سپینو-مگنت

در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای روحانی: فکر می‌کنند ما برای مشکلات راه حل نداریم/ ساختمان برجام مقاوم مانده است

گروه سیاسی الف،   3970120087 ۳۲ نظر، ۴ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
روحانی: فکر می‌کنند ما برای مشکلات راه حل نداریم/ ساختمان برجام مقاوم مانده است

رییس‌جمهور با اشاره به معرفی دستاوردهای جدید در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای، گفت:این پیام روشنی برای برخی از دوستانی که گاهی بدون دقت حرف می‌زنند و فکر می‌کنند در دولت یازدهم و دوازدهم حرکت هسته‌ای ما کند شده است.

به گزارش الف حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در مراسم دوازدهمین سالروز ملی فناوری هسته ای، با تبریک این روز ملی مبارک به همه ملت ایران و بویژه دانشمندان کشور و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای گفت: شهدای هسته ای، جان خود را برای افتخار ملی فدا کردند و  از همه کسانی که در دوره ها و دولتهای مختلف برای توسعه فناوری هسته ای گام برداشتند، تقدیر می کنیم.

 رییس جمهور با اشاره به اینکه  از سال 1360 در کنار مسئولین و محققین این رشته به تناسب مسئولیت های خود در مجلس شورای اسلامی و شورایعالی امنیت ملی حضور داشته و کاملا از تلاش های استوار محققان برای عبور از مسیر های سخت آگاه و آشنا است، افزود: گزارش امروز از دستاوردها و پروژه هایی که افتتاح و رونمایی شد، پیام خیلی روشنی برای برخی کسانی دارد که گاهی بدون دقت حرف می زنند. بعضی فکر می کنند در دولتهای یازدهم و دوازدهم حرکت هسته ای ما کند شده و سانتریفیوژها نمی چرخند و یا کند می چرخند.

دکتر روحانی اظهار داشت: می خواهم با صراحت و شفافیت به ملت بزرگ ایران اعلام کنم که صنعت هسته ای ما امروز با توان و دقت بیشتر و محاسبه دقیق تر و سرعت بیشتر نسبت به دیروز در حال حرکت است. ما پارسال 43 پروژه در عرصه هسته ای افتتاح کردیم و دستاوردهایش را نیز شاهد بودیم و امسال 83 پروژه افتتاح شد که این نشانگر آن است که در مسیر فناوری علمی،  راه خودمان را ادامه دادیم و خواهیم داد.

رییس جمهور با بیان اینکه یکی از وظایف مهم دولت و مسئولین آن است که فضا را برای اندیشمندان و دانشمندان در رشته های مختلف علمی فراهم کنند، تصریح کرد: امروز اقتصاد و زندگی ما دانش بنیان است و کسب و کار ما هم به تدریج دانش بنیان خواهد شد. بیش از سه هزار شرکت دانش بنیان در طول چند سال اخیر مشغول فعالیت شدند و دارای درآمدهای فراوانی هستند و مراکز تحقیقاتی، پردیس ها و شرکتهای دانش بنیان ما امروز با سرعت بسیار تحسین برانگیزی در مسیر علم و دانش و توانمندی کشور تلاش می کنند.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: همه باید توجه داشته باشیم که یکی از اهداف مهم ما کسب قدرت و توان مشروع، یعنی اقتدار ملی است. اقتدار، قدرتی مشروع و مفید برای کشور و جامعه است؛ قدرتی که مبنایش تهدید، زورگویی و تجاوز نیست  بلکه قدرتی است مشروع برای منافع ملی و ثبات و امنیت منطقه ای و صلح جهانی. ما در مسیر کسب این اقتدار ملی، نیاز به قدرت نرم و سخت داریم که ترکیب صحیح این دو قدرت، قدرت هوشمند را برای ما می سازد.

رییس جمهور در ادامه سخنانش گفت: دیپلماسی و فعالیت دانشمندان هسته ای ما دو روی یک سکه هستند. از یک سو ما تلاش می کنیم تا به فناوری هسته ای به عنوان یک دانش و فناوری روز که برای انرژی، بهداشت و سلامت، کشاورزی، معادن و صنعت و برای مواد غذایی و امنیت غذایی ما لازم است و ضرورت دارد دست یابیم و در این مسیر تلاشهای خودمان را به شکل مستمر ادامه می دهیم که در مسیر این تلاشهای مستمر، قدرت علمی و فناوری برای ما ساخته می شود، اما از سوی دیگر و در کنار این قدرت، به قدرت دیپلماسی نیز نیاز داریم.

دکتر روحانی اضافه کرد: قدرت دیپلماسی همان هنری است که حق و قدرت ما را تثبیت می کند؛ حقی که بدخواهان می خواهند آن را متزلزل کنند یا از ما بگیرند یا در برخی مراجع بین المللی حق ما را نامشروع جلوه دهند. دیپلماسی حق ما را تثبیت می کند و نشان می دهد که ملت ایران، ملتی نیست که تنها در عرصه دفاع مقدس پیشتاز باشد و به خوبی از کشورش دفاع کند یا فقط در صحنه اقتصادی بتواند قدمهای مهم و موثری بردارد، بلکه منطق و استدلال کافی برای حرف زدن پای میز مذاکره را هم دارد و می تواند از لحاظ فنی، سیاسی و حقوقی با بزرگترین قدرتهای دنیا بر سر میز مذاکره بنشیند، حرف بزند و حق خود را تثبیت کند و به توافقی برسد که بتواند بار را از دوش مردم کم کند.

رییس جمهور اظهار داشت: دیپلماسی مسیر پیشرفت را برای مردم فراهم کرده و به راه ما سرعت می دهد و هزینه ما را کم می کند. بدون دیپلماسی هم می شود کار کرد، اما با هزینه بسیار بالا. دیپلماسی موانع را بر می دارد و به حرکت ما سرعت داده و هزینه های ما را کاهش می دهد و مسیر را برای دستیابی به منافع ملی کوتاه تر می کند.

دکتر روحانی تصریح کرد: ما به همه قدرتها نیاز داریم؛ ما قدرت نظامی، دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در سیاست داخلی و خارجی نیاز داریم. ما به قدرت سخت و قدرت نرم نیاز داریم. ما به اقتدار مشروع در سطح منطقه و جهان نیاز داریم اما بعضی ها فقط به یک روی سکه نگاه می کنند. این افراد خیلی راحت می توانند آن روی سکه را نیز ببینند اما حوصله ندارند پشت آن را نگاه کنند و فقط روی سکه را می بینند.

رئیس جمهور با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند ما تسلیم و تابع باشیم، گفت: برخی که شاید در میان آنها دشمنان هم باشند، می‌خواهند ما از منافع خود چشم‌پوشی کنیم، اما ما هیچ‌وقت به فکر رضایت و خشنودی بدخواهان و دیگران نبوده و نیستیم.

دکتر روحانی افزود: برای ما اول رضایت خداوند و بعد از آن خشنودی ملت ایران اهمیت دارد و برای همه ملت‌های جهان، آرزوی خوشبختی داشته و به آنها کمک می‌کنیم، کما اینکه دنیا شاهد بود، که برای کمک به ملت‌ها در برابر تروریسم ایستادیم و پشت تروریسم و آنهایی که این تروریست ها را پرورش داده و می‌خواستند از این گروه‌های تروریستی در راستای منافع خودشان در منطقه بهره‌برداری کنند، شکستیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه معلوم است دشمنان از ما ناراضی هستند و اگر مشکلی در جامعه ما بوجود آید آن را بزرگ جلوه می‌دهند و تصور می‌کنند که ما برای حل مشکلات‌مان راه‌حل نداریم، گفت: ما برای حل همه مشکلات دیروز، امروز و مشکلات احتمالی در آینده راه‌حل و برنامه‌ریزی داریم و همه باید بدانند که هر مشکلی در کشور ما بوجود بیاید، ملت ما از آن مشکل بزرگ‌تر و خدای قادر ما توان و قدرت‌اش بی‌نهایت است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه اتکای ما به خدا بوده و به ملت یکپارچه و متحد خود اطمینان داریم، خاطر نشان کرد: در طول سال‌های گذشته بدخواهان و دشمنان ملت ایران می‌خواستند اینطور در دنیا جلوه کنند که ایران به دنبال اهداف غیرقانونی و نامشروع بوده و حرف و عمل ملت ایران و مسئولان با هم فاصله دارد و می‌خواستند در قطعنامه‌های نابحق خود این کشور و ملت را سال‌ها زندانی کرده و با تحریم‌های غلط و غیرانسانی ملت ما را در فشار نگه دارند.

رئیس جمهور ادامه داد: آنها تصور می‌کردند که اگر یک سوی میز مذاکره 6 قدرت جهانی باشد، ما توان آن را نداریم که منطق خود را به کرسی بنشانیم و آنها می‌توانند تحریم‌های خود را ادامه دهند.

دکتر روحانی با بیان اینکه دانشمندان بزرگ و جوانان ایثارگر و فداکار در مراکز علمی و تحقیقاتی دستاوردهای بزرگی به دست آوردند، گفت: امروز در طول دو سال گذشته از برجام بیش از 130 دستاورد مهم در حوزه هسته‌ای  داریم.

رئیس جمهور افزود: برجام حرکت را کند نمی‌کند، بلکه ما توانستیم به واسطه برجام از امکان همکاری با دیگران نیز استفاده کنیم و امروز در بسیاری از پروژه‌ها با برخی کشورهای اروپایی، روسیه و چین، همکاری‌های خوبی داریم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه مراکز جدیدی در سایت فردو به بهره‌برداری خواهد رسید و مسیر تحقیقات با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد، تصریح کرد: برای نخستین بار پس از برجام، ایران در تجارت هسته‌ای قرار گرفت و حدود 400 تن کیک زرد را از خارج وارد کردیم و مقداری از مواد غنی شده را فروختیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در همکاری هسته‌ای با دیگر کشورها، مسیر جدیدی را آغاز کرده‌ایم، گفت: امروز گام‌های اولیه برای ساخت رآکتورهای هسته‌ای در بوشهر برداشته شده و ادامه خواهد یافت.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه در مسیر فناوری خود کوتاه نیامده و نمی‌آییم، افزود: ملت ایران بدانند، ‌جوانان غیور کشور برای دستیابی به دستاوردهای علمی و فناوری خود، حتی یک لحظه درنگ نمی‌کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای تحقیق و فناوری از هیچ‌کس اجازه نمی‌گیریم اما آماده تعامل و همکاری با همگان هستیم، اظهار داشت: مبنای این دولت از ابتدا، تعامل سازنده با جهان بود.

دکتر روحانی با تقدیر از همه کسانی که در طول سال‌های طولانی گذشته در عرصه صنعت هسته ای کشور تلاش کرده اند، گفت: ما برای پیشرفت در علوم مختلف نیاز به فناوری هسته‌ای داریم، چرا که فناوری هسته‌ای جزو علوم پیشران است و در عین حالی که به دنبال پیشرفت خود هستیم، تعامل سازنده با جهان را در دستور کار خواهیم داشت.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز ما در افکار عمومی جهان دستاورد جدیدی را به دست آوردیم و آن این است که به دنیا ثابت کردیم به عهدمان وفاداریم. ما ملتی هستیم که دین و فرهنگ‌مان به ما آموخته اگر با کسی توافقی کردیم، هرگز آغازگر نقض آن نخواهیم بود.

دکتر روحانی گفت: در طول 2 سال گذشته از توافق برجام، تحریک‌های بسیاری صورت گرفت که برجام را به دست خودمان خراب کنند، اما این از سادگی آنها بود و نمی‌دانستند ملت ایران هوشیارتر و بیدارتر از این حرف‌ها است.

رئیس جمهور خطاب به دشمنان ملت ایران، گفت: اگر می‌خواهید نقض عهد کنید، باید بهای آن را هم خودتان بپردازید.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه 15 ماه است که رئیس جمهور جدید آمریکا که ادعاهای فراوانی دارد و فراز و نشیب‌های زیادی در سخنان و عملش دیده می‌شود، در حال تلاش است که برجام را نقض کند، افزود: تازه پس از گذشت 15 ماه می‌گویند که فهمیده‌ایم که این توافق به نفع ما نیست که البته این ادعای آنها دقیق و درست نیست چرا که از ابتدا به دنبال نفع دو طرف و برد – برد بوده‌ایم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ساختمان برجام به قدری مستحکم بوده که در این 15 ماه با انواع فشارهایی که با درجه‌های مختلف بر آن وارد شده ،این ساختمان مقاومت کرده است و این از نکات مهمی است که ملت ما و نمایندگان ملت در مذاکرات با قدرت‌های جهان همواره مد نظر داشته‌اند.

 دکتر روحانی با اشاره به اینکه دشمنان میلیاردها دلار پول خرج کردند که ساختمان برجام را خراب کنند و در این راستا توئیت‌های فراوانی کردند، افزود: تا به امروز نتوانستند به این هدف خود برسند و اگر روزی بتوانند به برجام لطمه بزنند، ما در افکار عمومی جهان به عنوان ملتی پیروز که به عهدش وفادار است، شناخته شده‌ایم و اگر آنها عقب‌نشینی کنند، نشان می‌دهند که به پیمان وفادار نبوده و آبروی خود را در صحنه جهانی لکه‌دار کرده‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در همه حالت برای برجام فکر کرده و برنامه‌ریزی داریم و در صورت لطمه خوردن به آن برای فناوری و زندگی مردم، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد، گفت: برجام باشد یا نباشد ، برجام با آمریکا و  یا بدون آمریکا، ما برای هر شرایطی آماده ایم و برنامه داریم. آنها فکر می‌کنند با تبلیغات خود، ملت ایران از استقلال، آزادی و حاکمیت ملی خود پشیمان می‌شود، اما این ملت، هرگز از مسیر انقلاب و راه حق دست برنخواهد داشت.

دکتر روحانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز آغازگر نقض پیمان نیست، اما دشمنان این ملت حتماً بدانند که از این کار پشیمان خواهند شد و می‌بینند که در طول کمتر از یک هفته آثار و نتایج آن متجلی خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال گذشته در رابطه با تحقیقات در راستای پیشران‌های هسته‌ای دستوری صادر کردم و امروز اولین دستاورد آن را شاهد بودیم، افزود: راه ما مشخص است. ما به فکر تهدید هیچ‌کس نبوده و نیستیم و قدرت ما حتی قدرت نظامی‌مان برای تجاوز به هیچ کشوری نیست.

دکتر روحانی با بیان اینکه روابط ایران با همسایگان خود دوستانه خواهد بود، گفت: آن کسانی که سخنان نادرست می‌زنند، خواهند فهمید که این سخنان به نفع آنان نیست، چرا که ملت ایران، 40 سال است حکومت‌های مختلف را در آمریکا دیده و این دولت هم یکی از آنهاست.

رئیس جمهور خطاب به برخی از کشورهایی که دل به شعارها و تبلیغات آمریکا داده‌اند، گفت: به قدرت‌های اینچنینی تکیه نکنید و به ملت خود و ملت‌های منطقه تکیه کنید.

دکتر روحانی با بیان اینکه ما ملت بزرگی هستیم و همواره روی پای خودمان ایستاده ایم، گفت: سلاح و موشک ما برای دفاع از کشور است و برای دفاع از کشور هر نوع سلاحی لازم باشد، می‌سازیم تا در این منطقه ناامن، امنیت خود را حفظ کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه سلاح ایران، علیه همسایگان خود و برای تجاوز به کشورها نیست، اظهار داشت: ما می‌خواهیم همه ملت‌ها در منطقه در کنار هم قرار داشته باشند و مشکلات را حل و فصل کنند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه مسیر ملت ایران در چارچوب مصلحت و امنیت ملی کشور، تعریف و ترسیم شده است، گفت: مطمئناً در آینده دستاوردهای هسته‌ای ما بیشتر، جایگاه ملت ایران در افکار عمومی جهان بالاتر و ملت ایران در مسیر پیشرفت گام‌های استوارتری برخواهد داشت.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ملت ایران، قطعاً از مشکلات عبور خواهد کرد، گفت: تلاش مستمر جوانان اندیشمند و عالم ما در راستای تحقق منافع ملی و پیشرفت کشور است و مفهوم پیشرفت فناوری و توسعه آن چیزی است که ملت ایران آن را ادامه خواهد داد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گزارشی از دستاوردهای هسته ای کشور ارائه کرد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۱ تیر ۱۳۹۷لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم
۳۱ تیر ۱۳۹۷آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است
۳۰ تیر ۱۳۹۷وزیر خزانه داری آمریکا: اروپا و آمریکا در خصوص توافق هسته‌ای ایران اختلاف نظر دارند
۳۰ تیر ۱۳۹۷پیام تسلیت روحانی برای درگذشت پدر وحید حقانیان
۳۰ تیر ۱۳۹۷۱۳ آبان؛ ضرب‌الاجل پایان مذاکره برجام اروپایی؟
۳۰ تیر ۱۳۹۷روحانی روز ملی بلژیک را تبریک گفت
۳۰ تیر ۱۳۹۷رئیس‌جمهور دو قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد
۳۰ تیر ۱۳۹۷انگیزه‌‌ دعوت‌‌ها از دولت جهت شفاف‌سازی با مردم؛ یکسان یا متفاوت؟
۲۹ تیر ۱۳۹۷مرکل: روابط با آمریکا حیاتی است
۲۹ تیر ۱۳۹۷فومنی در نامه‌ به روحانی: آقای رئیس‌جمهور با مردم صادق باشید
۲۹ تیر ۱۳۹۷ظریف: بسته پیشنهادی اروپا رضایت بخش نبود/ فروش نفت در برابر کالا مطرح نیست
۲۹ تیر ۱۳۹۷ربیعی: توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/ هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۹۶۵۱۲۱۱:۱۴:۳۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
رپرتاژ اگهی برای برجام !! با دلار ۶ هزار تومانی..
ناشناس۲۹۶۵۲۸۱۱:۲۳:۵۷ ۱۳۹۷/۱/۲۰
فاتحه ی همه چی را خواندی
ناشناس۲۹۶۵۴۲۱۱:۳۱:۱۲ ۱۳۹۷/۱/۲۰
حرکت هسته ای را نمیدانم ولی سرعت دلار سر به فلک کشیده!
ناشناس۲۹۶۵۴۳۱۱:۳۱:۲۰ ۱۳۹۷/۱/۲۰
خداوکیلی عجب روئیی این داره.....ای خدا
ناشناس۲۹۶۵۴۸۱۱:۳۲:۵۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
اگر راه حل داشتی که وضع اقتصاد و ارز این نبود گویا ایشان اطلاعی از وضع کشور ندارند و یا اطلاع غلط حالا برجام را بهانه کرده
مشعود۲۹۶۵۵۵۱۱:۳۶:۲۸ ۱۳۹۷/۱/۲۰
دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس رو؟
ناشناس۲۹۶۵۵۷۱۱:۳۷:۵۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
برجام پاره شد رفت.... البته برای برجامی های وطنی ، کاغذ ان مهم است..
ناشناس۲۹۶۵۵۸۱۱:۳۸:۰۰ ۱۳۹۷/۱/۲۰
5 سال رئیس جمهور بودید هنوز مدعی داشتن راه حل هستید؟؟ فکر نمی کنید تا الان باید چندتا از این راه حل ها اجرایی میشد؟
ناشناس۲۹۶۵۶۰۱۱:۳۸:۳۰ ۱۳۹۷/۱/۲۰
مردم ایران بزرگترین بازنده برجام بودند..
ناشناس۲۹۶۵۶۲۱۱:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۱/۲۰
برخی دوستان... منظورش همون دلواپسان کاسب تحریم بی سواد هست?
ناشناس۲۹۶۵۶۳۱۱:۳۹:۲۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
برجام‌، به جای دیوار تحریم ، کمر ملت را شکست..
ال احمد۲۹۶۵۷۸۱۱:۴۲:۵۲ ۱۳۹۷/۱/۲۰
راه حل دارین کی حل میکنی!!!؟
ناشناس۲۹۶۵۸۶۱۱:۴۵:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
دلار شد 6000 تومن. این فناوری هسته ای تون دقیقا به چه دردی میخوره؟
هوشیار۲۹۶۵۹۰۱۱:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۱/۲۰
بتن ریختیم که دلار گرون نشه ولی ...
علی671۲۹۶۶۰۶۱۱:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۱/۲۰
نه اینکه تا حالا مشکلات حل شده اند .کدام مشکل کشور حل شده
ناشناس۲۹۶۶۰۷۱۱:۵۵:۱۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
ساختمان برجام شده است مثل مسکن مهر ها در زلزله کرمانشاه
ناشناس۲۹۶۷۵۴۱۲:۴۷:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
میمیری اگر یک ذره ایمان داشته باشی برو مسکن مهر کرمانشاه را از نزدیک ببین بعد چرند بگو . همین سیاست بازی ها بود که پدر ملت را در اورد .
ناشناس۲۹۶۹۰۵۱۳:۵۷:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
عزیز منظورش اینه ساختمان برجام مثل ساختمان ها بعد از لزله اسیب دیده و غیر قابل سکونت است و دیوارهایش امده است پایین
امیر۲۹۶۶۰۹۱۱:۵۶:۲۶ ۱۳۹۷/۱/۲۰
آقای روحانی این حرف رو باید پنج سال پیش میزدی نه الان که بتن ریختی
ناشناس۲۹۶۶۱۷۱۱:۵۹:۵۱ ۱۳۹۷/۱/۲۰
وقتی دلار 6000 تومان شده، روحانی چطور می تواند دم از اقتدار ملی بزند؟
ناشناس۲۹۶۶۲۱۱۲:۰۱:۳۱ ۱۳۹۷/۱/۲۰
به جماعت دنباله‌رو غرب عرض می‌کنیم اعتماد یک‌طرفه و چندین ساله آنان به آمریکا و آمریکایی‌ها نتیجه نداد. برای یک‌بار هم که شده از اعتماد به آمریکا دست بردارند تا نتیجه آن را ببینند.
ناشناس۲۹۶۶۲۹۱۲:۰۵:۲۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
روحانی: فکر می‌کنند ما برای مشکلات راه حل نداریم/ ساختمان برجام مقاوم مانده است ؟؟؟ انگار ما از سیاره ای دیگه اومدیم
محمد۲۹۶۶۳۸۱۲:۱۰:۰۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
جالبه اینا وقتی مسکن مهر در زلزله کرمانشاه سالم مونده بود می گفتن مسکن مهر فروریخت و همه تلفات مال مسکن مهربوده در حالی که اسکلت مسکن مهر و ساختمانش در خیلی از جاها پابرجا بود اما الان برجامی که فروریخته میگه برجام ساختمانش مقاومه. هموم ساختمانی که ظریف می گفت بند بندش با بی اعتمادی گذاشته شده. ولکن آقا ولکن. تا کی دروغ
ناشناس۲۹۶۶۸۸۱۲:۲۹:۳۳ ۱۳۹۷/۱/۲۰
شما که برای هر مشکلی راه حلی داری دلار را بکن 3700 !
ناشناس۲۹۷۱۲۳۱۵:۰۸:۱۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
نه 3700 تومن زیاده بکن 1200 تومن. مرسی حسن.
ناشناس۲۹۶۶۹۵۱۲:۳۲:۴۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
دلار چی؟؟
ناشناس۲۹۶۷۲۳۱۲:۳۸:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
اقای روحانی نمیتونی یک ساعت قیمت ارز کنترول کنی چه برنامه ای اگر اقتدار نیروهای مسلح نبود ودرایت مقام عظمای ولایت الان با مدیریت شما معلوم نبود چی بسر کشور میامد
ناشناس۲۹۶۹۶۷۱۴:۱۸:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
رای اوردن ازراه نا صواب عاقبتش همین است .قول میدهم همین حالا هم روحانی وهم جهانگیری حاضرند که دولت را دو دستی مجانی تقدیم هرکسی که بخواهد بدهند .چوب خدا صدا ندارد.
رضا۲۹۷۳۵۰۱۷:۱۲:۱۶ ۱۳۹۷/۱/۲۰
من جوان 28 ساله از روزی که یادمه دارم بدبختی میکشم بیکاری میکشم بی پولی میکشم جوانم ولی جوانی نکردم یک روز ذهنم ازاد نبوده همش هم بخاطر سیاست بازی و نالایق بودن امثال شما مسئولینه که خدارو شکر تمومی هم ندارید دیگه خسته شدم از چپی از راستی از کل دولت من یک نفر را از امار نفرات پشت دولت و همه چی کم کنید انرژی هسته ای به همراه برجام هم باشه برا خودتون من نمیخوام حسن روحانی خسته شدم میفهمی تنها گناهم اینه که تو ایران متولد شدم
ناشناس۲۹۷۷۴۸۲۱:۴۱:۱۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
این یکی از راه حل های شما بود که در مدت دو ماه ارزش پول ملی کشور را نصف کرد؟؟
علی۲۹۷۷۷۱۲۲:۰۶:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۰
آقای روحانی حقوق ها ثابت ، لوازم هروز افزایش قیمت ، دلار 6300 تومان باز هم می گویی نرخ تورم تک رقمی است ، بخدا داریم به همه چیز شک می کنیم ،
ناشناس۲۹۸۰۴۶۰۶:۳۱:۳۱ ۱۳۹۷/۱/۲۱
والا موندم بخندم یا گریه کنم مرد مومن اگه راه حل داشتی که رو می کردی اگه هم نمی تونی مثل مرد بیا بگو از توانم خارج هست و مملکت رو بسپار به دستهای توانای دیگران تا نابود نشده
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 2. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 3. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 4. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 5. سازمان هواشناسی: ۱۰ استان کشور "بارانی" می‌شود

 6. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 7. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 8. تکذیب حضور کی‌روش در تیم ملی الجزایر

 9. جانشین سازمان نظام وظیفه: آمار صحیحی از تعداد مشمولان غایب در دست نیست

 10. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 11. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 12. سرنوشت کودک ربایی ۱۰ میلیون تومانی

 13. سخن امام رضا (ع) درباره آفرینش عرش، آب و فرشتگان

 14. اعلام دلایل نارضایتی مشتریان از خدمات خودرویی

 15. آغاز جلسه علنی مجلس با ۱۹۰ کرسی خالی

 16. آغاز جلسه علنی مجلس/ سوال از وزیر اطلاعات در دستور کار نماینده‌ها

 17. گاز انبر کسری بودجه و پول بانک‌ها

 18. بایسته‌های شیفت گفتمانی دولت

 19. چراغی که آنلاین بودن کاربران اینستاگرام را لو می‌دهد

 20. آیا لیزر موهای زائد، سرطان‌زاست؟

 21. آیا HTC بازار گوشی‌های هوشمند را ترک می‌کند؟

 22. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 23. معرفی هفت عضو کابینه برای پاسخ به سوالات نمایندگان از رئیس جمهور+ اسامی

 24. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 3. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 4. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 5. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 6. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 7. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 8. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 9. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 10. مدیرعامل ثامن‌الحجج در لباس زندان

 11. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 12. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 13. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 14. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 15. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 16. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 17. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 18. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 19. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 20. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 21. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 22. آیین سنتی «نورگون»  

 23. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

 24. برنامه فعالانه ضد تحریم در ۹۰ یا ۱۲۰ روز + بخش دوم برنامه

 25. کاشت چمن در تهران ممنوع شد

پربحث‌های هفته

 1. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 2. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 3. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 4. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 5. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 6. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 7. صنعت برق کشور و چند نکته

 8. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 9. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 10. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 11. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 12. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 13. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 14. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 15. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 16. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 17. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 18. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 19. انحصار، آفت بازار وکالت

 20. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 21. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 22. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 23. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 24. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 25. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

پربحث‌های اخیر

 1. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 2. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 3. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 4. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 5. آغاز جلسه علنی مجلس با ۱۹۰ کرسی خالی

 6. آغاز جلسه علنی مجلس/ سوال از وزیر اطلاعات در دستور کار نماینده‌ها

 7. بایسته‌های شیفت گفتمانی دولت

 8. معرفی هفت عضو کابینه برای پاسخ به سوالات نمایندگان از رئیس جمهور+ اسامی

 9. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 10. بازیگران قیام 30 تیر + عکس

 11. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 12. وزارت خارجه چند سفیر بازنشسته را بکار گرفته است؟/ تکذیب آمار 70 سفیر بازنشسته

 13. دستگیری ۵۷۰ تبعه خارجی در مرز مشترک ایران و ترکیه

 14. سید حسن خمینی: جامعه ایران از گردنه‌ها عبور خواهد کرد

 15. گزارش فرانس پرس از بازگشت سپنتا نیکنام به شورا

 16. انتقاد یک حزب اصلاح‌طلب از فراکسیون امید

 17. رایزنی وزرای خارجه آمریکا و روسیه درباره سوریه

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 3. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 4. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 5. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 6. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 7. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 8. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

 9. برنامه فعالانه ضد تحریم در ۹۰ یا ۱۲۰ روز + بخش دوم برنامه

 10. آیا در این اوضاع رهبری اقدام نمی‌کنند؟

 11. یادداشت روزنامه کیهان/ چه کسانی می‌خواهند ایران جهنم باشد؟!

 12. سوال از ظریف برای انفعال وزارت خارجه در قبال انقلاب بحرین

 13. رهبر انقلاب: تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است/ مذاکرات با اروپایی‌ها قطع نشود اما نباید معطل بسته اروپایی ماند/ دیپلماسی ایدئولوژیک هیچ اشکالی ندارد

 14. به احترام شفافیت علیه قبیله گرایی و به بهانه تجلیل احمد توکلی از آذری‌جهرمی

 15. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 16. ظریف: با هدایت‌های رهبری توانستیم پروژه ایران‌هراسی صهیونیست‌ها را شکست دهیم

 17. رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا: جابجایی فرمانده سپاه "شایعه" است

 18. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 19. وزارت خارجه چند سفیر بازنشسته را بکار گرفته است؟/ تکذیب آمار 70 سفیر بازنشسته

 20. دستگیری ۵۷۰ تبعه خارجی در مرز مشترک ایران و ترکیه

 21. سید حسن خمینی: جامعه ایران از گردنه‌ها عبور خواهد کرد

 22. گزارش فرانس پرس از بازگشت سپنتا نیکنام به شورا

 23. انتقاد یک حزب اصلاح‌طلب از فراکسیون امید

 24. رایزنی وزرای خارجه آمریکا و روسیه درباره سوریه

 25. ادبیات انقلابی گری / درسی از روزنامه نگاری "نصیری" و "توکلی"

پربحث‌های هفته

 1. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 2. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 3. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 4. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 5. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 6. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 7. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 8. متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

 9. بازخوانی نامه‌ی محسن رضایی به روحانی و انتقاد از وضعیت اقتصادی+عکس

 10. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 11. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 12. رد پای سلبریتی‌ها در پرونده ثامن‌الحجج/ فاجعه در دولت روحانی به روایت رییس فراکسیون زنان مجلس/ پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات/خاطره ای از نحوه برخورد هاشمی رفسنجانی با محسن رضایی

 13. توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر سیف است/ بهمنی در خصوص موسسات غیرمجاز مسئول است/ اتهام بقایی و مشایی مالی است نه سیاسی

 14. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 15. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 16. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 17. جوانگرایی دولت وعده‌ای که فراموش شد/ تهدید مجلس هم فایده ای نداشت

 18. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 19. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 20. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 21. یادداشت شریعتمداری در کیهان: تک‌تابعیتی، نه دوتابعیتی!

 22. توکلی: انتشار اطلاعات افرادی که ارز دولتی گرفتند، غیر شفاف است/ شفافیت جز در مسائل اطلاعاتی و امنیتی حدومرزی ندارد/ وقتی نماینده‌ای امضای خود را پس می‌گیرد، یعنی زد و بند شده است

 23. خاتمی: فساد، خوره هر نظامی است؛ باید با مفسدان اقتصادی شدیدا برخورد کرد/ با آمریکا تا زمانی که آدم نشود ارتباطی نخواهیم داشت

 24. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 25. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

آخرین عناوین