سپینو-مگنت

آشفتگی در بازار بلیت هواپیما / فریبی به‌نام بلیت20 هزار تومانی

محمد سیاح ، گروه اقتصادی الف،   3970121035 ۹ نظر، ۸ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
 آشفتگی در بازار بلیت هواپیما / فریبی به‌نام بلیت20 هزار تومانی

تعطیلات نوروزی همیشه برای عده‌ای سودآور بوده و هست. عده زیادی از این فرصت برای مسافرت استفاده می‌کنند. البته هر سال این اتفاق که قیمت‌ها همزمان با شروع مسافرت‌های نوروزی افزایش می‌یابد به یک سنت نامبارک تبدیل شده و همین موضوع باعث می‌شود تا برخی از مردم با توجه به شرایط مالی‌ای که دارند نتوانند در این ایام و اوج افزایش هزینه‌ها به مسافرت بروند. از این رو عده‌ای همیشه هستند که برای مسافرت به دنبال قیمت‌های کمتر می‌گردند.


همین موضوع باعث شده تا آژانس‌های مسافرتی -که با استفاده از رانت، بلیت‌های هواپیماها، قطارها و اتوبوس‌ها را به‌صورت چارتری می‌خرند- دست به تعیین قیمت‌هایی بزنند که هر لحظه با لحظه‌ای دیگر متفاوت است. قبل از تعطیلات قیمت بلیت هواپیما برای رفتن به سمت مقاصد گردشگری پرمسافر در برخی از خطوط به یک میلیون تومان هم رسید. با این حال بعد از پایان تعطیلات بلیت‌های زیادی روی دست آژانس‌ها و شرکت‌های گردشگری مانده که باید به پول تبدیل می‌شد.

فریبی به‌نام بلیت20 هزار تومانی


خیلی از این شرکت‌ها برای اینکه بتوانند بلیت‌هایی را که خریده‌اند بفروشند تبلیغات گسترده‌ای را ترتیب دادند، در این آگهی‌ها که بر پایه وسوسه مردم آماده شده بودند، قیمت بلیت‌ها برای مقاصد پرطرفداری همچون استانبول و جزیره کیش به 20‌هزار‌تومان هم رسید. خیلی از مسیرهای گردشگری مانند کیش پر شد از مسافرانی که نمی‌خواستند این بلیت را از دست بدهند یا اینکه کسانی بودند که قبلاً قدرت خرید بلیت را نداشتند، اما در واقع این بلیت طعمه‌ای برای سرکیسه کردن مردم در زمان برگشت بود.


خانمی که یکی از مسافران به جزیره کیش بوده و حالا در این جزیره بلاتکلیف مانده است با انتشار ویدئویی در فضای مجازی درباره این اتفاق گفته است: «من و خیلی از افراد دیگر با بلیت 20‌هزار‌تومانی به جزیره کیش آمدیم و بعد از چند روزی که قصد برگشت داریم با وجود خریداری قطعی بلیت برگشت این بلیت کنسل شده است.»


او ادامه می‌دهد: «حالا بعد از چند روز که قصد بازگشت داریم قیمت بلیت را به 800 هزار تومان رسانده‌اند و اصلاً پرواز هم برای چند روز آینده موجود نیست، از طرفی خیلی از مردم هم چون پول نداشتند شب را در فرودگاه گذراندند، هیچ‌کسی هم برای ساماندهی و جوابگویی به مردم حاضر به پاسخگویی نشده است.»


اینکه شرکتی گردشگری به خود اجازه می‌دهد مسافران پروازی را -که حتی بلیت برگشت خود را تهیه کرده‌اند- به همین راحتی در منگنه بگذارد چنانچه باید برای برگشت‌شان 40 برابر هزینه‌ اعلام‌شده را بپردازند، آیا نامی غیر از باج‌گیری دارد؟
خیلی از این افراد مجبورند یا از کسی پولی قرض کنند یا هر کار دیگری که ثمره اعتماد بی‌جای خود مردم به تبلیغات دروغین و فریبکارانه شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی و همچنین قانون‌شکنی این شرکت‌هاست که در سایه بی‌توجهی مسوولان به راحتی رقم می‌خورد.


خواب سازمان حمایت
شرکت‌های گردشگری و همچنین هواپیمایی با استفاده از قانون چارتر کردن بلیت هواپیما و همچنین آزاد بودن نرخ بلیت به راحتی سر مسافران را می‌برند و جیب آنها را تیغ می‌زنند. خیلی‌ها ممکن است بگویند وقتی شرایط این‌گونه است و مردم از آن استقبال می‌کنند؛ حق‌شان است که این بلا به سرشان بیاید، اما باید به این نکته توجه داشت که همه مردم در هر سطحی که باشند باید به امکانات و خدمات دسترسی داشته باشند.


در این بین سازمانی به‌نام حمایت از حقوق مصرف‌کننده وجود دارد که با نبودنش زیاد فرقی ندارد، فلسفه تشکیل این سازمان حضور در مقاطعی است که حقوقی از مصرف‌کننده در هر صنف و دسته‌ای ضایع شده باشد اما به نظر می‌رسد از این سازمان چیزی جز یک اسم باقی نمانده است. اسمی که حتی باعث حساب بردن سوپرمارکتی در کوچه پس کوچه‌های دور افتاده هم نمی‌شود.


کلاهبرداری و سوء‌استفاده از موقعیت مردم از سوی شرکت‌های هواپیمایی و گردشگری مختص این ایام نیست و در واقع هرسال در این زمان‌ها شاهد اینگونه اتفاقات هستیم و در عین ناباوری شاهد رشد روزافزون آن هستیم. جاری شدن تخلف در کشور انگار به رویه‌ای عادی تبدیل شده و هیچ‌کس هم قصد ندارد کاری کند. مسلماً این مردم هستند که بیشترین ضربه را از این ماجرا می‌خورند و همیشه هزینه‌های بیشتری را برای جبران خسارت‌های وارده می‌پردازند.


نتایج نظرسنجی ملی ایسپا می‌گوید 4/32درصد مردم ایران به‌دلیل مشکلات مالی در تعطیلات نوروز به سفر نرفته‌اند. با وضعیت اقتصادی موجود کشور، افزایش عوارض خروج از کشور و فریبکاری و باج‌گیری شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی به نظر می‌رسد باید منتظر افزایش این درصد در سال‌های آینده باشیم.

با رکود مسافرت‌های نوروزی به مقاصد گردشگری، شرکت‌های هواپیمایی و گردشگری -برای اینکه بتوانند بلیت‌هایی را که چارتر کرده‌اند بفروشند- به رسم هرسال آگهی‌های مختلفی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده و قیمت‌های باورنکردنی و البته اغوا‌کننده‌ای را تبلیغ می‌کنند. این کار سبب شده است تا کسانی که توان مالی کمتری داشتند یا منتظر تخفیف برای مسافرت بودند از این بلیت‌ها استفاده کنند، اما صاحبان تور و بلیت‌ها نقشه دیگری هم برای مردم داشتند.
منبع: صبح نو 
الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۹۸۱۵۹۰۹:۴۴:۵۷ ۱۳۹۷/۱/۲۱
اینجا ایرانه بابا. این چیزها عادیه
ناشناس۲۹۸۲۰۵۱۰:۲۱:۴۰ ۱۳۹۷/۱/۲۱
مگه میشه بلیط برگشت را قطعی خریده باشه، پرواز کنسل بشه و برای پرواز جایگزین پول بگیرند. چنین چیزی امکان ندارد.
ناشناس۲۹۸۲۶۰۱۰:۴۹:۳۶ ۱۳۹۷/۱/۲۱
مملکت بچاپ بچاپ
ناشناس۲۹۸۲۶۹۱۰:۵۶:۰۵ ۱۳۹۷/۱/۲۱
این روزها وعده دادن وعمل نکردن مسئولان به اژانسها هم سرایت کرده
ناشناس۲۹۸۳۲۸۱۱:۵۱:۲۹ ۱۳۹۷/۱/۲۱
کلاهبرداری در ایران جرم نیست.
م فلاح۲۹۸۳۴۷۱۱:۵۷:۵۰ ۱۳۹۷/۱/۲۱
این هموطنان عزیز خودشان هم باید عاقلانه تصمیم بگیرند و به اسانی فریب نخورند و طمع نکنند بعد که گرفتار شدند مشکلات زیادی برای خود و خانواده و جامعه ایجادمی کنند . نهاد های نظارت کننده هم به تبلیغات اغراق امیز و وسوسه کننده بی تفاوت نباشند
amin۲۹۸۳۹۹۱۲:۳۷:۳۲ ۱۳۹۷/۱/۲۱
...یکی از دوستان من یکی از این به مشکل خورده ها بود...به محض رسیدن به خونه....به دفتر خدمات گردشگری رفت سه نفر را مضروب کرد کار به جنجال و پلیس کشید
فرهنگ۲۹۸۴۰۶۱۲:۴۱:۲۱ ۱۳۹۷/۱/۲۱
بعد از کنسل شدن بلیط توسط هواپیمایی با خیال راحت بلیط با هر نرخی بود بخرید و برگردید بعد شکایت کنید سازمان هواپیمایی زیر دو هفته مابقی پول بلیط جدید رو مجبورا بریزن حسابتون واسه من این اتفاق افتاده بود
ناشناس۲۹۸۴۵۷۱۳:۲۰:۲۱ ۱۳۹۷/۱/۲۱
در هیچ کشور دنیا ندیدم مردم یک کشور این قدر نسبت به هم با فریب و حقه جهت منفعت پولی برخورد نمایند . جالب است بهترین دین و فرهنگ غنی و ......................... در دنیا زبان زدیم .
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 5. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 6. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 7. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 8. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 9. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 10. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 11. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 12. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 13. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 17. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 18. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 19. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 20. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 21. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 22. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 23. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 24. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 25. رئیس شورای شهر: جمعیت تهران به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 3. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 4. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 5. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 6. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 7. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 8. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 9. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 10. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 11. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 12. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 13. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 14. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 15. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 16. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 17. مدیرعامل ثامن‌الحجج در لباس زندان

 18. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 19. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 20. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 21. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 22. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 23. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 24. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 25. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 3. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 4. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 9. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 10. صنعت برق کشور و چند نکته

 11. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 12. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 13. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 14. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 18. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 19. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 20. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 21. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 22. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 23. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 24. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 25. انحصار، آفت بازار وکالت

پربحث‌های امروز

 1. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 2. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 3. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 4. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 5. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 6. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 7. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 8. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 9. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 10. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 11. استیضاحی که در دستور کار قرار نگرفت

 12. دستگیری ۳۰۰ نفر از مخلان بازار سکه و ارز

 13. حاجی دلیگانی: "نفت برابر غذا" طرح ناشیانه برخی مسئولان مرعوب است

 14. انتخاب رئیس FATF به عنوان مامور اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 15. معرفی هفت عضو کابینه برای پاسخ به سوالات نمایندگان از رئیس جمهور+ اسامی

 16. وزیر اقتصاد: علیه فراریان مالیاتی اعلام جرم می‌کنیم

 17. شرکت توانیر: خاموشی‌ها روند افزایشی نخواهد داشت

 18. جعفرزاده ایمن آبادی: ۲ هزار خودرو غیرقانونی ترخیص شده است

 19. مأموریت لاریجانی به کمیسیون‌های مجلس

 20. صرفه‌جویی مصرف برق به خانه ملت رسید

 21. دستگیری عامل پرداخت تسهیلات بانکی غیرمجاز ۸ میلیاردی

 22. پاسخگویی زنگنه درباره آتش سوزی پالایشگاهها، توزیع نامناسب قیر آسفالت و نخریدن لوله های تولید داخل در صحن مجلس

 23. قیمت انواع میوه در بازار + جدول

 24. پورابراهیمی: مشکلات اقتصادی تا دو هفته آینده تعدیل می‌شود

 25. عربستان صادرات نفت را کاهش می دهد

پربحث‌های دیروز

 1. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 2. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 3. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 4. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 5. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 6. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 7. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 8. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 9. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 10. بانک مرکزی؛ بعد از رسیدگی به پرونده ثامن‌الحجج درباره جزئیات آن اطلاع‌رسانی می‌کنیم

 11. توکلی: فاسدها قوی شده‌اند/ عبدی: یک‌ سر عمده‌فسادها به بانک‌ها ختم می‌شود

 12. متهم پرونده ثامن الحجج: از مهران مدیری وثیقه خانه اش را گرفتند  

 13. معاون علمی رئیس‌جمهور: بیش از ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم

 14. در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی چه گذشت؟

 15. باز هم فضای مجازی و باز هم شایعه کمبود بنزین/ شهبازی: بنزین اضافی هم داریم

 16. کواکبیان: دولت برای تغییر تیم اقتصادی و افراد ناکارآمد دست به کار شود

 17. قیمت انواع میوه در بازار + جدول

 18. تحریم نفتی ایران و تصمیم مشتریان/ آمریکا عقب خواهد نشست؟

 19. رصد مشکلات اقتصادی درستادمقابله باتحریم

 20. چرا دولت از اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت درباره FATF عصبانی است؟

 21. آغاز پیش‌پرداخت کارمزد در جایگاه‌های سوخت از فردا

 22. مجلس و دولت پیشنهادی برای بنزین دونرخی دارند؟

 23. ممنوعیت تازه در بازار قراردادهای آتی سکه طلا

 24. جلسه ویژه در بانک مرکزی برای تعیین تکلیف ارز مسافرتی

 25. آیا آمریکا می‌تواند صادرات نفتی ایران را کاملا قطع کند؟

پربحث‌های هفته

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. صنعت برق کشور و چند نکته

 3. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 4. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 5. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 6. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 7. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 8. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 9. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 10. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 11. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 12. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 13. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 14. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 15. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 16. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

 17. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 18. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 19. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 20. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 21. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 22. آقای «خ» کجاست؟

 23. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 24. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 25. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

آخرین عناوین