محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های پاسداران/ صحبت‌های محمد ثلاث در دادگاه/ جلسه بعدی دادگاه فردا برگزار می‌شود + فیلم و عکس

گروه اجتماعی الف،   3961220105 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران برگزار شد.

جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران و به ریاست قاضی محمدی کشکولی به صورت علنی برگزار شد. قاضی کشکولی اعلام کرد که دادگاه تا اذان ظهر برگزار و ادامه محاکمه ساعت یک آغاز می‌شود. پس از اعلام رییس دادگاه، قاضی شهریاری معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران در جایگاه قرار گرفت و در اجرای ماده 396 از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 کیفرخواست را قرائت کرد.

وی افزود: در پرونده کلاسه 961334 دادسرای امور جنایی تهران آقای محمدرضا ثلاث فرزند اسدالله متولد 1346 متهم است به ارتکاب سه فقره قتل عمدی با این اوصاف که در مورخ 30/11/96 ساعت 20 حسب تماس مرجع انتظامی مبنی بر وقوع تهاجم عمدی با خودرو اتوبوس در آدرس تهران خیابان پاسداران گلستان هفتم در ساعت 18:20 دقیقه؛ ضمن دستورات لازم جهت حفظ صحنه با توجه به مشهود بودن جرم و در اجرای قانون آیین دادرسی کیفری به محل وقوع عازم و در سردخانه بیمارستان لبافی نژاد اجساد مقتولین به اسامی سرباز وظیفه رضا مرادی؛ گروهبان یکم کادر رضا امامی و گروهبان یکم کادر محمد علی بایرمی می‌باشد.

قاضی شهریاری خاطرنشان کرد: با حضور پزشکی قانونی و کارشناسان تشخیص هویت مورد معاینه قرار گرفت، اوراق معاینه ضمیمنه پرونده می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تحقیقاتی که در محل انجام شد مشخص شد راننده خودرو اتوبوس که به صورت عمدی به مامورین نیروی انتظامی تعرض نموده است در بیمارستان امام سجاد بستری است لذا به بیمارستان مذکور اعزام و با مشارالیه صحبت شد که فیلم اظهارات نامبرده در خصوص نحوه قتل اخذ شد که ضمیمه پرونده می باشد.

معاون دادستان تهران گفت: نامبرده حسب اظهاراتی که به صورت شفاهی در بدو آن مطرح کرد اعلام کرد با توجه به عصبی بودن با اتوبوسی که قبلا در محل پارک شده بود به سمت مامورین حمله ور شده و منجر به قتل سه نفر شده است.

وی در رابطه با ادله اثباتی که دادسرا جمع اوری نموده است به اعترافات متهم اشاره کرد و بیان داشت: متهم در اعترافات خود در نزد بازپرس دادسرای جنایی به صراحت تهاجم عمدی با خودرو اتوبوس را پذیرفته و علت آن را عصبی بودن اعلام کرده است.
 
قاضی شهریاری خاطرنشان کرد: متهم در پاسخ به اینکه چرا در خیابان پاسداران گلستان هفتم حضور داشتید اعلام کرده که برای حمایت از یکی از همفکران خود در محل بوده است.
 
وی به سئوالات مطرح شده از متهم پرداخت و گفت: از متهم هم پرسیده شده که چرا حمله کردی و عنوان داشته چون عصبانی شدم. پرسیده شده آیا آنها باعث عصبانیت شما شده بودند؟ که اعلام کرده خیر اینها را نمی‌شناختم عده‌ای دیگر بودند و وقتی از او در رابطه با انگیره ارتکاب قتل سئوال می شود عنوان داشته که عصبانی بودم.
 
معاون دادستان تهران با بیان اینکه متهم تفهیم اتهام شده و اتهامات را صراحتا قبول داشته است، گفت: او  اعلام نموده ما شبها حدود 30 نفر در اتوبوس می‌خوابیدیم که هویت آنها را نمی شناسم.

 
 
وی گفت: از او پرسیده شده که آیا مجروع کردن ماموران، تخریب اموال را قبول دارید و عنوان داشته بله قبول دارم.

قاضی شهریاری با اشاره به سئوال پرسیده شده از متهم مبنی بر اینکه آیا اخلال در نظم را قبول دارید؟ گفت: متهم گفته قبول داریم اما در مسلک ما این کار توجیه ندارد اینها عین اظهارات متهم در نزد بازپرس است که در اوراق پرونده موجود است.

معاون دادستان تهران بیان داشت: فیلم تهاجم عمدی متهمان که نسخه آن در پرونده موجود است و در فضای مجازی با توجه به افرادی که در صحنه گرفته شده نشان می‌دهد که یک دستگاه اتوبوس که متهم اعتراف به رانندگی نموده است به سمت مامورین تهاجم عمدی می نماید و پس از برخورد با آنان طی آن 3 نفر از مامورین که اسامی آنها خوانده شد، فوت می‌کنند.
 
وی تصریح کرد: اجساد مقتولین نیز به پزشک قانونی منتقل شد که در معاینه صورت پذیرفته شده از مقتولین حسب اعلام پزشکی قانونی تهران مرحوم رضا امامی در اثر صدمات متعدد که در صفحه 166 پرونده موجود می باشد پزشکی قانونی علت فوت رضا امامی فرزند صالح را که در تاریخ 1/12/96 معین کرده است را صدمات متعدد در اثر اصابت جسم سخت علت فوت می باشد.

قاضی شهریاری ادامه داد: در خصوص مقتول به نام محمد علی بایرامی که در تاریخ 1/12/96 معاینه شده است اعلام نموده است خرد شدگی جمجمه و آسیب مغزی در اثر اصابت جسم سخت علت فوت می باشد و نهایتاً در خصوص مقتول به نام رضا مرادی علمدار فرزند محسن در تاریخ 1/12/96 مورد معاینه قرار گرفته است علت فوت را صدمات متعدد در اثر اصابت جسم سخت اعلام نموده است.

معاون دادستان تهران گفت: تمامی خدمات مذکور حسب اظهارات متهم و بررسی های انجام شده بر اثر برخورد خودروی اتوبوس با رانندگی متهم محمد رضا ثلاث انجام شده است که متهم به آن معترف می باشد.

وی ادامه داد: در بازسازی صحنه صورت پذیرفته شده متهم لحظه تهاجم عمدی مامورین را تشریح نموده و این فرد در بیمارستان امام سجاد (ع) مورد معاینه قرار گرفته است و در حال حاضر دچار درجاتی از افسردگی است  ولی ابتلا به درجه ای از اختلال روانی که سبب فقدان قوه تمیز باشد در معاینه فعلی احراز نشده است.

قاضی شهریاری بیان داشت: در سوالاتی که از آقای متهم پرسیده شده است اعلام نموده که سابقه افسردگی ندارد، 15 سال پیش مواد مخدر از نوع تریاک مصرف می نموده است و در حال حاضر ترک کرده ام، هیچ گونه بیماری روحی و روانی هم ندارم.

وی گفت: با توجه به نوع جرم ارتکابی و قانون آیین دادرسی کیفری پرونده شخصیت برای متهم تشکیل  شده است و  حسب پرونده شخصیتی که توسط واحد مددکاری و بازپرس تشکیل شده است متهم پس از ازدواج صاحب دو فرزند پسر ودختر می شود که متعاقبا همسر اول خودرا طلاق داده و همسر دوم برمی گزیند که نامبرده را نیز طلاق می دهند با همسر سوم نیز ازدواج می کند که سرنوشت ثبت واقعه آن نامعلوم است البته پرونده ای تحت عنوان جعل در شناسنامه در دادستانی شهر ری دارد متهم در حال حاضر فاقد مسکن و شوفر اتوبوس است که یک سال قبل براثر شکستگی دست نتوانسته مشغول کار شود. حسب اظهارات خودش در اتوبوس موصوف که در گلستان هفتم پارک بوده است می خوابیده است متهم دارای 7 فقره سابقه کیفری از جلمه مواد مخدر، ایراد ضرب و جرح، اخلال  در نظم عمومی دو فقره و محکومیت مالی دو فقره می باشد.

قاضی شهریاری ادامه داد: متهم در اظهاراتش اعتراف نموده که 15 سال پیش وارد جریانات دراویش شده است و علاقه خاصی به جریان موصوف دارد و انگیزه حضور خود را حمایت همفکران خود اعلام نموده است که همین حضور و عصانیت موجب تهاجم عمدی به ماموران شده است.

معاون دادستان تهران بیان داشت: در مرحله تحقیقات ابتدایی وی از عملکرد خود به هیچ وجه ناراضی و پشیمان نبوده است؛ اما با صحبتهای بعدی و در آخرین دفاعیات اعلام نموده است که از عملکرد خود پشیمان و نادم شده است.

وی گفت: متهم فاقد مسکن و شغل و ازهم گسیختگی خانوادگی دارد و تعصبات خاص به گروه های خاص دارد و اتوبوس را که توسط فردی به هویت خ  که در حال حاضر در بازداشت است به محل مذکور آورده و خود متهم با درآوردن صندلی ها اتوبوس را به محل استراحت خود تبدیل نمود است بررسی ها نشان می دهد از لحاظ عقیدتی دچار افراط می باشد. ازلحاظ  قانونی عمل متهم به ارتکاب منطبق است با بند الف ماده 290، 350، 351 و 383 قانون مجازات اسلامی در خصوص ارتکاب سه فقره قتل عمدی است و در خصوص اخلال در نظم عمومی منطبق با 618 قانون اسلامی بخش تعزیرات مصوب سال 1375 است و با تو جه به تقاضای اولیای دم مقتولان تقاضای قصاص در اجرای ماده 279 را دارم.

در ادامه دادگاه قاضی کشکولی از اولیای دم مقتولین خواست در جایگاه حاضر شده و شکایت و تقاضای خود را مطرح کنند. اولیای دم پس از حضور در جایگاه و معرفی خود از ریاست دادگاه تقاضای اشد مجازات و قصاص را داشتند.

پس از اعلام شکایت و تقاضای اولیای دم مقتولین قاضی کشکولی با اعلام تنفس و اعلام کرد ادامه رسیدگی به این پرونده در ساعت 13 ادامه پیدا خواهد کرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده قاتل شهدای خیابان پاسداران پس از پایان مهلت تنفس قاضی کشکولی از نماینده حقوقی نیروی انتظامی خواست درجایگاه حاضر شده و موارد مورد نظر و شکایت خود را مطرح کند.

سرهنگ سبحانی نماینده حقوقی نیروی انتظامی پس از حاضر شدن در جایگاه به بیان ویژگی های اخلاقی مقتولین پرداخت و گفت: افرادی که در آن روز حادثه توسط راننده اتوبوس به شهادت رسیدند با هزار امید و آرزو درحال خدمت و انجام وظیفه بوده اند.

وی تصریح کرد: همکارن من در نیروی انتظامی هیچ گونه اسلحه ای نداشتند و تنها هدفشان خدمت به مردم و برقراری نظم وامنیت بود.

وی گفت: همکاران من در نیروی انتظامی جوان بودند و حتی یکی از آنها فقط 40 روز بود که عقد کرده بود برای برقراری نظم وامنیت و خدمت به مردم در محل حاضر شده بودند اما نتیجه این حضورشان حمله به آنها و کشته شدن بود.

سبحانی بیان کرد: بنده از ریاست دادگاه تقاضای اشد مجازات را برای فرد قاتل دارم چون وی این کار را به صورت عامدانه انجام داده است و در حالی است که وی از نظر اجتماعی دچار مشکل بوده و دو همسر خود را طلاق داده است.

متهم پس از حاضر شدن در جایگاه خود را معرفی کرده و گفت: در ابتدا برای خانواده داغدیده از خداوند طلب صبر و برای خود طلب رحمت می کنم.

وی گفت: بنده محمد ثلاث 50 ساله اهل بروجرد ساکن تهران دارای دو فرزند در حال حاضر مجرد و شیعه 12امامی هستم.

متهم ادامه داد: تاکنون دو همسر خود را طلاق داده ام و اکنون مجرد هستم و حدود ده الی دوازده سالی است که در تهران سکونت دارم.

وی در پاسخ به سوال قاضی دادگاه مبنی بر اینکه آیا سابقه کیفری هم دارید بیان کرد: بله بنده حدود 7، 8 سابقه کیفری دارم که یک نوبت آن به خاطر حمل مواد مخدر در اتوبوس سابقه کیفری مالی، سابقه کیفری اخلال در نظم عمومی ، سابقه ایراد و جرح با چاقو ، ‌تمرد از دستور ماموران نیروی انتظامی و اخلال در نظم عمومی از جمله این سوابق کیفری بنده است.

متهم افزود: شغل اصلی من رانندگی اتوبوس است و هیچ گونه سابقه بیماری و یا بستری شدن نداشته ام.

وی در پاسخ به اینکه شما درحال حاضر محل سکونت دائمی دارید یا خیر گفت: خیر من در زمان فعالیت دچار شکستگی دست شدم و چند ماهی بیکار بودم و به علت بدهی صاحبخانه ام من را از منزل بیرون کرد و در این ایام خانه دخترم در تهران یا مادرم در بروجرد و یا دوستان دیگرم اقامت داشتم.

متهم اظهار کرد: البته حدود 10 ، 15 روز در یک اتوبوس در خیابان گلستان پاسداران اقامت داشتم به این ترتیب که به خانه دیگران برای دوش گرفتن می رفتم و برای اقامت به این اتوبوس بر می گشتم.

در ادامه قاضی پرونده اتهامات متهم را قرائت و از او خواست که اگر دفاعی دارد بیان کند.

متهم پرونده پس از تفهیم اتهام هنگامی که پشت تریبون قرار گرفت گفت: بنده آمادگی دفاع از خود را دارم و معتقدم نیروی انتظامی باید منشا آرامش باشد.

وی در ادامه مدعی برخورد نیروی انتظامی با عوامل حاضر در گلستان هفتم شد و ادامه داد: در روز حادثه نیروی انتظامی اول به ما حمله کرد و سرم را شکستند که این کارشان من را عصبانی کرد و من از شدت عصبانیت با اتوبوس به سمت آنها حمله کردم.

وی در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر اینکه علت حضور شما در آن ایام در خیابان پاسداران چه بوده است؟ گفت: من برای حمایت از برادرم به آنجا رفته بودم.

متهم این پرونده مدعی شد: نعمت الله ریاحی برادر دینی من است که با پرونده سازی به او اتهام سرقت خودروی پراید را نسبت داده بودند درحالی که این فرد سه هکتار باغ دارد و نیاز مالی نداشته است که سرقت کند و او شب قبل از حادثه در کنار من بود می دانستم که این پرونده صحت ندارد.

وی در پاسخ به سئوال قاضی مبنی بر اینکه انگیزه حضورتان به مدت چندین روز در آن خیابان و آن اتوبوس چه بوده است؟ گفت: انگیزه من این بود که دادستانی اعلام کرده بود که می خواهد بزرگ دارویش را جلب کند و چون من او را دوست داشتم برای حمایت از او به آنجا رفتم.

وی در خصوص نحوه حمله به نیروی انتظامی و مردم در زمان حادثه گفت: من خودم پشت فرمان اتوبوس بودم و کسی دیگر در اتوبوس نبود. مالک خودرو را نمی شناسم و چون قبلا کار رانندگی کرده بودم توانستم آن را روشن کنم و به سمت ماموران ناجا حرکت کنم.

قاضی دادگاه در سوالی از متهم پرسید: حسب گزارشات این اتوبوس صندلیهایش باز شده و به محلی برای استراحت تبدیل شده بود این موضوع را توضیح دهید؟

متهم در پاسخ به این سوال گفت: من خودم بدون اجازه مالک اتوبوس صندلی های آن را باز کردم تا بتوانیم در آن استراحت کنیم حتی شنیده بودم که مالک اتوبوس از این کار اعلام نارضایتی کرده بود.
 
وی بیان کرد: در این اتوبوس حدود 25 الی 30 نفر می آمدند و در آنجا استراحت می کردند. این افراد اکثرا از شهرستان آمده بودند و برای زیارت و رفتن حسینیه به تهران می آمدند و برای استراحت به اتوبوس می آمدند و دائما در حال رفت و آمد بودند.
در ادامه رسیدگی به این پرونده قاضی کشکولی رئیس دادگاه کیفری یک خطاب به متهم اعلام کرد که در جایگاه حاضر شده و با معرفی کامل خود به دفاع از خود بپردازد.

متهم در ادامه ادعای خود به نحوه برخورد ماموران ناجا اشاره کرد و گفت: زمانی که ماموران ناجا به سرم ضربه زدند و از سرم خون آمد من چون سرم پر از خون شده بود عصبانی شدم و لنگ دور گردنم را به جلوی داشبورد اتوبوس پرتاب کردم و بلافاصله اتوبوس را روشن و به سمت ماموران حرکت کردم.

وی ادامه داد: من خودم قبول دارم که این سه نفر را کشته ام و فوت این سه نفر نتیجه اقدامات من بوده است .

قاضی پرسید با توجه به گزارش نیروی انتظامی سلاح سرد از قبیل قمه و چاق و شمشیر در داخل اتوبوس کشف شده است آیا این را قبول دارید؟، که متهم پاسخ داد: من در داخل اتوبوس از این چیزها اطلاعی ندارم.

قاضی گفت: شما گفته اید که در مقابل کلانتری 102 گلستان شعار الله اکبر سر داده اید در این رابطه افراد چند نفر بوده اند؟ که
متهم در پاسخ گفت: 30 الی 40 نفر.

به گزارش میزان، رییس دادگاه تصریح کرد: شما مگر نمی دانید برای تجمع باید به قانون عمل کنید؟ سه نفر را به قتل رسانده اید پس برای بار دوم سوال می کنیم قتل را قبول دارید؟ که متهم پاسخ داد: بله.

قاضی گفت: آیا به بیمارستان رفته ای و چند روز در بیمارستان بودی که متهم بیان داشت: یادم نمی آید یک یا دو روز و نام بیمارستان را هم به خاطر نمی‌آورم.

وی در پاسخ به سئوال قاضی مبنی بر اینکه خودت به بیمارستان رفتی؟ گفت: ماموران من را بردند.

قاضی دادگاه گفت: گزارش معاینه جسد مقتولان را قرائت کردم آیا قبول داری که متهم این موضوع را تایید کرد.

قاضی خاطرنشان کرد: اظهارات شما در فیلم موجود است توسط بازپرسی در بازسازی صحنه جرم با ذکر جزئیات مطالب را گفته یا آیا مطالب عنوان شده را قبول داری که متهم این موضوع را نیز تایید کرد.

قاضی پرسید که سه مرحله از شما تحقیق شده است آیا این اظهارات را قبول داری که متهم تایید کرد.

قاضی پرسید که سوال این است که آیا با اتوبوس افراد خاصی از ماموران نیروی انتظامی را در نظر داشته اید؟ که متهم من اصلا جلو را نمی دیدم خون روی صورتم بود و شیشه اتوبوس کثیف بود از طرح کلاه هایشان فهمیدم نیروی انتظامی هستند.

قاضی پرسید در فیلم مشاهده شده است که شما در چند ثانیه اتوبوس را درست حرکت داده اید ولی بعد به سمت ماموران نیروی انتظامی رفته اید آیا درست است؟ که متهم پاسخ داد:  بله.

قاضی گفت: آیا ماموران سلاح همراه داشتند؟ که متهم بیان داشت: باتوم داشتند.

قاضی گفت: باتوم سلاح سرد نیست چاقو ،‌قمه و شمشیر سلاح سرد است آیا از عملکردت پشیمان هستی از اینکه جامعه را از لحاظ نظم وامنیت عمومی به هم ریخته ای؟ که متهم پاسخ داد: از به دنیا آمدنم پشیمان هستم.

قاضی تصریح کرد: ادعا کرده ای به عنوان هوادار در این گروه یا فرقه عضویت داری و به بزرگ گروه علاقه داری علاقه جنبه شخصی است و یا اینکه آنها برای خود آیین نامه و مرام نامه ای دارند؟ که متهم در این راستا به ذکر شعری پرداخت.

قاضی عضویت در گروه خاصی داری یا خیر؟ که متهم گفت ندارم.

در ادامه رسیدگی به این پرونده قاضی محمد کشکولی خطاب به رحیم ایزد یاری وکیل تسخیری متهم از وی خواست درجایگاه به مقام دفاع از متهم بپردازد.

وی با حضور در جایگاه ضمن عرض تسلیت به خانواده قربانیان بیان کرد: طبق اظهارات متهم و پشیمانی ایشان به شرایط روحی متهم توجه کنید پس از برخورد ماموران سوار بر اتوبوس شده است و صرفا برای تهدید و پراکنده کردن ماموران اتوبوس راهدایت کرده است و قصد کشتن کسی را نداشته است.

وی افزود: بنا به اظهارات متهم او قصد مجرمانه نداشته است  و از دادگاه تقاضای تخفیف محازات و همچنین ازخانواده قربانیان تقاضای عفو را دارم.

گفتنی است جلسه بعدی دادگاه فردا دوشنبه 21/12/96 راس ساعت 11 در شعبه نه دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ در جریان آشوب های خیابان پاسداران تهران، این فرد با نشستن پشت فرمان یک اتوبوس اقدام به زیر گرفتن تعدادی از ماموران نیروی انتظامی کرد که 3 نفر آنها به علت ایراد صدمه بدنی فوت شدند.
شایان ذکر است، اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران 5 اسفند ماه در این زمینه به خبرگزاری میزان گفته بود: پرونده راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران تهران که منجر به شهادت سه نفر از ماموران نیروی انتظامی شد پس از صدور کیفرخواست به اتهام سه فقره قتل عمد، به شعبه دادگاه ارجاع شد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

حمید۲۷۲۳۵۵۱۳:۳۵:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
باید اتیشش بزنن زنده زنده
ناشناس۲۷۲۳۷۱۱۳:۴۸:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
سه فقره مباشرت در قتل ولی هنوز اعدام نشده...
ممم۲۷۲۳۷۷۱۳:۵۱:۱۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
متهم دیوانه است....و دیوانه نباید مجازات شود...................
علی۲۷۲۳۸۹۱۳:۵۷:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
بیکار و بی خانه و بی پول همین میشه آخرش،منم امروز و فرداست که قاطی کنه مغزم.
ناشناس۲۷۲۳۹۷۱۴:۰۱:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
در میدان آزادی اعدامش بکنید که تمام دنیا ببینه جمهوری اسلامی با کسی شوخی نداره.
ناشناس۲۷۲۷۷۲۱۹:۲۱:۰۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
بذارینش زیر چرخ تریلی از روش رد بشین
سیامک۲۷۲۸۷۵۲۱:۴۱:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
برای یک راه پوچ و بی ارزش اول جان چهار مامور رو گرفت و در آخر خودش باید قصاص بشه عاقبت فرقه‌ها همین است و بس.
ناشناس۲۷۲۸۹۷۲۲:۰۹:۳۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
چرا نیروی انتظامی در مورد دستگیری سارق اتومبیل درست عمل نکرده بود ؟چرا دادگاه در این مورد وارد تحقیقات نمی شود ؟
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتریهمراه ایمن

پربحث‌های اخیر

 1. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 2. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 3. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 4. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 5. کیف ضد گلوله+عکس

 6. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 7. پشت پرده انتصاب «سیف» از زبان نماینده مجلس؛ حاشیه امن روحانی برای مشاورش

 8. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 9. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 10. دلار ۱۴۰۰۰ تومانی پروژه است  

 11. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 12. وزیر راه غرق در مشکلات مردم  

 13. توقیف موتورسیکلت‌های چند صد میلیونی توسط پلیس+ عکس  

 14. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

 15. دستگیری عضو شورای شهر بناب

 16. مراسم عزاداری در هیات علی پروین با حضور دایی و اهالی فوتبال  

 17. دو زلزله متوالی هفتکل خوزستان را لرزاند

 18. واکنش وزیر راه به سانحه اتوبوس مسافربری

 19. تماس چاووش اوغلو با ظریف درباره توافق ادلب/نشست ایران، روسیه و ترکیه در نیویورک

 20. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 21. روزنامه آرمان: هزینه اربعین عین سود است

 22. اعلام برائت زمان و مکان نمی طلبد

 23. وقوع سرقت مسلحانه در ارومیه/سارقان تحت تعقیب هستند

 24. خوراکی‌هایی که خونتان را مانند آینه می‌کند

 25. تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 3. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 6. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 7. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 8. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 9. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 10. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 11. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 12. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

 13. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 14. معرفی فیلم برای اسکار؛ هیاهوی بسیار برای هیچ

 15. کیف ضد گلوله+عکس

 16. ظریف: یکشنبه آینده به نیویورک می‌روم

 17. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 18. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 19. پشت پرده انتصاب «سیف» از زبان نماینده مجلس؛ حاشیه امن روحانی برای مشاورش

 20. پدر شهید احمدی روشن: هیچ مذاکره‌ای با آمریکای جنایتکار نداریم/ با پیروی از ولایت از گردونه‌های سخت عبور می‌کنیم

 21. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 22. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 23. دلار ۱۴۰۰۰ تومانی پروژه است  

 24. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 25. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 7. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 8. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 9. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 15. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 16. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 17. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 18. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 19. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 20. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 21. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 22. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 23. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 24. ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

 25. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

پربحث‌های اخیر

 1. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 2. دستگیری عضو شورای شهر بناب

 3. مراسم عزاداری در هیات علی پروین با حضور دایی و اهالی فوتبال  

 4. ابوترابی فرد: عاشورا راه را برای تحقق اراده ملت هموار کرد

 5. شکایت علیه فیس‌بوک به دلیل تبلیغات کاریابی مردانه

 6. حسینیه‌ای که دشمن از آن سیلی محکم خورد

 7. مراسم عزاداری شب تاسوعا با حضور رهبر انقلاب برگزار شد  

 8. توصیه ایمنی آتش نشانی به هیات‌ها و تکیه‌ها

 9. امکان مطالبه خسارت توسط زن در صورت برهم خوردن نامزدی

 10. پیکر طلبه مضروب مشهدی در بارگاه منور رضوی تشییع شد

 11. برخورد سازمان اطلاعات سپاه با عناصر عرفان‌های نوظهور

 12. سرقت مسلحانه در طلا فروشی ارومیه

 13. محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات

 14. تعطیلات زمستانی مدارس در راه است

 15. جزئیات نحوه برگزاری آزمون دکتری ۹۸ اعلام شد

 16. منش آقازادگی با کدام سبک از زندگی؟

 17. بارش باران و هشدار طغیان رودخانه‌ها/ آسمان تهران بارانی می‌شود

 18. کشورهایی که بالاترین شمار مرگ و میر کودکان را دارند

 19. پلیس، شورا و شهرداری تهران برای کاهش ترافیک مهرماه چه برنامه‌ای دارند؟

 20. هشت علت مهاجرت جمعیت در ایران+ جدول

 21. تسلیت لاریجانی برای جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه تصادف کاشان

 22. خرید و فروش نوشت‌افزار پایین‌تر از حد انتظار

 23. واکنش وزارت ارتباطات به اظهارات دبیر شورای عالی فضای مجازی

 24. هزینه تهیه قیمه نذری چقدر تمام می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 3. دستگیری عضو شورای شهر بناب

 4. مراسم عزاداری در هیات علی پروین با حضور دایی و اهالی فوتبال  

 5. یک نماینده مجلس: دولت برای تعطیلی ۷ روزه مدارس لایحه دهد

 6. افزایش زندانیان مهریه بدلیل وضعیت اقتصادی

 7. ابوترابی فرد: عاشورا راه را برای تحقق اراده ملت هموار کرد

 8. شکایت علیه فیس‌بوک به دلیل تبلیغات کاریابی مردانه

 9. حسینیه‌ای که دشمن از آن سیلی محکم خورد

 10. مراسم عزاداری شب تاسوعا با حضور رهبر انقلاب برگزار شد  

 11. توصیه ایمنی آتش نشانی به هیات‌ها و تکیه‌ها

 12. امکان مطالبه خسارت توسط زن در صورت برهم خوردن نامزدی

 13. پیکر طلبه مضروب مشهدی در بارگاه منور رضوی تشییع شد

 14. برخورد سازمان اطلاعات سپاه با عناصر عرفان‌های نوظهور

 15. سرقت مسلحانه در طلا فروشی ارومیه

 16. محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات

 17. تعطیلات زمستانی مدارس در راه است

 18. جزئیات نحوه برگزاری آزمون دکتری ۹۸ اعلام شد

 19. منش آقازادگی با کدام سبک از زندگی؟

 20. بارش باران و هشدار طغیان رودخانه‌ها/ آسمان تهران بارانی می‌شود

 21. کشورهایی که بالاترین شمار مرگ و میر کودکان را دارند

 22. هشت علت مهاجرت جمعیت در ایران+ جدول

 23. پلیس، شورا و شهرداری تهران برای کاهش ترافیک مهرماه چه برنامه‌ای دارند؟

 24. تسلیت لاریجانی برای جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه تصادف کاشان

 25. خرید و فروش نوشت‌افزار پایین‌تر از حد انتظار

پربحث‌های هفته

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 3. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 4. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 5. وضعیت تخصیص ارز زائران اربعین مشخص شد

 6. آیا پارک لاله تهران پولی شده است؟

 7. دستور ویژه دادستان کل کشور در پی هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت رقیه (س) در یک روزنامه

 8. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 9. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 10. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 11. فتاح: باید از صبر مردم در این چند ماه آب شویم

 12. نماینده مجلس: شنیده‌ایم برخی در پی دریافت سهمیه جانبازی هستند/ شهردار تهران شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود

 13. رئیس دیوان محاسبات خبر داد: خداحافظی ۱۷۰ مقام دولتی بازنشسته با اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 14. وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور مشخص شد/ آخرین تغییرات آزمون دو سال آینده

 15. آشنایی با مجازات توهین و درگیری با ماموران پلیس

 16. داستان زوج ۱۸۰۰ ساله + عکس  

 17. مدرسه رفتن دانش‌آموزان چقدر آب می‌خورد؟ +جدول

 18. آخوندی: بیش از ۴ میلیون نفر در بافت‌های ناکارآمد پایتخت زندگی می‌کنند

 19. واکنش محسن هاشمی به بنر جنجالی شهرداری

 20. وزیر کشور: موافق لغو روادید هستیم ولی طرف عراقی موافق نیست

 21. دستور روحانی برای حل مشکلات صنعت داروسازی کشور

 22. یکی از متهمان پرونده واردات تلفن همراه آزاد شد + جزئیات

 23. لاریجانی اعلام کرد: تمهیدات وزارت بهداشت برای رشته‌های بدون متقاضی

 24. کوچ مستاجران به مناطق پایین تر و حاشیه شهر

 25. تعدادی از اعضای شورای روستا در شوش بازداشت شدند

آخرین عناوین