سپینو-مگنت

وضعیت بازار ارز در روز دوم اجرای تصمیم دولت و دلار 4200 تومانی / چهارراه استانبول در آرامش و سکوت و خبری از صف‌ها نیست/ فعلاً بساط دلالان جمع شد+عکس و قیمتها

گروه اقتصادی الف،   3970122165 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
وضعیت بازار ارز در روز دوم اجرای تصمیم دولت و دلار 4200 تومانی / چهارراه استانبول در آرامش و سکوت و خبری از صف‌ها نیست/ فعلاً بساط دلالان جمع شد+عکس و قیمتها

سیاست ارز تک‌نرخی با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی روز گذشته با تصمیم ستاد اقتصادی دولت اتخاذ و اجرایی شد و امروز در دومین روز اجرای تصمیمات اقتصادی دولت برای کنترل بازار ارز باعث شد سکوتی و آرامشی عجیب در بازار ارز ایجاد شود البته امروز بانک‌ها نرخ فروش دلار و یورو را به ترتیب ۴۲۲۱ تومان و ۵۱۷۳ تومان اعلام کردند.

به گزارش الف؛ بازار ارز امروز و یک روز  پس از تصمیم دولت و ارز تک‌نرخی 4200 تومانی برای همه فعالیت‌ها و افراد و پس از ابلاغ سه بخشنامه بانک مرکزی، در حالت آرام و به‌نوعی تعطیلی بود و به سکوت بر چهارراه استانبول سایه انداخته است. امروز، آرامش ظاهری عجیبی در بازار حکمفرما بود. نه از صفهای درهم‌تنیده و سروصدای متقاضیان خبری بود و نه از نرخهایی که مدام تغییر میکنند.

بر اساس این گزارش؛ پس از تصمیم ستاد اقتصادی دولت و اعلام آن توسط اسحاق جهانگیری، افرادی که درخواست ارز داشتند (تبدیل ریال به ارز برای حفظ از دارایی و سرمایه) صف‌های طولانی ایجاد شد؛ البته ایجاد این صف‌ها به دلیل برداشت اشتباه از سخنان اسحاق جهانگیری بود، زیرا قرار نیست به هرکسی ارز  داده شود؛ بلکه برای افراد برای خرید ارز 4200 تومانی می‌بایست اسناد و مدارک خود را ارائه دهند؛ بااین‌حال روز گذشته بانک مرکز سه اطلاعیه برای تصمیم دولت و دلار 4200 تومان اعلام و ابلاغ کرد.

جزئیات فروش دلار ۴۲۰۰ تومانی/ ارز به صورت تخصیصی و اولویت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد/ برای تبدیل ریال به دلار صف نکشید

بر اساس مشاهدات امروز خبرنگار الف؛ امروز خبری از صف‌های طویل دیروز و حضور چشمگیر پلیس نبود؛ البته پلیس حضور داشت؛ اما نسبت به دیروز خیلی کمتر بود. روز گذشته با توجه سخنان معاون اول رئیس‌جمهور شاهد حضور نسبتاً گسترده متقاضیان برای خرید دلار بودیم و مقابل برخی از صرافی‌های خیابان فردوسی و چهارراه استانبول صف‌های طولانی شکل‌گرفته بود و صرافی‌ها که دیروز بر روی تابلوی خود نرخ 4200 تومان را درج کرده بودند؛ امروز این تابلوها خاموش کرده و یا اینکه قیمتی برای دلار و یورو روی آن تابلو درج نشده بود.

روز گذشته متقاضیان زیادی برای خرید دلار 4200 تومانی به بازار ارز هجوم آورنده بودند، اما پس از ساعاتی، متوجه شدند قرار نیست بانک مرکزی ارز 4200 تومانی را در صرافی‌ها بفروشند؛ اما امروز هیچ‌یک از صرافی‌ها دلار و یورو نمی‌فروختند و حتی چند صرافی روی شیشه مغازه نوشته بودند: خریدوفروش ارز نداریم و برخی صرافی‌ها هم نوشته بودند حواله‌های ارزی با ارزهای کشورهای همسایه و یا چین به‌صورت فوری انجام می‌شود؛ البته امروز همچنین بازار دلالان کساد بود و خبری از آن نبود.

بازار ارز ساعاتی پس از اعلام تک نرخی شدن دلار/ تابلوی صرافی‌ها ۴۲۰۰ تومان شد اما هنوز دلاری عرضه نمی‌شود/ ازدحام در میدان فردوسی

بنابراین گزارش، برخی بانک‌ها در بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی نرخ ارز را منتشر کرده بود که بر اساس آن در کنار نرخ مرجع 4200 تومان، نرخ خریدوفروش دلار را اعلام کرده بودند که دلار بانکی به قیمت 4221 تومانی و یورو 5199 تومانی به فروش می‌رسد و نرخ خرید هم به ترتیب برای دلار و یورو 4179 تومان و 5147 تومان است که عنوان شد که 4221 تومان برای کارمزد است که درگذشته نیز چنین بوده است.

بر اساس این گزارش؛ به نظر می‌رسد حداقل مزیت عدم فروش نقدی ارز در بازار، بازگشت آرامش و فروکش کردن هیجانات کاذب در بازار ارز بود و این اتفاق می‌تواند انتظارات روانی افزایش قیمت ارز را کاهش دهد؛ البته ولی‌ ا... سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی هم اعلام کرده بود که نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار به بانک‌ها ابلاغ‌شده، البته نظام ارزی کشور شناور مدیریت‌شده و این نرخ نیز متناسب با تغییراتی که در متغیرهای اقتصاد کلان به وجود می‌آید، در معرض تغییر قرار دارد.

چگونه نرخ تصویب شده 3500 تومان برای دلار، ‌4200 تومان شد؟/ با پلیسی کردن بازار مشکل حل نخواهد شد

نرخ ارز

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱ اَمرداد ۱۳۹۷دبیرکل بانک مرکزی‌‌ استعفا کرد
۱ اَمرداد ۱۳۹۷ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح
۱ اَمرداد ۱۳۹۷سیف تا آخر هفته می‌رود؟ / اسامی جایگزین‌های احتمالی
۱ اَمرداد ۱۳۹۷سکه همچنان در مسیر صعود؛ قیمت ۳ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان + قیمت ارز
۱ اَمرداد ۱۳۹۷چرا بازار ثانویه نتوانست ثبات را به نرخ ارز بازگرداند؟
۳۱ تیر ۱۳۹۷دستگیری ۳۰۰ نفر از مخلان بازار سکه و ارز
۳۱ تیر ۱۳۹۷توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند
۳۱ تیر ۱۳۹۷بانک‌ها چند هزار میلیارد تومان وام داده‌اند؟ + جدول
۳۱ تیر ۱۳۹۷مهلت ۴ ماهه به بانک‎ها برای تأدیه اضافه‌برداشت‎ها به بانک مرکزی
۳۰ تیر ۱۳۹۷توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه
۳۰ تیر ۱۳۹۷بانک مرکزی؛ بعد از رسیدگی به پرونده ثامن‌الحجج درباره جزئیات آن اطلاع‌رسانی می‌کنیم
۳۰ تیر ۱۳۹۷جلسه ویژه در بانک مرکزی برای تعیین تکلیف ارز مسافرتی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۰۰۱۱۲۱۸:۰۸:۳۷ ۱۳۹۷/۱/۲۲
دلار فقط روی کاغذ 4200 تومنه ( فضای مجازی و خیالی )
ناشناس۳۰۰۱۱۷۱۸:۱۱:۰۹ ۱۳۹۷/۱/۲۲
شوک درمانی و دیگر هیچ
ناشناس۳۰۰۱۲۳۱۸:۲۱:۰۶ ۱۳۹۷/۱/۲۲
عالی صورت مسئله پاک شد آفرین
ناشناس۳۰۰۱۳۸۱۸:۳۱:۱۰ ۱۳۹۷/۱/۲۲
ناجا توانست اقتصاد مملکت را به ثبات ! برساند . ناجا مچکریم !
ناشناس۳۰۰۱۴۱۱۸:۳۲:۱۶ ۱۳۹۷/۱/۲۲
چرا صرافی وجود دارد وقتی بانک است مگر غیر از ان است برای بازی ارزی احتیاج به صرافی ها دارید تا راه فرار و مقصر داشته باشید برای توجیح اگر راست میگویید تمام صرافی ها را تعطیل کنید و بانک ها مسئول شوند
ناشناس۳۰۰۱۴۶۱۸:۳۷:۰۷ ۱۳۹۷/۱/۲۲
جناب روحانی ( رئیس جمهوری از جنس مردم ) با یک خداحافظی ، دل ملتی را شاد نماید
احمد۳۰۰۱۵۹۱۸:۴۷:۱۶ ۱۳۹۷/۱/۲۲
تصمیم خوبی از طرف دولت گرفته شد . امیدوارم دوام داشته باشد
امین۳۰۱۳۸۶۰۸:۵۳:۱۰ ۱۳۹۷/۱/۲۴
خب دولت بگه دلار ۱۰۰۰ تومن وقتی صرافی خرید و فروش نکنه یعنی چی ؟ مدیریت ارز دستوری مگه میشه؟ قیمت ارز تابع یکسری عوامله اینجوری نیست یکی بیاد بگه دلار ۴۲۰۰ . چرا ۴۳۰۹ نه یا چرا ۴۱۰۰ نه؟ چه مبنایی برای تعیین ۴۲۰۰ بوده چرا نمیان توضیح بدن به مردم ؟
سلام۳۰۰۱۸۱۱۹:۰۴:۵۱ ۱۳۹۷/۱/۲۲
بازار تعطیل شده ..اینم شد مدیریت ارز
ناشناس۳۰۰۲۳۸۲۰:۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۱/۲۲
همون بهتر که تعطیل بشه، آخه مگه ارز کالاست که براش بازار درست بشه؟ هیچ جای دنیا اینطوری نیست. وقتی یک عده سودجو و یک عده ساده لوح حرف گوش نمیکنن باید هم دولت وارد بشه و مقتدرانه هم باید وارد بشه.
ناشناس۳۰۰۵۹۰۱۰:۳۷:۱۵ ۱۳۹۷/۱/۲۳
بساط دلالان و دزدی جمع شده. بالاخره باید از یه جایی شروع میشد. بعضی وقت ها زور و اعمال قانون لازمه
ناشناس۳۰۰۲۴۰۲۰:۲۰:۱۴ ۱۳۹۷/۱/۲۲
چرا فکر می کنید خیلی متفکر هستید..کدام دلار 4200 تومانی..نهایت اقتصادتان این است..
ناشناس۳۰۰۲۴۹۲۰:۳۱:۳۰ ۱۳۹۷/۱/۲۲
با اجازتون فقط روی کاغذ ۴۲۰۰ تومانه . و به نظرم دولت بدترین روش را انتخاب کرده و مسلما این روش جوابگو نخواد بود .این طرح ابهاماتی داره که به چند مورد اشاره میکنم یک این که اقای سیف فرمودند که به وارد کننده ها از طریق بانک ارز ۴۲۰۰ تومانی میدهیم . خوب اولا بانک ها با هیچ جای دنیا ارتباط ندارند که . در ثانی اگر بانک ها همانند سال ۹۱ واردکننده ها را سرگردان کردند و وعده های سه ماهه دانند و نوبت و از این حرفا . تکلیف چیست دوم این که میگویند به مسافرین سفرهای دور ۱۰۰۰ دلار یا یورو میدیم . خوب یک تاجر که می خواد اون سر دنیا بره که این مبلغ کفاف نمی کند . از اون طرف میگویند مسافر میتونه ۵۰۰۰ دلار با خودش ببره. خوب شما که ۱۰۰۰ تا میدید . صراف ها هم حق فروش مازاد بر ۱۰۰۰ تا رو ندارن . بنابراین این تاجر مابقی ارز مورد نیازش رو از کجا باید تهیه کنه پس بنابراین به این نتیجه میرسیم که بازار ثانویه کماکان بر قرار خواهد بود
ناشناس۳۰۰۲۶۵۲۱:۰۰:۳۵ ۱۳۹۷/۱/۲۲
خوب اخه یکی نیست به اینا بگه اگر خودتون بخواین به خارج از کشور سفر کنید با ۵۰۰ دلار میرید؟؟؟!!؟!
علی۳۰۰۳۱۱۲۱:۵۴:۵۷ ۱۳۹۷/۱/۲۲
من الان شیندم به مسافرین دارای ویزا فقط ۱۰۰۰ دلار میدهند. خوب معلوم است که اوضاع ارزی مناسب نیست یا فکر پس از خروج از برجام را میکنند.
محمد۳۰۰۳۳۹۲۳:۰۵:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۲
آفرین بر این دولت تدبیر وسیاست با این حربه خوب تونست اون قیمتی که مدنظرش بود را به مردم تحمیل کند و قسمتی از کسر بودجه خود را از این آب گل آلود جمع کند به قول معروف از مرگ بگو تا به تب راضی بشه
ناشناس۳۰۰۴۱۷۰۱:۳۵:۵۷ ۱۳۹۷/۱/۲۳
خانمه رفت قصابی پرسید گوشت کیلویی چنده؟ قصاب گفت 40 تومن. خانمه گفت آقا قصابی اونور خیابون میده 25 تومن. قصابه گفت خانم برو از اونجا بخر. خانمه گفت آخه اون گوشت نداره. قصاب گفت خانم ما هم وقتی نداریم میدیم 15 تومن.
ناشناس۳۰۰۴۱۸۰۱:۳۶:۱۰ ۱۳۹۷/۱/۲۳
دولت عملا" مردم ایران را زندانی کرد .
ناشناس۳۰۰۴۴۳۰۳:۵۷:۳۲ ۱۳۹۷/۱/۲۳
میشه گفت دولت حداقل یه کاری کرد.
ناشناس۳۰۰۴۵۲۰۵:۱۴:۰۳ ۱۳۹۷/۱/۲۳
فروش ارز با تخصیص به اولویت ها یعنی جیره بندی ارز اینم از برکات برجام. علی برکت الله
ناشناس۳۰۰۴۸۹۰۸:۱۰:۴۱ ۱۳۹۷/۱/۲۳
صنعت پنج تا ده برابر کشاورزی ارزش افزوده و اشتغالزایی دارد / در حقیقت صنعت در نواحی خشک اولویت دارد بر کشاورزی. منطقی هم بوده. اصفهان کرمان آب کافی برای صنعتی شدن دارند چون هم در مرکز هستند و بخصوص کرمان که نزدیک سواخل خلیج فارس و تنگه هرمز است. اشتباه بزرگ توسعه اراضی کشاورزی در این مناطق است در حالی بایست راندمان افزایش و بعد هم عدم توجه به بهینه سازی کشاورزی نتی. باید ادامه خودکفایی در چند محصول راهبردی مانند گندم برنج (در شمال) همشیه باشد. امنیت غذایی و دارویی از بدیهات وظایف یک حکومت ملی است.
ناشناس۳۰۰۵۳۶۰۹:۴۰:۱۷ ۱۳۹۷/۱/۲۳
ارز در کشوری تک نرخی است که به همه نیاز‌ها پاسخ داده بشود و اصولا مردم به پول ملی‌شان بدبین نباشند و از نگهداری این پول ترسی نداشته باشند. در غیر این صورت خیلی زود بازار‌های چند گانه یا به اصطلاح سیاه شکل میگیرد، حتی اگر تمام نیروی انتظامی بسیج بشوند.
ناشناس۳۰۰۶۱۶۱۱:۰۸:۲۱ ۱۳۹۷/۱/۲۳
ارامش قبل از طوفان
ناشناس۳۰۰۹۱۶۱۵:۲۶:۴۵ ۱۳۹۷/۱/۲۳
نشون میده که اگر دولت بخواهد جلو خیلی از کارهای خلاف دیگر راهم میتواند بگیرد مثل حقوقهای نجومی مثل هزینه های سرسام آور پزشکی مثل قاچاق کالا مثل ...
ناشناس۳۰۳۰۷۰۱۷:۵۴:۱۴ ۱۳۹۷/۱/۲۵
من میخوام ریال بی ارزش را تبدیل به دلار کنم و در خارج ملک بخرم. الان دقیقا چه کار کنم. ۲۰ هزار دلار کم دارم.هیچکس همون دلار ۵۲۰۰ تومنی را هم نمی فروشد.
ناشناس۳۰۴۰۱۲۱۴:۴۷:۳۹ ۱۳۹۷/۱/۲۶
این کار به این معنا هست که به جای "حل سوال سخت صورت مساله را پاک می کنند) مشکل پابرجاست
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. مصوبه‌ای برای نخبه کشی دانش‌آموزان /مخالفت گسترده با تأثیر قطعی 30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

 2. ترامپ خطاب به روحانی: هرگز آمریکا را تهدید نکن

 3. ابعاد یک ماجرای بسیار افتخارآمیز

 4. توطئه خطرناک نومحافظه کاران آمریکا علیه ایران

 5. سید عباس موسویان میهمان ویژه الف/ سؤالات خود را درباره بانکداری اسلامی و بدون ربا از او بپرسید

 6. روحانی: باید بکوشیم تا مردم نسبت به آینده، هیچگونه نگرانی نداشته باشند/ دولت همچنان پای وعده‌های خود ایستاده است

 7. ترامپ پاسخ تهدید روحانی را داد  

 8. عقبایی در واکنش به طرح آخوندی: تعزیراتی کردن اجاره مسکن جواب نمی‎دهد/افزایش ۱۰درصد ضمانت اجرا ندارد

 9. نهاوندیان: اینکه دهن به دهن بدون مبنا نرخ ارز را بالا ببریم، درست نیست

 10. مهران مدیری برای ساختن فیلم وام گرفت و خانه اش را وثیقه گذاشت  

 11. سیف تا آخر هفته می‌رود؟ / اسامی جایگزین‌های احتمالی

 12. آخوندی: بنگاه‌های بزرگ اروپا ریسک رویارویی با آمریکا را نمیپذیرند و قطعا یکی یکی از ایران می‌روند

 13. راز تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای آخوندی در تعیین سقف اجاره مسکن چیست؟

 14. پمپئو: در صورت تغییر رفتار ایران با این کشور مذاکره می‌کنیم/ یک‌سوم ایرانیان زیر خط فقر هستند/ فشار حداکثری اقتصادی بر ایران وارد می‌کنیم

 15. بطحایی: از والدینی که کارنامه فرزندشان را گروکشی کردند عذرخواهی می‌کنم/ حل مشکل دوپینگ کنکور

 16. سکه همچنان در مسیر صعود؛ قیمت ۳ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان + قیمت ارز

 17. ظریف: منتظر تصمیم نظام درباره بسته پیشنهادی اروپا هستیم

 18. تیتر «وطن امروز» و «کیهان» در واکنش به صحبت‌های دیروز روحانی  

 19. آخرین مهلت دسترسی «هاتگرام» و «طلاگرام» به تلگرام

 20. ابتکار: از ظریف بابت انتخاب دومین سفیر خانم تشکر می‌کنم/ سومین سفیر زن معرفی خواهد شد

 21. وزیر بهداشت: با کمبود برخی داروهای بیماران خاص مواجه هستیم

 22. پرونده قیمت بنزین در آینده باز است

 23. مدرنیته علیه مرجعیت

 24. هشدار رئیس سابق سازمان انرژی اتمی درباره احتمال بازید از مراکز نظامی

 25. اقدام غیراخلاقی آدیداس در قبال ایران

پربحث‌های دیروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 3. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 4. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 5. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 6. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 7. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 8. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 9. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 10. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 11. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 12. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 13. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. ماجرای عکس حاشیه ساز مجمع/ روایت عجیب از دخالت خانواده وزیر سابق در تصمیم گیری های وزارتخانه/ شگفتی بی‌بی‌سی از محبوبیت رهبر انقلاب در عراق/ آخرین گمانه زنی ها درباره تغییرات کابینه

 17. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 18. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 19. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 20. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 21. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 22. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 23. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 24. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 25. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. مصوبه‌ای برای نخبه کشی دانش‌آموزان /مخالفت گسترده با تأثیر قطعی 30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. ترامپ خطاب به روحانی: هرگز آمریکا را تهدید نکن

 5. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 6. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 7. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 8. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 9. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 10. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 11. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 12. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 13. صنعت برق کشور و چند نکته

 14. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 15. ابعاد یک ماجرای بسیار افتخارآمیز

 16. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 17. توطئه خطرناک نومحافظه کاران آمریکا علیه ایران

 18. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 19. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 20. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 21. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 22. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 23. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 24. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 25. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

پربحث‌های امروز

 1. سید عباس موسویان میهمان ویژه الف/ سؤالات خود را درباره بانکداری اسلامی و بدون ربا از او بپرسید

 2. عقبایی در واکنش به طرح آخوندی: تعزیراتی کردن اجاره مسکن جواب نمی‎دهد/افزایش ۱۰درصد ضمانت اجرا ندارد

 3. نهاوندیان: اینکه دهن به دهن بدون مبنا نرخ ارز را بالا ببریم، درست نیست

 4. سیف تا آخر هفته می‌رود؟ / اسامی جایگزین‌های احتمالی

 5. آخوندی: بنگاه‌های بزرگ اروپا ریسک رویارویی با آمریکا را نمیپذیرند و قطعا یکی یکی از ایران می‌روند

 6. راز تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای آخوندی در تعیین سقف اجاره مسکن چیست؟

 7. سکه همچنان در مسیر صعود؛ قیمت ۳ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان + قیمت ارز

 8. پرونده قیمت بنزین در آینده باز است

 9. ۲۳ دستاورد اقتصادی دولت اعلام شد

 10. چرا بازار ثانویه نتوانست ثبات را به نرخ ارز بازگرداند؟

 11. پشت پرده قطعی‌های آب و برق

 12. هشدار نماینده مجلس به سران سه قوه در مورد حقوق مدیران زیر مجموعه‌شان

 13. ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

 14. سه راهکار دیده بان شفافیت و عدالت برای حل بحران مسکن/ اختصاص بیش از یک‌سوم درآمد خانوار برای مسکن و 31 سال انتظار برای صاحب‌خانه شدن/ افزایش چشمگیر تعداد خانه‌های خالی

 15. حباب قیمت خودرو چند درصد است؟

 16. نهاوندیان: شرایط اقتصادی کشور ویژه است

 17. استیضاح کرباسیان به هیات رئیسه مجلس رسید

 18. صحبت‌های جهانگیری در مورد ساکنان مناطق محروم

 19. تشکیل 50 پرونده قاچاق ارز در شش ماه گذشته

 20. طرح تحقیق و تفحص از وزارت اقتصاد و دارایی + جزئیات

 21. راهکار های ایمن سازی ساختمان در برابرآتش سوزی نما

 22. گزارشی از آخرین قیمت انواع فرش ماشینی در بازار

 23. جدول برنامه قطعی برق امروز تهران اعلام شد

 24. گفت‌وگوی صریح «10:10 دقیقه» با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس  

 25. ستاره خلیج فارس؛ ستاره‌ای برای دوران تحریم

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 2. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 3. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 4. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 5. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 6. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 7. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 8. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 9. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 10. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 11. معاون اقتصادی رئیس‌جمهور: نرخ ارز متعادل می‌شود

 12. استیضاحی که در دستور کار قرار نگرفت

 13. دستگیری ۳۰۰ نفر از مخلان بازار سکه و ارز

 14. حاجی دلیگانی: "نفت برابر غذا" طرح ناشیانه برخی مسئولان مرعوب است

 15. انتخاب رئیس FATF به عنوان مامور اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 16. پاسخگویی زنگنه درباره آتش سوزی پالایشگاهها، توزیع نامناسب قیر آسفالت و نخریدن لوله های تولید داخل در صحن مجلس

 17. معرفی هفت عضو کابینه برای پاسخ به سوالات نمایندگان از رئیس جمهور+ اسامی

 18. وزیر اقتصاد: علیه فراریان مالیاتی اعلام جرم می‌کنیم

 19. شرکت توانیر: خاموشی‌ها روند افزایشی نخواهد داشت

 20. جعفرزاده ایمن آبادی: ۲ هزار خودرو غیرقانونی ترخیص شده است

 21. مأموریت لاریجانی به کمیسیون‌های مجلس

 22. صرفه‌جویی مصرف برق به خانه ملت رسید

 23. ارائه 8 راهکار برای کامیون‌داران

 24. ایرانی‌ها در رتبه سوم خریداران خانه در ترکیه

 25. ایران خودرو: محصولات ثبت نامی تحویل داده میشود

پربحث‌های هفته

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. صنعت برق کشور و چند نکته

 3. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 4. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 5. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 6. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 7. سید عباس موسویان میهمان ویژه الف/ سؤالات خود را درباره بانکداری اسلامی و بدون ربا از او بپرسید

 8. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 9. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 10. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 11. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 12. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 13. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 14. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

 15. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 16. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 17. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 18. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 19. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 20. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 21. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 22. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

 23. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 24. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 25. آذری جهرمی: فساد در زیرمجموعه را باید داد بزنیم/ یک پیر زن در دهات می آورند و همه تخلفات را به نام او انجام می دهند/دولت الکترونیک این نیست

آخرین عناوین