سپینو-مگنت

کشف حجاب در کلاس بازیگری اشکان خطیبی

گروه فرهنگی الف،   3970122036 ۴ نظر، ۲ در صف انتشار و ۴۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

در اولین روزهای نوروز که رسانه‌ها در حالت نیمه تعطیل بودند و مردم نیز به دلیل دید و بازدید عید چندان توجهی به اخبار نداشتند ویدیویی از یک کلاس بازیگری پخش شد که نشان از نداشتن حجاب دختران در آن داشت.

به گزارش الف به نقل از جوان آنلاین در اولین روزهای نوروز که رسانه‌ها در حالت نیمه تعطیل بودند و مردم نیز به دلیل دید و بازدید عید چندان توجهی به اخبار نداشتند، اشکان خطیبی در صفحه اینستاگرامش ویدئوی کوتاه چند دقیقه‌ای از کلاس بازیگری‌اش را منتشر کرد. در این ویدئو گروهی از دختران نوجوان بدون حجاب در کنار پسران مشغول تمرین تئاتر بودند.  این ویدئو که بعد از بازخورد‌های منفی درباره نوع پوشش و عدم رعایت حجاب اسلامی از صفحه مجازی این بازیگر حذف شد، هیچ واکنشی را در میان مدیران وزارت ارشاد در پی نداشت.

یک موسسه خاص با رانت ویژه

آموزشگاه‌های هنری که روزگاری برای سبقت گرفتن از یکدیگر با تمام توان در حوزه تبلیغات فعالیت می‌کردند این روزها با گسترش و تثبیت فضای مجازی و از رونق افتادن تبلیغات مکتوب و حضوری به تنها راه باقی‌مانده که همان ارائه نام‌ها و به خدمت گرفتن سوپراستارهای سینمایی و تئاتری هستند روی آورده‌اند اما در این میان آموزشگاه «خانه بامداد» با معرفی سلسله نام‌ها و فهرست‌های دهن‌پر کن که تحت بهترین شرایط هم حاضر به تدریس در دانشگاه‌های مطرح و به نام کشور نبوده گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده است؛ آموزشگاهی که خروجی و محصولش به‌سرعت و با پایان دوره‌های آموزشی و حتی بعضاً حین آموزش با حمایت همان اساتید آن ‌هم به‌صورت گروهی به پروژه‌های حرفه‌ای دعوت‌شده و به‌نوعی وارد سطح اول تئاتر و سینما کشور می‌شوند. در این میان نکته جالب این است که متوجه شویم یکی از اعضای مهم این آموزشگاه همسر فیلمساز اسکار گرفته ایرانی است که از قضا از ارتباطات فراوان و گسترده بین‌المللی نیز برخوردار است و ظاهراً این آموزشگاه نیز در حوزه بین‌الملل و البته و بازهم چراغ خاموش با برخی نهادهای به ‌ظاهر فرهنگی و هنری خارج نشین در حال مراوده و فعالیت است. پرسش این است که آیا واقعاً هیچ گونه نظارتی روی فعالیت‌های این آموزشکده‌های هنری در کشور وجود دارد یا نه؟

چه کسی در ارشاد مطلع است؟

برای پیگیری این موضوع ابتدا با «قاسم خورشیدی» مدیر کل حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تماس گرفتیم و پرسیدیم که آیا حراست وزارت ارشاد تا کنون در خصوص انتشار این ویدئو واکنشی داشته و تذکری به این آموزشکده هنری داده شده است یا خیر؟ خورشیدی گفت: مسئولیت مجوز دادن و نظارت بر آموزشکده‌های هنری و بازیگری با معاونت هنری وزارت ارشاد است که ظاهراً در خصوص انتشار این ویدئو هم اقداماتی صورت گرفته و برای پیگیری بیشتر باید با معاونت هنری تماس بگیرید.

در ادامه با معاونت هنری تماس گرفتیم و با «شهرام کرمی» مدیر کل هنرهای نمایشی در خصوص انتشار این ویدئو در فضای مجازی و تصمیم مدیران ارشاد پرسیدیم که کرمی جواب داد: ما و حراست معاونت هنری این موضوع را پیگیری کردیم و متوجه شدیم این آموزشکده سینمایی است و ربطی به مرکز هنر‌های نمایشی و معاونت هنری ندارد و شما باید از دوستان سازمان سینمایی درخصوص فعالیت این آموزشکده پرس و جو کنید. اگر این آموزشکده بازیگری تئاتر بود، حتماً ما پاسخگو بودیم ولی مجوز فعالیت این آموزشکده را سازمان سینمایی صادر کرده است و همان ها هم باید پاسخگوی تخلفات این آموزشکده‌ها باشند، سپس با سازمان سینمایی تماس گرفتیم و متوجه شدیم «خانه بامداد» اساساً آموزشکده سینمایی نیست و یک موسسه فرهنگی- هنری چند منظوره است که مجوز آن را مستقیماً وزارت ارشاد صادر می‌کند. بعد از آن بود که با یکی دیگر از مدیران ارشاد تماس گرفتیم. «شریفی قادری» مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی- هنری وزارت ارشاد به «جوان»، گفت: نظارت بر آموزشکده‌های هنری به ما ربطی ندارد و مربوط به اداره کل ارشاد استان تهران است ولی باید بگوییم که در همه موسسه‌های فرهنگی- هنری دوربین اماکن هم نصب شده است که احیاناً تخلفی صورت نگیرد، حالا اینکه چطور این موسسه چنین ویدئویی را ضبط و منتشر کرده است نمی‌دانم. با پیگیری ماجرا تماسی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران داشتیم و موفق شدیم با خانم «رحمتی» کارشناس مدیریت و بازرسی عملکرد اداره کل ارشاد استان تهران گفت‌و گویی داشته باشیم. رحمتی در پاسخ به این سوال که آیا شما ویدئوی مربوط به یکی از آموزشکده‌ها (موسسه فرهنگی) را که هنرجویان آن مختلط و کشف حجاب کرده‌اند، دیده‌اید یا نه؟گفت: نه من چنین ویدئویی را ندیده‌ام. 

وی در خصوص اینکه آیا اصلاً نظارتی روی آموزشکده‌های هنری وجود دار یا نه؟ گفت: ما براساس ضوابط مجوز می‌دهیم، در خصوص نظارت هم اگر گزارشی از تخلفی به دست ما برسد، حتماً اقدام می‌کنیم که در این خصوص اصلاً گزارشی به دست ما نرسیده است. رحمتی افزود: درباره این ویدئو و انتشار آن هم ابتدا باید بررسی کنیم ببینیم موضوع چیست و اگر تخلفی صورت گرفته باشد، حتماً برخوردهای لازم و قانونی را صورت می‌دهیم. آخرین مرجع قانونی که «جوان» برای پیگیری این ماجرا با آن تماس گرفت، البته به نتیجه نیز نرسید، بخش صدور مجوز موسسات فرهنگی چند منظوره بود. این بخش از وزارت ارشاد نیز از صدور مجوز برای موسسه مذکور اعلام بی‌اطلاعی کرد، البته به دلیل غیبت مدیر بخش مربوطه، امکان کسب اطلاعات بیش از این به وجود نیامد! اما بررسی‌ها و تحقیقات میدانی، ما را به پرسشی مهم و اساسی می‌رساند و آن اینکه هنرجویان و فارغ‌التحصیلان با چنین شرایط تحصیلی و آن‌ هم با چنین شتابی برای ورود به پروژه‌های مهم قرار است در آینده نه‌چندان دور و دیر و بعد از چهره‌شدنشان چه‌کار مهم و چه ماموریت خواسته و ناخواسته‌‌ای را انجام دهند؟ آیا چراغ خاموش بودن و مانور تبلیغاتی ندادن برای هنرجویان جوان و نوجوان علاقه‌مند در چنین فضای غیراخلاقی و غیرقانونی جز نسوزاندن و حفظ آنان برای اهداف مهم‌تری از سوی برنامه ریزان و سیاستگذاران آن آموزشگاه نمی‌تواند باشد؟ و الا چرا یک آموزشگاه نباید به چنین خروجی‌هایی افتخار و آنان را به همگان معرفی کند؛ رویه‌ای که سال‌های سال است در تمامی و اغلب آموزشگاه‌های هنری و معتبر کشور در حال انجام است.
آیا چنین فعالیت مشکوکی نباید برای مسئولان امر محلی از اعراب داشته باشد و اصطلاحاً شاخک‌هایشان را تیز کند؟

حتی تلویزیون هم خواب بود

بی‌تردید اولین و محتمل‌ترین گزاره موجود از بررسی‌ها و تحقیقات میدانی، ما را به این نقشه راه می‌رساند که تزریق بی‌سروصدای چنین فارغ‌التحصیلانی قرار است صف‌آرایی جدیدی را در مقابل هنرجویان برآمده از نهادهای هنری متعهد به کشور و نظام قرار دهد؛ گزاره‌ای که وقتی ارتباطات این آموزشگاه را با برخی شرکت‌ها و گروه‌های به‌ظاهر فرهنگی- هنری خارج‌نشین مشخص می‌شود، بسیار گل‌درشت و محتمل باید شمرد. نکته تاسفبار این موضوع این است که همین آقای بازیگر در همین ایام نوروز مجری یکی از برنامه‌های پرهزینه و البته بی‌خاصیت تلویزیون بود. واقعاً آیا در صداو سیما هم هیچ نظارتی وجود ندارد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

هادی۲۹۹۹۰۷۱۵:۴۱:۳۲ ۱۳۹۷/۱/۲۲
بزرگواران اگر میخواهید چنین فعالیت هایی داشته باشید باید به قوانین کشور احترام بگذارید... احترام به قانون نشانه شعور شماست
ناشناس۳۰۰۰۱۱۱۶:۴۳:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۲
الان کفن پوشان میان وسط
سزوش۳۰۰۳۶۱۲۳:۴۸:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۲
واقعا نقد وانتقاد خوبی بود
ناشناس۳۰۰۳۷۲۰۰:۰۲:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۳
فقط اعدام!
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 5. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 6. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 7. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 8. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 9. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 10. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 11. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 12. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 13. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 17. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 18. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 19. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 20. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 21. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 22. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 23. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 24. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 25. رئیس شورای شهر: جمعیت تهران به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 3. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 4. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 5. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 6. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 7. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 8. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 9. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 10. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 11. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 12. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 13. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 14. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 15. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 16. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 17. مدیرعامل ثامن‌الحجج در لباس زندان

 18. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 19. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 20. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 21. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 22. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 23. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 24. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 25. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 3. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 4. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 9. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 10. صنعت برق کشور و چند نکته

 11. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 12. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 13. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 14. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 18. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 19. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 20. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 21. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 22. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 23. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 24. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 25. انحصار، آفت بازار وکالت

پربحث‌های هفته

 1. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 2. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 3. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 4. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 5. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 6. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 7. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 8. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 9. حادثه ناگوار برای بهاره رهنما +عکس

 10. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 11. جزئیات تازه از اقدامات «س.ح»؛ زورگیری، تعرض و اخاذی شاهکارهای آقای خواننده پاپ+عکس

 12. آیت‌الله مرتضی تهرانی دار فانی را وداع گفت

 13. حادثه برای بهاره رهنما در صحنه نمایش+عکس

 14. صداوسیما برای پخش «بیراهه» تذکر گرفت

 15. علیرضا فغانی ممنوع‌التصویر نیست

 16. انواع اجل و معانی آن را بشناسید/ مرگ یک لحظه جلو و عقب می شود؟

 17. ممانعت از ورود دختر محجبه مسلمان به باشگاه ورزشی در دوسلدورف

 18. کنایه رشید پور به حسام الدین آشنا / کاش عضو شورای نظارت بر بانک مرکزی بودین! +فیلم  

 19. به بهانه‌ی سفر ۱۰ ساله‌ی "خسرو شکیبایی"

 20. علت و زمان خلق جهنم چه بود؟

 21. آخرین وضعیت سلامتی سپند امیرسلیمانی

 22. برج‌سازی در بافت تاریخی کرمان

 23. «احسان علیخانی» امروز به «حالا خورشید» می‌رود

 24. جزئیات جدید از فیلم «ما همه با هم هستیم» کمال تبریزی + تصاویر

 25. روزگار غریب «فرزند هرات»؛ واکنش‌ها به یک خبر تلخ ادامه دارد

آخرین عناوین