در لباس زندان

 18. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 19. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 20. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 21. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 22. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 23. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 24. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 25. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 3. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 4. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 9. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 10. صنعت برق کشور و چند نکته

 11. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 12. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 13. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 14. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 18. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 19. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 20. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 21. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 22. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 23. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 24. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 25. انحصار، آفت بازار وکالت

پربحث‌های امروز

 1. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 2. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 3. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 4. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 5. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 6. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 7. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 8. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 9. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 10. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 11. استیضاحی که در دستور کار قرار نگرفت

 12. دستگیری ۳۰۰ نفر از مخلان بازار سکه و ارز

 13. حاجی دلیگانی: "نفت برابر غذا" طرح ناشیانه برخی مسئولان مرعوب است

 14. انتخاب رئیس FATF به عنوان مامور اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 15. معرفی هفت عضو کابینه برای پاسخ به سوالات نمایندگان از رئیس جمهور+ اسامی

 16. وزیر اقتصاد: علیه فراریان مالیاتی اعلام جرم می‌کنیم

 17. شرکت توانیر: خاموشی‌ها روند افزایشی نخواهد داشت

 18. جعفرزاده ایمن آبادی: ۲ هزار خودرو غیرقانونی ترخیص شده است

 19. مأموریت لاریجانی به کمیسیون‌های مجلس

 20. صرفه‌جویی مصرف برق به خانه ملت رسید

 21. دستگیری عامل پرداخت تسهیلات بانکی غیرمجاز ۸ میلیاردی

 22. پاسخگویی زنگنه درباره آتش سوزی پالایشگاهها، توزیع نامناسب قیر آسفالت و نخریدن لوله های تولید داخل در صحن مجلس

 23. قیمت انواع میوه در بازار + جدول

 24. پورابراهیمی: مشکلات اقتصادی تا دو هفته آینده تعدیل می‌شود

 25. عربستان صادرات نفت را کاهش می دهد

پربحث‌های دیروز

 1. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 2. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 3. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 4. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 5. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 6. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 7. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 8. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 9. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 10. بانک مرکزی؛ بعد از رسیدگی به پرونده ثامن‌الحجج درباره جزئیات آن اطلاع‌رسانی می‌کنیم

 11. توکلی: فاسدها قوی شده‌اند/ عبدی: یک‌ سر عمده‌فسادها به بانک‌ها ختم می‌شود

 12. متهم پرونده ثامن الحجج: از مهران مدیری وثیقه خانه اش را گرفتند  

 13. معاون علمی رئیس‌جمهور: بیش از ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم

 14. در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی چه گذشت؟

 15. باز هم فضای مجازی و باز هم شایعه کمبود بنزین/ شهبازی: بنزین اضافی هم داریم

 16. کواکبیان: دولت برای تغییر تیم اقتصادی و افراد ناکارآمد دست به کار شود

 17. قیمت انواع میوه در بازار + جدول

 18. تحریم نفتی ایران و تصمیم مشتریان/ آمریکا عقب خواهد نشست؟

 19. رصد مشکلات اقتصادی درستادمقابله باتحریم

 20. چرا دولت از اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت درباره FATF عصبانی است؟

 21. آغاز پیش‌پرداخت کارمزد در جایگاه‌های سوخت از فردا

 22. مجلس و دولت پیشنهادی برای بنزین دونرخی دارند؟

 23. ممنوعیت تازه در بازار قراردادهای آتی سکه طلا

 24. جلسه ویژه در بانک مرکزی برای تعیین تکلیف ارز مسافرتی

 25. آیا آمریکا می‌تواند صادرات نفتی ایران را کاملا قطع کند؟

پربحث‌های هفته

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. صنعت برق کشور و چند نکته

 3. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 4. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 5. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 6. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 7. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 8. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 9. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 10. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 11. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 12. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 13. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 14. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 15. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 16. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

 17. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 18. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 19. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 20. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 21. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 22. آقای «خ» کجاست؟

 23. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 24. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 25. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

آخرین عناوین